E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Zypsilan 80mg kapsulės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Zypsilan 80mg kapsulės N30
Veikliosios medžiagos: Ziprasidone - 80mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: KRKA
ATC kodas N05AE04
Vidutinė kaina: 30,41 Eur (105 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Zypsilan kapsulės priklauso vaistų, vadinamų vaistiniais preparatais nuo psichozės, grupei.

Suaugę žmonės

Zypsilan kapsulės skirtos suaugusių žmonių šizofrenijos – psichikos sutrikimas, apibrėžiamas sekančiais simptomais: girdėti, matyti ir jausti neegzistuojančius dalykus, tikėti kuo nors, ko nėra iš tikrųjų, jausti keistus įtarimus, turėti sunkumų kuriant socialinius ryšius; nervingumas, depresija arba pyktis – gydymui.

Zypsilan kapsulės taip pat vartojamos 1017 metų vaikų ir paauglių, sergančių vidutinio sunkumo I tipo bipoliniu sutrikimu, pasireiškiančiu ūminiu manijos ar mišriu epizodu – psichikos sutrikimas, charakterizuojamas sekančiais sindromais: pakili nuotaika, perdėtas savęs įvertinimas, energijos antplūdis, sumažėjęs miego poreikis, koncentracijos stoka arba hiperaktyvumas ir pasikartojantis, su didelę riziką susijęs elgesys, – gydymui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Zypsilan vartoti negalima

- jeigu yra alergija ziprazidonui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alerginės reakcijos požymiai yra bėrimas, niežulys, veido ir lūpų patinimas, apsunkintas kvėpavimas.

- jeigu sergate arba sirgote kokia nors širdies liga arba neseniai patyrėte širdies priepuolį.

- jeigu vartojate vaistų širdies ritmo sutrikimams gydyti, kurie gali veikti širdies ritmą. Taip pat žiūrėkite skyrelį ,,Kitų vaistų vartojimas“.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti šį vaistą:

jeigu Jums arba kažkam iš Jūsų šeimos buvo susidaręs kraujo krešulys, kadangi vaistai, tokie kaip šis, yra susiję su krešulių formavimusi;

jei turite kepenų sutrikimų;

jeigu pasireiškia priepuolių (traukulių);

jei esate senyvo amžiaus (daugiau nei 65 metų) ir sergate demencija arba turite insulto riziką;

žemas pulso dažnis ramybės būsenoje ir/ arba žinote, kad gali būti sumažėjęs druskų kiekis, nes ilgai sunkiai viduriavote arba vėmėte arba vartojate diuretikus (vandens tabletes);

jeigu pasireiškia galvos svaigimas, dažnas ar retas pulsas arba alpstate arba galvos svaigimas stojantis, kuris gali reikšti nenormalų širdies ritmą.

Prieš atliekant laboratorinius tyrimus (pvz., kraujo, šlapimo, kepenų funkcijos, širdies ritmo ir t.t.), pasakykite gydytojui, kad vartojate Zypsilan, nes jo vartojimas gali įtakoti tyrimų rezultatus.

Kiti vaistai ir Zypsilan

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Zypsilan VARTOTI DRAUDŽIAMA, jei vartojate vaistų skirtų širdies ritmo sutrikimams gydyti arba vaistų, kurie gali veikti širdies ritmą, pvz.:

IA ir III klasės antiaritminius preparatus, arseno trioksidą, halofantriną, levometadilo acetatą, mezoridaziną, tioridaziną, pimozidą, sparfloksaciną, gatifloksaciną, moksifloksaciną, dolasetrono mesilatą, meflokviną, sertindolą ar cisapridą. Šie vaistiniai preparatai veikia širdies ritmą, prailgindami QT intervalą. Jei turite tolimesnių klausimų dėl šių vaistų vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

Pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate arba neseniai vartojote vaistų, skirtų sekančių susirgimų gydymui:

bakterinių infekcijų – taip vadinami antibiotikai, pvz., makrolidų grupės antibiotikai arba rifaminas;

nuotaikos svyravimų (nuo depresinių būsenų iki euforijos), sujaudinimo, dirglumo; nuotaiką reguliuojantys vaistai, pvz., litis, karbamazepinas, valporatas;

depresijos, įskaitant tam tikrus serotogeninius vaistus, pvz., tokius kaip fluoksetinas, paroksetinas, sertralinas, SSRI arba žolinių vaistų ar natūralių priemonių, kurių sudėtyje yra Paprastųjų jonažolių;

Parkinsono ligos, pvz., levodopa, bromokriptinas, ropinirolis, pramipeksolis;

arba jeigu vartojate arba neseniai vartojote sekančių vaistų: verapamilio, chinidino, itrakonazolo arba ritonaviro.

Taip pat žiūrėkite prieš tai pateiktą skyrelį „Zypsilan vartoti draudžiama“.

Zypsilan vartojimas su maistu ir gėrimais

Zypsilan būtina gerti valgant.

Gydymo Zypsilan metu alkoholio vartoti nerekomenduojama, nes tai gali padidinti nepageidaujamo poveikio atsiradimo riziką.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Dėl galimo žalingo poveikio vaisiui, Zypsilan nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai gydytojas nurodo kitaip. Visuomet naudokite veiksmingą kontracepcijos metodą.

Jei Zypsilan vartojimo metu pastojote arba planuojate pastoti, nedelsiant pasakykite gydytojui.

Naujagimiams, kurių motinos paskutinio nėštumo trimestro laikotarpiu (paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais) vartojo Zypsilan, gali atsirasti šių simptomų: drebulys, raumenų stingulys ir (arba) silpnumas, mieguistumas, baimingas susijaudinimas, kvėpavimo sutrikimas ir maitinimosi pasunkėjimas. Jeigu Jūsų kūdikiui atsiranda bet kuris iš šių simptomų, gali tekti kreiptis į gydytoją.

Žindymo laikoparpis

Jei vartojate Zypsilan, žindyti draudžiama, nes mažas kiekis gali prasiskverbti į žindyvės pieną. Jei planuojate žindyti, prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartodami Zypsilan galite jaustis mieguistas. Jei jaučiate šį simptomą, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima tol, kol jis išnyks.

Zypsilan sudėtyje yra laktozės.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kapsules reikia nuryti sveikas, jų negalima kramtyti. Kapsules reikia vartoti valgant. Labai svarbu nekramtyti kapsulių, nes tai gali paveikti vaisto absorbciją virškinimo trakte.

Zypsilan vartojamas du kartus per parą, vieną kapsulę ryte pusryčiaujant ir vieną vakarieniaujant. Šį vaistą reikia vartoti kasdien tuo pačiu laiku.

Suaugę žmonės

Įprasta dozė yra 40-80 mg du kartus per parą valgio metu.

Ilgalaikio gydymo metu gydytojas gali koreguoti dozę. Maksimalios160 mg paros dozės viršyti negalima.

Vartojimas vaikams ir paaugliams, sergantiems bipoline manija

Įprastinė pradinė dozė yra 20 mg, kartu su maistu, toliau Jūsų gydytojas paskirs Jums optimaliausią vartojamą dozę. Maksimalios 80 mg paros dozės, vaikams sveriantiems mažiau nei 45 kg, arba 160 mg vaikams, sveriantiems daugiau nei 45 kg, viršyti negalima.

Ziprazidono saugumas ir efektyvumas, gydant vaikų ir paauglių šizofreniją, nenustatytas.

Senyvi pacientai (vyresni nei 65 metų)

Jei esate senyvo amžiaus, gydytojas parinks Jums tinkamą dozę. Kartais, vyresniems nei 65 metų pacientams vartojamos skiriamos mažesnės, nei jaunesniems pacientams vartojamos dozės. Jums tinkamą dozę nustatys gydytojas.

Pacientai, sergantys kepenų sutrikimais

Jei turite kepenų sutrikimų, Jums gali prireikti mažesnės Zypsilan dozės. Jums tinkamą dozę nustatys gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Zypsilan dozę?

Jeigu išgėrėte didesnę nei įprastą vaisto dozę, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Su savimi pasiimkite Zypsilan tablečių dėžutę.

Perdozavus vaistinio preparato, gali pasireikšti mieguistumas, drebulys, traukuliai ar galvos ir kaklo nevalingi judesiai.

Pamiršus pavartoti Zypsilan

Labai svarbu šį vaistą vartoti reguliariai kiekvieną dieną tuo pačiu metu. Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, išgerkite ją iš karto prisiminę. Jeigu jau arti kitos dozės gėrimo laikas, pamirštos dozės negerkite, o kitą Zypsilan dozę vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Zypsilan

Jūsų gydytojas pasakys Jums kiek laiko reikia vartoti Zypsilan. Zypsilan vartojimo nutraukti negalima tol, kol nenurodė gydytojas.

Labai svarbu tęsti vaistą vartoti net ir tuomet, kai pasijutote geriau. Jei gydymą nutrauksite per anksti, simptomai gali pasikartoti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Tačiau daugelis šalutinių poveikių yra laikini. Gali būti sunku atskirti šalutinį poveikį nuo Jūsų ligos simptomų.

NUTRAUKITE Zypsilan vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia bet kuris iš žemiau nurodytų sunkių šalutinių poveikių:

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 iki 10 iš 100 pacientų)

Dažnas arba nereguliarus širdies plakimas, galvos svaigimas stojantis, kuris gali reikšti nenormalią širdies funkciją. Tai gali būti ortostatinės hipotenzijos simptomai.

Nevalingi/ neįprasti judesiai, ypač veido arba liežuvio.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas iš turimų duomenų)

Veido, lūpų, liežuvio arba gerklės patinimas, rijimo arba kvėpavimo sunkumai, dilgėlinė. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos, tokios kaip angioneurozinė edema, simptomai.

Karščiavimas, padažnėjęs kvėpavimas, prakaitavimas, raumenų sąstingis, drebulys, rijimo sutrikimas ir sąmonės pritemimas. Tai gali būti piktybinio neurolepsinio sindromo simptomai.

Sumišimas, susijaudinimas, aukšta temperatūra, prakaitavimas, raumenų koordinacijos stoka, raumenų trūkčiojimas. Tai gali būti būklės, taip vadinamo serotonino sindromo, požymis.

Dažnas, nereguliarus širdies ritmas, alpimas, tai gali būti gyvybei pavojingos būklės, žinomos kaip Torsades de Pointes, simptomai.

Jums gali pasireikšti bet kuris iš žemiau išvardytų šalutinių poveikių. Šie galimi šalutiniai poveikiai dažniausiai yra lengvi arba vidutinio sunkumo ir gali praeiti savaime. Tačiau, jei šalutinis poveikis yra sunkus arba nepraeinantis, turite kreiptis į gydytoją.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100 pacientų)

- nerimastingumas;

- judesių sutrikimai, įskaitant nevalingus judesius, raumenų sąstingį ir rigidiškumą, lėti judesiai, drebėjimas, bendras silpnumas ir nuovargis, svaigulys, mieguistumas, galvos skausmas;

- vidurių užkietėjimas, pykinimas, vėmimas, nevirškinimas, burnos džiūvimas, seilėtekio sustiprėjimas;

- miglotas matymas.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 100 pacientų)

apetito padidėjimas;

apsunkintas judesių koordinavimas;

susijaudinimo jutimas, nerimo jutimas, spaudimas gerklėje, nenormalūs sapnai;

traukuliai, nerangumas, kalbos sutrikimas, nevalingi akių judesiai, dėmesio susilpnėjimas, tirpulys, dilgčiojimas ir dygsėjimas, seilėtekis, padidėjęs mieguistumas dieną, išsekimas;

dažnas ar neritmiškas širdies plakimas, alpimo pojūtis stojantis, dusulys;

jautrumas šviesai, zvimbimas ausyse;

gerklės skausmas, rijimo pasunkėjimas, liežuvio patinimas, viduriavimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte, diskomfortas virškinimo trakte;

niežtintis odos išbėrimas, spuogai;

raumenų mėšlungis, sąnarių sąstingis ar patinimas;

troškulys, skausmas, eisenos sutrikimas;

Retas (šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 1000 pacientų)

skystos išskyros iš nosies;

kalcio kiekio kraujyje sumažėjimas;

panikos priepuolis, prislėgta nuotaika, sulėtėjęs mąstymas, emocijų stoka;

nenormali galvos padėtis (kreivakaklystė), paralyžius, kojų nerimastingumas;

dalinis arba visiškas vienos akies regėjimo praradimas, akių niežulys, akių sausumas, regėjimo sutrikimas;

ausų skausmas;

žagsėjimas;

rūgščių atpylimas;

tuštinimasis beformėmis išmatomis;

plaukų slinkimas, veido patinimas, odos sudirginimas;

nesugebėjimas išsižioti;

šlapimo nelaikymas, šlapinimosi pasunkėjimas ir skausmas šlapinantis;

erekcijos susilpnėjimas ar sustiprėjimas, orgazmo silpnėjimas, nenormali pieno gamyba;

krūtų padidėjimas vyrams ir moterims;

karščio pojūtis, karščiavimas;

baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas arba padidėjimas (kraujo tyrimuose);

nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys;

padidėjęs kraujospūdis;

nenormalūs kraujo ar širdies ritmo tyrimų rodmenys;

pleiskanojantys raudoni iškelti lopai ant odos – psoriazė.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

sunki alerginė reakcija;

senyviems demencija sergantiems žmonėms, vartojantiems antipsichozinius vaistus, padidėja mirčių skaičius palyginus su žmonių, nevartojančių šių preparatų, mirčių skaičiumi;

kraujo krešuliai venose, ypač esantys kojose (pasireiškia kojų patinimu, skausmu ir paraudimu) kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius, sukeldami skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą. Jeigu pasireiškė bet kuris iš paminėtų simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją;

negalėjimas miegoti, šlapinimasis naktį į lovą;

itin pakili nuotaika, keistos mintys ir hiperaktyvumas;

sąmonės pritemimas;

dilgėlinė, pasireiškianti kartu su sunkiu niežuliu;

ilgai išliekanti nenormali ir skausminga erekcija;

veido perkreipimas;

vaisto vartojimo nutraukimo sindromas naujagimiams.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant pakuotės po „Tinka iki/ EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Zypsilan sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ziprazidonas. Kiekvienoje Zypsilan kietojoje kapsulėje yra 20 mg, 40 mg, 60 mg arba 80 mg ziprazidono (ziprazidono vandenilio sulfato pavidalu).

Kapsulės turinio pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, povidonas K-25 ir magnio stearatas. Kapsulės apvalkalo pagalbinės medžiagos yra titano dioksidas (E 171), želatina, indigokarminas (E 132) ir geltonasis geležies oksidas (E 172).

Zypsilan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Zypsilan 20 mg kietosios kapsulės

Kapsulės dangtelis yra pastelinės žalios spalvos, korpusas baltas. Kapsulėje yra rausvų ar rusvų miltelių.

Zypsilan 40 mg kietosios kapsulės

Kapsulės dangtelis yra tamsiai žalios spalvos, korpusas pastelinės žalios spalvos. Kapsulėje yra rausvų ar rusvų miltelių.

Zypsilan 60 mg kietosios kapsulės

Kapsulės dangtelis yra tamsiai žalios spalvos, korpusas baltas. Kapsulėje yra rausvų ar rusvų miltelių.

Zypsilan 80 mg kietosios kapsulės

Kapsulės dangtelis yra pastelinės žalios spalvos, korpusas baltas. Kapsulėje yra rausvų ar rusvų miltelių.

Visų stiprumų kapsulės tiekiamos dėžutėse, kuriose yra 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90 ir 100 kietųjų kapsulių lizdinės plokštelės (lizdinėje plokštelėje yra 10 ar 14 kapsulių).

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB KRKA LietuvaSenasis Ukmergės kelias 4,Užubalių km.,Vilniaus r.LT - 14013Tel. + 370 5 236 27 40

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Austrija Zyprasidon Krka
Bulgarija Zypsila 20 (40/60/80)
Čekija Zypsilan 20 (40/60/80) mg
Danija Ziprasidon Krka
Estija Ypsila
Suomija Ziprasidon Krka
Vokietija Zipsilan 20 (40/60/80) mg Hartkapseln
Vengrija Ypsila 20 (40/60/80)
Lietuva Zypsilan 20 (40/60/80) kietosios kapsulės
Latvija Ypsila 20 (40/60/80) mg cietās kapsulas
Lenkija Zypsila
Slovėnija Zypsila 20 (40/60/80)
Slovakija Zypsilan
Ispanija Zypsilan
Švedija Ziprasidon Krka
Rumunija Zypsila 20 (40/60/80) mg

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-08-01

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Zypsilan 80mg kapsulės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.106, Kuršėnai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 20-11, Kuršėnai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena