E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Zenadea 2mg/0,03mg plėvele dengtos tabletės N21

Lytinių ir šlapimo organų sistemą veikiantys vaistai, lytiniai hormonai >  Lytiniai hormonai ir lytinę sistemą veikiantys vaistai
Pavadinimas: Zenadea 2mg/0,03mg plėvele dengtos tabletės N21
Veikliosios medžiagos: Dienogest and ethinylestradiol
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Zentiva
ATC kodas G03AA16
Vidutinė kaina: 7,1 Eur (24,51 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Zenadea yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas (nuo pastojimo saugančios geriamosios tabletės). Kiekvienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moteriškų lytinių hormonų kiekis. Tai dienogestas (progestogenas) ir etinilestradiolis (estrogenas).

Visose pakuotėje esančiose tabletėse yra tokia pat šių hormonų dozė, todėl šios tabletės yra vadinamos vienos fazės sudėtiniu geriamuoju kontraceptiku. Atsižvelgiant į mažą sudėtyje esančių hormonų kiekį, Zenadea vadinamas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku.

Kam vartojamas Zenadea?

Zenadea vartojamas norint apsisaugoti nuo pastojimo ir lengviems ar vidutinio sunkumo paprastųjų spuogų simptomams šalinti moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo.

Geriamieji kontraceptikai yra labai veiksmingas šeimos planavimo metodas. Juos vartojant reguliariai (nepraleidžiant tablečių), pastojimo tikimybė yra labai maža.

Gydant paprastuosius spuogus moterims, kurios kartu pageidauja apsisaugoti nuo nėštumo, vaistą reikia vartoti ne trumpiau kaip šešis mėnesius, kad pasireikštų geriausias poveikis, vis dėlto vaistą vartoti ilgą laiką galima tik po gydytojo konsultacijos.

Sudėtinės tabletės gali palankiai veikti sveikatą ir dėl nekontraceptinio poveikio.

Menstruacinis kraujavimas gali būti silpnesnis ir trumpesnis. Dėl to gali sumažėti anemijos rizika. Gali palengvėti arba visiškai išnykti su menstruacijomis susijęs skausmas.

Be to, nustatyta, kad moterys, vartojančios kontraceptines tabletes, kurių sudėtyje yra 50 mikrogramų etinilestradiolio (didelių dozių kontraceptines tabletes), rečiau serga kai kuriomis sunkiomis ligomis, pavyzdžiui: gerybinėmis krūtų ligomis, kiaušidžių cistomis, uždegimine dubens liga (uždegiminė mažojo dubens organų liga), negimdiniu nėštumu (embrionas vystosi ne gimdoje) ir gimdos gleivinės ar kiaušidžių vėžiu. Taip gali būti ir vartojant mažų dozių kontraceptines tabletes, bet iki šiol tai įrodyta tik gimdos gleivinės ar kiaušidžių atvejais.

Bendrosios pastabos

Prieš pradėdamos vartoti Zenadea, turite perskaityti 2 skyriuje pateikiamą informaciją apie kraujo krešulius. Ypač svarbu perskaityti kraujo krešulio simptomus (žr. 2 skyriuje skyrelį „Kraujo krešuliai“).

Šiame pakuotės lapelyje bus išvardytos kai kurios situacijos, kurioms esant turėsite nutraukti tablečių vartojimą arba gali sumažėti kontraceptinių tablečių patikimumas. Tais atvejais turėtumėte vengti lytinių santykių arba naudoti papildomą nehormoninį kontracepcijos metodą (pvz., prezervatyvą arba kitą barjerinį metodą). Negalima naudoti nevaisingų dienų skaičiavimo ar temperatūros matavimo metodų. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės veikia įprastus, mėnesinių ciklui būdingus kūno temperatūros kitimus ir gimdos kaklelio gleivių sudėtį.

Zenadea, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, negali apsaugoti nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiniu keliu plintančių ligų.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Zenadea vartoti negalima

Jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių, Zenadea vartoti negalima. Jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių, reikia pasakyti gydytojui. Gydytojas su Jumis aptars, koks būtų tinkamesnis kitas kontracepcijos metodas. Gydytojas gali skirti kitokios rūšies kontraceptines tabletes arba visiškai kitokį (nehormoninį) kontracepcijos metodą.

Jeigu yra alergija etinilestradioliui ar dienogestui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu Jums yra (arba kada nors buvo) kraujo krešulys kojų (giliųjų venų trombozė, GVT), plaučių (plaučių embolija, PE) ar kitų organų kraujagyslėse.

Jeigu žinote, kad Jums yra sutrikimas, veikiantis kraujo krešėjimą, pvz., baltymo C trūkumas, baltymo S trūkumas, antitrombino III trūkumas, Leideno V faktorius arba antifosfolipidiniai antikūnai.

Jeigu Jums reikalinga operacija arba ilgą laiką nevaikštote (žr. skyrių „Kraujo krešuliai“).

Jeigu Jums kada nors buvo širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas.

Jeigu Jums yra (arba kada nors buvo) krūtinės angina (būklė, kuri sukelia sunkų krūtinės skausmą ir gali būti pirmasis širdies priepuolio [miokardo infarkto] požymis) arba praeinantysis smegenų išemijos priepuolis (PSIP – trumpalaikiai insulto simptomai).

Jeigu Jums yra bent viena iš toliau nurodytų ligų, galinčių didinti krešulio arterijose riziką:

sunkus cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu;

labai aukštas kraujospūdis;

labai didelis riebalų (cholesterolio arba trigliceridų) kiekis kraujyje;

būklė, vadinama hiperhomocisteinemija.

Jeigu Jums būna (arba kada nors būdavo) tam tikro tipo migrena, vadinama „migrena su aura“.

Jeigu yra arba buvo kasos uždegimas (pankreatitas), susijęs su labai padidėjusia riebiųjų medžiagų koncentracija kraujyje.

Jeigu sergate arba sirgote kokia nors sunkia kepenų liga.

Jeigu yra arba buvo diagnozuotas gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.

Jeigu yra arba buvo diagnozuotas navikas, kurį gali veikti lytiniai hormonai (pvz., krūtų ar lytinių organų navikai).

Jeigu dėl nežinomų priežasčių pasireiškia kraujavimas iš makšties.

Jeigu esate arba galvojate, kad galite būti nėščia.

Jeigu kurie nors požymiai ar ligos pirmą kartą pasireiškia vartojant kontraceptines tabletes, nedelsdamos nutraukite jų vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Šiuo laikotarpiu naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žr. skyrelį ,,Bendrosios pastabos“ toliau esančiame skyriuje.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kada reikia kreiptis į gydytoją?Kreipkitės skubios medicininės pagalbosjeigu pastebėjote galimų kraujo krešulio požymių, galinčių reikšti, kad Jums susidarė kraujo krešulys kojoje (t. y., giliųjų venų trombozė), kraujo krešulys plaučiuose (t. y., plaučių embolija), ištiko širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas (žr. toliau esantį skyrelį „Kraujo krešuliai“).Šio sunkaus šalutinio poveikio simptomai aprašyti skyrelyje „Kaip atpažinti kraujo krešulį“.

Jeigu kontraceptines tabletes vartoja moteris, kuriai kartu yra tam tikrų toliau išvardytų būklių, tokias vaisto vartotojas gali prireikti dažniau stebėti. Vaistininkas Jums visa tai paaiškins.

Jeigu Jums tinka bent viena iš toliau nurodytų būklių, pasakykite gydytojui. Jeigu tokia būklė pasireiškia arba pasunkėja vartojant Zenadea, taip pat reikia pasakyti gydytojui.

Jeigu sergate Krono (Crohn) liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga).

Jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV – liga, veikiančia natūralią organizmo apsaugos sistemą).

Jeigu Jums yra hemolizinis ureminis sindromas (HUS – inkstų nepakankamumą sukeliantis kraujo krešėjimo sutrikimas).

Jeigu sergate pjautuvo pavidalo ląstelių anemija (paveldima raudonųjų kraujo ląstelių liga).

Jeigu Jūsų kraujyje yra padidėjusi riebalų koncentracija kraujyje (hipertrigliceridemija) arba teigiama šios būklės šeimos anamnezė. Hipertrigliceridemija yra susijusi su padidėjusia pankreatito (kasos uždegimo) išsivystymo rizika.

Jeigu Jums reikalinga operacija arba ilgą laiką nevaikštote (žr. 2 skyrių „Kraujo krešuliai“).

Jeigu Jūs ką tik gimdėte, Jums yra padidėjusi kraujo krešulių rizika. Turite paklausti gydytojo, po kiek laiko po gimdymo galėsite pradėti vartoti Zenadea.

Jeigu Jums yra poodinių venų uždegimas (paviršinis tromboflebitas).

Jeigu Jūsų venos mazguotos ir išsiplėtusios.

Sergate epilepsija.

Jeigu Jums arba tiesioginiams Jūsų kraujo giminaičiams yra diagnozuotas krūties vėžys.

Sergate kepenų arba tulžies pūslės liga.

Jeigu Jums yra arba buvo kitų būklių, kurios pirmą kartą pasireiškė arba pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., klausos sutrikimas, kraujo pigmento sutrikimas, vadinamas porfirija, pūslinė odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Švento Vito šokiu [Saidenhemo (Sydenham) chorėja]).

Jeigu Jums yra arba buvo rudų dėmių odoje nėštumo metu (chloazma): gydymo metu rekomenduojama vengti saulės spindulių ekspozicijos.

Jeigu Jums sergate paveldima angioneurozine edema. Estrogenų vartojimas gali sukelti angioneurozinės edemos simptomus (veido, liežuvio ir (arba) ryklės patinimas ir (arba) rijimo pasunkėjimas ar dilgėlinė su kvėpavimo pasunkėjimu).

Reguliari patikra

Kol vartosite kontraceptines tabletes, gydytojas nurodys reguliariai tikrintis sveikatą.

KRAUJO KREŠULIAI

Vartojant sudėtinį hormoninį kontraceptiką, pvz., Zenadea, Jums yra didesnė kraujo krešulio atsiradimo rizika nei jo nevartojant. Retais atvejais kraujo krešulys gali užkimšti kraujagysles ir sukelti sunkius sutrikimus.

Kraujo krešulių gali atsirasti

venose (vadinama venų tromboze, venų tromboembolija arba VTE),

arterijose (vadinama arterijų tromboze, arterijų tromboembolija arba ATE).

Kraujo krešuliai ne visada visiškai išnyksta. Retais atvejais krešuliai gali sukelti sunkius ilgalaikius padarinius arba labai retais atvejais jie gali baigtis mirtimi.

Svarbu atsiminti, kad bendra kenksmingo kraujo krešulio dėl Zenadea vartojimo rizika yra maža.

KAIP ATPAŽINTI KRAUJO KREŠULĮ

Jeigu pastebėjote bent vieną iš šių požymių ar simptomų, kreipkitės skubios medicininės pagalbos.

Ar Jums pasireiškia bent vienas iš šių požymių? Kokia Jums gali būti būklė?
Vienos kojos, pėdos patinimas arba patinimas išilgai kojos venos, ypač jeigu susijęs su:kojos skausmu arba skausmingumu, kuris gali būti juntamas tik stovint arba vaikščiojant;padidėjusia paveiktos kojos temperatūra;pakitusia, pvz., išbalusia, paraudusia ar pamėlusia kojos odos spalva. Giliųjų venų trombozė
Staigus nepaaiškinamas dusulys arba kvėpavimo padažnėjimas.Staigus kosulys be aiškios priežasties, kuris gali būti su krauju.Aštrus krūtinės skausmas, kuris gali padidėti giliai kvėpuojant.Sunkus galvos sukimasis ar svaigulys.Dažnas arba neritmiškas širdies plakimas.Sunkus skrandžio skausmas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, nes kai kurie iš šių simptomų, pvz., kosulys ar dusulys, gali būti neteisingai palaikyti lengvesne būkle, pvz., kvėpavimo takų infekcija (pvz., paprastu peršalimu). Plaučių embolija
Simptomai, dažniausiai pasireiškiantys vienoje akyje:staigus apakimas;skausmo nesukeliantis neryškus regėjimas, kuris gali progresuoti iki apakimo. Tinklainės venos trombozė (kraujo krešulys akyje)
Krūtinės skausmas, diskomfortas, spaudimas, sunkumas.Veržimo ar pilnumo pojūtis krūtinėje, rankoje ar po krūtinkauliu.Pilnumo, nevirškinimo arba užspringimo pojūtis.Viršutinės kūno dalies diskomfortas, plintantis į nugarą, žandikaulį, gerklę, ranką ir skrandį.Prakaitavimas, pykinimas, vėmimas ar svaigulys.Labai didelis silpnumas, nerimas ar dusulys.Dažnas arba neritmiškas širdies plakimas. Širdies priepuolis (miokardo infarktas)
Staigus veido, rankos ar kojos silpnumas ar tirpulys, ypač vienoje kūno pusėje.Staigus sumišimas, kalbėjimo ar supratimo sutrikimas.Staigus matymo viena ar abiem akimis sutrikimas.Staigus vaikščiojimo sutrikimas, galvos sukimasis, pusiausvyros ar koordinacijos sutrikimas.Staigus, sunkus ar ilgalaikis galvos skausmas be žinomos priežasties.Sąmonės netekimas ar apalpimas su traukuliais arba be jų.Kartais insulto simptomai gali būti trumpalaikiai ir jie gali beveik iš karto ir visiškai išnykti, tačiau vis tiek turite kreiptis skubios medicininės pagalbos, nes Jums gali būti kito insulto rizika. Insultas
Galūnės patinimas ir lengvas pamėlynavimas.Sunkus pilvo skausmas (ūmus pilvas). Kraujo krešuliai, užkemšantys kitas kraujagysles

KRAUJO KREŠULIAI VENOJE

Kas gali atsitikti, jeigu venoje susidarė kraujo krešulys?

Sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimas yra susijęs su padidėjusia kraujo krešulių venoje (venų trombozės) rizika. Tačiau šis šalutinis poveikis yra retas. Dažniausiai jis pasireiškia pirmaisiais sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimo metais.

Jeigu kojos ar pėdos venoje susidarė kraujo krešulys, jis gali sukelti giliųjų venų trombozę (GVT).

Jeigu kraujo krešulys iš kojos patenka į plaučius, jis gali sukelti plaučių emboliją.

Labai retai krešulys gali susidaryti kito organo, pvz., akies, venoje (tinklainės venos trombozė).

Kada kraujo krešulio susidarymo venoje rizika yra didžiausia?

Didžiausia kraujo krešulio susidarymo venoje rizika yra pirmaisiais metais, kai sudėtinis hormoninis kontraceptikas vartojamas pirmą kartą. Ši rizika taip pat gali būti didesnė, jeigu vėl pradėsite vartoti sudėtinį hormoninį kontraceptiką (tą patį arba kitą vaistą) po 4 savaičių arba ilgesnės pertraukos.

Po pirmųjų metų ši rizika mažėja, tačiau lieka šiek tiek didesnė nei nevartojant sudėtinio hormoninio kontraceptiko.

Nutraukus Zenadea vartojimą, Jums esanti kraujo krešulio atsiradimo rizika vėl tampa normali per kelias savaites.

Kokia yra kraujo krešulio susidarymo rizika?

Ši rizika priklauso nuo natūralios Jums esančios VTE rizikos ir vartojamo sudėtinio hormoninio kontraceptiko tipo.

Bendra kraujo krešulio atsiradimo kojoje ar plaučiuose (GVT arba PE) rizika vartojant Zenadea yra maža.

Maždaug 2 iš 10000 moterų, kurios nevartoja sudėtinių hormoninių kontraceptikų ir nėra nėščios, per metus susidarys kraujo krešuliai.

Maždaug 57 iš 10000 moterų, kurios vartoja sudėtinius hormoninius kontraceptikus, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio, noretisterono arba norgestimato, per metus susidarys kraujo krešuliai.

Dar nežinoma, kokia yra kraujo krešulių susidarymo rizika vartojant Zenadea, palyginti su rizika vartojant sudėtinius hormoninius kontraceptikus, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio.

Kraujo krešulio susidarymo rizika yra įvairi ir priklauso nuo individualios medicininės anamnezės (žr. „Veiksniai, kurie didina kraujo krešulio riziką“ toliau).

Kraujo krešulio susidarymo per metus rizika
Moterys, kurios nevartoja sudėtinių hormoninių tablečių, pleistro ar žiedo ir nėra nėščios. Maždaug 2 iš 10 000 moterų
Moterys, vartojančios sudėtines hormonines tabletes, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio, noretisterono ar norgestimato. Maždaug 57 iš 10 000 moterų
Moterys, kurios vartoja Zenadea. Dar nežinoma.

Veiksniai, kurie didina kraujo krešulių venose riziką

Kraujo krešulių susidarymo rizika vartojant Zenadea yra maža, tačiau kai kurios būklės šią riziką didina. Ši rizika yra didesnė:

jei turite labai daug antsvorio (kūno masės indeksas (KMI) viršija 30 kg/m²);

jei kuriam nors Jūsų kraujo giminaičiui buvo susidaręs kraujo krešulys kojoje, plaučiuose arba kitame organe ankstyvame amžiuje (pvz., maždaug iki 50 metų). Tokiu atveju Jums gali būti paveldimas kraujo krešėjimo sutrikimas;

jei Jums reikalinga operacija arba ilgą laiką nevaikštote dėl sužalojimo, ligos arba sugipsuotos kojos. Likus kelioms savaitėms iki operacijos arba kol Jūsų judrumas ribotas, gali reikėti nutraukti Zenadea vartojimą. Jeigu Jums reikia nutraukti gydymą Zenadea, paklauskite gydytojo, kada galėsite vėl pradėti jį vartoti;

su amžiumi (ypač jeigu Jums yra daugiau nei maždaug 35 metai);

gimdėte prieš mažiau nei kelias savaites.

Kuo daugiau šių sąlygų Jums tinka, tuo kraujo krešulio susidarymo rizika yra didesnė.

Keliavimas oro transportu (> 4 valandas) gali laikinai padidinti kraujo krešulio susidarymo riziką, ypač jeigu Jums yra kitų išvardytų rizikos veiksnių.

Svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jums tinka bet kuri iš šių sąlygų, net jeigu nesate tikra. Gydytojas gali nuspręsti, kad Zenadea vartojimą reikia nutraukti.

Jeigu vartojant Zenadea pasikeitė bet kuri iš pirmiau išvardytų sąlygų, pvz., kraujo giminaičiui pasireiškė trombozė be žinomos priežasties arba priaugote daug svorio, pasakykite gydytojui.

KRAUJO KREŠULIAI ARTERIJOJE

Kas gali atsitikti, jeigu arterijoje susidarė kraujo krešulys?

Arterijoje, kaip ir venoje, susidaręs kraujo krešulys gali sukelti sunkių sutrikimų. Pavyzdžiui, jis gali sukelti širdies priepuolį (miokardo infarktą) arba insultą.

Veiksniai, kurie didina kraujo krešulio arterijoje riziką

Svarbu atkreipti dėmesį, kad širdies priepuolio (miokardo infarkto) arba insulto dėl Zenadea vartojimo rizika yra labai maža, bet ji gali padidėti:

su amžiumi (virš maždaug 35 metų amžiaus);

jeigu rūkote. Vartojant sudėtinius hormoninius kontraceptikus, pvz., Zenadea, patartina nerūkyti. Jeigu negalite mesti rūkyti ir Jums yra daugiau nei 35 metai, gydytojas gali patarti Jums naudoti kitą kontracepcijos metodą;

jeigu turite antsvorio;

jeigu yra padidėjęs Jūsų kraujospūdis;

jeigu kuriam nors iš Jūsų kraujo giminaičių buvo širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas ankstyvame amžiuje (maždaug iki 50 metų). Tokiu atveju Jums taip pat gali būti didesnė širdies priepuolio (miokardo infarkto) arba insulto rizika;

jeigu Jums ar kam nors iš Jūsų kraujo giminaičių nustatyta didelė riebalų (cholesterolio arba trigliceridų) koncentracija kraujyje;

jeigu Jums pasireiškia migrena, ypač migrena su aura;

jeigu Jums yra širdies sutrikimas (vožtuvo sutrikimas ar ritmo sutrikimas, vadinamas prieširdžių virpėjimu);

jeigu sergate cukriniu diabetu.

Jeigu Jums tinka daugiau nei viena iš išvardytų sąlygų arba bet kuri iš šių būklių yra sunki, kraujo krešulio susidarymo rizika gali būti dar didesnė.

Jeigu vartojant Zenadea pasikeitė bet kuri iš pirmiau išvardytų sąlygų, pvz., pradėjote rūkyti, kraujo giminaičiui pasireiškė trombozė be žinomos priežasties arba priaugote daug svorio, pasakykite gydytojui.

KONTRACEPTINĖS TABLETĖS IR VĖŽYS

Krūties vėžys buvo diagnozuojamas šiek tiek dažniau kontraceptines tabletes vartojančioms nei to pat amžiaus kontraceptinių tablečių nevartojančioms moterims. Šis nedidelis diagnozuotų krūties vėžio atvejų padažnėjimas išnyksta per 10 metų po kontraceptinių tablečių vartojimo nutraukimo. Nežinoma, ar šį skirtumą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Gali būti, kad šios moterys dažniau tikrinamos, todėl ir krūties vėžys diagnozuojamas anksčiau.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pavieniais atvejais buvo diagnozuoti nepiktybiniai (gerybiniai) ir dar rečiau gyvybei pavojingi (piktybiniai) kepenų navikai. Dėl šių navikų gali pasireikšti vidinis kraujavimas. Jeigu pasireiškia stiprus pilvo skausmas, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra nuolatinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgalaikis sudėtinių kontraceptinių tablečių vartojimas prisideda prie šio rizikos padidėjimo. Vis dėlto neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų rizikos veiksnių (pvz., reguliarios profilaktinės gimdos kaklelio patikros, seksualinės elgsenos, įskaitant barjerinių kontraceptinių priemonių vartojimą).

Kiti vaistai ir Zenadea

Visada pasakykite gydytojui apie vartojamus vaistus ar žolinius preparatus. Be to, pasakykite gydytojui ar odontologui, kuris Jums skiria kitokių vaistų, arba vaistininkui, kad vartojate Zenadea. Jie Jums nurodys, ar reikia imtis papildomų su kontracepcija susijusių atsargumo priemonių (pvz., naudoti prezervatyvus), ir, jei reikia, kiek laiko, arba pasakys, ar reikia keisti kito vaisto vartojimą.

Kai kurie vaistai gali daryti įtaką Zenadea kiekiui kraujyje, todėl nuo nėštumo apsaugantis poveikis gali susilpnėti arba gali pasireikšti netikėtas kraujavimas. Tokie vaistai yra:

epilepsijai gydyti (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas ir felbamatas);

tuberkuliozei gydyti (pvz., rifampicinas);

nuo ŽIV ir hepatito C viruso infekcijos (vadinamieji proteazės inhibitoriai ir nenukleozidiniai reversinės transkriptazės inhibitoriai pvz., ritonaviras, nevirapinas, efavirenzas);

vartojami grybelių sukeltoms infekcijoms gydyti (pvz., grizeofulvinas, ketokonazolas);

vartojami artritui ar artrozei gydyti (etorikoksibas);

vartojami nuo aukšto kraujospūdžio plaučių kraujagyslėse (bozentanas);

kurių sudėtyje yra augalinis preparatas paprastoji jonažolė.

Be to, Zenadea gali sąveikauti su kitais vaistais, pavyzdžiui:

vaistais, kurių sudėtyje yra ciklosporino (imuninę sistemą slopinantis vaistas);

priešepilepsiniu vaistu lamotriginu (dėl to gali padažnėti traukuliai);

teofilinu (jo vartojama nuo kvėpavimo sutrikimų);

tizanidinu (jo vartojama nuo raumenų skausmo ir (arba) mėšlungio).

Prieš vartodami bet kokį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Visada pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kokių nors vaistų ar vaistažolių preparatų, įskaitant įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui, įskaitant dantų gydytoją, kuris skiria Jums kokių nors vaistų (taip pat ir vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Zenadea. Jie pasakys, ar turėsite naudoti papildomas kontracepcijos priemones, o jeigu turėsite, tai kiek laiko.

Jeigu ketinate vartoti kokių nors kitų vaistų, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu esate arba galvojate, kad galite būti nėščia, Zenadea vartoti negalima. Jeigu įtariate, kad pastojote vartodama Zenadea, būtina kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją.

Paprastai Zenadea nerekomenduojama vartoti žindymo metu. Jeigu norite vartoti kontraceptines tabletes žindymo metu, pasitarkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nepastebėta.

Zenadea sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdama vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas ir vartojimo metodas

Šį vaistą reikia vartoti per burną. Nurykite tabletę, jeigu reikia, užsigerdama nedideliu kiekiu vandens.

Gerkite po vieną tabletę per parą kiekvieną dieną tuo pačiu laiku (tada bus mažiausia rizika, kad pamiršite išgerti) 21 dieną iš eilės ant lizdinės plokštelės nurodytos rodyklės kryptimi. Vienoje plokštelėje yra 21 tabletė. Prie kiekvienos tabletės yra nurodyta savaitės diena, kurią reikia išgerti tabletę.

Tada 7 dienas tablečių nevartokite. Per šias 7 dienas turi prasidėti menstruacijos (nutraukimo kraujavimas). Paprastai nutraukimo kraujavimas prasideda praėjus 23 paroms po paskutiniosios Zenadea tabletės išgėrimo.

Po šios 7 dienų pertraukos (8-ąją parą) pradėkite gerti tabletes iš naujos pakuotės, net tuo atveju, kai kraujavimas tebesitęsia. Tada tabletes iš naujos pakuotės visada pradėsite vartoti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Vartokite tabletes reguliariai, nepamiršdama.

Taip vartojamas Zenadea pradeda veikti iš karto ir kitų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina. Teisingai vartojant sudėtinius geriamuosius kontraceptikus, kontraceptinio poveikio nepakankamumas pasitaiko maždaug 1 % atvejų per metus. Praleidus tabletę arba tabletes vartojant neteisingai, nesėkmių rodiklis gali didėti.

Tablečių iš pirmosios Zenadea pakuotės vartojimas

Jeigu ankstesnį mėnesį nevartojote jokių hormoninių kontraceptikų

Pradėkite vartoti Zenadea pirmąją ciklo parą (t. y. pirmąją menstruacinio kraujavimo dieną). Išgerkite tą savaitės dieną pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jeigu mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę (pažymėtą ,,Pn“). Tęskite vartojimą iš eilės teisinga tvarka. Taip vartojamas Zenadea pradeda veikti iš karto ir jokių kitų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina.

Galite pradėti vartoti tabletes 25 menstruacinio ciklo dieną, tačiau tokiu atveju pirmąsias 7 tablečių vartojimo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Jeigu pradedate vartoti vietoj kitų sudėtinių kontraceptinių tablečių, makšties žiedo ar kontraceptinio pleistro

Galite pradėti vartoti Zenadea kitą dieną po paskutiniosios tabletės iš anksčiau vartoto kontraceptiko pakuotės (t. y. nedaryti pertraukos, kai tablečių nevartojama). Jeigu anksčiau vartoto kontraceptiko pakuotėje yra tablečių be veikliųjų medžiagų (kurios nesukelia jokio poveikio), galite pradėti vartoti Zenadea kitą dieną po paskutiniosios tabletės su veikliosiomis medžiagomis išgėrimo (jeigu abejojate, kurios tabletės turi veikliųjų medžiagų, klauskite gydytojo arba vaistininko). Galima pradėti vartoti tabletes ir vėliau, bet ne vėliau kaip kitą dieną po anksčiau vartotų kontraceptinių tablečių vartojimo pertraukos (arba po paskutiniosios tabletės be veikliųjų medžiagų). Jeigu vartojote kontraceptinį pleistrą arba makšties žiedą, Zenadea geriausia pradėti vartoti jų pašalinimo dieną ir ne vėliau, kai turėtų būti pradėtas vartoti kitas.

Jeigu laikotės šių nurodymų, jokių papildomų kontracepcijos metodų naudoti nebūtina.

Jeigu pradedate vartoti vietoj kitų kontraceptinių tablečių, kurių sudėtyje yra tik progestogeno (mini tabletės)

Galite bet kada nutraukti mini tablečių (tablečių, kurių sudėtyje yra tik progesterono) vartojimą ir kitą dieną tuo pačiu laiku išgerti pirmąją Zenadea tabletę. Vis dėlto lytinių santykių metu pirmąsias 7 pirmojo ciklo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Jeigu pradedate vartoti vietoj injekcijų, implantų arba progestogeną išskiriančios vartojimo į gimdą sistemos (VGS)

Pradėkite vartoti Zenadea tą dieną, kai turėtų būti suleista injekcija, arba implanto ar VGS pašalinimo dieną. Vis dėlto lytinių santykių metu pirmąsias 7 pirmojo ciklo paras turite naudoti papildomą (barjerinį) kontracepcijos metodą.

Po gimdymo

Jeigu neseniai gimdėte, gydytojas gali rekomenduoti palaukti pirmųjų normalių menstruacijų ir tik tada pradėti vartoti Zenadea. Kartais gydymą galima pradėti ir anksčiau. Kreipkitės į gydytoją. Jeigu žindote kūdikį ir norite vartoti Zenadea, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po savaiminio persileidimo ar nėštumo nutraukimo

Kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę Zenadea dozę?

Pranešimų, kad išgėrus per daug Zenadea tablečių pasireikštų sunkus žalingas poveikis sveikatai, negauta. Jeigu išgėrėte keletą tablečių, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas ar kraujavimas iš makšties. Jeigu pastebėjote, kad Zenadea tablečių išgėrė vaikas, kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Zenadea

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu išgerti tabletę vėluojate mažiau kaip 12 valandų, kontraceptinis poveikis nesusilpnėja. Išgerkite tabletę, kai tik pastebėsite, kad suklydote, o toliau gerkite tabletes įprastu laiku.

Jeigu išgerti tabletę vėluojate daugiau kaip 12 valandų, kontraceptinis poveikis gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių iš eilės praleidote, tuo didesnė rizika, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jeigu pamirštama išgerti tabletę pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateiktomis taisyklėmis (taip pat žr. toliau esančią schemą).

Praleidus daugiau kaip vieną tabletę

Kreipkitės į gydytoją.

Praleista daugiau kaip 1 tabletė per ciklą Kreipkitės į gydytoją.
 ⇑
Taip
Pirma savaitė Ar per savaitę, prieš pamirštant išgerti tabletę, buvo lytiniai santykiai?
Ne
Išgerkite pamirštąją tabletę.Kitas 7 paras naudokite papildomą kontracepcijos metodą.Baikite gerti tabletes iš plokštelės.
Praleista tik 1 tabletė Antra savaitė Išgerkite pamirštąją tabletę.
(vėluojate daugiau kaip 12 val.) Baikite gerti tabletes iš plokštelės.
Išgerkite pamirštąją tabletę.Baikite gerti tabletes iš plokštelės.Nedarykite pertraukos, kai tablečių negeriama.
Toliau gerkite tabletes iš naujos pakuotės.
Trečia savaitė Arba
Nutraukite šios pakuotės tablečių vartojimą.Pradėkite pertrauką, kai tablečių negeriama (ne ilgiau 7 parų, įskaitant dieną, kai pamiršote išgerti tabletę).
Toliau gerkite tabletes iš naujos pakuotės.

Nustojus vartoti Zenadea

Galite nutraukti Zenadea vartojimą, kada tik panorėjusi. Jeigu vartojimą nutraukiate dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmųjų natūralių menstruacijų ir tik tada mėginti pastoti. Tada galima tiksliau numatyti gimdymo datą.

Jeigu norite pastoti, kreipkitės į gydytoją, kad rekomenduotų kitą kontracepcijos metodą

Kaip elgtis, jeigu…

…sutriko virškinimas (pvz., vemiate, sunkiai viduriuojate)

Jeigu vemiate arba viduriuojate, Zenadea veikliosios medžiagos gali būti nepilnai absorbuotos. Jeigu pradėjote vemti per 34 valandas po tabletės išgėrimo, poveikis gali būti toks pat, kaip pamiršus išgerti tabletę. Elkitės kaip rekomenduojama praleidus tabletę. Jeigu pasireiškia sunkus viduriavimas, kreipkitės į gydytoją.

…jeigu norite pavėlinti menstruacinį kraujavimą

Jeigu norite pavėlinti menstruacinį kraujavimą, pradėkite gerti Zenadea tabletes iš naujos plokštelės iš karto, kai tik baigsite vartoti tabletes iš šios plokštelės. Tabletes galima vartoti tol, kol pakuotė bus tuščia. Kai norėsite, kad prasidėtų kraujavimas, nutraukite tablečių vartojimą. Vartojant antrosios plokštelės tabletes, gali pasireikšti tarpciklinis kraujavimas ar tepimas. Pradėkite vartoti tabletes iš naujos plokštelės po įprastos 7 dienų pertraukos.

.…jeigu norite pakeisti dieną, kurią prasideda menstruacinis kraujavimas

Vartojant tabletes tiksliai pagal pateiktus nurodymus, kraujavimas prasidės maždaug tą pačią dieną kas 4 savaites. Jeigu norite pakeisti šią dieną, tik sutrumpinkite (ilginti negalima niekada) kitą pertrauką. Pavyzdžiui, jeigu kraujavimas paprastai prasideda penktadieniais, o Jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (3 dienomis anksčiau), Jūs turite pradėti vartoti tabletes iš kitos plokštelės 3 dienomis anksčiau nei įprastai. Jeigu pertrauka, kai tablečių nevartojama, yra per trumpa, menstruacinis kraujavimas gali iš viso neprasidėti. Tačiau vartojat tabletes iš naujos plokštelės, gali pasireikšti tepimas arba tarpciklinis kraujavimas.

…jeigu netikėtai pradedate kraujuoti

Vartojant bet kurias kontraceptines tabletes, pirmąjį vartojimo mėnesį tarp menstruacijų gali pasireikšti nereguliarus kraujavimas iš makšties (tepimas arba tarpciklinis kraujavimas). Gali prireikti menstruacinių įklotų, bet tabletes įprastai vartokite ir toliau. Toks nereguliarumas išnyks, kai organizmas pripras prie kontraceptinių tablečių (dažniausiai po 3 vartojimo ciklų). Jeigu sutrikimas išlieka, kraujavimas sunkėja arba atsinaujina po reguliarių menstruacijų, kreipkitės į gydytoją.

….kraujavimas neprasideda

Jeigu teisingai išgėrėte visas tabletes, nevėmėte, nebuvo sunkaus viduriavimo ir nevartojote kitų vaistų, neįtikėtina, kad būtumėte nėščia. Ir toliau įprastai vartokite Zenadea.

Jeigu kraujavimo nėra du kartus iš eilės, galite būti pastojusi. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite vartoti tablečių iš naujos pakuotės tol, kol gydytojas nepaneigs nėštumo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, ypač jeigu jis sunkus ir nepraeinantis, arba atsirado sveikatos būklės pakitimas, kurį, Jūsų nuomone, galėjo sukelti Zenadea, pasakykite gydytojui.

Visoms moterims, vartojančioms sudėtinius hormoninius kontraceptikus, kraujo krešulių venose (venų tromboembolijos (VTE)) arba kraujo krešulių arterijose (arterijų tromboembolijos (ATE)) rizika yra padidėjusi. Išsamesnė informacija apie įvairią riziką, susijusią su sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimu, pateikiama 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant Zenadea“.

Sunkus šalutinis poveikis

Sunkios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, ir susiję simptomai jau aprašyti skyreliuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”.

Kad sužinotumėte daugiau, perskaitykite šiuos pakuotės lapelio skyrelius, ir jeigu būtina, kreipkitės į gydytoją.

Nedelsdama nutraukite tablečių vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu pastebėjote angioneurozinės edemos požymių, pavyzdžiui:veido, liežuvio ir (arba) gerklės edema;rijimo pasunkėjimas;dilgėlinė ir kvėpavimo pasunkėjimas.

Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją, jeigu:

atsirado kokių nors sveikatos sutrikimų, ypač kuri nors būklė, aprašyta šiame lapelyje (taip pat žiūrėti „Kas žinotina prieš vartojant Zenadea“). Nepamirškite duomenų apie bet kurį tiesioginį savo kraujo giminaitį;

apčiuopėte mazgelį krūtyje;

pasireiškė neįprastai stiprus kraujavimas iš makšties;

pamiršote laiku išgerti tabletę pirmąją tablečių iš naujos plokštelės vartojimo savaitę ir turėjote lytinių santykių per praėjusias 7 paras.

Anksčiau išvardyti požymiai išsamiau aprašyti ir paaiškinti kituose šio pakuotės lapelio skyriuose.

Kitas galimas šalutinis poveikis

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis, tačiau jį nebūtinai sukėlė kontraceptinės tabletės. Šie šalutiniai reiškiniai dažniausiai pasireiškia pirmaisiais kontraceptinių tablečių vartojimo mėnesiais ir bėgant laikui dažniausiai silpnėja.

Vartojant veikliąsias medžiagas, kurios yra Zenadea sudėtyje, pasireiškė šis toliau išvardytas šalutinis poveikis.

Dažnas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 10):
pykinimas, pilvo skausmas;kūno masės padidėjimas;galvos skausmas;prislėgta nuotaika, nuotaikos pokyčiai;krūtų skausmingumas, krūtų įtempimas.
Nedažnas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 100):
vėmimas, viduriavimas;skysčių susilaikymas;migrena;lytinio potraukio susilpnėjimas;krūtų padidėjimas;bėrimas, dilgėlinė.
Retas (gali atsirasti rečiau kaip 1 žmogui iš 1000):kenksmingi kraujo krešuliai venoje ar arterijoje, pvz.:kojoje ar pėdoje (t. y., GVT);plaučiuose (t. y., PE);širdies priepuolis (miokardo infarktas);insultas;mikroinsultas arba trumpalaikiai į insultą panašūs simptomai, vadinami praeinančiuoju smegenų išemijos priepuoliu (PSIP);kraujo krešuliai kepenyse, skrandyje, žarnyne, inkstuose ar akyje;Kraujo krešulio susidarymo tikimybė gali būti didesnė, jeigu yra kitų veiksnių, kurie didina šią riziką (daugiau informacijos apie veiksnius, kurie didina kraujo krešulio susidarymo riziką, ir apie kraujo krešulio simptomus pateikiama 2 skyriuje).
kontaktinių lęšių netoleravimas;padidėjęs jautrumas;kūno masės sumažėjimas;lytinio potraukio sustiprėjimas;išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų;mazginė raudonė (eritema), daugiaformė raudonė (eritema).

Jeigu Jums yra paveldima angioneurozinė edema, vartojant estrogenus, gali pasireikšti simptomai (taip pat žr. skyrelį ,,Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

Ant kartono dėžutės po ,,Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Zenadea sudėtis

Veikliosios medžiagos yra dienogestas ir etinilestradiolis. Kiekvienoje tabletėje yra 2 mg dienogesto ir 0,03 mg etinilestradiolio.

Pagalbinės medžiagos:

Tabletės šerdis: laktozė monohidratas; kukurūzų krakmolas; povidonas; karboksimetilkrakmolo A natrio druska; magnio stearatas.

Tabletės plėvelė: baltasis AquaPolish 014.17 MS (hipromeliozė (E464); hidroksipropilceliuliozė (E463); talkas (E553b); hidrintas vilnamedžių aliejus; titano dioksidas (E171)).

Zenadea išvaizda ir kiekis pakuotėje

Zenadea plėvele dengtos tabletės yra apvalios, padengtos balta plėvele, maždaug 6,2 mm skersmens ir 2,8 mm aukščio, tiekiamos karštu būdu suformuotose lizdinėse plokštelėse, kurias sudaro kieta PVC / PVDC folija ir karštu būdu užsandarinta aliuminio folija.

Pakuočių dydžiai

1 x 21 plėvele dengta tabletė.

3 x 21 plėvele dengta tabletė.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Zentiva, k.s.

U kabelovny 130

Dolní Měcholupy

102 37, Praha 10

Čekija

Gamintojas

Zentiva, k.s.

U kabelovny 130

Dolní Měcholupy

102 37, Praha 10

Čekija

arba

Haupt Pharma Münster GmbH

Schleebrüggenkamp 15

48159 Münster

Vokietija

arba

HELM AG

Nordkanalstrasse 28

20097 Hamburg

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“

A. Juozapavičiaus g. 6/2

LT09310, Vilnius

Tel.: +370 5 2755224

Faks.: +370 5 2755239

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Čekija BONADEA
Latvija Zenadea 2 mg/0,030 mg apvalkotās tabletes
Lenkija BONADEA
Lietuva Zenadea 2 mg/0,03 mg plėvele dengtos tabletės
Rumunija ZENADEA 2 mg/0,030 mg comprimate filmate
Slovakija ZENADEA 2 mg/0.030 mg filmom obalené tablety

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-11-10

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Zenadea 2mg/0,03mg plėvele dengtos tabletės N21" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.46 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Bajorų g. 10/A.Stulginskio g. 63, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 17:00 VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255 , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.9 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Šarkuvos g. 1a , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.104 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Vandžiogalos g. 4a , Kaunas
(8 37) 37 77 45
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.132, Priekulė

Turgaus g. 3, Priekulė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.175, Ignalina
Gamybinė visuomenės vaistinė
Laisvės g. 60-1, Ignalina
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 07:30 - 20:00 VI, VII 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Vaistų pasaulis, UAB, vaistinė, filialas Nr.3
Visuomenės vaistinė
Veteranų g. 2, Visaginas
(8 386) 32 702
Darbo laikas: I - V 09:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 09:00 - 19:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.185 Kaunas

Partizanų g. 134, Kaunas
(8 427) 55 484
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena