E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Tramadolor ID pailginto atpalaidavimo tabletės 150mg N50

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Analgetikai
Pavadinimas: Tramadolor ID pailginto atpalaidavimo tabletės 150mg N50
Veikliosios medžiagos: Tramadol - 150mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Sandoz
ATC kodas N02AX02
Vidutinė kaina: 9,61 Eur (33,18 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Tramadolor veiklioji medžiaga tramadolis yra centrinio poveikio analgetikas, opioidinių receptorių agonistas. Jis nėra selektyvus ir grynas ,  ir  opioidinių receptorių agonistas, tačiau jo afinitetas  receptoriams yra didesnis. Analgezijai sukelti yra svarbus ir kitoks tramadolio poveikis: vaistas blokuoja atbulinį noradrenalino įsiurbimą bei skatina serotonino išsiskyrimą.

Tramadolis slopina kosulį. Jo poveikis kvėpavimo sistemai, priešingai negu morfino, jei geriama įvairi analgeziją sukelianti dozė, praktiškai nepasireiškia. Be to, jis nedaro įtakos virškinimo trakto motorikai ir beveik neveikia širdies ir kraujagyslių sistemos. Tramadolis sukelia 6 – 10 kartų silpnesnį poveikį negu morfinas.

Tramadolor tinka skausmui šalinti ir jo profilaktikai. Juo malšinamas vidutinio stiprumo ar stiprus skausmas.

Preparatas tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra penkios 1 ml injekcinio tirpalo ampulės.


Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Tramadolor ID modifikuoto atpalaidavimo tablečių veiklioji medžiaga tramadolis yra centrinio poveikio vaistas nuo skausmo. Jis priklauso opioidų grupei. Tramadolis skausmą malšina todėl, kad daro poveikį specifinėms galvos ir nugaros smegenų nervų ląstelėms.

Tramadolor ID vartojamas vidutinio stiprumo ar stipriam skausmui malšinti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Tramadolor ID vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- ūmiai apsinuodyta alkoholiu, vaistais nuo nemigos, centrinio poveikio vaistais nuo skausmo, opioidais (stipriais vaistais nuo skausmo) ar kitokiais psichotropiniais vaistais (vaistais, veikiančiais nuotaiką, valią ir emocijas);

vartojama MAO inhibitorių (tam tikrų vaistų, veikiančių nuotaiką, valią, emocijas ir traukulius) arba jų buvo vartojama paskutinių 14 parų laikotarpiu prieš pradedant gerti tablečių Tramadolor ID (žr. skyrių “Kiti vaistai ir Tramadolor ID”);

- sergama epilepsija, kuri gydymo metu gali būti nepakankamai kontroliuojama.

Jei yra potraukis vaistams, Tramadolor ID, kaip narkotikų pakaitalo, o taip pat narkotikų nutraukimo simptomams gydyti vartoti negalima.

Tramadolor ID netinka jaunesniems negu 12 metų vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tramadolor ID.

Atsargumo priemonių reikia jeigu:

manoma, kad gali būti priklausomumas nuo kitokių skausmą malšinančių vaistų, t. y. opioidų;

dėl neaiškių priežasčių sutrikusi sąmonė;

pacientas ištiktas šoko;

pasunkėjęs kvėpavimas;

yra galvos traumos ar padidėjusio spaudimo kaukolės viduje sukeltas sutrikimas arba yra per didelio jautrumo stipriems vaistams nuo skausmo (opioidams) sukelta reakcija;

pacientas serga kepenų ar inkstų liga;

pacientas jautriai reaguoja į opiatus;

yra polinkis į epilepsiją ar priepuolius.

Jei yra bet kuri minėta liga ar būklė, prieš vartojant vaisto reikia pasakyti gydytojui.

Epilepsijos priepuolių buvo pacientams, kurie vartojo tramadolio rekomenduojamomis dozėmis. Epilepsijos priepuolių rizika gali padidėti jeigu vartojate didesnę nei rekomenduojama didžiausia paros dozė 400 mg, arba jeigu kartu vartojate vaistus, mažinančius priepuolių slenkstį (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Tramadolor ID“).

Prašom atsižvelgti, kad vartojant Tramadolor ID gali atsirasti psichologinis ir fizinis priklausomumas. Vaisto vartojant ilgiau, jo poveikis gali silpnėti, todėl pageidaujamam poveikiui sukelti gali reikėti vis didesnės dozės (atsiranda pripratimas). Pacientus, kurie turi polinkį į piktnaudžiavimą vaistais arba priklausomumo nuo jų atsiradimą, Tramadolor ID galima gydyti trumpai ir labai atidžiai prižiūrint gydytojui.

Jeigu vartojant Tramadolor ID atsiranda bet kuri iš minėtų problemų arba ši informacija Jums buvo aktuali kažkada anksčiau, reikia pasakyti gydytojui.

Vaikams

Tramadolor ID modifikuoto atpalaidavimo tabletės jaunesniems negu 12 metų vaikams netinka (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Tramadolor ID“).

Senyviems pacientams

Vyresniems nei 75 metų pacientams vaisto reikia skirti atsargiai, kadangi pailgėja tramadolio išsiskyrimas iš organizmo (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Tramadolor ID“).

Kiti vaistai ir Tramadolor ID

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nuskausminantis Tramadolor ID poveikis gali susilpnėti ir gydomojo poveikio trukmė gali sutrumpėti kartu vartojant vaistus, kuriuose yra šios veikliosios medžiagos:

karbamazepinas (vaistas nuo epilepsijos);

pentazocinas, nalbufinas arba buprenorfinas (skausmą malšinantys vaistai);

ondansetronas (vaistas nuo pykinimo).

Šalutinio poveikio rizika padidėja:

jeigu vartojate vaistų, kurie gali sukelti konvulsijas (priepuolius), tokių, kaip tam tikri antidepresantai ar antipsichoziniai vaistai. Traukulių atsiradimo rizika gali būti didesnė jeigu Jūs tuo pačiu laiku vartojate Tramadolor ID. Jūsų gydytojas paaiškins, ar Tramadolor ID Jums tinka;

jeigu vartojate tam tikrų antidepresantų. Tramadolor ID gali sąveikauti su šiais vaistais, todėl Jums gali atsirasti simptomų, tokių, kaip nevalingas, ritmiškas raumenų (įskaitant raumenis, kurie kontroliuoja akių judesius) susitraukinėjimas, susijaudinimas, per didelis prakaitavimas, drebulys, refleksų sustiprėjimas, padidėjęs raumenų tonusas, didesnė negu 38 °C kūno temperatūra;

jeigu kartu su Tramadolor ID vartojate kitų vaistų, slopinančių centrinės nervų sistemos veiklą, pvz., vaistų nuo kosulio, migdomųjų, kai kurių vaistų nuo skausmo, nerimo ar kai kurių pakaitiniam gydymui nuo priklausomumo vaistams vartojamų vaistų. Tokiu atveju padidėja kvėpavimo slopinimo rizika. Minėtų vaistų perdozavus, kvėpavimas gali net sustoti;

jeigu kartu vartojate vaistų, kurie sutrikdo normalų kraujo krešėjimą, vadinamųjų kumarolo darinių (pvz., varfarino). Gali stiprėti šių vaistų antikoaguliacinis poveikis, todėl po oda gali atsirasti taškinių kraujosruvų (ekchimozių).

Kita galima sąveika

Tramadolor ID nevartokite kartu su MAO inhibitoriais (vaistais nuo patologiškai blogos nuotaikos, t. y. depresijos ar Parkinsono ligos) arba šių vaistų vartojote paskutines 14 parų prieš pradėdami gydytis Tramadolor ID, kadangi gali atsirasti gyvybei pavojinga sąveika, dėl kurios sutrinka CNS, kvėpavimo ir kraujotakos centrų veikla.

Tramadolor ID vartojimas, maistu, gėrimais ir alkoholiu

Gydymo Tramadolor ID metu negerkite alkoholio, kadangi jis gali sustiprinti minėto vaisto poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Duomenų apie saugumą gydant nėščias moteris Tramadolor ID yra labai mažai.

Paprastai nėštumo metu vartoti Tramadolor ID nerekomenduojama.

Nėštumo metu pakartotinai vartojant Tramadolor ID, vaisius gali priprasti prie tramadolio, todėl naujagimiui gali atsirasti šio vaisto nutraukimo simptomų.

Labai mažas tramadolio kiekis patenka į motinos pieną, todėl šio vaisto žindyvėms vartoti nepatariama.

Jei reikalinga tik viena tramadolio hidrochlorido dozė, paprastai žindymo nutraukti nebūtina. Pasitarkite su savo gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tramadolor ID be kitų poveikių, gali sukelti:

- mieguistumą ir

- regėjimo sutrikimus (neryškų matymą),

dėl kurių gali sutrikti gebėjimas reaguoti. Jeigu pajutote, kad sutriko gebėjimas reaguoti, nevairuokite transporto priemonių, ir nevaldykite veikiančių įrenginių.

Tramadolor ID sudėtyje yra laktozės.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Informacija diabetikams. Ilgiau veikiančioje tabletėje yra mažiau negu 0,01 santykinio vieneto angliavandenių.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Vartoti Tramadolor ilgiau, negu būtina, jokiu būdu negalima. Jei sergama liga, kurios metu skausmui malšinti tramadolio būtina vartoti ilgiau, reikia dažnai ir reguliariai nustatinėti, ar vaisto reikia ir kokią jo dozę vartoti (jei galima, darant pertraukas).

Tramadolor vartoti draudžiama, jei:

- padidėjęs jautrumas tramadolio hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;

- ūmiai apsinuodyta alkoholiu, opioidais, vaistais nuo skausmo, nemigos arba kitokiais psichotropiniais preparatais;

- vartojama MAO inhibitorių arba jų buvo vartota paskutines 14 dienų prieš pradedant gydymą tramadoliu (žr. skyrių “Kitų vaistų vartojimas”).

- sergama epilepsija, kuri gydymo metu gali būti nepakankamai kontroliuojama.

Tramadolor, kaip narkotikų pakaitalo, negalima vartoti vietoj narkotikų.

Specialios atsargumo priemonės

Informuokite savo gydytoją, jeigu yra ar manote, kad gali būti:

- priklausomumas nuo opioidų;

- dėl neaiškios priežasties sutrikusi sąmonė ar pacientas ištiktas šoko;

- sutrikusi kvėpavimo centro veikla ir kvėpavimas;

- dėl galvos pažeidimo ar smegenų ligos padidėjęs spaudimas kaukolės viduje;

- sutrikusi inkstų arba kepenų veikla.

Ligoniams, kurie yra jautresni opioidų poveikiui, medikamento reikia vartoti atsargiai.

Tramadolio gebėjimas sukelti priklausomumą yra mažas. Jo vartojant ilgiau, gali atsirasti tolerancija, psichinis ir fizinis priklausomumas. Pacientus, kurie linkę piktnaudžiauti vaistais arba kuriems greičiau atsiranda priklausomumas nuo medikamentų, tramadoliu reikia gydyti trumpai ir nuolat kontroliuojant gydytojui.

Tramadolor netinka jaunesniems negu 1 metų vaikams.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Tramadolis prasiskverbia per placentos barjerą. Ilgalaikio tramadolio vartojimo nėštumo metu patirtis kol kas yra nepakankama. Nėštumo metu vartojant tramadolio hidrochlorido pakartotinai, vaisius prie jo pripranta, todėl naujagimiui gali atsirasti abstinencijos simptomų. Taigi šio medikamento nėščioms moterims vartoti negalima.

Labai mažas tramadolio kiekis patenka į motinos pieną, todėl šio medikamento žindyvėms vartoti nepatariama.

Jei reikalinga tik viena tramadolio hidrochlorido dozė, paprastai žindymo nutraukti nebūtina.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tramadolor veiklioji medžiaga tramadolis, net vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, dėl sukelto mieguistumo bei vaizdo ryškumo pablogėjimo gali keisti gebėjimą reaguoti, todėl gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį, prižiūrėti veikiančius įrenginius bei dirbti be patikimos atramos. Toks poveikis būna stipresnis gydymo pradžioje, keičiant preparatus, kartu vartojant kitokių centrinę nervų sistemą veikiančių vaistų ir ypač alkoholio.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų , taip pat ir įsigytų be recepto, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pastebėta, kad prieš gydymą opioidu petidinu dvi paskutines savaites vartojant MAO inhibitorių gali atsirasti gyvybei pavojinga sąveika, dėl kurios sutrinka CNS veikla, kvėpavimas ir kraujotaka. Manoma, kad tokia MAO inhibitorių ir tramadolio sąveika taip pat galima.

Jei kartu su tramadoliu vartojama vaistų, veikiančių centrinę nervų sistemą, arba alkoholio, bendras poveikis smegenų veiklai gali sustiprėti.

Nustatyta, kad fermentų inhibitorius cimetidino vartojant kartu su analgetiku arba prieš tai, gali kisti tramadolio farmakokinetika, tačiau toks pokytis klinikai yra nereikšmingas.

Fermentų induktoriaus karbamazepino vartojant kartu su tramadoliu arba prieš gydymą šiuo vaistu, gali mažėti ir trumpėti tramadolio analgezinis poveikis.

Preparatų, veikiančių kaip opioidinių receptorių antagonistai ir agonistai, pvz., buprenorfino, pentazocino, ir tramadolio vartoti kartu nepatariama, kadangi atsiranda teorinė galimybė, kad tokiu atveju gali sumažėti tikrųjų agonistų analgezinis poveikis.

Tramadolis gali sukelti traukulius ir didina medikamentų, pvz., serotonino atbulinės rezorbcijos inhibitorių, triciklių antidepresantų, neuroleptikų ir kitokių vaistų, mažinančių traukulių slenkstį, gebėjimą sukelti traukulius.

Pastebėta pavienių serotonino sindromo atvejų, laiko atžvilgiu sutampančių su tamadolio vartojimu kartu su kitokiais serotoninerginiais vaistais, pvz., serotonino atbulinės rezorbcijos inhibitoriais (SSRI). Serotonino sindromo požymiais gali būti sumišimas, sujaudinimas, karščiavimas, prakaitavimas, judesių koordinacijos sutrikimas, hiperrefleksija, mioklonusas ir viduriavimas. Nutraukus serotoninerginių vaistų vartojimą, dažniausiai būklė greitai pagerėja. Medikamentinė pagalba tokiu atveju priklauso nuo simptomų bei jų sunkumo.

Tramadolio ir kumarinų grupės darinių, pvz., varfarino, vartojančius pacientus būtina atidžiai prižiūrėti, kadangi pastebėta, kad kai kuriems pacientams sutrumpėjo protrombino laikas ir atsirado dėminių kraujosruvų.

Kitokie CYP3A4 inhibitoriai, pvz, ketokonazolis arba eritromicinas, gali slopinti tramadolio O – demetilinimą ir galbūt jo veiklių O–demetilintų metabolitų skaldymą. Šios sąveikos reikšmė klinikai nežinoma.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Dozuoti būtina atsižvelgiant į skausmo stiprumą ir ligonio jautrumą vaistui.

Dozę ir vaisto vartojimo trukmę nustato gydytojas

Vidutinio stiprumo skausmui malšinti vyresniems negu 12 metų pacientams reikia injekuoti 1 ml Tramadolor 50 mg/ml injekcinio tirpalo (t. y. 50 mg tramadolio hidrochlorido). Jei skausmas per 30 – 60 min. nepraeina, tokią pačią dozę reikia injekuoti dar kartą.

Jei skausmas stiprus ir manoma, kad jam slopinti reikia didesnės dozės, iš karto reikia injekuoti 2 ml Tramadolor 50 mg/ml injekcinio tirpalo (t. y. 100 mg tramadolio hidrochlorido).

Po operacijos atsiradusiam stipriam skausmui malšinti, jei reikia, per pirmąsias valandas vartojama didesnė dozė, tačiau paros dozė dažniausiai būna tokia pati, kaip įprastinė.

Poveikis priklauso nuo skausmo stiprumo ir trunka 4 – 8 valandas. Paprastai per parą reikėtų vartoti ne daugiau kaip 8 ml Tramadolor 50 mg/ml injekcinio tirpalo (t. y. 400 mg tramadolio hidrochlorido). Auglio sukeltam arba po operacijos atsiradusiam stipriam skausmui malšinti gali reikėti daug didesnės dozės.

Dozavimas vaikams

1 – 11 metų vaikams vienkartinė dozė yra 1 – 2 mg tramadolio hidrochlorido vienam kilogramui kūno svorio. Tokiu atveju Tramadolor 50 mg/ml injekcinį tirpalą reikia skiesti injekciniu vandeniu.

Lentelėje nurodyta, kiek veikliosios medžiagos yra 1 ml Tramadolor 50 injekcinio tirpalo, jei jis skiedžiamas injekciniu vandeniu (1 ml Tramadolor 50 injekcinio tirpalo yra 50 mg tramadolio hidrochlorido).

Tramadolor 50 injekcinis tirpalas(1 ml yra 50 mg tramadolio hidrochlorido) Reikia pridėti injekcinio vandens Veikliosios medžiagos koncentracija
1 ml (2 ml) 1 ml (2 ml) 25 mg/ml
1 ml (2 ml) 2 ml (4 ml) 16,7 mg/ml
1 ml (2 ml) 3 ml (6 ml) 12,5 mg/ml
1 ml (2 ml) 4 ml (8 ml) 10,0 mg/ml
1 ml (2 ml) 5 ml (10 ml) 8,3 mg/ml
1 ml (2 ml) 6 ml (12 ml) 7,1 mg/ml
1 ml (2 ml) 7 ml (14 ml) 6,3 mg/ml
1 ml (2 ml) 8 ml (16 ml) 5,6 mg/ml
1 ml (2 ml) 9 ml (18 ml) 5,0 mg/ml

Pavyzdys. Vaikui, kurio svoris – 27 kg, galima injekuoti 1,5 mg/kg kūno svorio tramadolio hidrochlorido Tokiu atveju medikamento dozė yra 40,5 mg. 1 ml Tramadolor 50 injekcinio tirpalo praskiedus 4 ml injekcinio vandens, 1 ml skiesto tirpalo bus 10 mg tramadolio hidrochlorido. Suleidus 4 ml tokio tirpalo, į paciento organizmą patenka maždaug 40 mg tramadolio hidrochlorido.

Pagyvenę pacientai

Jei ūminiam skausmui malšinti Tramadolor vartojama tik vieną ar kelis kartus, dozės koreguoti nereikia. Jei skausmas lėtinis, pagyvenusiems pacientams (ne vyresniems kaip 75 metų), jei jų kepenų ir inkstų veikla nesutrikusi, paprastai dozę koreguoti nebūtina. Vyresniems negu 75 metų žmonėms vaistas gali būti šalinamas blogiau, todėl tokiu atveju atsižvelgiant į aplinkybes reikia didinti intervalus tarp vienkartinių dozių vartojimo.

Sunkus kepenų arba inkstų veiklos nepakankamumas. Dializuojami ligoniai

Ūminiam skausmui malšinti Tramadolor vartojama tik vieną ar kelis kartus, todėl dozės koreguoti nereikia. Ligoniams, sergantiems sunkiu kepenų ir(arba) inkstų veiklos nepakankamumu, Tramadolor vartoti negalima, o lengvesniais atvejais reikia pagalvoti apie intervalo tarp vienkartinių dozių didinimą.

Kadangi dialize ir kraujo filtracija tramadolio hidrochlorido pašalinama labai mažai, būklei be skausmo palaikyti papildomai injekuoti Tramadolor 50 mg/ml injekcinio tirpalo paprastai nebūtina.

Pastaba

Rekomenduojamas dozavimas yra orientacinis. Svarbiausia būtina nustatyti mažiausią skausmą slopinančią dozę. Malšinant ilgai trunkantį lėtinį skausmą, reikėtų tiksliai laikytis vaisto vartojimo intervalų.

Vartojimo būdas ir trukmė

Tramadolor galima leisti į veną, raumenis arba po oda.

Į veną reikia injekuoti iš lėto, t. y. per minutę galima suleisti ne daugiau kaip 1 ml Tramadolor 50 mg/ml injekcinio tirpalo (atitinka 50 mg tramadolio hidrochlorido).

Pavartojus per didelę Tramadolor dozę

Apsinuodijus tramadoliu, dažniausiai galima tikėtis panašių simptomų, kaip ir apsinuodijus kitokiais centrinio poveikio analgetikais (opioidais). Ypač dažnai pasireiškia vėmimas, miozė, atsiranda kraujotakos nepakankamumas, pritemsta sąmonė, gali net ištikti koma, prasideda traukuliai, kvėpavimo slopinimas (gali net ištikti jo paralyžius).

Taikomos bendrosios neatidėliotinos pagalbos priemonės: užtikrinamas kvėpavimo takų praeinamumas (būtina išsiurbti gleives), atsižvelgiant į simptomus, palaikomas kvėpavimas bei kraujotaka. Jei yra kvėpavimo slopinimas, kaip priešnuodis tinka naloksonas. Tyrimų su gyvūnais metu traukulių naloksonas neslopino. Jiems slopinti reikia į veną injekuoti diazepamo.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas turi būti priderintas prie Jūsų skausmo intensyvumo ir Jūsų individualaus jautrumo skausmui. Paprastai turi būti vartojama mažiausia skausmą malšinanti dozė.

Jei nerekomenduota kitaip, Tramadolor ID tabletes reikia dozuoti taip, kaip nurodyta toliau.

Dozavimas vyresniems negu 12 metų pacientams

Gerkite du kartus per parą (rekomenduojama iš ryto ir vakare) po 100 mg tramadolio.

Jei skausmas sumažėja nepakankamai, vienkartinę dozę gydytojas gali padidinti, t.y. Jums reikės gerti du kartus per parą po 150 – 200 mg.

Vaisto vartoti reikia ne dažniau kaip kas 8 valandas.

Svarbiausia būtina nustatyti mažiausią skausmą slopinančią dozę.

Per parą daugiau negu 400 mg tramadolio nevartokite, išskyrus ypatingus atvejus.

Vartojimas vaikams

Tramadolor ID modifikuoto atpalaidavimo tabletės jaunesniems negu 12 metų vaikams netinka.

Senyviems pacientams

Jei senyvo žmogaus (ne vyresnio kaip 75 metų), kepenų ir inkstų veikla nesutrikusi, paprastai dozės koreguoti nebūtina.

Senyviems (vyresniems negu 75 metų) pacientams tramadolio šalinimas gali būti uždelstas. Jeigu tai tinka Jums, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti dozavimo intervalą.

Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi

Pacientai, kuriems yra sunkus inkstų ir (arba) kepenų nepakankamumas, Tramadolor ID turi nevartoti. Jeigu Jūsų atveju nepakankamumas yra lengvas ar vidutinio sunkumo, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti dozavimo intervalą.

Nurodymas

Rekomenduojamas dozavimas yra orientacinis. Svarbiausia būtina nustatyti mažiausią skausmą slopinančią dozę. Malšinant lėtinį skausmą, vaistą reikėtų vartoti tik nurodytais intervalais.

Vartojimo metodas

Modifikuoto atpalaidavimo tabletę gerkite nekramtytą, nesutrupintą ir nedalytą, užsigerkite pakankamu kiekiu skysčio (pvz., stikline vandens). Preparatą galite vartoti su maistu arba nevalgius.

Labai svarbu nevartoti Tramadolor ID ilgiau negu reikia.

Ką daryti pavartojus per didelę Tramadolor ID dozę?

Paprastai tai nesukelia kokių nors neigiamų pasekmių. Toliau vartokite Tramadolor ID įprastai skausmo metu.

Jeigu pavartojote labai didelę Tramadolor ID dozę, gali pasireikšti šie simptomai: susiaurėję vyzdžiai, vėmimas, žemas kraujo spaudimas, atsiranda kraujotakos nepakankamumas, pritemsta sąmonė (gali net ištikti koma), prasideda epileptiforminiai traukuliai, kvėpavimo slopinimas (gali ištikti jo paralyžius).

Jeigu pastebėjote kurį nors iš šių simptomų, arba jeigu vaikas netyčia pavartojo Tramadolor ID, nedelsiant susisiekite su artimiausiu gydytoju ar ligonine, kad Jums padėtų!

Pamiršus pavartoti Tramadolor ID

Jei užmiršote išgerti vienkartinę dozę, skausmas gali atsinaujinti. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau reikia gerti vaisto taip, kaip įprasta.

Nustojus vartoti Tramadolor ID

Jeigu nutrauksite gydymą Tramadolor ID arba baigsite anksčiau, negu reikia, skausmas gali atsinaujinti. Jei gydymą norite nutraukti dėl su vaisto vartojimu susijusių negalavimų, visų pirma pasitarkite su gydytoju.

Gydymo Tramadolor ID nutraukimas paprastai jokių padarinių nesukelia. Vis dėlto, keliems pacientams, vartojusiems Tramadolor ID ilgesnį laiką, nutraukus vaisto vartojimą pasireiškė neramumas, nerimas, padidėjęs nervingumas, nemiga, hiperkinezija, atsirado virškinimo trakto negalavimų. Jeigu baigus gydymą Tramadolor ID pasireiškia bet kuris iš minėtų šalutinių poveikių, reikia pasitarti su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinis poveikis gali pasireikšti tokiu dažnumu:

Labai dažnas Pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 gydytų pacientų
Dažnas Pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 gydytų pacientų
Nedažnas Pasireiškia nuo 1 iki 100 iš 1000 gydytų pacientų
Retas Pasireiškia nuo 1 iki 1000 iš 10000 gydytų pacientų
Labai retas Pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000 gydytų pacientų
Dažnis nežinomas negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

Labai dažnas nepageidaujamas poveikis, pastebėtas vartojant Tramadolor ID, yra šleikštulys ir svaigulys, kurie pasireiškia 1 iš 10 pacientų.

Imuninės sistemos sutrikimai

Retas:

alerginės reakcijos (pvz., pasunkėjęs kvėpavimas, švokštimas kvėpuojant, odos pabrinkimas ir alerginis šokas (staigus kraujotakos nepakankamumas).

Psichikos sutrikimai

Retas:

- haliucinacijos, kliedesys, sumišimas, nerimas, miego sutrikimai ir košmariški sapnai.

Po gydymo Tramadolor ID atsiradusių psichologinių simptomų intensyvumas ir pobūdis gali skirtis kiekvienu individualiu atveju (priklauso nuo paciento asmenybės ir Tramadolor ID vartojimo trukmės), pvz.: pakinta nuotaika (dažnai būna pakili, bet kai kada bloga), aktyvumas (dažnai būna nuslopintas, bet kai kada padidėjęs) ir gebėjimas mąstyti ir justi (pasireiškia neryžtingumas ir suvokimo sutrikimas, kurie gali įtakoti netinkamus sprendimus).

Gali atsirasti priklausomumas nuo šio vaisto (žr. 3 skyriuje „Nustojus vartoti Tramadolor ID“).

Nervų sistemos sutrikimai

Labai dažnas:

- svaigulys.

Dažnas:

- galvos skausmas;

- mieguistumas.

Retas:

- odos jutimo sutrikimai (dilgčiojimo, dūrimo, perštėjimo, nutirpimo pojūtis);

- drebulys;

- susilpnėjęs kvėpavimas;

- epileptiforminiai traukuliai;

- nevalingas raumenų trūkčiojimas (tikas);

- sutrikusi koordinacija;

- alpulys;

- tarsenos sutrikimai;

- pusiausvyros sutrikimas.

Susilpnėjęs kvėpavimas gali atsirasti, jei vartojama daug didesnė, negu rekomenduojama, dozė arba jei kartu su preparatu vartojama kitokių smegenų veiklą slopinančių vaistų.

Epileptiforminiai traukuliai dažniausiai pasireiškia vartojant didelę tramadolio dozę arba kartu su juo vartojant medikamentų, kurie gali sukelti traukulius arba mažina traukulių slenkstį.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Retas:

- apetito pakitimas.

Dažnis nežinomas:

sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje.

Akių sutrikimai

Retas:

- vaizdo ryškumo sumažėjimas, vyzdžių išsiplėtimas, vyzdžio susitraukimas.

Širdies sutrikimai

Nedažnas:

- širdies veiklos reguliavimo sutrikimas (palpitacija, širdies susitraukimų padažnėjimas, silpnumo priepuoliai ir kraujotakos nepakankamumas). Tokių nepageidaujamų reiškinių dažniausiai atsiranda esant pacientui vertikalioje pozicijoje ir fizinio krūvio metu.

Retas:

- širdies susitraukimų suretėjimas (bradikardija).

Kraujagyslių sutrikimai

Retas:

- kraujospūdžio padidėjimas.

Labai retas:

- karščio pojūtis.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai

Retas:

- pasunkėjęs kvėpavimas (dispnėja).

Pastebėta astmos pasunkėjimo atvejų, tačiau ar toks pokytis priklauso nuo tramadolio poveikio, nenustatyta.

Virškinimo trakto sutrikimai

Labai dažnas:

- šleikštulys.

Dažnas:

- vėmimas;

- vidurių užkietėjimas;

- burnos džiūvimas.

Nedažnas:

- raugulys;

- virškinimo trakto negalavimas (skrandžio veiklos sutrikimas, pilvo spaudimo pojūtis);

- viduriavimas.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai

Labai retas:

- kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Dažnas:

- prakaitavimas.

Nedažnas:

- odos reakcija (pvz., niežulys, išbėrimas, staigus odos paraudimas).

Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Retas:

- raumenų pajėgumo susilpnėjimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Retas:

- šlapinimosi sutrikimas ir išskiriamas mažesnis šlapimo kiekis nei įprastai.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dažnas:

- nuovargis.

Nors rizika labai maža, tačiau, vartojant Tramadolor ID ilgą laiką gali išsivystyti priklausomumas. Nutraukus gydymą gali atsirasti nutraukimo simptomų (žr. 3 skyriuje „Nustojus vartoti Tramadolor ID“).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Tramadolor, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Labai dažnas nepageidaujamas poveikis, pastebėtas vartojant Tramadolor, yra šleikštulys ir svaigulys. Be to, vartojant vaisto dažnai atsiranda negalavimas, burnos džiuvimas, nuovargis, mieguistumas, galvos skausmas, sumišimas ir haliucinacijos, poveikis širdies ir kraujotakos sistemai (širdies tvinkčiojimas, dažnas pulsas), alpulys, kolapsas, odos reakcija, pvz., niežulys ar išbėrimas.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Tramadolor tinkamumo laikas yra 5 metai.

Ant etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tramadolor vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Tramadolor ID sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra tramadolio hidrochloridas.

Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 100 mg tramadolio hidrochlorido, t.y. 8,3 mg greitai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido ir 91,7 mg lėtai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido.

Vienoje Tramadolor ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 150 mg tramadolio hidrochlorido, t. y. 12,5 mg greitai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido ir 137,5 mg lėtai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido.

Vienoje Tramadolor ID 200 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 200 mg tramadolio hidrochlorido, t. y. 16,7 mg greitai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido ir 183,3 mg lėtai atsipalaiduojančio tramadolio hidrochlorido.

Pagalbinės medžiagos.

Greitai veikliąją medžiagą atpalaiduojančio sluoksnio sudėtis: laktozė monohidratas, kalcio- vandenilio fosfatas dihidratas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.

Lėtai veikliąją medžiagą atpalaiduojančio sluoksnio sudėtis: laktozė monohidratas, hipromeliozė, povidonas K 25, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, hidrintas ricinų aliejus, chinolino geltonasis (E 104), indigokarminas (E132), aliuminio hidroksidas.

Tramadolor ID išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tramadolor ID 100 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos ir žalios spalvos dvisluoksnės (viršutinis sluoksnis žalias, apatinis baltas) apvalios, plokščios, kurių vienoje pusėje yra ženklas „TR/100 R“.

Tramadolor ID 150 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos ir žalios spalvos dvisluoksnės (viršutinis sluoksnis žalias, apatinis baltas) apvalios, plokščios kurių vienoje pusėje yra ženklas „TR/150 R“.

Tramadolor ID 200 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra baltos ir žalios spalvos dvisluoksnės (viršutinis sluoksnis žalias, apatinis baltas) apvalios, plokščios , kurių vienoje pusėje yra ženklas „TR/200 R“.

Vienoje Tramadolor ID 100 mg kartono dėžutėje yra 30 arba 50 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.

Vienoje Tramadolor ID 150 mg ir Tramadolor ID 200 mg kartono dėžutėje yra 10, 30 arba 50 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas

Sandoz d.d.

Verovškova 57

1000 Ljubljana

Slovėnija

Gamintojai

Salutas Pharma GmbH

Otto-von- Guericke Allee 1

D-39179 Barleben

Vokietija

arba

LEK S.A.

50 C Domaniewska Str.

02-672 Warszawa

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškių 3A

LT-09312 Vilnius

Tel.: +370 5 263 60 37

Faksas +370 5 26 36 036

Nemokama linija pacientams +370 800 00877

El. pašto adresas: info.lithuania@sandoz.com

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-11-06

Gerbiamasis paciente!

Tabletės “Tramadolor ID“ yra dvisluoksnės: iš vieno sluoksnio veiklioji medžiaga atsipalaiduoja greitai, iš kito lėtai. Santrumpa ID reiškia, kad poveikis prasideda iš karto (angl. Initial) ir trunka ilgai (angl. Depot).

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Sandoz d.d. atstovybė

Šeiminyškių 3A

LT-09312 Vilnius

Tel.: + 370 5 263 60 37

Fax.: + 370 5 263 60 36"Tramadolor ID pailginto atpalaidavimo tabletės 150mg N50" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.195 Šiauliai
Gamybinė visuomenės vaistinė
Sevastopolio g. 17, Šiauliai
(8 41) 55 29 72
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 19min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 316 Anykščiai Kudirkos

V.Kudirkos g. 1, Anykščiai
(8 381) 48 522
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Šilalės vaistinės, UAB
Gamybinė visuomenės vaistinė
Maironio g. 20A, Šilalė
(8 449) 74 252
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.22 Vilkaviškis
Gamybinė visuomenės vaistinė
Gedimino g. 13, Vilkaviškis
(8 342) 20 093
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:30 VI, VII 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Merkinės vaistinė, UAB fil.nr.5 Alytus

Naujoji g. 48, Alytus
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kaštonų vaistinė, UAB
Z Vaistinės veiklai
J.Basanavičiaus g. 10, Kėdainiai
(8 347) 67 244
http://www.kastonuvaistine.lt
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 19min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 40 Širvintos Vilniaus
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 54, Širvintos
(8 382) 31 034
Darbo laikas: I - V 09:00 - 18:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.10 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Baltų pr. 7a, Kaunas
(8 37) 37 79 17
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:30 VI 10:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.123 Pakruojis
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 4, Pakruojis
(8 421) 60 113
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 09:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.113 Alytus Ligoninės
Visuomenės vaistinė
Ligoninės g. 12, Alytus
(8 315) 76 450
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 19min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena