E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Tobrin lašai 3mg/ml 5ml

Jutimo organus veikiantys vaistai >  Vaistai akių ligoms gydyti
Pavadinimas: Tobrin lašai 3mg/ml 5ml
Veikliosios medžiagos: Tobramycin - 15mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Actavis
ATC kodas S01AA12
Vidutinė kaina: 4,56 Eur (15,74 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Tobrin yra plataus veikimo spektro vandenyje tirpus aminoglikozidų grupės antibiotikas.

Tobrin vartojamas tobramicinui jautrių bakterijų sukeltų akies paviršinių bakterinių infekcinių ligų (pvz., junginės uždegimo) gydymui suaugusiesiems ir vyresniems kaip 1 metų vaikams.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Tobrin vartoti negalima:

jeigu yra alergija tobramicinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu yra padidėjęs jautrumas kitiems aminoglikozidams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tobrin:

jeigu Jūs žindote kūdikį. Labai mažai Tobrin gali patekti į Jūsų pieną, todėl tikimybė, kad jo teks Jūsų kūdikiui, labai maža.

Atsiradus sunkios reakcijos ar padidėjusio jautrumo požymių (pvz., akies paraudimas, ašarojimas, junginės ir/ar vokų paburkimas, akies ir/ar vokų niežėjimas, bėrimas), liaukitės gydytis šiuo vaistu.

kaip ir nuo bet kurio antibiotiko, ilgai vartojant gali prisidauginti atsparių mikroorganizmų, įskaitant grybelius. Vartokite tiksliai kaip paskyrė Jūsų gydytojas.

Jeigu vartojate kitų antibiotikų, įskaitant ir geriamus pasakykite savo gydytojui.

jeigu nešiojate kontaktinius lęšius. Prieš vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min).Keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.

jeigu esate nėščia. Prieš vartodana Tobrin pasitarkite su gydytoju.

Vaikams ir paaugliams

Vyresniems kaip 1 metų vaikams Tobrin akių lašus galima vartoti tokiomis pačiomis dozėmis, kaip ir suaugusiesiems. Jaunesniems kaip 1 metų amžiaus vaikams Tobrin vartoti nerekomenduojama, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

Kiti vaistai ir Tobrin

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant kartu su kortikosteroidais, gali būti maskuojami infekcinio susirgimo požymiai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Didelės bendrosios tobramicino dozės, daug didesnės už tas, kurios vartojamos akims, sukelia nefrotoksinį ir ototoksinį poveikį. Vartojant vaistą į akis, bendrasis jo poveikis turėtų būti mažas, todėl manoma kad pavojus skiriant Tobrin nėščiosioms irgi nedidelis. Vis dėlto, nėščios moterys turėtų vartoti Tobrin akių lašus tik jei gydymo svarba didesnė už galimą pavojų vaisiui.

Žindymas

Lokaliai vartojamo vaisto į organizmą patenka mažai, todėl manoma, kad Tobrin akių lašų keliamas pavojus yra mažas. Būtina apsvarstyti, ar moters gydymo svarba didesnė už galimą pavojų kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kaip ir nuo bet kokių akių lašų, neryškus matymas arba kitoks regos sutrikimas gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jei įsilašinus vaisto blogai matote, prieš vairuodamas automobilį ar valdydamas mechanizmus palaukite, kol rega pagerės.

Tobrin sudėtyje yra pagalbinės medžiagos benzalkonio chlorido

Šio vaisto sudėtyje yra benzalkonio chlorido, kuris gali dirginti akis. Venkite vaisto sąlyčio su minkštaisiais kontaktiniais lęšiais. Prieš lašindami vaisto, kontaktinius lęšius išimkite. Vėl juos galite įdėti praėjus ne mažiau kaip 15 min. Žinoma, kad benzalkonio chloridas keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji

Tobrin akių lašai dozuojami po vieną lašą du kartus per parą (rytais ir vakarais); Jei infekcijos sukelta liga sunki, pirmąją parą lašinama keturis kartus, kai ligonis nemiega, paskui – po vieną lašą į abi akis dukart per parą (ligoniui nemiegant), kol bus baigtas visas 7±1 dienos gydymo kursas. Gydymą Tobrinu reikėtų tęsti dar 48-72 valandas po to kai išnyksta klinikiniai ligos požymiai.

Maksimalią gydymo trukmę ir dozę nustato gydytojas.

Kad lašintuvo galas ir tirpalas neužsiterštų, reikia stengtis lašintuvo viršūnėle neliesti vokų, aplinkinių ar kitų paviršių. Vaisto nevartojant talpyklę laikyti sandariai užsuktą.

Jei kartu vartojami kiti lokaliai vartojami akių vaistai, tarp vienų ir kitų reikia daryti 510 minučių pertrauką.

Senyvi pacientai

Senyviems žmonėms dozės keisti nereikia.

Vyresni kaip 1 metų vaikai ir paaugliai

Vyresniems kaip 1 metų vaikams Tobrin akių lašus galima vartoti tokiomis pačiomis dozėmis, kaip ir suaugusiesiems.

Kepenų ir inkstų nepakankamumas

Akims vartojamo tobramicino į visą organizmą patenka labai mažai. Jei tuo pačiu metu gydoma bendrojo poveikio aminoglikozidų grupės antibiotikais, reikėtų matuoti bendrąją jų koncentraciją serume, kad būtų galima palaikyti tinkamą gydomąją koncentraciją.

Akių lašų vartojimo instrukcija

Atlošti galvą.

Pirštą dėti tiksliai po akimi ir atsargiai patraukti žemyn apatinį voką.

Į atsiradusį maišelį lašinti Tobrin. Akies flakono lašintuvo viršūne liesti negalima.

Žvilgsnį nukreipti žemyn, po to užmerkti akį. Apie 2 minutes pabūti užsimerkus, pirštais užspaudus ašarų kanalus.

Nelieskite lašintuvo viršūnėlės.

Ką daryti pavartojus per didelę Tobrin dozę?

Jei griežtai laikomasi vaistinio preparato vartojimo instrukcijų, perdozavimas neįmanomas. Išgertas tobramicinas beveik neabsorbuojamas.

Tobrin perdozavimo simptomai gali būti panašūs į nepageidaujamą poveikį: atsiranda paraudimas, padidėja ašarojimas, patinsta ir niežti vokai, pasireiškia taškinis keratitas. Perdozavus vaisto perteklių kruopščiai nuskalaukite dideliu švaraus vandens kiekiu.

Pamiršus pavartoti Tobrin

Praleidus dozę, ją reikia įlašinti kiek galima greičiau ir toliau vaisto vartoti taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Tobrin

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamų poveikių dažnis klasifikuojamas taip: labai dažnas (≥1/10), dažnas (nuo ≥1/100 iki <1/10), nedažnas (nuo ≥1/1 000 iki <1/100), retas (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000), labai retas (<1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis). Kiekvienoje grupėje nepageidaujami poveikiai pateikti pagal jų sunkumo pobūdį.

Akių sutrikimai

Dažni: akių niežėjimas, akių paraudimas, ašarojimas.

Reti:akių alerginė reakcija, akių išskyros, akių diskomfortas, junginės paburkimas, akių vokų paburkimas, akių vokų pažeidimas, akių vokų paraudimas, ragenos epitelizacijos sulėtėjimas, taškinės ragenos opos, ragenos išopėjimas, junginės irimas.

Bendrojo nepageidaujamo poveikio nepastebėta.

Labai retais atvejais gydymo metu pacientams su pažeista skaidria akies priekį dengiančia plėvele (ragena), joje dėl kalcio sankaupų atsirado drumstos dėmės.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25o C temperatūroje.

Negalima užšaldyti.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Pirmą kartą atidarius talpyklę, tirpalo tinkamumo laikas 30 dienų.

Ant talpyklės etiketės ar dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Tobrin sudėtis

Veiklioji medžiagara yra tobramicinas. 1 ml akių lašų yra 3 mg tobramicino (atitinka 4, 58 mg tobramicino sulfato)

Pagalbinės medžiagos yra: benzalkonio chloridas, dinatrio fosfatas dihidratas, kalio divandenilio fosfatas, natrio chloridas, hidroksietilceliuliozė, išgrynintas vanduo.

Tobrin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidus bespalvis tirpalas.

Tobrin akių lašai yra baltos spalvos 5 ml mažo tankio polietileno talpyklėse su lašintuvais ir užsukamaisiais didelio tankio polipropileno dangteliais.

Kartono dėžutėje yra viena talpyklė.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

Actavis Nordic A/S,

Ørnegårdsvej 16, DK-2820 Gentofte

Danija

Gamintojas:

Balkanpharma-Razgrad AD

68, Aprislko vastanie blvd.

7200 Razgrad

Bulgarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Actavis Baltics“Senasis Ukmergės kelias 4Užubalių k., Avižienių sen.LT-14130 Vilniaus r.Tel. +370 5 260 9615

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-10-07

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Tobrin lašai 3mg/ml 5ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.195, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Veiverių g. 150B, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.212, Radviliškis
Visuomenės vaistinė
Gedimino g. 42a, Radviliškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.81 Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Pramonės g. 6, Šiauliai
(8 41) 59 81 59
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 22:00 VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 11min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 11min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.220, Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Tilžės g. 109, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.264, Šiauliai

Aido g. 8, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena