E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Tobrex LA lašai 3mg/ml 5ml

Jutimo organus veikiantys vaistai >  Vaistai akių ligoms gydyti
Pavadinimas: Tobrex LA lašai 3mg/ml 5ml
Veikliosios medžiagos: Tobramycin - 15mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Alcon
ATC kodas S01AA12
Vidutinė kaina: 5,01 Eur (17,3 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

TOBREX LA yra vaistas paviršinėms bakterinėms akių infekcijoms gydyti. Tai antibiotikas, veikiantis infekciją sukeliančius mikrobus. Jis daro stiprų bakterijas naikinantį poveikį.

TOBREX LA vartojamas bakterinėms akių ir aplinkinių akies sričių infekcinėms ligoms, kurias sukėlė tobramicinui jautrios bakterijos, gydyti suaugusiems žmonėms ir 1 metų bei vyresniems vaikams.

Kai kurie mikrobai (bakterijos) gali sukelti akių paviršiaus uždegimą, dėl to akys parausta, atsiranda išskyrų ir kitokių dirginimo simptomų.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

TOBREX LA vartoti negalima:

jeigu yra alergija tobramicinui,aminoglikozidams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti TOBREX LA:

jeigu pasireiškia alerginė reakcija į TOBREX LA, nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Alerginė reakcija gali būti įvairi (nuo vietinio niežėjimo ar odos paraudimo iki sunkios alerginės reakcijos (anafilasinės reakcijos) ar sunkios odos reakcijos). Tokių alerginių reakcijų gali atsirasti ir vartojant kitokių tos pačios grupės vietinio ar sisteminio poveikio antibiotikų (aminoglikozidų);

jeigu Jūsų simptomai pasunkėja ar staiga atsinaujina. Jei TOBREX LA vartojate ilgai, gali padidėti akies infekcijos pavojus;

jeigu kartu su TOBREX LA vartojate kitų antibiotikų (tokiu atveju pasitarkite su gydytoju);

gydant akies infekciją nerekomenduojama dėvėti kontaktinių lęšių. Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius. Nesilašinkite vaisto nenusiėmę kontaktinių lęšių. Įsilašinę neužsidėkite jų 1015 minučių. TOBREX LA konservantas (benzdodecinio bromidas) gali sudirgint akis ir pakeisti minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.

Vaikams ir paaugliams

Nevartokite TOBREX LA vaikams iki 1 metų.

Kiti vaistai ir TOBREX LA

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti, jei vartojate kortikosteroidų (imuninę sistemą slopinančių vaistų).

Kartu vartojant kitus akių vaistus tarp vienų ir kitų vartojimo reikia daryti 5 minučių pertrauką. Akių tepalą reikia vartoti paskiausiai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo laikotarpiu TOBREX LA akių lašų nevartokite, nebent gydytojas nuspręstų, kad vaistą vartoti reikia. TOBREX LA nėščioms moterims galima vartoti tik neabejotinai būtinu atveju.

Labai mažai TOBREX LA gali patekti į Jūsų pieną, todėl tikimybė, kad jo teks Jūsų kūdikiui, yra labai maža. Gydant TOBREX LA akių lašais laikinai reikėtų nutraukti žindymą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Įsilašinę TOBREX LA kurį laiką galite neryškiai matyti. Nevairuokite automobilio ir nedirbkite su mechanizmais, kol vėl matysite aiškiai.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms

Lašinama po vieną lašą į vieną ar abi akis 2 kartus per parą – rytais ir vakarais.

Lašinkitės po tiek, jei gydytojas nenurodė kitaip. Į abi akis lašinkitės tik jei gydytojas taip paskyrė. Vartokite TOBREX LA tiek dienų, kiek gydytojas patarė.

Senyviems pacientams

Senyviems žmonėms dozės keisti nereikia.

Pacientams, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi

Šių ligonių gydymas TOBREX LA akių lašais netirtas.

TOBREX galima vartoti tik ant akių.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

TOBREX LA akių lašų gali vartoti 1 metų ir vyresni vaikai tokiomis pačiomis dozėmis, kaip ir suaugę žmonės. Šio vaisto veiksmingumas ir saugumas jaunesniems kaip 1 metų vaikams nenustatytas, dozavimo rekomendacijų pateikti negalima, kadangi trūksta duomenų.

TOBREX LA lašinkite tik į akis.

Kartu vartojant kitus akių vaistus tarp vienų ir kitų vartojimo reikia daryti 5 minučių pertrauką. Akių tepalą reikia vartoti paskiausiai.

Vartojimo būdas

1 2

Paimkite TOBREX LA talpyklę ir veidrodį.

Nusiplaukite rankas.

Paimkite talpyklę ir atsukite dangtelį.

Apverstą talpyklę laikykite nykščiu ir didžiuoju pirštu.

Atloškite galvą. Švariu pirštu patraukite voką, kad tarp jo ir akies susidarytų kišenėlė; į ją lašinsite vaisto (1 pav.).

Talpyklės antgalį prikiškite prie akies. Jei reikia, naudokitės veidrodžiu.

Lašintuvu nelieskite akies, voko, aplinkinės odos ar kitų paviršių, kad neužsiterštų talpyklėje likę lašai.

Atsargiai paspauskite talpyklę, kad išlašėtų vienas TOBREX LA lašas.

Nespauskite talpyklės stipriai: ji pagaminta taip, kad pakanka lengvai spustelėti dugną (2 pav.).

Įlašinę TOBREX LA atleiskite voką, užsimerkite ir nestipriai užspauskite pirštu akies kampą prie nosies. Tai apsaugos, kad mažiau vaisto patektų į visą organizmą.

Jei lašinatės vaisto į abi akis, tokiu pat būdu įsilašinkite ir į kitą akį.

Iškart po vartojimo sandariai užsukite talpyklę.

Nebaigę vaisto iš vienos talpyklės, neatsukite kitos.

Jei nepataikėte įsilašinti, bandykite dar kartą.

Ką daryti pavartojus per didelę TOBREX LA dozę?

Jei įsilašinote vaisto per daug, nusiplaukite akis šiltu vandeniu. Vis dėlto šalutinis poveikis nėra tikėtinas. Daugiau nesilašinkite, kol ateis laikas lašintis vėl.

Pamiršus pavartoti TOBREX LA

Jei pamiršote įsilašinti TOBREX LA įsilašinkite, kai tik prisiminsite Jei beveik atėjęs laikas vartoti vaistą kitą kartą, praleiskite užmirštąją dozę ir toliau vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti TOBREX LA

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Toliau išvardyti šalutiniai poveikiai pastebėti vartojant tobramicino akių lašus:

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100)

Akių sutrikimai: akies diskomfortas, akies paraudimas.

Nedažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000):

Akių sutrikimai: ragenos uždegimas, ragenos pažeidimas, regėjimo pablogėjimas, neryškus matymas, voko paraudimas, akies ir voko patinimas, akies skausmas, akies sausumas, išskyros iš akies, akių vokų sutrikimas, akies niežėjimas, padidėjęs ašarojimas, akies alergija.

Bendrieji sutrikimai: alergija (padidėjęs jautrumas), galvos skausmas, dilgėlinė, odos uždegimas, sumažėjęs blakstienų augimas arba jų skaičius, odos pigmentacijos išnykimas, niežėjimas ir odos sausumas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

Akių sutrikimai: akies sudirginimas, voko niežėjimas.

Bendrieji sutrikimai: sunki alerginė reakcija, sunkios odos reakcijos (Strevens-Johnson sindromas ir daugiaformė eritema).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Pirmą kartą atidarius talpyklę, tirpalo tinkamumo laikas: 28 paros.

Praėjus keturioms savaitėms po pirmojo atsukimo talpyklę reikia išmesti, kad būtų išvengta infekcijos. Atsukimo datą užrašykite ant kiekvienos talpyklės etiketės arba dėžutės arba čia (toliau), kad žinotumėte, kada talpyklė buvo atidaryta.

Atidaryta:

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

TOBREX LA sudėtis

Veiklioji medžiaga yra tobramicinas. 1 ml akių lašų yra 3 mg tobramicino.

Pagalbinės medžiagos yra ksantano lipai, benzdodecinio bromidas (BDAB), manitolis (E421), trometamolis, boro rūgštis (E284), polisorbatas 80, sulfato rūgštis ir (arba) natrio hidroksidas (pH koreguoti), išgrynintas vanduo.

TOBREX LA išvaizda ir kiekis pakuotėje

TOBREX LA yra skaidrus bespalvis tirpalas, tiekiamas 5 ml plastiko talpyklėje su lašintuvu ir užsukamuoju dangteliu.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Alcon Cusí S.A., Gran Via de les Corts Catalanes, 764, 08013, Barselona, Ispanija

Gamintojai

Alcon Cusí SA, Camil Fabra 58, 08320 El Masnou, Barselona, Ispanija

arba

s.a. ALCON-COUVREUR n.v., Rijksweg 14, B-2879 Puurs, Belgija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojoatstovą.

Alcon Pharmaceuticals Ltd. atstovybė

A. Goštauto g. 40B

LT-03163 Vilnius

Tel.: 8 5 23 14 756

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-11-23

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Tobrex LA lašai 3mg/ml 5ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 11min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.53 Druskininkai
Visuomenės vaistinė
M.K.Čiurlionio g. 99, Druskininkai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.42 Kupiškis
Visuomenės vaistinė
Pergalės g. 8, Kupiškis
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.156 Šiauliai

Gardino g. 2, Šiauliai
(8 41)39 00 44
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.237 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Islandijos pl. 32, Kaunas
(8 37) 23 91 00
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.224, Plungė
Visuomenės vaistinė
Telšių g. 13, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.270 Vievis

Bažnyčios g. 6, Vievis
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.277 Skuodas

Mosėdžio g. 2, Skuodas
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.299 Kaunas

Vaidoto g. 159, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena