E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Thyrozol 5mg dengtos tabletės N50

Sistemiškai veikiantys hormonų preparatai, išskyrus lytinius hormonus >  Skydliaukę veikiantys vaistai
Pavadinimas: Thyrozol 5mg dengtos tabletės N50
Veikliosios medžiagos: Thiamazole - 5mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Merck Serono
ATC kodas H03BB02
Vidutinė kaina: 4,9 Eur (16,92 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Šio vaisto sudėtyje yra tiamazolo. Jis kontroliuoja dėl bet kokių priežasčių padidėjusią tiroidinių hormonų gamybą skydliaukėje.

Thyrozol vartojamas gydyti padidėjusią skydliaukės hormonų gamybą.

jei yra padidėjusi skydliaukės hormonų gamyba, ypač tuo atveju, jei skydliaukės gūžys yra nedidelis (padidėjimas priekinėje kaklo dalyje) arba jo visiškai nėra,

jei planuojama skydliaukės operacija,

jei planuojamas gydymas radioaktyviuoju jodu, ypač sunkiais atvejais, kai skydliaukės hormonų gamyba itin padidėjusi,

po gydymo radioaktyviuoju jodu, kol prasidės radioaktyvaus jodo poveikis.

Thyrozol taip pat vartojamas užkirsti kelią padidėjusiai skydliaukės hormonų gamybai, kai planuojamos procedūros, kurių metu reikalingas jodo skyrimas, pvz., tyrimui su jodo turinčia kontrastine medžiaga:

jei skydliaukės hormonų gamyba padidėjusi nedaug ir su tuo susijusių simptomų nėra,

jei skydliaukė turi tam tikras hormonus gaminančias sritis (autonominė adenoma),

jei kada nors anksčiau buvo padidėjusi skydliaukės hormonų gamyba.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Thyrozol vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tiamazolui, tionamido derivatams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),

jei laboratorinių tyrimų metu nustatytas sumažėjęs tam tikrų kraujo ląstelių kiekis (granulocitopenija),

jei prieš gydymą Thyrozol yra sutrikęs tulžies nutekėjimas,

jei po ankstesnio gydymo tiamazolu ar karbimazolu buvo pažeista kaulų čiulpų funkcija.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Thyrozol.

Jei ankstesnis tiamazolo vartojimas buvo sukėlęs silpną alerginę reakciją, pvz., išbėrimą, niežulį, pasakykite gydytojui. Gydytojas nuspręs ar Jūs toliau galite vartoti Thyrozol.

Gydantis Thyrozol vaistu gūžys gali didėti. Jei jis didelis (padidėjimas priekinėje kaklo dalyje) ir trukdo kvėpuoti, pasakykite gydytojui. Jis gali nuspręsti skirti Thyrozol tik trumpą laiką, nuolat stebint gydymo eigą.

Jei atsirado burnos gleivinių ar gerklės uždegimas, karščiavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Šie simptomai gali atsirasti dėl žymaus tam tikrų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimo (agranulocitozės). Tai gali išsivystyti ypač pirmomis gydymo savaitėmis ir sukelti rimtas nepageidaujamas pasekmes.

Jei yra ypatingai sunki skydliaukės hormonų perprodukcijos forma, Jums gali būti skiriamos labai didelės Thyrozol dozės (daugiau nei 120 mg per parą). Tokiu atveju, gydytojas nuolat stebės Jūsų kraujo tyrimus, nes gali būti pažeista kaulų čiulpų funkcija. Taip atsitikus, gydytojas gali nuspręsti nutraukti gydymą ir, jei būtina, skirti kitą vaistą.

Jei gydant Thyrozol gūžys didėja arba skydliaukės veikla sumažėja perdaug, gydytojas gali koreguoti dozę. Tačiau tokia būklė gali atsirasti dėl natūralios ligos eigos. Taip pat gali atsirasti ar sustiprėti akių endokrininiai pakitimai, bet tai nėra susiję su gydymu Thyrozol.

Gydant Thyrozol Jūsų kūno svoris gali padidėti. Tai normali organizmo reakcija. Thyrozol veikia skydliaukės hormonus, kurie kontroliuoja energijos apykaitą.

Kiti vaistai ir Thyrozol

Jodo kiekis įtakoja Thyrozol poveikį. Atsižvelgdamas į Jūsų suvartojamą jodo kiekį ir skydliaukės funkciją, gydytojas nuspręs kokią individualią vaisto dozę Jums skirti.

Pasakykite gydytojui, jei vartojate antikoaguliantus (vaistus mažinančius kraujo krešumą), kadangi skydliaukės funkcijos normalizacija gali įtakoti šių bei kitų vaistų veikimą. Todėl, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Paprastai nėštumas turi teigiamą poveikį skydliaukės funkcijai. Bet kokiu atveju kreipkitės į gydytoją, kadangi gali būti būtina toliau tęsti gydymą Thyrozol, ypatingai pirmaisiais nėštumo mėnesiais. Siekdamas išvengti žalos Jūsų kūdikiui, gydytojas gali nuspręsti sumažinti Thyrozol dozę. Ypatingai tai svarbu, jei Jūs vartojote Thyrozol kartu su skydliaukės hormonais, kadangi toks derinys nėštumo laikotarpiu negali būti vartojamas.

Tas pats taikytina, jei žindote kūdikį. Mažesnė nei 10 mg paros dozė paprastai nežalinga Jūsų kūdikiui. Gydytojas reguliariai stebės Jūsų naujagimio skydliaukės veiklą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Thyrozol neturi poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Thyrozol sudėtyje yra laktozės

Kadangi Thyrozol sudėtyje yra laktozės, pasakykite gydytojui, jei netoleruojate angliavandenių.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Įprastos dozės

Priklausomai nuo ligos sunkumo, gydytojas paskirs Jums individualią dozę. Paprastai rekomenduojamos sekančios dozės:

Suaugusiesiems

Pradinė paros dozė 10 mg – 40 mg Thyrozol (arba išskirtinais atvejais didesnė) skiriama, kol skydliaukė pradeda tinkamai funkcionuoti. Palaikomoji Thyrozol dozė yra 5 mg – 20 mg per parą papildomai skiriant skydliaukės hormonus. Gydant vien tik Thyrozol be skydliaukės hormonų, paros dozė yra nuo 2,5 mg iki 10 mg.*

Vaikams ir paaugliams (317 metų)

Pradinė paros dozė yra 0,5 mg vienam kilogramui kūno svorio. Gydytojas nuspręs, kokia palaikomoji dozė yra pakankama ir ar reikalinga papildomai skirti skydliaukės hormonų. *

Vartojimas vaikams (2 metų ir jaunesniems)

Thyrozol nerekomenduojama vartoti 2 metų ir jaunesniems vaikams.

Jei Jūsų gydytojas įtaria, kad po diagnostinės procedūros, kurios metu naudojama jodo turinti kontrastinė medžiaga gali padidėti skydliaukės hormonų gamyba, jis apytiksliai 10 parų laikotarpiui gali paskirti po 10 -20 mg per parą Thyrozol kartu su perchloratu (kol jodo turinti kontrastinė medžiaga pasišalins iš organizmo). *

* Mažesnėms dozėms galima vartoti tabletes su 5 mg veikliosios medžiagos.

Ligoniams su kepenų funkcijos pažeidimu

Pasakykite savo gydytojui, jei anksčiau sirgote kepenų ligomis. Tokiu atveju gydytojas paskirs mažesnę Thyrozol dozę.

Ligoniams su inkstų funkcijos pažeidimu

Pasakykite savo gydytojui, jei Jums yra inkstų sutrikimų arba sergate inkstų liga. Tokiu atveju gydytojas paskirs mažesnę Thyrozol dozę.

Gydymo trukmė

Gydymo trukmė gali varijuoti priklausomai nuo priežasties, dėl kurios Jums buvo paskirtas Thyrozol. Gydytojas aptars su Jumis gydymo trukmę. Paprastai gydymo trukmė yra:

padidėjusios skydliaukės hormonų gamybos gydymas (be operacijos): nuo 6 mėnesių iki 2 metų,

prieš skydliaukės operaciją: 3 – 4 savaitės prieš operaciją,

prieš gydymą radioaktyviuoju jodu: tol kol skydliaukė pradės tinkamai funkcionuoti,

po gydymo radioaktyviuoju jodu: 4 – 6 mėnesiai, kol pasireikš radioaktyvaus jodo poveikis.

Vartojimo būdas

Tabletes reikia nuryti, užgeriant skysčiu, pvz., puse stiklinės vandens, geriausiai ryte po pusryčių. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

Jei Jums skirta daugiau nei viena tabletė per parą, Jūs galite išgerti jas lygiomis dalimis ir vienodais laiko intervalais visos dienos bėgyje.

Ką daryti pavartojus per didelę Thyrozol dozę?

Jei Jūs vieną kartą atsitiktinai pavartojote didesnę negu Jums paskirta dozę, jokių problemų neturėtų kilti. Jei didesnę dozę vartojote daug kartų, kreipkitės į gydytoją, kai tik tai pastebėsite. Jis pakoreguos Thyrozol dozę arba papildomai paskirs skydliaukės hormonų, kad išvengtų skydliaukės augimo.

Pamiršus pavartoti Thyrozol

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą. Kitą dieną išgerkite įprastą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gydymo Thyrozol metu gali pasireikšti vienas ar keli šalutiniai poveikiai, tam tikrais atvejais jie gali išryškėti po kelių gydymo mėnesių.

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 10)

Įvairaus stiprumo odos reakcijos (niežulys, išbėrimas). Jos paprastai būna lengvos formos ir gydymo eigoje išnyksta.

Dažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10)

Sąnarių skausmas (artralgija)

Nedažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100)

Jei Jums pasireiškė burnos gleivinių ar gerklės uždegimas ar pradėjote karščiuoti, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti ženklai, kad Jūsų kraujyje sumažėjo tam tikrų kraujo ląstelių (agranulocitozė).

Reti (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000)

Skonio jutimo sutrikimai ar skonio jutimo praradimas (disgeuzija, ageuzija)

Karščiavimas.

Labai reti (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000)

Trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje (trombocitopenija), visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (pancitopenija), limfmazgių liga (išplitusi limfadenopatija)

Gliukozės kiekį kraujyje reguliuojančių hormonų sutrikimai, pasireiškiantys sumažėjusiu cukraus kiekiu kraujyje (insulino autoimuninis sindromas)

Nervų uždegimas ar pažeidimas (neuritas, polineuropatija)

Seilių liaukų padidėjimas

Kepenų funkcijos sutrikimai ar kepenų uždegimas (cholestazinė gelta, toksinis hepatitas). Simptomai paprastai išnyksta nutraukus gydymą.

Sunkios alerginės reakcijos, paprastai pasireiškiančios visame kūne, įskaitant pūslines odos reakcijas (Stevens-Johnson sindromą), nuplikimas, uždegiminė autoimuninė odos ir jungiamojo audinio liga (raudonoji vilkligė).

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams pasireiškiantis šalutinis poveikis yra panašus į atsirandantį suaugusiems žmonėms.

Jeigu šie šalutiniai poveikiai stiprėja nedelsiant pasakykite gydytojui.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartoninės dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Thyrozol sudėtis

Veiklioji medžiaga yra tiamazolas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg, 10 mg arba 20 mg tiamazolo.

Pagalbinės medžiagos yra:

tabletės branduolys: koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, talkas, celiuliozės milteliai, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas, karboksimetilkrakmolo natrio druska.

plėvelė: dimetikonas 100, makrogolis 400, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), geležies oksidas (E 172).

Thyrozol išvaizda ir kiekis pakuotėje

Thyrozol 5 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonos, abipus išgaubtos, apskritos, su dalijimo vagele abiejose pusėse.

Thyrozol 10 mg plėvele dengtos tabletės yra pilkai oranžinės, abipus išgaubtos, apskritos, su dalijimo vagele abiejose pusėse.

Thyrozol 20 mg plėvele dengtos tabletės yra rudos, abipus išgaubtos, apskritos, su dalijimo vagele abiejose pusėse.

Thyrozol 5 mg ir 10 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos pakuotėse po 20, 30, 50 arba 100 tablečių.

Thyrozol 20 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos pakuotėse po 20, 30 arba 50 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Merck KGaA

Frankfurter Str. 250

64293 Darmstadt

Vokietija

Gamintojai

Merck KGaA

Frankfurter Str. 250

64293 Darmstadt

Vokietija

arba

Merck KGaA & Co.

Werk Spittal

Hösslgasse 20

9800 Spittal/Drau

Austrija

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Bulgarija: Thiamazole Merck

Čekija: Thyrozol

Estija: Thyrozol

Latvija: Thyrozol 5 mg (10 mg; 20 mg) apvalkotās tabletes

Lenkija: Thyrozol

Lietuva: Thyrozol

Vokietija: Thyrozol

Prancūzija: Thyrozol

Rumunija: Thyrozol 5 mg (10 mg; 20 mg) comprimate filmate.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Merck Serono UABSavanorių pr. 192,LT-44151 KaunasTel: +370 37320603

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-11-29

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/"Thyrozol 5mg dengtos tabletės N50" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.1 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 31, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 07:00 - 21:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.49 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gedimino pr. 18, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 10:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.263 Klaipėda

Lietuvininkų a. 3, Klaipėda
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.Nr.310 Vilnius

Kalvarijų g. 61, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.235, Plungė
Visuomenės vaistinė
J.Tumo-Vaižganto g. 81, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.262, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Šilutės pl. 35, Klaipėda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.158 Klaipėda

Liepojos g. 27, Klaipėda
(8 463) 85 140
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena