E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Talliton 12,5mg tabletės N30

Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai >  Beta adrenoblokatoriai
Pavadinimas: Talliton 12,5mg tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Carvedilol - 12,5mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Egis
ATC kodas C07AG02
Vidutinė kaina: 2,48 Eur (8,56 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Veiklioji Talliton tablečių medžiaga karvedilolis yra beta adrenoreceptorių blokatorius, plečiantis kraujagysles. Jis vartojamas ilgalaikiam hipertenzijos gydymui ir stabiliosios krūtinės anginos (krūtinės skausmo, kurį sukelia ir palengvina tie patys veiksniai) priepuolių profilaktikai.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Talliton vartoti negalima:

jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jei sergate lėtine širdies liga, atsiradusia dėl plaučių patologijos, arba Jums sakė, kad Jūsų kraujospūdis plaučių arterijose yra padidėjęs;

jei Jums sunku kvėpuoti dėl astmos (sutrikusio kvėpavimo priepuolių) arba praeityje sirgote bet kokia kita kvėpavimo takų liga;

jei sergate kepenų liga;

jeigu Jums yra širdies impulsų formavimosi arba laidumo sutrikimų (širdies blokada), nebent Jums yra implantuotas širdies stimuliatorius;

jei Jums bet kuriuo metu pasireiškia bradikardija (kai širdies susitraukimų dažnis mažesnis nei 50 kartų per minutę) arba hipotenzija (kai sistolinis kraujospūdis (pirmieji skaičiai) mažesnis nei 85 mmHg);

jei sergate feochromocitoma (specifinis antinksčių auglys, susijęs su aukštu kraujospūdžiu);

jei ilgai gydotės tam tikrais antidepresantais (MAO inhibitoriais);

jei sergate sunkiu medžiagų apykaitos sutrikimu (metaboline acidoze, t. y. būklė, kai labai padidėja organizmo skysčių ir audinių rūgštingumas), atsiradusiu dėl kitų ligų (pvz., diabeto);

jei neseniai pablogėjo lėtinio širdies nepakankamumo simptomai arba jie yra tokie sunkūs, kad reikalingas gydymas į veną leidžiamais preparatais;

jei vartojate verapamilio arba diltiazemo tipo kalcio kanalų blokatorius.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Talliton

Tam tikrais atvejais vartojant preparato reikia specialių atsargumo priemonių, todėl pasakykite savo gydytojai:

jeigu sergate cukriniu diabetu;

jeigu Jums anksčiau nustatytas tam tikras krūtinės skausmas (vadinamoji Prinzmetalo angina);

jei sergate bet kokiomis kitomis širdies ligomis;

jei yra galūnių kraujagyslių susiaurėjimų;

jei Jums anksčiau sakė, kad turite kraujotakos sutrikimą, pirmiausiai pažeidžiantį pirštus, vadinamąjį Reino (Raynaud) fenomeną;

jei sergate kepenų, inkstų arba skydliaukės ligomis;

jei Jums taikomas desensibilizacinis gydymas (žinomo alergeno sukeliamos alergijos (padidėjusio jautrumo) simptomų mažinimas);

jei sergate psoriaze arba ja serga kas nors iš šeimos narių.

Vartojamas vaikams ir paaugliams

Talliton nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų pacientams.

Įspėkite savo gydytoją:

jei sergate lėtine obstrukcine plaučių liga (su iškvėpimo sutrikimu) ir nesigydote tabletėmis arba inhaliuojamaisiais preparatais, nes gydymo Talliton metu Jums gali būti sunku iškvėpti. Tokiais atvejais gali prireikti keisti Talliton dozę arba nutraukti preparato vartojimą.

Talliton gydymo metu, ypač jo pradžioje, gali pasunkėti širdies nepakankamumo simptomai. Jie gali pasireikšti nuovargiu, dusuliu ir kojų edema. Jei Jums atsirado minėtų simptomų, bet kokiu atveju praneškite gydytojui, kadangi gali prireikti keisti Talliton dozę.

Jei Jūsų sistolinis kraujospūdis (pirmasis skaičius iš dviejų) yra mažesnis nei 100 mmHg, o, be to, dar sergate vainikinių arterijų liga, periferinių kraujagyslių stenoze arba inkstų funkcijos nepakankamumu, gydymas gali neigiamai paveikti Jūsų inkstų funkciją. Todėl būtina ją stebėti. Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jei jaučiate bet kokį inkstų funkcijos pablogėjimo požymį (didėja kūno svoris, mažėja šlapimo išsiskyrimas, atsirado niežulys).

Talliton tabletės gali daryti sunkiau pastebimais arba sumažinti hipoglikemijos simptomus, t. y. mažą gliukozės koncentraciją kraujyje (nervingumas, drebulys, dažnas pulsas). Be to, gliukozės koncentracija kraujyje gydymo metu gali padidėti arba sumažėti. Todėl cukriniu diabetu sergantiems pacientams būtina dažnai tikrinti gliukozės koncentraciją kraujyje, ir gydytojas gali pakeisti preparatų nuo cukrinio diabeto dozę.

Kiti vaistai ir Talliton

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ypač svarbu, kad pasakytumėte gydytojui, jei Jūs vartojate:

kitus vaistus aritmijai gydyti;

kitus vaistus hipertenzijai gydyti;

kitus širdies ligoms gydyti arba dėl kitokių priežasčių skiriamus vaistus, kurie taip pat gali mažinti kraujospūdį (pvz., nitratus, migdomuosius, trankviliantus, antidepresantus);

digoksiną arba diuretikus širdies ligoms gydyti;

vaistą, vadinamą ciklosporinu (pvz., po organų persodinimo);

klonidiną arba ergotaminą, rifampiciną (tuberkuliozei gydyti), vaistus nuo skausmo, karščiavimo, barbitūratus, vaistus nuo padidėjusio rūgštingumo (pvz., cimetidiną) arba preparatus astmai ir kitoms plaučių ligoms gydyti;

geriamuosius gliukozės kiekį mažinančius vaistus arba insuliną cukriniam diabetui gydyti.

Prieš operaciją ir bendrąją nejautrą svarbu informuoti gydytoją, kad vartojate Talliton tabletes.

Talliton vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Vaistą rekomenduojama vartoti valgio metu, kad sumažėtų staigaus kraujospūdžio kritimo pavojus.

Gydymo metu reguliariai vartojant alkoholinių gėrimų gali sustiprėti ir vaistinio preparato, ir alkoholio poveikis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gyydtoju arba vaistininku.

Nėščioms ir žindančioms moterims šio vaisto vartoti draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Priklausomai nuo individualios reakcijos dėl Talliton tablečių poveikio gali kilti sunkumų vairuojant ir valdant mechanizmus. Taip dažniausiai atsitinka gydymo pradžioje ir kartu vartojant alkoholio. Jei vartodami Talliton tabletes jaučiatės ypač pavargę ir apsvaigę, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

Talliton sudėtyje yra laktozės, sacharozės ir saulėlydžio geltonojo FCF (E110).

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Talliton 12,5 mg tabletėse yra dažiklio saulėlydžio geltonojo FCF (E110), kuri gali sukelti alerginių reakcijų.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Tabletę reikia išgerti valgio metu arba nevalgius, jos nekramtant, užgeriant pakankamu skysčių kiekiu.

Jums yra širdies nepakankamumas, vaisto vartoti rekomenduojama valgio metu, kad sumažėtų staigaus kraujospūdžio kritimo pavojus.

Aukštas kraujospūdis

Įprasta pradinė dozė dvi pirmąsias gydymo dienas yra 12,5 mg vieną kartą per parą. Įprasta palaikomoji dozė yra 25 mg vieną kartą per parą. Jei reikia, gydytojas gali didinti paros dozę ne anksčiau kaip po 2 gydymo savaičių. Didžiausia paros dozė yra 50 mg. Šią dozę galima gerti vieną kartą per parą arba padalytą į dvi lygias dalis vartoti ryte ir vakare.

Krūtinės angina (krūtinės skausmas)

Įprasta pradinė dozė pirmąsias dvi gydymo dienas yra 12,5 mg tabletė du kartus per parą. Įprasta palaikomoji dozė yra 25 mg du kartus per parą. Praėjus ne mažiau kaip dviem gydymo savaitėms, gydytojas, jei reikia, gali padidinti paros dozę. Didžiausia paros dozė yra 50 mg.

Senyvo amžiaus pacientai ir pacientai, sergantys lėtiniu širdies nepakankamumu ar inkstų funkcijos sutrikimu, gali vartoti įprastines suaugusiųjų dozes. Senyvo amžiaus pacientams, sergantiems lėtine stabilia krūtinės angina (krūtinės skausmas), didžiausia paros dozė yra 25 mg du kartus per parą.

Vaikams ir paaugliams

Talliton jaunesniems negu 18 metų pacientams vartoti nerekomenduojama.

Ką daryti pavartojus per didelę Talliton dozę?

Jei pavartojote didesnę, nei Jums paskirta, dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba važiuokite į artimiausią ligoninę.

Didelis perdozavimas (išgėrus per daug tablečių) gali sukelti galvos svaigimą, silpnumą, nuovargį, sunkią hipotenziją, gerokai sumažinti širdies susitraukimų dažnį, sukelti ūminį širdies nepakankamumą, gali pasunkėti įkvėpimas ar iškvėpimas, prasidėti vėmimas. Jeigu nebus taikomas skubus gydymas, Jūs galite prarasti sąmonę, gali prasidėti traukuliai, kraujotakos kolapsas, sustoti širdis.

Pamiršus pavartoti Talliton

Jei pamiršote pavartoti Talliton dozę, išgerkite kuo greičiau.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę, nes galite perdozuoti vaisto. Tęskite gydymą, kaip buvo paskirta.

Nustojus vartoti Talliton

Talliton vartojamas ilgai. Talliton vartojimo negalima nutraukti staiga, nes tai gali pabloginti Jūsų sveikatos būklę. Staigus gydymo nutraukimas gali sukelti spaudžiantį krūtinės skausmą ir hipertenziją, ypač jei sergate koronarine širdies liga, todėl preparato vartojimą reikia nutraukti laipsniškai ir tik tokiu atveju, jei taip nurodė Jūsų gydytojas.

Jei vartojate Talliton tabletes kartu su preparatu, kurio sudėtyje yra klonidino, nenustokite vartoti nė vieno iš šių preparatų, nepasitarę su gydytoju, nes gali labai stipriai padidėti kraujospūdis. Preparato vartojimą galima nutraukti tik pasitarus su gydytoju, laikantis visų jo nurodymų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų)

Svaigulys, galvos skausmas.

Širdies nepakankamumas.

Sumažėjęs kraujospūdis.

Nuovargis.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau negu 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 pacientų)

Bronchitas, plaučių uždegimas, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, šlapimo takų infekcijos.

Anemija (sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje).

Svorio padidėjimas, cholesterolio kiekio kraujyje padidėjimas, sutrikęs gliukozės kiekis kraujyje (hiperglikemija, hipoglikemija) diabetu sergantiems pacientams.

Depresija, depresinė nuotaika.

Regėjimo sutrikimas, akių dirginimas, sumažėjęs ašarų išsiskyrimas.

Retas širdies ritmas, patinimas, cirkuliuojančio kraujo kiekio padidėjimas organizme, skysčio susilaikymas.

Ortostatinė hipotenzija (kraujospūdžio kritimas keičiant padėtį į vertikalią), periferinės kraujotakos sutrikimas (periferinių kraujagyslių ligos, galūnių šalimas, Raynaud‘o sindromas)

Dusulys, plaučių edema (pabrinkimas), astma pacientams, kuriems jau yra buvusi.

Pykinimas, vėmimas, virškinimo sutrikimas, pilvo skausmas, viduriavimas.

Galūnių skausmas.

Inkstų veiklos pablogėjimas, šlapinimosi sutrikimai.

Skausmas.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau negu 1 iš 1000, bet mažiau negu 1 iš 100 pacientų)

Miego sutrikimas, sumišimas.

Tirpimo pojūtis, trumpalaikis sąmonės praradimas (apalpimas).

Širdies laidumo sutrikimas (atrioventrikulinė blokada), krūtinės angina.

Odos reakcijos (odos bėrimas, odos uždegimas, dilgėlinė, niežulys, psoriaziniai ir į kerpligę panašūs odos pažeidimai ir padidėjęs prakaitavimas), plaukų slinkimas.

Impotencija.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 000, bet mažiau negu 1 iš 1000 pacientų)

Sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje.

Užgulusi nosis.

Burnos džiūvimas.

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 pacientų)

Sumažėjęs leukocitų kiekis kraujyje.

Padidėjęs jautrumas (alerginės reakcijos).

Kepenų tyrimų pokyčiai (transaminazių aktyvumo padidėjimas).

Sunkios odos reakcijos (daugiaformė raudonė (eritema), Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė).

Šlapimo nelaikymas, ypač moterims.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant buteliuko ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Talliton sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra karvedilolis. Kiekvienoje tabletėje yra 12,5 mg ar 25 mg karvedilolio.

- Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, povidonas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, laktozė monohidratas, krospovidonas. Talliton 12,5 mg tabletėje dar yra dažiklio saulėlydžio geltonojo FCF (E110).

Talliton išvaizda ir kiekis pakuotėje

Talliton 12,5 mg tabletės yra šviesiai oranžinės, taškuotos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais. Vienoje tabletės pusėje yra dalijimo vagelė, kitoje – stilizuota raidė „E“ ir skaičius „342“.

Talliton 25 mg tabletės yra baltos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais. Vienoje tabletės pusėje yra dalijimo vagelė, kitoje – stilizuota raidė „E“ ir skaičius „343“.

Vagelė skirta tik tabletėms perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne joms padalyti į lygias dozes.

Talliton tabletės yra rudo stiklo buteliuke, kuris uždarytas užspaudžiamuoju dangteliu. Buteliukas įdėtas į kartono dėžutę. Buteliuke yra 30 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas

EGIS PHARMACEUTICALS PLC

H-1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

Vengrija

Gamintojas

EGIS PHARMACEUTICALS PLC

9900 Körmed Mátyás király u. 65

Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

EGIS PHARMACEUTICALS PLC. atstovybė

Latvių g.11-2

Vilnius LT-08123

Tel: (8 5) 23 14 658

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-24

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Talliton 12,5mg tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.28 Pabradė
Visuomenės vaistinė
Molėtų g. 4, Pabradė
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas, Vilnius Viršuliškių
Visuomenės vaistinė
Viršuliškių g. 30, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI 08:00 - 20:00 VII 08:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 51min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.344, Vilnius

Laisvės pr. 26, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.46 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Bajorų g. 10/A.Stulginskio g. 63, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 17:00 VII 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.2 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Didlaukio g. 1, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VI 08:00 - 22:00 VII 09:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 51min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 9 Klaipėda Laukininkų

Laukininkų g. 19, Klaipėda
(8 46) 32 59 31
Darbo laikas: I - V 08:30 - 20:30 VI 09:00 - 17:00 VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.292 Vilnius

Erfurto g. 1, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.287 Vilnius

J.Tiškevičiaus g. 22, Trakų Vokė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.184, Eišiškės
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Gegužės a. 21, Eišiškės
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 12:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.248, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Panerių g. 322, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena