E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Sumamed sirupas 100mg/5ml 20ml

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai
Pavadinimas: Sumamed sirupas 100mg/5ml 20ml
Veikliosios medžiagos: Azithromycin - 400mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Pliva
ATC kodas J01FA10
Vidutinė kaina: 8,99 Eur (31,04 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Azitromicinas priklauso makrolidų grupės antibiotikų, vadinamų azalidais, pogrupiui. Jis slopina jam jautrių mikroorganizmų baltymų sintezę.

Azitromicinas yra plataus poveikio antibiotikas, veikiantis daugumą gramneigiamų ir gramteigiamų aerobinių, anaerobinių, viduląstelinių ir kitų mikroorganizmų.

Sumamed gydomos jam jautrių mikroorganizmų sukeltos užkrečiamosios ligos:

- viršutinių kvėpavimo takų: bakterinis gerklės (faringitas), migdolų (tonzilitas) ir prienosinių ančių uždegimas (sinusitas);

- vidurinės ausies uždegimas;

- apatinių kvėpavimo takų: ūminis bakterinis bronchitas, bendruomenėje įgyta pneumonija;

- odos ir minkštųjų audinių: migruojanti raudonė (Laimo ligos pirmoji stadija), rožė, pūlinėlinė ir antrinė piodermija;

- Helicobacter pylori sukelta skrandžio ir dvylikapirštės žarnos liga.


Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Azitromicinas priklauso makrolidų grupės antibiotikų, vadinamų azalidais, pogrupiui. Jis slopina jam jautrių mikroorganizmų baltymų sintezę.

Azitromicinas yra plataus poveikio antibiotikas, veikiantis daugumą gramneigiamų ir gramteigiamų aerobinių, anaerobinių, viduląstelinių ir kitų mikroorganizmų.

Sumamed gydomos toliau išvardytos užkrečiamosios ligos, jeigu žinoma ar tikėtina, kad jas sukėlė vienas ar daugiau azitromicinui jautrių mikroorganizmų:

- viršutinių kvėpavimo takų užkrečiamosios ligos, įskaitant bakterijų sukeltą gerklės uždegimą (faringitą), migdolų uždegimą (tonzilitą), prienosinių ančių uždegimą (sinusitą) ir vidurinės ausies uždegimą;

- apatinių kvėpavimo takų užkrečiamosios ligos, įskaitant bronchitą ir bendruomenėje įgytą plaučių uždegimą;

- odos ir minkštųjų audinių užkrečiamosios ligos, įskaitant migruojančią raudonę (Laimo ligos pirmoji stadija), rožę, pūlinėlinę ir tam tikrą antrinę mikrobų sukeltą ligą (piodermiją).


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Sumamed vartoti negalima:

- jeigu yra alergija azitromicinui, eritromicinui, bet kuriam makrolidų ar ketolidų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Sumamed:

- jeigu sergate kepenų liga (gydytojas gali sekti kepenų funkciją arba nutraukti gydymą);

- jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;

jeigu Jums yra QT intervalo prailgėjimas;

- jeigu Jūs vartojate kitų QT intervalą ilginančių vaistų, pvz., I A (chinidino arba prokainamido) arba III klasės (dofetilido, amjodarono ir sotalolo) antiaritminių vaistų, cisaprido ir terfenadino;

- jeigu Jūs vartojate tam tikrų vaistų nuo psichozės (pvz., pimozido), tam tikrų vaistų nuo depresijos (pvz., citalopramo), vaistų, kurie yra fluorochinolonų dariniai (moksifloksacino ir levofloksacino);

- jeigu Jums yra elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, ypač hipokalemija ir hipomagnezemija;

- jeigu Jums yra klinikai reikšmingai suretėjęs širdies ritmas, širdies ritmo sutrikimas ar sunkus širdies nepakankamumas;

- jeigu Jums yra sunkioji miastenija;

- jeigu pacientas yra naujagimis, nes klinikinių duomenų apie azitromicino vartojimą tokiems pacientams nepakanka.

Gydant Sumamed, rekomenduojama stebėti, ar neatsiranda nejautrių mikroorganizmų,įskaitant grybelius, superinfekcijos požymių.

Vartojant beveik visų antibakterinių vaistų, įskaitant azitromicino, gali atsirasti viduriavimas.. Jeigu vartojant Sumamed pradėjote viduriuoti, pasakykite gydytojui.

Retais atvejais azitromicinas sukėlė sunkių alerginių reakcijų, pavyzdžiui, audinių patinimą (angioneurozinę edemą) ir gyvybei pavojingą ūmiai besivystančią alerginę reakciją (anafilaksiją). Kartais tokios reakcijos sukėlė pasikartojančių simptomų ir prireikė ilgalaikio stebėjimo bei gydymo.

Kiti vaistai ir Sumamed

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Antacidiniai (mažinantys skrandžio sulčių rūgštingumą) vaistai turi įtakos azitromicino pasisavinamo greičiui. Jeigu reikia gydyti azitromicinu kartu su antacidiniais vaistais, rekomenduojama Sumamed išgerti mažiausiai vieną valandą prieš arba ne anksčiau kaip praėjus dviem valandoms po antacidinių vaistų vartojimo.

Azitromicino vartojant kartu su digoksinu, gali padidėti pastarojo vaisto kiekis kraujyje.

Kartu vartojant azitromicino bei zidovudino gali padidėti aktyvaus pastarojo vaisto metabolito koncentracija.

Manoma, kad farmakokinetinė vaistų sąveika, kuri būna vartojant eritromicino ir kitų makrolidų, nepasireiškia.

Dėl teorinės ergotizmo (apsinuodijimo skalsėmis) galimybės azitromicino vartoti kartu su skalsių dariniais nerekomenduojama.

Azitromicino vartojant kartu su kumarino grupės geriamaisiais antikoaguliantais gali sustiprėti pastarųjų vaistų poveikis.

Azitromicino vartoti kartu su ciklosporinu reikia atsargiai dėl galimo ciklosporino koncentracijos kraujyje padidėjimo.

Kliniškai reikšmingos azitromicino sąveikos su cetirizinu, didanozinu, atorvastatinu, karbamazepinu, cimetidinu, efavirenzu, flukonazolu, indinaviru, metilprednizolonu, midazolamu, nelfinaviru, rifabutinu, sildenafiliu, terdenafinu, teofilinu, triazolamu, trimetoprimu ir sulfametoksazolu nepastebėta. Vis dėlto, azitromicino vartoti kartu su šiais vaistais reikia atsargiai.

Sumamed vartojimas su maistu ir gėrimais

Suspensiją reikia išgerti mažiausiai vieną valandą prieš valgį arba praėjus dviem valandoms po valgio.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu azitromicino galima vartoti tik tada, jeigu neabejotinai būtinu atveju jį paskyrė gydytojas.

Žindyvėms azitromicino galima vartoti tik tada, jeigu neabejotinai būtinu atveju jį paskyrė gydytojas.

Azitromicino įtaka žmonių vaisingumui netirta.

Sumamed sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Požymių, rodančių, kad azitromicinas gali daryti poveikį paciento gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus, nėra.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Sumamed vartoti negalima:

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) azitromicinui, bet kuriam makrolidų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei Sumamed medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu sergate kepenų funkcijos sutrikimu. Ligoniams, sergantiems sunkia kepenų liga, šį vaistą vartoti draudžiama;

- jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;

- jeigu yra širdies ritmo sutrikimų.

Gydantis Sumamed, rekomenduojama stebėti, ar neatsiranda nejautrių mikroorganizmų, pavyzdžiui, grybelių, superinfekcijos simptomų. Tokia rizika didesnė, jeigu gydoma ilgą laiką. Jei pasireiškia superinfekcija, gali tekti nutraukti azitromicino vartojimą ir imtis kitų reikiamų priemonių. Sumamed vartoti ilgiau, nei nurodyta informaciniame lapelyje, negalima.

Vartojant makrolidų grupės antibiotikų, kartais pasireiškė storosios žarnos uždegimas. Jeigu gydantis Sumamed prasideda viduriavimas, apie tai pasakykite gydytojui.

Retais atvejais azitromicinas sukėlė sunkių alerginių (kartais mirtinų) reakcijų, pavyzdžiui, angioneurozinę edemą ir anafilaksiją. Kartais tokios reakcijos sukėlė pasikartojančių simptomų ir prireikė ilgalaikio stebėjimo bei gydymo.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Antacidiniai (mažinantys skrandžio sulčių rūgštingumą) vaistai turi įtakos azitromicino pasisavinamo greičiui. Jeigu reikia gydyti azitromicinu kartu su antacidiniais vaistais, rekomenduojama Sumamed išgerti mažiausiai vieną valandą prieš arba ne anksčiau kaip praėjus dviem valandoms po antacidinių vaistų išgėrimo.

Pacientams, vartojantiems skalsių alkaloidų kartu su kai kuriais makrolidų grupės antibiotikais, gali pasireikšti ergotizmas. Duomenų apie azitromicino ir skalsių junginių sąveikos galimybę, negauta, visgi šių vaistų vartoti kartu negalima.

Žinoma, kad makrolidų grupės antibiotikai sąveikauja su digoksinu, ciklosporinu, astemizoliu, triazolamu, midazolamu ir alfentaniliu. Duomenų apie azitromicino ir minėtų vaistų sąveiką nėra. Visgi šių vaistų vartoti kartu rekomenduojama atsargiai. Tyrimų metu nepastebėta, kad azitromicinas keistų teofilino, terfenadino, karbamazepino, metilprednizolono ir cimetidino poveikį. Azitromiciną vartojant kartu su varfarinu ar kumarino tipo antikoaguliantais, padaugėjo kraujavimo atvejų. Gydytis šiais vaistais kartu reikia atsargiai.

Sumamed vartojimas su maistu ir gėrimais

Tabletę reikia išgerti mažiausiai vieną valandą prieš valgį arba praėjus dviem valandoms po valgio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu azitromiciną galima vartoti tik tada, jeigu jį paskyrė gydytojas.

Žindyvėms azitromiciną galima vartoti tik tada, jeigu jį paskyrė gydytojas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Sumamed poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Sumamed visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Sumamed 125 mg tabletėmis galima gydyti tam tikro svorio (16‑25 kg) vaikus, kurie sugeba nuryti tabletę. Kitus vaikus rekomenduojama gydyti Sumamed arba Sumamed forte geriamąja suspensija.

Sumamed tabletės geriamos vieną kartą per parą. Tabletę reikia nuryti visą, mažiausiai vieną valandą prieš valgį arba praėjus dviem valandoms po valgio.

Vaikų, sveriančių 16‑25 kg, viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų bei odos ir minkštųjų audinių užkrečiamosios ligos (išskyrus migruojančią raudonę) gydomos, vartojant 10 mg/kg kūno svorio dozę vieną kartą per parą (per tris dienas reikia išgerti suminę 30 mg/kg kūno svorio azitromicino dozę).

Suminė azitromicino dozė vaikų, sveriančių 16‑25 kg, migruojančiai raudonei gydyti – 60 mg/kg kūno svorio, kurią reikia suvartoti taip: pirmą dieną išgerti 20 mg/kg kūno svorio dozę, nuo antros iki penktos gydymo dienos – po 10 mg/kg kūno svorio dozę vieną kartą per parą.

Vaikai, sveriantys 16‑25 kg, kurie serga Helicobacter pylori sukelta skrandžio ar dvylikapirštės žarnos liga, gydomi 20 mg/kg kūno svorio paros doze kartu su skrandžio sekreciją mažinančiais arba kitais gydytojo paskirtais vaistais.

Pavartojus per didelę Sumamed dozę

Duomenų apie azitromicino perdozavimą nėra. Būdingi makrolidų grupės antibiotikų perdozavimo simptomai: laikinas kurtumas, stiprus pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Tokiais atvejais ligoniui reikia sugirdyti aktyvintosios anglies ir nedelsiant kreiptis medicinos pagalbos.

Pamiršus pavartoti Sumamed

Neišgėrus vienos vaisto dozės, prisiminus, ją reikia išgerti kaip galima greičiau. Toliau vaistą vartoti kas 24 val. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Sumamed geriamoji suspensija geriama vieną kartą per parą, mažiausiai vieną valandą prieš valgį arba praėjus dviem valandoms po valgio.

Vaikams, kurių kūno svoris yra ne mažesnis kaip 5 kg

Viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų bei odos ir poodinio audinio užkrečiamosios ligos (išskyrus migruojančią raudonę) gydymas

Vartojama 10 mg/kg kūno svorio dozė vieną kartą per parą (per tris dienas reikia išgerti suminę 30 mg/kg kūno svorio azitromicino dozę).

Dozės skiriamos atsižvelgiant į vaiko kūno svorį:

Kūno svoris Sumamed 100 mg/5 ml geriamosios suspensijos dozė
5 kg 2,5 ml (50 mg)
6 kg 3 ml (60 mg)
7 kg 3,5 ml (70 mg)
8 kg 4 ml (80 mg)
9 kg 4,5 ml (90 mg)
1014 kg 5 ml (100 mg)

Migruojančios raudonės gydymas

Suminė azitromicino dozė migruojančiai raudonei gydyti yra 60 mg/kg kūno svorio. Ją reikia gerti taip: pirmą parą išgerti vienkartinę 20 mg/kg kūno svorio dozę, nuo antros iki penktos gydymo dienos gerti vieną kartą per parą vienkartinę 10 mg/kg kūno svorio dozę.

Pacientai, kuriems yra sutrikusi inkstų funkcija

Pacientams, kurių inkstų funkcija šiek tiek sutrikusi (kreatinino klirensas > 40 ml/min.), dozę keisti nebūtina. Vartojant azitromicino pacientams, kurių kreatinino klirensas < 40 ml/min., būtina laikytis atsargumo.

Pacientai, kuriems yra sutrikusi kepenų funkcija

Šio vaisto skirti pacientams, sergantiems sunkia kepenų liga, negalima. Tokių pacientų gydymo azitromicinu tyrimai neatlikti.

Pacientai, sergantys kepenų ar inkstų ligomis, apie tai turi pasakyti gydytojui, nes gali reikėti koreguoti vaisto dozę.

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams gydyti vartojamos tokios pat dozės. Kadangi senyviems pacientams gali būti ritmo sutrikimams palankių būklių, reikia laikytis ypatingo atsargumo dėl galimos širdies veiklos sutrikimo rizikos.

Geriamosios suspensijos paruošimas

Jei vaistinėje suspensija nebuvo paruošta, ją ruošiant ir matuojant vandens kiekį galima naudoti geriamąjį švirkštą.

Buteliuke esantys milteliai, iš kurių ruošiama suspensija, praskiedžiami vandeniu.

Paspauskite buteliuko dangtelį žemyn ir pasukite jį prieš laikrodžio rodyklę.

Ruošiant 20 ml suspensijos, į Sumamed miltelius reikia įpilti 12 ml kambario temperatūros virinto vandens. Pamatuokite 2 kartus po 5 ml ir vieną kartą 2 ml vandens iš švarios stiklinės ir įpilkite į buteliuką su milteliais.

Gerai suplakite, kol pasidarys vienalytė suspensija.

Buteliuke gaunamas iki 5 ml didesnis paruoštos suspensijos kiekis (t.y. viena doze daugiau), kad būtų užtikrintas visos dozės suvartojimas. Jos gali prireikti netyčia išpylus dalį suspensijos.

Paruoštos suspensijos tinkamumo laikas  5 dienos.

Naudojimosi matavimo šaukštu ir geriamuoju švirkštu taisyklės

- Prieš duodami vaikui gerti vaisto, atidžiai perskaitykite vartojimo taisykles.

- Pakuotėje yra geriamasis švirkštas ir dvipusis matavimo šaukštas. Gydytojas arba vaistininkas Jums patars, naudoti matavimo šaukštą ar geriamąjį švirkštą.

- Dvipusis matavimo šaukštas: vienoje matavimo šaukšto pusėje telpa 5 ml, o kitoje – 2,5 ml.

Geriamojo švirkšto pripildymas vaistais

1. Prieš vartojimą suspensiją suplakite.

2. Paspauskite butelio dangtelį žemyn ir pasukite jį prieš laikrodžio rodyklę.

3. Įkiškite geriamąjį švirkštą į suspensiją ir, traukdami stūmoklį aukštyn, pritraukite reikiamą suspensijos kiekį.

4. Jei geriamajame švirkšte yra oro burbuliukų, sušvirkškite vaistą atgal į butelį ir pakartokite 3 veiksmą.

Vartojant vaistą

1. Vaikas turi sėdėti.

2. Geriamojo švirkšto galiuką įkiškite vaikui į burną ir iš lėto sušvirkškite jo turinį.

3. Švirkškite taip, kad vaistą vaikas galėtų ryti po truputį.

4. Kai vaikas nuryja vaistus, duokite jam užsigerti arbatos ar sulčių, kad nusiplautų vaisto likučiai burnoje.

Geriamojo švirkšto valymas ir laikymas

1. Naudotą geriamąjį švirkštą išardykite, išplaukite po tekančiu vandeniu, palikite nudžiūti ir padėkite sausoje, švarioje vietoje šalia vaistų.

2. Kai sugirdėte vaikui paskutinę vaisto dozę, geriamąjį švirkštą kartu su buteliuku išmeskite.

Priminimas

- Vaistus ir geriamąjį švirkštą laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

- Vaistus vartoti tik pagal gydytojo nurodymus.

- Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Sumamed dozę?

Duomenų apie azitromicino perdozavimą nėra. Būdingi makrolidų grupės antibiotikų perdozavimo simptomai yra laikinas kurtumas, stiprus pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Tokiais atvejais ligoniui reikia sugirdyti aktyvintosios anglies ir nedelsiant kreiptis pagalbos į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Sumamed

Neišgėrus vienos vaisto dozės, ją reikia išgerti kaip galima greičiau, kaip tik prisiminsite. Toliau vaistą vartoti kas 24 val. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas arba vidutinio sunkumo, o nutraukus vaisto vartojimą, išnyksta.

Dažniausiai pasireiškė šalutinis poveikis virškinimo traktui: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ar diegliai.

Nepageidaujamų poveikių dažnio grupės yra apibūdinamos remiantis tokiu susitarimu:

Labai dažni (≥1/10)

Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10)

Nedažni (nuo ≥1/1000 iki <1/100)

Reti (nuo ≥1/10000 iki <1/1000)

Labai reti (<1/10000)

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Infekcijos ir infestacijos

Nedažni: makšties grybelis, makšties infekcija, plaučių uždegimas, grybelių, bakterijų sukelta infekcija, ryklės uždegimas, skrandžio ir žarnyno sudirginimas (gastroenteritas), kvėpavimo sistemos ligos, sloga, burnos grybelis.

Dažnis nežinomas: stiprus viduriavimas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Nedažni: leukocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, neutrofilų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, padidėjęs eozinofilų kiekis kraujyje.

Dažnis nežinomas: trombocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje, eritrocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje dėl jų irimo.

Imuninės sistemos sutrikimai

Nedažni: audinių patinimas, padidėjusio jautrumo reakcijos.

Dažnis nežinomas: sunki alerginė reakcija.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Nedažni: apetito netekimas.

Psichikos sutrikimai

Nedažni: nervingumas, nemiga.

Reti: susijaudinimas.

Dažnis nežinomas: agresyvumas, nerimas, kliedesys, haliucinacijos.

Nervų sistemos sutrikimai

Dažni: galvos skausmas.

Nedažni: svaigulys, apsnūdimas, skonio sutrikimas, tirpimo, niežėjimo pojūtis.

Dažnis nežinomas: apalpimas, traukuliai, sumažėjęs jautrumas, per didelis psichomotorinis aktyvumas, uoslės išnykimas, skonio išnykimas, uoslės iškrypimas, raumenų silpnumas .

Akių sutrikimai

Nedažni: regos sutrikimai.

Ausų ir labirintų sutrikimai

Nedažni: ausų ligos, galvos sukimasis.

Dažnis nežinomas: klausos sutrikimas, įskaitant kurtumą ir (arba) spengimą ausyse.

Širdies sutrikimai

Nedažni: neįprastas širdies plakimas.

Dažnis nežinomas: širdies ritmo sutrikimas (gali būti sunkus), įskaitant skilvelių tachikardiją, QT intervalo pailgėjimas elektrokardiogramoje.

Kraujagyslių sutrikimai

Nedažni: vraujo priplūdimas į veidą.

Dažnis nežinomas: vraujospūdžio sumažėjimas.

Virškinimo trakto sutrikimai

Labai dažni: viduriavimas.

Dažni: vėmimas, pilvo skausmas, pykinimas.

Nedažni: vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, nevirškinimo jausmas, skrandžio uždegimas, rijimo sutrikimas, pilvo tempimas, burnos džiūvimas, riaugėjimas, burnos gleivinės opos, padidėjusi seilių sekrecija.

Dažnis nežinomas: nasos uždegimas, liežuvio spalvos pokyčiai.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai

Reti: nenormali kepenų funkcija, gelta.

Dažnis nežinomas: kepenų nepakankamumas (kuris retais atvejais buvo mirtinas), žaibiškas kepenų uždegimas, kepenų irimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni: bėrimas, niežėjimas, dilgėlinė, odos uždegimas, odos sausmė, padidėjęs prakaitavimas

Reti: padidėjusio jautrumo šviesai reakcija

Dažnis nežinomas: sunkus išbėrimas (Steven-Johnson sindromas), sunkus odos pažeidimas (toksinė epidermio nekrolizė), tam tikra odos ir gleivinių liga (daugiaformė raudonė).

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Nedažni: sąnarių liga, raumenų skausmas, nugaros skausmas, kaklo skausmas.

Dažnis nežinomas: sąnarių skausmas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Nedažni: šlapinimosi sutrikimas, skausmas inkstų srityje.

Dažnis nežinomas: ūminis inkstų nepakankamumas, inkstų uždegimas.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai

Nedažni: kraujavimas iš gimdos, sėklidžių ligos.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Nedažni: patinimas, silpnumas, nuovargis, bendrasis negalavimas, veido patinimas, krūtinės skausmas, karščiavimas, skausmas, periferinis patinimas.

Tyrimai

Dažni: limfocitų kiekio sumažėjimas, eozinofilų kiekio padidėjimas, bikarbonatų kiekio kraujyje sumažėjimas, bazofilų, monocitų, neutrofilų skaičiaus padidėjimas.

Nedažni: padidėjęs aspartataminotransferazės, alaninaminotransferazės aktyvumas, padidėjęs bilirubino, karbamido, kreatinino kiekis kraujyje, nenormalus kalio kiekis kraujyje, padidėjęs šarminės fosfatazės kiekis kraujyje, ,padidėjęs chloridų, gliukozės, trombocitų skaičius, sumažėjęs hematokritas, padidėjęs bikarbonatų kiekis, pakitęs natrio kiekis.

Sužalojimai, apsinuodijimai ir procedūrų komplikacijos

Nedažni: komplikacijos po procedūrų.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Sumamed, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas arba vidutinio sunkumo, o nutraukus vaisto vartojimą, išnyksta.

Dažniausiai pasireiškė šalutinis poveikis virškinimo traktui: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ar diegliai.

Nedažnai vargino galvos svaigimas ar sukimasis, mieguistumas, galvos skausmas, traukuliai, skonio jutimo sutrikimas, skystos išmatos, vidurių pūtimas, virškinimo sutrikimai, anoreksija, alerginės reakcijos, įskaitant niežulį ir išbėrimą, sąnarių skausmas, išskyros iš makšties.

Retais atvejais šis vaistas pakeitė kraujo tyrimų rodmenis, rodančius kepenų veiklą (kraujyje laikinai padidėjo transaminazių, bilirubino koncentracija) ir kraujo ląstelių sudėtį (sumažėjo trombocitų kiekis). Retai pasireiškė agresyvumas, nerimastingumas, nerimas, nervingumas, parestezija, astenija, nemiga, aktyvumo padidėjimas. Nustatyta, kad makrolidų grupės antibiotikai gali sutrikdyti klausą. Kai kuriems azitromicinu gydomiems ligoniams sutriko klausa, pasireiškė kurtumas ir skambėjimas ausyse. Retais atvejais buvo jaučiamas dažnas širdies plakimas, sutriko širdies ritmas, padažnėjo pulsas. Kartais užkietėjo viduriai, pakito liežuvio spalva, pasireiškė storosios žarnos uždegimas, kepenų uždegimas, gelta. Buvo retų kepenų nekrozės bei kepenų funkcijos sutrikimo atvejų, kurie kartais buvo mirtini. Pastebėta padidėjusio jautrumo reakcijų: angioedema (tai ūminis galūnių arba veido, pavyzdžiui, lūpų, akių vokų, tinimas), padidėjęs jautrumas šviesai. Kartais pasireiškė sunkių, net mirtinų, odos reakcijų, pavyzdžiui, daugiaformė eritema, Stivenso ir Džonsono sindromas bei toksinė epidermio nekrolizė. Būta retų inkstų uždegimo ir ūminio inkstų nepakankamumo atvejų. Gydant azitromicinu, ypač ilgą laiką, kartais pasireiškė grybelių sukelta užkrečiamoji liga (pienligė).

Tokiais atvejais reikia nedelsiant kreiptis medicinos pagalbos.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

5. KAIP LAIKYTI SUMAMED

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Sumamed vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Paruoštos geriamosios suspensijos tinkamumo laikas yra 5 dienos.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Sumamed sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra azitromicinas. 5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 100 mg azitromicino (dihidrato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, bevandenis natrio fosfatas, hidroksipropilceliuliozė, ksantano lipai, vyšnių skonio medžiaga, bananų skonio medžiaga, vanilės skonio medžiaga, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.

Sumamed išvaizda ir kiekis pakuotėje

Sumamed milteliai geriamajai suspensijai yra balti arba gelsvai balti.

Paruošta suspensija yra balta arba gelsvai balta homogeninė, būdingo vyšnių ir bananų skonio suspensija.

Sumamed 100 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai tiekiami 50 ml DTPE buteliukuose su vaikų neatidaromu uždoriu. Iš miltelių paruošiama 20 ml geriamosios suspensijos.

Kartono dėžutėje yra buteliukas, sužymėtas dvipusis matavimo šaukštas ir geriamasis švirkštas.

Registruotojas

Teva Pharma B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

Gamintojai

Teva Operations Poland Sp. z o.o.

ul. Mogilska 80

31-546 Kraków

Lenkija

PLIVA Hrvatska d.o.o.

Prilaz baruna Filipovića 25

10000 Zagreb

Kroatija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“Molėtų pl. 5LT-08409 VilniusTel. +370 5 266 02 03

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-09-18

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

- Veiklioji medžiaga yra azitromicinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 125 mg azitromicino (dihidrato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: bevandenis kalcio-vandenilio fosfatas, hipromeliozė, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, natrio laurilsulfatas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė, indigokarminas (E 132), titano dioksidas (E 171), polisorbatas 80, talkas.

Sumamed 125 mg yra šviesiai mėlynos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje užrašyta ,,PLIVA“, o kitoje ‑ ,,125“.

PVC/PVdC ir aliuminio lizdinės plokštelės.

Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė, kurioje yra 6 tabletės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Teva Pharma B.V.

Computerweg 10

3542 DR Utrecht

Nyderlandai

Gamintojas

PLIVA Krakow S.A.

Mogilska 80

31 546 Krakow

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“V.A. GraičiūnoLT-02241 VilniusTel. +370 5 266 02 03


"Sumamed sirupas 100mg/5ml 20ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.210, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 369, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 38min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.230 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Žirmūnų g. 64, Vilnius
(8 5) 21 02 174 ,(8 687) 59 987
http://www.seimosvaistine.lt
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 38min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.297 Vilnius

S.Dariaus ir S.Girėno g. 19B, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.293 Klaipėda

Jūreivių g. 19, Klaipėda
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 376 Eišiškės Gegužės a.

Gegužės a. 20, Eišiškės
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.210 Mažeikiai

Naftininkų g. 9B, Mažeikiai
(8 443) 29 086
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.288 Šiauliai

Birutės g. 49, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.318 Vievis

Kauno g. 22, Vievis
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 38min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.184, Eišiškės
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Gegužės a. 21, Eišiškės
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 12:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena