E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Stimuloton dengtos tabletės 50mg N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Stimuloton dengtos tabletės 50mg N30
Veikliosios medžiagos: Sertraline - 50mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Egis
ATC kodas N06AB06
Vidutinė kaina: 3,22 Eur (11,12 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Veiklioji Stimuloton medžiaga yra sertralinas. Jis priklauso depresijai ir (arba) nerimo sutrikimams gydyti vartojamų vaistų, vadinamų selektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei.

Stimuloton gali būti vartojamas toliau išvardytais atvejais:

- suaugusių žmonių depresijai gydyti bei depresijos pasikartojimo profilaktikai;

- suaugusių žmonių socialinio nerimo sutrikimui gydyti;

- suaugusių žmonių potrauminio streso sutrikimui (PTSS) gydyti;

- suaugusių žmonių panikos sutrikimui gydyti;

- suaugusių žmonių bei 617 metų vaikų ir paauglių obsesiniam kompulsiniam sutrikimui (OKS) gydyti.

Depresija yra tokia liga, kurios simptomai yra liūdesys, negalėjimas gerai išsimiegoti ar džiaugtis gyvenimu kaip anksčiau.

OKS ir panikos sutrikimai yra su nerimu susijusios ligos. Jų simptomai yra nuolatinės nerimą keliančios įkyrios mintys (obsesijos), verčiančios atlikinėti pasikartojančius ritualus (kompulsijas).

PTSS yra būklė, galinti atsirasti po didelę emocinę traumą sukeliančio streso. Jos simptomai yra panašūs į depresijos ir nerimo simptomus. Socialinio nerimo sutrikimas (socialinė fobija) yra su nerimu susijusi būklė, kuriai būdingas stipraus nerimo ar kančios pojūtis socialinių būklių metu (pavyzdžiui, kalbantis su nepažįstamais žmonėmis ar auditorija, geriant ar valgant su kitais žmonėmis arba baiminantis pasielgti taip, kad pasijusite nesmagiai).

Gydytojas nusprendė, kad šis vaistas tinka Jūsų ligai gydyti.

Jei nesate tikras, kodėl Jums skyrė vartoti Stimuloton, paklauskite gydytojo.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Stimuloton vartoti negalima:

jeigu yra alergija sertralinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu vartojate ar vartojote vaistų, vadinamų monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pvz., selegilino arba moklobemido, arba į MAOI panašių vaistų (pvz., linezolido). Nutraukę gydymą sertralinu, MAOI galite pradėti vartoti ne anksčiau kaip po savaitės. Nutraukę gydymą MAOI, sertralino galite pradėti vartoti ne anksčiau kaip po 2 savaičių.

Jeigu vartojate kitą vaistą, vadinamą pimozidu (juo gydomi psichikos sutrikimai).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Stimuloton.

Vaistai ne visada tinka kiekvienam pacientui. Jei Jums yra arba buvo bet kuri iš toliau išvardytų būklių, pasitarkite su gydytoju prieš gydymo Stimuloton pradžią.

Serotonino sindromas arba piktybinis neurolepsinis sindromas. Retai šie sindromai gali atsirasti tuo atveju, jei kartu su sertralinu vartojate tam tikrų vaistų. Tokio poveikio simptomai išvardyti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“. Gydytojas Jums bus pasakęs, ar Jums tokio sutrikimo nebuvo atsiradę anksčiau.

Mažas natrio kiekis kraujyje (toks poveikis gali atsirasti gydymo Stimuloton metu). Turite pasakyti gydytojui, jei vartojate tam tikrų vaistų nuo didelio kraujo spaudimo, nes jie irgi gali keisti natrio kiekį kraujyje.

Esate senyvo amžiaus. Tokiu atveju vaisto reikia vartoti ypač atsargiai, nes natrio kiekio kraujyje sumažėjimo rizika gali būti didesnė (žr. aukščiau).

Kepenų liga. Gydytojas gali nurodyti vartoti mažesnę Stimuloton dozę.

Diabetas. Stimuloton vartojimo metu gali pakisti cukraus kiekis kraujyje, gali reikėti keisti vaistų nuo diabeto dozę.

Epilepsija ar anksčiau buvę traukuliai. Jei Jums anksčiau yra buvę priepuolių (traukulių), nedelsdami pasakykite gydytojui.

Depresinis sutrikimas su manija (bipolinis sutrikimas) arba šizofrenija. Jei Jums yra manijos sutrikimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Yra arba anksčiau buvo minčių apie savižudybę (žr. žemiau esantį poskyrį „Mintys apie savižudybę bei depresijos arba nerimo sutrikimo pasunkėjimas“).

Kraujavimo sutrikimai arba vartojama kraują skystinančių vaistų (pvz., acetilsalicilo rūgšties ar varfarino) arba jei kraujavimo riziką didinti galinčių preparatų.

Esate vaikas ar jaunesnis kaip 18 metų paauglys. Stimuloton galima gydyti tik 6–17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra obsesinis kompulsinis sutrikimas (OKS). Jei esate gydomas nuo šios ligos, gydytojas gali norėti atidžiai stebėti jūsų būklę (žr. žemiau esantį poskyrį „Vaikai ir paaugliai“).

Jums taikoma elektrokonvulsinė terapija (EKT).

Yra akių sutrikimų, pavyzdžiui, kurios nors rūšies glaukoma (padidėjęs spaudimas akies viduje).

Jeigu Jums sakė, kad Jūsų širdies elektrokardiogramos (EKG) duomenys rodo sutrikimus, tai yra žinomą kaip QT intervalo pailgėjimą.

Nenustygimas ir akatizija

Sertralino vartojimas buvo susijęs su akatizijos (varginančio nenustygimo ir poreikio judėti, dažnai kartu su negalėjimu ramiai pasėdėti ar pastovėti) atsiradimu. Didžiausia tokio poveikio rizika būna kelių pirmųjų gydymo savaičių laikotarpiu. Dozės didinimas gali būti pavojingas, todėl jeigu Jums atsirado tokių simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Nutraukimo reakcijos

Nutraukus gydymą, ypač staiga, dažnai atsiranda nutraukimo reakcijų (žr. 3 skyrių „Nustojus vartoti Stimuloton“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Nutraukimo simptomų rizika priklauso nuo gydymo trukmės, dozės bei jos mažinimo greičio. Simptomai paprastai būna lengvi ar vidutinio sunkumo, tačiau kai kuriems pacientams gali atsirasti ir sunkių simptomų. Paprastai toks poveikis pasireiškia per kelias dienas po gydymo nutraukimo ir išnyksta negydant per 2 savaites, tačiau kai kuriems pacientams jis gali trukti ilgiau (2–3 mėnesius ar dar ilgiau). Gydymą sertralinu rekomenduojama nutraukti palaipsniui per kelias savaites ar mėnesius mažinant dozę. Būtina aptarti su gydytoju, kaip geriausia nutraukti vaisto vartojimą.

Mintys apie savižudybę bei depresijos arba nerimo sutrikimo pasunkėjimas

Jei sergate depresija ir (arba) yra nerimo sutrikimas, kartais gali atsirasti minčių apie kenkimą sau arba savižudybę. Tokios mintys gali sustiprėti pradėjus vartoti antidepresantų, nes kol šie vaistai pradeda veikti, turi praeiti laiko (paprastai maždaug dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau).

Didesnis tokių minčių atsiradimo pavojus gali kilti, jei:

- anksčiau yra buvę minčių apie savižudybę ar kenkimą sau;

- esate jaunas suaugęs žmogus. Klinikinių tyrimų metu gauta duomenų, kad jaunesniems kaip 25 metų suaugusiems žmonėms, sergantiems psichikos liga ir vartojantiems antidepresantų, padidėja su savižudybe susijusio elgesio pavojus.

Bet kuriuo metu atsiradus minčių apie kenkimą sau ar savižudybę, kreipkitės į gydytoją arba tiesiai į ligoninę.

Gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija arba kad Jums yra nerimo sutrikimas, bei pasiūlyti jiems perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite paprašyti, kad pasakytų Jums, jei jiems atrodo, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo, arba jei jiems nerimą kelia Jūsų elgesys.

Vaikams ir paaugliams

Stimuloton paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu kompulsiniu sutrikimu (OKS). Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistinius preparatus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, prieštaravimo ir neklusnumo bei pykčio) pasireiškimo tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Stimuloton jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Stimuloton jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Stimuloton, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Stimuloton poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Kiti vaistai ir Stimuloton

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali keisti Stimuloton poveikį, o Stimuloton gali mažinti kitų tuo pat metu vartojamų vaistų veiksmingumą.

Stimuloton vartojimas su toliau išvardytais vaistais gali sukelti sunkų šalutinį poveikį

Vaistais, vadinamais monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pvz., moklobemidu (juo gydoma depresija) ir selegilinu (vaistu nuo Parkinsono ligos), antibiotiku linezolidu ir metileno mėlynuoju. Stimuloton vartoti kartu su MAOI draudžiama.

Vaistu nuo psichikos sutrikimų (pimozidu). Stimuloton vartoti kartu su pimozidu negalima.

Pasakykite gydytojui, jei vartojate toliau išvardytų vaistų.

Augalinių paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum) preparatų. Paprastosios jonažolės preparatų poveikis gali trukti 1–2 savaites.

Vaistų, kuriuose yra aminorūgšties triptofano.

Vaistų, kuriais malšinamas stiprus skausmas (pvz., tramadolio, fentanilio).

Anesteziją sukeliančių vaistų arba vaistų lėtiniam skausmui gydyti (fentanilio).

Vaistų nuo migrenos (pvz., sumatriptano).

Kraują skystinančio vaisto (varfarino).

Trombocitų agregaciją slopinančio vaisto, vartojamo, kad nesusidarytų kraujo krešulių (tiklopidino).

Vaistų, kuriais malšinamas skausmas bei gydomas sąnarių uždegimas (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pvz., ibuprofeno arba acetilsalicilo rūgšties.

Raminamųjų vaistų (diazepamo).

Šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų.

Vaistų epilepsijai gydyti (fenitoino, karbamazepino ir fenobarbitalio).

Vaistų diabetui gydyti (tolbutamido).

Vaistų, kuriais mažinamas padidėjęs skrandžio rūgšties kiekis, gydomos opos, rėmuo (cimetidino, omeprazolo, lansoprazolo, pantoprazolo, rabeprazolo).

Vaistų, kuriais gydoma manija ir depresija (ličio).

Kitokių vaistų nuo depresijos (pvz., amitriptilino, nortriptilino, fluoksetino, fluvoksamino, nefazodono).

Vaistų, kuriais gydoma šizofrenija bei kitokie psichikos sutrikimai (pvz., perfenazino, levomepromazino ir olanzapino).

Vaistų infekcijoms gydyti (pvz., antibiotikų eritromicino, klaritromicino, telitromicino, rifampicino arba priešgrybelinių vaistų flukonazolo, ketokonazolo, itrakonazolo, pozakonazolo, vorikonazolo ir ŽIV proteazės inhibitorių).

Vaistų vartojamų gydyti aukštą kraujospūdį, krūtinės skausmą ar reguliuoti širdies susitraukimų dažnį ir ritmą (pvz., flekainido, propafenono, verapamilio ir diltiazemo).

Vaistų, kurie vartojami pykinimui ir vėmimui mažinti po operacijos ar chemoterapijos (aprepitanto).

Vaistų, kurie, kaip žinoma, didina širdies elektros impulsų sutrikimų riziką (pvz.: vaistai nuo psichozės ir antibiotikai).

Stimuloton vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Stimuloton galima gerti ir valgant, ir nevalgius.

Stimuloton vartojimo laikotarpiu reikia vengti vartoti alkoholio.

Sertralino (veikliosios Stimuloton medžiagos) negalima vartoti kartu su greipfrutų sultimis, nes vartojant kartu, gali padidėti sertralino kiekis organizme.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar sertralino nėščioms moterims vartoti saugu, iki galo neištirta. Nėštumo laikotarpiu sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaisiui. Vaisingo amžiaus moterys gydymo sertralinu metu turi naudoti patikimą kontracepcijos priemonę.

Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir (ar) gydytojas žino, kad Jūs vartojate Stimuloton. Nėštumo metu, ypač per paskutinius tris nėštumo mėnesius, tokie vaistai kaip Stimuloton, gali padidinti sunkios naujagimių būklės, vadinamos nuolatine naujagimių plaučių hipertenzija (angl. PPHN), dėl kurios naujagimiui padažnėja kvėpavimas ir naujagimis pamėlsta, riziką. Tokie simptomai naujagimiui dažniausiai pradeda reikštis per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Jeigu taip Jūsų naujagimiui tai atsitiko, nedelsdami kreipkitės į akušerę ir (arba) gydytoją.

Be to, Jūsų naujagimiui gali pasireikšti kitos būklės, kurios dažniausiai prasideda per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Simptomai gali būti:

Kvėpavimo sutrikimas.

Melsva arba per karšta ar per šalta oda.

Mėlynos lūpos.

Vėmimas ar žindymo sutrikimas.

Didelis nuovargis, negalėjimas miegoti arba nuolatinis verkimas.

Raumenų sąstingis arba suglebimas.

Drebulys, nervingumas ar priepuoliai.

Refleksinių reakcijų sustiprėjimas.

Irzlumas.

Gliukozės koncentracijos kraujyje sumažėjimas.

Jeigu Jūsų kūdikiui po gimdymo atsirado kuris nors iš šių simptomų arba nerimaujate dėl savo kūdikio sveikatos, kreipkitės į savo gydytoją arba akušerę, kurie gali Jums patarti.

Gauta duomenų, kad sertralino patenka į moters pieną. Maitinimo krūtimi laikotarpiu sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaikui.

Remiantis tyrimų su gyvūnais duomenimis, kai kurie vaistai, panašūs į sertraliną, gali sumažinti spermos kokybę. Teoriškai tai gali turėti įtakos vaisingumui, tačiau poveikio žmonių vaisingumui iki šiol pastebėta nebuvo.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Psichiką veikiantys vaistai, pvz., sertralinas, gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų tol, kol neįsitikinsite, kaip šis vaistas veikia Jūsų gebėjimą atlikti minėtus veiksmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Stimuloton galima vartoti ir valgant, ir nevalgius.

Vaisto reikia vartoti kartą per parą ryte arba vakare.

Tabletę galima padalinti į dvi lygias dozes.

Rekomenduojama dozė:

Suaugę žmonės

Depresija ir obsesinis kompulsinis sutrikimas

Gydant depresiją ir OKS, rekomenduojama veiksminga paros dozė yra 50 mg. Vėliau kelias savaites paros dozę galima ne dažniau kaip kas savaitę didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas

Pradinė paros dozė, vartojama panikos sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui ir potrauminio streso sutrikimui gydyti, yra 25 mg. Po savaitės paros dozę galima didinti ir vartoti 50 mg.

Vėliau per kelias savaites paros dozę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Stimuloton galima gydyti tik 6–17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra OKS.

Obsesinis kompulsinis sutrikimas

612 metų vaikams rekomenduojama vartoti pradinę 25 mg paros dozę.

Po savaitės gydytojas paros dozę gali padidinti iki 50 mg. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

13 17 metų paaugliams rekomenduojama vartoti pradinę 50 mg paros dozę. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

Jei sergate kepenų ar inkstų liga, pasakykite gydytojui ir vykdykite jo nurodymus.

Gydytojas nurodys, kiek laiko turite vartoti šio vaisto (tai priklausys nuo Jūsų ligos pobūdžio bei reakcijos į gydymą). Simptomai gali pagerėti tik po kelių gydymo savaičių. Po būklės pagerėjimo depresijos gydymas paprastai dar tęsiamas 6 mėnesius.

Ką daryti pavartojus per didelę Stimuloton dozę?

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug Stimuloton, kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite pakuotę (nesvarbu, ar joje liko vaisto, ar ne).

Galimi perdozavimo simptomai yra apsnūdimas, pykinimas ir vėmimas, dažnas širdies plakimas, drebulys, baimingas susijaudinimas, galvos svaigimas ir retai – sąmonės išnykimas.

Pamiršus pavartoti Stimuloton

Jei pamiršote išgerti dozę, ją praleiskite. Kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Stimuloton

Nenutraukite Stimuloton vartojimo, nebent taip nurodė gydytojas. Jis gali nurodyti kelias savaites palaipsniui mažinti Stimuloton dozę ir tik tada visiškai nutraukti vaisto vartojimą. Jei staiga nutrauksite Stimuloton vartojimą, gali atsirasti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys. Jei nutraukus Stimuloton vartojimą atsiras išvardytas arba kitoks šalutinis poveikis, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausias šalutinis poveikis yra pykinimas. Šis šalutinis poveikis priklauso nuo dozės ir dažnai, tęsiant gydymą, išnyksta.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei pavartoję vaisto pastebėsite toliau išvardytų simptomų, jie gali būti sunkūs.

Sunkų odos išbėrimą su pūslių susidarymu (daugiaformę raudonę) (išbėrimas gali pasireikšti ir burnoje bei liežuvyje). Tai gali būti būklės, vadinamos Stivenso ir Džonsono sindromu, arba toksinės epidermio nekrolizės (TEN) požymis. Tokiu atveju gydytojas nurodys gydymą nutraukti.

Alerginę reakciją arba alergiją (galimi simptomai yra odos išbėrimas su niežuliu, kvėpavimo sutrikimas, švokštimas, vokų, veido bei lūpų patinimas).

Baimingą susijaudinimą, sumišimą, viduriavimą, karščiavimą, kraujo spaudimo padidėjimą, smarkų prakaitavimą, raumenų sustingimą ir dažną širdies plakimą. Tai yra serotonino sindromo ir piktybinio neurolepsinio sindromo simptomai. Retai šie sindromai gali atsirasti tuo atveju, jei kartu su sertralinu vartojate kai kurių kitokių vaistų. Gydytojas gali nurodyti nutraukti gydymą.

Odos ir akių pageltimą (tokio poveikio priežastis gali būti kepenų pakenkimas).

Depresijos simptomus ir mintis apie savęs žalojimą arba savižudybę (savižudiškas mintis).

Pradėjus vartoti Stimuloton atsiradusį nenustygimą ir negalėjimą ramiai sėdėti ar stovėti. Atsiradus nenustygimui, būtina kreiptis į gydytoją.

Pasireiškia priepuoliai (traukuliai).

Pasireiškia manijos epizodas (žr. 2 skyrių).

Toliau išvardytas šalutinis poveikis pastebėtas klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo suaugę žmonės, metu.

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Nemiga, galvos svaigimas, mieguistumas, galvos skausmas, viduriavimas, pykinimas, burnos džiūvimas, ejakuliacijos nebuvimas, nuovargis.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Gerklės skausmas, anoreksija, apetito padidėjimas, depresija, keistumo pojūtis, košmariški sapnai, nerimas, baimingas susijaudinimas, nervingumas, lytinio potraukio susilpnėjimas, griežimas dantimis, tirpulys ir dilgčiojimas, drebulys, raumenų įtempimas, skonio pojūčio sutrikimas, dėmesio stoka, regos sutrikimas, spengimas ausyse, širdies plakimas, kraujo samplūdis į veidą, žiovulys, pilvo skausmas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio sutrikimas, dujų kaupimasis, išbėrimas, prakaitavimo sustiprėjimas, raumenų skausmas, erekcijos sutrikimas, krūtinės skausmas, sąnarių skausmas, negalavimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Šalčio pojūtis krūtinėje, nosies bėgimas, padidėjęs jautrumas, skydliaukės hormono kiekio sumažėjimas, haliucinacijos, neadekvatus laimės pojūtis, užuojautos nebuvimas, nenormalus mąstymas, agresija, traukuliai, nevalingi raumenų susitraukimai, koordinacijos sutrikimas, intensyvus judėjimas, atminties netekimas, pojūčių susilpnėjimas, kalbos sutrikimas, galvos svaigimas stojantis, alpimas, migrena, vyzdžių išsiplėtimas, ausies skausmas, dažnas širdies plakimas, didelis kraujo spaudimas, veido paraudimas, kvėpavimo pasunkėjimas, galimas švokštimas, dusulys, kraujavimas iš nosies, stemplės sutrikimai, rijimo pasunkėjimas, hemorojus, seilių išsiskyrimo sustiprėjimas, liežuvio sutrikimai, raugulys, akių patinimas, purpurinės odos dėmės, veido edema, plaukų slinkimas, šalto prakaito pylimas, odos sausumas, dilgėlinė, niežulys, osteoartritas, raumenų silpnumas, nugaros skausmas, raumenų trūkčiojimas, šlapinimasis naktį, negalėjimas pasišlapinti, šlapimo kiekio padidėjimas, šlapinimosi dažnumo padidėjimas, šlapinimosi sutrikimas, šlapimo nelaikymas, kraujavimas iš makšties, lytinės veiklos sutrikimas, moters lytinės veiklos sutrikimas, menstruacijų nereguliarumas, kojų tinimas, šaltkrėtis, karščiavimas, silpnumas, troškulys, kepenų fermentų kiekio padidėjimas, kūno svorio sumažėjimas, kūno svorio padidėjimas.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Žarnyno sutrikimai, ausų infekcija, vėžys, liaukų patinimas, didelis cholesterolio kiekis, mažas cukraus kiekis kraujyje, streso ar emocijų sukelti fiziniai simptomai, priklausomybė nuo vaisto, psichikos sutrikimas, paranoja, mintys apie savižudybę/savižudiškas elgesys, vaikščiojimas miegant, priešlaikinė ejakuliacija, koma, judesių nenormalumas, judėjimo pasunkėjimas, pojūčių sustiprėjimas, jutimų sutrikimas, glaukoma, ašarų išsiskyrimo sutrikimas, dėmės prieš akis, matomo vaizdo dvigubinimasis, šviesos sukeltas akies pažeidimas, kraujas akyje, cukraus koncentracijos kraujyje (diabeto) reguliavimo problemos, širdies priepuolis, retas širdies plakimas, širdies sutrikimai, rankų ir kojų kraujotakos sutrikimas, gerklės užburkimas, kvėpavimo padažnėjimas, kvėpavimo suretėjimas, kalbos sutrikimas, žagsėjimas, kraujas išmatose, burnos skausmas, liežuvio išopėjimas, dantų sutrikimas, liežuvio sutrikimas, burnos išopėjimas, kepenų veiklos sutrikimas, odos sutrikimas su pūslių atsiradimu, išbėrimas aplink plaukus, plauko struktūros nenormalumas, nenormalus odos kvapas, kaulų sutrikimas, šlapimo kiekio sumažėjimas, šlapimo nelaikymas, šlapimas su krauju, nenormalus kraujavimas iš makšties, makšties sausmė, varpos bei apyvarpės paraudimas ir skausmingumas, išskyros iš lytinių takų, erekcijos pailgėjimas, išskyros iš krūtų, išvarža, vaisto toleravimo pablogėjimas, vaikščiojimo pasunkėjimas, cholesterolio koncentracijos serume padidėjimas, sėklos nenormalumas, sužalojimas, procedūros, kurių metu reikia praplėsti kraujagysles.

Buvo gauta pranešimų apie minčių apie savižudybę ir savižudiško elgesio atvejus vartojant sertralino ir netrukus po gydymo nutraukimo (žr. 2 skyrių).

Po sertralino pasirodymo rinkoje pastebėtas šalutinis poveikis

Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas, endokrininiai sutrikimai, mažas druskų kiekis kraujyje, cukraus koncentracijos kraujyje padidėjimas.

Keisti bauginantys sapnai, su savižudybe susijęs elgesys, raumenų judesių sutrikimai (pvz., intensyvus judėjimas, raumenų sąstingis, gebėjimo vaikščioti pablogėjimas, spazmai ar nevalingi raumenų judesiai), staiga prasidedantis galvos skausmas (kuris gali būti sunkios būklės, vadinamos grįžtamosios cerebrinės vazokonstrikcijos sindromu [GCVS];

Regos sutrikimas, nevienodo dydžio vyzdžiai, kraujavimo sutrikimai (pvz., kraujavimas iš skrandžio), progresuojantis randų atsiradimas plaučių audinyje (intersticinė plaučių liga), kasos uždegimas, sunkus kepenų veiklos sutrikimas, odos ir akių pageltimas (gelta),

Odos patinimas, odos reakcija į saulę, raumenų mėšlungis, krūtų padidėjimas, kraujo krešulių susidarymo sutrikimai, nenormalūs laboratorinių tyrimų rodmenys, šlapinimasis lovoje;

Svaigimas, apalpimas arba sunkumas krūtinėje, kurie gali būti elektros impulsų (matomi elektrokardiogramoje) arba širdies ritmo sutrikimo požymiai.

Pacientams, vartojusiems šios grupės vaistus padidėjo kaulų lūžimo rizika.

Papildomas šalutinis poveikis vaikams ir paaugliams

Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai ir paaugliai, metu pastebėtas šalutinis poveikis buvo panašus į pasireiškusį suaugusiems žmonėms (žr. aukščiau). Dažniausias vaikams ir paaugliams pasireiškęs šalutinis poveikis buvo galvos skausmas, nemiga, viduriavimas ir pykinimas.

Simptomai, galintys atsirasti nutraukus gydymą

Jei vaisto vartojimą nutrauksite staiga, gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, jaudinimasis arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys (žr. 3 skyrių „Nustojus vartoti Stimuloton“).

Stimuloton vartojimo metu imunofermentiniai benzodiazepino nustatymo šlapime tyrimai gali duoti klaidingai teigiamą rezultatą.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba , vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus matomų gedimo požymių (pvz., spalvos pasikeitimą), šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Stimuloton sudėtis

Veiklioji medžiaga yra sertralinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg sertralino (hidrochlorido pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: magnio stearatas, hidroksipropilceliuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, kalcio-divandenilio fosfatas dihidratas, mikrokristalinė celiuliozė. Tabletės plėvelė: makrogolis 6000, titano dioksidas (E171), hipromeliozė.

Stimuloton išvaizda ir kiekis pakuotėje

Išvaizda: baltos arba beveik baltos, abipus išgaubtos, pailgos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaudas „E 271“ (50 mg), o kitoje – dalijimo vagelė.

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Pakuotė: 30 plėvele dengtų tablečių (3 x 10) PVC/PVDC lizdinėje plokštelėje kartono dėžutėje.

Rinkodaros teisės turėtojas

EGIS PHARMACEUTICALS PLC

1106 Budapest, Keresztúri út 30-38.

Vengrija

Gamintojas

EGIS Pharmaceuticals PLC

9900 Körmend, Mátyás király utca 65.

Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

EGIS PHARMACEUTICALS PLC atstovybėLatvių g. 11-2LT-08123 VilniusTel. (8 5) 231 4658

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-03-17

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Stimuloton dengtos tabletės 50mg N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.201 Raseiniai
Gamybinė visuomenės vaistinė
Vytauto Didžiojo g. 23-2, Raseiniai
(8 428) 53 814
Darbo laikas: I - V 07:30 - 20:00 VI 07:30 - 16:00 VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 2min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 268 Klaipėda Taikos 80

Taikos pr. 80, Klaipėda
Darbo laikas: I - V 09:00 - 17:30 VI 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 2min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Sendvario vaistinė, Metula UAB
Z Vaistinės veiklai
Tilžės g. 2-12, Klaipėda
(8 46) 38 25 28
Darbo laikas: I - V 08:30 - 20:00 VI, VII 09:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 2min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 26 Klaipėda Vingio 6
Visuomenės vaistinė
Vingio g. 6, Klaipėda
(8 46) 32 36 26
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 17:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 2min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nigra vaistinė, UAB filialas Jankaus

M.Jankaus g. 10, Šilutė
(8 441) 53 557
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.147, Ariogala
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 110, Ariogala
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 VII 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 2min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 379 Vilnius Jasinskio

J.Jasinskio g. 16A, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Asfarma vaistinė, UAB filialas Užventis
Visuomenės vaistinė
Vilties g. 1, Užventis
(8 427) 68 191
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 2min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 19 Šilutė Lietuvininkų
Visuomenės vaistinė
Lietuvininkų g. 62, Šilutė
(8 441) 54 597
Darbo laikas: I - V 09:00 - 18:00 VI 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 2min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 86 Tauragė Gedimino 21
Visuomenės vaistinė
Gedimino g. 21a, Tauragė
(8 446) 51 168
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 2min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena