E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Sertraline Teva 50mg tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Sertraline Teva 50mg tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Sertraline - 50mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Teva
ATC kodas N06AB06
Vidutinė kaina: 3,47 Eur (11,98 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Sertraline-Teva veiklioji medžiaga yra sertralinas. Sertralinas priklauso vadinamųjų selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei. Šiais vaistais gydoma depresija ir (arba) nerimo sutrikimas.

Sertraline-Teva gali būti vartojamas:

Didžiosios depresijos epizodų gydymas ir didžiosios depresijos epizodų pasikartojimo profilaktika (suaugusiųjų).

Socialinio nerimo sutrikimo gydymas (suaugusiųjų).

Potrauminio streso sutrikimo (PTSS) gydymas (suaugusiųjų).

Panikos sutrikimo gydymas (suaugusiųjų).

Suaugusių žmonių bei 617 metų vaikų ir paauglių obsesinio kompulsinio sutrikimo (OKS) gydymas.

Depresija yra liga, kurios simptomai yra liūdesys, verkšlenimas, negebėjimas tinkamai išsimiegoti ar mėgautis gyvenimu kaip anksčiau.

OKS ir panikos sutrikimas yra su nerimu susijusios ligos. Šių sutrikimų simptomai yra nuolatinės įkyrios mintys (obsesijos) ir todėl nuolat atliekami tie patys veiksmai (kompulsijos).

PTSS yra būklė, pasireiškianti po patirtos labai stiprios emocinės traumos, kai kurie PTSS simptomai yra panašūs į depresijos ir nerimo simptomus. Socialinio nerimo sutrikimas (socialinė fobija) yra su nerimu susijusi liga. Jai būdingas intensyvaus nerimo pojūtis, bloga savijauta socialinėse situacijose (pavyzdžiui, kalbantis su nepažįstamais žmonėmis, kalbant žmonių grupei, valgant ir geriant prieš kitus ar jaudinantis, kad pasielgsite taip, kad pasijusite nepatogiai).

Jūsų gydytojas nusprendė, kad šis vaistas tinka Jūsų ligai gydyti.

Jei nesate tikras, kodėl Jums skyrė Sertraline-Teva, klauskite gydytojo.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Sertraline-Teva vartoti negalima:

- jeigu yra alergija sertralinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

jeigu vartojate ar vartojote vaistų, vadinamų monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pavyzdžiui, selegiliną, moklobemidą, arba vaistų, panašių į MAOI (pavyzdžiui, linezolidą). Gydymą negrįžtamojo poveikio MAOI galima pradėti tik po sertralino vartojimo nutraukimo praėjus mažiausiai 1 savaitei. Po gydymo negrįžtamojo poveikio MAOI nutraukimo sertralino negalima pradėti vartoti mažiausiai 2 savaites;

jeigu vartojate kito vaisto, vadinamo pimozidu (vaistą nuo psichikos ligų, pavyzdžiui, psichozės).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Sertraline-Teva, jei yra ar anksčiau buvo bet kuri iš išvardytų būklių:

Epilepsija ar anksčiau buvę traukuliai. Jei atsiranda priepuolių (traukulių), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei yra buvęs maniakinis depresinis sutrikimas (bipolinis afektinis sutrikimas) arba šizofrenija. Jei yra manijos epizodas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei yra ar anksčiau buvo minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę (žr. žemiau esantį poskyrį „Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas”).

Serotonino sindromas. Jei sertralinas vartojamas kartu su tam tikrais kitais vaistais, retais atvejais gali pasireikšti šis sindromas (jo simptomai išvardyti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“). Ar Jums anksčiau yra pasireiškęs šis sindromas, pasakys gydytojas.

Jei natrio kiekis Jūsų kraujyje yra mažas (tokį poveikį gali sukelti ir gydymas sertralinu). Jei vartojate tam tikrų vaistų nuo didelio kraujo spaudimo ligos, turite pasakyti gydytojui, kadangi šie vaistai irgi gali keisti natrio kiekį kraujyje.

Ypatingas atsargumas reikalingas, jei esate senyvas (tokiu atveju yra rizika, kad natrio kiekis Jūsų kraujyje yra mažas, žr. aukščiau).

Kepenų liga. Gydytojas gali nuspręsti, kad turite vartoti mažesnę Sertraline-Teva dozę.

Cukrinis diabetas. Sertraline-Teva gali pakeisti gliukozės kiekį Jūsų kraujyje, todėl gali reikėti koreguoti vaistų nuo cukrinio diabeto vartojimą.

Jei yra kraujavimo sutrikimų arba vartojate kraują skystinančių vaistų (pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ar varfarino) arba jei kraujavimo rizika gali būti padidėjusi.

Jei esate vaikas ar jaunesnis kaip 18 metų paauglys. Sertraline-Teva galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra obsesinis kompulsinis sutrikimas (OKS). Jei esate gydomas nuo šios ligos, gydytojas norės atidžiau stebėti Jūsų būklę (žr. žemiau esantį poskyrį „Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų”).

Jeigu buvo taikoma elektros impulsų terapija.

Jeigu Jums atliekami benzodiazepinų (vaistų, vartojamų nerimui gydyti) nustatymo šlapime tyrimai.

Jeigu Jums yra uždaro kampo glaukoma (padidėjęs akispūdis).

Nenustygstamumas ir akatizija:

Sertralino vartojimas buvo susijęs su trikdančiu nenustygstamumu ir poreikiu judėti, dažnai pasireiškiant negalėjimui sėdėti ar ramiai stovėti (akatizija). Didžiausia tokio poveikio rizika yra pirmosiomis gydymo savaitėmis. Tokiu atveju dozės didinimas gali būti žalingas. Jei atsirado tokių simptomų, būtina pasitarti su gydytoju.

Nutraukimo reakcijos:

Nutraukimo reakcijų atsiranda nutraukus gydymą. Baigus vartoti vaistą, šalutinis poveikis (nutraukimo reakcijos) atsiranda dažnai, ypač jei vaisto vartojimas nutraukiamas staiga (žr. 3 skyriaus poskyrį „Nustojus vartoti Sertraline-Teva“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Nutraukimo reakcijų atsiradimo rizika priklauso nuo gydymo trukmės, dozės bei jos mažinimo greičio. Paprastai simptomai būna lengvi arba vidutinio sunkumo, tačiau kai kuriems pacientams gali atsirasti ir sunkių simptomų. Paprastai simptomai atsiranda pirmosiomis dienomis po gydymo nutraukimo ir išnyksta per 2 savaites. Kai kuriems pacientams simptomai gali trukti ilgiau (2-3 mėnesius ar dar ilgiau). Jei gydymas sertralinu nutraukiamas, dozę rekomenduojama mažinti laipsniškai ir vartojimą nutraukti per kelias savaites ar mėnesius. Būtina aptarti su gydytoju, kaip geriausia nutraukti vaisto vartojimą.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas:

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Vaikams ir paaugliams

Sertraline-Teva paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu kompulsiniu sutrikimu (OKS). Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistų, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Sertraline-Teva jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Sertraline-Teva jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Sertraline-Teva, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš anksčiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Sertraline-Teva poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Kiti vaistai ir Sertraline-Teva:

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali keisti Sertraline-Teva poveikį, o Sertraline-Teva mažinti kitų tuo pat metu vartojamų vaistų veiksmingumą.

Jei Sertraline-Teva vartojama su toliau išvardytais vaistais, gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis:

Vaistais, vadinamais monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pavyzdžiui, moklobemidu (juo gydoma depresija) ir selegilinu (juo gydoma Parkinsono liga) bei antibiotiku linezolidu. Sertraline-Teva su šiais vaistais vartoti negalima.

Vaistais, kuriais gydomi psichikos sutrikimai, tokie kaip psichozė (pimozidas). Sertraline-Teva kartu su pimozidu vartoti draudžiama.

Jei vartojate toliau išvardytų vaistų, pasakykite gydytojui.

Žolinių vaistų, kuriuose yra paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum). Paprastosios jonažolės poveikis trunka 1-2 savaites. Pasitarkite su gydytoju.

Preparatų, kuriuose yra aminorūgšties triptofano.

Vaistų, kuriais malšinamas stiprus skausmas (pavyzdžiui, tramadolio).

Anesteziją sukeliančių vaistų arba vaistų lėtiniam skausmui gydyti (fentanilio).

Vaistų nuo migrenos (pavyzdžiui, sumatriptano).

Kraują skystinančio vaisto (varfarino).

Vaistų, kuriais malšinamas skausmas ir gydomas sąnarių uždegimas, t. y. nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pavyzdžiui, ibuprofeno, arba acetilsalicilo rūgšties (aspirino).

Raminamųjų preparatų (diazepamo).

Diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų).

Vaistų nuo epilepsijos (fenitoino, fenobarbitalio, karbamazepino).

Vaistų nuo diabeto (tolbutamido).

Vaistų, vartojamų esant dideliam skrandžio sulčių rūgštingumui ar sergant opalige (pavyzdžiui, cimetidino, omeprazolo, lansoprazolo, pantoprazolo, rabeprazolo).

Vaistų, kuriais gydoma manija ir depresija (ličio).

Kitų vaistų, kuriais gydoma depresija (pavyzdžiui, amitriptilino, nortriptilino, nefazodono, fluoksetino, fluvoksamino).

Vaistų nuo šizofrenijos ir kitokių psichikos sutrikimų ( pavyzdžiui, perfenazino, levomepromazino ir olanzapino).

Vaistų, kuriais kontroliuojamas širdies plakimo dažnumas ir ritmas (pavyzdžiui, flekainido, propafenono, verapamilio, diltiazemo).

Vaistų, vartojamų bakterijų sukeltų ligų gydymui (pavyzdžiui, rifampicino, klaritromicino, eritromicino) arba grybelinių infekcijų gydymui (pavyzdžiui, ketokonazolo, itrakonazolo, pozakonazolo, vorikonazolo, flukonazolo).

Priešvirusinių vaistų (pavyzdžiui, ritonaviro).

Aprepitanto (vaisto, vartojamo pykinimo ir vėmimo gydymui).

Sertraline-Teva vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Sertraline-Teva galima vartoti ir valgant, ir nevalgius.

Vartojant Sertraline-Teva patariama negerti alkoholio.

Sertralino negalima vartoti su greipfrutų sultimis, kadangi gali padidėti sertralino koncentracija Jūsų kraujyje.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Nėščių moterų gydymo sertralinu saugumas iki galo neištirtas. Nėštumo laikotarpiu sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaisiui. Vaisingo amžiaus moterys gydymo sertralinu metu turi naudoti patikimą kontracepcijos priemonę.

Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas turi žinoti, kad vartojate Sertraline-Teva. Jei tokių vaistų kaip Sertraline-Teva vartojama nėštumo metu, ypač paskutiniais 3 mėnesiais, gali padidėti sunkaus naujagimio sutrikimo, vadinamo naujagimių persistentine plautine hipertenzija (NPPH), rizika (kūdikis gali pradėti dažniau kvėpuoti ir pamėlti). Tokie simptomai paprastai prasideda per pirmąsias 24 valandas po vaiko gimimo. Jei toks poveikis pasireiškia Jūsų kūdikiui, privalote nedelsdamas kreiptis į akušerę ir (arba) gydytoją.

Jūsų naujagimiui taip pat gali pasireikšti kitų būklių, kurios paprastai išryškėja per pirmąsias 24 valandas nuo gimimo. Šie simptomai yra:

apsunkintas kvėpavimas

pamėlusi, labai karšta arba labai šalta oda

pamėlusios lūpos

vėmimas arba sutrikęs maitinimasis

didelis nuovargis, negalėjimas miegoti arba nuolatinis verksmas

sustingę arba išglebę raumenys

drebulys, nervingumas, traukuliai

padidėję refleksinės reakcijos

sudirgimas

mažas cukraus kiekis kraujyje

Jei Jūsų kūdikiui pasireiškė bet kuris iš šių simptomų jam gimus arba Jums neramu dėl Jūsų naujagimio sveikatos, kreipkitės į gydytoją arba akušerę patarimo.

Žindymas

Gauta duomenų, kad sertralino patenka į moters pieną. Krūtimi maitinančioms moterims sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaikui.

Vaisingumas

Tyrimų su gyvūnais duomenimis, kai kurie vaistai, tokie kaip sertralinas, gali pabloginti spermos kokybę. Teoriškai tai gali turėti įtakos vaisingumui, tačiau poveikio žmonių vaisingumui iki šiol nenustatyta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Psichotropiniai preparatai, tokie kaip sertralinas, gali įtakoti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tokių veiksmų negalite atlikinėti tol, kol nepaaiškės, kaip šis vaistas veikia Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Sertraline-Teva tabletes galima vartoti valgant arba nevalgius.

Sertraline-Teva vartojama vieną kartą per parą, ryte arba vakare.

Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra:

Depresija ir obsesinis kompulsinis sutrikimas

Derpresijos ir obsesinio kompulsinio sutrikimo gydymui įprastinė veiksminga paros dozė yra 50 mg. Paros dozę kas savaitę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas

Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas pradedami gydyti 25 mg paros doze, po savaitės paros dozė didinama iki 50 mg.

Paros dozę kas savaitę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

Vaikai ir paaugliai

Sertraline-Teva galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra OKS.

Obsesinis kompulsinis sutrikimas

612 metų vaikai. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 25 mg.

Po savaitės gydytojas paros dozę gali padidinti iki 50 mg. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

13 17 metų paaugliai. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 50 mg.

Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

Jei turite kepenų ar inkstų sutrikimų, pasakykite gydytojui ir vykdykite jo nurodymus.

Kiek ilgai vartoti vaisto, nurodys gydytojas. Gydymo trukmė priklausys nuo Jūsų ligos pobūdžio bei reakcijos į gydymą. Jūsų būklė gali pradėti gerėti tik po kelių savaičių. Po būklės pagerėjimo depresijos gydymas paprastai dar tęsiamas 6 mėnesius.

Ką daryti pavartojus per didelę Sertraline-Teva dozę?

Išgėrus per daug sertralino, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba, jei neįmanoma, į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite vaisto pakuotę su etikete, net jei tablečių pakuotėje ir nėra.

Galimi perdozavimo simptomai yra apsnūdimas, pykinimas ir vėmimas, dažnas širdies plakimas, drebulys, baimingas susijaudinimas, galvos svaigimas ir (retai) sąmonės išnykimas.

Pamiršus pavartoti Sertraline-Teva

Pamiršus pavartoti dozę, praleistos dozės negerkite. Toliau vaistą vartokite taip, kaip nurodyta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Sertraline-Teva

Nenutraukite Sertraline-Teva vartojimo, nebent taip nurodė gydytojas. Gydytojas kelias savaites laipsniškai mažins Sertraline-Teva dozę ir tik tada gydymą nutrauks visiškai. Jei vaisto vartojimą nutrauksite staiga, gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys. Jei nutraukus Sertraline-Teva vartojimą atsiras bet koks paminėtas ar nepaminėtas šalutinis poveikis, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausias šalutinis poveikis yra pykinimas. Šis šalutinis poveikis priklauso nuo dozės ir tęsiant gydymą dažnai susilpnėja arba išnyksta.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją

Jei po vaisto pavartojimo atsiranda bet koks iš išvardytų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją, nes šie simptomai gali būti sunkūs.

Sunkus odos išbėrimas su pūslėmis (daugiaformė eritema) (išberti gali ir burną bei liežuvį). Tai gali būti būklių, vadinamų Stevens–Johnson‘o sindromu bei toksine epidermio nekrolize (TEN), požymiai. Tokiu atveju gydytojas nurodys gydymą nutraukti.

Alerginė reakcija arba alergija (galimi simptomai yra odos išbėrimas su niežuliu, kvėpavimo sutrikimas, švokštimas, vokų, veido bei lūpų patinimas).

Baimingas susijaudinimas, sumišimas, viduriavimas, karščiavimas, didelis kraujospūdis, smarkus prakaitavimas ir dažnas širdies plakimas (serotonino sindromo simptomai). Toks retas poveikis atsiranda, jei kartu su sertralinu vartojama tam tikrų kitų vaistų. Gydytojas gali nurodyti nutraukti gydymą.

Odos ir akių pageltimas (tai gali būti kepenų pažeidimo požymiai).

Depresijos simptomai kartu su mintimis apie savižudybę ar savęs žalojimą.

Nenustygstamumas ir negebėjimas ramiai sėdėti ar stovėti, atsiradęs pradėjus vartoti Sertraline-Teva.

Priepuoliai (traukuliai).

Jei pasireiškia manijos epizodas (žr. 2 skyrių, „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Toliau išvardytas šalutinis poveikis pasireiškė klinikinių tyrimų su suaugusiais žmonėmis metu.

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 pacientų)

Nemiga, galvos svaigimas, mieguistumas, galvos skausmas, viduriavimas, pykinimas, burnos džiūvimas, sėklos išsiveržimo nebuvimas, nuovargis.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 pacientų)

Gerklės skausmas, anoreksija, apetito padidėjimas.

Depresija, keistumo pojūtis, košmariški sapnai, nerimas, baimingas susijaudinimas, nervingumas, lytinio potraukio sumažėjimas, griežimas dantimis.

Stingulys ar badymas, drebulys, raumenų įtampa, nenormalus skonio pojūtis, dėmesio nebuvimas.

Regos sutrikimas, spengimas ausyse.

Stiprus širdies plakimas, karščio pylimas, žiovulys.

Pilvo skausmas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio sutrikimas, vidurių pūtimas.

Išbėrimas, smarkus prakaitavimas, raumenų skausmas, lytinės veiklos sutrikimas, erekcijos sutrikimas, krūtinės skausmas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 pacientų)

Viršutinių kvėpavimo takų infekcija, sloga.

Haliucinacijos, stiprus laimės pojūtis, rūpesčių nebuvimas, nenormalus mąstymas.

Traukuliai, nevalingi raumenų susitraukimai, nenormali koordinacija, nenustygstamumas, amnezija, pojūčių susilpnėjimas, kalbos sutrikimas, galvos svaigimas keliantis, migrena.

Ausų skausmas, dažnas širdies plakimas, didelis kraujospūdis, veido paraudimas.

Kvėpavimo pasunkėjimas (galimas švokštimas), dusulys, kraujavimas iš nosies.

Stemplės uždegimas, rijimo pasunkėjimas, hemorojus, seilėtekio sustiprėjimas, liežuvio sutrikimai, raugulys.

Akių patinimas, rožinės odos dėmės, plaukų slinkimas, šaltas prakaitas, odos sausumas, dilgėlinė.

Osteoartritas, raumenų silpnumas, nugaros skausmas, raumenų trūkčiojimas.

Šlapinimasis naktį, negalėjimas pasišlapinti, šlapimo kiekio padidėjimas, šlapinimosi padažnėjimas, šlapinimosi sutrikimas.

Kraujavimas iš makšties, moterų lytinės veiklos sutrikimas, bendras silpnumas, šaltkrėtis, karščiavimas, silpnumas, troškulys, kūno svorio sumažėjimas, kūno svorio padidėjimas.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 pacientų)

Žarnyno sutrikimai, ausų infekcija, vėžys, tonzilių patinimas, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, mažas cukraus kiekis kraujyje.

Fiziniai streso ar emocijų sukelti simptomai, priklausomybė nuo vaisto, psichikos sutrikimas, agresija, paranoja, mintys apie savižudybę, lunatizmas, priešlaikinis sėklos išsiskyrimas.

Koma, nenormalūs judesiai, judėjimo pasunkėjimas, pojūčių sustiprėjimas, jutimo sutrikimai.

Glaukoma, ašarų išsiskyrimo sutrikimai, dėmės prieš akis, matomo vaizdo dvigubinimasis, šviesos baimė, pakraujavimas į akis, vyzdžių išsiplėtimas.

Širdies priepuolis, retas širdies plakimas, širdies sutrikimai, rankų ir kojų kraujotakos sutrikimas, gerklų susiaurėjimas, dažnas ar retas kvėpavimas, kalbos pasunkėjimas, žagsulys.

Kraujas išmatose, burnos skausmas, liežuvio išopėjimas, dantų sutrikimai, liežuvio sutrikimai, burnos išopėjimai, kepenų veiklos sutrikimas.

Odos sutrikimai kartu su pūslių atsiradimu, išbėrimas plaukų augimo vietose, plauko tekstūros pokytis, pakitęs odos kvapas, kaulų sutrikimas.

Šlapinimosi suretėjimas, šlapimo nelaikymas, šlapinimosi pasunkėjimas.

Gausus kraujavimas iš makšties, makšties sausmė, paraudusi skausminga varpa ir apyvarpė, išskyros iš lytinių takų, ilgalaikė erekcija, išskyros iš krūtų.

Išvarža, vaisto toleravimo sumažėjimas, vaikščiojimo pasunkėjimas, nenormalūs laboratorinių tyrimų rodmenys, sėklos nenormalumas, sužeidimas, kraujagyslių išplėtimo procedūros poreikis.

Buvo gauta pranešimų apie minčių apie savižudybę ir savižudiško elgesio atvejus vartojant sertralino ir netrukus po gydymo nutraukimo (žr. 2 skyrių).

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis):

Baltųjų kraujo ląstelių bei už kraujo krešėjimą atsakingų ląstelių (trombocitų) kiekio sumažėjimas, mažas skydliaukės hormonų kiekis, endokrininiai sutrikimai, mažas druskų kiekis kraujyje, problemos kontroliuojant cukraus kiekį kraujyje (diabetas), cukraus kiekio kraujyje padidėjimas.

Bauginantys nenormalūs sapnai.

Raumenų veiklos (judesių) sutrikimai ( pavyzdžiui, nenustygstamumas, raumenų įtempimas ar vaikščiojimo pasunkėjimas), negalėjimas sėdėti arba stovėti.

Nenormalus matymas, nevienodi vyzdžiai, kraujavimo sutrikimai (pavyzdžiui, kraujavimas iš nosies ar skrandžio arba kraujas šlapime).

Kasos uždegimas, sunkus kepenų veiklos sutrikimas, odos ir akių pageltimas (gelta).

Odos patinimas, odos reakcija į saulę, niežulys, sąnarių skausmas, raumenų diegliai, krūtų padidėjimas, menstruacijų nereguliarumas, kojų patinimas, kraujo krešėjimo sutrikimas, šlapinimasis lovoje ir sunki alerginė reakcija.

Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams

Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai ir paaugliai metu pasireiškęs šalutinis poveikis buvo panašus į atsirandantį suaugusiems žmonėms (žr. aukščiau). Dažniausias šalutinis poveikis, pasireiškęs vaikams ir paaugliams, buvo galvos skausmas, nemiga, viduriavimas ir pykinimas.

Simptomai, galintys atsirasti nutraukus gydymą

Jei vaisto vartojimą nutrauksite staiga, gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys (žr. 3 skyrių „Nustojus vartoti Sertraline-Teva“).

Pacientams, vartojusiems šios grupės vaistus, pastebėta didesnė kaulų lūžių rizika.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

SertralineTeva sudėtis

Veiklioji medžiaga yra sertralinas (sertralino hidrochlorido pavidalu).

Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg sertralino.

Pagalbinės medžiagos yra:

Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, povidonas K-30, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė - Opadry:hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000, polisorbatas 80, dažiklis indigokarminas (E132).

SertralineTeva išvaizda ir kiekis pakuotėje

Sertraline  Teva 50 mg plėvele dengtos tabletės yra šviesiai mėlynos, elipsės formos. Jų vienoje pusėje yra vagelė (šalia jos iš vieno šono įspaustas skaitmuo 9, iš kito – 3), kitoje įspaustas skaičius 7176. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

Tabletės tiekiamos pakuotėmis po 7, 10, 15, 20, 28, 30, 50, 60, 98, 100, 105, 200, 294 arba 300 tablečių.

DTPE buteliukai su užsukamuoju dangteliu, kurį atidarius pirmą kartą matomi atidarymo požymiai.

Tabletės tiekiamos pakuotėmis po 100, 250 arba 500 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Teva Pharma B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

Gamintojas

TEVA UK Ltd

Brampton Road, Hampden Park, Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG

Jungtinė Karalystė

arba

Pharmachemie B.V.

Swensweg 5, Postbus 552, 2003 RN Haarlem

Nyderlandai

arba

Teva Pharmaceutical Works Private Limited Company

Pallagi út 13

Debrecen H-4042

Vengrija

arba

Teva Operations Poland Sp. z o.o.

ul. Mogilska 80

31-546 Kraków

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel. +370 5 266 02 03

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-05-16.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Sertraline Teva 50mg tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.305 Švenčionys
Gamybinė visuomenės vaistinė
Strūnaičio g. 3, Švenčionys
(8 387) 51 252
Darbo laikas: I - V 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.5 Alytus
Visuomenės vaistinė
Naujoji g. 90, Alytus
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.300 Rietavas

Plungės g. 2, Rietavas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 398 Vilnius Antakalnio 59-1

Antakalnio g. 59-1, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.105 Kėdainiai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 80, Kėdainiai
(8 347) 54 630
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 18:00 VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.237 Vilnius

Antakalnio g. 55-45, Vilnius
(8 5) 23 40 233
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.243 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Jeruzalės g. 4, Vilnius
(8 5) 24 77 018
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.301 Kaunas

P.Lukšio g. 1a, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena