E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Seroxat 20mg dengtos tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Seroxat 20mg dengtos tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Paroxetine - 20mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: GlaxoSmithKline
ATC kodas N06AB05
Vidutinė kaina: 4,55 Eur (15,71 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Seroxat yra skirtas gydyti suaugusiems žmonėms, kuriems pasireiškia depresija ir/ar nerimas.

Nerimas, kuris gali būti gydomas vartojant Seroxat, yra obsesinis kompulsinis sindromas (pasikartojančios, įkyrios mintys su nekontroliuojamu elgesiu), panika (panikos priepuoliai, įskaitant ir atsiradusius dėl agorafobijos – atvirų erdvių baimės), socialinis nerimas (baimė ar socialinių situacijų vengimas), potrauminio streso sindromas (nerimas, atsiradęs po traumuojančio įvykio) ir generalizuotas nerimo sutrikimas (bendra nerimastinga ar nervinga savijauta).

Seroxat priklauso SSRI vaistų grupei (selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai). Kiekvieno žmogaus smegenyse yra medžiagos, vadinamos serotoninu. Depresyvių ir nerimaujančių žmonių serotonino kiekis yra mažesnis nei kitų. Nėra visiškai aišku, kaip veikia Seroxat ir kiti SSRI, bet jie gali padėti padidinti serotonino kiekį smegenyse. Svarbu tinkamai gydyti depresiją ir nerimą, nes tai padės Jums jaustis geriau.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Seroxat vartoti negalima:

jei vartojate vaistus, vadinamus monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais (įskaitant moklobemidą ir metiltioninio chloridą [metileno mėlynąjį]), arba vartojote juos per paskutines dvi savaites. Gydytojas Jums patars, kaip nutraukus vartoti MAO inhibitorių pradėti vartoti Seroxat;

jei Jūs vartojate antipsichozinius vaistus, vadinamus tioridazonu ar pimozidu;

jeigu yra alergija paroksetinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu bent vienas iš šių teiginių Jums tinka, prieš pradėdami vartoti Seroxat, apie tai pasakykite gydytojui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Seroxat:

jeigu Jūs vartojate kitus vaistus (žr. „Kiti vaistai ir Seroxat“);

- jeigu vartojate tamoksifeną krūties vėžiui arba vaisingumo sutrikimui gydyti. Seroxat gali mažinti tamoksifeno veiksmingumą, taigi gydytojas gali rekomenduoti vartoti kitą vaistą nuo depresijos;

jeigu sergate inkstų, kepenų ar širdies ligomis;

jeigu sergate epilepsija ar praeityje yra buvę traukulių priepuolių;

jei Jums kada nors yra buvę manijos epizodų (per daug aktyvus elgesys ar mintys);

jei Jums taikoma elektros impulsų terapija (EIT);

jeigu praeityje Jums yra buvę kraujo krešumo sutrikimų arba jei Jūs vartojate vaistus, kurie gali padidinti kraujavimo riziką (vaistus, kurie skystina kraują, tokius kaip varfarinas, antipsichozinius vaistus, tokius kaip perfenazinas ar klozapinas, tricikliai antidepresantai, vaistus nuo skausmo ir uždegimo, vadinamus nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ar NVNU, tokius kaip acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas, celekoksibas, etodolakas, diklofenakas, meloksikamas);

- jeigu Jūs sergate diabetu;

jei vartojate mažai natrio;

jeigu Jūs sergate glaukoma (padidėjęs akispūdis);

jei Jūs esate nėščia ar planuojate nėštumą (žr. „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

jei Jūs jaunesnis(-ė) nei 18 metų amžiaus (žr. „Vaikai ir jaunesni nei 18 metų amžiaus paaugliai“).

Jei Jums tinka nors vienas iš aukščiau išvardytų teiginių ir jo neaptarėte su savo gydytoju, dar kartą pasitarkite su gydytoju dėl Seroxat vartojimo.

Vaikai ir jaunesni nei 18 metų amžiaus paaugliai

Seroxat negalima duoti vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Jaunesniems nei 18 metų amžiaus pacientams, vartojantiems Seroxat, padidėja šalutinio poveikio rizika, tokia kaip bandymas nusižudyti, mintys apie savižudybę ar priešiškumas (dažniausia agresija, priešiškas elgesys ir pyktis). Jei Jums (ar Jūsų vaikui) gydytojas išrašė Seroxat ir Jūs norite tai aptarti, dar kartą aplankykite savo gydytoją. Nedelsdami praneškite gydytojui, jei Jums (ar Jūsų vaikui) vartojant Seroxat atsirastų ar pasunkėtų nors vienas iš aukščiau išvardytų simptomų. Be to, dar nėra ištirta, ar ilgai vartojamas Seroxat saugus šios amžiaus grupės augimui, brendimui bei kognityviniam (pažinimo) ir elgesio vystymuisi.

Atliekant Seroxat tyrimus su jaunesniais nei 18 metų amžiaus asmenimis, dažniausias šalutinis poveikis, kuris buvo mažiau nei 1 iš 10 vaikų / paauglių, buvo toks: padažnėjusios mintys apie savižudybę ir bandymai nusižudyti, sąmoningas savęs žalojimas, priešiškumas, agresyvumas ar nedraugiškumas, apetito stoka, drebėjimas, nenormalus prakaitavimas, hiperaktyvumas (energijos perteklius), susijaudinimas, emocijų kaita (įskaitant verkimą ir nuotaikos pokyčius), neįprastos mėlynės ar kraujavimas, pvz., iš nosies. Šie tyrimai taip pat parodė, kad tokių pat simptomų atsirasdavo vaikams ir paaugliams, kurie vietoj Seroxat gaudavo cukraus piliules (placebą), bet šių simptomų pasitaikydavo rečiau.

Šių klinikinių tyrimų metu kai kuriems jaunesniems nei 18 metų amžiaus pacientams nutraukus Seroxat vartojimą atsirasdavo nutraukimo efektas. Šis efektas buvo labai panašus į Seroxat vartojimą nutraukusių suaugusiųjų (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Seroxat“). Be to, jaunesni nei 18 metų amžiaus pacientai dažniau (mažiau nei 1 iš 10) skundėsi skrandžio skausmu, jautėsi nervingi, patyrė emocijų kaitą (įskaitant verkimą, nuotaikos pokyčius, bandymą save sužaloti, mintis apie savižudybę ar bandymą nusižudyti).

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Svarbus šalutinis poveikis vartojant Seroxat

Kai kuriems Seroxat vartojantiems pacientams pasireiškia būsena, vadinama akatizija, kai jie jaučiasi sunerimę ir negali ramiai sėdėti ar stovėti. Kitiems pacientams pasireiškia vadinamasis serotonino sindromas arba piktybinis neurolepsinis sindromas, kurio metu pasireiškia kai kurie ar visi šie simptomai: labai didelio susijaudinimo ar dirglumo jutimas, minčių susipainiojimas, neramumas, karščio pojūtis, prakaitavimas, drebėjimas, krūptelėjimai, haliucinacijos (keisti vaizdai ir garsai), raumenų sąstingis, staigūs raumenų trūkčiojimai arba greitas širdies plakimas. Ši būklė gali sunkėti iki sąmonės netekimo. Jei Jūs pastebėjote nors vieną iš šių simptomų, kreipkitės į gydytoją. Daugiau apie šį ir kitokį šalutinį Seroxat poveikį žiūrėkite šio lapelio 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“.

Kiti vaistai ir Seroxat

Kai kurie vaistai gali turėti įtakos Seroxat veikimui arba padidinti šalutinio poveikio atsiradimo riziką. Seroxat taip pat gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui. Tokie vaistai yra:

Vaistai, vadinami monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais (įskaitant moklobemidą ir metiltioninio chloridą [metileno mėlynąjį); žiūrėkite „Seroxat vartoti negalima“;

Tioridazonas ar pimozidas, kurie yra antipsichoziniai vaistai; žiūrėkite „Seroxat vartoti negalima“;

Acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas ar kiti vaistai, vadinami NVNU (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo), tokie kaip celekoksibas, etodolakas, diklofenakas, meloksikamas, vartojami skausmui ir uždegimui slopinti;

Vaistai nuo skausmo tramadolis ir petidinas;

Vaistai, vadinami triptanais, tokie kaip sumatriptanas, vartojamas migrenai gydyti;

Kiti antidepresantai, įskaitant SSSI ir triciklius antidepresantus, tokius kaip klomipraminą, nortriptiliną ir dezipraminą;

Maisto papildas triptofanas;

Mivakuris ir suksametonis (naudojami anestezijai);

Tokie vaistai kaip litis, risperidonas, perfenazinas, klozapinas (vadinami antipsichoziniais vaistais), vartojami kai kurioms psichiatrinėms ligoms gydyti;

Fentanilis, vartojamas nejautrai ar lėtiniam skausmui gydyti;

Fosamprenaviro ir ritonaviro derinys, kuris vartojamas Žmogaus imunodeficito viruso infekcijai (ŽIV) gydyti;

Jonažolė, vaistažolė vartojama nuo depresijos;

Fenobarbitalis, fenitoinas, natrio valproatas ar karbamazepinas, vartojami esant priepuoliams ar epilepsijai;

Atomoksetinas, kuris yra vartojamas dėmesio stokos hiperaktyvumo sindromui (DSHS) gydyti;

Prociklidinas, vartojamas tremorui slopinti, ypač sergant Parkinsono liga;

Varfarinas ir kiti vaistai (vadinami antikoaguliantais), vartojami kraujui skystinti;

Propafenonas, flekainidas ir kiti vaistai, vartojami širdies ritmo sutrikimams (netolygiam širdies plakimui) gydyti;

Metoprololis, beta blokatorius, kuris vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui ir širdies ligoms gydyti;

Pravastatinas, kuriuo gydomos padidėjusios cholesterolio koncentracijos;

Rifampicinas, vartojamas tuberkuliozei (TB) ir raupsams gydyti;

Linezolidas, antibiotikas;

Tamoksifenas, kuris vartojamas krūties vėžiui gydyti ar esant vaisingumo sutrikimams.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų iš šio sąrašo ir to neaptarėte su savo gydytoju, dar kartą kreipkitės į gydytoją ir klauskite, ką daryti. Gali reikėti sumažinti vaisto dozę arba Jums gali tekti vartoti kitą vaistą.

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Seroxat vartojimas su maistu ir gėrimais bei alkoholiu

Vartodami Seroxat negerkite alkoholio. Alkoholis gali pasunkinti simptomus ar sustiprinti šalutinį poveikį. Seroxat vartojimas ryte su maistu sumažins pykinimo tikimybę.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Gauta keletas pranešimų apie padidėjusią apsigimimų, ypač širdies ydų, riziką kūdikiams, kurių motinos pirmaisiais nėštumo mėnesiais vartojo Seroxat. Apskritai maždaug 1 iš 100 kūdikų gimsta su širdies yda, o motinų, vartojusių Seroxat, kūdikiams širdies ydos nustatomos 2 iš 100. Kartu su savo gydytoju galite nuspręsti ar gydymą pakeisti kitu ar palaispniui nutraukti gydymą Seroxat kol laukiatės. Atsižvelgdamas į aplinkybes, gydytojas gali patarti tęsti gydymą Seroxat.

Jeigu Jūs vartojate Seroxat nėštumo metu, ypatingai paskutinius 3 nėštumo mėnesius, pasakykite apie tai akušerei ar gydytojui. Tokie vaistai kaip Seroxat gali padinti sunkios būklės, vadinamos ilgalaike naujagimių plautine hipertenzija, išsivystymo riziką. Sergant plautine hipertenzija, kraujo spaudimas kraujagyslėse tarp kūdikio širdies ir plaučių yra per didelis. Jeigu Jūs vartojote Seroxat paskutinius 3 nėštumo mėnesius, jūsų kūdikis gali turėti tam tikrų simptomų. Simptomai paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po gimimo. Tai gali būti:

- kvėpavimo problemos;

- melsva odos spalva, perkaitimas ar atšalimas;

- melsvos lūpos;

- vėmimas ar negalėjimas tinkamai maitintis;

- didelis nuovargis, negalėjimas užmigti, ilgas verkimas;

- sustingę ar išglebę raumenys;

- tremoras, drebėjimas ar priepuoliai;

- sustiprėję refleksai.

Jei Jūsų kūdikiui po gimimo pasireiškia kuris nors iš šių simptomų ir Jums tai kelia susirūpinimą, kreipkitės į akušerę ar gydytoją, kurie gali patarti.

Seroxat gali nedideliais kiekiais patekti į motinos pieną. Jei Jūs vartojate Seroxat, prieš pradėdama žindyti, dar kartą kreipkitės į gydytoją ir tai aptarkite. Kartu su savo gydytoju Jūs galite nuspręsti, kad žindysite kūdikį vartodama Seroxat.

Tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad paroksetinas blogina spermos kokybę. Teoriškai tai gali veikti vaisingumą, bet įtakos žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Galimas šalutinis Seroxat poveikis yra svaigimas, minčių susipainiojimas, mieguistumas ar apsiblausęs regėjimas. Jei Jums atsirado toks šalutinis poveikis, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kartais Jums gali reikėti išgerti pusę tabletės ar daugiau nei vieną tabletę. Ši lentelė Jums parodys, kiek tablečių reikia išgerti. Dozė Reikia išgerti tablečių
10 mg Viena rožinė tabletėarba pusė baltos tabletės
20 mg Viena balta tabletėarba dvi rožinės tabletės
30 mg Viena mėlyna tabletė arba pusantros baltos tabletės arba viena balta tabletė + viena rožinė tabletė arba trys rožinės tabletės
40 mg Dvi baltos tabletės arba viena mėlyna tabletė + viena rožinė tabletė arba keturios rožinės tabletės
50 mg Viena mėlyna tabletė + viena balta tabletė arba dvi su puse baltos tabletės arba dvi baltos tabletės + viena rožinė tabletė arba penkios rožinės tabletės
60 mg Dvi mėlynos tabletės arba trys baltos tabletės arba šešios rožinės tabletės

Įvairioms būklėms įprastinės dozės pateikiamos žemiau esančioje lentelėje.

Pradinė dozė Rekomenduojama paros dozė Maksimali paros dozė
Depresija 20 mg 20 mg 50 mg
Obsesinis kompulsinis sindromas 20 mg 40 mg 60 mg
Panikos sutrikimai 10 mg 40 mg 60 mg
Socialinio nerimo sutrikimas 20 mg 20 mg 50 mg
Potrauminio streso sindromas 20 mg 20 mg 50 mg
Generalizuoto nerimo sutrikimas 20 mg 20 mg 50 mg

Gydytojas Jums patars, nuo kokios Seroxat dozės reikia pradėti. Dauguma žmonių pradeda jaustis geriau po keleto savaičių. Jei Jums po tiek laiko nepasidarys geriau, kreipkitės į gydytoją, kuris Jums patars. Gydytojas gali nuspręsti palaipsniui didinti dozę po 10 mg iki maksimalios paros dozės.

Išgerkite tabletes iš ryto su maistu.

Išgerkite jas užsigerdami stikline vandens.

Nekramtykite.

Gydytojas pasakys Jums, kiek laiko turėsite gerti šias tabletes. Tai gali trukti daugelį mėnesių ar net ilgiau.

Vyresnio amžiaus ligoniai

Maksimali vyresnių nei 65 metų amžiaus ligonių paros dozė yra 40 mg.

Pacientai, sergantys kepenų ar inkstų ligomis

Jeigu turite problemų su kepenimis ar sunkią inkstų ligą, Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums reikia skirti mažesnę nei įprasta Seroxat dozę.

Pavartojus per didelę Seroxat dozę

Niekada negerkite daugiau tablečių nei rekomendavo Jūsų gydytojas. Jei išgėrėte per daug Seroxat tablečių (ar išgėrė kas nors kitas), nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar važiuokite į ligoninę. Parodykite jiems tablečių pakuotę. Pavartojus per didelę Seroxat dozę gali atsirasti bet kuris iš 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“ minimų ar toliau pateiktų simptomų: karščiavimas, nekontroliuojamas raumenų įsitempimas.

Pamiršus pavartoti Seroxat

Gerkite vaistą kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

Jei pamiršote išgerti dozę ir atsiminėte prieš eidamas miegoti, išgerkite nedelsdamas. Toliau tęskite kaip įprastai.

Jei atsiminėte naktį ar kitą dieną, praleistos dozės negerkite. Jums gali atsirasti nutraukimo simptomų, bet jie turėtų praeiti, kai įprastu laiku išgersite kitą dozę.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Ką daryti, jei nesijaučiate geriau

Seroxat nepašalins Jūsų simptomų iš karto – visų antidepresantų poveikiui atsirasti reikia tam tikro laiko. Kai kurie žmonės pradeda jaustis geriau per keletą savaičių, bet kai kuriems tai gali užtrukti ilgiau. Kai kuriems žmonėms, vartojantiems antidepresantus, prieš būsimą pagerėjimą būna savijautos pablogėjimas. Jei Jūs nepasijusite geriau po keleto savaičių, kreipkitės į gydytoją, kuris Jums patars. Jūsų gydytojas paprašys Jus apsilankyti po keleto savaičių. Pasakykite gydytojui, kad Jūs nepradėjote jaustis geriau.

Nustojus vartoti Seroxat

Nenutraukite Seroxat vartojimo, kol nepasakys gydytojas.

Nutraukiant Seroxat vartojimą, gydytojas padės Jums per keletą savaičių ar mėnesių palaipsniui sumažinti dozę – tai turėtų padėti sumažinti nutraukimo efekto tikimybę. Vienas iš būdų tai padaryti yra palaipsniui mažinti Jūsų vartojamą Seroxat dozę po 10 mg per savaitę. Daugumai žmonių nutraukus Seroxat vartojimą simptomai būna nesunkūs ir praeina savaime per 2 savaites. Kitiems žmonėms šie simptomai gali būti sunkesni ar trukti ilgiau.

Jeigu Jums išsivystė nutraukimo sindromas mažinant vartojamų tablečių kiekį, Jūsų gydytojas gali nupręsti, kad turėtumėte mažinti vartojamų tablečių kiekį lėčiau. Jei nutraukus Seroxat vartojimą Jums išsivystė sunkus nutraukimo sindromas, kreipkitės į gydytoją. Jis gali Jūsų paprašyti vėl pradėti vartoti tabletes ir mažinti jų skaičių lėčiau.

Net jeigu Jums ir išsivystė nutraukimo sindromas, Jūs galėsite nutraukti Seroxat vartojimą.

Galimas nutraukimo sindromas pabaigus gydymą

Tyrimai rodo, kad 3 iš 10 pacientų, nustoję vartoti Seroxat, patiria vieną ar daugiau simptomų. Kai kurių nutraukimo sindromo simptomų pasitaiko dažniau nei kitų.

Dažniausias šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 10 žmonių:

apsvaigimas, svyravimas ar sutrikusi pusiausvyra;

smeigtukų ar adatų badymo pojūtis, deginimas ir (rečiau) elektros šoko pojūčiai, taip pat ir galvoje, zvimbimas, švilpimas, čirškimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (ūžimas ausyse);

miego sutrikimai (ryškūs sapnai, košmarai, nemiga);

nerimas;

galvos skausmai.

Nedažnas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 100 žmonių:

šleikštulys (pykinimas);

prakaitavimas (įskaitant naktinius prakaitavimus);

neramumas ar sujaudinimas;

tremoras (drebėjimas);

minčių susipainiojimas ar dezorientacija;

viduriavimas (laisvi viduriai);

jausmingumas ar dirglumas;

regėjimo sutrikimai;

širdies plazdėjimas ar mušimas (smarkus plakimas).

Jei Jūs susirūpinęs dėl Seroxat vartojimo nutraukimo ir nutraukimo sindromo, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Labiau tikėtina, kad šalutinis poveikis vartojant Seroxat dažniau gali pasireikšti per keletą pirmų vartojimo savaičių.

Jei gydymo metu atsiras kuris nors iš šių šalutinio poveikio reiškinių, kreipkitės į gydytoją.

Jums gali tekti kreiptis į gydytoją ar nedelsiant važiuoti į ligoninę.

Nedažnas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 100 žmonių:

jei Jums atsiras kraujosruvų ar kraujavimas, įskaitant ir vėmimą krauju ar tuštinimąsi krauju, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar važiuokite į ligoninę;

jei pastebėjote, kad negalite šlapintis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar važiuokite į ligoninę.

Retas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 1000 žmonių:

jei Jus ištiko traukulių priepuolis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar važiuokite į ligoninę;

jei jaučiatės neramus ir jaučiate, kad negalite ramiai sėdėti ar stovėti, Jums gali būti būsena, vadinama akatizija. Padidindami Seroxat dozę šiuos simptomus galite pasunkinti. Jei Jūs taip jaučiatės, kreipkitės į gydytoją;

jei jaučiatės pavargęs, silpnas ar sumišęs, o Jūsų raumenys skausmingi, sustingę ar nekoordinuoti, tai gali būti dėl to, kad kraujyje yra mažai natrio. Jei Jums atsirado tokių simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Labai retas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 10 000 žmonių:

alerginės reakcijos į Seroxat, kurios gali būti sunkios. Jeigu Jums atsiras raudonas ir nelygus (gumbuotas) odos bėrimas, pradės tinti vokai, veidas, lūpos, burna ar liežuvis, pradės niežėti ar pasidarys sunku kvėpuoti (dusulys) ar ryti, justumėte silpnumą ar apsvaigimą, dėl kurio griūvate arba netenkate sąmonės, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar važiuokite į ligoninę;

jeigu Jums atsiras kurie nors ar visi toliau išvardyti simptomai, Jums gali būti būsena, vadinama serotonino sindromu arba piktybiniu neurolepsiniu sindromu. Gali būti tokių simptomų: labai didelis susijaudinimas arba dirglumas, minčių susipainiojimas, neramumas, karščio jutimas, prakaitavimas, drebėjimas, krūpčiojimas, haliucinacijos (keisti vaizdai ir garsai), raumanų sąstingis, staigūs raumenų trūkčiojimai ar greitas širdies plakimas. Ši būklė gali sunkėti iki sąmonės netekimo.Jei Jūs taip jaučiatės, kreipkitės į gydytoją;

ūminė glaukoma. Jei akys taps skausmingos ir regėjimas pasidarys apsiblausęs, kreipkitės į gydytoją.

Dažnis nežinomas

Kai kuriems pacientams vartojantiems Seroxat, ar netrukus po vartojimo nutraukimo, kilo minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Seroxat“).

Vartojant Seroxat, kai kuriems žmonėms pasireiškė agresija. Jeigu pasireiškė toks šalutinis poveikis, kreipkitės į savo gydytoją.

Kitas gydymo metu galintis atsirasti šalutinis poveikis

Labai dažnas šalutinis poveikis, pasitaikantis daugiau nei 1 iš 10 žmonių:

šleikštulys (pykinimas). Seroxat vartojant ryte su maistu sumažės pykinimo tikimybė;

lytinio potraukio ar lytinės funkcijos pokyčiai. Pavyzdžiui, orgazmo nebuvimas, vyrams – nenormali erekcija ir ejakuliacija.

Dažnas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 10 žmonių:

padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje;

apetito stoka;

blogas miegas (nemiga) ar mieguistumas;

neįprasti sapnai (įskaitant košmarus);

svaigimas ar drebėjimas (tremoras);

galvos skausmas;

negalėjimas susikaupti;

sujaudinimas;

keistas silpnumas;

apsiblausęs regėjimas;

žiovulys, sausa burna;

viduriavimas ar vidurių užkietėjimas;

vėmimas;

svorio didėjimas;

prakaitavimas.

Nedažnas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 100 žmonių:

trumpalaikis kraujospūdžio padidėjimas, arba sumažėjimas, dėl kurio galite jausti svaigulį ar net apalpti, kai staigiai atsistojate;

dažnesnis nei įprastai širdies ritmas;

judesių nebuvimas, sustingimas, drebėjimas ar nenormalūs judesiai burnoje ir liežuviu;

vyzdžių išsiplėtimas;

odos bėrimas;

niežulys;

minčių susipainiojimas;

haliucinacijos (keisti vaizdai ir garsai);

negalėjimas nusišlapinti (šlapimo susilaikymas) arba nekontroliuojamas, nevalingas šlapinimasis (šlapimo nelaikymas);

jeigu sergate diabetu, galite pastebėti, kad vartojant Seroxat, pablogėjo gliukozės koncentracijos kraujyje kontrolė. Pasikalbėkite su savo gydytoju, kaip keisti insulino arba kitų vaistų diabetui gydyti dozavimą.

Retas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 1000 žmonių:

nenormali pieno gamyba krūtyse vyrams ir moterims;

reta širdies veikla;

poveikis kepenims, kurį galima nustatyti tiriant kepenų funkciją pagal kraujo rodiklius;

panikos priepuoliai;

pernelyg aktyvus elgesys ar mintys (manija);

atsiskyrimas nuo savęs (depersonalizacija);

nerimas;

nenugalimas noras judinti kojas (neramių kojų sindromas);

skausmas sąnariuose ar raumenyse;

padidintas hormono prolaktino kiekis kraujyje;

menstruacijų ciklo sutrikimai (įskaitant gausias arba nereguliarias menstruacijas, neciklinį kraujavimą ir menstruacijų nebuvimą arba vėlavimą).

Labai retas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 10 000 žmonių:

odos išbėrimas, kuris gali pasireikšti pūslėmis arba atrodyti, kaip maži taikinukai (centre tamsus taškas, apsuptas blyškios srities, kurią supa tamsus žiedas), vadinamas daugiaforme eritema;

išplitęs išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi, ypač aplink burną, nosį, akis ir lytinius organus (Stevens-Johnson’o sindromas);

išplitęs didelės kūno paviršiaus dalies išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi (toksinė epidermio nekrolizė);

kepenų problemos, dėl kurių pagelsta oda ar akių baltymai;

netinkamos antidiuretinio hormono sekrecijos sindromas (NAHSS), kuomet dėl netinkamų cheminių signalų kūne kaupiasi daugiau vandens ir sumažėja natrio (druskos) koncentracija. Pacientai, kuriems pasireiškia NAHSS, gali sunkiai sirgti arba visiškai nejausti šios ligos požymių;

skysčių ar vandens sankaupos (kurios gali sukelti rankų ar kojų sutinimą);

jautrumas saulės šviesai;

skausminga ilgai trunkanti erekcija;

mažas trombocitų kiekis kraujyje.

Kai kuriems Seroxat vartojantiems pacientams atsiranda zvimbimas, šnypštimas, švilpimas, čirškimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (ūžimas ausyse).

Pastebėta, kad vartojant tokios grupės vaistus, kaip Seroxat, padidėja kaulų lūžių rizika.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės, buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Jeigu vartojate po pusę tabletės, atsargiai laikykite jas pakuotėje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Seroxat sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra paroksetinas. Vienoje tabletėje yra 20 mg paroksetino (paroksetino hidrochlorido hemihidrato pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos

Tabletės branduolys: kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas (E341), magnio stearatas (E470b), karboksimetilkrakmolo A natrio druska.

Tabletės plėvelė: hipromeliozė (E464), titano dioksidas (E171), makrogolis 400, polisorbatas 80 (E433).

Seroxat išvaizda ir kiekis pakuotėje

Balta, ovali, plėvele dengta tabletė, kurios vienoje pusėje įspausta “SEROXAT 20” arba “20”, o kitoje pusėje yra laužimo vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

Seroxat tiekiamas vaikų sunkiai atidaromomis lizdinėmis plokštelėmis arba plastikinėmis talpyklėmis (buteliukais).

Pakuotėje yra 4, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 50xl, 56, 60, 98, 100, 250 arba 500 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

SmithKline Beecham Limited

980 Great West Road,

Brentford, Middlesex,

TW8 9 GS

Jungtinė Karalystė

Gamintojas

S.C. Europharm S.A.

2 Panselelor St

Brasov

County of Brasov

500419

Rumunija

arba

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.

ul. Grunwaldzka 189

60-322 Poznań

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“

Ukmergės g. 120

LT-08105 Vilnius

Lietuva

Tel. 8 52649 000

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija Seroxat 20 mg – Filmtabletten

Belgija Seroxat

Kipras Seroxat

Čekija Seroxat 20 mg

Danija Seroxat

Estija Seroxat

Suomija Seroxat

Prancūzija Deroxat

Vokietija Seroxat 20 mg Filmtabletten

Graikija Seroxat

Vengrija Seroxat 20 mg filmtabletta

Islandija Seroxat

Airija Seroxat 20 mg film-coated tablets

Italija Seroxat

Latvija Seroxat 20 mg film-coated tablets

Lietuva Seroxat 20 mg plėvele dengtos tabletės

Liuksemburgas Seroxat

Malta Seroxat

Nyderlandai Seroxat 20 mg tablet

Norvegija Seroxat 20 mg

Lenkija Seroxat

Portugalija Seroxat

Slovakija Seroxat 20 mg

Slovėnija Seroxat 20 mg

Ispanija Seroxat

Švedija Seroxat

Jungtinė Karalystė Seroxat

Jums gali būti naudinga surasti savitarpio pagalbos grupę ar pacientų organizaciją, tai padėtų Jums daugiau sužinoti apie Jūsų būklę. Išsamiau galės paaiškinti Jūsų gydytojas.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-08-17

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Seroxat 20mg dengtos tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Sendvario vaistinė, Metula UAB
Z Vaistinės veiklai
Tilžės g. 2-12, Klaipėda
(8 46) 38 25 28
Darbo laikas: I - V 08:30 - 20:00 VI, VII 09:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 30min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 30min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 30min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.212, Radviliškis
Visuomenės vaistinė
Gedimino g. 42a, Radviliškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 VII 09:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 30min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.202 Panevėžys

Nemuno g. 75, Panevėžys
(8 45) 442 687
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.220, Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Tilžės g. 109, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 30min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Šilalės vaistinės, UAB
Gamybinė visuomenės vaistinė
Maironio g. 20A, Šilalė
(8 449) 74 252
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 30min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 30min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena