E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Sandostatin 0,1mg 1ml injekcinis tirpalas N5

Sistemiškai veikiantys hormonų preparatai, išskyrus lytinius hormonus >  Hipofizės ir pagumburio hormonai bei jų analogai
Pavadinimas: Sandostatin 0,1mg 1ml injekcinis tirpalas N5
Veikliosios medžiagos: Octreotide - 0,1mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Novartis Pharma
ATC kodas H01CB02
Vidutinė kaina: 83,08 Eur (286,86 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Sandostatin yra sintetinis somatostatino junginys; somatostatino normaliai būna žmonių organizme, ir jis slopina kai kurių hormonų, pavyzdžiui, augimo hormono, veikimą. Sandostatin privalumas, lyginant su somatostatinu, yra tas, kad jis veikia stipriau ir ilgiau.

Sandostatin vartojamas

akromegalija sergantiems pacientams; akromegalija – tai tokia būklė, kai organizme gaminama per daug augimo hormono. Sveikame organizme augimo hormonas kontroliuoja audinių, organų ir kaulų augimą. Augimo hormono perteklius sukelia kaulų ir audinių, ypač plaštakų bei pėdų, padidėjimą. Sandostatin ženkliai palengvina akromegalijos požymius, pavyzdžiui, galvos skausmą, sustiprėjusį prakaitavimą, plaštakų ir pėdų tirpimo pojūtį, nuovargį ir sąnarių skausmą;

požymiams, kuriuos sukelia kai kurie virškinimo trakto augliai (pavyzdžiui, vadinamieji karcinoidiniai augliai, VIP-omos, gliukagonomos, gastrinomos, insulinomos, GRF-omos), silpninti. Kai yra šių auglių, būna padidėjęs kai kurių specifinių hormonų ir su jais susijusių medžiagų, gaminamų skrandyje, žarnyne ar kasoje, kiekis. Dėl padidėjusio šių medžiagų kiekio organizme sutrinka natūrali hormonų pusiausvyra ir išryškėja įvairūs požymiai, pavyzdžiui, karščio pylimas, viduriavimas, sumažėjęs kraujospūdis, bėrimas ir kūno svorio mažėjimas. Gydymas Sandostatin padeda kontroliuoti šiuos požymius;

komplikacijų po kasos operacijų profilaktikai. Gydymas Sandostatin padeda sumažinti komplikacijų po operacijos pasireiškimo (pvz., pilvo ertmės pūlinių, kasos uždegimo) galimybę;

kraujavimui iš plyšusių stemplės ir skrandžio varikozinių mazgų stabdyti ir pakartotinio kraujavimo profilaktikai ligoniams, sergantiems kepenų ciroze (lėtine kepenų liga). Gydymas Sandostatin padeda sustabdyti kraujavimą ir sumažinti kraujo perpylimų poreikį;

pacientams, kuriems yra hipofizės augliai, gydyti, kai šie augliai gamina per daug skydliaukę stimuliuojančio (tirotropinio) hormono (TTH). Per didelis skydliaukę stimuliuojančio hormono (TTH) kiekis sukelia hipertirozę.

Sandostatin vartojamas pacientams, kuriems yra hipofizės augliai dėl kurių per daug gaminama skydliaukę stimuliuojančio hormono (TTH), gydyti:

- kai kitokie gydymo metodai (chirurginė operacija ar radioterapija) netinka ar buvo neveiksmingi;

- tarpiniu laikotarpiu po radioterapijos, kol pasireikš jos poveikis.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Sandostatin vartoti negalima:

jeigu yra alergija oktreotidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Sandostatin:

jeigu žinote, kad Jums yra tulžies akmenų arba jų buvo anksčiau; apie tai pasakykite gydytojui, nes ilgai vartojant Sandostatin, gali jų susidaryti. Jūsų gydytojas gali periodiškai tirti tulžies pūslę;

jeigu pakitusi cukraus koncentracija Jūsų kraujyje, t.y., ji yra per didelė (sergate diabetu) arba per maža (yra hipoglikemija). Kai Sandostatin vartojamas kraujavimui iš stemplės ir skrandžio varikozinių mazgų stabdyti, būtina reguliariai tirti cukraus kiekį kraujyje;

jeigu Jums anksčiau buvo nustatytas vitamino B12 trūkumas; tokiu atveju gydytojas gali periodiškai tirti vitamino B12 kiekį Jūsų organizme.

Tyrimai ir patikrinimai

Jeigu Sandostatin vartosite ilgai, gydytojas gali reguliariai atlikinėti Jūsų skydliaukės funkcijos tyrimus.

Gydytojas taip pat tikrins Jūsų kepenų veiklą.

Vaikams

Sandostatin vartojimo vaikams patirties yra labai nedaug.

Kiti vaistai ir Sandostatin

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartodami Sandostatin paprastai Jūs galėsite ir toliau vartoti kitų vaistų. Tačiau nustatyta, kad Sandostatin įtakoja kai kurių vaistų, pavyzdžiui, cimetidino, ciklosporino, bromokriptino, chinidino ir terfenadino, poveikį.

Jeigu vartojate kraujospūdžiui reguliuoti skirtų vaistų (pvz., beta adrenoblokatorių ar kalcio kanalų blokatorių) arba skysčių ir elektrolitų pusiausvyrą reguliuojančių preparatų, gydytojas gali koreguoti jų dozę.

Jeigu sergate diabetu, gydytojui gali tekti koreguoti Jūsų vartojamo insulino dozę.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Sandostatin nėštumo metu galima vartoti tik tuomet, kai neabejotinai būtina.

Gydymo metu vaisingo amžiaus moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą.

Sandostatin vartojimo metu žindyti negalima. Nėra žinoma, ar Sandostatin išsiskiria į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Sandostatin gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Tačiau vartodami Sandostatin galite patirti kai kurių šalutinių reiškinių, pavyzdžiui, galvos skausmą ir nuovargį, kurie gali bloginti Jūsų gebėjimą saugiai vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Sandostatin sudėtyje yra natrio

Vienoje Sandostatin dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Priklausomai nuo gydomos būklės, Sandostatin leidžiamas:

po oda (poodinės injekcijos būdu) arba

į veną lašiniu (infuzijos) būdu.

Jeigu sergate kepenų ciroze (lėtine kepenų liga), gydytojas gali koreguoti Jūsų vartojamą palaikomąją vaisto dozę.

Gydytojas arba slaugytoja Jums paaiškins, kaip Sandostatin leisti po oda, tačiau vaisto lašinti į veną visada turi tik sveikatos priežiūros specialistas.

Injekcija po oda

Vaisto geriausiai leisti po žasto, šlaunų bei pilvo oda.

Kad nebūtų dirginama ta pati injekcijos vieta, kiekvieną kartą vaisto leiskite po oda vis į naują sritį. Pacientai, kurie pageidauja vaistą leistis patys, turi būti išsamiai apmokyti gydytojo ar slaugytojos, kaip tai padaryti.

Jeigu vaistas laikomas šaldytuve, prieš vartojant rekomenduojama jį sušildyti iki kambario temperatūros. Tuomet bus mažesnė skausmo injekcijos vietoje pasireiškimo galimybė. Vaistą šildyti galima rankose, tačiau jo negalima kaitinti.

Kai kuriems pacientams injekcijos po oda vietoje pasireiškia skausmas. Paprastai skausmas trunka trumpai. Jeigu Jūs pajustumėte tokį skausmą, jį galite sumažinti keletą sekundžių švelniai patrindami injekcijos vietą.

Prieš vartodami Sandostatin ampulę, patikrinkite, ar tirpale nėra dalelių ir ar nepakitusi jo spalva. Nevartokite vaisto, jeigu pastebėsite ką nors neįprasto.

Siekiant išvengti užterštumo, daugiadozio flakono dangtelio negalima pradurti daugiau kaip 10 kartų.

Ką daryti pavartojus per didelę Sandostatin dozę?

Nenustatyta jokių gyvybei pavojingų reakcijų pavartojus per didelę Sandostatin dozę.

Perdozavimo požymiai yra nereguliarus širdies susitraukimų ritmas, sumažėjęs kraujospūdis, širdies sustojimas, sumažėjęs deguonies patekimas į galvos smegenis, stiprus viršutinės pilvo srities skausmas, odos ir akių baltymų pageltimas, pykinimas, apetito praradimas, viduriavimas, silpnumas, nuovargis, energijos stoka, sumažėjęs kūno svoris, padidėjusi pilvo apimtis, nemalonus pojūtis pilve ir padidėjęs pieno rūgšties kiekis kraujyje.

Jei manote, kad pavartojote per didelę vaisto dozę, ir Jums pasireiškė šių požymių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Sandostatin

Pamiršus pavartoti vaisto dozę, suleiskite ją iškart prisiminę, o toliau vaisto vartokite įprastai. Nebus jokios žalos, jeigu pamiršite pavartoti vaisto dozę, tačiau kol vaisto pradėsite vartoti įprastu režimu, gali laikinai atsinaujinti ligos požymiai.

Neleiskite dvigubos Sandostatin dozės, norėdami kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Sandostatin

Jeigu nutrauksite gydymą Sandostatin, Jūsų ligos simptomai gali atsinaujinti. Todėl nenutraukite Sandostatin vartojimo, nebent taip padaryti nurodė gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kai kurie šalutiniai reiškiniai gali būti sunkūs. Jeigu Jums pasireikštų bet kurių toliau išvardytų reiškinių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją:

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau kaip 1 asmeniui iš 10):

tulžies akmenų atsiradimas ir dėl to pasireiškiantis staigus nugaros skausmas;

per didelis cukraus kiekis kraujyje.

Dažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 10):

nepakankama skydliaukės veikla (hipotirozė), dėl ko pakinta širdies susitraukimų greitis, apetitas ir kūno svoris; atsiranda nuovargis, šalčio pojūtis arba priekinės kaklo dalies patinimas;

skydliaukės veiklos tyrimų rodmenų pokyčiai;

tulžies pūslės uždegimas (cholecistitas), kurio simptomais gali būti viršutinės dešiniosios pilvo srities skausmas, karščiavimas, pykinimas, odos ir akių pageltimas (gelta);

per mažas cukraus kiekis kraujyje;

sutrikęs gliukozės toleravimas;

retas širdies plakimas.

Nedažni (gali pasireikšti daugiau kaip 1 asmeniui iš 100):

troškulys, sumažėjęs išskiriamo šlapimo kiekis, tamsios spalvos šlapimas, sausa paraudusi oda;

greitas širdies plakimas.

Kitas sunkus šalutinis poveikis

padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija, įskaitant odos bėrimą;

alerginės reakcijos tipas (anafilaksija), sukeliantis kvėpavimo sunkumą arba galvos sukimąsi;

kasos liaukos uždegimas (pankreatitas), kurio simptomais gali būti ūmus viršutinės pilvo srities skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas;

kepenų uždegimas (hepatitas), kurio simptomai gali būti odos ir akių pageltimas (gelta), pykinimas, vėmimas, apetito nebuvimas, bendras negalavimas, niežulys, šviesios spalvos šlapimas;

nereguliarus širdies plakimas.

Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš anksčiau nurodytų šalutinių poveikių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kitas šalutinis poveikis:

Jeigu Jums pasireikštų bet kuris toliau nurodytas šalutinis poveikis, pasakykite apie tai gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Paprastai šie reiškiniai yra nesunkūs ir praeina savaime tęsiant gydymą.

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau kaip 1 asmeniui iš 10):

viduriavimas;

pilvo skausmas;

pykinimas;

vidurių užkietėjimas;

vidurių pūtimas (dujų susikaupimas);

galvos skausmas;

injekcijos vietos skausmas.

Dažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 10):

po valgio atsirandantis diskomfortas pilve (dispepsija);

vėmimas;

skrandžio pilnumo pojūtis;

riebios išmatos;

laisvi viduriai;

išmatų spalvos pakitimas;

galvos sukimasis;

apetito nebuvimas;

kepenų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai;

nuplikimas;

dusulys;

silpnumas.

Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš anksčiau nurodytų šalutinių poveikių, apie tai pasakykite gydytojui, slaugytojai arba vaistininkui.

Kai kuriems pacientams injekcijos po oda vietoje pasireiškia skausmas. Paprastai skausmas trunka trumpai. Jeigu Jūs pajustumėte tokį skausmą, jį galite sumažinti keletą sekundžių švelniai patrindami injekcijos vietą.

Jeigu Sandostatin leidžiamas po oda, šalutinio poveikio virškinimo traktui pasireiškimo galimybę galite sumažinti, jeigu nevalgysite prieš atliekant injekciją, jos metu ir tam tikrą laiką po jos. Todėl rekomenduojama Sandostatin leisti tarp valgymų arba einant miegoti.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Vaistą laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Laikyti šaldytuve (2 C – 8 C). Negalima užšaldyti.

Ampules galima laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje

Atidarius, ampules reikia suvartoti iš karto.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir etiketės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Jei pastebėjote dalelių arba pakito vaisto spalva, šio vaisto vartoti negalima

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Sandostatin sudėtis:

Veiklioji medžiaga yra oktreotidas.

Sandostatin 100 mikrogramų: 1 ml tirpalo yra 100 mikrogramų oktreotido.

Pagalbinės medžiagos ampulėse yra: pieno rūgštis, manitolis (E421), natrio-vandenilio karbonatas, injekcinis vanduo

Sandostatin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ampulės:

Bespalvio stiklo, kuriose yra skaidrus bespalvis tirpalas.

Pakuotėje yra trys, penki, šeši, dešimt, dvidešimt ir penkiasdešimt ampulių.

Daugiadozes pakuotes sudaro dešimt pakuočių, kurių kiekvienoje yra trys ampulės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Novartis Finland Oy

Metsänneidonkuja 10

FIN-02130 Espoo

Suomija

Gamintojas

Novartis Pharma GmbH

Roonstrasse 25 and Obere Turnstrasse 8

D-90429 Nürnberg

Vokietija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija, Bulgarija, Kroatija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Airija, Islandija, Latvija, Lietuva, Malta, Norvegija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Jungtinė Karalystė Sandostatin
Belgija, Prancūzija, Liuksemburgas, Nyderlandai Sandostatine
Italija, Portugalija Sandostatina

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-06-29.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

Infuzija į veną (sveikatos priežiūros specialistams)

Prieš vartojant vaistinio preparato reikia patikrinti, ar tirpale nėra dalelių ir ar nepakitusi jo spalva. Pastebėjus ką nors neįprasto, tirpalo vartoti negalima. Infuzijai į veną vaistinis preparatas turi būti praskiedžiamas prieš pat vartojimą.

Sandostatin (oktreotido acetato) tirpalas, praskiestas steriliu fiziologiniu natrio chlorido ar steriliu 5 % dekstrozės (gliukozės) vandeniniu tirpalu, fiziškai ir chemiškai išlieka stabilus 24 valandas. Kadangi Sandostatin gali įtakoti gliukozės homeostazę, todėl vaistui skiesti rekomenduojama geriau vartoti fiziologinį natrio chlorido tirpalą nei dekstrozės tirpalą. Praskiestas tirpalas fiziškai ir chemiškai išlieka stabilus mažiausiai 24 valandas, jei laikomas žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą tirpalą suvartoti nedelsiant. Jeigu nevartojama iškart, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą, atsakingas vartotojas.

Kokią Sandostatin dozę vartoti

Skiriama Sandostatin dozė priklauso nuo gydomos būklės.

Akromegalija

Gydymas paprastai pradedamas skiriant po 0,05–0,1 mg dozę kas 8 arba 12 valandų injekcijos po oda būdu. Vėliau dozė koreguojama atsižvelgiant į sukeliamą poveikį bei simptomų, pvz., nuovargio, prakaitavimo ir galvos skausmo, sumažėjimą. Daugeliui pacientų optimali vaistinio preparato paros dozė yra po 0,1 mg tris kartus per parą. Didžiausios 1,5 mg paros dozės viršyti negalima.

Virškinimo trakto augliai

Gydymas paprastai pradedamas skiriant po 0,05 mg dozę kartą arba du kartus per parą injekcijos po oda būdu. Atsižvelgiant į sukeliamą poveikį bei vaisto toleravimą, dozę galima laipsniškai didinti iki po 0,10,2 mg 3 kartus per parą. Jeigu pacientus, kuriems yra karcinoidinių auglių, gydant didžiausia toleruojama doze, per 1 savaitę ligonio būklė nepagerėja, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

Komplikacijų po kasos operacijos profilaktikai

Įprasta dozė yra po 0,1 mg tris kartus per parą skiriant injekcijos po oda būdu 1 savaitę; gydymas pradedamas likus ne mažiau kaip valandai iki operacijos.

Kraujavimas iš varikozinių skrandžio ir stemplės mazgų

Rekomenduojama vaisto skirti nuolatinės intraveninės infuzijos būdu 25 mikrogramų per valandą greičiu 5 dienas. Gydymo metu būtina reguliariai tirti cukraus koncentraciją kraujyje.

TTH sekretuojančios hipofizės adenomos

Dažniausiai veiksminga dozė yra po 100 mikrogramų tris kartus per parą leidžiant po oda. Dozę galima koreguoti, atsižvelgiant į TTH ir skydliaukės hormonų koncentracijų pokyčius. Norint nustatyti gydymo veiksmingumą, jį reikia skirti bent 5 dienas."Sandostatin 0,1mg 1ml injekcinis tirpalas N5" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena