E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Salbutamol Polfa 4mg tabletės N25

Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai >  Vaistai nuo obstrukcinių kvėpavimo takų ligų
Pavadinimas: Salbutamol Polfa 4mg tabletės N25
Veikliosios medžiagos: Salbutamol - 4mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Polfa Warszawa
ATC kodas R03CC02
Vidutinė kaina: 3,95 Eur (13,64 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

SALBUTAMOL WZF Polfa yra bronchus plečiantis vaistas. Jis stimuliuoja beta 2 adrenoreceptorius, todėl atsipalaiduoja lygieji bronchų raumenys. SALBUTAMOL WZF Polfa vaistas šalina lygiųjų bronchų raumenų spazmus, susijusius su bronchine astma ar lėtine obstrukcine plaučių liga.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

SALBUTAMOL WZF Polfa vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) salbutamoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti SALBUTAMOL WZF Polfa.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

jeigu sergate širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis (ypač išemine širdies liga, širdies nepakankamumu ar ritmo sutrikimu, hipertenzija), kadangi gali pasunkėti simptomai: palpitacija, arterinio kraujo spaudimo padidėjimas, širdies plakimo padažnėjimas. Prieš pradėdami gydymą, pasitarkite su gydytoju, jei Jums diagnozuota širdies liga, nereguliarus širdies plakimas ar krūtinės angina;

jeigu sergate hipertireoze, epilepsija ar cukriniu diabetu;

jei sergate sunkia ar nestabilia astma ir ji gydoma vien šiuo preparatu arba šis vaistas yra pagrindinis, kadangi kyla sunkaus priepuolio rizika. Tokiu atveju gydytojas gali rekomenduoti reguliariai tirti klinikinę būklę, įskaitant plaučių funkciją, bei vartoti kitokių vaistų.

Retai gali atsirasti alergija salbutamoliui: atsirasti dilgėlinė, angioneurozinė edema, išbėrimas, bronchų spazmas, anafilaktoidinės reakcijos simptomai, antgerklio patinimas ir patologinių odos pokyčių pasunkėjimas vaikams. Tokiu atveju būtina nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Dozę ar jos vartojimo dažnį galima didinti tik gydytojo nurodymu, priešingu atveju vaisto galima perdozuoti ir gali pasireikšti šalutinis poveikis.

Jei manote, kad tabletės veikia ne taip kaip visada, kreipkitės į gydytoją.

Senyviems

Būtina tiksliai vykdyti dozavimo nurodymus.

Vaikams

Didinant dozę būtina laikytis atsargumo. Jei pasireiškia šalutinis poveikis, būtina nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Reikia pasitarti su gydytoju net tokiu atveju, jei minėta būklė yra buvusi anksčiau.

Kiti vaistai ir SALBUTAMOL WZF Polfa

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Salbutamolio negalima vartoti kartu su kitais geriamaisiais ar injekuojamais adrenoreceptorius stimuliuojančiais vaistais, t. y. bronchus plečiančiais preparatais, kurių veikimo būdas panašus į salbutamolio), kadangi dažniau gali pasireikšti šalutinis poveikis kraujotakos sistemai, pvz., širdies tvinkčiojimas ar dažnas jos plakimas (tachikardija). Tam tikrais atvejais gydytojo nurodymu galima vartoti inhaliuojamųjų beta adrenoreceptorius stimuliuojančių preparatų.

Salbutamolis ir beta adrenoreceptorius blokuojantys vaistai, pvz., propranololis, veikia priešingai, todėl jų vartoti vienu metu negalima. Beta adrenoreceptorius blokuojantys vaistai astma sergančiam ligoniui gali sukelti bronchų spazmą. Jei negalima vartoti kitokių (alternatyvių) preparatų, beta adrenoreceptorius blokuojančių vaistų ir salbutamolio kartu būtina vartoti ypač atsargiai (ypač jei sergama miokardo infarktu).

Salbotamolio būtina vartoti atsargiai kartu su vaistais nuo depresijos, monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI) ar kalio organizme nesulaikančiais diuretikais.

Jei salbutamolio vartojama kartu su digoksinu, gydytojas gali rekomenduoti tikrinti digoksino koncentraciją plazmoje.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo bei gimdymo metu šio vaisto galima vartoti tik būtinu atveju gydytojo leidimu.

Salbutamolio tikriausiai patenka į moters pieną. Jei šio vaisto vartoti būtina, maitinimą krūtimi patariama nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duomenų apie žalingą poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra.

SALBUTAMOL WZF Polfa sudėtyje yra laktozės

Šiose tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vyresni kaip 12 metų vaikai ir suaugę žmonės

Paprastai gydyti pradedama 24 mg doze. Ją reikia gerti daugiausiai 4 kartus per parą. Jei būtina, vienkartinę dozę galima kartoti, tačiau ne dažniau kaip kas 6 valandas. Jei minėta dozė pakankamo poveikio nesukelia, gydytojo nurodymu ją galima laipsniškai didinti iki didžiausios, t. y. 8 mg. Tokią dozę galima gerti ne dažniau kaip 4 kartus per parą.

Didesnę dozę reikia vartoti atsargiai: jei pasireiškia šalutinis poveikis, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

Didesnę kaip 4 mg vienkartinę dozę galima gerti tik tokiu atveju, jei mažesnė dozė yra neveiksminga.

Senyviems žmonėms bei pacientams, kurie yra jautresni simpatikomimetinių aminų poveikiui, iš pradžių reikėtų ne daugiau kaip 4 kartus per parą gerti 2 mg dozę. Jei ji pakankamo poveikio nesukelia, dozę galima laipsniškai didinti iki didžiausios, t. y. 8 mg. Tokią dozę galima gerti ne dažniau kaip 34 kartus per parą.

Didžiausia SALBUTAMOL WZF Polfa paros dozė yra 32 mg.

612 metų vaikai

Paprastai gydyti pradedama 24 mg doze. Ją reikia gerti daugiausiai 3 – 4 kartus per parą. Jei būtina, vienkartinę dozę galima kartoti, tačiau ne dažniau kaip kas 6 valandas. Jei minėta dozė pakankamo poveikio nesukelia, gydytojo nurodymu ją galima laipsniškai didinti iki didžiausios, t. y. 6 mg. Tokią dozę galima gerti ne dažniau kaip 4 kartus per parą (paros dozė tokiu atveju yra 24 mg).

Didesnę dozę reikia vartoti atsargiai: jei pasireiškia šalutinis poveikis, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

Jei manote, kad SALBUTMOL WZF Polfa veikia per stipriai arba per silpnai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę SALBUTAMOL WZF Polfa dozę?

Galimi salbutamolio perdozavimo simptomai yra krūtinės angina, traukuliai, kraujospūdžio padidėjimas arba sumažėjimas, širdies plakimo padažnėjimas, širdies ritmo sutrikimas, padidėjęs nervingumas, galvos skausmas, drebulys, burnos džiūvimas, galvos svaigimas, širdies tvinkčiojimas, pykinimas, nemiga bei mažas kalio kiekis kraujyje (hipokaliemija). Jei toks poveikis atsiranda Jums, nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Jei perdozavote anksčiau nei prieš valandą, gydytojas gali norėti išplauti skrandį. Gali būti skirtas palaikomasis ir simptominis gydymas.

Preparato išgėrus daugiau negu nurodyta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinis poveikis išvardytas pagal pasireiškimo dažnumą.

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

Imuninės sistemos sutrikimai: padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant angioneurozinę edemą, dilgėlinę, bronchų spazmą, kraujo spaudimo sumažėjimą bei kolapsą.

Nervų sistemos sutrikimai: padidėjęs aktyvumas.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai: raumenų tempimo pojūtis.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių, bet mažiau kaip 1 iš 1 000 žmonių)

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai: mažas kalio kiekis kraujyje (hipokaliemija).

Širdies sutrikimai: širdies ritmo sutrikimai (įskaitant prieširdžių virpėjimą, supraventrikulinę tachikardiją ir ekstrasistoliją), miokardo išemija.

Kraujagyslių sutrikimai: periferinių kraujagyslių išsiplėtimas.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100 žmonių, bet mažiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas.

Labai reti: padidėjęs aktyvumas.

Širdies sutrikimai: dažnas širdies plakimas (tachikardija), širdies tvinkčiojimas.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai: raumenų mėšlungis.

Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Nervų sistemos sutrikimai: drebulys.

Nors tiksliai nežinoma kaip dažnai, tačiau kai kurie žmonės kartais gali jausti krūtinės skausmą (dėl širdies ligų, pvz., krūtinės anginos). Pasakykite savo gydytojui, jei vartojant SALBUTAMOL WZF Polfa pasireiškia šie simptomai, tačiau nenutraukite vaisto vartojimo, kol nelieps gydytojas.

Jei pasireiškia toks poveikis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Vaisto vartojimą nutraukite tik gydytojo nurodymu.

Gali atsirasti ir kitoks šalutinis poveikis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

SALBUTAMOL WZF Polfa 2 mg

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

SALBUTAMOL WZF Polfa 4 mg

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant pakuotės po „Tinka iki „ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

SALBUTAMOL WZF Polfa sudėtis

Veiklioji medžiaga yra salbutamolis. Vienoje SALBUTAMOL WZF Polfa 2 mg tabletėje yra 2 mg salbutamolio (salbutamolio sulfato pavidalu). Vienoje SALBUTAMOL WZF Polfa 4 mg tabletėje yra 4 mg salbutamolio (salbutamolio sulfato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas.

SALBUTAMOL WZF Polfa išvaizda ir kiekis pakuotėje

SALBUTAMOL WZF Polfa 2 mg tabletė yra balta, abipus plokščia, nuožulniais kraštais,

aštuoniakampiu profiliu, vienoje pusėje yra vagelė ir įspaudas „S“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dalis.

Kartono dėžutėje yra dvi lizdinės plokštelės (30 tablečių).

SALBUTAMOL WZF Polfa 4 mg tabletė yra balta, abipus plokščia, nuožulniais kraštais, aštuoniakampiu profiliu, vienoje pusėje yra vagelė, virš jos įspausta „4”, po ja – „S“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dalis.

Kartono dėžutėje yra stiklo buteliukas, kuriame yra 30 tablečių.

Kartono dėžutėje yra PVC/Al lizdinė plokštelė kurioje yra 25 tabletės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, Lenkija

Gamintojas

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, Lenkija

Zakłady Farmaceutyczne „POLPHARMA” S.A.

Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie

ul. Szypowskiego 1; 39-460 Nowa Dęba, Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

POLPHARMA S.A. atstovybė

E. Ožeškienės g. 18A

LT-44254 Kaunas

Tel. +370 37 325131

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-09-21

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Salbutamol Polfa 4mg tabletės N25" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.344 Kaunas

Vytauto pr. 14, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Merkinės vaistinė, UAB fil.nr.3 Tytuvėnai

Šiluvos g. 2, Tytuvėnai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Romainių vaistinė, UAB Pagėgių

Pagėgių g. 26-101, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.165 Kaunas

P.Lukšio g. 3, Kaunas
(8 37) 71 03 85
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.100 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 206, Kaunas
(8 37) 33 30 14
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.83, Vilkaviškis
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus a. 1, Vilkaviškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 15min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Krekenavos vaistinė, UAB
Visuomenės vaistinė
Maironio g. 8, Krekenava
(8 45) 59 33 83
Darbo laikas: I - V 09:00 - 16:30 VII 09:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 45min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.184, Eišiškės
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Gegužės a. 21, Eišiškės
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 12:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 15min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.5 Ignalina
Visuomenės vaistinė
Taikos g. 20, Ignalina
(8 686) 07 989
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 08:00 - 15:30 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 15min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Jeruzalės vaistinė, Mincevič I. IĮ
Z Vaistinės veiklai
Jeruzalės g. 10, Vilnius
(8 5) 27 96 026
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 15min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena