E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Rudotel 10mg tabletės N50

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Rudotel 10mg tabletės N50
Veikliosios medžiagos: Medazepam - 10mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Pliva
ATC kodas N05BA03
Vidutinė kaina: 5,09 Eur (17,57 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Rudotel tablečių veiklioji medžiaga – medazepamas.

Medazepamas yra psichotropinė medžiaga, priklausanti 1,4-benzodiazepinų grupei su ryškiomis įtampą, sujaudinimą ir nerimą mažinančiomis savybėmis, taip pat slopinančiu ir migdomuoju poveikiu. Be to, medazepamas, vartojamas didesnėmis dozėmis, slopina raumenų tonusą ir pasižymi prieštraukuliniu poveikiu.

Vaisto vartojimo indikacijos

Simptominis nerimo gydymas.

Vaisto vartoti tik esant sunkiems nerimo sutrikimams, kurie sukelia bejėgiškumą arba didelę kančią.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Rudotel vartoti negalima:

- jeigu yra alergija medazepamui, kitokiems benzodiazepinams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu yra potraukis psichotropinėms medžiagoms;

- jeigu sergate miastenija;

jeigu pasireiškia miego apnėja;

jeigu sergate sunkiu kvėpavimo nepakankamumu;

jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Rudotel.ūminio apsinuodijimo alkoholiu, narkotikais, analgetikais, taip pat psichotropiniais preparatais (neuroleptikais, antidepresantais ir ličio preparatais) atveju;

jeigu pasireiškia smegenėlių ir nugaros smegenų ataksija;

jeigu yra sunkus kepenų pažeidimas (pvz., cholestazinė gelta);

jeigu pasireiškia miego apnėjos sindromai.

Vaikams ir paaugliams

Rudotel nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams, nes tokio amžiaus pacientų gydymo patirties yra nedaug.

Kiekvienam pacientui vaistas gali sukelti skirtingą organizmo atsaką, todėl reikia vengti bet kokio galimo perdozavimo. Tai ypač svarbu senyviems ir nusilpusiems pacientams, o taip pat tiems pacientams, kuriems yra pakitimų galvos smegenyse, kraujotakos ir kvėpavimo nepakankamumas, susilpnėjusi kepenų ir (ar) inkstų funkcija.

Vartojamas keletą savaičių, Rudotel gali sukelti psichinę ir fizinę priklausomybę, jeigu anksčiau pasireiškė priklausomybė nuo alkoholio ar vaistų.

Jeigu prieš pradedant gydymą pasireiškė depresija, vaistą vartoti reikia atsargiai, nes Rudotel gali sustiprinti depresinę nuotaiką.

Ilgalaikis ar pakartotinis Rudotel vartojimas gali lemti tolerancijos atsiradimą.

Priklausomybė nuo vaistinio preparato

Rudotel vartojimas (net vartojant gydomąsias dozes) gali sukelti priklausomybės nuo šio vaistinio preparato atsiradimą. Didinant dozę ar ilginant vartojimo trukmę, priklausomybės atsiradimo rizika didėja.

Vartojant Rudotel gydomąsias dozes, gali pasireikšti anterogradinė amnezija (neprisimenama po vaisto išgėrimo buvusių įvykių). Vartojant didesnes dozes, rizika yra didesnė.

Vartojant Rudotel, nustatyta paradoksinių reakcijų (įskaitant agresyvų elgesį, priešiškumą, nesusivaldymą, euforiją, susijaudinimą, dirglumą, nerimo sustiprėjimą ir nemigą).

Jeigu pasireiškia haliucinacijų ar kitokių psichikos sutrikimų arba paradoksinių reakcijų, pavyzdžiui, ūminis susijaudinimas, nerimas, polinkis į savižudybę, nemiga, įniršio protrūkis, padidėja raumenų tonusas, gydymą Rudotel reikia nutraukti.

Kiti vaistai ir Rudotel

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai Rudotel vartojamas kartu su kitais vaistais, veikiančiais centrinę nervų sistemą (pvz., vaistais, veikiančiais psichiką, narkozę sukeliančiais preparatais, taip pat narkotiniais analgetikais, anestetikais, antihistamininiais vaistais), jie gali sustiprinti vienas kito poveikį. Taip būna ir kartu su Rudotel vartojant alkoholį.

Operacijos metu nejautrai sukelti vartojamų medžiagų poveikis gali pakisti, todėl, jeigu vartojate Rudotel, prieš operaciją pasakykite gydytojui anesteziologui.

Rudotel poveikis gali sustiprėti ir būti ilgesnis, kai šis vaistas vartojamas kartu su cimetidinu, disulfiramu arba omeprazolu.

Rūkaliams medazepamo pasišalinimas iš organizmo gali pagreitėti.

Teofilinas gali slopinti Rudotel poveikį.

Rudotel gali slopinti levodopos poveikį.

Retais atvejais Rudotel gali sustiprinti fenitoino poveikį. Fenobarbitalis ir fenitoinas gali greitinti medazepamo suirimą.

Rudotel vartojimas su maistu ir gėrimais

Tabletės geriamos dienos metu valgant arba nevalgius.

Vartojant Rudotel, vartoti alkoholinių gėrimų negalima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Rudotel nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai vaistą vartoti skiria gydytojas.

Rudotel žindymo laikotarpiu vartoti negalima, nes medazepamo prasiskverbia į motinos pieną. Jeigu gydytojas nusprendė, kad būtina vartoti Rudotel, žindymą reikia nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Netgi vartojant taip, kaip numatyta, vaistas gali turėti įtakos gebėjimui reaguoti tiek, kad pablogėja gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Ši rizika padidėja kartu su šiuo vaistu vartojant alkoholį. Pradėjus vartoti šį vaistą, bent kelias paras negalima važinėti dviračiu, valdyti mechanizmų, užsiimti kitokia pavojinga veikla. Ar galima vairuoti ir valdyti mechanizmus, visada sprendžia prižiūrintis gydytojas, kuris atsižvelgia į kiekvieno paciento gebėjimą reaguoti, taip pat į vaisto dozę.

Rudotel sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo FCF (E 110)

Rudotel spalvą suteikianti medžiaga saulėlydžio geltonasis FCF (E 110) gali sukelti alerginių reakcijų.

Rudotel sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Norint sulaukti visaverčio ir geriausio Rudotel poveikio, reikia atidžiai perskaityti šiuos nurodymus.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, rekomenduojama vaistą vartoti taip, kaip nurodyta toliau.

Įtampos, sujaudinimo, nerimo būklės, kurias reikia gydyti

Dažniausia paros dozė yra 13 Rudotel tabletės (tai atitinka 1030 mg medazepamo). Taigi vaistą reikia gerti po 1 tabletę 23 kartus per parą arba 13 tabletes vakare. Prireikus paros dozę didinti iki šešių tablečių (tai atitinka 60 mg medazepamo) gali tik gydytojas. Prireikus didesnių dozių, vaistą šiomis dozėmis dažniausiai reikia vartoti ligoninėje.

Rudotel tabletes geriausiai vartoti vakare.

Specialūs dozavimo nurodymai

Medazepamą atsargiai reikia vartoti senyviems ir silpniems pacientams, taip pat pacientams, kurie serga širdies nepakankamumu ir (arba) hipotenzija (sumažėjusiu kraujospūdžiu), nes jų reakcija į vaisto poveikį dažnai esti nenormaliai stipri, kaip ir pacientų, sergančių galvos smegenų ligomis (būtina laikytis dozavimo nurodymų). Tai taikoma ir pacientams, kurių susilpnėjusi kepenų arba inkstų funkcija.

Vartojimo metodas

Tabletės geriamos dienos metu valgant arba nevalgius. Tabletę reikia nuryti nesmulkintą (negalima kramtyti) užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio.

Vakarinę dozę reikia išgerti likus pusvalandžiui iki einant miegoti. Be to, skrandis neturi būti pilnas, nes vaisto poveikio pradžia bus uždelsta, o priklausomai nuo miego trukmės rytą gali būti daugiau liekamųjų reiškinių.

Ūminio susirgimo atvejais užtenka kelių Rudotel dozių arba jį reikia vartoti keletą parų.

Lėtinio susirgimo atvejais vartojimo trukmė priklauso nuo ligos eigos. Kasdien dvi savaites vartojus vaistą, dozę reikia mažinti palaipsniui.

Negalima vaisto vartoti ilgiau negu keturias savaites.

Norint nutraukti gydymą šiuo vaistu, kurį laiką (daugiau kaip savaitę) reikia palaipsniui mažinti dozę.

Jeigu manote, kad Rudotel veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Rudotel dozę?

Pavartojus per didelę Rudotel dozę gali sutrikti kalba, judesių koordinacija, gali atsirasti sumišimas, mieguistumas, raumenų silpnumas.

Sunkesnis apsinuodijimas (išgėrus labai daug tablečių) gali sukelti centrinio tipo širdies ir kraujagyslių sistemos bei kvėpavimo slopinimą (cianozė, sąmonės netekimas iki kvėpavimo išnykimo, širdies sustojimas).

Rudotel išgėrus kartu su kitomis centrinio poveikio medžiagomis, ypač alkoholiu, pasekmės gali būti gerokai sunkesnės.

Išgėrus per daug tablečių, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Rudotel

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Rudotel

Kurį laiką kasdien vartojus preparatą, po to nutraukus jo vartojimą, maždaug po 24 parų gali atsirasti nemiga ir padaugėti sapnų. Nerimas, įtampa, sujaudinimas, neramumas gali pasireikšti dar stipriau negu prieš pradedant vartoti vaistą. Gali atsirasti ir kitokių šalutinių reiškinių (žr. 4 skyrių).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnai pasireiškia šių šalutinių poveikių: pernelyg didelis slopinimas dienos metu, nuovargis (mieguistumas, silpnumas, apsvaigimas, sulėtėjusi reakcija), galvos skausmas, svaigimas, sumišimas, anterogradinė amnezija (po vaisto išgėrimo buvusių įvykių neprisiminimas), sutrikusi judesių koordinacija.

Liekamieji reiškiniai, pasireiškiantys sutrikusia dėmesio koncentracija ir išliekančiu nuovargiu, gali susilpninti gebėjimą reaguoti kitą rytą.

Senyviems pacientams dėl raumenis atpalaiduojančio Rudotel poveikio yra ypač didelė rizika pargriūti.

Retai pasitaiko virškinimo trakto sutrikimų (pykinimas, vėmimas, diskomfortas viršutinėje pilvo dalyje, vidurių užkietėjimas, viduriavimas), gelta, šlapimo susilaikymas, gerklų spazmas, krūtinės skausmas, sumažėjęs kraujospūdis, suretėjęs pulsas, depresija), sumažėjęs lytinis potraukis, mėnesinių ciklo sutrikimai, apetito padidėjimas, burnos džiūvimas, odos alerginės reakcijos (pvz., niežulys, odos paraudimas, išbėrimas), taip pat kvėpavimo slopinimas.

Pacientų, sergančių depresiją sukeliančiomis ligomis, liūdna nuotaika gali sustiprėti.

Sumažinus dozę, šalutinis poveikis paprastai išnyksta.

Praeinančių sutrikimų, t. y. sulėtėjusi arba neaiški kalba (artikuliacijos sutrikimai), regos sutrikimai (pvz., dvejinimasis akyse), judesių ir eisenos nestabilumas gali atsirasti, kai Rudotel ilgai vartojamas didelėmis dozėmis.

Jeigu atsiranda haliucinacijų arba paradoksinių reakcijų (t. y. ūminių sujaudinimo būklių, nerimas, polinkis į savižudybę, nemiga, įniršio protrūkių arba raumenų traukulių), Rudotel vartojimą reikia nutraukti.

Ilgai ir pakartotinai vartojant Rudotel, gali atsirasti pripratimas.

Kurį laiką kasdien vartojus preparatą, po to nutraukus jo vartojimą, maždaug po 24 parų gali atsirasti nemiga ir padaugėti sapnų. Nerimas, įtampa, sujaudinimas, taip pat neramumas gali pasireikšti dar stipriau negu prieš pradedant vartoti vaistą. Savaime gali atsirasti šių simptomų: drebulys, prakaitavimas, traukulių priepuoliai, mąstymo sutrikimai. Todėl vaisto vartojimą reikia nutraukti lėtai, dozę mažinant palaipsniui.

Medazepamas priklauso potraukį sukeliančių medžiagų grupei. Keletą savaičių kasdien vartojant šį vaistą, gali atsirasti potraukis. Toks pavojus yra ne tik piktnaudžiaujant ir vartojant preparatą labai didelėmis, bet net ir įprastinėmis gydomosiomis dozėmis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Rudotel sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra medazepamas. Vienoje tabletėje yra 10 mg medazepamo.

- Pagalbinės medžiagos yra bulvių krakmolas, želatina, talkas, magnio stearatas, laktozė monohidratas, saulėlydžio geltonasis FCF (E 110).

Rudotel išvaizda ir kiekis pakuotėje

Rudotel yra oranžinės spalvos apvalios plokščios tabletės su vagele.

Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Geltono stiklo buteliukuose yra 20 arba 50 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Teva Pharma B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

Gamintojas

Merckle GmbH

Graf-Arco-Str. 3

89079 Ulm

Baden-Württemberg

Vokietija

arba

Merckle GmbH

Ludwig-Merckle-Strasse 3

89143 Blaubeuren

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“Molėtų pl. 5LT-08409 VilniusTel: +370 5 266 02 03

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-12-22

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu"Rudotel 10mg tabletės N50" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Valerijono vaistinė, UAB
Gamybinė visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 173 , Šiauliai
(8 41) 43 37 74
Darbo laikas: I - V 07:30 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.190, Kybartai
Visuomenės vaistinė
M.Mažvydo g. 6, Kybartai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 17:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Ukmergės vaistinė, UAB
Gamybinė visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 7, Ukmergė
(8 340) 51 629
Darbo laikas: I - V 07:30 - 17:30 VI 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 39min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kretingos vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Žemaičių g. 4, Kretinga
(8 445) 78 587
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:30 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 39min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.48, Radviliškis

Gedimino g. 26 , Radviliškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 126 Varėna
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 11, Varėna
(8 310) 52 827
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:00 VI 08:00 - 14:00 VII 08:00 - 12:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 316 Anykščiai Kudirkos

V.Kudirkos g. 1, Anykščiai
(8 381) 48 522
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 450 Kybartai

Darvino g. 6A, Kybartai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 436 Šiauliai Aido

Aido g.18, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena