E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Roferon-A 3MIU 0,5ml injekcinis tirpalas N1

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Imunostimuliuojantys vaistai
Pavadinimas: Roferon-A 3MIU 0,5ml injekcinis tirpalas N1
Veikliosios medžiagos: Interferon alfa-2a - 3000xx
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Hoffmann-La Roche
ATC kodas L03AB04
Vidutinė kaina: 14,19 Eur (49 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Roferon-A (interferonas alfa-2a) yra panašus į natūralią medžiagą alfa interferoną, kurią organizmas gamina siekdamas apsisaugoti nuo virusinių infekcijų. Nors tikslus jo veikimo mechanizmas nėra žinomas, yra įrodyta, kad Roferon-A gali sustabdyti tam tikrų tipų ląstelių augimą.

Roferon-A skiria gydytojas, virusinių infekcijų, tokių kaip lėtinis aktyvus hepatitas B ir lėtinis hepatitas C, gydymui bei tam tikrų tipų ląstelių augimo stabdymui. Jei ne visai tiksliai žinote, kodėl gydytojas Jums paskyrė Roferon-A, aptarkite savo ligą ir jos gydymą su gydytoju.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ROFERON-A

Roferon-A vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) interferonui alfa-2a arba bet kuriai pagalbinei Roferon‑A medžiagai;

jeigu sergate rimta širdies liga, turite rimtų problemų su inkstais ir kepenimis, kraujo sudėties pakitimų;

jeigu Jums yra traukulių arba kitokių nervų sistemos sutrikimų.

Roferon-A nerekomenduojamas vaikams iki 3 metų, nebent taip patartų Jūsų gydytojas. Roferon-A injekcijų tirpalo sudėtyje yra pagalbinės medžiagos benzilo alkoholio (neaktyvios medžiagos esančios Roferon-A injekcijų tirpale), kuris kūdikiams gali sukelti sunkią būklę – “dusulio sindromą”, todėl Roferon-A injekcijų tirpalas nėra tinkamas vaistas kūdikiams ir mažiems vaikams. Roferon-A vaisto negalima duoti neišnešiotiems kūdikiams arba naujagimiams.

Kai kurių ligų gydymui Roferon-A gali būti skiriamas kartu su kitais vaistais. Tokiais atvejais visus Roferon-A vartojimo apribojimus Jums paaiškins gydytojas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

jeigu Jūs buvote (esate) gydytas nuo chroninio hepatito C, koinfekuotas ŽIV ir gydytas medicininiais preparatais nuo ŽIV;

jeigu sergate kita liga, įskaitant psichikos sutrikimus, inkstų, širdies ar kepenų ligas bei autoimunines ligas;

jeigu esate alergiškas;

jeigu Jums persodintas organas (pvz. inkstas arba kaulų čiulpai) arba tokia operacija planuojama netolimoje ateityje;

jeigu esate arba galite būti pastojusi;

jeigu sergate diabetu (padidėjęs cukraus kiekis kraujyje);

jeigu Jums yra bet kokių kraujo sudėties nukrypimų nuo normos.

Jei pakitęs Jūsų kraujas arba sergate diabetu, Jūsų gydytojas gali tam tikrais intervalais imti Jūsų kraujo pavyzdžius ir patikrinti jo sudėtį, siekiant išsiaiškinti, ar ji nepakito. Jei vis tik pakito, gydytojas pakoreguos Roferon-A arba kito tuo pat metu gaunamo vaisto dozę.

Jeigu Jums besigydant atsiras sunkios alergijos požymių (pasunkės kvėpavimas, atsiras dusulys arba dilgėlinė) nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jeigu Jums po gydymo ar besigydant Roferon-A vaistu pablogės regėjimas arba Jūs apaksite nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jeigu Jums besigydant Roferon-A vaistu atsiras bet kokių depresijos požymių, tokių kaip liūdesys, mintys apie beprasmybę arba savižudybę, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu, nes, vartojant daugiau nei vieną vaistą tuo pat metu, gali sustiprėti arba susilpnėti tų vaistų efektas. Todėl nevartokite Roferon-A su kitais vaistais, nebent Jūsų gydytojas informuotas apie tai ir davė sutikimą. Jei Jums reikia daugiau informacijos, pasitarkite su savo gydytoju.

Ligoniams, kurie taip pat užsikrėtę ŽIV:

Pieno rūgšties acidozė ir blogėjanti kepenų funkcija yra šalutinis poveikis, susijęs su didelio veiksmingumo antiretrovirusine terapija (HAART), gydymu nuo ŽIV. Gaunant HAART kursą, pradėjus papildomai vartoti interferonus kartu su ribavirinu, padidėja pieno rūgšties acidozės bei kepenų funkcijos sutrikimo pavojus. Gydytojas stebės Jūsų būseną ar nepasireiškė minėtų būklių požymiai arba simptomai (būtinai perskaitykite ribavirino „Informacinį lapelį“)

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Reikėtų vengti Roferon-A vartoti nėštumo laikotarpiu. Todėl Jums ir Jūsų partneriui, jei gydotės vien tik Roferon-A, visą gydymosi laikotarpį reikėtų naudoti efektyvias kontracepcines priemones. Prieš pradėdamos vartoti Roferon-A, privalote savo gydytojui pasakyti, jei esate nėščia, manote, kad pastojote, ar ketinate pastoti.

Kai nutariama skirti Roferon-A kartu su ribavirinu, perskaitykite ribavirino pakuotės lapelį apie kontracepciją gydymo metu ir po jo. Ribavirinas gali būti kenksmingas Jūsų dar negimusiam kūdikiui. Todėl Jūs negalite būti nėščia arba pastoti gydymo ribavirinu metu bei tam tikrą laiką po jo vartojimo (žr. ribavirino pakuotės lapelį). Prieš pradėdamos gydymą, atlikite nėštumo testą. Jo rezultatai turi būti neigiami.

Alfa interferono natūraliai aptinkama organizme, todėl neįmanoma nustatyti, ar po injekcijos Roferon-A patenka į motinos pieną. Jei žindote kūdikį, Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums Roferon-A vaisto vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Priklausomai nuo Jūsų asmeninio atsako į Roferon-A, gali pakisti Jūsų gebėjimas vairuoti automobilį arba valdyti mechanizmus. Todėl, prieš vairuodami automobilį bei valdydami mechanizmus, įsitikinkite, kad žinote, kaip reaguojate į Roferon-A.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Roferon-A medžiagas

Roferon-A injekcijų tirpalo sudėtyje yra pagalbinės medžiagos benzilo alkoholio (neaktyvios medžiagos esančios Roferon-A injekcijų tirpale), kuris kūdikiams gali sukelti sunkią būklę – “dusulio sindromą”, todėl Roferon-A injekcijų tirpalas nėra tinkamas vaistas kūdikiams ir mažiems vaikams.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

KAIP VARTOTI ROFERON-A

Roferon-A gali sušvirkšti gydytojas arba slaugytoja, arba Jūsų gydytojas gali parodyti kaip patiems susišvirkšti Roferon-A. Roferon-A vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kai gydytojas nustato, kad galite pats vartoti Roferon-A, jis, slaugytoja ar farmacininkas apmokys ir supažindins, kaip atlikti injekciją. Negavę šių nurodymų, jokiu būdu nevartokite vaisto. Dalį Jums reikalingos informacijos rasite šiame lapelyje, bet, norint tinkamai gydyti Jūsų ligą, reikia nuolat artimai bendradarbiauti su gydytoju.

Roferon-A vartosite nuo 8 iki 12 savaičių, tada Jūsų gydytojas nuspręs, ar reikia tęsti gydymą. Gydytojas pasakys, kiek Roferon-A Jums reikia vartoti. Per dieną daugiausia galima sušvirkšti vieną injekciją, bet ne daugiau kaip 36 milijonus tarptautinių vienetų.

Jeigu Jūs gerai reaguojate į gydymą, tęskite jį tol, kol Jums rekomenduoja gydytojas. Patys nekeiskite nustatytų dozių. Jei Jums atrodo, kad vaisto poveikis yra per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju.

Pavartojus per didelę Roferon-A dozę

Jei Jūs ar kitas asmuo perdozavo Roferon-A, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Roferon-A

Jei pamiršote susišvirkšti vieną vaisto dozę, susišvirkškite ją kai tik prisiminsite ir nedelsiant pasitarkite su savo gydytoju.

Kaip vaistą vartoti pačiam?

Roferon-A švirkščiamas į audinį, kuris yra iškart po oda. Tai vadinama poodine injekcija. Paprastai užpildyti švirkštai naudojami 3 kartus per savaitę. Vaistą reikia švirkšti kasdien maždaug tuo pačiu laiku.

Tinkamiausios vietos injekcijai yra šlaunų viršutinė dalis ir pilvas, išskyrus plotą aplink bambą (žr. A pav.).

Siekiant išvengti skausmo, geriausia kasdien keisti injekcijos vietą.

1.Prieš paruošiant švirkštą

Nevartokite, jei pasibaigęs Roferon-A tinkamumo laikas, nurodytas ant užpildyto švirkšto etiketės

Pasitikslinkite Jums išrašyto vaisto dozę

Apžiūrėkite, ar skystis nepraradęs spalvos, nedrumstas ir ar jame nėra pašalinių dalelių

Palikite švirkštą 30 minučių kambario temperatūroje

Švariai nusiplaukite rankas

Viską, ko Jums reikia (švirkštą, adatas ir tamponus) pasidėkite prieinamoje vietoje

2. Kaip pasiruošti Roferon-A švirkštą injekcijai?

(žr. iliustracijas vidinėje dėžutės pusėje)

Abiem rankom paimkite užlydytą adatą ir suimkite pilką gaubtelį už galo. Nuimkite pilką gaubtelį. Nenuimkite plastmasinės adatos įmautės (žr. 1 ir 2 pakopą).

Nuimkite pilką guminį gaubtelį nuo švirkšto (žr. 3 pakopą).

Tvirtai uždėkite adatą su plastmasine įmaute ant švirkšto (žr. 4 pakopą). Nuimkite plastmasinį gaubtelį nuo adatos, laikydami pilką švirkšto stebulę. Stenkitės nepastumti švirkšto stūmoklio (žr. 5 pakopą). Dabar švirkštas paruoštas naudojimui.

3. Kaip susišvirkšti Roferon-A?

(žr. B pav.)

Dezinfekuokite odą spiritu suvilgytu tamponu ir nykščiu bei smiliumi, nespausdami, suimkite odos raukšlę.

Įbeskite visą adatą į odą maždaug 45 kampu. Švelniai patraukite stūmoklį, kad įsitikintumėte, jog nepradūrėte kraujagyslės. Jei švirkšte matote kraujo, ištraukite adatą ir įbeskite į kitą vietą.

Lėtai ir tolygiai sušvirkškite skystį, visą laiką laikydami suimtą odos raukšlę.

Sušvirkštę tirpalą, ištraukite adatą ir paleiskite odą. Nuvalykite odą švariu spiritu suvilgytu tamponu.

Prisimintina: daugelis žmonių gali išmokti patys atlikti poodinę injekciją, bet jei Jums iš tikrųjų sunku, nebijokite paprašykite pagalbos arba patarimo Jūsų gydytojo, slaugytojos arba vaistininko.

4. Kaip sunaikinti naudotus švirkštus?

Niekada nemeskite panaudotų švirkštų į namie esančią šiukšlių dėžę, bet pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku, kaip geriau sunaikinti Roferon-A švirkštus ir adatas.

Kaip ir kada baigti gydymą Roferon-A?

Jūsų gydytojas geriausiai žino, kada baigti gydymą Roferon-A vaistu. Visada privalote pasakyti savo gydytojui, jei norite baigti vartoti vaistą. Leidžiama vartoti Roferon-A vėliau, jei jį skiria gydytojas.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Roferon‑A, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Yra duomenų, kad gydymosi Roferon-A metu gali pasireikšti sunkios alergijos požymių (pasunkėjęs kvėpavimas, dusulys arba dilgėlinė).

Daugeliui pacientų prasideda į gripą panašūs simptomai: nuovargis, karščio bangos, drebulys, apetito praradimas, raumenų ir sąnarių skausmas, galvos skausmas ir prakaitavimas. Šiuos reiškinius paprastai galima susilpninti išgėrus paracetamolio. Gydytojas patars, kokią dozę Jums vartoti. Tęsiant gydymą, į gripą panašūs reiškiniai paprastai nyksta. Be to, daugelis pacientų pastebi, kad naudinga susišvirkšti Roferon-A dozę prieš einant gulti, tada daugelis nemalonių reiškinių praeina bemiegant.

Ilgiau trunkantys šalutiniai reiškiniai yra apetito praradimas, pykinimas ir (arba) vėmimas, silpnas ar vidutinio sunkumo pilvo skausmas, rėmuo ir viduriavimas. Greitas nuovargis, bėrimas, injekcijos vietos reakcijos, labai retai nekrotinės (apmiręs audinys), sausa arba niežtinti oda, plaukų slinkimas (visiškai atsistato po gydymo), regėjimo sutrikimai (pvz. tinklainės kraujagyslių kraujavimas arba trombas), paraudusios akys, dilgčiojimas, tirpimas, svaigimas, miego sutrikimai, nerimas ir, kai kuriems pacientams, sutrikimas arba konvulsijos (epileptiniai traukuliai) buvo stebimi gydymo Roferon-A metu. Autoimuninis fenomenas (kai kūnas kovoja prieš savo ląsteles), toks kaip vaskulitas, (kraujagyslių uždegimas) artritas, hemolitinė anemija ir skydliaukės sutrikimai, pasireiškia retai. Vartojant Roferon‑A labai retai pasitaikė plaučių uždegimas, padidėjęs cukraus kiekis, sakroidozė ir idiopatinė trombocitopeninė purpura (nedidelis odos arba gleivinės membranos hemoragijos). Būtinai pasakykite gydytojui, jei Jums prasideda stiprus liūdesys arba depresija. Gauta pavienių pranešimų apie sunkius kepenų ir inkstų sutrikimus bei psoriazės pasunkėjimo atvejus.

Būtinai pasakykite gydytojui, jeigu Jūs užsikrėtėte ir infekcija užsitęsė, pvz. išopėjo gerklė. Retai buvo pranešama apie baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimą (agranuliocitozę).

Kartais gydytojas Jums gali skirti Roferon-A kartu su kitais vaistais. Tokiu atveju Jums gali būti kitų šalutinių reiškinių. Jei taip atsitiktų, gydytojas Jums viską paaiškins.

Vartojant alfa interferonus, įskaitant Roferon‑A, atskirai arba kartu su ribavirinu retais atvejais gali pasireikšti pancitopenija, labai retai - aplastinė anemija (kai kaulų čiulpai nebegali gaminti raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių bei trombocitų).

Jei Jūs susirūpinęs dėl šių ar bet kurių kitų šalutinių reiškinių, jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

KAIP LAIKYTI ROFERON-A

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti šaldytuve (2 OC – 8 OC).

Negalima užšaldyti.

Laikyti tamsoje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Laikyti gamintojo pakuotėje.

Ant išorinės pakuotės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus Roferon‑A vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

KITA INFORMACIJA

Roferon‑A sudėtis

Veiklioji medžiaga yra interferonas alfa-2a.

Pagalbinės medžiagos yra amonio acetatas, natrio chloridas, benzilo alkoholis (10 mg/ml), polisorbatas 80, acto rūgštis ir natrio hidroksido tirpalas. Šiame produkte yra mažiau nei 1 mmol natrio (23 mg) 0,5 ml, t.y. šis tirpalas iš esmės neturi natrio.

Roferon‑A išvaizda ir kiekis pakuotėje

Roferon-A pakuotėje yra 1 užpildytas švirkštas. Viename užpildytame švirkšte gali būti 3; 4,5; 6 arba 9 milijonai tarptautinių vienetų (TV)/0,5 ml vartojimui paruošto interferono alfa-2a tirpalo. Užpildyti švirkštai yra vienkartiniai ir skirti naudoti pačiam pacientui.

Gali būti parduodamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Roche Lietuva“, J. Jasinskio g. 16b, LT-01112 Vilnius, Lietuva

Tel. + 370 5 2546799

Gamintojas, atsakingas už serijų išleidimą

Roche Latvija SIA

G. Astras 8B

LV-1082 Riga

Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

UAB „Roche Lietuva“

J. Jasinskio g. 16b, LT-01112 Vilnius

Lietuva

Tel. + 370 5 2546799"Roferon-A 3MIU 0,5ml injekcinis tirpalas N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Berlinskienės V. vaistinė, IĮ Kauno filialas
Visuomenės vaistinė
Volungių g. 16, Kaunas
(8 37) 34 64 17
Darbo laikas: I - V 08:30 - 16:00 VI 09:00 - 12:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Rovifarma vaistinė, UAB
Visuomenės vaistinė
Liepojos g. 49, Klaipėda
(8 46) 38 53 89
Darbo laikas: I - V 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Esra vaistinė, A.Rimkienės IĮ filialas Šiauliai Darželio
Visuomenės vaistinė
Darželio g. 10, Šiauliai
(8 41) 42 28 56
Darbo laikas: I - V 08:00 - 16:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 2 Kaunas Eivenių
Visuomenės vaistinė
Eivenių g. 23, Kaunas
(8 37) 73 01 07
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.133 Vilnius

Santariškių g. 2, Vilnius
(8 5) 27 01 257
Darbo laikas: I - V 07:00 - 19:30 VI 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Smėlynės vaistinė, UAB
Visuomenės vaistinė
Smėlynės g. 12, Panevėžys
(8 45) 46 14 37
Darbo laikas: I - VII 07:30 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 14val. 24min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.109 Vilnius
Gamybinė visuomenės vaistinė
P.Baublio g. 2, Vilnius
(8 5) 27 96 316
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 37 Kaišiadorys Gedimino 32
Visuomenės vaistinė
Gedimino g. 32, Kaišiadorys
(8 346) 60 536
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr 349 Vilnius

Švitrigailos g. 1-103, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.127, Prienai
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 21A, Prienai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 17:00 VII 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena