E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Revolade 25mg plėvele dengtos tabletės N28

Kraują ir kraujodaros sistemą veikiantys vaistai >  Antihemoraginiai vaistai
Pavadinimas: Revolade 25mg plėvele dengtos tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Eltrombopag - 25mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Novartis Pharma
ATC kodas B02BX05
Vidutinė kaina: 938,97 Eur (3242,08 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Revolade sudėtyje yra veikliosios medžiagos eltrombopago, kuris priklauso vaistų, vadinamų trombopoetino receptorių agonistais, grupei. Jis padeda padidinti trombocitų kiekį kraujyje. Trombocitai yra kraujo ląstelės, kurios padeda sumažinti kraujavimą arba neleidžia pasireikšti kraujavimui.

Revolade skirtas gydyti kraujavimo sutrikimu, vadinamu imunine (idiopatine) trombocitopenine purpura (ITP) sergančius 1 metų ir vyresnius pacientus, kurie anksčiau vartojo kitų vaistų

(kortikosteroidų arba imunoglobulinų), ir jie buvo neveiksmingi.

ITP pasireiškia dėl mažo trombocitų kiekio kraujyje (trombocitopenijos). Žmonėms, kurie serga ITP, yra padidėjusi kraujavimo rizika. Šiems pacientams gali atsirasti tokių simptomų: adatos įdūrimo dydžio apvalūs raudoni taškai po oda (taškinės kraujosruvos, vadinamos petechijomis), mėlynės, kraujavimai iš nosies, kraujavimas iš dantenų ir negalėjimas sustabdyti kraujavimo įsipjovus ar susižeidus.

Be to, Revolade skirtas gydyti mažą trombocitų kiekį (trombocitopeniją) suaugusiems, kuriems yra hepatito C virusų (HCV) infekcija, jei jie turėjo šalutinių poveikių dėl gydymo interferonu. Daugumai žmonių, užsikrėtusių hepatitu C, organizme gali būti mažesni trombocitų kiekiai ne vien tik dėl ligos, bet ir dėl kai kurių jai gydyti vartojamų antivirusinių vaistų. Revolade vartojimas gali palengvinti Jums užbaigti visą antivirusinių vaistų (peginterferono ir ribavirino) vartojimo kursą.

Revolade taip pat gali būti vartojamas suaugusių pacientų, kuriems dėl sunkios aplazinės anemijos (SAA) sumažėjo kraujo ląstelių skaičius, gydymui.

111


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Revolade vartoti negalima

jeigu yra alergija eltrombopagui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje poskyryje ,,Revolade sudėtis“).

Jeigu galvojate, kad yra ši aplinkybė, kreipkitės į gydytoją.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Revolade:

jeigu yra sutrikusi kepenų veikla. Pacientams, kurių kraujyje yra mažas trombocitų kiekis ir kurie serga progresavusia lėtine (ilgai trunkančia) kepenų liga, yra didesnė šalutinio poveikio, įskaitant galimą mirtiną kepenų veiklos sutrikimą ir kraujo krešulių susidarymą, pasireiškimo rizika. Jeigu Jūsų gydytojas nusprendžia, kad Revolade vartojimo nauda viršija galimą riziką, gydymo metu Jūsų būklė bus atidžiai stebima;

jeigu yra kraujo krešulių atsiradimo venose ar arterijose rizika, arba žinote, kad Jūsų kraujo giminaičiams dažnai formuojasi kraujo krešuliai;

kraujo krešulių susiformavimo rizika Jums gali padidėti:

senstant;

jeigu esate priversti ilgą laiką gulėti lovoje;

jeigu sergate vėžiu;

jeigu vartojate nuo nėštumo apsaugančias kontraceptines tabletes arba Jums taikoma pakeičiamoji hormonų terapija;

jeigu neseniai buvo atlikta chirurginė operacija arba neseniai patyrėte fizinį sužalojimą;

jeigu turite antsvorio (esate nutukęs);

jeigu rūkote;

jeigu sergate progresavusia lėtine kepenų liga.

Jeigu yra kuri nors iš šių aplinkybių, prieš pradėdami gydymą, apie tai pasakykite gydytojui. Revolade vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai gydytojas nusprendžia, kad laukiama nauda persveria kraujo krešulių susiformavimo riziką.

jeigu sergate katarakta (akies lęšiukas tampa drumstas);

jeigu yra koks nors kitas kraujo sutrikimas, pavyzdžiui, mielodisplazijos sindromas (MDS).

Jūsų gydytojas atliks tyrimus, kad ištirtų, ar Jums yra toks sutrikimas prieš pradedant gydymą

Revolade. Jeigu yra MDS, vartojant Revolade, Jūsų MDS gali blogėti.

Jeigu yra šių aplinkybių, pasakykite gydytojui.

Akių tyrimai

Jūsų gydytojas rekomenduos pasitikrinti dėl kataraktos. Jeigu Jums neatliekamos įprastinės akių patikros, Jūsų gydytojas turės organizuoti tokią reguliarią patikrą. Be to, gali prireikti tikrintis dėl bet kokio kraujavimo tinklainėje arba šalia tinklainės (šviesai jautrių ląstelių sluoksnio akies dugne) pasireiškimo.

Turėsite reguliariai tikrintis kraują

Prieš pradedant vartoti Revolade, gydytojas atliks kraujo tyrimus ir nustatys ląstelių, įskaitant trombocitų, kiekį. Vartojant šį vaistą, tokie tyrimai bus periodiškai kartojami.

Kepenų funkciją rodantys kraujo tyrimai

Revolade vartojimas gali sukelti kepenų pažaidą rodančių kraujo tyrimų rezultatų pokyčius: padidėjusį kai kurių kepenų fermentų aktyvumą, ypač bilirubino kiekio ir alanino / aspartato transaminazių aktyvumo padidėjimą. Jeigu Jums yra taikomas gydymas, kurio pagrindą sudaro interferonas, kartu su gydymu Revolade dėl hepatito C sumažėjusiam trombocitų kiekiui gydyti, gali pasunkėti kai kurie kepenų sutrikimai.

Prieš pradedant vartoti Revolade ir periodiškai vaisto vartojimo metu, bus atliekami Jūsų kraujo tyrimai kepenų funkcijai ištirti. Gali tekti nutraukti Revolade vartojimą, jeigu šių medžiagų pernelyg padaugėtų arba jeigu atsirastų kitų kepenų pažaidos požymių.

Perskaitykite informaciją skyrelyje „Kepenų sutrikimai“ šio pakuotės lapelio 4 skyriuje.

112

Kraujo tyrimai trombocitų kiekiui nustatyti

Nutraukus Revolade vartojimą, trombocitų kiekis Jūsų kraujyje per keletą parų greičiausiai vėl sumažės. Bus stebimas trombocitų kiekis Jūsų kraujyje ir Jūsų gydytojas aptars su Jums tinkamas atsargumo priemones.

Labai padidėjęs trombocitų kiekis kraujyje gali didinti kraujo krešulių formavimosi riziką. Vis dėlto kraujo krešulių taip pat gali susidaryti ir esant normaliam ar netgi mažam trombocitų kiekiui. Gydytojas pakeis Revolade dozę, kad trombocitų kiekis pernelyg nepadidėtų.

Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, jeigu atsiranda kuris nors iš šių kraujo krešulių susiformavimo požymių:

vienos kojos patinimas, skausmas ar skausmingumas;

staiga pasireiškia dusulys, ypač kartu su aštriu krūtinės skausmu arba kvėpavimo padažnėjimu;

pilvo (skrandžio) skausmas, pilvo padidėjimas, kraujas Jūsų išmatose.

Tyrimai kaulų čiulpų būklei įvertinti

Žmonėms, kuriems yra sutrikusi kaulų čiulpų veikla, į Revolade panašūs vaistai gali sunkinti šį sutrikimą. Kaulų čiulpų pokyčius gali rodyti nenormalūs Jūsų kraujo tyrimų duomenys. Be to, Jūsų gydytojas gali atlikti tyrimus, kurie tiesiogiai parodys kaulų čiulpų būklę gydymo Revolade metu.

Kraujavimo iš virškinimo trakto patikra

Jeigu Jums taikomas gydymas, kurio pagrindą sudaro interferonas, kartu gydant Revolade, būsite stebimi, ar neatsiranda kokių nors kraujavimo iš skrandžio ar žarnyno požymių baigus vartoti Revolade.

Širdies stebėjimas

Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad yra būtina stebėti Jūsų širdį gydymo Revolade metu ir registruoti elektrokardiogramą (EKG).

Vaikams ir paaugliams

Revolade nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 1 metų ITP sergantiems vaikams. Šio vaisto taip pat nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų asmenims, kuriems yra dėl hepatito C sumažėjęs trombocitų kiekis arba kurie serga sunkia aplazine anemija.

Kiti vaistai ir Revolade

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie kasdien vartojami vaistai sąveikauja su Revolade, įskaitant su receptu ir be recepto įsigytus vaistus ar mineralų preparatus. Tokie vaistai yra:

antacidiniai vaistai, kuriais gydomas virškinimo sutrikimas, rėmuo ar skrandžio opos (taip pat žr. 3 skyriuje poskyrį „Kada vartoti vaistą?“);

vaistai, vadinami statinais, kuriais mažinama cholesterolio koncentracija;

vaistai, kuriais gydoma ŽIV infekcija, pavyzdžiui: lopinaviras ir (arba) ritonaviras;

ciklosporinas, vartojamas po transplantacijų ir imuninių ligų gydymui;

mineralai, pavyzdžiui: geležis, kalcis, magnis, aliuminis, selenas ar cinkas, kurių gali būti vitaminų ir mineralų papildų sudėtyje (taip pat žr. 3 skyriuje poskyrį „Kada vartoti vaistą?“);

vaistai, pavyzdžiui, metotreksatas ar topotekanas, kuriais gydomas vėžys.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų. Kai kurių iš jų negalima vartoti kartu su Revolade arba gali tekti keisti jų dozę, arba gali prireikti keisti jų vartojimo laiką. Gydytojas peržiūrės Jūsų vartojamus vaistus ir, prireikus, nurodys tinkamą pakaitalą.

113

Be to, jeigu vartojate vaistų, kurie neleidžia formuotis kraujo krešuliams, yra didesnė kraujavimo rizika. Tai aptarsite su savo gydytoju.

Jeigu vartojate kortikosteroidų, danazolį ir (arba) azatiopriną, vartojant Revolade, gali tekti vartoti mažesnes šių vaistų dozes arba jų vartojimą nutraukti.

Revolade vartojimas su maistu ir gėrimais

Revolade negalima vartoti kartu su pieno produktais ar gėrimais, nes pieno produktų sudėtyje esantis kalcis sutrikdo vaisto absorbciją. Daugiau informacijos žr. 3 skyriaus poskyryje „Kada vartoti vaistą?“.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, Revolade vartoti negalima, išskyrus atvejus, jeigu gydytojas aiškiai rekomendavo Jums vartoti šį vaistą. Revolade poveikis nėštumo metu nežinomas.

Pasakykite savo gydytojui, jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti.

Vartodama Revolade, naudokite patikimą kontracepcijos metodą, kad nepastotumėte.

Jeigu pastojote gydymo Revolade metu, pasakykite gydytojui.

Vartojant Revolade, žindyti negalima. Ar Revolade prasiskverbia į motinos pieną, nežinoma.

Jeigu žindote kūdikį arba planuojate žindyti, pasakykite gydytojui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Revolade gali sukelti galvos svaigimą ir kitą šalutinį poveikį, mažinantį budrumą.

Vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima, išskyrus atvejus, kai neabejojate, kad tokio poveikio nėra.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nekeiskite Revolade dozės ir gydymo plano, kol tai padaryti nepatarė Jūsų gydytojas arba vaistininkas. Vartojant Revolade, Jumis rūpinsis gydytojas, kuris turi specialios Jūsų ligos gydymo patirties.

Kiek vaisto vartoti?

ITP sergantiems pacientams

Suaugusiesiems ir vaikams (6-17 metų) – įprasta pradinė dozė sergantiesiems ITP yra viena Revolade 50 mg tabletė vieną kartą per parą. Jeigu esate kilę iš Rytų Azijos (kinas, japonas, taivanietis, tailandietis ar korėjietis), Jums gali prireikti mažesnės 25 mg pradinės dozės.

Vaikams (1-5 metų) – įprasta pradinė dozė sergantiesiems ITP yra viena Revolade 25 mg tabletė vieną kartą per parą.

Hepatitu C sergantiems pacientams

Suaugusiesiems – įprasta pradinė dozė sergantiesiems hepatitu C yra viena Revolade 25 mg tabletė vieną kartą per parą. Jeigu esate kilę iš Rytų Azijos (kinas, japonas, taivanietis, tailandietis ar korėjietis), Jums reikia vartoti tokią pat 25 mg pradinę dozę.

SAA sergantiems pacientams

Suaugusiesiems – įprasta pradinė dozė sergantiesiems SAA yra viena Revolade 50 mg tabletė vieną kartą per parą. Jeigu esate kilę iš Rytų Azijos (kinas, japonas, taivanietis, tailandietis ar korėjietis), Jums gali prireikti mažesnės 25 mg pradinės dozės.

114

Kol pasireikš Revolade poveikis, gali praeiti 1-2 savaitės. Atsižvelgdamas į Jūsų organizmo atsaką vartojant Revolade, gydytojas gali rekomenduoti keisti vaisto paros dozę.

Kaip vartoti tabletes?

Nurykite visą tabletę, užsigerdami vandeniu.

Kada vartoti vaistą?

Užtikrinkite, kad:

4 valandas prieš Revolade vartojimą

ir 2 valandas po Revolade vartojimo

Jūs nevartosite bet kurių toliau išvardytų produktų:

pieno produktų, pavyzdžiui: sūrio, sviesto, jogurto ar valgomųjų ledų;

pieno ar pieno kokteilių, gėrimų, kuriuose yra pieno, jogurto ar grietinėlės;

antacidinių preparatų (tai yra vaistai, kuriais gydomas nevirškinimas arba rėmuo);

kai kurių mineralų ir vitaminų papildų, įskaitant geležies, kalcio, magnio, aliuminio, seleno ir cinko.

Jeigu vartosit, organizmas tinkamai nepasisavins vaisto.

Išgerkite Revolade

4 valandos ...ir 2
prieš Jums valandas po
išgeriant
Revolade...

NEVARTOTI pieno produktų,

antacidinių preparatų ar

mineralų papildų

Daugiau patarimų apie tinkamus maisto produktus ir gėrimus klauskite savo gydytojo.

Ką daryti pavartojus per didelę Revolade dozę?

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu įmanoma, parodykite jiems pakuotę arba šį lapelį. Būsite stebimi, ar neatsiranda kokių nors šalutinio poveikio požymių ar simptomų ir kad būtų nedelsiant taikomas tinkamas gydymas.

Pamiršus pavartoti Revolade

Kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Per vieną parą galima išgerti ne daugiau kaip vieną Revolade dozę.

Nustojus vartoti Revolade

Revolade vartojimo nutraukti negalima nepasitarus su gydytoju. Jeigu gydytojas nurodys baigti gydymą, keturias savaites kiekvieną savaitę bus matuojamas trombocitų kiekis. Taip pat žiūrėkite 4 skyriuje poskyryje „Kraujavimas arba mėlynių atsiradimas nutraukus gydymą“ pateikiamą informaciją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį: kreipkitės į gydytoją

Žmonėms, kurie vartoja Revolade arba ITP, arba trombocitų kiekio sumažėjimo dėl hepatito C atveju, gali atsirasti galimo sunkaus šalutinio poveikio požymių. Svarbu, kad pasakytumėte gydytojui, jeigu pasireiškia šių simptomų.

Didesnė kraujo krešulių susiformavimo rizika

Kai kuriems žmonėms gali būti padidėjusi kraujo krešulių susiformavimo rizika, o į Revolade panašūs vaistai šią problemą gali sunkinti. Staigus kraujagyslių užsikimšimas susiformavus kraujo krešuliui yra nedažnas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių.

Nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, jeigu pasireiškia kraujo krešulių susiformavimo požymiai ar simptomai, pavyzdžiui:

vienos kojos patinimas, skausmas, karštis, paraudimas arba skausmingumas;

staiga pasireiškiantis dusulys, ypač kartu su aštriu krūtinės skausmu arba kvėpavimo padažnėjimu;

pilvo (skrandžio) skausmas, pilvo padidėjimas, kraujas Jūsų išmatose,

Kepenų sutrikimai

Revolade gali sukelti pokyčius, kuriuos parodo kraujo tyrimai, ir tai gali būti kepenų pažeidimo požymiai. Kepenų sutrikimų (atlikus kraujo tyrimus nustatomo padidėjusio kepenų fermentų aktyvumo požymių) atsiranda dažnai, jų gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių. Kiti kepenų sutrikimai (nepakankamas tulžies nutekėjimas) pasireiškia nedažnai, jų gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių.

Jeigu pasireiškė kuris nors iš šių kepenų sutrikimo požymių:

odos arba akių baltymo pageltimas (gelta);

neįprastai tamsios spalvos šlapimas,

nedelsdami pasakykite gydytojui.

Kraujavimas arba mėlynių atsiradimas nutraukus gydymą

Per dvi savaites po Revolade vartojimo nutraukimo trombocitų kiekis kraujyje paprastai vėl sumažės iki pradinio lygmens, buvusio prieš pradedant gydymą Revolade. Dėl mažo trombocitų kiekio gali padidėti kraujavimo arba mėlynių atsiradimo rizika. Nutraukus Revolade vartojimą, Jūsų gydytojas ne trumpiau kaip 4 savaites tikrins trombocitų kiekį.

Pasakykite gydytojui, jeigu nutraukus Revolade vartojimą Jums pasireikštų bet koks kraujavimas ar susidarytų mėlynių.

Kai kuriems žmonėms nutraukus gydymą peginterferonu, ribavirinu ir Revolade pasireiškia kraujavimas iš virškinimo trakto. Šio kraujavimo simptomai gali būti tokie:

tuštinimasis juodomis deguto spalvos išmatomis (išmatų spalvos pokyčiai yra nedažnas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių);

kraujas išmatose;

vėmimas krauju arba turiniu, kuris yra panašus į kavos tirščius.

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu Jums pasireikštų bet kuris iš šių simptomų.

116

Kitas galimas šalutinis poveikis ITP sergantiems suaugusiesiems

Dažnas šalutinis poveikis

Pasireiškia ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių

blogavimas (pykinimas);

viduriavimas;

akies lęšiuko nepermatomumas (katarakta);

akių sausmė;

neįprastas plaukų slinkimas ar plonėjimas;

odos išbėrimas;

niežulys;

raumenų skausmas, raumenų spazmas;

nugaros skausmas;

kaulų skausmas;

rankų ar kojų dilgčiojimas ar nutirpimas;

gausus menstruacinis kraujavimas;

burnos opos.

Dažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai

kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas;

bilirubino (kepenyse gaminamos medžiagos) koncentracijos padidėjimas;

kai kurių baltymų koncentracijų padidėjimas.

Nedažnas šalutinis poveikis

Pasireiškia ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių

dalies širdies aprūpinimo krauju nutrūkimas;

staiga pasireiškęs dusulys, ypač kartu su aštriu krūtinės skausmu ir (arba) kvėpavimo padažnėjimu (tai gali būti krešulių susiformavimo plaučiuose požymiai; žr. anksčiau šiame skyriuje poskyryje „Didesnė kraujo krešulių susiformavimo rizika“ pateikiamą informaciją);

dalies plaučių funkcijos išnykimas dėl plaučių arterijos užsikimšimo;

kepenų veiklos sutrikimas, įskaitant akių ir odos pageltimą (žr. anksčiau šiame skyriuje poskyryje „Kepenų sutrikimai“ pateikiamą informaciją);

dažnas širdies plakimas, neritmiškas pulsas, melsva odos spalva;

širdies ritmo sutrikimai (QT intervalo pailgėjimas);

venos uždegimas;

lokalizuotas patinimas, prisipildęs kraujo iš trūkusios kraujagyslės (hematoma);

gerklės skausmas ir diskomfortas ryjant, plaučių, nosies ančių, migdolų, nosies ir gerklės uždegimas;

gripas;

pneumonija;

apetito nebuvimas;

skausmingas sąnarių patinimas, sukeltas šlapimo rūgšties;

miego sutrikimas, depresija, nesidomėjimas aplinka, nuotaikos pokyčiai;

mieguistumas, pusiausvyros, kalbos ir nervų funkcijos sutrikimai, migrena, drebėjimas;

akių sutrikimai, įskaitant miglotą ir neryškų matymą;

ausies skausmas, supimosi pojūtis (galvos sukimasis);

nosies, gerklės ir nosies ančių sutrikimai, kvėpavimo sutrikimai miego metu;

virškinimo sutrikimai, įskaitant: šleikštulį (vėmimą), dujų kaupimąsi virškinimo trakte, dažną peristaltiką, pilvo skausmas ir skausmingumas, apsinuodijimas maistu;

tiesiosios žarnos vėžys;

burnos sutrikimai, įskaitant burnos džiūvimą arba skausmą, liežuvio jautrumą, kraujavimą iš dantenų;

odos pokyčiai, įskaitant pernelyg sustiprėjusį prakaitavimą, niežtintįjį iškilųjį išbėrimą, raudonas dėmes, išvaizdos pokyčius;

nudegimas saulėje;

paraudimas ar patinimas aplink žaizdą;

117

kraujavimas aplink kateterį (jei jis įvestas) į odą;

svetimkūnio pojūtis;

raumenų silpnumas;

inkstų veiklos sutrikimai, įskaitant: inkstų uždegimą, pernelyg gausų šlapinimąsi naktį, inkstų funkcijos nepakankamumas, šlapimo takų infekcinė liga, baltųjų kraujo ląstelių nustatymas šlapime;

bendra bloga savijauta, kūno temperatūros padidėjimas, karščio jutimas, krūtinės skausmas;

šaltas prakaitasdantenų audinių uždegimas;

odos infekcija.

Nedažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai

raudonųjų kraujo ląstelių (anemija), baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio sumažėjimas;

raudonųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas;

kraujo vaizdo pokyčiai;

šlapimo rūgšties, kalcio ir kalio koncentracijų pokyčiai.

Kitas galimas šalutinis poveikis ITP sergantiems vaikams

Labai dažnas šalutinis poveikis

Toliau išvardytų reiškinių gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 vaikų:

gerklės skausmas, sloga, nosies užgulimas ir čiaudėjimas;

nosies, prienosinių ančių, gerklės ir viršutinių kvėpavimo takų infekcija, peršalimas (viršutinių kvėpavimo takų infekcija);

viduriavimas.

Dažnas šalutinis poveikis

Toliau išvardytų reiškinių gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 vaikų:

sunkumas užmigti (nemiga);

pilvo skausmas;

dantų skausmas;

kosulys;

nosies ir gerklės skausmas;

niežtinti, varvanti ar užgulusi nosis;

padidėjusi kūno temperatūra.

Kitas galimas šalutinis poveikis žmonėms, sergantiems hepatitu C

Labai dažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių:

galvos skausmas;

apetito sumažėjimas;

miego sutrikimas (nemiga);

kosulys;

blogavimas (pykinimas), viduriavimas;

raumenų skausmas, niežulys, energijos nebuvimas, labai padidėjusi kūno temperatūra, neįprastas plaukų slinkimas, silpnumo jutimas, į gripą panašus negalavimas, rankų ir pėdų patinimas, šaltkrėtis.

Labai dažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (anemija).

118

Dažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių:

šlapimo sistemos infekcinė liga;

nosies landų, gerklės ir burnos uždegimas, į gripą panašūs simptomai, burnos džiūvimas, burnos skausmas arba uždegimas, dantų skausmas;

kūno masės mažėjimas;

miego sutrikimai, nenormalus mieguistumas, sumišimas, depresija, nerimas, susijaudinimas;

galvos svaigimas, dėmesio ir atminties sutrikimai;

rankų ar kojų dilgčiojimas arba nutirpimas;

galvos smegenų uždegimas;

akių sutrikimai, įskaitant: akies lęšiuko drumstį (kataraktą), akių sausmę, mažas geltonas sankaupėles tinklainėje, akies baltymo pageltimą;

kraujavimas tinklainėje (ląstelių sluoksnio akies dugne) arba šalia tinklainės;

supimosi pojūtis, dažnas arba neritmiškas širdies plakimas (palpitacijos), dusulys;

kosulys atkosėjant skreplius;

virškinimo sistemos sutrikimai, įskaitant: šleikštulį (vėmimą), pilvo skausmą, nevirškinimą, vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą, skonio pojūčio sutrikimus, skrandžio uždegimą, hemorojų, stemplės kraujagyslių paburkimą ir kraujavimą iš stemplės, žarnyno dirglumą;

kepenų sutrikimai, įskaitant: kraujo krešulius, akių baltymo ir odos pageltimą (geltą), kepenų naviką (žr. 4 skyriuje pirmiau esantį skyrelį „Kepenų sutrikimai“);

odos pokyčiai, įskaitant: išbėrimą, odos sausmę, egzemą, odos paraudimą, niežulį, pernelyg stiprų prakaitavimą, neįprastas odos išaugas;

sąnarių skausmas, nugaros skausmas, kaulų skausmas, rankų ar kojų skausmas, raumenų spazmai;

irzlumas, bendra bloga savijauta, krūtinės skausmas ir diskomfortas;

reakcija injekcijos vietoje;

širdies plakimo sutrikimai (QT intervalo pailgėjimas).

Dažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

cukraus (gliukozės) koncentracijos kraujyje padidėjimas;

baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas;

baltymų koncentracijos kraujyje sumažėjimas;

raudonųjų kraujo ląstelių suirimas (hemolizinė anemija);

bilirubino (kepenyse gaminamos medžiagos) koncentracijos kraujyje padidėjimas;

fermentų, kurie kontroliuoja kraujo krešėjimą, pokyčiai.

Nedažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių:

skausmas šlapinantis.

Šalutinis poveikis, kurio poveikis nežinomas

Dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis

pakitusi odos spalva.

Toliau išvardyti šalutiniai reiškiniai buvo susiję su gydymu Revolade sunkia aplazine anemija (SAA) sergantiems pacientams.

Labai dažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių:

kosulys;

galvos skausmas;

dusulys;

nosies ir gerklės skausmas;

sloga (rinorėja);

pilvo skausmas;

viduriavimas;

119

pykinimas;

mėlynių susidarymas (ekchimozė);

sąnarių skausmas (artralgija);

raumenų spazmas;

galūnių (rankų, kojų, plaštakų ir pėdų) skausmas;

galvos svaigimas;

didelio nuovargio jausmas (nuovargis);

karščiavimas;

negalėjimas užmigti (nemiga).

Labai dažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

padidėjęs tam tikrų kepenų fermentų (transaminazių) aktyvumas. Laboratoriniai tyrimai gali rodyti kaulų čiulpų ląstelių pokyčius.

Dažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių:

nerimas;

depresija;

šaltkrėtis;

negalavimas;

akių sutrikimai, įskaitant: neryškų ar neaiškų matymą, sudrumstėjusį akies lęšiuką (kataraktą), dėmes regėjimo lauke (stiklakūnio „museles“), akių sausmę, akių niežėjimą, akių obuolių ar odos pageltimą;

kraujavimas iš nosies;

kraujavimas iš dantenų;

pūslių susidarymas burnos gleivinėje;

virškinimo trakto sutrikimai, įskaitant: negalavimą (vėmimą), pakitusį apetitą (padidėjusį ar sumažėjusį), pilvo skausmą ar diskomforto pilve pojūtį, pilvo pūtimą, dujų susikaupimą žarnyne, pakitusią išmatų spalvą;

alpimas;

odos sutrikimai, įskaitant: nedideles raudonos ar purpurinės spalvos dėmes odoje, kurias sukėlė kraujavimas odoje (petechijas), bėrimą, niežulį, odos pažaidą;

nugaros skausmas;

raumenų skausmas;

kaulų skausmas;

silpnumo pojūtis (astenija);

audinių patinimas, paprastai patinėse galūnėse, dėl skysčių susikaupimo;

pakitusi šlapimo spalva;

sutrikusi blužnies kraujotaka (blužnies infarktas).

Šalutinis poveikis, kurio poveikis nežinomas

Dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis

pakitusi odos spalva.

Dažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai:

raumenų irimo sukeltas padidėjęs tam tikro fermento (kreatinfosfokinazės) aktyvumas;

geležies kaupimasis organizme (geležies perteklius);

sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (neutropenija);

sumažėjęs cukraus kiekis (hipoglikemija);

padidėjęs bilirubino (kepenų gaminamos medžiagos) kiekis.

120

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi

http://www.ema.europa.eu/http://www.ema.europa.eu/nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Kaip laikyti Revolade

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ar lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Revolade sudėtis

Veiklioji Revolade medžiaga yra eltrombopagas.

12,5 mg plėvele dengtos tabletės

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra toks eltrombopago olamino kiekis, kuris atitinka 12,5 mg eltrombopago.

25 mg plėvele dengtos tabletės

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra toks eltrombopago olamino kiekis, kuris atitinka 25 mg eltrombopago.

50 mg plėvele dengtos tabletės

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra toks eltrombopago olamino kiekis, kuris atitinka 50 mg eltrombopago.

75 mg plėvele dengtos tabletės

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra toks eltrombopago olamino kiekis, kuris atitinka 75 mg eltrombopago.

Pagalbinės medžiagos yra: hipromeliozė, makrogolis 400, magnio stearatas, manitolis (E421), mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, titano dioksidas (E171).

Revolade 12,5 mg ir 25 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje taip pat yra polisorbato 80 (E433).

Revolade 50 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje taip pat yra raudonojo geležies oksido (E172) ir juodojo geležies oksido (E172).

Revolade 75 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje taip pat yra raudonojo geležies oksido (E172) ir juodojo geležies oksido (E172).

121

Revolade išvaizda ir kiekis pakuotėje

Revolade 12,5 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, baltos, vienoje jų pusėje yra užrašas ,,GS MZ1“ ir ,,12.5“.

Revolade 25 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, baltos, vienoje jų pusėje yra užrašas ,,GS NX3“ ir ,,25“.

Revolade 50 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, rudos, vienoje jų pusėje yra užrašas ,,GS UFU“ ir ,,50“.

Revolade 75 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, rausvos, vienoje jų pusėje yra užrašas ,,GS FFS“ ir ,,75“.

Tiekiamos aliuminio lizdinių plokštelių kartono dėžutės, kuriose yra 14 ar 28 plėvele dengtos tabletės, ir sudėtinės pakuotės, kuriose yra 84 (3 pakuotės po 28 tabletes) plėvele dengtos tabletės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas

Novartis Europharm Limited

Vista Building

Elm Park, Merrion Road

Dublin 4

Airija

Gamintojas

Glaxo Wellcome S.A., Avenida de Extremadura 3, 09400 Aranda de Duero, Burgos Ispanija Novartis Pharmaceuticals UK Limited, Frimley Business Park, Frimley, Camberley, Surrey GU16 7SR, Jungtinė Karalystė

Novartis Pharma GmbH, Roonstraße 25, D-90429 Nürnberg, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

België/Belgique/Belgien Lietuva

Novartis Pharma N.V. SIA „Novartis Baltics“ Lietuvos filialas

Tél/Tel: +32 2 246 16 11 Tel: +370 5 269 16 50

България Luxembourg/Luxemburg

Novartis Bulgaria EOOD Novartis Pharma N.V.

Тел: +359 2 489 98 28 Tél/Tel: +32 2 246 16 11

Česká republika Magyarország

Novartis s.r.o. Novartis Hungária Kft.

Tel: +420 225 775 111 Tel.: +36 1 457 65 00

Danmark Malta

Novartis Healthcare A/S Novartis Pharma Services Inc.

Tlf: +45 39 16 84 00 Tel: +356 2122 2872

Deutschland Nederland

Novartis Pharma GmbH Novartis Pharma B.V.

Tel: +49 911 273 0 Tel: +31 26 37 82 555

122

Eesti Norge

SIA Novartis Baltics Eesti filiaal Novartis Norge AS

Tel: +372 66 30 810 Tlf: +47 23 05 20 00

Ελλάδα Österreich

Novartis (Hellas) A.E.B.E. Novartis Pharma GmbH

Τηλ: +30 210 281 17 12 Tel: +43 1 86 6570

España Polska

Novartis Farmacéutica, S.A. Novartis Poland Sp. z o.o.

Tel: +34 93 306 42 00 Tel.: +48 22 375 4888

France Portugal

Novartis Pharma S.A.S. Novartis Farma - Produtos Farmacêuticos, S.A.

Tél: +33 1 55 47 66 00 Tel: +351 21 000 8600

Hrvatska România

Novartis Hrvatska d.o.o. Novartis Pharma Services Romania SRL

Tel. +385 1 6274 220 Tel: +40 21 31299 01

Ireland Slovenija

Novartis Ireland Limited Novartis Pharma Services Inc.

Tel: +353 1 260 12 55 Tel: +386 1 300 75 50

Ísland Slovenská republika

Vistor hf. Novartis Slovakia s.r.o.

Sími: +354 535 7000 Tel: +421 2 5542 5439

Italia Suomi/Finland

Novartis Farma S.p.A. Novartis Finland Oy

Tel: +39 02 96 54 1 Puh/Tel: +358 (0)10 6133 200

Κύπρος Sverige

Novartis Pharma Services Inc. Novartis Sverige AB

Τηλ: +357 22 690 690 Tel: +46 8 732 32 00

Latvija United Kingdom

SIA “Novartis Baltics” Novartis Pharmaceuticals UK Ltd.

Tel: +371 67 887 070 Tel: +44 1276 698370

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/."Revolade 25mg plėvele dengtos tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 2 Kaunas Eivenių
Visuomenės vaistinė
Eivenių g. 23, Kaunas
(8 37) 73 01 07
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 5min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.133 Vilnius

Santariškių g. 2, Vilnius
(8 5) 27 01 257
Darbo laikas: I - V 07:00 - 19:30 VI 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 5min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.339 Tauragė

Prezidento g. 72, Tauragė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 5min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 367 Mažeikiai Žemaitijos g. 38

Žemaitijos g. 38, Mažeikiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.234 Kaunas

V.Lašo g. 1/Eivenių g. 19, Kaunas
(8 37) 331 816
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.287 Vilnius

J.Tiškevičiaus g. 22, Trakų Vokė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.154, Alytus
Visuomenės vaistinė
Likiškėlių g. 7, Alytus
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 5min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.164, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gabijos g. 30, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI 09:00 - 19:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 5min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.235, Plungė
Visuomenės vaistinė
J.Tumo-Vaižganto g. 81, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 5min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena