E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Puri-Nethol 50mg tabletės N25

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Antinavikiniai vaistai
Pavadinimas: Puri-Nethol 50mg tabletės N25
Veikliosios medžiagos: Mercaptopurine - 50mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Aspen Pharma
ATC kodas L01BB02
Vidutinė kaina: 27,54 Eur (95,09 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Puri-Nethol sudėtyje yra veikliosios medžiagos 6-merkaptopurino. 6–merkaptopurinas priklauso vaistų, vadinamų citotoksiniais vaistais (dar vadinamais chemoterapija), grupei ir veikia sumažindamas naujų kraujo kūnelių, kuriuos jūsų organizmas gamina, skaičių.

Puri-Nethol vartojamas suaugusiųjų, paauglių ir vaikų kraujo vėžiui (leukemijai) gydyti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Puri-Nethol vartoti negalima

jeigu yra alergija 6-merkaptopurinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Puri-Nethol.

Jeigu neseniai jus skiepijo ar planuojate skiepytis. Jeigu vartojate Puri-Nethol, neturėtumėte būti skiepijamas gyvosiomis vakcinomis (pavyzdžiui, gripo vakcinos, tymų vakcina, BCG vakcina ir k.t.) kol jūsų gydytojas jums pasakys, kad tai yra saugu. Tai yra dėl to, kad kai kurios vakcinos jums gali sukelti infekciją, jeigu jus paskiepys, kol vartojate Puri-Nethol.

Jeigu jūsų kepenų funkcija susilpnėjusi ar yra kepenų pažeidimas.

Jeigu sergate genetine liga, vadinama TPMT (tiopurino metiltransferazės) stoka.

Jeigu jums yra alergija vaistui, vadinamam azatioprinu (taip pat vartojamas vėžiui gydyti).

Jeigu turite inkstų sutrikimų.

Pasakykite savo gydytojui, ar sirgote vėjaraupiais, juostine pūsleline ar hepatitu B (viruso sukelta kepenų liga), ar ne.

Jeigu sergate genetine liga, vadinama Lesh-Nyhan sindromu.

Jeigu jums taikoma imunosupresinė terapija, vartojant Puri-nethol, gali padidėti rizika susirgti:

navikinėmis ligomis, įskaitant odos vėžį. Todėl vartojant Puri-nethol, reikėtų vengti ilgai būti saulėkaitoje, taip pat reikėtų dėvėti nuo saulės spindulių apsaugančius drabužius ir vartoti apsaugos nuo saulės priemones, kurių apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) yra didelis;

limfoproliferaciniais sutrikimais:

taikant gydymą Puri-nethol, didėja rizika susirgti tam tikros formos vėžiu, vadinamu limfoproliferaciniu sutrikimu. Jeigu taikomas gydymas keliais imunosupresantais (įskaitant tiopurinus), tai gali sukelti mirtį;

vienu metu vartojant kelis imunosupresantus, didėja virusinės infekcijos sukeliamų limfinės sistemos sutrikimų (Epštein-Baro viruso (EBV) sukeliamų limfoproliferacinių sutrikimų) rizika.

Vartojant Puri-nethol, gali padidėti rizika:

susirgti rimta liga, vadinama makrofagų aktyvacijos sindromu (pernelyg stipriai aktyvinami su uždegimu siejami baltieji kraujo kūneliai), kuris paprastai pasireiškia pacientams, sergantiems tam tikrų rūšių artritu.

Kraujo tyrimai

Gydymas Puri-Nethol gali paveikti jūsų kaulų čiulpus. Tai reiškia, kad gali sumažėtų jūsų baltųjų kraujo kūnelių, trombocitų ir (rečiau) baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje. Jūsų gydytojas kasdien atliks kraujo tyrimus kai jums bus pradėtas gydymas (indukcija) ir mažiausiai kas savaitę, kai jus gydys toliau (palaikomasis gydymas). Tai skirta stebėti jūsų kraujo ląstelių kiekiui. Jeigu gydymas nutraukiamas pakankamai anksti, jūsų kraujo ląstelių kiekis susinormalizuos.

Kiti laboratoriniai tyrimai

Jūsų gydytojo nurodymu taip pat gali būti atliekami papildomi laboratoriniai tyrimai (šlapimo, kraujo ir t.t.).

Kepenų funkcija

Puri-Nethol yra toksiškas jūsų kepenims. Todėl kai vartosite Puri-Nethol, jūsų gydytojas kas savaitę atliks kepenų funkcijos tyrimus. Jeigu jau sergate kepenų liga arba vartojate kitų vaistų, kurie gali pakenkti jūsų kepenims, jūsų gydytojas tyrimus atliks dažniau. Jeigu pastebėsite, kad jūsų akių balta dalis ar oda pagelsta (gelta), nedelsiant pasakykite gydytojui, nes gali reikėti nedelsiant nutraukti gydymą.

Infekcijos

Kai vartojate Puri-Nethol, labiau tikėtina, kad užsikrėsite virusų, bakterijų ir grybelių sukelta infekcija ir jūsų reakcija į šias infekcija gali būti sunkesnė, nei žmonių, kurie nevartoja Puri-Nethol. Jeigu manote, gal susirgote infekcija, nedelsiant pasakykite gydytojui.

Saulė ir UV šviesa

Kol vartojate Puri-Nethol, esate jautresnis (-ė) saulei ir UV šviesai. Turite užtikrinti, kad ribojate ekspoziciją saulės šviesai ir UV šviesai, dėvėti apsauginius drabužius ir naudoti aukšto apsauginio faktoriaus (SPF) kremą nuo saulės.

Vaikams ir paaugliams

Kai kuriems vaikams, kurie gavo Puri-Nethol, buvo stebėtas mažas cukraus kiekis kraujyje (didesnis nei įprasta prakaitavimas, pykinimas, galvos svaigimas, sumišimas ir t.t.); tačiau dauguma vaikų buvo jaunesni nei šešerių metų amžiaus ir buvo mažo kūno svorio.

Jeigu abejojate, ar aukščiau minėti faktai jums galioja, prieš vartodami Puri-Nethol pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

Kiti vaistai ir Puri-nethol

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ypač pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate šiuos vaistus:

ribaviriną (vartojamas virusinei infekcijai gydyti);

kitus citotoksinius vaistus (chemoterapija – vartojama vėžiui gydyti);

alopurinolį, tiopurinolį, oksipurinolį ar febuksostatą (vartojami podagrai gydyti);

olsalaziną (vartojamas žarnyno problemoms, vadinamoms opiniu kolitu, gydyti);

mesalaziną (vartojamas Krono ligai ir opiniam kolitui gydyti);

sulfasalaziną (vartojamas reumatoidiniam artritui ir opiniam kolitui gydyti);

metotreksatą (vartojamas reumatoidiniam artritui ir sunkiai žvynelinei gydyti);

infliksimabą (vartojamas Krono ligai, opiniam kolitui, reumatoidiniam artritui, ankilozuojančiam spondilitui ar sunkiai žvynelinei gydyti);

varfariną ar acenokumarolį (vartojami kraujui „skystinti“).

Skiepijimas vartojant Puri-Nethol

Jeigu ketinate skiepytis, prieš tai pasitarkite su gydytoju ar slaugytoja. Jeigu vartojate Puri-Nethol, neturėtumėte skiepytis gyvosiomis vakcinomis (pavyzdžiui, gripo vakcina, tymų vakcinoa BCG vakcina ir k.t.) kol jūsų gydytojas jums pasakys, kad tai yra saugu. Tai yra dėl to, kad kai kurios vakcinos jums gali sukelti infekciją, jeigu jus paskiepys, kol vartojate Puri-Nethol.

Puri-Nethol vartojimas su maistu ir gėrimais

Puri-Nethol galite vartoti su maistu ir nevalgę, tačiau pasirinktas būdas turi būti pastovus kiekvieną dieną. Vaistą reikia vartoti mažiausiai 1 valandą prieš pieną ar pieno produktus ir 2 valandas po jų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas

Nerekomenduojama gydyti Puri-Nethol nėštumo metu, ypač pirmąjį nėštumo trimestrą (tris mėnesius), nes galima pakenkti vaisiui. Jeigu esate nėščia, prieš jums paskirdamas Puri-Nethol, jūsų gydytojas nuspręs dėl rizikos ir naudos jums ir jūsų vaikui.

Jeigu jūs ir jūsų partneris vartojate Puri-Nethol, privalote naudoti patikimą kontracepcijos formą, kad išvengtumėte nėštumo visą gydymo Puri-Nethol kursą ir mažiausiai 3 mėnesius po paskutinės Puri-Nethol dozės. Tai taikoma tik vyrams, tiek moterims.

Žindymas

Kol vartojate Puri-Nethol, nerekomenduojama žindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nesitikima, kad Puri-Nethol turės įtakos jūsų gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus, tačiau nebuvo atlikta tyrimų, kad tai patvirtintų.

Puri-Nethol sudėtyje yra laktozės

Jeigu jums gydytojas sakė, kad jūs netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Puri-Nethol jums turi skirti gydytojas specialistas, kuris turi patirties gydyti kraujo vėžį.

• Kai vartojate Puri-Nethol, jūsų gydytojas reguliariai atliks kraujo tyrimus. Jie skirti patikrinti jūsų kraujo kūnelių skaičių ir įsitikinti, kad jūsų kepenys veikia tinkamai.

• Jūsų gydytojas taip pat gali užsakyti kitų kraujo ir šlapimo tyrimų, kad stebėtų, kaip veikia jūsų inkstai ir nustatytų šlapimo rūgšties kiekį. Šlapimo rūgštis yra jūsų organizme natūraliai susidaranti medžiaga, o jums vartojant Puri-Nethol, šlapimo rūgšties kiekis gali padidėti. Didelis šlapimo rūgšties kiekis gali pažeisti jūsų inkstus.

• Pagal tyrimų rezultatus jūsų gydytojas kartasi gali pakeisti Puri-Nethol dozę.

Visada vartokite Puri-Nethol tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Svarbu vaistą suvartoti tinkamu laiku. Etiketėje ant pakuotės nurodyta, kiek tablečių vartoti ir kaip dažnai jas vartoti. Jeigu etiketėje nenurodyta arba jeigu abejojate, klauskite gydytojo, slaugytojos ar vaistininko.

Įprasta dozė suaugusiems ir vaikams yra 2,5 mg kilogramui kūno svorio kiekvieną dieną (arba 50 – 75 mg/m2 kūno paviršiaus ploto kiekvieną dieną). Jūsų gydytojas paskaičiuos ir koreguos dozę pagal jūsų kūno svorį, kraujo tyrimų rezultatus, ar vartojate kitų chemoterapinių vaistų, ar ne ir pagal jūsų inkstų ir kepenų funkciją.

Tabletę prarykite visą. Tablečių nekramtykite. Tablečių negalima laužyti ar traiškyti. Jeigu jūs ar jūsų globėjas paimate sulaužytas tabletes, nedelsiant nusiplaukite rankas.

Vaistą galite vartoti su maistu ir nevalgę, tačiau pasirinktas būdas turi būti pastovus kiekvieną dieną. Vaistą reikia vartoti mažiausiai 1 valandą prieš pieną ar pieno produktus ir 2 valandas po jų.

Ką daryti pavartojus per didelę Puri-Nethol dozę?

Jeigu pavartojote daugiau Puri-Nethol, nei reikėtų, nedelsiant pasakykite gydytojui arba iš karto vykite į ligoninę. Su savimi pasiimkite vaistą.

Pamiršus pavartoti Puri-Nethol

Pasakykite gydytojui. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Puri-Nethol

Nustoję vartoti Puri-Nethol, nedelsiant pasakykite gydytojui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu jums jie pasireiškė, iš karto pasakykite savo gydytojui specialistui arba kreipkitės į skubios pagalbos skyrių:

alerginė reakcija su veido ir, kartais, burnos ir gerklės tinimas (tai yra labai retas šalutinis poveikis)

alerginė reakcija su sąnarių skausmu, odos bėrimu, aukšta temperatūra (karščiavimu) (tai yra retas šalutinis poveikis)

odos ir baltos akies obuolio dalies pageltimas Jeigu jums atsirado tokių simptomų, turėtumėte nustoti vartoti Puri-Nethol.

Bet kokie aukštos temperatūros ar infekcijos požymiai (didelis nuovargis ar bloga savijauta, gerklės skausmas, burnos skausmas ar šlapimo problemos) ar nepaaiškinamos mėlynės ar kraujavimas. Gydymas Puri-Nethol kenkia jūsų kaulų čiulpams ir sukels jūsų baltųjų kraujo kūnelių bei trombocitų kiekio sumažėjimą (tai yra labai dažnas šalutinis poveikis)

Pasakykite gydytojui, jeigu jums atsirado šie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti vartojant šio vaisto.

Dažni (gali pasireikšti 1 iš 10 žmonių)

Pykinimas ar vėmimas.

Nedažni (gali pasireikšti 1 iš 100 žmonių)

Apetito netekimas.

Sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius (mažakraujystė).

Reti (gali pasireikšti 1 iš 1 000 žmonių)

Burnos opos.

Kasos uždegimas (pankreatitas), simptomai gali būti pilvo skausmas ar pykinimas ir vėmimas.

Kepenų pažeidimas (kepenų nekrozė).

Plaukų slinkimas.

Įvairių rūšių vėžys, įskaitant kraujo, limfinės sistemos ir odos vėžį.

Labai reti (gali pasireikšti 1 iš 10 000 žmonių)

Kraujo vėžys.

Blužnies ir kepenų vėžys (pacientams, sergantiems liga, vadinama uždegimine žarnyno liga).

Žarnyno opos; simptomai gali būti pilvo skausmas ir kraujavimas.

Mažas spermos kiekis vyrams.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Padidėjęs jautrumas saulės šviesai ir UV šviesai.

Vaikų populiacija

Kai kuriems vaikams, kurie gavo Puri-Nethol, buvo stebėtas mažas cukraus kiekis kraujyje (didesnis nei įprasta prakaitavimas, pykinimas, galvos svaigimas, sumišimas ir t.t.); tačiau dauguma vaikų buvo jaunesni nei šešerių metų amžiaus ir buvo mažo kūno svorio.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. K aip laikyti Puri-Nethol

Šį vaistą laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Buteliuką laikyti sandarų.

Ant dėžutės ir lizinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Jeigu gydytojas Jums nurodo tablečių nebevartoti, prašome likusias tabletes grąžinti vaistininkui saugiam sunaikinimui. Pasilikite jas tik tada, jei taip nurodo gydytojas.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Puri-Nethol sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra merkaptopurinas. Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg merkaptopurino.

- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, hidrolizuotas krakmolas, stearino rūgštis ir magnio stearatas.

Puri-Nethol išvaizda ir kiekis pakuotėje

Puri-Nethol yra šviesiai geltonos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje virš vagelės yra raidės GX, apačioje EX2, o kita pusė lygi.

Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Puri-Nethol tiekiamas buteliukais, kuriuose yra po 25 tabletes.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Aspen Pharma Trading Limited

3016 Lake Drive

Citywest Business Campus

Dublin 24

Airija

Gamintojas

EXCELLA GmbH

Nürnberger Strasse 12

90537 Feucht

Vokietija

arba

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.

ul. Grunwaldzka 189

60-322 Poznan

Lenkija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-08-29

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Puri-Nethol 50mg tabletės N25" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 27min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 358 Panevėžys Aukštaičių 4

Aukštaičių g. 4, Panevėžys
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 27min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.133 Vilnius

Santariškių g. 2, Vilnius
(8 5) 27 01 257
Darbo laikas: I - V 07:00 - 19:30 VI 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.1 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Rygos g. 1, Vilnius
(8 5) 24 00 336
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 27min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.29 Klaipėda
Visuomenės vaistinė
H. Manto g. 44, Klaipėda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:30 - 19:00 VII 10:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 27min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

LSM universiteto vaistinė filialas Nr.01 (konsul)
Universiteto vaistinė
Eivenių g. 2, Kaunas
(8 37) 32 67 05
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:30 - 15:30 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 27min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.241, Alytus
Visuomenės vaistinė
Santaikos g. 34G, Alytus
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 09:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 27min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.260, Tytuvėnai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 4, Tytuvėnai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 27min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena