E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Priorix milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui užpildytame švirkšte 0.5ml N10

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Vakcinos
Pavadinimas: Priorix milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui užpildytame švirkšte 0.5ml N10
Veikliosios medžiagos: Measles, combinations with mumps and rubella, live attenuated
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: GlaxoSmithKline
ATC kodas J07BD52
Vidutinė kaina: 196,48 Eur (678,41 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Priorix yra vakcina, skiriama 9 mėnesių ir vyresniems vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems apsisaugoti nuo ligų, kurias sukelia tymų, kiaulytės (epideminio parotito) ir raudonukės virusai.

Kaip veikia Priorix

Paskiepijus Priorix, žmogaus imuninė sistema (natūrali organizmo apsaugos sistema) gamins antikūnus, kurie saugo nuo ligos užsikrėtus tymų, kiaulytės (epideminio parotito) ir raudonukės virusais.

Priorix sudėtyje esantys virusai yra gyvi, tačiau per silpni, kad sukeltų tymus, kiaulytę (epideminį parotitą) ir raudonukę sveikam žmogui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Priorix vartoti negalima jeigu:

Jums yra alergija bet kuriai vakcinos sudėtyje esančiai medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alerginės reakcijos simptomai gali būti niežtintysis odos išbėrimas, dusulys ir veido ar liežuvio patinimas:

Jums yra alergija neomicinui (antibiotikas). Diagnozuotas kontaktinis dermatitas (odos išbėrimas dėl tiesioginio kontakto su alergenais, pvz., neomicinu) neturėtų kelti problemų, bet pirmiausia apie tai pasikalbėkite su gydytoju:

sergate sunkia infekcine liga, pasireiškiančia didele kūno temperatūra. Tokiais atvejais skiepijimą reikia atidėti, kol pasveiksite. Nesunki infekcinė liga, pavyzdžiui, peršalimas, neturėtų kelti problemų, bet pirmiausia apie tai pasikalbėkite su gydytoju:

Jūs sergate kokia nors imuninę sistemą silpninančia liga (pvz., esate užsikrėtę žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) arba sergate įgytu imunodeficito sindromu (AIDS) arba vartojate kokius nors vaistus, kurie silpnina imuninę sistemą. Ar Jūs būsite paskiepyti vakcina priklausys nuo Jūsų imuninės apsaugos lygio:

esate nėščia. Be to, negalima pastoti 1 mėnesį po skiepijimo.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku prieš skiepijantis Priorix jeigu:

Jums buvo centrinės nervų sistemos sutrikimų, traukulių, pasireiškusių kartu su stipriu karščiavimu, arba kraujo giminaičiams yra buvę traukulių. Tokiu atveju, jeigu po paskiepijimo pakyla aukšta kūno temperatūra, skubiai kreipkitės į gydytoją;

Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija į kiaušinio baltymą;

Jums kada nors buvo pasireiškęs šalutinis poveikis po skiepijimo tymų, kiaulytės (epideminio parotito) ar raudonukės vakcina, įskaitant greitą mėlynių atsiradimą arba ilgesnį nei įprastai kraujavimą (žr. 4 skyrių);

Jūsų imuninė sistema yra nusilpusi (pavyzdžiui, dėl ŽIV infekcijos). Jūs turite būti atidžiai stebimi, nes reakcija į vakciną gali būti nepakankama, kad būtų užtikrinta apsauga nuo ligų (žr. 2 skyrių).

Galimas apalpimas (dažniausiai paaugliams) po bet kokios injekcijos arba netgi prieš bet kokią injekciją adata. Todėl jeigu anksčiau leidžiant injekciją, Jūs buvote apalpęs, apie tai pasakykite gydytojui arba slaugytojai.

Jeigu per 72 valandas po paskiepijimo bendravote su žmogumi, sergančiu tymais, Priorix tam tikru mastu gali apsaugoti nuo ligos.

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Kūdikiai, kurie buvo paskiepyti pirmaisiais gyvenimo metais, gali būti nepakankamai apsaugoti. Jūsų gydytojas patars, ar reikia papildomų vakcinos dozių.

Priorix, kaip ir visos vakcinos, negali visiškai apsaugoti visų paskiepytų žmonių.

Kiti vaistai ir Priorix

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų (arba kitų vakcinų) arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

Priorix galima suleisti tuo pačiu metu, kai esate skiepijamas kitomis vakcinomis, pavyzdžiui: vakcinomis nuo difterijos, stabligės, kokliušo (neląsteline vakcina), b tipo Haemophilus influenzae, geriamąja arba inaktyvuota poliomielito vakcina, hepatito A, hepatito B, vėjaraupių, B serologinės grupės meningokokų vakcina, o taip pat C serologinės grupės meningokokų vakcina ar A, C, W-135 ir Y serologinės grupės meningokokų bei pneumokokine konjuguotomis vakcinomis. Norėdami sužinoti daugiau, klauskite savo gydytojo arba slaugytojos.

Kiekvieną vakciną reikia suleisti į skirtingas injekcijos vietas.

Jeigu vakcinos leidžiamos ne tuo pačiu metu, rekomenduojama kitą gyvąją susilpnintą vakciną suleisti praėjus mažiausiai 1 mėnesiui po paskiepijimo Priorix.

Gydytojas gali atidėti skiepijimą mažiausiai 3 mėnesiams, jeigu Jums buvo perpiltas kraujas arba suleista žmogaus antikūnų (imunoglobulinų).

Jeigu reikia atlikti tuberkulino mėginį, jį reikia atlikti arba bet kuriuo laiku prieš skiepijimą, skiepijant arba parėjus 6 savaitėms po paskiepijimo Priorix.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Priorix skiepyti nėščių moterų negalima.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šią vakciną pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Be to, svarbu, kad nepastotumėte vieną mėnesį po skiepijimo. Šiuo laikotarpiu Jūs turite naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą, kad išvengtumėte nėštumo.

Jei netyčia paskiepijama nėščia moteris Priorix vakcina, tai neturėtų būti pagrindas nutraukti nėštumą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Priorix leidžiama po oda arba į raumenis (į viršutinę rankos arba šoninę šlaunies dalį).

Priorix skirta vartoti 9 mėnesių ir vyresniems vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems. Tinkamą laiką ir injekcijų kiekį Jums nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į oficialias rekomendacijas.

Vakcinos niekada negalima leisti į kraujagyslę.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Ši vakcina, kaip ir visos kitos, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Klinikinių Priorix tyrimų metu pasireiškė toks šalutinis poveikis:

Labai dažnas (gali pasireikšti dažniau, kaip paskiepijus 1 iš 10 vakcinos dozių)

paraudimas injekcijos vietoje;

karščiavimas (38 °C ar didesnis).

Dažnas (gali pasireikšti ne dažniau, kaip paskiepijus 1 iš 10 vakcinos dozių)

skausmas ir patinimas injekcijos vietoje;

karščiavimas (didesnis kaip 39,5 °C);

išbėrimas (dėmės);

viršutinių kvėpavimo takų infekcinė liga.

Nedažnas (gali pasireikšti ne dažniau, kaip paskiepijus 1 iš 100 vakcinos dozių)

vidurinės ausies infekcinė liga;

limfmazgių (kaklo, pažasties ar kirkšnies liaukų) patinimas;

apetito nebuvimas;

nervingumas;

nenormalus verkimas;

negalėjimas miegoti (nemiga);

akių paraudimas, dirginimas ir ašarojimas (konjunktyvitas);

bronchitas;

kosulys;

paausinės seilių liaukos (paausio srityje prieš ausies kaušelį esanti liauka) patinimas;

viduriavimas;

vėmimas.

Retas (gali pasireikšti ne dažniau, kaip paskiepijus 1 iš 1000 vakcinos dozių)

traukuliai, pasireiškiantys kartu su karščiavimu;

alerginės reakcijos.

Po Priorix registracijos, buvo pranešta apie kelis šalutinio poveikio atvejus:

sąnarių ir raumenų skausmas;

lengviau nei įprastai atsirandantys taškiniai ar smulkių dėmelių pavidalo kraujavimai ar kraujosruvos dėl kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio sumažėjimo;

staiga pasireiškusi gyvybei pavojinga alerginė reakcija;

galvos ir nugaros smegenų bei periferinių nervų infekcija arba uždegimas, dėl ko laikinai pasunkėja vaikščiojimas (svyravimas) ir (arba) laikinai sutrinka kūno judesių kontrolė, tam tikrų nervų uždegimas, dėl kurio gali atsirasti dilgčiojimo pojūtis arba jutimo ar normalaus judėjimo sutrikimas (Guillain Barré sindromas);

kraujagyslių susiaurėjimas arba užsikimšimas;

daugiaformė raudonė (simptomai: raudonos, dažnai niežtinčios dėmės, panašios į išbėrimą sergant tymais, kuris prasideda galūnėse, o kartais pasireiškia ant veido ir kitų kūno vietų);

į tymus ir kiaulytę panašūs simptomai (įskaitant trumpalaikį skausmingą sėklidžių patinimą ir kaklo liaukų patinimą).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šią vakciną laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės po ,,Tinka iki“ arba „EXP“ ir etiketės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šios vakcinos vartoti negalima.

Laikyti ir transportuoti šaltai (2 °C – 8 °C).

Negalima užšaldyti.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Paruoštą vakciną reikia suleisti nedelsiant. Jei to padaryti neįmanoma, vakciną reikia laikyti šaldytuve (2 C – 8 C) ir suvartoti per 8 valandas po ištirpinimo.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Priorix sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra: gyvi susilpninti tymų, kiaulytės ir raudonukės virusai.

- Pagalbinės medžiagos yra:

Milteliai: aminorūgštys, bevandenė laktozė, manitolis, sorbitolis.

Tirpiklis: injekcinis vanduo.

Priorix išvaizda ir kiekis pakuotėje

Priorix yra tiekiamas kaip milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui (milteliai yra 1 dozės flakone, tirpiklis yra užpildytame švirkšte (0,5 ml)), pakuotės gali būti su adatomis arba be jų:

su 1 adata: po 20 arba 40 flakonų ir užpildytų švirkštų vienetų;

su 2 adatomis: po 1, 10, 25 arba 100 flakonų ir užpildytų švirkštų vienetų;

be adatos: po 1, 10, 20, 25, 40 arba 100 flakonų ir užpildytų švirkštų vienetų.

Priorix yra nuo baltos iki šviesiai rausvos spalvos milteliai ir skaidrus bespalvis tirpiklis (injekcinis vanduo), naudojamas vakcinos ištirpinimui.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“

Ukmergės g. 120, LT-08105 Vilnius

Lietuva

Tel.: +370 5 264 90 00

Gamintojas

GlaxoSmithKline Biologicals s.a.

rue de l'Institut 89

1330 Rixensart, Belgija

Telefonas: +32 (0)2 656 8111

Faksas: +32 (0)2 656 8000

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“

Ukmergės g. 120, LT-08105 Vilnius

Lietuva

Tel.: +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-02-28.

Kiti informacijos šaltiniai

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams

Kaip ir vartojant visas injekcines vakcinas, visada turi būti lengvai prieinamos medicininės gydymo ir priežiūros priemonės tam atvejui, jeigu po vakcinos suleidimo pasireikštų retai pasitaikanti anafilaksinė reakcija.

Prieš leidžiant vakciną, reikia leisti, kad nuo odos paviršiaus išgaruotų alkoholis ir kitos dezinfekavimo medžiagos, nes jos gali inaktyvinti vakcinoje esančius susilpnintus virusus.

Priorix jokiomis aplinkybėmis negalima leisti į kraujagyslę.

Suderinamumo tyrimų neatlikta, todėl šio vaistinio preparato maišyti su kitais negalima.

Prieš vartojimą tirpiklį ir ištirpintą vakciną reikia apžiūrėti, ar juose nėra kokių nors pašalinių kietų dalelių ir (ar) nepakitusios fizinės jų savybės. Pastebėjus tokių pokyčių, tirpiklį arba paruoštą vakciną reikia išmesti.

Vakciną reikia ištirpinti visą užpildytame švirkšte esantį tirpiklį sušvirkštus į flakoną su milteliais. Tirpiklį sušvirkštus į miltelius, mišinį reikia gerai pakratyti, kol milteliai visiškai ištirpsta tirpiklyje.

Norint uždėti adatą ant švirkšto, reikia laikytis toliau esančių nurodymų. Kartu su Priorix tiekiamas švirkštas gali būti šiek tiek kitoks (be sriegio) nei pavaizduotas žemiau esančiame paveikslėlyje.

Tokiu atveju adatą reikia pritvirtinti nesukant.

Adata

Švirkštas

1. Laikydami švirkšto vamzdelį vienoje rankoje (stenkitės neliesti švirkšto stūmoklio), sukdami prieš laikrodžio rodyklę, nusukite švirkšto dangtelį.

2. Norėdami uždėti adatą ant švirkšto, sukite adatą pagal laikrodžio rodyklę tol, kol pajusite, kad ji tvirtai prisukta (žr. paveikslėlį).

3. Nuimkite nuo adatos apsauginį gaubtelį, kuris kartais gali būti tvirtai uždėtas.

Tirpiklį suleiskite į miltelius. Tirpiklį sušvirkštus į miltelius, mišinį reikia gerai pakratyti, kol milteliai visiškai ištirpsta tirpiklyje.

Dėl nedidelių pH skirtumų ištirpintos vakcinos spalva gali būti nuo skaidrios persikų iki fuksijų rausvumo, tačiau dėl to vakcinos aktyvumas nesikeičia.

Iš flakono ištraukti ir suleisti visą turinį.

Vakcinos suleidimui reikia naudoti naują adatą.

Paruoštą vakciną reikia suleisti nedelsiant. Jeigu tai neįmanoma, vakciną reikia laikyti šaldytuve (2 °C  8 °C) ir suvartoti per 8 valandas po ištirpinimo.

Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų."Priorix milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui užpildytame švirkšte 0.5ml N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena