E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Polmepur 20mg/12.5mg plėvele dengtos tabletės N28

Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai >  Renino-angiotenzino sistemą veikiantys vaistai
Pavadinimas: Polmepur 20mg/12.5mg plėvele dengtos tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Olmesartan medoxomil and hydrochlorothiazide
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Polpharma
ATC kodas C09DA08
Vidutinė kaina:
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

POLMEPUR sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: olmesartanas medoksomilis ir hidrochlorotiazidas, kurių vartojama didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti suaugusiems žmonėms.

Olmesartanas medoksomilis priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei. Jis atpalaiduoja lygiuosius kraujagyslių raumenis, todėl mažina kraujospūdį.

Hidrochlorotiazidas priklauso vaistų, vadinamų tiazidiniais diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiais preparatais), grupei. Jis mažina kraujospūdį skatindamas šlapimo išsiskyrimą inkstuose ir taip padėdamas organizmui išskirti skysčio perteklių.

Jums POLMEPUR bus skiriama vartoti tik tuo atveju, jei kraujospūdžio nepavyksta tinkamai kontroliuoti vien olmesartanu medoksomiliu. POLMEPUR sudėtyje esančios veikliosios medžiagos, vartojamos kartu, kraujospūdį mažina labiau, nei kiekviena atskirai vartojama veiklioji medžiaga.

Galbūt Jūs jau vartojate vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti, bet gydytojas, norėdamas jį dar labiau sumažinti, gali norėti skirti vartoti POLMEPUR.

Padidėjusį kraujospūdį galima kontroliuoti tokiais vaistais kaip POLMEPUR tabletės. Jūsų gydytojas tikriausiai jau patarė Jums keisti gyvenimo būdą (pvz., sumažinti kūno svorį, nustoti rūkyti, sumažinti alkoholio vartojimą ir druskos kiekį maiste) ir taip padėti sumažinti kraujospūdį. Gydytojas taip pat gali paraginti Jus reguliariai užsiimti fizine mankšta, pavyzdžiui, vaikščioti arba plaukioti. Labai svarbu vykdyti šiuos gydytojo nurodymus.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

POLMEPUR vartoti negalima

jeigu yra alergija olmesartanui medoksomiliui ar hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) arba į hidrochlorotiazidą panašioms medžiagoms (sulfonamidams);

jeigu nėštumo trukmė ilgesnė nei 3 mėnesiai (POLMEPUR geriau nevartoti ir nėštumo pradžioje, žr. Poskyrį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis”);

jeigu yra sunkus inkstų sutrikimas;

jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;

jeigu yra sumažėjęs kalio, natrio, padidėjęs kalcio ar šlapimo rūgšties kiekis kraujyje (ir yra podagros arba inkstų akmenligės simptomų) ir šie pokyčiai negerėja juos gydant;

jeigu yra sunkus kepenų sutrikimas arba odos ir akių pageltimas (gelta) arba tulžies ištekėjimo iš tulžies pūslės sutrikimų (užsikimšę tulžies takai, pvz., dėl akmenligės).

Jeigu manote, kad kuri nors iš išvardytų būklių būdinga Jums arba abejojate dėl to, tablečių negerkite. Pirmiausia pasitarkite su gydytoju ir laikykitės jo nurodymų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti POLMEPUR.

Prieš pradėdami vartoti POLMEPUR, pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilį, lizinoprilį, ramiprilį), ypač jei turite su cukriniu diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

aliskireną.

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje.

Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „POLMEPUR vartoti negalima“.

Prieš pradėdami vartoti POLMEPUR, pasakykite gydytojui, jeigu Jums yra šių sveikatos sutrikimų:

lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų sutrikimas arba persodintas inkstas;

kepenų liga;

širdies nepakankamumas arba širdies vožtuvų sutrikimas, širdies raumens sutrikimas;

sunkus arba kelias dienas trunkantis vėmimas arba viduriavimas;

vartojate dideles šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) dozes arba vartojate mažai druskos;

sutrikusi antinksčių veikla (pvz., yra pirminis hiperaldosteronizmas);

cukrinis diabetas;

raudonoji vilkligė (autoimuninė liga);

alergija arba astma.

Kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda viduriavimas, kuris yra sunkus, nuolatinis ir sukelia staigų svorio kritimą. Jūsų gydytojas gali įvertinti jūsų simptomus ir nuspręsti, kaip tęsti kraujospūdį mažinančio vaisto vartojimą.

Jei Jums yra kuri nors iš išvardytų būklių, gydytojas gali nurodyti lankytis pas jį dažniau ir atlikti kai kuriuos tyrimus.

Vartojant POLMEPUR kraujyje gali padidėti riebalų ir šlapimo rūgšties (podagrą, t. y. skausmingą sąnarių patinimą, sukeliančios medžiagos) kiekis. Norėdamas tokius pokyčius nustatyti, gydytojas gali nurodyti tam tikrais intervalais atlikinėti kraujo tyrimus.

POLMEPUR gali įvairiais būdais pakeisti kai kurių cheminių medžiagų, vadinamų elektrolitais, kiekį kraujyje. Norėdamas tokius pokyčius nustatyti, gydytojas gali nurodyti tam tikrais intervalais atlikinėti kraujo tyrimus. Elektrolitų kiekio pokyčių požymiai yra troškulys, burnos džiūvimas, raumenų skausmas arba mėšlungis, raumenų nuovargis, mažas kraujospūdis (hipotenzija), silpnumas, vangumas, nuovargis, mieguistumas arba nenustygstamumas, pykinimas, vėmimas, sumažėjęs šlapimo kiekis, dažnas širdies plakimas. Atsiradus šiems simptomams, kreipkitės į gydytoją.

Kaip ir vartojant bet kokį kraujospūdį mažinantį vaistą, pernelyg didelis kraujospūdžio sumažėjimas pacientams, kurių kraujotaka širdyje arba smegenyse yra sutrikusi, gali sukelti širdies priepuolį arba insultą. Dėl šios priežasties gydytojas atidžiai kontroliuos Jūsų kraujospūdį.

Jei Jums reikia atlikti prieskydinių liaukų funkcijos tyrimą, prieš jį POLMEPUR vartojimą reikia nutraukti.

Jei Jūs esate sportininkas, šis vaistas gali lemti teigiamus dopingo testo rezultatus.

Jeigu galvojate, kad esate nėščia (arba galėjote pastoti), apie tai turite pasakyti gydytojui. POLMEPUR nerekomenduojama vartoti nėštumo pradžioje ir negalima vartoti, jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai, nes šiuo laikotarpiu vartojamas vaistas gali sunkiai pakenkti vaisiui (žr. poskyrį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

Vaikams ir paaugliams

POLMEPUR vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugaliams vartoti nerekomenduojama.

Kiti vaistai ir POLMEPUR

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jei vartojama toliau išvardytų vaistų.

Kitokie kraujospūdį mažinantys (antihipertenziniai) vaistai gali stiprinti POLMEPUR poveikį.

Jeigu vartojate AKF inhibitorių arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose

POLMEPUR vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Vaistai, kurie, vartojami kartu su POLMEPUR, gali didinti kalio kiekį kraujyje:

kalio papildai (taip pat ir druskos pakaitalai, kuriuose yra kalio);

šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai (diuretikai);

heparinas (kraują skystinantis vaistas);

vidurius paleidžiantys preparatai;

steroidiniai hormonai;

adrenokortikotropinis hormonas (AKTH);

karbenoksolonas (vaistas burnos ir skrandžio opoms gydyti);

penicilinas G (antibiotikas, dar vadinamas benzilpenicilino natrio druska);

kai kurie skausmą malšinantys vaistai, pvz., aspirinas arba salicilatai.

Ličio preparatai (vaistai nuotaikos svyravimams ir kai kurioms depresijos formoms gydyti), nes jų vartojant kartu su POLMEPUR, gali stiprėti toksinis ličio poveikis. Jei vartojate ličio preparatų, gydytojas tirs jų kiekį kraujyje.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) (vaistai, vartojami skausmui malšinti ir patinimui bei kitiems uždegimo simptomams, įskaitant artritą, mažinti), nes jų vartojant kartu su POLMEPUR, gali padidėti inkstų nepakankamumo rizika, be to, NVNU gali silpninti POLMEPUR poveikį.

Migdomieji ar raminamieji vaistai ar antidepresantai, nes jų vartojant kartu su POLMEPUR, stojantis gali staiga sumažėti kraujospūdis.

Tam tikri raumenis atpalaiduojantys vaistai, tokie kaip baklofenas ir tubokurarinas.

Amifostinas ir kai kurie kiti vaistai vėžiui gydyti, pvz., ciklofosfamidas ar metotreksatas.

Kolestiraminas ir kolestipolis (riebalų kiekį kraujyje mažinantys vaistai). Kolesevelamo hidrochlorido - vaisto, kuris mažina cholesterolio koncentraciją Jūsų kraujyje, nes POLMEPUR poveikis gali būti silpnesnis. Jūsų gydytojas Jums patars vartoti POLMEPUR bent 4 val. prieš geriant kolesevelamo hidrochlorido.

Anticholinerginiai vaistai, pvz., atropinas ir biperidenas.

Tioridazinas, chlorpromazinas, levomepromazinas, trifluoperazinas, ciamemazinas, sulpiridas, amisulpridas, pimozidas, sultopridas, tiapridas, droperidolis arba haloperidolis, kuriais gydomi tam tikri psichikos sutrikimai.

Kai kurie vaistai nuo širdies ligų, pvz., chinidinas, hidrochinidinas, dizopiramidas, amjodaronas, sotalolis arba širdį veikiantys glikozidai.

Širdies ritmą keisti galintys vaistai, pvz., mizolastinas, pentamidinas, terfenadinas, dofetilidas, ibutilidas arba injekcinis eritromicinas.

Geriamieji vaistai nuo cukrinio diabeto, pvz., metforminas arba insulinas, kuriais mažinamas cukraus kiekis kraujyje.

Beta adrenoblokatoriai ir diazoksidas (vaistai, vartojami atitinkamai padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti arba sumažėjusiam cukraus kiekiui kraujyje koreguoti), nes jų vartojant kartu su POLMEPUR, gali stiprėti cukraus kiekį kraujyje didinantis poveikis.

Metildopa (vaistas padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti).

Kraujospūdžiui didinti ir retiems širdies susitraukimams dažninti vartojami vaistai (pvz., noradrenalinas).

Difemanilis, vartojamas retiems širdies susitraukimams dažninti ar padidėjusiam prakaitavimui slopinti.

Probenecidas, sulfinpirazonas ir alopurinolis (vaistai podagrai gydyti).

Kalcio papildai.

Amantadinas (priešvirusinis vaistas).

Ciklosporinas (vaistas, vartojamas atmetimo reakcijai stabdyti po organų persodinimo).

Kai kurie antibiotikai (tetraciklinų grupės preparatai arba sparfloksacinas).

Amfotericinas, vartojamas grybelių sukeltoms ligoms gydyti.

Kai kurie antacidiniai vaistai (jų vartojama, jei skrandyje yra per daug rūgšties), pvz., aliuminio magnio hidroksidas, nes gali šiek tiek susilpnėti POLMEPUR poveikis.

Cisapridas, vartojamas maisto slinkimui skrandyje ir žarnyne pagreitinti.

Halofantrinas, vartojamas maliarijai gydyti.

POLMEPUR vartojimas su maistu ir gėrimais

POLMEPUR galima gerti tiek valgio metu, tiek nevalgius.

Gydantis POLMEPUR, alkoholio reikia vartoti labai atsargiai, nes kai kuriems pacientams gali pasireikšti alpulys arba galvos svaigimas. Jei toks poveikis pasireiškia, negerkite jokio alkoholinio gėrimo, įskaitant vyną, alų ar silpnus alkoholinius kokteilius.

Juodaodžiai pacientai

POLMEPUR, kaip ir kitų panašių vaistų, kraujospūdį mažinantis poveikis juodaodžiams būna šiek tiek silpnesnis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Jeigu galvojate, kad esate nėščia (arba galite pastoti), apie tai turite pasakyti gydytojui. Dažniausiai gydytojas rekomenduos nutraukti POLMEPUR vartojimą prieš pastojant arba iš karto, kai tik sužinosite, kad pastojote, ir vietoj POLMEPUR skirs vartoti kitokių vaistų. POLMEPUR nerekomenduojama vartoti nėštumo metu ir negalima vartoti, jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai, nes po trečio nėštumo mėnesio vartojamas vaistas gali sunkiai pakenkti vaisiui.

Žindymas

Jeigu žindote arba pradėsite žindyti kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui. POLMEPUR nerekomenduojama vartoti žindymo laikotarpiu, todėl jeigu norėsite žindyti kūdikį, gydytojas gali skirti kitokį gydymą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Padidėjusio kraujospūdžio ligos gydymo metu galite jausti mieguistumą arba svaigulį. Tokiu atveju nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol šie simptomai nepranyks. Pasitarkite su gydytoju prieš imdamiesi minėtos veiklos.

POLMEPUR sudėtyje yra laktozės

Šio vaisto sudėtyje yra laktozės (tam tikro cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė yra viena POLMEPUR 20 mg/12,5 mg tabletė, ji vartojama kartą per parą. Jei vartojant šią dozę kraujospūdis kontroliuojamas nepakankamai, gydytojas dozę gali pakeisti ir nurodyti kartą per parą gerti vieną POLMEPUR 20 mg/25 mg tabletę.

Tabletes reikia nuryti užsigeriant vandeniu. Jei įmanoma, paros dozę reikia gerti kasdien tokiu pačiu metu, pvz., pusryčiaujant. Svarbu POLMEPUR vartoti tol, kol gydytojas nurodys gydymą nutraukti.

Ką daryti pavartojus per didelę POLMEPUR dozę?

Jei išgėrėte daugiau tablečių negu reikia arba jei vieną ar daugiau tablečių atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Pasiimkite vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti POLMEPUR

Jei pamiršote išgerti dozę, kitą dieną gerkite įprastinę dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti POLMEPUR

Svarbu POLMEPUR vartoti tol, kol gydytojas nurodys gydymą nutraukti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vis dėlto žemiau nurodytas dviejų rūšių šalutinis poveikis gali būti sunkus.

Retai gali atsirasti visą kūną pažeisti galinčių alerginių reakcijų su veido, burnos ir (arba) gerklų (balso aparato) patinimu bei niežuliu ir išbėrimu. Jei atsiranda šių simptomų, būtina nutraukti POLMEPUR vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jautriems asmenims arba dėl alerginės reakcijos POLMEPUR gali per daug sumažinti kraujospūdį. Nedažnai gali atsirasti svaigulio pojūtis ar jie gali apalpti. Jei atsiranda šių simptomų, būtina nutraukti POLMEPUR vartojimą, nedelsiant kreiptis į gydytoją ir atsigulti ant lygaus paviršiaus.

POLMEPUR yra dviejų veikliųjų medžiagų derinys. Žemiau pirmiausia pateikiamas šalutinis poveikis, susijęs su POLMEPUR vartojimu (papildomai šalia aukščiau paminėto poveikio), po to nurodomas šalutinis poveikis, būdingas atskirai vartojamoms veikliosioms medžiagoms.

Iki šiol nustatytas šalutinis POLMEPUR poveikis

Jei toks šalutinis poveikis atsiranda, paprastai jis būna lengvas ir gydymo nutraukti nereikia.

Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Svaigulys, galvos skausmas, nuovargis, krūtinės skausmas, kulkšnių, pėdų, kojų, plaštakų arba rankų patinimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Juntamas širdies plakimas (palpitacija), išbėrimas, egzema, galvos svaigimas (vertigo), kosulys, sutrikęs virškinimas, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, raumenų mėšlungis ir skausmas, sąnarių, rankų ir kojų skausmas, nugaros skausmas, sutrikusi erekcija vyrams, silpnumas, kraujas šlapime.

Taip pat nedažnai pakinta laboratorinių kraujo tyrimų rodmenys: padidėja riebalų, šlapalo, šlapimo rūgšties arba kreatinino kiekis kraujyje, padidėja arba sumažėja kalio kiekis kraujyje, padidėja kalcio ar gliukozės kiekis kraujyje, padidėja kepenų funkcijos rodmenų kiekis kraujyje.

Tokį poveikį gydytojas nustatys kraujo tyrimais ir pasakys, ar reikia imtis kokių nors veiksmų.

Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Bloga savijauta, sąmonės pritemimas, odos patinimai (pūkšlės), ūminis inkstų nepakankamumas.

Taip pat retai pakinta laboratorinių kraujo tyrimų rodmenys: padidėja šlapalo azoto kiekis kraujyje, sumažėja hemoglobino kiekis ir hematokrito rodmuo. Tokį poveikį gydytojas nustatys kraujo tyrimais ir pasakys, ar reikia imtis kokių nors veiksmų.

Žemiau išvardytas olmesartano medoksomilio arba hidrochlorotiazido sukeliamas šalutinis poveikis, kuris nepasireiškė vartojant POLMEPUR arba atsirado dažniau.

Olmesartanas medoksomilis

Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Bronchitas, kosulys, nosies bėgimas arba užsikimšimas, gerklės skausmas, pilvo skausmas, sutrikęs virškinimas, viduriavimas, pykinimas, gastroenteritas, sąnarių arba kaulų skausmas, nugaros skausmas, kraujas šlapime, šlapimo takų infekcija, į gripą panašūs požymiai, skausmas.

Taip pat dažnai pakinta laboratorinių kraujo tyrimų rodmenys: padidėja riebalų, šlapalo arba šlapimo rūgšties kiekis kraujyje, padidėja kepenų ir raumenų funkcijos rodmenų kiekis kraujyje.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Ūminės alerginės reakcijos, galinčios apimti visą kūną ir sukelti kvėpavimo sutrikimą, staigų kraujospūdžio sumažėjimą ir dėl to net apalpimą (anafilaksinės reakcijos), veido patinimas, krūtinės angina (skausmas arba nemalonus pojūtis krūtinėje), bloga savijauta, alerginis odos išbėrimas, niežulys, egzantema (odos išbėrimas), odos patinimas (pūkšlės).

Taip pat nedažnai pakinta laboratorinių kraujo tyrimų rodmenys: sumažėja trombocitų (kraujo ląstelių) kiekis (trombocitopenija).

Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Inkstų funkcijos sutrikimas, energijos stoka.

Taip pat retai pakinta laboratorinių kraujo tyrimų rodmenys: padidėja kalio kiekis kraujyje.

Hidrochlorotiazidas

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Kraujo tyrimų rodmenų pokytis: padidėjęs riebalų ir šlapimo rūgšties kiekis kraujyje.

Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Sumišimas, pilvo skausmas, skrandžio veiklos sutrikimas, pilvo pūtimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, gliukozė šlapime.

Taip pat pakinta kraujo tyrimų rodmenys: padidėja kreatinino, šlapalo, kalcio ir cukraus kiekis kraujyje, sumažėja chloridų, kalio, magnio ir natrio kiekis kraujyje, padidėja amilazės kiekis kraujyje (hiperamilazemija).

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Apetito sumažėjimas arba nebuvimas, labai pasunkėjęs kvėpavimas, anafilaksinės odos reakcijos (padidėjusio jautrumo reakcijos), jau anksčiau buvusios trumparegystės sustiprėjimas, raudonė, odos reakcija į šviesą, niežulys, rausvos dėmės ar ruožai dėl smulkių kraujo išsiliejimų (purpura), odos patinimas (pūkšlės).

Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Seilių liaukų patinimas ir skausmingumas, sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekis kraujyje, sumažėjęs kraujo plokštelių (trombocitų) kiekis kraujyje, mažakraujystė, kaulų čiulpų pažeidimas, nenustygstamumas, prislėgta nuotaika arba depresija, miego sutrikimas, abejingumas (apatija), tirpulys ir dilgčiojimas, traukuliai, regos sutrikimas, kai visi daiktai atrodo geltoni, matymas lyg per miglą, akių sausmė, nereguliarus širdies plakimas, kraujagyslių uždegimas, kraujo krešulių atsiradimas (trombozė arba embolija), plaučių uždegimas, skysčio susikaupimas plaučiuose, kasos uždegimas, gelta, tulžies pūslės infekcija, raudonosios vilkligės simptomai (išbėrimas, sąnarių skausmas, rankų ir pirštų šalimo pojūtis), alerginės odos reakcijos, odos lupimasis ir pūslių atsiradimas, neinfekcinis inkstų uždegimas (intersticinis nefritas), karščiavimas, raumenų silpnumas (kartais sukeliantis judesių sutrikimą).

Labai retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

Elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, sukeliantis chloridų kiekio sumažėjimą kraujyje (hipochloreminė alkalozė), žarnų nepraeinamumas (paralyžinis žarnų nepraeinamumas).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

POLMEPUR sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra olmesartanas medoksomilis ir hidrochlorotiazidas.

POLMEPUR 20 mg/12,5 mg

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg olmesartano medoksomilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.

POLMEPUR 20 mg/25 mg

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg olmesartano medoksomilio ir 25 mg hidrochlorotiazido.

- Pagalbinės medžiagos yra hidroksipropilceliuliozė 6,0-10,0 MPa-s, laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, hidroksipropilceliuliozė (mažai pakeista), magnio stearatas.

POLMEPUR 20 mg/12,5 mg plėvele dengtose tabletėse taip pat yra hipromeliozės 6cP, talko, titano dioksido (E171), makrogolio 8000, geltonojo geležies oksido (E172).

POLMEPUR 20 mg/25 mg plėvele dengtose tabletėse taip pat yra hipromeliozės 6cP, titano dioksido (E171), laktozės monohidrato, makrogolio 3000, triacetino, geltonojo geležies oksido (E172), raudonojo geležies oksido (E172), juodojo geležies oksido (E172).

POLMEPUR išvaizda ir kiekis pakuotėje

POLMEPUR 20 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės: šviesiai geltonos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės.

POLMEPUR 20 mg/25 mg plėvele dengtos tabletės: šviesiai rožinės, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspausta „-“. Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Dėžutėje yra 14, 28, 30, 50, 56, 84, 90, 98, 100, 280, 500 plėvele dengtų tablečių lizdinėse plokštelėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Pharmaceutical Works POLPHARMA SA

19 Pelplińska Street

83-200 Starogard Gdański

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje

E.Ožeškienės g. 18A

LT-44254 Kaunas

Tel. +370 37 325131

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Lenkija Polmetiaz

Lietuva POLMEPUR 20 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės

POLMEPUR 20 mg/25 mg plėvele dengtos tabletės

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-10-11

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Polmepur 20mg/12.5mg plėvele dengtos tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil. Jonučiai Atgimimo

Atgimimo g.1, Jonučiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.171, Šeduva

Laisvės a. 29, Šeduva
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:30 - 17:00 VI 08:30 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.229, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Žirmūnų g. 107, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 17:00 VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.11 Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Molainių g. 11, Panevėžys
(8 5) 26 40 110
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 59 Kaunas Varnių
Visuomenės vaistinė
Varnių g. 40-1, Kaunas
(8 37) 26 52 06
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.40 Šalčininkai
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 52, Šalčininkai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.110 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gedimino pr. 27/Jakšto g. 2, Vilnius
(8 5) 24 26 789
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.227 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 346, Kaunas
(8 37) 73 07 79
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.287 Palanga

Malūno g. 10, Palanga
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena