E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Platel 75mg plėvele dengtos tabletės N28

Kraują ir kraujodaros sistemą veikiantys vaistai >  Antitromboziniai vaistai
Pavadinimas: Platel 75mg plėvele dengtos tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Clopidogrel - 75mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Medochemie
ATC kodas B01AC04
Vidutinė kaina: 3,87 Eur (13,36 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

PLATEL priklauso vaistų, vadinamų antitrombocitiniais vaistiniais preparatais, grupei. Trombocitai yra labai mažos kraujo dalelės, kurios kraujui krešant sulimpa tarpusavyje. Neleisdami joms sulipti, antitrombocitiniai vaistai mažina galimybę formuotis kraujo krešuliams (pasireikšti procesui, vadinamam tromboze).

PLATEL vartojamas suaugusių pacientų, kad padėtų užkirsti kelią kraujo krešulių susidarymui sukietėjusiose kraujagyslėse (arterijose), t.y. procesui, vadinamam aterotromboze, kuris gali sukelti aterotrombozinius reiškinius (tokius kaip insultas, širdies priepuolis arba mirtis).

PLATEL Jums paskirtas dėl to, kad sumažintų kraujo krešulių susidarymo galimybę ir žemiau paminėtų sunkių reiškinių riziką, kadangi:

Jūsų arterijos sukietėjusios (tai vadinama ateroskleroze) ir

Jums yra buvęs širdies priepuolis, insultas ar yra būklė, žinoma kaip periferinių arterijų liga, ar

esate patyrę sunkų krūtinės skausmą, kuris vadinamas nestabiliąja angina arba miokardo infarktu (širdies priepuoliu). Gydant šią būklę, kad atsistatytų kraujotaka, gydytojas gali įstatyti stentą į užsikimšusią arba susiaurėjusią arteriją. Gydytojas kartu skirs vartoti acetilsalicilo rūgšties (šios medžiagos yra daugelyje vaistų nuo skausmo ir karščiavimo, taip pat kraujo krešėjimą mažinančių vaistų sudėtyje);

Jums būna nereguliarus širdies plakimas, būklė, vadinama prieširdžių virpėjimu ir Jūs negalite gerti vaistų, vadinamų geriamųjų antikoaguliantų (vitamino K antagonistų), kurie apsaugo nuo krešulių susidarymo ir neleidžia didėti jau susidariusiems krešuliams. Jums buvo pasakyta, kad šiai būklei gydyti geriamieji antikoaguliantai yra veiksmingesni nei acetilsalicilo rūgštis ar jos derinimas su kartu su PLATEL. Jei Jūs negalite vartoti geriamųjų antikoaguliantų ir nėra kraujavimo pavojaus, gydytojas Jums paskyrė PLATEL.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

PLATEL vartoti negalima:

- jeigu Jums yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu yra medicininė būklė, dėl kurios dabar kraujuojama, pavyzdžiui, skrandžio opa ar kraujavimas į smegenis;

jeigu sergate sunkia kepenų liga.

Jei manote, kad Jums tinka bet kuris minėtas atvejis, ar kuo nors abejojate, prieš vartojant PLATEL pasitarkite su savo gydytoju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti PLATEL:

jeigu Jums yra kraujavimo rizika, pvz.:

medicininė būklė, dėl kurios Jums yra vidinio kraujavimo rizika (pvz., skrandžio opa);

kraujo sutrikimas, dėl kurio Jums dažniau gali būti vidinis kraujavimas (kraujavimas į bet kokius jūsų organizmo audinius, organus arba sąnarius);

neseniai buvote stipriai susižeidęs;

neseniai Jums buvo atlikta operacija (įskaitant odontologinę);

artimiausių 7 parų laikotarpiu Jums numatyta daryti operaciją (įskaitant odontologinę operaciją).

jeigu Jūsų smegenų arterijoje yra kraujo krešulys (Jus ištiko išeminis insultas), atsiradęs per pastarąsias septynias paras;

jeigu sergate inkstų arba kepenų liga;

jeigu Jums yra buvusi alergija arba alerginė reakcija bet kuriam vaistui, kuriuo gydoma Jūsų liga.

Vartojant PLATEL:

Jūs turite pasakyti savo gydytojui, jeigu Jums planuojama atlikti operaciją (įskaitant odontologinę);

Jūs turite taip pat nedelsiant pasakyti savo gydytojui, jeigu Jums vystosi būklė (žinoma, kaip trombinė trombocitopeninė purpura arba TTP), kurios metu pasireiškia karščiavimas, po oda atsiranda kraujosruvų, kurios gali atrodyti kaip raudoni taškeliai, kartu pasireiškiant arba nepasireiškiant nepaaiškinamam dideliam nuovargiui, sumišimui, odos ar akių pageltimui (geltai) (žr. 4 skyrių „GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS“);

Jeigu įsipjovėte ar susižeidėte, kraujavimui sustoti gali prireikti daugiau laiko, negu paprastai. Tai yra susiję su vaisto veikimo būdu, kadangi jis trukdo kraujui formuoti krešulį. Maži įpjovimai ir sužeidimai, pavyzdžiui, įdrėskimai, įsipjovimai skutantis, rūpesčių nekelia. Vis dėlto, jei Jums neramu dėl kraujavimo, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);

Jūsų gydytojas gali paskirti kraujo tyrimus;

Jūs turite pasakyti savo gydytojui arba vaistininkui, jeigu pastebite bet kokį 4 skyriuje „GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS“ nenurodytą šalutinį poveikį, arba jeigu pastebite, jog šalutinis poveikis sunkėja.

Vaikams ir paaugliams

Neduokite šio vaisto vaikams, nes jis yra neveiksmingas..

Kiti vaistai ir PLATEL

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie kiti vaistai gali keisti PLATEL poveikį, ir atvirkščiai.

Ypač svarbu pasakyti savo gydytojui, jei vartojate:

geriamųjų antikoaguliantų, t. y. vaistų, vartojamų kraujo krešėjimui mažinti;

nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, paprastai vartojamų raumenų ar sąnarių uždegiminių ir (arba) skausmingų būklių gydymui;

heparino ar bet kokio kito švirkščiamojo kraujo krešėjimą mažinančio vaisto;

omeprazolo, ezomeprazolo ar cimetidino, t. y. vaistų nuo skrandžio veiklos sutrikimo;

flukonazolo, vorikonazolo, ciprofloksacino ar chloramfenikolio, vartojamų bakterinės ar grybelinės infekcijos gydymui;

fluoksetino, fluvoksamino ar moklobemido, vartojamų depresijos gydymui;

karbamazepino ar okskarbazepino, vartojamų kai kurių epilepsijos formų gydymui;

tiklopidino ar kitų trombocitų agregaciją slopinančių vaistų;

selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (įskaitant, bet neapsiribojant fluoksetinu ar fluvoksaminu), paprastai vartojamų depresijai gydyti;

moklobemido, vartojamo depresijai gydyti.

Jeigu pasireiškė sunkus krūtinės skausmas (nestabili krūtinės angina ar širdies priepuolis), Jums gali būti paskirta PLATEL kartu su acetilsalicilo rūgštimi, t. y. medžiaga, kurios yra daugelyje vaistų, vartojamų skausmui malšinti ir karščiavimui mažinti. Retkarčiais pavartota acetilsalicilo rūgštis (ne daugiau kaip 1000 mg per 24 valandas) paprastai problemų nekelia, tačiau jos užsitęsęs vartojimas kitais atvejais turėtų būti aptartas su savo gydytoju.

PLATEL vartojimas su maistu ir gėrimais

PLATEL galima gerti valgio metu ar kitu laiku.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumo laikotarpiu šio vaisto geriau nevartoti.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jei PLATEL vartojimo metu tapote nėščia, nedelsiant pasitarkite su gydytoju, nes nėščioms moterims klopidogrelio vartoti nerekomenduojama.

Žindymo metu vartoti šio vaisto negalima.

Jei žindote ar planuojate žindyti, prieš vartojant šį vaistą pasitarkite su savo gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Neįtikėtina, kad PLATEL galėtų paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

PLATEL sudėtyje yra laktozės.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių (pvz., laktozės), kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

PLATEL sudėtyje yra sojų aliejaus. Jeigu Jūs esate alergiškas žemės riešutams arba sojai, nevartokite šio vaisto.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu pasireiškė stiprus krūtinės skausmas (nestabilioji krūtinės angina arba širdies priepuolis), gydymo pradžioje Jūsų gydytojas gali skirti iš karto išgerti 300 mg PLATEL (keturias 75 mg tabletes). Vėliau rekomenduojama paros dozė yra viena 75 mg PLATEL tabletė. Ją reikia nuryti valgant arba be maisto kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

Vaistą reikia gerti kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

PLATEL reikia vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę PLATEL dozę?

Kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios gydymo įstaigos skubios pagalbos skyrių, kadangi yra padidėjusi kraujavimo rizika.

Pamiršus pavartoti PLATEL

Jei pamiršote išgerti PLATEL dozę, bet prisiminėte ne vėliau kaip po 12 valandų, iškart išgerkite praleistą dozę ir po to kitą tabletę gerkite įprastu laiku.

Jei pamiršote išgerti vaisto ilgiau negu 12 valandų, tiesiog vartokite sekančią vienkartinę dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

7, 14, 28 ir 56 tablečių dydžio pakuotėse Jūs galite patikrinti, kurią dieną paskutinį kartą išgėrėte PLATEL, patikrindami tai kalendoriuje, išspausdintame ant lizdinės plokštelės.

Nustojus vartoti PLATEL

Nenutraukite gydymo, nebent tai daryti nurodė Jūsų gydytojas. Prieš nutraukiant vartojimą kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

PLATELIS vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją, jeigu Jums atsirado:

- karščiavimas, infekcinės ligos požymiai arba didelis nuovargis. Tai gali būti dėl retai pasireiškiančio kai kurių kraujo ląstelių sumažėjimo;

- kepenų veiklos sutrikimo požymių, tokių, kaip odos ir (arba) akių pageltimas (gelta), kurie gali būti susiję arba nesusiję su kraujavimu, pasireiškiančiu raudonais taškeliais odoje, ir (arba) sumišimu (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

- burnos patinimas arba odos pokyčių, tokių kaip išbėrimas, niežulys arba pūslės. Tai gali būti alerginės reakcijos požymiai.

Dažniausias šalutinis poveikis, pasireiškęs vartojant PLATEL, yra kraujavimas. Kraujuoti gali skrandyje arba žarnyne, gali atsirasti mėlynių, hematomų (neįprastas kraujavimas arba kraujavimas po oda), kraujavimas iš nosies arba kraujas šlapime.

Be to, gauta pranešimų apie nedažnus kraujavimo akyje, į kaukolės ertmę, pilvą, plaučius ar sąnarius atvejus.

Ką daryti, jei vartojant PLATEL kraujavimas užsitęsia

Jei įsipjaunate ar kitaip susižeidžiate, gali truputį ilgiau negu paprastai kraujuoti. Tai susiję su vaisto poveikiu. Mažos įpjovos ar žaizdelės, pavyzdžiui, įpjova skutantis, rūpesčių nekelia. Tačiau jeigu kraujavimas Jums kelia nerimą, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją (žr. 2 skyrių “Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Kitas šalutinis poveikis, pastebėtas vartojant PLATEL

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): viduriavimas, pilvo skausmas, virškinimo sutrikimas ar rėmuo.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100) žmonių: galvos skausmas, skrandžio opa, vėmimas, pykinimas, vidurių užkietėjimas, dujų kaupimasis skrandyje ar žarnyne, išbėrimai, niežėjimas, svaigulys, dilgčiojimo ir nutirpimo pojūtis.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių): galvos sukimasis.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių): gelta, stiprus pilvo skausmas kartu su nugaros skausmu arba be jo; karščiavimas, kvėpavimo pasunkėjimas, kartais susijęs su kosuliu; išplitę alerginės reakcijos (pvz., bendrasis karščio pojūtis su staiga atsiradusia bloga bendrąja savijauta ir apalpimas), burnos patinimas; odos pūslės; odos alergija; burnos gleivinės uždegimas (stomatitas); kraujospūdžio sumažėjimas; sumišimas; haliucinacijos; sąnarių skausmas, raumenų skausmas; maisto skonio pokyčiai.

Be to, Jūsų gydytojas gali nustatyti pokyčių Jūsų kraujo ar šlapimo tyrimų rezultatuose.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės, tablečių talpyklės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

PVC/PE/PVDC-Aliuminio lizdinės plokštelės. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Lizdinės plokštelės (Aliuminio-Aliuminio) ir tablečių talpyklė. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

PLATEL sudėtis

Veiklioji medžiaga yra klopidogrelis (vandenilio sulfato pavidalu). Kiekvienoje tabletėje yra 75 mg klopidogrelio.

Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra bevandenė laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, A tipo krospovidonas, glicerolio dibehenatas, talkas, o tabletės plėvelėje yra polivinilo alkoholis, talkas, makrogolis 3350, lecitinas (sojų aliejus) (E322), titano dioksidas (E171), raudonasis geležies oksidas (E172).

PLATEL išvaizda ir kiekis pakuotėje

PLATEL yra 9 mm, apvalios, rausvos, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su įspaudu „I“ vienoje pusėje.

Pakuočių dydžiai:

Lizdinės plokštelės: 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60 ir 90 tablečių.

Tablečių talpyklė: 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Medochemie Ltd

1-10 Constantinoupoleos street

3011, Limassol

Kipras

Gamintojai

Actavis Ltd

BLB 016 Bulebel lndustrial Estate

Zejtun ZTN 3000

Malta

arba

Medochemie Ltd-Central Factory (Factory A)

1-10 Constantinoupoleos Street

3011, Limassol

Kipras

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Medochemie Ltd. atstovybė Lietuvoje,

Gintaro 9-36, Kaunas LT- 47198

Tel.+370 37 338358

Faksas +370 37 338357

El. paštas lithuania@medochemie.com

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Danija Platel
Bulgarija PLATEL
Kipras PLATEL
Čekija PLATEL
Latvija PLATEL
Slovakija PLATEL
Lietuva PLATEL
Rumunija PLATEL

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-10-27

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Platel 75mg plėvele dengtos tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena