E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Pilokarpin-V Unimed lašai 20mg/ml 10ml

Jutimo organus veikiantys vaistai >  Vaistai akių ligoms gydyti
Pavadinimas: Pilokarpin-V Unimed lašai 20mg/ml 10ml
Veikliosios medžiagos: Pilocarpine - 200mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Unimed Pharma
ATC kodas S01EB01
Vidutinė kaina: 3,26 Eur (11,26 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Pilokarpinas priklauso vaistų, kuriais gydoma glaukoma, grupei. Įlašinus į akis šio vaisto, pagerėjus akies skysčio nutekėjimui ir susitraukus vyzdžiui, sumažėja akispūdis.

Akispūdis labiausiai sumažėja po 2‑3 valandų po vaisto įlašinimo. Hipromeliozė (0,5%) padidina akių lašų klampumą, dėl to vaistas ilgiau išlieka akyje (tai palanku vaisto lašinant vakare). Be to, dėl ilgesnio sąlyčio pagerėja veikliosios medžiagos absorbcija ir PILIKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašai veikia ilgiau nei tokios pačios koncentracijos (2%) vandeninis tirpalas.

PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašais mažinamas padidėjęs akispūdis ūminės ir lėtinės glaukomos atveju (uždaro ir atviro kampo glaukoma).

Vaistu galima gydyti suaugusiuosius, paauglius ir vaikus.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) pilokarpino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA medžiagai;

- jeigu sergate ūminiu rainelės, ragenos ar junginės uždegimu bei kitomis akies ligomis, kuriomis sergant vyzdžio susiaurėjimas yra nepageidaujamas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu yra tinklainės atšokimo polinkis arba praeityje buvo atšokusi tinklainė;

- jeigu sergate bronchų astma, širdies aritmija, hipertireoze, skrandžio ir žarnų opalige, yra virškinimo trakto suaurėjimas arba šlapimo išsiskyrimo sutrikimų (pvz., dėl šlapimtakių susiaurėjimo). Tokiais atvejais vaistą galima vartoti tik tada, kai tai neabejotinai būtina.

Gydantis šiuo vaistiniu preparatu naudoti minkštų kontaktinių lęšių negalima. Jeigu galima, gydymo metu reikėtų nenešioti ir kietų kontaktinių lęšių. Jeigu lęšius nešioti būtina, prieš vaistinio preparato įlašinimą kietus kontaktinius lęšius reikia išsiimti. Juos vėl įsidėti galima ne anksčiau kaip po 20 minučių po akių lašų įlašinimo.

Kitų vaistų vartojimas

PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašai gali sąveikauti su kitais kartu vartojamais vaistais. Jeigu vartojate, neseniai vartojote arba ketinate vartoti kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu ketinate į akis lašinti be recepto įsigytų vaistų kartu su PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašais, pasakykite apie tai gydytojui. Jeigu gydytojas nori skirti Jums naujų vaistų, pasakykite, kad jau vartojate PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašus.

Vaistas gali sustiprinti vaistų, kuriais gydomas širdies nepakankamumas, poveikį. Jis gali pailginti ar susilpninti raumenis atpalaiduojamųjų vaistų veikimą bendrosios nejautros metu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA vartoti galima tik atidžiai prižiūrint gydytojui ir tik kruopščiai įvertinus naudos ir rizikos santykį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA akių lašus, susiaurėja akių vyzdžiai. Dėl to pablogėja adaptacija tamsoje ir sumažėja akies skiriamoji geba prieblandoje, o tai gali nepalankiai veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, ypač naktį arba prieblandoje. Taigi vartojant šį vaistinį preparatą vairuoti ir valdyti mechanizmus, o taip pat dirbti aukštyje, nerekomenduojama.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Tikslią vaisto dozę ir gydymo trukmę nustato gydytojas. PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta dozė lėtinės glaukomas atveju – 1 lašas į junginės maišelį 2‑4 kartus per parą. PILOKARPIN‑V UNIMED PHARMA akių lašai išlieka akyje ilgiau nei tokios pačios koncentracijos (PILOKARPIN 2%) vandeninis tirpalas, taigi santykinai pailgėja vaisto veikimas. Dėl to šį vaistą tinka vartoti vakare.

Pavartojus per didelę PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA dozę

Vartojant rekomenduojamą vaisto dozę, perdozavimo atvejų nenustatyta. Perdozavimo požymiai tokie patys, kaip šalutinio poveikio. Jeigu vaisto atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Paprastai vaistas toleruojamas gerai. Visgi įlašinus vaisto, gali pasireikšti vietinis (akių sutrikimai) ir sisteminis šalutinis poveikis.

Vietinį nepageidaujamą poveikį dažniausiai sukelia vyzdžių susiaurėjimas. Toks poveikis pasireiškia laikinu regėjimo aštrumo sumažėjimu (jauniems ligoniams pasireiškia trumpalaikė trumparegystė), regėjimo tamsoje sutrikimu ir regėjimo prieblandoje pablogėjimu. Kartais jaučiamas lengvas akių deginimas ir ašarojimas, galvos skausmas. Be to, retais atvejais gali būti padidėjusio jautrumo reakcijų, parausti vokai, pasireikšti išbėrimas ir niežulys.

Pavieniais atvejais, ypač po pakartotinio dažno vaisto lašinimo į akis, gali pasireikšti sisteminis šalutinis poveikis, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas, smarkus prakaitavimas, smarkus seilėtekis, pilvo diegliai ir bronchų spazmas. Jeigu absorbuojama didelė vaisto dozė, gali sutrikti širdies veikla.

Jeigu pasireiškė anksčiau aprašytos vietinės arba sisteminės reakcijos, sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Po kiekvieno vaisto įlašinimo, butelį reikia gerai uždaryti.

Pirmą kartą atsukus buteliuką, vaisto tinkamumo laikas 1 mėnuo.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA sudėtis

- Veiklioji medžiaga ‑ pilokarpino hidrochloridas.

- Pagalbinės medžiagos: hipromeliozė, karbetopendecino bromidas, borato rūgštis, natrio tetraboratas, išgrynintas vanduo.

PILOKARPIN-V UNIMED PHARMA išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus, bespalvis tirpalas.

Tiekiami rudo stiklo buteliai, su plastiko dangteliu ir guminiu lašintuvu.

Butelyje yra 10 ml akių lašų.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

UNIMED PHARMA spol. s.r.o.,

Oriešková 11, 821 05 Bratislava,

Slovakijos Respublika

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UNIMED PHARMA atstovybė,Vileišio g. 18,LT-10306 VilniusTel. +370 686 92060unimed@takas.lt


"Pilokarpin-V Unimed lašai 20mg/ml 10ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena