E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Paroxetin Actavis 20mg deng.tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Paroxetin Actavis 20mg deng.tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Paroxetine - 20mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Actavis
ATC kodas N06AB05
Vidutinė kaina: 4,62 Eur (15,95 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Paroxetin Actavis yra skirtas gydyti suaugusiems žmonėms, kuriems pasireiškia depresija ir/ar nerimas.

Nerimas, kuris gali būti gydomas vartojant Paroxetin Actavis, yra obsesinis kompulsinis sindromas (pasikartojančios, įkyrios mintys su nekontroliuojamu elgesiu), panika (panikos priepuoliai, įskaitant ir atsiradusius dėl agorafobijos – atvirų erdvių baimės), socialinis nerimas (baimė ar socialinių situacijų vengimas), potrauminio streso sindromas (nerimas, atsiradęs po traumuojančio įvykio) ir generalizuotas nerimo sutrikimas (bendra nerimastinga ar nervinga savijauta).

Paroxetin Actavis priklauso SSRI vaistų grupei (selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai). Kiekvieno žmogaus smegenyse yra medžiagos, vadinamos serotoninu. Depresyvių ir nerimaujančių žmonių serotonino kiekis yra mažesnis nei kitų. Nėra visiškai aišku, kaip veikia Paroxetin Actavis ir kiti SSRI, bet jie gali padėti padidinti serotonino kiekį smegenyse. Svarbu tinkamai gydyti depresiją ir nerimą, nes tai padės Jums jaustis geriau.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Paroxetin Actavis vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) paroksetino hidrochloridui, žemės riešutams, sojai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu vartojate vaistų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais, pvz., moklobemido ar metiltionino chlorido (metileno mėlynojo) ar juos vartojote per paskutiniąsias dvi savaites. Gydytojas Jums patars, kaip nutraukus vartoti MAO inhibitorių pradėti vartoti Paroxetin Actavis.

jeigu vartojate antipsichozinių vaistų, vadinamų tioridazinų ar pimozidu.

Jeigu bent vienas iš šių teiginių Jums tinka, prieš pradėdami vartoti Paroxetin Actavis, apie tai pasakykite gydytojui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės:

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Paroxetin Actavis.

jeigu Jūs vartojate kitus vaistus (žr. „Kiti vaistai ir Paroxetin Actavis“);

- jeigu vartojate tamoksifeną krūties vėžiui arba vaisingumo sutrikimui gydyti. Paroxetin Actavis gali mažinti tamoksifeno veiksmingumą, taigi gydytojas gali rekomenduoti vartoti kitą vaistą nuo depresijos;

jeigu sergate inkstų, kepenų ar širdies ligomis;

jeigu sergate epilepsija ar praeityje yra buvę traukulių priepuolių;

jei Jums kada nors yra buvę manijos epizodų (per daug aktyvus elgesys ar mintys);

jei Jums taikoma elektros impulsų terapija (EIT);

jeigu praeityje Jums yra buvę kraujo krešumo sutrikimų arba jei Jūs vartojate vaistus, kurie gali padidinti kraujavimo riziką (vaistus, kurie skystina kraują, tokius kaip varfarinas, antipsichozinius vaistus, tokius kaip perfenazinas ar klozapinas, tricikliai antidepresantai, vaistus nuo skausmo ir uždegimo, vadinamus nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ar NVNU, tokius kaip acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas, celekoksibas, etodolakas, diklofenakas, meloksikamas);

jei Jūs esate nėščia ar planuojate nėštumą (žr. „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

jei Jūs jaunesnis(-ė) nei 18 metų amžiaus (žr. „Vaikai ir jaunesni nei 18 metų amžiaus paaugliai“).

Jei Jums tinka nors vienas iš aukščiau išvardytų teiginių ir jo neaptarėte su savo gydytoju, dar kartą pasitarkite su gydytoju dėl Paroxetin Actavis vartojimo.

Vaikams ir paaugliams

Paroxetin Actavis negalima duoti vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Jaunesniems nei 18 metų amžiaus pacientams, vartojantiems Paroxetin Actavis, padidėja šalutinio poveikio rizika, tokia kaip bandymas nusižudyti, mintys apie savižudybę ar priešiškumas (dažniausia agresija, priešiškas elgesys ir pyktis).

Jei Jums (ar Jūsų vaikui) gydytojas išrašė Paroxetin Actavis ir Jūs norite tai aptarti, dar kartą aplankykite savo gydytoją. Nedelsdami praneškite gydytojui, jei Jums (ar Jūsų vaikui) vartojant Paroxetin Actavis atsirastų ar pasunkėtų nors vienas iš aukščiau išvardytų simptomų. Be to, dar nėra ištirta, ar ilgai vartojamas Paroxetin Actavis saugus šios amžiaus grupės augimui, brendimui bei kognityviniam (pažinimo) ir elgesio vystymuisi.

Atliekant paroksetino tyrimus su jaunesniais nei 18 metų amžiaus asmenimis, dažniausias šalutinis poveikis, kuris buvo mažiau nei 1 iš 10 vaikų / paauglių, buvo toks: padažnėjusios mintys apie savižudybę ir bandymai nusižudyti, sąmoningas savęs žalojimas, priešiškumas, agresyvumas ar nedraugiškumas, apetito stoka, drebėjimas, nenormalus prakaitavimas, hiperaktyvumas (energijos perteklius), susijaudinimas, emocijų kaita (įskaitant verkimą ir nuotaikos pokyčius), neįprastos mėlynės ar kraujavimas, pvz., iš nosies. Šie tyrimai taip pat parodė, kad tokių pat simptomų atsirasdavo vaikams ir paaugliams, kurie vietoj paroksetino gaudavo cukraus piliules (placebą), bet šių simptomų pasitaikydavo rečiau.

Šių klinikinių tyrimų metu kai kuriems jaunesniems nei 18 metų amžiaus pacientams nutraukus paroksetino vartojimą atsirasdavo nutraukimo efektas. Šis efektas buvo labai panašus į paroksetino vartojimą nutraukusių suaugusiųjų (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Paroxetin Actavis“). Be to, jaunesni nei 18 metų amžiaus pacientai dažniau (mažiau nei 1 iš 10) skundėsi skrandžio skausmu, jautėsi nervingi, patyrė emocijų kaitą (įskaitant verkimą, nuotaikos pokyčius, bandymą save sužaloti, mintis apie savižudybę ar bandymą nusižudyti).

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Svarbus šalutinis poveikis vartojant Parocetin Actavis

Kai kuriems paroksetino vartojantiems pacientams pasireiškia būsena, vadinama akatizija, kai jie jaučiasi sunerimę ir negali ramiai sėdėti ar stovėti. Kitiems pacientams pasireiškia vadinamasis serotonino sindromas arba piktybinis neurolepsinis sindromas, kurio metu pasireiškia kai kurie ar visi šie simptomai: labai didelio susijaudinimo ar dirglumo jutimas, minčių susipainiojimas, neramumas, karščio pojūtis, prakaitavimas, drebėjimas, krūptelėjimai, haliucinacijos (keisti vaizdai ir garsai), raumenų sąstingis, staigūs raumenų trūkčiojimai arba greitas širdies plakimas. Jei Jūs pastebėjote nors vieną iš šių simptomų, kreipkitės į gydytoją. Daugiau apie šį ir kitokį šalutinį paroksetino poveikį žiūrėkite šio lapelio 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“.

Kiti vaistai ir Paroxetin Actavis

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali pakeisti Paroxetin Actavis poveikį, ar padidinti pašalinio poveikio tikimybę. Paroxetin Actavis taip pat gali įtakoti kitų vaistų poveikį. Tokie vaistai yra:

Vaistai, vadinami monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais (įskaitant moklobemidą ir metiltioninio chloridą [metileno mėlynąjį); žiūrėkite „Paroxetin Actavis vartoti negalima“;

Tioridazonas ar pimozidas, kurie yra antipsichoziniai vaistai; žiūrėkite „Paroxetin Actavis vartoti negalima“;

Aspirinas (acetilsalicilo rūgštis), ibuprofenas ar kiti vaistai, vadinami NVNU (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo), tokie kaip celekoksibas, etodolakas, diklofenakas ir meloksikamas, vartojami skausmui ir uždegimui slopinti;

Vaistai nuo skausmo tramadolis ir petidinas;

Vaistai, vadinami triptanais, tokie kaip sumatriptanas, vartojamas migrenai gydyti;

Kiti antidepresantai, įskaitant SSSI ir triciklius antidepresantus, tokius kaip klomipraminą, nortriptiliną ir dezipraminą;

Maisto papildas triptofanas;

Mivakuris ir suksametonis (naudojami anestezijai);

Tokie vaistai kaip litis, risperidonas, perfenazinas, klozapinas (vadinami antipsichoziniais vaistais), vartojami kai kurioms psichiatrinėms ligoms gydyti;

Fentanilis, vartojamas nejautrai ar lėtiniam skausmui gydyti;

Fosamprenaviro ir ritonaviro derinys, kuris vartojamas Žmogaus imunodeficito viruso infekcijai (ŽIV) gydyti;

Jonažolė, vaistažolė vartojama nuo depresijos;

Fenobarbitalis, fenitoinas, natrio valproatas ar karbamazepinas, vartojami esant priepuoliams ar epilepsijai;

Atomoksetinas, kuris yra vartojamas dėmesio stokos hiperaktyvumo sindromui (DSHS) gydyti;

Prociklidinas, vartojamas tremorui slopinti, ypač sergant Parkinsono liga;

Varfarinas ir kiti vaistai (vadinami antikoaguliantais), vartojami kraujui skystinti;

Propafenonas, flekainidas ir kiti vaistai, vartojami širdies ritmo sutrikimams (netolygiam širdies plakimui) gydyti;

Metoprololis, beta blokatorius, kuris vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui ir širdies ligoms gydyti;

Pravastatinas, kuriuo gydomos padidėjusios cholesterolio koncentracijos;

Rifampicinas, vartojamas tuberkuliozei (TB) ir raupsams gydyti;

Linezolidas, antibiotikas;

Tamoksifenas, kuris vartojamas krūties vėžiui gydyti ar esant vaisingumo sutrikimams.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote vaistų iš šio sąrašo ir to neaptarėte su savo gydytoju, dar kartą kreipkitės į gydytoją ir klauskite, ką daryti. Gali reikėti sumažinti vaisto dozę arba Jums gali tekti vartoti kitą vaistą.

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Paroxetin Actavis vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Vartodami Paroxetin Actavis negerkite alkoholio. Alkoholis gali pasunkinti simptomus ar sustiprinti šalutinį poveikį. Paroxetin Actavis vartojimas ryte su maistu sumažins pykinimo tikimybę.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Gauta keletas pranešimų apie padidėjusią apsigimimų, ypač širdies ydų, riziką kūdikiams, kurių motinos pirmaisiais nėštumo mėnesiais vartojo paroksetiną. Apskritai maždaug 1 iš 100 kūdikų gimsta su širdies yda, o motinų, vartojusių paroksetiną, kūdikiams širdies ydos nustatomos 2 iš 100. Kartu su savo gydytoju galite nuspręsti ar gydymą pakeisti kitu ar palaispniui nutraukti gydymą Paroxetin Actavis kol laukiatės. Atsižvelgdamas į aplinkybes, gydytojas gali patarti tęsti gydymą paroksetinu. Sergant plautine hipertenzija, kraujo spaudimas kraujagyslėse tarp kūdikio širdies ir plaučių yra per didelis.

Jei Paroxetin Actavis vartojate paskutinius 3 nėštumo mėnesius, ką tik gimusiam Jūsų kūdikiui gali pasireikšti kai kurie simptomai. Šie simptomai dažniausiai pasireiškia per 24 valandas po gimimo.

Tai apsunkintas kvėpavimas, pamėlusi oda ar lūpos, per aukšta ar per žema temperatūra, pamėlę lūpos, vėmimas ar nesugebėjimas normaliai maitintis, nuovargis, negalėjimas normaliai miegoti, nuolatinis verkimas, įsitempę ar suglebę raumenys, tremoras, drebulys ar traukuliai. Jei Jūsų kūdikiui gimus pasireiškia kuris nors iš šių simptomų ar Jums neramu dėl Jūsų kūdikio sveikatos, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jis suteiks reikalingą pagalbą.

Žindymas

Nedidelis paroksetino kiekis gali patekti į pieną. Jei vartojate Paroxetin Actavis, prieš pradedant žindymą dar kartą kreipkitės į gydytoją ir tai aptarkite. Kartu su savo gydytoju Jūs galite nuspręsti, kad žindysite kūdikį vartodama Paroxetin Actavis.

Vaisingumas

Tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad paroksetinas blogina spermos kokybę. Teoriškai tai gali veikti vaisingumą, bet įtakos žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Galimas šalutinis Paroxetin Actavis poveikis yra svaigimas, minčių susipainiojimas, mieguistumas ar apsiblausęs regėjimas. Jei Jums atsirado toks šalutinis poveikis, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

Paroxetin Actavis sudėtyje yra sojų lecitino (E322), kuriame gali būti sojų baltymo.

Jei jūs alergiškas žemės riešutams arba sojai, šio vaisto vartoti negalima.

Paroxetin Actavis 30 mg plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra pigmento saulėlydžio geltonojo (E110).

Gali sukelti alerginę reakciją.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pradinė dozė Rekomenduojama paros dozė Maksimali paros dozė
Depresija 20 mg 20 mg 50 mg
Obsesinis kompulsinis sindromas(obsesija ir kompulsija) 20 mg 40 mg 60 mg
Panikos sutrikimai(panikos priepuoliai) 10 mg 40 mg 60 mg
Socialinio nerimo sutrikimas(baimė ar socialinių situacijų vengimas) 20 mg 20 mg 50 mg
Potrauminio streso sindromas 20 mg 20 mg 50 mg
Generalizuoto nerimo sutrikimas 20 mg 20 mg 50 mg

Gydytojas Jums patars, nuo kokios Paroxetin Actavis dozės reikia pradėti. Dauguma žmonių pradeda jaustis geriau po keleto savaičių. Jei Jums po tiek laiko nepasidarys geriau, kreipkitės į gydytoją, kuris Jums patars. Gydytojas gali nuspręsti palaipsniui didinti dozę po 10 mg iki maksimalios paros dozės.

Išgerkite tabletes iš ryto su maistu. Išgerkite jas užsigerdami stikline vandens.

Nekramtykite.

Gydytojas pasakys Jums, kiek laiko turėsite gerti šias tabletes. Tai gali trukti daugelį mėnesių ar net ilgiau.

Senyviems žmonėms

Maksimali vyresnių nei 65 metų amžiaus ligonių paros dozė yra 40 mg.

Pacientai, sergantys kepenų arba inkstų ligomis

Jeigu turite problemų su kepenimis ar sunkią inkstų ligą, Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums reikia skirti mažesnę nei įprasta paroksetino dozę. Jei Jūsų kepenų ar inkstų liga sunki, maksimali dozė yra 20 mg parai.

Ką daryti pavartojus per didelę Paroxetin Actavis dozę?

Niekada negerkite daugiau tablečių nei rekomendavo Jūsų gydytojas. Jei išgėrėte per daug Paroxetin Actavis tablečių (ar išgėrė kas nors kitas), nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar važiuokite į ligoninę. Parodykite jiems tablečių pakuotę. Pavartojus per didelę paroksetino dozę gali atsirasti bet kuris iš 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“ minimų ar toliau pateiktų simptomų: karščiavimas, nekontroliuojamas raumenų įsitempimas.

Pamiršus pavartoti Paroxetin Actavis

Gerkite vaistą kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

Jei pamiršote išgerti dozę ir atsiminėte prieš eidamas miegoti, išgerkite nedelsdamas. Toliau tęskite kaip įprastai.

Jei atsiminėte naktį ar kitą dieną, praleistos dozės negerkite. Jums gali atsirasti nutraukimo simptomų, bet jie turėtų praeiti, kai įprastu laiku išgersite kitą dozę.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Ką daryti, jei nesijaučiate geriau

Paroxetin Actavis nepašalins Jūsų simptomų iš karto – visų antidepresantų poveikiui atsirasti reikia tam tikro laiko. Kai kurie žmonės pradeda jaustis geriau per keletą savaičių, bet kai kuriems tai gali užtrukti ilgiau. Kai kuriems žmonėms, vartojantiems antidepresantus, prieš būsimą pagerėjimą būna savijautos pablogėjimas. Jei Jūs nepasijusite geriau po keleto savaičių, kreipkitės į gydytoją, kuris Jums patars. Jūsų gydytojas paprašys Jus apsilankyti po keleto savaičių. Pasakykite gydytojui, kad Jūs nepradėjote jaustis geriau.

Nustojus vartoti Paroxetin Actavis

Nenutraukite Paroxetin Actavis vartojimo, kol nepasakys gydytojas.

Nutraukiant Paroxetin Actavis vartojimą, gydytojas padės Jums per keletą savaičių ar mėnesių palaipsniui sumažinti dozę – tai turėtų padėti sumažinti nutraukimo efekto tikimybę. Vienas iš būdų tai padaryti yra palaipsniui mažinti Jūsų vartojamą Paroxetin Actavis dozę po 10 mg per savaitę. Daugumai žmonių nutraukus Paroxetin Actavis vartojimą simptomai būna nesunkūs ir praeina savaime per 2 savaites. Kitiems žmonėms šie simptomai gali būti sunkesni ar trukti ilgiau. Jeigu Jums išsivystė nutraukimo sindromas mažinant vartojamų tablečių kiekį, Jūsų gydytojas gali nupręsti, kad turėtumėte mažinti vartojamų tablečių kiekį lėčiau. Jei nutraukus Paroxetin Actavis vartojimą Jums išsivystė sunkus nutraukimo sindromas, kreipkitės į gydytoją. Jis gali Jūsų paprašyti vėl pradėti vartoti tabletes ir mažinti jų skaičių lėčiau.

Net jeigu Jums ir išsivystė nutraukimo sindromas, Jūs galėsite nutraukti Paroxetin Actavis vartojimą.

Galimas nutraukimo sindromas pabaigus gydymą

Tyrimai rodo, kad 3 iš 10 pacientų, nustoję vartoti Paroxetin Actavis, patiria vieną ar daugiau simptomų. Kai kurių nutraukimo sindromo simptomų pasitaiko dažniau nei kitų.

Dažniausias šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 10 žmonių:

apsvaigimas, svyravimas ar sutrikusi pusiausvyra;

smeigtukų ar adatų badymo pojūtis, deginimas ir (rečiau) elektros šoko pojūčiai, taip pat ir galvoje, zvimbimas, švilpimas, čirškimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (ūžimas ausyse);

miego sutrikimai (ryškūs sapnai, košmarai, nemiga);

nerimas;

galvos skausmai.

Nedažnas šalutinis poveikis, pasitaikantis 1 iš 100 žmonių:

šleikštulys (pykinimas);

prakaitavimas (įskaitant naktinius prakaitavimus);

neramumas ar sujaudinimas;

tremoras (drebėjimas);

minčių susipainiojimas ar dezorientacija;

viduriavimas (laisvi viduriai);

jausmingumas ar dirglumas;

regėjimo sutrikimai;

širdies plazdėjimas ar mušimas (smarkus plakimas).

Jei Jūs susirūpinęs dėl Paroxetin Actavis vartojimo nutraukimo ir nutraukimo sindromo, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Labiau tikėtina, kad šalutinis poveikis vartojant paroksetiną dažniau gali pasireikšti per keletą pirmų vartojimo savaičių.

Jei gydymo metu pasireikštų toliau nurodytas šalutinis poveikis, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių):

- Jei pasireiškia neįprastas nubrozdinimas ar kraujavimas, įskaitant vėmimą krauju, alpulį, kraują išmatose, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į ligoninę.

- Jei pastebite, kad negalite praryti vandens, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į ligoninę.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių):

- Jei pasireiškia traukuliai (priepuoliai), nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į ligoninę.

- Jei jaučiatės nerimstąs ar jaučiate, kad negalite ramiai nusėdėti ar stovėti, tai gali būti sutrikimo, vadinamo akatizija, požymis. Paroxetin Actavis dozės didinimas gali šį poveikį stiprinti. Jei taip jaučiatės, kreipkitės į gydytoją.

- Jei jaučiatės pavargęs, silpnas ar sutrikęs ar jei raumenys atrodo skaudantys, sustingę ir nekoordinuoti, tai gali būti sumažėjusio natrio kiekio kraujyje požymis. Jei šie simptomai pasireiškia, kreipkitės į gydytoją.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių):

- Alerginės reakcijos

Jei pasireiškia raudonas ir gumbuotas bėrimas, vokų, veido, lūpų, burnos ar liežuvio tinimas, niežėjimas ar apsunkintas kvėpavimas (trūksta oro) ar rijimas ir jaučiatės silpni ir apsvaigę, dėl ko griūnate ar prarandate sąmonę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į ligoninę.

Sunkūs odos bėrimai (tame tarpe daugiaformė eritema, Stivenso-Džonsono sindromas ar toksinė epidermio nekrolizė)

Sunkios odos reakcijos gali būti pavojingos gyvybei, jas reikia nedelsiant gydyti. Pradžioje jos pasireiškia kaip apvalios dėmės su pūslele viduryje, dažniausiai ant rankų ir kojų, sunkesnio bėrimo atveju gali luptis krūtinė ar nugara. Gali atsirasti papildomų simptomų – akių infekcija (konjunktyvitas) ar opos burnoje, gerklėje ir nosyje. Sunkiais atvejais bėrimas gali progresuoti į labai išplitusį odos lupimąsi, kuris gali būti pavojingas gyvybei. Labai dažnai kartu su tokiu bėrimu skauda galvą, karščiuojama, skauda kūną (panašūs į gripo simptomai). Jei Jus išberia ar pasireiškia kiti odos simptomai, nutraukite Paroxetin Actavis vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei pasireiškia keletas ar visi toliau nurodyti simptomai, jums gali būti serotonininis sindromas. Požymiai yra: sutrikimas, nenustygimas, prakaitavimas, kratymasis, drebulys, haliucinacijos (keisti vaizdai ar garsai), staigūs raumenų trūkčiojimai ar greitas širdies plakimas. Jei tai jaučiate, kreipkitės į gydytoją.

Ūmi glaukoma

Jei akys tampa skausmingos ir liejasi vaizdas, kreipkitės į gydytoją.

Kepenų pakenkimas (hepatitas, gelta ir/ar kepenų nepakankamumas).

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis):

Jei bet kuriuo momentu kyla minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į ligoninę.

Kitas gydymo metu galintis atsirasti šalutinis poveikis

Labai dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių):

pykinimas,

seksualumo arba seksualinės funkcijos pokyčiai, pvz., orgazmo nebuvimas, nenormali erekcija ar ejakuliacija vyrams.

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių):

padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje,

apetito stoka,

prastas miegas (nemiga) ar mieguistumas,

nenormalūs sapnai, taip pat ir košmarai,

galvos svaigimas, drebulys,

galvos skausmas, pykinimas, silpnumas,

sunkumas susikaupti,

sujaudinimas,

keistas silpnumas;

apsiblausęs regėjimas;

žiovulys, sausa burna;

viduriavimas ar vidurių užkietėjimas;

vėmimas;

svorio didėjimas;

prakaitavimas.

Nedažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių):

trumpalaikis kraujospūdžio padidėjimas, arba sumažėjimas, dėl kurio galite jausti svaigulį ar net apalpti, kai staigiai atsistojate;

dažnesnis nei įprastai širdies ritmas;

judesių nebuvimas, sustingimas, drebėjimas ar nenormalūs judesiai burnoje ir liežuviu;

vyzdžių išsiplėtimas;

odos bėrimas;

niežulys;

minčių susipainiojimas;

haliucinacijos (keisti vaizdai ir garsai);

negalėjimas nusišlapinti (šlapimo susilaikymas) arba nekontroliuojamas, nevalingas šlapinimasis (šlapimo nelaikymas);

jeigu sergate diabetu, galite pastebėti, kad vartojant Paroxetin Actavis, pablogėjo gliukozės koncentracijos kraujyje kontrolė. Pasikalbėkite su savo gydytoju, kaip keisti insulino arba kitų vaistų diabetui gydyti dozavimą.

Reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 1000 žmonių):

nenormali pieno gamyba krūtyse vyrams ir moterims;

reta širdies veikla;

poveikis kepenims, kurį galima nustatyti tiriant kepenų funkciją pagal kraujo rodiklius;

panikos priepuoliai;

pernelyg aktyvus elgesys ar mintys (manija);

atsiskyrimas nuo savęs (depersonalizacija);

nerimas;

nenugalimas noras judinti kojas (neramių kojų sindromas);

skausmas sąnariuose ar raumenyse;

padidintas hormono prolaktino kiekis kraujyje;

menstruacijų ciklo sutrikimai (įskaitant gausias arba nereguliarias menstruacijas, neciklinį kraujavimą ir menstruacijų nebuvimą arba vėlavimą).

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų):

netinkamos antidiuretinio hormono sekrecijos sindromas (NAHSS), kuomet dėl netinkamų cheminių signalų kūne kaupiasi daugiau vandens ir sumažėja natrio (druskos) koncentracija. Pacientai, kuriems pasireiškia NAHSS, gali sunkiai sirgti arba visiškai nejausti šios ligos požymių;

skysčių ar vandens sankaupos (kurios gali sukelti rankų ar kojų sutinimą);

jautrumas saulės šviesai;

skausminga ilgai trunkanti erekcija;

mažas trombocitų kiekis kraujyje.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

agresija

Kai kuriems paroksetino vartojantiems pacientams atsiranda zvimbimas, šnypštimas, švilpimas, čirškimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (ūžimas ausyse).

Pastebėta padidėjusi kaulų lūžių rizika tarp šio tipo vaistus vartojančių pacientų.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės, talpyklės ir kartoninės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Lizdinė plokštelė: Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje.

Tablečių talpyklė: Laikykite gamintojo pakuotėje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Paroxetin Actavis sudėtis

Veiklioji medžiaga yra paroksetinas.

Kiekvienoje Paroxetin Actavis 20 mg tabletėje yra 22,22 mg bevandenio paroksetino hidrochlorido, atitinkančio 20 mg paroksetino.

Kiekvienoje Paroxetin Actavis 30 mg tabletėje yra 33,33 mg bevandenio paroksetino hidrochlorido, atitinkančio 30 mg paroksetino.

Pagalbinės medžiagos:

Tabletės šerdis: magnio stearatas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, manitolis, mikrokristalinė celiuliozė.

20 mg ir 30 mg tabletės plėvelė: metakrilo rūgštis ir metilmetakrilato kopolimeras, iš dalies hidrolizuotas polivinilo alkoholis, titano dioksidas, talkas, sojų lecitinas (E322) ir ksantano lipai (E415).

30 mg tabletės plėvelėje, be minėtų medžiagų, dar yra: indigokarmino (E132), saulėlydžio geltononojo (E110), kvinolino geltonojo (E104).

Paroxetin Actavis tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

Paroxetin Actavis 20 mg tabletės yra apvalios, abipusiai išgaubtos, baltos arba balkšvos, 10 mm skersmens, dengtos plėvele. Vienoje jų pusėje yra įspausta vagelė ir ženklas „P“, kitoje  vagelė ir ženklas „20“.

Paroksetin Actavis 30 mg tabletės yra apvalios, abipusiai išgaubtos, mėlynos, 12 mm skersmens, dengtos plėvele. Vienoje jų pusėje yra įspausta vagelė, kitoje  ženklas „P30“.

Pakuotės:

Vienoje pakuotėje yra 20, 30, 60 arba 100 tablečių. Lizdinė plokštelė, kurioje yra 10 tablečių.

Baltu apvaliu LDPE dangteliu uždengta balta cilindrinė PP talpyklė, kurioje yra desikanto (silikagelio). Vienoje talpyklėje yra 20, 30, 60 arba 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas

Actavis Nordic A/S, Ørnegårdsvej 16, 2820 Gentofte, Danija

Gamintojas

Actavis hf., Reykjavikurvegi 78, IS-222 Hafnarfjördur, Islandija

arba

Actavis Ltd., BLB016 Bulebel Industrial Estate, Zejtun ZTN 3000, Malta

arba

Actavis Nordic A/S, Ørnegårdsvej 16, 2820 Gentofte, Danija

arba

Balkanpharma – Dupnitsa AD, 3 Samokovsko Shosse Str., Dupnitsa 2600, Bulgarija

arba

Genericon Pharma Ges.m.b.H., ATHafnerstrasse 211, A-8054 Graz, Austrija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registruotojo atstovas.

UAB „Actavis Baltics“

Senasis Ukmergės kelias 4

Užubalių kaim., Avižienių sen.,

LT-14012 Vilniaus raj.

Tel. +370 5 260 96 15

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-01-29

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Paroxetin Actavis 20mg deng.tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 42min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.202 Panevėžys

Nemuno g. 75, Panevėžys
(8 45) 442 687
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.317 Kelmė

Vytauto Didžiojo g. 84, Kelmė
(8 427) 51 648
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 42min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.215, Marijampolė
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 3, Marijampolė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 42min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 228 Marijampolė Vytauto 12

Vytauto g. 12-21, Marijampolė
(8 343) 50 252
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 271 Biržai Vilniaus

Vilniaus g. 113-33, Biržai
(8 450) 34 015
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 42min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 38 Šakiai Kudirkos 61
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 61, Šakiai
(8 345) 52 008
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 42min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 264 Kazlų Rūda Valančiaus 22

M.Valančiaus g. 22, Kazlų Rūda
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Vaistų skrynelė, UAB, vaistinė, filialas Bažnyčios
Visuomenės vaistinė
Bažnyčios g. 15-1, Marijampolė
(8 343) 50 227
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 42min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena