E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

OtriDUO 0,5mg+0,6mg/ml nosies purškalas, tirpalas 10ml

Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai >  Vaistai nosies ligoms gydyti
Pavadinimas: OtriDUO 0,5mg+0,6mg/ml nosies purškalas, tirpalas 10ml
Veikliosios medžiagos: Xylometazoline
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: GlaxoSmithKline
ATC kodas R01AB06
Vidutinė kaina: 4,76 Eur (16,44 Lt)
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

OtriDuo yra dviejų vaistinių preparatų derinys, į kurio sudėtį įeina dvi skirtingos medžiagos. Viena jų sumažina sekreciją iš nosies, kita - pasižymi nosies užgulimą mažinančiu poveikiu.

OtriDuo naudojamas peršalus, nosies užgulimo ir varvėjimo (rinorėjos) gydymui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

OtriDuo vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ksilometazolino hidrochloridui ar ipratropio bromidui arba bet kuriai pagalbinei OtriDuo medžiagai;

vaikams ir paaugliams iki 18 metų, kadangi vartojimo patirties yra nedaug;

jeigu esate alergiškas atropinams arba panašioms medžiagoms pvz. hiosciaminui ar skopolaminui;

jeigu Jums buvo pašalinta hipofizė operacijos per nosį būdu;

jeigu Jums buvo atlikta operacija per nosį arba burną, kurios metu galėjo būti pažeistas smegenų dangalas;

jeigu Jūs sergate glaukoma;

jeigu Jūs sergate sausuoju nosies gleivinės uždegimu (rhinitis sicca).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Prieš pradėdami vartoti OtriDuo visada pasikonsultuokite su gydytoju:

Jeigu esate alergiškas tam tikroms adrenerginėms medžiagoms (pvz. adrenalinui, efedrinui), kadangi gali pasireikšti šios nepageidaujamos reakcijos: nemiga, galvos svaigimas, drebulys, padažnėjęs širdies ritmas arba pakilęs kraujospūdis.

Jeigu Jūs sergate širdies kraujagyslių liga, diabetu, jūsų kraujospūdis yra padidėjęs arba jeigu Jums padidėjęs skydliaukės hormono išsiskyrimas (hipertiroidizmas).

Jeigu jums yra padidėjusi prostata, susiaurėjęs šlapimtakis arba uždaro kampo glaukoma.

Saugokitės, kad OtriDuo nepatektų į akis ar aplink jas. Jei OtriDuo patektų į akis, Jums gali pasireikšti laikinas neaiškus matymas, akių suerzinimas, skausmas ar paraudimas. Jeigu sergate uždaro kampo glaukoma, tokiu atveju liga gali pablogėti. Skalaukite akis šaltu vandeniu, jeigu akis skauda ir neaiškiai matote, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu Jūs lengvai pradedate kraujuoti iš nosies;

Jeigu Jums yra žarnų nepraeinamumas arba cistinė fibrozė;

Jeigu Jums yra gerybinis auglys (feochromocitoma), dėl kurio gaminasi dideli adrenalino ir noradrenalino kiekiai.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

OtriDuo gali įtakoti arba būti įtakojamas šių vaistinių preparatų:

Tam tikrų vaistų, vartojamų depresijos gydymui (MAO inhibitoriai, tri- ir tetracikliniai antidepresantai):

- Kartu vartojant OtriDuo ir MAO inhibitorių, vartojimo metu, arba per dvi savaites po OtriDuo vartojimo nutraukimo, gali žymiai pakilti kraujo spaudimas.

- Kartu vartojant OtriDuo ir tri- arba tetraciklinių antidepresantų, vartojimo metu, arba per dvi savaites po OtriDuo vartojimo nutraukimo, gali pasireikšti sustiprintas ksilometazolino (vienos iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) poveikis.

Tam tikrų vaistinių preparatų, mažinančių žarnyno judesius, lengvinančius pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone (preparatai sudėtyje turintys anticholinerginių medžiagų):

- Kartu vartojant OtriDuo ir tam tikrų vaistinių preparatų, mažinančių žarnyno judesius, lengvinančius pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone (preparatai sudėtyje turintys anticholinerginių medžiagų), gali sustiprėti žarnyno judesius mažinančių ir pykinimą, atsirandantį važiuojant transporto priemone lengvinančių vaistų poveikis.

Jeigu vartojate kurį nors iš išvardintų vaistinių preparatų, prieš pradėdami vartoti OtriDuo, pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumo metu OtriDuo vartoti negalima, nebent gydytojas paskyrė kitaip. Žindymo laikotarpiu OtriDuo vartoti negalima, nebent gydytojas paskyrė kitaip.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

OtriDuo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji: po vieną įpurškimą į kiekvieną nosies landą daugiausiai 3 kartus per dieną, ilgiausiai 7 dienas iš eilės. Tarp dozių reikalinga ne trumpesnė kaip 6 valandų pertrauka. Gydymo trukmė negali viršyti 7 dienų, kadangi ilgalaikis gydymas nosies užgulimą mažinančiais preparatais (kaip ksilometazolinas, kuris yra viena iš OtriDuo veikliųjų medžiagų) gali sukelti nosies gleivinės patinimą – antrinę slogą (rhinitis medicamentosa).

OtriDuo poveikis vyresniems nei 70 metų amžiaus žmonėms nebuvo tirtas.

OtriDuo nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams iki 18 metų.

Jeigu Jums atrodo, kad OtriDuo poveikis per silpnas arba per stiprus, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

OtriDuo vartojimo instrukcija:

Prieš vartodami preparatą, visada išsišnypškite nosį.

Nuimkite dangtelį.

Prieš naudodami dozavimo pompą pirmą kartą arba jei pompa nebuvo naudotasi 9 dienas: keletą įpurškimų išpurkškite į aplinką, kol purškalo dozė pasidarys vienoda.

Buteliuką laikykite statmeną.

Šiek tiek pasilenkite į priekį.

Uždenkite vieną nosies landą pirštu prispausdami šnervę, į kitą nosies landą įkiškite purkštuko antgalį.

Paspauskite pompą ir tuo pačiu metu įkvėpkite pro nosį.

Pakartokite procedūrą į kitą nosies landą.

Efektą pajusite per 5 – 15 minučių po įpurškimo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę OtriDuo dozę

Pavartojus per didelę OtriDuo dozę, kreipkitės konsultacijos į gydytoją, ligoninę arba priėmimo skyrių, kad sumažintumėte nepageidaujamo poveikio riziką. Tai ypatingai svarbu vaikams, kadangi nepageidaujamų reakcijų pasireiškimo tikimybė jiems yra didesnė negu suaugusiems.

Perdozavimo simptomai yra stiprus galvos svaigimas, prakaitavimas, stipriai nukritusi kūno temperatūra, galvos skausmas, sulėtėjęs širdies ritmas, padažnėjęs širdies ritmas, sunkumas kvėpuoti, koma, padidėjęs kraujo spaudimas, po kurio gali sekti kraujo spaudimo sumažėjimas.

Kiti galimi simptomai yra burnos džiūvimas, haliucinacijos, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija).


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

OtriDuo, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujami reiškiniai, apie kuriuos buvo pranešta vartojant OtriDuo:

Labai dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei 1 iš 10 vartotojų): kraujavimas iš nosies, sloga (rinorėja), kraujingos išskyros iš nosies.

Dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų): sausa ir sudirgusi nosies gleivinė, sausa ir sudirgusi gerklė, burnos džiūvimas, galvos skausmas.

Šių nepageidaujamų reakcijų sąrašą papildo nepageidaujamos reakcijos, užfiksuotos vartojant kitus rinkoje esančius vaistinius preparatus, savo sudėtyje turinčius tik kurią nors vieną iš OtriDuo aktyviųjų medžiagų:

Dažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų): nosies ir gerklės gėlimas, čiaudulys, deginimo jausmas.

Nedažni nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 1000 vartotojų): padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla. Nosies užgulimas, ypatingai po dažno ir ilgalaikio naudojimo.

Reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei nuo 1 iki 10 iš 10 000 vartotojų): virškinimo trakto suerzinimas, padažnėjęs pulsas, nekoordinuoti greiti širdies susitraukimai, galvos svaigimas, sunku iki galo ištuštinti šlapimo pūslę, sunkumas ryškiai matyti įvairiu atstumu esančius daiktus (sutrikusi akies akomodacija), padidėjęs spaudimas akyje, glaukomos pablogėjimas, akių skausmas, vyzdžių išsiplėtimas, niežėjimas, bėrimas, dilgėlinė. Stiprios alerginės reakcijos, liežuvio, lūpų ir veido patinimas, gerklės spazmai.

Labai reti nepageidaujami reiškiniai (pasitaiko ne dažniau nei 1 iš 10 000 vartotojų): nerimas, nemiga, nuovargis, laikini regėjimo sutrikimai, nereguliarus pulsas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OtriDuo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Negalima užšaldyti.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

OtriDuo sudėtis

Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir ipratropio bromidas. 1 ml purškalo yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 0,6 mg ipratropio bromido. Vienoje purškalo dozėje yra 70 mikrogramų ksilometazolino hidrochlorido ir 84 mikrogramai ipratropio bromido.

Pagalbinės medžiagos yra dinatrio edetatas, glicerolis 85 %, išgrynintas vanduo, vandenilio chlorido rūgštis ir natrio hidroksidas (pH palaikymui).

OtriDuo išvaizda ir kiekis pakuotėje

OtriDuo yra skaidrus bespalvis tirpalas.

Viename buteliuke yra apytiksliai 70 dozių.

OtriDuo parduodamas 10 ml buteliukuose su mechaniniu purkštuku.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Novartis Finland Oy,

Metsänneidonkuja 10,

02130 Espoo,

Suomija

Gamintojas

Novartis Consumer Health GmbH

Zielstattstrasse 40

D – 81379 München

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Novartis Consumer Health Services SA atstovybėGoštauto 40B, LT0112 VilniusTel. +370 5 260 41 50


"OtriDUO 0,5mg+0,6mg/ml nosies purškalas, tirpalas 10ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.81 Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Pramonės g. 6, Šiauliai
(8 41) 59 81 59
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 22:00 VII 09:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 58min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.290 Vilnius

Mindaugo g. 25, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.38 Dūkštynos
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 113, Dūkštynos
(8 340) 60 026
Darbo laikas: I - VII 10:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.16 Radviliškis
Visuomenės vaistinė
Vasario 16-osios g. 11, Radviliškis
(8 650) 16 637
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.7 Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 220, Šiauliai
(8 41) 52 08 53
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 VII 10:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 58min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 58min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.57 Lentvaris
Visuomenės vaistinė
Klevų al. 4, Lentvaris
Darbo laikas: I - V 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.194 Kuršėnai

Vilniaus g. 1, Kuršėnai
(8 413) 90 792
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB filialas Vilnius Genių

Genių g. 10a, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena