E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Orfarin 5mg tabletės N30

Kraują ir kraujodaros sistemą veikiantys vaistai >  Antitromboziniai vaistai
Pavadinimas: Orfarin 5mg tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Warfarin - 5mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Orion Pharma
ATC kodas B01AA03
Vidutinė kaina: 2,91 Eur (10,05 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

ORFARIN – geriamojo antikoagulianto – tabletės vartojamos tromboembolijos (kraujo krešulių) profilaktikai arba jai ir jos komplikacijoms gydyti. ORFARIN tabletės mažina kraujo polinkį krešėti.

Gydytojas Jums paaiškins, kokias ligas šis vaistas gydo ir nuo kokių ligų apsaugo. Dažniausiai šis vaistas vartojamas:

kojų giliųjų venų trombozės (kojų venų kraujo krešulių) ir plaučių embolijos (kraujo krešulių plaučių arterijose) profilaktikai ir gydymui;

kad nesusidarytų kraujo krešulių ir jų nepatektų į smegenų, vainikines ar kitas organizmo arterijas, kai yra skilvelių virpėjimas (širdies aritmija), po miokardo infarkto ar širdies vožtuvo protezavimo.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

ORFARIN vartoti negalima:

jeigu yra alergija varfarino natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu yra pirmieji trys nėštumo mėnesiai ar paskutinės keturios nėštumo savaitės;

jeigu yra polinkis kraujuoti: hemofilija, vonVilebrando liga, sumažėjęs trombocitų kiekis (trombocitopenija) ar sutrikusi jų funkcija;

jeigu yra sunkus kepenų nepakankamumas ar kepenų cirozė;

jeigu sergate hipertenzija ir nesigydote;

jeigu nesenai buvo pasireiškęs kraujavimas į kaukolės ertmę;

jeigu turite polinkį dažnai nukristi dėl neurologinių arba kitokių sveikatos sutrikimų;

jeigu nesenai buvo atlikta centrinės nervų sistemos arba akių operacija, arba Jums tokia operacija bus atlikta artimiausioje ateityje;

jeigu sergate endokarditu ar perikarditu, ar yra skysčio perikarde;

jeigu anksčiau kraujavo iš virškinimo trakto (pvz.: perforuota opa, kraujingos ar juodos išmatos, vėmimas krauju) ar iš šlapimo takų (neaiškios kilmės kraujas šlapime).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti ORFARIN arba jo vartodami, jeigu:

esate nėščia ar ketinate pastoti;

sergate storosios žarnos divertikulioze;

sergate hipertiroze ar hipotiroze;

yra staiga paūmėjantis širdies nepakankamumas (epizodiškos kojų edemos ir dusulys);

yra kita negu paminėta kepenų nepakankamumo forma ar hepatitas;

yra inkstų nepakankamumas;

artimoje ateityje rengiatės operacijai;

buvo nustatyta, kad tam tikri fermentai (vadinamieji CYP2C9 fermentai) Jūsų organizme veikia silpnai;

vartojate bet kokių kitų vaistų, augalinių preparatų ar maisto papildų;

atsirado bet koks kraujavimas.

Gydymo ORFARIN metu būtina vengti esminių dietos pokyčių, kadangi tai gali turėti įtakos gydymo poveikiui. Jei nuspręsite pradėti valgyti vegetarišką maistą ar laikytis labai griežtos dietos, pasireikš depresija, pradėsite vemti, viduriuoti ar tuštintis riebiomis išmatomis arba jei atsiras kitokių virškinimo sutrikimų, kreipkitės į gydytoją.

Kiti vaistai ir ORFARIN

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

Pasakykite gydytojui apie visus kitus Jūsų vartojamus vaistus, t.y. įsigytus su gydytojo receptu, be recepto, augalinius preparatus, natūralius produktus bei vitaminus.

Vaistiniai preparatai

Nuo labai daug vaistų priklauso ORFARIN tablečių poveikis, jis gali tiek sustiprėti, tiek susilpnėti. Nepasitarus su gydytoju, negalima pradėti vartoti naujų vaistų ar nustoti gerti senų. Bet koks kartu vartojamų vaistų pakeitimas gali sutrikdyti geriamojo antikoagulianto sukeliamo poveikio pusiausvyrą, todėl reikės dažniau nustatyti INR (veninio kraujo laboratorinis tyrimas).

Jei prireikia skausmą malšinančio vaisto, kreipkitės į gydytoją. Be recepto įsigyjamų analgetikų, pvz., acetilsalicilo rūgšties ar ibuprofeno, negalima vartoti geriant antikoaguliantus. Laikinai skausmui numalšinti arba temperatūrai sumažinti galima vartoti tik paracetamolį.

Toliau išvardyti vaistiniai preparatai gali keisti varfarino poveikį, todėl apie jų vartojimą būtina pasakyti gydytojui.

Visi nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ir kraujo krešėjimą slopinantys vaistai.

Vaistai nuo skausmo: dekstropropoksifenas, paracetamolis, tramadolis.

Vaistai nuo širdies ritmo sutrikimo: amjodaronas, propafenonas, kvinidinas.

Antibakteriniai preparatai (jų vartojama susirgus infekcine liga): amoksicilinas, azitromicinas, cefaleksinas, cefamandolis, cefmenoksimas, cefmetazolas, cefoperazonas, cefuroksimas, chloramfenikolis, ciprofloksacinas, klaritromicinas, doksiciklinas, eritromicinas, gatifloksacinas, grepafloksacinas, izoniazidas, latamoksefas, levofloksacinas, metronidazolas, moksifloksacinas, nalidikso rūgštis, norfloksacinas, ofloksacinas, roksitromicinas, sulfafurazolas, sulfametizolas, sulfametoksazolas ir trimetoprimas, sulfafenazolas, tetraciklinas, kloksacilinas, dikloksacilinas, flukloksacilinas, nafcilinas, rifampicinas.

Antigrybeliniai vaistai: flukonazolas, itrakonazolas, ketokonazolas, mikonazolas (ir valgomasis gelis).

Vaistai nuo podagros: alopurinolis, sulfinpirazonas.

Vaistai nuo vėžio ir imuninės sistemos sutrikimų: kabecitabinas, ciklofosfamidas, etopozidas, fluorouracilas, flutamidas, ifosfamidas, leflunomidas, mesna, metotreksatas, sulofenuras, tamoksifenas, tegafuras, trastuzumabas, azatioprinas, ciklosporinas, merkaptopurinas, mitotanas.

Vaistai nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų: digoksinas, metolazonas, propranololis.

Vaistai nuo virškinimo trakto sutrikimų: cimetidinas, omeprazolas.

Riebalų kiekį reguliuojantys vaistai: bezafibratas, klofibratas, fenofibratas, fluvastatinas, gemfibrozilas, lovastatinas, simvastatinas.

Vitaminai: vitaminas A, vitaminas E.

Vaistiniai preparatai nuo epilepsijos: karbamazepinas, fenobarbitalis, primidonas.

Nerimą slopinantys, raminamieji, migdomieji vaistai ir vaistai nuo psichikos sutrikimų: barbitūratai, chlordiazepoksidas.

Šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai: chlortalidonas, spironolaktonas.

Kiti vaistai: karboksiuridinas (vaistas, vartojamas esant tam tikriems medžiagų apykaitos sutrikimams), chloralio hidratas (slopinamąjį ir migdomąjį poveikį sukeliantis vaistas), kodeinas (vaistas nuo skausmo ir kosulio), disulfiramas (vaistas nuo alkoholizmo), etakrino rūgštis (šlapimo išsiskyrimą skatinantis vaistas), fluvoksaminas (antidepresantas), gripo vakcina, alfa ir beta interferonas (antivirusiniai vaistai), fenitoinas (vaistas nuo epilepsijos), proguanilas ir kvininas (vaistai nuo maliarijos), steroidiniai hormonai (anabolikai ir androgenai), skydliaukės hormonai, troglitazonas (vaistas nuo cukrinio diabeto), valpro rūgštis (vaistas nuo epilepsijos), zafirlukastas (vaistas nuo astmos), aminoglutetimidas (vaistas nuo endokrininės sistemos sutrikimų ir krūties vėžio), kolestiraminas (cholesterolio kiekį mažinantis vaistas), dizopiramidas (vaistas nuo širdies ritmo sutrikimo), grizeofulvinas (vaistas nuo grybelių sukeltų ligų), mesalazinas (vaistas nuo opinio kolito ir Krono ligos), nevirapinas (vaistas nuo AIDS), trazodonas (antidepresantas), vitaminas C, noskapinas (kosulį slopinantis vaistas) ir preparatas nuo sąnarių sutrikimų gliukozaminas (su chondroitino sulfatu arba be jo).

Augaliniai vaistiniai preparatai ir natūralūs produktai

Augaliniai vaistai iš ginkmedžio (Ginkobiloba), česnako (Alliumsativum), šventagaršvės (Angelicasinensis), papajos (Caricapapaya) ir šalavijo (Salviamiltiorrhiza) gali stiprinti ORFARIN poveikį. Antra vertus, jonažolė (Hypericumperforatum) ir ženšenis (Panax rūšis) slopina poveikį. Todėl, jei jau vartojate ORFARIN tabletes kraujo krešėjimui slopinti ir,prieš pradedami ir nustodami vartoti išvardytų vaistingųjų augalų preparatų, pasitarkite su gydytoju.

Gydymo ORFARIN metu maisto papildų vartokite tik pasitarę su gydytoju.

Jei rūkote, pradėjote ar baigėte rūkyti, apie tai turite informuoti gydytoją.

ORFARIN vartojimas su maistu ir gėrimais

Kasdien vartojamas vitaminas K turi įtakos ORFARIN tablečių poveikiui. Todėl,su maistu gaunamas vitamino K kiekis turi būti kuo pastovesnis. Įsidėmėkite, nereikia vengti tokių maisto produktų. Stenkitės, kad Jūsų dietos sudėtis labai nesikeistų. Daugiausia vitamino K yra žaliose, lapinėse daržovėse ir vaistažolėse.

Kai kurie iš jų išvardyti toliau. Jų vartoti vengti nereikėtų, tačiau suvartojamas kiekis turėtų būti kiek įmanoma pastovesnis, tai: burnočio lapai, avokadai, brokoliai, Briuselio kopūstai, kopūstai, canola aliejus, chayote lapai, laiškinis česnakas, kalendra, agurkų žievė (bet ne agurkas be žievės), cikorija, lapinis kopūstas, kivio vaisiai, salotų lapai, mėtų lapeliai, garstyčių žaluma, alyvų aliejus, petražolės, žirniai, pistacijos, purpurinių jūrų dumblių lapai, špinatų lapai, svogūnų laiškai, sojų pupelės, arbatos lapai (bet ne arbata), žalieji griežčiai, rėžiukai.

Spanguolių sultys arba kitokie spanguolių produktai gali sustiprinti varfarino poveikį, todėl reikia vengti juos vartoti kartu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais bei paskutiniosiomis keturiomis gydymo savaitėmis ORFARIN vartoti negalima (gali pasireikšti žalingas poveikis moteriai ir vaisiui), kitu atveju gydytojas nuspręs, ar nėščiajai galima vartoti ORFARIN. Jei vartodama ORFARIN pastojate ar ketinate pastoti, privalote kreiptis į gydytoją, nes ORFARIN vartojimas nėštumo metu gali turėti žalingą poveikį vaisiui.

Varfarino natrio druska nepatenka į motinos pieną, todėl, vartojant ORFARIN, galima žindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Neveikia.

ORFARIN sudėtyje yra laktozės

Sudėtyje yra laktozės (85 mg tabletėje). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją. Išsamią informaciją apie gydymąsi ORFARIN Jums suteiks gydytojas arba ją gausite ligoninėje ar sveikatos centre.

Būtina reguliariai atlikti laboratorinius tyrimus. Dozė parenkama individualiai, todėl vieną dieną ji gali būti kitokia negu kitą dieną. Dozės nurodomos kraujo krešėjimo stebėjimo kortelėje. Joje rasite informaciją, kodėl reikia gydytis geriamaisiais antikoaguliantais, koks siekiamas antikoaguliacinis poveikis (pvz., INR – 2,0-3,0 arba INR – 2,5-3,5) ir kito laboratorinio tyrimo datą. Labai svarbu laikytis dozavimo nurodymų ir atlikti laboratorinius tyrimus.

Svarbu

Pastebėję didesnį polinkį į mėlynes, kraujavimą iš nosies ar dantenų, kraują šlapime ar išmatose, juodas išmatas, vėmimą krauju ar pailgėjusį kraujavimąmėnesinių metu, kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti pernelyg sumažėjusio kraujo krešėjimo požymis, ir Jums gali tekti koreguoti dozę.

Ką daryti pavartojus per didelę ORFARIN dozę?

Jei Jūs išgėrėte ar kas nors kitas išgėrė per didelę ORFARIN dozę, kreipkitės į gydytoją, kuris nurodys, kaip toliau elgtis. Jei išgėrėte labai daug vaisto, pirmajai pagalbai galima išgerti aktyvintos anglies, bet paskui būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti ORFARIN

Jei pamiršote išgerti vieną dozę ir pastebėjote nepraėjus 12 valandų, pamirštąją dozę galite išgerti iš karto prisiminę. Kitą dozę išgerkite įprastu metu. Jeigu jau praėjo daugiau kaip 12 valandų nuo tada, kai turėjote išgerti dozę, pamirštosios dozės nevartokite o apie pamirštąją įrašykite stebėjimo kortelėje. Jei pamiršote išgerti daugiau kaip vieną dozę, kreipkitės į gydytoją, jis duos tolimesnius nurodymus. Niekada negalima vartoti dvigubos dozės arba dviejų dozių iš eilės.

Rekomenduojama suvartotas dozes įrašyti stebėjimo kortelėje.

Nustojus vartoti ORFARIN

Nutraukus gydymą ORFARIN, krešėjimą stabdantis poveikis išlieka nuo 2 iki 5 parų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau nei 1 pacientui iš 100)

Nestiprus kraujavimas (iš nosies ar dantenų, taip pat mėlynės); taip pat kraujas šlapime, juodos ar kraujingos išmatos, pailgėjęs ar pagausėjęs mėnesinių ar kitoks kraujavimas. Pykinimas, vėmimas, viduriavimas.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 pacientui iš 1 000)

Kumarino nekrozė, purpurinio kojos piršto sindromas (rausvai mėlynas ir skausmingas kojos pirštų ar pado odos pažeidimas).

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 pacientui iš 10 000)

Padidėjusio jautrumo reakcijos, paprastai pasireiškiančios odos bėrimu, laikinai padidėjusiais kepenų fermentų rodikliais, kepenų diegliais, kraujagyslių uždegimu, laikinu plaukų slinkimu, priapizmu (paprastai gydymo pradžioje), trachėjos kalcifikacija, cholesterolio sukeltas kraujagyslių užsikimšimas.

Pasireiškus šiems ar kitiems neįprastiems reiškiniams, kreipkitės į gydytoją.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.“


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Laikyti žemesnėje kaip 25C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Buteliuką laikyti sandarų.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

ORFARIN sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra varfarino natrio druska. Vienoje tabletėje yra 3 mg arba 5 mg varfarino natrio druskos.

- Pagalbinės medžiagos:

ORFARIN 3 mg tabletės:laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, želatina, magnio stearatas ir dažiklis indigokarminas (E 132).

- ORFARIN 5 mg tabletės: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, želatina, magnio stearatas ir dažiklis eritrozinas (E 127).

ORFARIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

ORFARIN 3 mg tabletės yra šviesiai melsvos (gali būti taškuotos), plokščios, nuožulniais kraštais, nedengtos 7 mm skersmens, vienoje pusėje pažymėtos ORN 17. Vienoje pusėje yra vagelė.

ORFARIN 5 mg tabletės yra rausvos (gali būti taškuotos), plokščios, nuožulniais kraštais, nedengtos 7 mm skersmens tabletės, vienoje pusėje pažymėtos ORN 18. Vienoje pusėje yra vagelė.

Tabletę galima dalyti į dvi lygias dalis.

Buteliuke yra 30 arba 100 tablečių.

Registruotojas ir gamintojas

Orion Corporation

Orionintie1

FIN-02200Espoo

Suomija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB Orion PharmaKubiliaus 6LT - 08234 VilniusTel. +370 5 276 94 99

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-03-02

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Orfarin 5mg tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.190 Šilutė
Visuomenės vaistinė
Lietuvininkų g. 23/Gudobelių al. 2, Šilutė
(8 441) 54 731
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 09:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.258, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Liepkalnio g. 112, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.5 Alytus
Visuomenės vaistinė
Naujoji g. 90, Alytus
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.11 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Mindaugo g. 11, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.17, Rudamina
Visuomenės vaistinė
Gamyklos g. 26, Rudamina
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.264, Šiauliai

Aido g. 8, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.28 Pabradė
Visuomenės vaistinė
Molėtų g. 4, Pabradė
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.180 Pasvalys
Visuomenės vaistinė
Vyšnių g. 12, Pasvalys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 14:00 VII 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.164, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gabijos g. 30, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI 09:00 - 19:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 12min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena