E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Oftidor 20mg/ml akių lašai, tirpalas 5ml N1

Jutimo organus veikiantys vaistai >  Vaistai akių ligoms gydyti
Pavadinimas: Oftidor 20mg/ml akių lašai, tirpalas 5ml N1
Veikliosios medžiagos: Dorzolamide - 100mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Jelfa-Valeant
ATC kodas S01EC03
Vidutinė kaina: 5,01 Eur (17,3 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

OFTIDOR yra lokalaus poveikio karboanhidrazės inhibitorius.

OFTIDOR yra vaistas padidėjusiam akispūdžiui mažinti ir įvairioms glaukomos formoms gydyti.

OFTIDOR vartojama:

glaukomai (atviro kampo glaukomai), t. y. nenormaliai didelio spaudimo akies viduje sukeltam regos nervo pažeidimui, gydyti;

glaukomai (pseudoeksfoliacinei glaukomai, t. y. tam tikro tipo atviro kampo glaukomai) gydyti;

padidėjusiam akispūdžiui mažinti (akių hipertenzijai gydyti), taip siekiant apsaugoti nuo regos nervo pažeidimo.

OFTIDOR vartojama:

kartu su akių lašais, kurių sudėtyje yra beta adrenoblokatorių, jei vien šiais preparatais akispūdis sumažinamas nepakankamai;

be kitų preparatų, jei pacientas negali vartoti beta adrenoblokatorių arba jie yra neveiksmingi.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Šiame skyriuje rasite svarbios informacijos apie gydymą OFTIDOR.

OFTIDOR vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) dorzolamidui arba bet kuriai pagalbinei OFTIDOR medžiagai (žr. 6 skyrių KITA INFORMACIJA);

jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;

jeigu kraujyje yra per daug rūgšties (yra hiperchloreminė acidozė).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

jeigu yra kepenų funkcijos sutrikimas;

jeigu Jus ištiko uždarojo kampo glaukomos priepuolis. Tokiu atveju staigiai ir labai padidėja spaudimas akies viduje. Galimi simptomai yra: stiprus akies skausmas, neryškus matomas vaizdas (matoma lyg per rūką) ir matomi ratilai aplink šviesos šaltinį. Tai yra būklė, kurią reikia skubiai gydyti. Jei atsiranda tokių simptomų, būtina nedelsiant kreiptis į akių ligų specialistą;

jeigu sergate ar sirgote inkstų akmenlige. Gydymo OFTIDOR metu gali padidėti inkstų akmenų atsiradimo rizika;

jeigu vartojate OFTIDOR akių lašų ir tuo pat metu gydotės tos pačios kaip ir OFTIDOR grupės preparatais (vadinamaisiais karboanhidrazės inhibitoriais). Gali sustiprėti palankus ir šalutinis abiejų vaistų poveikis. Minėto vaistų derinio vartoti nerekomenduojama;

jeigu ilgai sergate liga, pažeidžiančia rageną, ir (arba) Jums įsodintas dirbtinas lęšiukas (atlikta intraokulinė operacija). Tokiu atveju OFTIDOR būtina vartoti atsargiai. Gali atsirasti ragenos edema (ragenos epitelio patinimas) bei visą rageną pažeidžianti katarakta, kuri gali išlikti visam laikui;

jeigu Jums buvo atlikta tam tikra akių operacija (glaukomos operacija, per kurią sudaroma fistulė) akispūdžiui sumažinti. Gydymo OFTIDOR metu per daug sumažėjęs akispūdis gali sukelti chorioidinės akies membranos atšokimą.

Jei viena ar daugiau anksčiau paminėtų būklių Jums tinka, prieš pradėdami gydymą OFTIDOR pasitarkite su gydytoju.

Perspėjimas

Veiklioji OFTIDOR medžiaga dorzolamidas yra ir karboanhidrazės inhibitorius, ir sulfonamidas. Nors dorzolamidas naudojamas tik lokaliai į akį, veiklioji medžiaga gali būti absorbuojama į organizmą ir sukelti šalutinį poveikį. Jei esate alergiškas sulfonamidams, OFTIDOR gydytis negalite arba jo turite vartoti atsargiai. Jeigu Jums atsiras sunkios alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos požymių, pvz., odos ir gleivinės patinimas, odos išbėrimas su randų atsiradimu, niežulys ar ūminis dusulio priepuolis, turite nedelsdamas nutraukti OFTIDOR vartojimą ir kreiptis į gydytoją (žr. 4 skyriaus GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS poskyrį „Sunkus šalutinis poveikis ar požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, ir ką daryti jiems pasireiškus“).

Pasakykite gydytojui, jeigu:

atsiranda akių dirginimas ar uždegimas;

atsiranda akių infekcija;

yra akių pažeidimas;

Jums bus atliekama akių operacija;

atsirado bet kokių naujų su akimis susijusių problemų ar pasunkėjo esamos.

Daug vaistų gali sukelti poveikį akispūdžiui, tuo tarpu dauguma vaistų nuo glaukomos gali sukelti poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai ir kvėpavimui. Dėl šios priežasties visiems naujų vaistų skiriantiems gydytojams bei vaistininkams, pas kuriuos įsigyjate vaistų, turite pasakyti, kad sergate glaukoma.

Atsargumo priemonės

Negalima liesti buteliuko lašintuvo galiuku akies ar bet kokio kito paviršiaus. Akių lašai gali užsiteršti ir todėl gali pasireikšti sunki akių infekcija su sunkiais akių pažeidimais ar net apakimu.

Kontaktinių lęšių dėvėjimas

Pasakykite gydytojui, jei dėvite kontaktinius lęšius. Vykdykite poskyrio „Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines OFTIDOR medžiagas“ nurodymus.

Vaikai ir paaugliai

Akių lašų, kuriuose yra 20 mg/ml dorzolamido, tyrimai su kūdikiais ir jaunesniais kaip 6 metų vaikais, kurių spaudimas akyje (-se) padidėjęs ar kuriems diagnozuota glaukoma, atlikti. Daugiau informacijos gali suteikti gydytojas.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti, jei vartojate kitokių karboanhidrazės inhibitorių, pvz., acetazolamido.

OFTIDOR akių lašų negalima vartoti kartu su kitokiais tablečių forma tiekiamais vaistais, kuriuose yra tos pačios klasės veikliosios medžiagos. Daugiau informacijos rasite 2 skyriaus KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OFTIDOR poskyryje „Specialių atsargumo priemonių reikia“.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, pasakykite gydytojui. Informacijos apie su OFTIDOR vartojimu nėštumo laikotarpiu susijusią riziką nėra. Nėštumo metu OFTIDOR vartoti negalima.

Žindymo laikotarpis

Jei maitinate ar planuojate maitinti krūtimi, pasakykite gydytojui. Ar veikliosios OFTIDOR medžiagos dorzolamido patenka į moters pieną, nežinoma. Dėl šios priežasties žindymo laikotarpiu OFTIDOR vartoti negalima.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gydymo OFTIDOR metu kartais gali pasireikšti svaigulys arba sutrikti rega.

Jeigu atsiranda svaigulys arba sutrinka rega, ypač jei toks poveikis pasireiškia iš karto po OFTIDOR pavartojimo, negalite:

vairuoti jokių transporto priemonių;

valdyti bet kokius mechanizmus;

vykdyti bet kokias pavojingas užduotis;

atlikti bet kokius veiksmus, reikalaujančius didelio budrumo.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines OFTIDOR medžiagas

OFTIDOR sudėtyje yra benzalkonio chlorido, kuris gali sudirginti akis. Turi nepatekti ant minkštųjų kontaktinių lęšių. Prieš vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.). Benzalkonio chloridas keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

OFTIDOR visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei gydytojas nenurodo kitaip, vartojamos toliau nurodytos įprastinės dozės.

OFTIDOR- vartojamas vienas OFTIDOR- vartojamas kartu su kitais akių lašais, kuriuose yra beta adrenoblokatorių
Tris kartus per parą (ryte, per pietus ir vakare) į kiekvienos pažeistos akies junginės maišelį lašinkite po 1 lašą. Du kartus per parą (ryte ir vakare) į kiekvienos pažeistos akies junginės maišelį lašinkite po 1 lašą.

Jeigu Jūs anksčiau vartojote kitokių akispūdį mažinančių vaistų ir gydytojas nusprendė juos pakeisti OFTIDOR, ankstesnius vaistus vartokite dar vieną dieną. Po to jų vartojimą nutraukite ir sekančią dieną pradėkite gydymą OFTIDOR.

Jei OFTIDOR vartojate su kitais akių lašais, tarp skirtingų vaistų lašinimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 minučių.

Niekada nekeiskite skirtos dozės nepasitarę su gydytoju.

Kaip vartoti

Nusiplaukite rankas ir atsisėskite ar atsistokite patogioje padėtyje.

Nuo buteliuko nuimkite išorinį apsauginį dangtelį.

Piršto galiuku švelniai patraukite žemyn apatinį voką.

Buteliuko galiuką priartinkite prie akies, tačiau jos nepalieskite. Atsargiai spauskite buteliuką tol, kol į akį įkris vienas lašas. Buteliuko negalima spausti per stipriai, nes į akį gali įkristi daugiau nei vienas lašas.

Paleiskite voką.

Pažeistos akies kampą pirštu prispauskite prie nosies. Užsimerkus laikykite 1 minutę. Tokiu atveju lašas nebus absorbuotas į organizmą. Jei gydytojas nurodė, tą pačią procedūrą pakartokite į kitą akį. Jei lašas nepatenka į akį, lašinkite dar vieną lašą.

Uždarykite buteliuką.

Pavartojus per didelę OFTIDOR dozę ar netyčia nurijus akių lašų

Nedelsdamas pasakykite gydytojui, jeigu Jūs ar kas nors kitas per klaidą išgėrėte akių lašų arba jų lašinote į akis dažniau, nei nurodyta.

Pasiimkite OFTIDOR pakuotę, kad gydytojas galėtų sužinoti, kokio vaisto vartojate. Gydytojas nuspręs, kukių veiksmų reikia imtis.

Pamiršus pavartoti OFTIDOR

Jeigu pamiršote pavartoti akių lašų, jų sulašinkite iš karto kai tik atsiminsite, nebent jau beveik laikas vartoti kitą dozę (tokiu atveju pamirštąją praleiskite). Vėliau lašinkite įprastą lašų dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės.

Nustojus vartoti OFTIDOR

Nestabdykite ir nenutraukite gydymo OFTIDOR nepasitarę su gydytoju.

Jei OFTIDOR vartojate nereguliariai arba jei dažnai pamirštate įlašinti dozę, gydymas gali būti nesėkmingas.

Padidėjęs akispūdis gali pažeisti regos nervą ir pabloginti regą. Galimas net apakimas. Paprastai padidėjusio akispūdžio požymių nepastebima. Ligą galima diagnozuoti tik atlikus medicininį akies ištyrimą. Jei Jūsų akispūdis padidėjęs, būtina reguliariai tirti akis ir matuoti akispūdį.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

OFTIDOR, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vertinant šalutinį poveikį naudojamas toliau pateikiamas dažnio apibūdinimas.

Labai dažnas Daugiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų
Dažnas 110 gydytų pacientų iš 100
Nedažnas 110 gydytų pacientų iš 1 000
Retas 110 gydytų pacientų 10 000
Labai retas Mažiau kaip 1 gydytam pacientui iš 10 000
Dažnis nežinomas Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

Sunkus šalutinis poveikis ar požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, ir ką daryti jiems pasireiškus

Tam tikras šalutinis poveikis gali būti sunkus. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, turite nedelsdamas nutraukti OFTIDOR vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Sunki padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija, pasireiškianti odos ir gleivinės patinimu (angioneurozinė edema).

Ruplės (dilgėlinė).

Niežulys.

Odos išbėrimas (egzantema).

Dusulys.

Staigus kvėpavimo takų susiaurėjimas (bronchų spazmas).

Tai yra reto, tačiau galimai sunkaus šalutinio poveikio, kurį gali reikėti nedelsiant gydyti, požymiai. Daugiau informacijos pateikta 2 skyriaus KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OFTIDOR poskyryje „Specialių atsargumo priemonių reikia“.

Kitoks galimas šalutinis poveikis

Labai dažnas: akių deginimas ir gėlimas,

Dažnas: galvos skausmas, paviršinis taškinis keratitas (tam tikras ragenos uždegimas), ašarojimas, junginės uždegimas, akių vokų uždegimas, akių niežulys, akių vokų dirginimas, neryškus matomas vaizdas, pykinimas, kartaus skonio pojūtis, silpnumas, nuovargis.

Nedažnas: iridociklitas (akies rainelės ir krumplyno uždegimas).

Retas: dirginimas (pvz., paraudimas, skausmas), vokų traiškanojimas, laikina trumparegystė (išnykstanti gydymą nutraukus), ragenos patinimas (edema), nenormaliai mažas akispūdis (akių hipotenzija), gyslainės atšoka po tam tikros akių operacijos (fistulės sudarymo), svaigulys, dilgčiojimo ir badymo pojūtis (parestezija), kraujavimas iš nosies, gerklės dirginimas, burnos džiūvimas, kontakto su šiuo vaistu sukeltos odos reakcijos (kontaktinis dermatitas), inkstų akmenligė, akių vokų padidėjusio jautrumo (alerginės reakcijos), bendrinės alerginės reakcijos.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės ir buteliuko su lašintuvu po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OFTIDOR vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po pirmojo buteliuko atidarymo OFTIDOR tinkamumo laikas yra 1 mėnuo. Šiam laikui pasibaigus nesuvartotą tirpalą sunaikinti.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

OFTIDOR sudėtis

Veiklioji medžiaga yra dorzolamidas (dorzolamido hidrochlorido pavidalu).

1 ml akių lašų yra 20 mg dorzolamido, atitinkančio 22,26 mg dorzolamido hidrochlorido.

Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, hidroksietilceliuliozė, manitolis, citrinų rūgštis monohidratas, natrio hidroksidas, išgrynintas vanduo.

OFTIDOR išvaizda ir kiekis pakuotėje

OFTIDOR yra skaidrus, bespalvis tirpalas permatomame buteliuke su lašintuvu ir užsukamu dangteliu.

Tiekiamos toliau išvardytos OFTIDOR pakuotės.

1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra 5 ml akių lašų.

3 buteliukai su lašintuvu, kiekviename yra 5 ml akių lašų.

6 buteliukai su lašintuvu, kiekviename yra 5 ml akių lašų.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

PharmaSwiss Česká republika s.r.o.

Jankovcova 1569/2c

170 00 Prague 7

Čekija

Gamintojai

S.C. ROMPHARM COMPANY S.R.L.

Eroilor Street, no. 1A

Otopeni 075100, Ilov.

Rumunija

Valeant sp. z o.o. sp. j.

ul. Przemysłowa 2

35-959 Rzeszów

Lenkija

Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:

Vokietija OFTIDOR 20 mg/ml

Bulgarija OFTIDOR 20 mg/ml Капки за очи, разтвор

Čekija OFTIDOR 2 % Oční kapky, roztok

Vengrija OFTIDOR 20 mg/ml Oldatos szemcsepp

Lietuva OFTIDOR 20 mg/ml akių lašai, tirpalas

Latvija Oftidor 20 mg/ml acu pilieni, šķīdums

Lenkija OFTIDOR

Rumunija OFTIDOR 2 % Picături oftalmice, soluţie

Slovakija Oftidor 20 mg/ml očná roztoková instilácia

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „PharmaSwiss“Šeimyniškių 21 B LT-09200 VilniusTel. +370 5 2790 762


"Oftidor 20mg/ml akių lašai, tirpalas 5ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 67 Raseiniai Vilniaus
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 126, Raseiniai
(8 428) 51 397
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 169 Kelmė Smilgevičiaus
Visuomenės vaistinė
Smilgevičiaus g. 11, Kelmė
(8 697) 05 169
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.302 Kelmė

Kooperacijos g. 41, Kelmė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 211 Jonava Kosmonautų 17
Visuomenės vaistinė
Kosmonautų g. 17, Jonava
(8 349) 59 147
Darbo laikas: I - V 09:00 - 18:00 VI 09:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Švarcos A. vaistinė, IĮ
Visuomenės vaistinė
Maironio g. 5B, Vilkaviškis
(8 342) 20 841
Darbo laikas: I - V 07:30 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 VII 09:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.53 Druskininkai
Visuomenės vaistinė
M.K.Čiurlionio g. 99, Druskininkai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.19 N.Akmenė
Visuomenės vaistinė
Respublikos g. 30, Naujoji Akmenė
(8 425) 52 048
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 90 Kaunas Krėvės 8a
Visuomenės vaistinė
V.Krėvės pr. 8A, Kaunas
(8 37) 71 32 30
Darbo laikas: I - V 09:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 325 Jurbarkas Vydūno 56D

Vydūno g. 56D, Jurbarkas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 238 Molėtai Vilniaus

Vilniaus g. 95, Molėtai
(8 383) 51 870
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 9min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena