E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Nootropil 800mg dengtos tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Nootropil 800mg dengtos tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Piracetam - 800mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: UCB-Meda
ATC kodas N06BX03
Vidutinė kaina: 5,59 Eur (19,3 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Veiklioji vaisto medžiaga, piracetamas, pasižymi poveikiu neuronams (stiprina pažinimo funkcijas, tokias kaip: mokymasis, atmintis, dėmesys ir sąmonė) ir kraujagyslėms (trombocitų, eritrocitų tėkmei kraujagyslėmis, taip pat kraujagyslių sienelėms).

Nootropil vartojamas žemiau išvardytais atvejais.

Suaugusiesiems

Galvos smegenų žievės pažeidimo sukeltų raumenų traukulių, taip vadinamųjų mioklonijų gydymui (vartoti vieną arba derinti su kitais vaistais nuo epilepsijos).

Papildomam senyvų žmonių pažintinių funkcijų sutrikimų - atminties netekimo, susilpnėjusios dėmesio koncentracijos ir energijos stokos (išskyrus Alzheimerio ligos ir kitų silpnaprotysčių sukeltus) - gydymui.

Galvos svaigimo ir pusiausvyros sutrikimo (išskyrus galvos svaigulį dėl kraujotakos sutrikimų ir psichinių priežasčių) gydymui.

Vyresniems kaip 8 metų vaikams

Skaitymo sutrikimo gydymui, derinant su kitais gydymo metodais, pavyzdžiui, logopedija.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Nootropil vartoti negalima:

jeigu yra alergija piracetamui, kitiems pirolidono dariniams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu;

esant kraujo išsiliejimui galvos smegenyse;

jeigu sergate Hantingtono chorėja.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

jeigu sergate inkstų ligomis;

jeigu Jums nustatyta kraujo krešėjimo sutrikimų arba stipriai kraujuojate, yra kraujavimo pavojus (pavyzdžiui, virškinimo trakto opa), esate persirgę hemoraginiu insultu;

praneškite gydytojui jei Jums ruošiamasi atlikti bet kokią didesnę operaciją, įskaitant ir dantų operaciją;

jeigu vartojate antikoaguliantus ar trombocitų agregaciją slopinančius vaistus, įskaitant ir mažas aspirino dozes.

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Nootropil.

Kiti vaistai ir Nootropil

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojami kiti vaistai gali pakeisti Nootropil poveikį ir todėl prieš pradedant gydymą Nootropil turite pasakyti gydytojui apie visus kitus vaistus, kuriuos šiuo metu vartojate.

Buvo praneštas vienas atvejis, kai pacientui vartojant šį vaistą kartu su skydliaukės ekstraktu, pasireiškė sumišimas, dirglumas ir miego sutrikimai.

Nootropil vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Nootropil galima gerti nevalgius ar valgymo metu. Tabletes reikia nuryti, užsigeriant stikline vandens.

Vartojant kartu su piracetamu alkoholį pastarasis įtakos vaisto koncentracijai kraujo plazmoje neturėjo; išgėrus 1,6 g piracetamo, alkoholio koncentracija kraujyje nepakito.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėra pakankamai duomenų apie šio vaisto vartojimą nėštumo metu. Prieš vartojant bet kokį vaistą nėštumo metu, visada būtina pasitarti su gydytoju.

Šis vaistas išsiskiria į motinos pieną. Prieš vartojant bet kokį vaistą žindymo laikotarpiu, visada būtina pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gydymo pradžioje ar didinant vaisto dozę dėl galimų vartotojų individualių reakcijų į vaistą, kai kuriems asmenims gali pasireikšti lengva somnolencija arba kiti simptomai, turintys įtakos koncentracijai. Tokiais atvejais, rekomenduojama būti atsargiems atliekant užduotis, kurios reikalauja tikslumo, tokiuose kaip vairuojant transporto priemonę ar dirbant su mechanizmais.

Jūs esate atsakingas už savo gebėjimą vairuoti arba atlikti užduotis, reikalaujančias tikslumo. Vienas iš veiksnių, kuris veikia Jūsų atlikimą yra vaisto vartojimas dėl jo poveikio ir/ar šalutinio poveikio. Šie poveikiai ir šalutiniai poveikiai yra aprašyti kitur šiame pakuotės lapelyje. Todėl pakuotės lapelį turite perskaityti kruopščiai. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nootropil sudėtyje yra natrio

Nootropil yra natrio: 24 g piracetamo (tai atitinka 30 tablečių Nootropil 800 mg arba 20 tablečių Nootropil 1200 mg) yra apie 2 mmol (arba apie 46 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas nustato individualias dozes kiekvienam pacientui. Laikykitės savo gydytojo nurodymų taip pat kai dozė koreguojama dėl bet kokios priežasties.

Tabletes reikia nuryti, užsigeriant stikline vandens.

Suaugusieji

Galvos smegenų žievės pažeidimo sukeltų mioklonijų gydymas

Įprasta pradinė dozė yra 7,2 g piracetamo per parą (9 tabletės Nootropil 800 mg arba 6 tabletės Nootropil 1200 mg). Paros dozė gali būti didinama iki 4,8 g (6 tabletės Nootropil 800 mg arba 4 tabletės Nootropil 1200 mg) 3 dienų laikotarpyje. Didžiausia dozė yra 24 g (30 tablečių Nootropil 800 mg arba 20 tablečių Nootropil 1200 mg) per parą. Paros dozė yra dalijama į 2-3 dozes.

Kitų vaistų, kurie skiriami mioklonijoms gydyti, dozė turi būti pastovi. Atsižvelgiant į gydymo rezultatus, jei įmanoma, kitų vaistų dozę reikia mažinti.

Pradėjus gydyti Nootropil, jį reikia vartoti tol, kol išlieka smegenų pažeidimo požymiai.

Pacientams, kurių liga prasideda staiga, po kurio laiko sveikata gali savaime pagerėti, todėl kas 6 mėnesius reikėtų bandyti dozę sumažinti arba gydymą baigti. Tai turi būti daroma mažinant Nootropil dozę po 1,2 g kas antrą dieną (esant Lance ar Adams sindromui dozė mažinama kas 3 ar 4 dienos), siekiant išvengti staigaus ligos atsinaujinimo ar traukulių pasikartojimo.

Pažintinių funkcijų sutrikimo gydymas

Rekomenduojama paros dozė yra nuo 2,4 g (3 tabletės Nootropil 800 mg arba 2 tabletės Nootropil 1200 mg) iki 4,8 g (6 tabletės Nootropil 800 mg arba 4 tabletės Nootropil 1200 mg), kuri vartojama padalinus į dvi arba tris dalis.

Svaigulio gydymas

Rekomenduojama paros dozė yra nuo 2,4 g (3 tabletės Nootropil 800 mg arba 2 tabletės Nootropil 1200 mg) iki 4,8 g (6 tabletės Nootropil 800 mg arba 4 tabletės Nootropil 1200 mg), kuri vartojama padalinus į dvi arba tris dalis.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Skaitymo sutrikimo gydymas kartu su logopedinėmis priemonėmis

Vyresniems kaip 8 metų vaikams ir paaugliams rekomenduojama paros dozė yra apie 3,2 g (4 tabletės Nootropil 800 mg), kuri vartojama padalinus į dvi dalis.

Ką daryti pavartojus per didelę Nootropil dozę?

Jeigu išgėrėte per didelę dozę arba jeigu pvz., vaikas atsitiktinai išgėrė vaisto, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią gydymo įstaigą dėl rizikos įvertinimo ir patarimo.

Pamiršus pavartoti Nootropil

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę ir toliau tęskite gydymą, vartojant kitą dozę įprastine tvarka.

Nustojus vartoti Nootropil

Vaisto vartojimo negalite nutraukti staiga, nes tai gali sukelti raumenų spazmus.

Jeigu vaisto vartojimas yra nutraukiamas arba dozė sumažinama, tai turi būti atlikta palaipsniui, mažinant paros dozę po 1,2 g (1,5 tabletės Nootropil 800 mg arba 1 tabletė Nootropil 1200 mg) kiekvieną kitą parą. Tai leis išvengti raumenų spazmų priepuolių.

Prieš nutraukiant vartoti vaistą arba pakoregavus dozę, visada pirmiausiai pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Galimo šalutinio poveikio dažnis, išvardytas žemiau, yra apibūdinamas taip:

labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 vartotojui iš 10);

dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100);

nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000);

retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10 000);

labai retas (pasireiškia mažiau nei 1 vartotojui iš 10 000);

dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Dažni: hiperkinezija (padidėjęs atskirų kūno dalių judrumas), svorio didėjimas, nervingumas.

Nedažni: mieguistumas, depresija, astenija (bendras silpnumas).

Dažnis nežinomas: svaigulys, pilvo skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, ūminė greitai besivystanti padidėjusio jautrumo reakcija (anafilaksija), padidėjęs jautrumas, nevalingi judesiai, pusiausvyros sutrikimas, pasunkėję epilepsijos požymiai, galvos skausmas, nemiga, susijaudinimas, nerimas, sumišimas, haliucinacijos, alerginis pabrinkimas (angioneurozinė edema), odos uždegimas, niežulys, dilgėlinė, su kraujavimu susiję sutrikimai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Nootropil sudėtis

Veiklioji medžiaga yra piracetamas.

Kiekvienoje Nootropil 800 mg tabletėje yra 800 mg piracetamo.

Kiekvienoje Nootropil 1200 mg tabletėje yra 1200 mg piracetamo.

Pagalbinės medžiagos yra makrogolis 6000 ir 400, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, kroskarmeliozės natrio druska, hipromeliozė, titano dioksidas (E171).

Nootropil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra baltos, pailgos plėvele dengtos tabletės su vagele, pažymėtos N/N. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Tabletės yra lizdinėje plokštelėje.

Tiekiamos šios pakuotės:

Nootropil 800 mg po 30 tablečių pakuotėje.

Nootropil 1200 mg po 20 tablečių pakuotėje.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UCB Pharma Oy Finland, Bertel Jungin aukio 5, 02600 Espoo, Suomija

Gamintojas

UCB Pharma SA, Chemin du Foriest 1420, Braine-l’ Alleud, Belgija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB MedfilesLaisvės pr. 75Vilnius LT 06144Tel. +370 5 246 1640


"Nootropil 800mg dengtos tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Pagalbos vaistinė, UAB fil. Nr.135
Visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 31, Kaunas
(8 37) 75 90 90
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Staškuvienės Irenos vaistinė, IĮ
Visuomenės vaistinė
Pašvitinio g. 38, Joniškis
(8 426) 61 351
Darbo laikas: I - V 07:30 - 17:00 VI 09:00 - 12:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.282 Raseiniai

Vilniaus g. 93, Raseiniai
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 395, Nemenčinė Švenčionių 27

Švenčionių g. 27, Nemenčinė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 450 Kybartai

Darvino g. 6A, Kybartai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.243 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Jeruzalės g. 4, Vilnius
(8 5) 24 77 018
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 243 Rokiškis Jaunystės

Jaunystės g. 1, Rokiškis
Darbo laikas: I - V 08:00 - 08:00 VI 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 285 Širvintos I.Šeiniaus

I.Šeiniaus g. 12, Širvintos
(8 382) 51 162
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.4 Kaunas
Visuomenės vaistinė
V.Krėvės pr. 14B, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.46 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Bajorų g. 10/A.Stulginskio g. 63, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 17:00 VII 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena