E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Moderiba 200mg tabletės N168

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys priešvirusiniai vaistai
Pavadinimas: Moderiba 200mg tabletės N168
Veikliosios medžiagos: Ribavirin - 200mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: AbbVie
ATC kodas J05AP01
Vidutinė kaina:
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Ribavirinas, kuris yra Moderiba veiklioji virusus veikianti medžiaga, slopina daugelio virusų tipų, įskaitant ir hepatito C virusus (kurie gali sukelti kepenų infekciją, vadinamą hepatitu C), dauginimąsi.

Moderiba yra vartojamas kartu su kitais vaistais tam tikroms lėtinėms hepatito C formoms gydyti.

Moderiba galima vartoti tik kartu su kitais vaistais hepatitui C gydyti. Ribaviriną draudžiama vartoti vieną.

Daugiau informacijos taip pat pateikiama kitų su Moderiba vartojamų vaistų pakuočių lapeliuose.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Moderiba vartoti negalima:

jeigu yra alergija ribavirinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),

jeigu esate nėščia ar krūtimi maitinate kūdikį (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“),

jeigu Jums buvo širdies priepuolis arba per paskutiniuosius šešis mėnesius Jus kamavo kokia nors kita sunki širdies liga,

jeigu Jums yra kraujo sutrikimas, pvz., pjautuvinė anemija ar talasemija (raudonųjų kraujo ląstelių silpnėjimas ir suardymas).

Daugiau informacijos apie kitus su Moderiba vartojamus vaistus rasite jų pakuočių lapeliuose.

Nevartokite Moderiba kartu su vaistais, vadinamais interferonais ar pegiliuotais interferonais, jei sergate progresuojančia kepenų liga (pvz., pagelto Jūsų oda ir Jums pilve kaupiasi skystis).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Moderiba:

Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

Jeigu esate vyras ir Jūsų partnerė yra vaisingo amžiaus moteris (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

Jeigu turite širdies veiklos sutrikimų. Šiuo atveju Jus reikės nuolat atidžiai stebėti. Rekomenduojama prieš gydymą ir jo metu užrašyti elektrokardiogramą (EKG).

Jeigu atsiranda širdies veiklos sutrikimų kartu su dideliu nuovargiu. Tai gali būti dėl Moderiba sukeltos mažakraujystės.

Jeigu kada nors sirgote mažakraujyste (bendrai, mažakraujystės rizika yra didesnė moterims negu vyrams).

Jeigu Jums yra sutrikusi inkstų veikla. Gali prireikti mažinti Moderiba dozę.

Jeigu Jums buvo persodintas organas (kepenys arba inkstas) arba planuojama tai daryti artimiausioje ateityje.

Jeigu atsiranda alerginės reakcijos simptomų, tokių kaip pasunkėjęs kvėpavimas, švokštimas, staiga pabrinkusi oda ir gleivinės, niežulys ar bėrimai. Gydymą Moderiba reikia nedelsiant nutraukti ir nedelsiant kreiptis pagalbos į gydytoją.

Jeigu kada nors sirgote depresija arba gydymosi Moderiba metu atsiranda simptomų, susijusių su depresija (pvz., liūdesys, prislėgta nuotaika ir t.t.) (žr. 4 skyrių).

Jeigu esate suaugęs žmogus, piktnaudžiaujantis ar piktnaudžiavęs kokiomis nors medžiagomis (pvz., alkoholiu, narkotikais).

Jeigu esate jaunesni nei 18 metų. Moderiba ir peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a derinio veiksmingumas ir saugumas jaunesniems nei 18 metų pacientams įvertintas nepakankamai.

Jeigu esate užsikrėtę ŽIV ir gydotės bet kokiu vaistiniu preparatu nuo ŽIV.

Jeigu Jūsų ankstesnis gydymas nuo hepatito C buvo nutrauktas dėl mažakraujystės ar mažo kraujo kūnelių skaičiaus.

Prieš pradedant gydymą Moderiba visiems pacientams būtina ištirti inkstų veiklą. Jūsų gydytojas taip pat privalo ištirti Jūsų kraują prieš pradedant gydyti Moderiba. Kraujo tyrimai turi būti kartojami po 2-os ir 4-tos gydymo savaites, o vėliau – taip dažnai, kaip, gydytojo nuomone, tai būtina.

Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, Jums būtina atlikti nėštumo tyrimą prieš pradedant gydytis, kiekvieną mėnesį gydymosi metu ir 4 mėnesius po gydymo Moderiba, (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

Toliau išvardyti sunkūs šalutinio poveikio reiškiniai yra susiję su Moderiba ir interferono alfa-2a arba perginterferono alfa-2a derinio vartojimu. Išsamesnė informacija saugumo klausimais pateikiama šių vaistų pakuotės lapeliuose.

Poveikis psichikai ir centrinei nervų sistemai (pvz., depresija, mintys apie savižudybę, mėginimas žudytis, agresyvus elgesys ir pan.). Būtina kreiptis skubios pagalbos, jei pastebite, kad tampate prislėgtas, galvojate apie savižudybę ar pasikeičia Jūsų elgesys. Galbūt galėtumėte paprašyti šeimos nario arba artimo draugo pagalbos, kad jie galėtų Jus įspėti apie depresijos požymius arba Jūsų elgesio pokyčius.

Sunkus akių sutrikimas.

Dantų ir apydančio sutrikimai: gauta pranešimų, kad vartojant Moderiba kartu su peginterferonu alfa-2a pasitaikė dantų ir dantenų sutrikimų. Turite kruopščiai valytis dantis du kartus per parą ir reguliariai juos tikrintis. Be to, kai kurie pacientai gali vemti. Jeigu Jums pasitaikė ši reakcija, būtinai po to kruopščiai praskalaukite burną.

Augimo slopinimas vaikams ir paaugliams, kuris kai kuriems pacientams gali būti negrįžtamas.

Kiti vaistai ir Moderiba

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pacientams, kurie dar užsikrėtę ir ŽIV: pasakykite savo gydytojui, jei Jūs esate gydomas nuo ŽIV.

Pieno rūgšties acidozė (organizme daugėja pieno rūgšties, dėl to rūgštėja kraujas) ir pablogėjusi kepenų veikla yra šalutiniai poveikiai, susiję su labai aktyviais antiretrovirusiniais vaistais (LAARV), kuriais gydoma ŽIV. Jei Jūs vartojate LAARV, peginterferono alfa-2a arba interferono alfa-2a ir papildomai pradėsite vartoti Moderiba, gali didėti pieno rūgšties acidozės ar kepenų veiklos nepakankamumo pavojus. Jūsų gydytojas nuolat stebės, ar neatsirado šių šalutinių reiškinių požymių ar simptomų.

Jeigu vartojate zidovudino ar stavudino, nes esate užsikrėtę ŽIV arba sergate AIDS, Moderiba gali susilpninti šių vaistų poveikį. Todėl reguliariai bus tiriamas Jūsų kraujas, norint įsitikinti, kad ŽIV infekcija nestiprėja. Jeigu ji stiprėtų, gydytojas gali nuspręsti nutraukti Jūsų gydymą Moderiba. Be to, pacientams, kurie vartoja zidovudino kartu su Moderiba ir alfa interferonais, yra padidėjusi anemijos atsiradimo rizika.

Moderiba vartoti kartu su didanozinu (vaistai naudojami ŽIV infekcijai gydyti) nerekomenduojama. Kai kuris šalutinis didanozino poveikis (pvz., kepenų pažeidimas, plaštakų ir (arba) pėdų dilgčiojimas bei skausmingumas, kasos uždegimas) gali pasitaikyti daug dažniau.

Pacientams, vartojantiems azatiopriną kartu su Moderiba ir peginterferonu, yra padidėjusi sunkių kraujo sutrikimų atsiradimo rizika.

Daugiau informacijos taip pat pateikiama kitų su Moderiba vartojamų vaistų pakuočių lapeliuose.

Ribavirino Jūsų organizme gali išlikti iki 2 mėnesių, todėl prieš pradėdami gydytis bet kuriuo kitu šiame lapelyje paminėtu vaistu turite pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Moderiba vartojimas su maistu ir gėrimais

Moderiba plėvele dengtos tabletės paprastai vartojamos du kartus per parą valgant (ryte ir vakare). Tabletes reikia nuryti nekramtant.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Moderiba gali labai pakenkti negimusiam kūdikiui; jis gali sukelti apsigimimų. Todėl, jeigu Jūs esate pacientė moteris, labai svarbu, kad nepastotumėte gydymosi metu ir 4 mėnesius po gydymosi. Moderiba gali pažeisti spermą ir pakenkti gemalui (negimusiam kūdikiui). Todėl, jeigu Jūs esate pacientas vyras, labai svarbu, kad Jūsų partnerė nepastotų Jūsų gydymosi metu ir 7 mėnesius po Jūsų gydymosi.

Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, vartojanti Moderiba, būtina, kad prieš pradedant gydytis, kiekvieną mėnesį gydymosi metu ir 4 mėnesius po gydymosi Jūsų nėštumo tyrimas būtų neigiamas. Jūs būtinai turite naudoti veiksmingą kontracepcijos priemonę gydymosi metu ir 4 mėnesius baigus gydytis. Tai galite aptarti su savo gydytoju. Jeigu Jūsų partneris vyras yra gydomas Moderiba, skaitykite skirsnį „Jeigu esate vyras“.

Jeigu esate vyras, vartojantis Moderiba, Jums negalima turėti lytinių santykių su nėščia moterimi, nebent naudojate prezervatyvą. Tai sumažina galimybę Moderiba patekti į moters organizmą. Jeigu Jūsų partnerė nėra nėščia, bet yra vaisingo amžiaus moteris, ji būtinai turi daryti nėštumo tyrimą kiekvieną mėnesį Jūsų gydymosi metu ir 7 mėnesius po gydymo pabaigos. Jūs arba Jūsų partnerė būtinai turi naudoti veiksmingą kontracepcijos priemonę Jūsų gydymosi metu ir 7 mėnesius baigus gydymą. Tai galite aptarti su savo gydytoju. Jeigu Jūsų partnerė moteris yra gydoma Moderiba, skaitykite skirsnį „Jeigu esate moteris“.

Ar Moderiba patenka į moters pieną, nežinoma. Kadangi Moderiba gali pažeisti kūdikį, jį vartojant kūdikio žindyti negalima. Jeigu gydymas Moderiba būtinas, kūdikį žindyti reikia liautis.

Daugiau informacijos taip pat pateikiama kitų su Moderiba vartojamų vaistų hepatitui C gydyti pakuočių lapeliuose.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Moderiba Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia nereikšmingai. Tačiau poveikį gali turėti kiti, kartu su Moderiba vartojami vaistai. Paskaitykite kitų su Moderiba vartojamų vaistų pakuotės lapelius.

Moderiba sudėtyje yra laktozės

Jei Jūsų gydytojas yra Jums sakęs, kad netoleruojate kai kurių cukraus produktų, prieš vartodami šį vaistą, aptarkite tai su savo gydytoju.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas parinks Jums tinkamą dozę, atsižvelgdamas į Jūsų kūno svorį, viruso tipą ir kitus kartu su Moderiba vartojamus vaistus.

Rekomenduojama dozė svyruoja nuo 800 mg iki 1400 mg per parą, priklausomai nuo kitų vaistų, vartojamų kartu su Moderiba.

800 mg per parą: gerkite 400 mg ryte ir 400 mg vakare

1000 mg per parą: gerkite 400 mg ryte ir 600 mg vakare

1200 mg per parą: gerkite 600 mg ryte ir 600 mg vakare

1400 mg per parą: gerkite 600 mg ryte ir 800 mg vakare

Jeigu Jums skiriamas kombinuotas gydymas kartu su kitais vaistais, laikykitės gydytojo rekomenduoto vartojimo režimo, o taip pat perskaitykite kitų vaistų pakuotės lapelius.

Tabletę nurykite visą valgio metu.

Kadangi ribavirinas yra teratogeniškas (gali sukelti negimusio kūdikio apsigimimų), su tabletėmis reikia elgtis atsargiai – jų negalima laužyti ar sutrinti. Jeigu netyčia palietėte aplūžusiais tabletes, visas kūno vietas, kurios prisilietė prie tablečių turinio, kruopščiai nuplaukite vandeniu ir muilu. Jei kiek nors tablečių miltelių pateko į akis, rūpestingai išskalaukite jas steriliu arba, jei sterilaus neturite, paprastu vandeniu.

Moderiba vartojimo laikas priklauso nuo viruso, kuriuo užsikrėtėte, tipo, nuo kartu gydymui vartojamų kitų vaistų, nuo atsako į gydymą ir nuo to, ar buvote anksčiau gydytas. Pasitarkite su gydytoju ir gydykitės jo rekomenduojamą laiką.

Jeigu Jums yra daugiau nei 65 metai, prieš pradėdami gydytis Moderiba, turite pasitarti su gydytoju.

Jeigu Jums atrodo, kad Moderiba veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu gydymo metu atsiranda šalutinis poveikis, gydytojas gali pakoreguoti vaisto dozę arba nutraukti gydymą.

Daugiau informacijos apie kartu su Moderiba vartojamus vaistus taip pat pateikiama šių vaistų pakuotės lapeliuose.

Ką daryti pavartojus per didelę Moderiba dozę?

Kuo greičiau kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Moderiba

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Jei pamiršote išgerti dozę, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, o sekančią dozę gerkite įprastu laiku.

Nustojus vartoti Moderiba

Tik gydytojas gali nuspręsti, kada galima nutraukti gydymą. Niekada nenutraukite gydymo savo nuožiūra, nes liga, nuo kurios Jūs gydomas (-a), gali vėl pasireikšti ar pasunkėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydymo metu gydytojas reguliariai paims kraujo, norėdamas stebėti baltųjų kraujo kūnelių (ląstelių, kurios kovoja su infekcija), raudonųjų kraujo kūnelių (kurie perneša deguonį), trombocitų (kurie skatina kraują krešėti), kepenų veiklos ar kitų laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčius.

Daugiau informacijos apie šalutinį kartu su Moderiba vartojamų kitų vaistų poveikį taip pat pateikiama šių vaistų pakuotės lapeliuose.

Šiame skyriuje išvardyti šalutinio poveikio reiškiniai pirmiausiai buvo stebėti vartojant Moderiba ir interferono alfa-2a ar pegrinterferono alfa-2a derinį.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pastebėjote, kad atsirado kuris nors iš šių šalutinių poveikių: stiprus krūtinės skausmas, nepaliaujamas kosulys, nereguliarus širdies plakimas, sutrikęs kvėpavimas, sumišimas, depresija, stiprus skrandžio skausmas, kraujas išmatose (arba juodos, deguto spalvos išmatos), stiprus kraujavimas iš nosies, karščiavimas ar šaltkrėtis, sutrikęs regėjimas. Jie gali būti sunkūs ir Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos.

Labai dažni (pasitaikantys daugiau nei 1 iš 10 pacientų) šalutiniai poveikiai, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra:

Kraujo sutrikimai: anemija (mažas raudonųjų kraujo ląstelių skaičius), neutropenija (mažas baltųjų kraujo ląstelių skaičius).

Metabolizmo sutrikimai: apetito praradimas.

Psichikos sutrikimai: depresija (prislėgta nuotaika, bloga nuomonė apie save ar beviltiškumo jausmas), nemiga.

Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas, sutrikęs dėmesio koncentravimas ir svaigulys.

Kvėpavimo sistemos sutrikimai: kosulys, dusulys.

Virškinimo trakto sutrikimai: viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmas.

Odos sutrikimai: plaukų slinkimas ir odos reakcijos (įskaitant niežulį, odos uždegimą ir odos sausėjimą).

Skeleto ir raumenų sutrikimai: sąnarių ir raumenų skausmas.

Bendrieji sutrikimai: karščiavimas, silpnumas, nuovargis, drebulys, šaltkrėtis, skausmas ir padidėjęs jaudrumas (tampa lengva nuliūdinti).

Dažni (pasitaikantys ne daugiau kaip 1 iš 10 pacientų) šalutiniai poveikiai, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra:

Infekcijos: viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos, bronchitas, burnos grybelinė infekcija ir pūslelinė (dažna pasikartojanti virusinė infekcija, kuri pažeidžia lūpas, burną).

Kraujo sutrikimai: sumažėjęs trombocitų (skatinančių kraują krešėti) skaičius ir padidėję limfmazgiai.

Endokrininiai sutrikimai: sustiprėjusi ir susilpnėjusi skydliaukės veikla.

Psichikos sutrikimai: nuotaikos ar emocijų pokyčiai, nerimas, agresija, nervingumas, susilpnėjęs lytinis potraukis.

Nervų sistemos sutrikimai: pablogėjusi atmintis, apalpimas, susilpnėjusi raumenų jėga, migrena, sustingimas, dilgčiojimo, deginimo pojūtis, drebulys, skonio pojūčio pokyčiai, košmarai, mieguistumas.

Akių sutrikimai: miglotas regėjimas, akių skausmas, akių uždegimas ir akių džiūvimas.

Ausų sutrikimai: kambario sukimosi pojūtis, ausies skausmas, spengimas ausyse.

Širdies sutrikimai: greitas širdies ritmas, širdies susitraukimų pulsacija, rankų ir kojų tinimas.

Kraujagyslių sutrikimai: karščio pylimas, sumažėjęs kraujospūdis.

Kvėpavimo sistemos sutrikimai: dusulys fizinio krūvio metu, kraujavimas iš nosies, nosies ir ryklės uždegimas, nosies ir prienosinių ančių (oru užpildytų ertmių, esančių galvos ir veido kauluose) infekcijos, sloga, ryklės skausmas.

Virškinimo trakto sutrikimai: vėmimas, sutrikęs virškinimas, pasunkėjęs rijimas, burnos išopėjimas, kraujuojančios dantenos, liežuvio ir burnos gleivinės uždegimas, dujų kaupimasis (pernelyg didelis oro ir dujų kiekis) žarnyne, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas.

Odos sutrikimai: bėrimas, padidėjęs prakaitavimas, psoriazė, dilgėlinė, egzema, padidėjęs jautrumas saulės spinduliams, prakaitavimas naktį.

Skeleto ir raumenų sutrikimai: nugaros skausmas, sąnarių uždegimas, raumenų silpnumas, kaulų skausmas, sprando skausmas, raumenų skausmas, mėšlungiai.

Lytinės sistemos sutrikimai: impotencija (lytinė bejėgystė).

Bendrieji sutrikimai: krūtinės skausmas, į gripą panašus susirgimas, negalavimas, letargija, karščio pylimai, troškulys, sumažėjęs svoris.

Nedažni (pasitaikantys ne daugiau kaip 1 iš 100 pacientų) šalutiniai poveikiai, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra:

Infekcijos: apatinių kvėpavimo takų infekcijos, pneumonija, šlapimo takų infekcijos, odos infekcijos.

Imuninės sistemos sutrikimai: sarkoidozė (uždegimo apimti audinių plotai po visą kūną), skydliaukės uždegimas.

Endokrininiai sutrikimai: diabetas (padidėjęs cukraus kiekis kraujyje).

Metabolizmo sutrikimai: dehidracija.

Psichikos sutrikimai: mintys apie savižudybę, haliucinacijos (nenormalus suvokimas), pyktis.

Nervų sistemos sutrikimai: periferinė neuropatija (galūnes įnervuojančių nervų veiklos sutrikimas).

Akių sutrikimai: kraujo išsiliejimas į tinklainę (užpakalinę akies dalį).

Ausies ir labirinto sistemos sutrikimai: apkurtimas.

Kraujagyslių sutrikimai: padidėjęs kraujospūdis.

Kvėpavimo sistemos sutrikimai: švokštimas.

Virškinimo trakto sutrikimai: kraujavimas iš virškinimo trakto, lūpų uždegimas, dantenų uždegimas.

Kepenų sutrikimai: sutrikusi kepenų veikla.

Reti (pasitaikantys ne daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų) šalutiniai poveikiai, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra:

Infekcijos: širdies infekcija, išorinės ausies infekcija.

Kraujo sutrikimai: labai sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių, baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų skaičius.

Imuninės sistemos sutrikimai: sunki alerginė reakcija, sisteminė raudonoji vilkligė (liga, kai kūną pažeidžia jo paties ląstelės), reumatoidinis artritas (autoimuninė liga).

Psichikos sutrikimai: savižudybė, psichoziniai sutrikimai (sunkūs asmenybės pažeidimai ir pablogėjusi įprasta socialinė veikla).

Nervų sistemos sutrikimai: koma (gili ilgalaikė būklė be sąmonės), priepuoliai, veidinio nervo paralyžius.

Akių sutrikimai: regos nervo uždegimas ir pabrinkimas, tinklainės uždegimas, ragenos opėjimas.

Širdies sutrikimai: širdies priepuolis, širdies veiklos nepakankamumas, širdies skausmas, greitas širdies ritmas, širdies ritmo sutrikimai arba širdiplėvės uždegimas.

Kraujagyslių sutrikimai: kraujo išsiliejimas į smegenis, vaskulitas (kraujagyslių uždegimas).

Kvėpavimo sistemos sutrikimai: intersticinė pneumonija (plaučių uždegimas, nuo kurio mirštama), kraujo krešuliai plaučiuose.

Virškinimo trakto sutrikimai: skrandžio opa, kasos uždegimas.

Kepenų sutrikimai: kepenų veiklos nepakankamumas, tulžies latako uždegimas, kepenų riebalinė infiltracija.

Skeleto ir raumenų sutrikimai: raumenų uždegimas.

Sužalojimai ar apsinuodijimai: veikliosios medžiagos perdozavimas.

Labai reti (pasitaikantys ne daugiau kaip 1 iš 10000 pacientų) šalutiniai poveikiai, vartojant pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinį, yra:

Kraujo sutrikimai: aplazinė anemija (kaulų čiulpai nebegali gaminti raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių bei trombocitų).

Imuninės sistemos sutrikimai: idiopatinė (arba trombozinė) trombocitopeninė purpura (greičiau atsiranda mėlynių, kraujavimas, sumažėja trombocitų skaičius, išryškėja mažakraujystė ir ypatingas silpnumas).

Akių sutrikimai: regėjimo netekimas.

Nervų sistemos sutrikimas: insultas (cerebrovaskulinis įvykis).

Odos sutrikimai: toksinė epidermio nekrolizė / Stivenso-Džonsono sindromas / daugiaformė raudonė (įvairūs daugiau ar mažiau sunkūs bėrimai, kurie gali būti susiję su pūslėmis burnos, nosies, akių ir kitose gleivinėse), angioneurozinė edema (odos ir gleivinių pabrinkimas).

Šalutiniai poveikiai, kurių dažnis nežinomas:

Kraujo sutrikimai: tikroji raudonųjų kraujo kūnelių aplazija (sunki mažakraujystės forma, kai organizmas nebegamina arba gamina mažiau raudonųjų kraujo kūnelių); dėl to gali atsirasti neįprasto nuovargio ir energijos trūkumo simptomai.

Imuninės sistemos sutrikimai: kepenų ar inkstų transplantato atmetimo reakcija, Vogt Koyanagi Harada sindromas – reta liga, kuriai būdinga regėjimo, klausos ir odos pigmentacijos netekimas.

Psichikos sutrikimai: manija (nenormaliai pakilios nuotaikos epizodai) ir bipoliniai sutrikimai (nenormaliai pakilios nuotaikos epizodai, besikeičiantys su liūdesio ir beviltiškumo jausmu).

Akių sutrikimai: reta tinklainės atšokimo forma, kai į tinklainę patenka skysčio.

Virškinimo sistemos sutrikimai: išeminis kolitas (storosios žarnos uždegimas dėl sutrikusios kraujotakos), opinis kolitas (uždegiminė storosios žarnos liga), liežuvio spalvos pokyčiai.

Skeleto ir raumenų sutrikimai: sunkus raumenų pažeidimas ir skausmas.

Inkstų sutrikimai: inkstai nefunkcionuoja taip gerai, kaip turėtų; bei kiti skundai, rodantys inkstų sutrikimus.

Jeigu Jūs esate užsikrėtę abiem virusais, ir HCV, ir ŽIV bei gydomi LAARV (labai aktyviais antiretrovirusiniais vaistais), papildomai su peginterferonu alfa-2a arba interferonu alfa-2a paskirtas Moderiba gali sukelti mirtiną kepenų veiklos nepakankamumą, periferinę neuropatiją (plaštakų ar pėdų sustingimą, dilgčiojimą ar skausmą), kasos uždegimą (galimi simptomai – skrandžio skausmas, pykinimas ir vėmimas), pieno rūgšties acidozę (padidėjusį pieno rūgšties kiekį organizme, dėl ko rūgštėja kraujas), gripą, plaučių uždegimą, afekto labilumą (nuotaikos kitimus), apatiją (letargiją), ryklės ir gerklų skausmą (užpakalinės burnos pusės ir ryklės skausmą), cheilitą (lūpų džiūvimą ir įtrūkimus), įgytą lipodistrofiją (riebalų padaugėjimą viršutinėje nugaros ir sprando srityje) ir chromaturiją (šlapimo spalvos pakitimą).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šio vaistinio preparato laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama. Buteliuką laikyti sandariai uždarytą, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Pastebėjus buteliuko ar pakuotės pažeidimų, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Moderiba sudėtis

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg, 400 mg arba 600 mg veikliosios medžiagos ribavirino.

Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, povidonas, magnio stearatas.

Tabletės plėvelėje yra polivinilo alkoholio, titano dioksido (E171), makrogolio 3350, talko, indigotino aliuminio kraplako (E132) (200 mg), briliantinio mėlynojo FCF aliuminio kraplako (E133) (400 mg ir 600 mg) ir karnaubo vaško.

Moderiba išvaizda ir kiekis pakuotėje

Moderiba tabletės yra mėlynos, kapsulės formos, plėvele dengtos, be įspaustos vagelės tabletės 12,0 mm x 6,0 mm (200 mg), 17,5 mm x 7,0 mm (400 mg) arba 18,6 mm x 7,6 mm (600 mg) dydžio, kurių vienoje pusėje yra įspaudas „3RP“, o kitoje – „200“, „400“ arba „600“. Moderiba tabletės yra supakuotos į buteliukus, kuriuose yra po 168 tabletės (200 mg) arba po 56 tabletės (400 mg ir 600 mg).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

AbbVie SIA

Vaiņodes 1

Rīga, LV 1004

Latvija

Gamintojas

AbbVie Deutschland GmbH & Co. KG

Knollstrasse

67061 Ludwigshafen

Vokietija

AbbVie Logistics B.V.

Zuiderzeelaan 53

8017 JV Zwolle

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

AbbVie UAB

Ukmergės g. 120

LT-08105, Vilnius

Tel. +370 5 205 3023

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais::

Austrija, Vokietija Moderiba 200/400/600mg Filmtabletten
Belgija Moderyba 200/400/600mg Comprimés Pelliculés
Danija Moderiba Filmovertrukne Tabletter
Estija Moderiba 200/400/600 mg õhukese polümeerikattega tableted
Suomija Moderiba 200/400/600mg kalvopäällysteiset tabletit
Vengrija Moderiba 200/400/600mg filmtabletta
Airija Moderiba 200/400/600mg film-coated tablets
Italija Moderiba 200/400/600 mg compresse rivestite con film
Latvija Moderiba 200/400/600mg Apvalkotās Tabletes
Lietuva Moderiba 200/400/600 mg plėvele dengtos tabletės
Lenkija Moderiba 200/400/600mg tabletki powlekane
Švedija Moderiba 200/400/600 mg filmdragerad tablett

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-05-17.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Moderiba 200mg tabletės N168" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena