E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Minirin purškalas 0,1mg/ml (10µg doz.) 2,5ml

Sistemiškai veikiantys hormonų preparatai, išskyrus lytinius hormonus >  Hipofizės ir pagumburio hormonai bei jų analogai
Pavadinimas: Minirin purškalas 0,1mg/ml (10µg doz.) 2,5ml
Veikliosios medžiagos: Desmopressin - 10µg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Ferring
ATC kodas H01BA02
Vidutinė kaina: 18,26 Eur (63,05 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Minirin veiklioji medžiaga desmopresinas savo chemine sudėtimi yra panašus į natūralų hipofizės hormoną vazopresiną. Natūralaus hormono cheminė struktūra yra pakeista dviejose vietose, dezamininant cisteiną ir pakeičiant L-argininą į D-argininą. Šie struktūriniai pakeitimai žymiai padidina vaisto antidiurezinį aktyvumą. Desmopresinas beveik neveikia lygiųjų raumenų, todėl yra išvengiama šalutinio nepageidaujamo arterinį kraujospūdį didinančio poveikio.

Išgėrus 0,1 mg ar 0,2 mg desmopresino, jo antidiurezinis veikimas daugeliui ligonių trunka 8-12 valandų.

Indikacijos

Centrinės kilmės necukrinio diabeto gydymas.

Pirminės naktinės enurezės (šlapimo nelaikymo) gydymas 5 metų ir vyresniems pacientams, kurių gebėjimas koncentruoti šlapimą yra normalus.

Suaugusiųjų nikturijos (dažno naktinio šlapinimosi) gydymas.


Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Minirin veiklioji medžiaga desmopresinas yra natūralaus žmogaus hipofizės hormono vazopresino struktūrinis analogas.

Indikacijos

Centrinės kilmės necukrinio diabeto gydymas.

Diagnostiniam inkstų gebėjimo koncentruoti šlapimą tyrimui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Minirin vartoti negalima

jeigu yra alergija desmopresinui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu yra nuolatinė arba psichogeninė polidipsija (išgeriama daug skysčių) ar troškulys dėl piktnaudžiavimo alkoholiu;

jeigu yra širdies nepakankamumas ar kitokia būklė, kai reikalingas gydymas diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiais vaistais);

jeigu natrio koncentracija kraujyje yra maža (hiponatremija);

jeigu yra antidiurezinio hormono sutrikusios sekrecijos sindromas;

jeigu yra vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pacientams, kurie serga išemine širdies liga, arterine hipertenzija, įskaitant sunkią, ar kuriems yra skysčių bei elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, pvz., sergant inkstų funkcijos sutrikimu ar cistine fibroze, desmopresino reikia vartoti atsargiai.

Jeigu gydant Minirin skysčių kiekis neribojamas, organizme gali susilaikyti skysčiai ir (arba) vystytis hiponatremija (natrio kiekio sumažėjimas); įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, kūno masės padidėjimo, sunkiais atvejais – traukulių) gali ir nebūti.

Jeigu vaistas naudojamas diagnostikai, skysčių vartojimą 1 val. prieš ir 8 val. po preparato pavartojimo taip pat būtina kiek galima riboti, iki 0,5 l troškuliui numalšinti.

Kūdikiams, senyviems pacientams ir pacientams, kurių kraujyje yra sumažėjusi natrio koncentracija, yra padidėjusi hiponatremijos atsiradimo rizika.

Hiponatremijai išvengti būtinos atsargumo priemonės gydant:

pacientus, kuriems sutrikusi skysčių ir (arba) elektrolitų pusiausvyra (pvz., sergantiesiems sisteminėmis infekcinėmis ligomis, karščiuojantiems, kuriems pasireiškia gastroenteritas (skrandžio ir žarnų uždegimas)),

būkles, kurios gydomos vaistais, kurie gali sutrikdyti antidiurezinio hormono sekreciją (pvz., tricikliais antidepresantais, selektyviaisiais serotonino readsorbcijos inhibitoriais, chlorpromazinu, karbamazepinu, sulfonilkarbamido darinių grupės vaistais cukriniam diabetui gydyti, ypač chlorpropamidu, ir kartu vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo).

Inkstų gebėjimo koncentruoti šlapimą mėginys mažesniems kaip 1 metų vaikams atliekamas tiktai ligoninėje ir atidžiai prižiūrint gydytojui.

Kadangi Minirin purškiamas į nosį, jo tirpalo negalima skirti pacientams, kurių nosies gleivinė yra pakitusi (pvz., randuota, pabrinkusi ar infekuota), nes dėl to vaisto rezorbcija gali būti nepatikima ar kitaip pakisti.

Kiti vaistai ir Minirin

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu pacientas vartoja vaistus, kurie didina antidiurezinio hormono išsiskyrimą (pvz.: triciklius antidepresantus, selektyviuosius serotonino reabsorbcijos inhibitorius, chlorpromaziną, karbamazepiną, sulfonilkarbamido grupės vaistus cukriniam diabetui gydyti, ypač chlorpropamidą), dėl papildomo antidiurezinio poveikio organizme gali susilaikyti skysčiai.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sulaikyti skysčius ir (arba) sukelti hiponatremiją.

Kartu vartojant loperamidą, desmopresino koncentracija kraujo plazmoje gali padidėti 3 kartus; dėl to didėja skysčių susikaupimo organizme ir hiponatremijos pavojus.

Minirin vartojimas su maistu ir gėrimais

Jei vartojate vaistą inkstų gebėjimui koncentruoti šlapimą diagnozuoti, galite gerti tik tiek skysčių, kiek reikia troškuliui numalšinti.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju. Jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nedaugelio (n=53) nėščių moterų, sergančių necukriniu diabetu, stebėjimo duomenys nepageidaujamo desmopresino poveikio nėštumo eigai arba vaisiaus ar naujagimio sveikatos būklei neparodė. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Jeigu maitinate krūtimi ar ketinate pradėti žindyti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Desmopresino išsiskiria į motinos pieną, bet nuo terapinių dozių poveikis kūdikiui mažai tikėtinas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Atsargumo priemonių nereikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Minirin medžiagas

Preparate yra benzalkonio chlorido. Gali sukelti bronchų spazmą.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Minirin vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) desmopresinui ar bet kuriai pagalbinei Minirin medžiagai;

jeigu yra nuolatinė arba psichogeninė polidipsija (ilgai besitęsiantis didelis troškulys) ar troškulys dėl piktnaudžiavimo alkoholiu;

jeigu yra širdies nepakankamumas ar kitokia būklė, kai reikalingas gydymas diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiais vaistais);

jeigu natrio koncentracija kraujyje yra maža;

jeigu yra antidiurezinio hormono sutrikusios sekrecijos sindromas;

poliurija (padidėjusi šlapimo gamyba), jei centrinės kilmės necukrinio diabeto diagnozė nepatvirtinta objektyviais tyrimais;

jeigu esate vyresnis kaip 65 metų, o preparato vartojama pirminiam naktiniam šlapimo nelaikymui ar naktiniam šlapinimuisi gydyti;

jeigu yra vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;

jeigu vartojate neįprastai daug gėrimų, įskaitant alkoholinius.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Jeigu vaistas vartojamas pirminei naktinei enurezei gydyti, būtina kiek galima riboti skysčių vartojimą mažiausiai 1 val. prieš ir 8 val. po preparato pavartojimo.

Jeigu gydant skysčių kiekis neribojamas, organizme gali susilaikyti skysčiai ir (arba) vystytis hiponatremija; įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, kūno masės padidėjimo, sunkiais atvejais – traukulių) gali ir nebūti.

Prieš gydymą reikėtų atsižvelgti į sunkią šlapimo pūslės disfunkciją ir nutekėjimo obstrukciją.

Pagyvenusių pacientų ir pacientų su žemu serumo natrio kiekiu hiponatremijos rizika gali būti didesnė.

Atsargiai reikia gydyti pacientus turinčius padidinto intrakranijinio (kaukolės skysčių) spaudimo riziką.

Gydantis Minirin būtina stebėti kūno svorį bei kraujo spaudimą. Kūno svoris gali didėti dėl perdozavimo arba, dažniau, dėl per didelio skysčių vartojimo.

Tam, kad nesivystytų hiponatremija, be mažesnio skysčių vartojimo būtina sekti serumo natrio kiekį pacientams, kuriems yra skysčių ar elektrolitų pusiausvyros sutrikimas (sisteminės infekcijos, karščiavimas, antidiuretinio hormono nepakankamumo sindromas (SIADH)), kurie tuo pačiu metu gydomi vaistais, mažinančiais SIADH, pvz. tricikliais antidepresantais, selektyviaisiais serotonino atbulinės reabsorbcijos inhibitoriais, chlorpromazinu ar karbamazepinu, taip pat nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu pacientas vartoja vaistus, kurie didina antidiurezinio hormono išsiskyrimą (pvz., triciklius antidepresantus, selektyviuosius serotonino readsorbcijos inhibitorius, chlorpromaziną, karbamazepiną), dėl papildomo antidiurezinio poveikio organizme gali susilaikyti skyčiai.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sulaikyti skysčius ir (arba) sukelti hiponatremiją.

Minirin vartojant kartu su loperamidu, desmopresino koncentracija kraujo plazmoje gali padidėti 3 kartus; dėl to didėja skysčių susilaikymo organizme ir hiponatremijos pavojus.

Minirin vartojimas su maistu ir gėrimais

Įprastas maistas (turintis 27% riebalų) žymiai sumažina geriamojo desmopresino rezorbcijos laipsnį ir greitį. Maistas gali sumažinti mažų desmopresino dozių antidiurezinį poveikį.

Todėl patariama Minirin vartoti prieš valgį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju. Jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nedaugelio (n=53) nėščių moterų, sergančių necukriniu diabetu, stebėjimo duomenys nepageidaujamo desmopresino poveikio nėštumo eigai arba vaisiaus ar naujagimio sveikatos būklei nerodo. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Jeigu maitinate krūtimi ar ketinate pradėti žindyti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Desmopresino išsiskiria į motinos pieną, bet nuo terapinių dozių poveikis kūdikiui mažai tikėtinas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nėra jokių duomenų, kad Minirin turėtų įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Minirin medžiagas

Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Minirin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Vartojimo būdas ir dozės

Optimali Minirin tablečių dozė nustatoma individualiai.

Centrinės kilmės necukrinis diabetas

Įprasta pradinė dozė suaugusiesiems ir vaikams - po 0,1 mg 3 kartus per parą; vėliau dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą šiuo vaistu. Daugeliui pacientų optimali dozė yra po 0,1—0,2 mg 3 kartus per parą.

Pirminė naktinė enurezė

Rekomenduojama pradinė dozė – 0,2 mg prieš miegą. Jeigu ši dozė yra nepakankamai veiksminga, ji gali būti padidinta iki 0,4 mg.

Nikturija

Rekomenduojama pradinė dozė – 0,1 mg prieš miegą. Jeigu po pirmosios gydymo savaitės aišku, kad ši dozė nepakankamai veiksminga, ji gali būti padidinta iki 0,2 mg, o prireikus, kas savaitę didinama iki 0,4 mg. Gydymo metu būtina riboti skysčių kiekį.

Pavartojus per didelę Minirin dozę

Perdozavus ilgėja vaisto poveikis ir didėja skysčių kaupimosi ir hiponatremijos pavojus. Nors hiponatremija gydoma individualiai, bet patariama laikytis bendrų rekomendacijų: nutraukti gydymą desmopresinu, riboti skysčių suvartojimą ir, prireikus, simptominis gydymas.

Požymiai: galvos skausmas, pykinimas, skysčių susilaikymas organizme, hiponatremija, oligurija, traukuliai ir plaučių edema.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Šį vaistą visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Prieš Minirin purškalo pirmąjį purškimą, purškiklio galvutė paspaudžiama 4 kartus arba daugiau, kol iš aplikatoriaus angelės pasirodys purslai. Jei Minirin purškiklis nebuvo naudojamas vieną savaitę, tai purškikliui/siurbliukui parengti pakanka jį paspausti 1 kartą arba daugiau, kol pasirodys purslai. DĖMESIO! Įtaiso vamzdelio apatinis galas buteliuke visada turi būti paniręs į tirpalą. Purškiklio buteliukas visada turi būti laikomas vertikaliai.

Optimali Minirin tirpalo į nosį dozė nustatoma individualiai.

Vienoje purškiamo į nosį tirpalo dozėje (0,1 ml tirpalo) yra 10 g desmopresino acetato.

Necukrinis diabetas

Dozė nustatoma individualiai, atsižvelgiant į mėginio rezultatus. Įprasta dozė suaugusiesiems yra 10- 20 mikrogramų 12 kartus per dieną, vaikams – 10 mikrogramų 12 kartus per dieną. Jei yra skysčių susilaikymo organizme požymių, dozę būtina patikslinti.

Be gydytojo žinios draudžiama didinti dozę, vaisto vartoti dažniau ar jo vartojimą nutraukti.

Jeigu manote, kad Minirin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydymo metu būtina riboti suvartojamų skysčių kiekį (žr. skyrių „ Specialios atsargumo priemonės“). Jeigu organizme ima susilaikyti skysčiai, gydymą šiuo vaistu būtina nutraukti.

Vartojimas diagnostikai

Inkstų gebėjimo koncentruoti šlapimą mėginys: įprasta dozė suaugusiems yra 40 mikrogramų. Mažesniems kaip 1 metų vaikams – 10 mikrogramų, vyresniems kaip 1 metų – 20 mikrogramų per parą. Panaudojus purškiamo į nosį Minirin tirpalo, pirmąją valandą gautas šlapimas išpilamas. Per kitas 8 valandas gautas šlapimas surenkamas porcijomis bei tiriamas jo osmosiškumas. Atliekant mėginį būtina riboti suvartojamų skysčių kiekį (žr. skyrių „Specialios atsargumo priemonės“).

Ką daryti pavartojus per didelę Minirin dozę?

Jei pavartojote daugiau Minirin nei paskirta, nedelsdami pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Perdozavus didėja skysčių kaupimosi ir natrio koncentracijos sumažėjimo (hiponatremijos) pavojus.

Besimptomė hiponatremija gydoma nutraukus gydymą desmopresinu, ribojant skysčius ir, prireikus, simptomiškai.

Perdozavimo požymiai: galvos skausmas, pykinimas, skysčių tvenkimasis organizme, hiponatremija, oligurija, traukuliai ir plaučių edema.

Pamiršus pavartoti Minirin

Pamiršus pavartoti, kita dozė purškiama įprastu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nevartokite kitos dozės ir nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu Jums pasireiškė sumišimas su traukuliais arba be jų (tai gali būti apsinuodijimo vandeniu arba mažos natrio koncentracijos kraujyje požymis). Tai sunkiausias šalutinis poveikis, labai retai galintis pasireikšti vartojant Minirin, jei gydantis neribojate išgeriamo skysčio kiekio.

Dažnai (1-10 iš 100 pacientų) pacientams, gydomiems desmopresinu, gali atsirasti galvos skausmas, pykinimas, pilvo skausmai, nemiga, nuotaikos svyravimai, naktiniai košmarai, nervingumas, agresija, kraujavimas iš nosies, viršutinių kvėpavimo takų infekcija.

Labai dažnai (daugiau kaip 1 iš 10 pacientų) pasitaiko nosies dirginimas, užgulimas, sloga, kūno temperatūros padidėjimas.

Jeigu gydant skysčių kiekis neribojamas, organizme gali susilaikyti skysčiai ir (arba) vystytis hiponatremija; įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, kūno masės padidėjimo, sunkiais atvejais – traukulių) gali ir nebūti.

Dažnai šiuo vaistu gydomiems vaikams gali sutrikti nuotaika.

Retkarčiais gali prasidėti alerginės odos ar dažniau sunkios bendros alerginės reakcijos.

Vaisto įdiegus į rinką stebėjimų duomenimis, vartojant desmopresino nosies purškalą centrinės kilmės necukrinio diabeto gydymui, buvo stebėti keli sunkios hiponatremijos atvejai. Be to pastebėta koma, svaigulys, mieguistumas, didelis kraujospūdis, dusulys, viduriavimas, niežėjimas, išbėrimas, dilgėlinė, mėšlungis, nuovargis, periferinė edema (patinimas), krūtinės skausmas, drebulys.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Minirin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nevartokite kitos dozės ir nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu Jums pasireiškė sumišimas su traukuliais arba be jų (tai gali būti apsinuodijimo vandeniu arba mažos natrio koncentracijos kraujyje požymis). Tai sunkiausias šalutinis poveikis, labai retai galintis pasireikšti vartojant Minirin, jei gydantis neribojate išgeriamo skysčio kiekio.

Jeigu gydant skysčių kiekis neribojamas, organizme gali kauptis skysčiai ir (arba) vystytis hiponatremija; įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, kūno masės padidėjimo, sunkiais atvejais – traukulių) gali ir nebūti.

Vos keliems procentams pacientų, gydomų desmopresinu, gali atsirasti galvos skausmas, pykinimas ir pilvo skausmai.

Labai retai gydomiems šiuo vaistu vaikams gali sutrikti nuotaika.

Retkarčiais gali prasidėti alerginės odos reakcijos ir dažniau sunkios bendros reakcijos.

Ilgalaikio nikturijos gydymo klinikiniai tyrimai keliems procentams pacientų atskleidė šiuos pašalinius poveikius: galvos skausmas, svaigulys, periferinė edema, dažnas šlapinimasis, pykinimas ir svorio padidėjimas.

Jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nepaminėtą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MINIRIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Buteliuką laikyti sandarų.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Minirin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas yra 2 mėnesiai.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Minirin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra desmopresino acetatas. 1 ml nosies purškalo yra 100 mikrogramų desmopresino acetato (atitinka 89 mikrogramus desmopresino). Viename išpurškime (0,1 ml) yra 10 mikrogramų desmopresino acetato.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, citrinų rūgštis monohidratas, dinatrio fosfatas dihidratas, konservantas benzalkonio chloridas, išgrynintas vanduo.

Minirin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Minirin yra skaidrus, bespalvis tirpalas stiklo buteliuke su nosies aplikatoriumi ir apsauginiu dangteliu. Buteliuke yra 25 išpurškimai (2,5 ml tirpalo). Purškiama paspaudus purškiklį ranka, preparate nėra propelento.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Ferring GmbH

Wittland 11

D-24109 Kiel

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB "PharmaSwiss"

Šeimyniškių g. 21b

LT-09200 Vilnius

Tel. +370 (5)279 07 62

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-01-01

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Minirin sudėtis

Veiklioji medžiaga yra desmopresino acetatas. Vienoje tabletėje yra 0,1 mg arba 0,2 mg desmopresino acetato (atitinka 0,089 mg arba 0,178 mg desmopresino).

Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, bulvių krakmolas, povidonas, magnio stearatas.

Minirin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Minirin 0,1 mg tabletės yra baltos, ovalios, išgaubtos, vienoje pusėje turinčios vagelę ir ženklą 0.1.

Minirin 0,2 mg tabletės yra baltos, apvalios, išgaubtos, vienoje pusėje turinčios vagelę ir ženklą 0.2.

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Minirin tabletės tiekiamos supakuotos po 30 tablečių į polietileno buteliuką su polipropileniniu vaikų neatidaromu uždoriu.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Ferring Lääkkeet Oy

PB 23, 02241 Espoo, Suomija

Gamintojai

Ferring AB,

Soldattorpsvägen 5, SE-200 61, Limhamn, Švedija

arba

Ferring GmbH

Wittland 11/P.O. Box 2145, 24109 Kiel, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

MediNet International Ltd atstovybė

Laisvės pr. 75

LT-06144 Vilnius

tel.: +370 5 2 688 490

fax.: +370 5 2 688 489"Minirin purškalas 0,1mg/ml (10µg doz.) 2,5ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.342 Kaunas

Jonavos g.60, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 7 Grigiškės
Visuomenės vaistinė
Kovo 11-osios g. 39A, Grigiškės
(8 5) 24 33 092
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:30 VI 09:00 - 17:00 VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.9 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Šarkuvos g. 1a , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.231, Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Aido g. 18a, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Merkinės vaistinė, UAB filialas Telšiai Kalno 27

Kalno g. 27, Telšiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.295 Vilnius

P.Žvirkos g. 1, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.176 Pagiriai

Durpių g. 40, Pagiriai Vilniaus raj.
(8 5) 26 04 965
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.206, Utena
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 52, Utena
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 16:00 VII 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil. Akmenė Daukanto

S.Daukanto g. 7A, Akmenė
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena