E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Minirin 120mcg geriamasis liofilizatas N30

Sistemiškai veikiantys hormonų preparatai, išskyrus lytinius hormonus >  Hipofizės ir pagumburio hormonai bei jų analogai
Pavadinimas: Minirin 120mcg geriamasis liofilizatas N30
Veikliosios medžiagos: Desmopressin - 0,12mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Ferring
ATC kodas H01BA02
Vidutinė kaina: 34,45 Eur (118,95 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Minirin veiklioji medžiaga desmopresinas savo chemine sudėtimi yra panašus į natūralų hipofizės hormoną vazopresiną. Natūralaus hormono cheminė struktūra yra pakeista dviejose vietose, dezamininant cisteiną ir pakeičiant L-argininą į D-argininą. Šie struktūriniai pakeitimai žymiai padidina vaisto antidiurezinį aktyvumą. Desmopresinas beveik neveikia lygiųjų raumenų, todėl yra išvengiama šalutinio nepageidaujamo arterinį kraujospūdį didinančio poveikio.

Išgėrus 0,1 mg ar 0,2 mg desmopresino, jo antidiurezinis veikimas daugeliui ligonių trunka 8-12 valandų.

Indikacijos

Centrinės kilmės necukrinio diabeto gydymas.

Pirminės naktinės enurezės (šlapimo nelaikymo) gydymas 5 metų ir vyresniems pacientams, kurių gebėjimas koncentruoti šlapimą yra normalus.

Suaugusiųjų nikturijos (dažno naktinio šlapinimosi) gydymas.


Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

MINIRIN sudedamoji dalis dėl kurios tabletės veikia (veiklioji medžiaga) yra vadinama desmopresinu. Desmopresinas yra vaistas, mažinantis inkstuose gaminamo šlapimo kiekį.

MINIRINgydomos šios ligos:

Centrinės kilmės necukrinis diabetas

Pirminė naktinė enurezė (pirminis naktinio šlapimo nelaikymas) 5 metų ir vyresnių pacientų, kurių gebėjimas koncentruoti šlapimą yra normalus.

Simtominė suaugusiųjų nikturija (dažnas naktinis šlapinimasis), susijusi su naktine poliurija (gausiu šlapinimusi), kai nakties šlapimo gamyba yra didesnė nei šlapimo pūslės talpa.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

MINIRIN vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu sergate kokia nors iš žemiau išvardytų ligų ar būklių:

nuolatinė ar psichinės kilmės polidipsija (troškulys), dėl kurio šlapimo išsiskyrimas viršija 40 ml/kg/24 val.;

anksčiau buvęs ar įtariamas širdies nepakankamumas ar kita būklė, kai reikalingas gydymas diuretikais ( šlapimo išsiskyrimą didinančiais vaistais);

vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų nepakankamumas (kreatinino klirensas mažesnis kaip 50 ml/min.);

hiponatremija (pernelyg mažas natrio kiekis kraujyje);

netinkama ADH (antidiuretinio hormono) sekrecija;

jeigu esate vyresnis kaip 65 metų, o vaisto vartojama pirminiam naktiniam šlapimo nelaikymui ar naktiniam šlapinimuisi gydyti;

jeigu preparato vartojama pirminiam naktiniam šlapimo nelaikymui ar naktiniam šlapinimuisi gydyti ir yra padidėjęs kraujo spaudimas;

jeigu vartojate neįprastai daug gėrimų, įskaitant alkoholinius.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti MINIRIN.

Kai MINIRIN vartojamas pirminei naktinei enurezei ir nikturijai gydyti, skysčių vartojimą (1 val. prieš vartojant vaisto ir 8 val. po to) būtina apriboti iki minimumo. Jeigu skysčiai neribojami, jų gali kauptis ir (arba) pradės vystytis hiponatremija, lydima (ne visuomet) įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, svorio prieaugio ir, sunkiais atvejais, traukulių).

Visi pacientai ir, kai reikia, juos prižiūrintys asmenys, bus informuojami griežtai riboti suvartojamų skysčių kiekį.

Prieš pradedant gydyti gydytojas norės įsitikinti, ar pacientas neserga sunkiu šlapimo pūslės funkcijos sutrikimu arba šlapimo takų obstrukcija (nepraeinamumu), širdies kraujagyslių ligomis, arterine hipertenzija.

Hiponatremijos rizika yra didesnė vyresniems žmonėms ir pacientams, kurių natrio koncentracija kraujo serume yra mažesnė nei normali.

Susirgus ligomis, kurių metu sutrinka skysčių ir elektrolitų pusiausvyra (pvz., sisteminėmis infekcijomis, virškinimo trakto uždegimu, karščiuojant), gydymą desmopresinu reikia nutraukti.

Atsargiai reikia gydyti pacientus, turinčius padidinto intrakranijinio (kaukolės skysčių) spaudimo riziką.

Atsargiai reikia gydyti pacientus, kuriems yra būklės, pasireiškiančios sutrikusiu skysčių ir elektrolitų balansu.

Kartu vartojant vaistų, kurie gali skatinti neadekvačią antidiuretinio hormono gamybą (pvz., vaistus nuo depresijos (triciklius antidepresantus, selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius), chlorpromaziną (vaistą nuo psichikos sutrikimų) ir karbamazepiną (vaistą nuo epilepsijos), taip pat nesteroidinius vaistus nuo uždegimo), reikia imtis atsargumo priemonių. Pastarosioms priemonėms, kurių tikslas yra išvengti natrio kiekio sumažėjimo kraujyje, priklauso: skysčių ribojimas ir dažnesnis natrio kiekio kraujo serume nustatymas.

Kiti vaistai ir MINIRIN

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu pacientas vartoja vaistus, kurie didina antidiuretinio hormono išsiskyrimą (pvz., vaistus nuo depresijos (triciklius antidepresantus, selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius), chlorpromaziną (vaistą nuo psichikos sutrikimų) ir karbamazepiną (vaistą nuo epilepsijos), taip pat ir kai kuriuos sulfonilšlapalo grupės antidiabetinius vaistus, ypatingai chlorpropamidą), dėl papildomo antidiuretinio poveikio organizmas gali susilaikyti skysčiai.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sulaikyti skysčius ir (arba) sukelti hiponatremiją.

MINIRIN vartojant kartu su loperamidu (vaistu nuo viduriavimo), desmopresino kiekis kraujo plazmoje gali padidėti 3 kartus; dėl to didėja skysčių susilaikymo organizme ir hiponatremijos pavojus. Nors ir nėra ištirta, tačiau kiti vaistai, lėtinantys žarnyno motoriką, gali turėti tokį pat poveikį.

MINIRIN vartojimas su maistu ir gėrimais

MINIRIN galima vartoti su maistu. Kasdienis labai riebus maistas sumažina MINIRIN įsisavinimą. Todėl gali sumažėti šlapimo išsiskirimą slopinantis poveikis.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu reikėtų vengti vartoti bet kokius vaistus.

Desmopresino išsiskiria į motinos pieną, bet nuo terapinių dozių poveikis kūdikiui mažai tikėtinas.

Jeigu maitinate krūtimi ar ketinate pradėti žindyti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

MINIRIN gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba poveikis nėra reikšmingas.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Minirin vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) desmopresinui ar bet kuriai pagalbinei Minirin medžiagai;

jeigu yra nuolatinė arba psichogeninė polidipsija (ilgai besitęsiantis didelis troškulys) ar troškulys dėl piktnaudžiavimo alkoholiu;

jeigu yra širdies nepakankamumas ar kitokia būklė, kai reikalingas gydymas diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiais vaistais);

jeigu natrio koncentracija kraujyje yra maža;

jeigu yra antidiurezinio hormono sutrikusios sekrecijos sindromas;

poliurija (padidėjusi šlapimo gamyba), jei centrinės kilmės necukrinio diabeto diagnozė nepatvirtinta objektyviais tyrimais;

jeigu esate vyresnis kaip 65 metų, o preparato vartojama pirminiam naktiniam šlapimo nelaikymui ar naktiniam šlapinimuisi gydyti;

jeigu yra vidutinio sunkumo ar sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;

jeigu vartojate neįprastai daug gėrimų, įskaitant alkoholinius.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Jeigu vaistas vartojamas pirminei naktinei enurezei gydyti, būtina kiek galima riboti skysčių vartojimą mažiausiai 1 val. prieš ir 8 val. po preparato pavartojimo.

Jeigu gydant skysčių kiekis neribojamas, organizme gali susilaikyti skysčiai ir (arba) vystytis hiponatremija; įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, kūno masės padidėjimo, sunkiais atvejais – traukulių) gali ir nebūti.

Prieš gydymą reikėtų atsižvelgti į sunkią šlapimo pūslės disfunkciją ir nutekėjimo obstrukciją.

Pagyvenusių pacientų ir pacientų su žemu serumo natrio kiekiu hiponatremijos rizika gali būti didesnė.

Atsargiai reikia gydyti pacientus turinčius padidinto intrakranijinio (kaukolės skysčių) spaudimo riziką.

Gydantis Minirin būtina stebėti kūno svorį bei kraujo spaudimą. Kūno svoris gali didėti dėl perdozavimo arba, dažniau, dėl per didelio skysčių vartojimo.

Tam, kad nesivystytų hiponatremija, be mažesnio skysčių vartojimo būtina sekti serumo natrio kiekį pacientams, kuriems yra skysčių ar elektrolitų pusiausvyros sutrikimas (sisteminės infekcijos, karščiavimas, antidiuretinio hormono nepakankamumo sindromas (SIADH)), kurie tuo pačiu metu gydomi vaistais, mažinančiais SIADH, pvz. tricikliais antidepresantais, selektyviaisiais serotonino atbulinės reabsorbcijos inhibitoriais, chlorpromazinu ar karbamazepinu, taip pat nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu pacientas vartoja vaistus, kurie didina antidiurezinio hormono išsiskyrimą (pvz., triciklius antidepresantus, selektyviuosius serotonino readsorbcijos inhibitorius, chlorpromaziną, karbamazepiną), dėl papildomo antidiurezinio poveikio organizme gali susilaikyti skyčiai.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sulaikyti skysčius ir (arba) sukelti hiponatremiją.

Minirin vartojant kartu su loperamidu, desmopresino koncentracija kraujo plazmoje gali padidėti 3 kartus; dėl to didėja skysčių susilaikymo organizme ir hiponatremijos pavojus.

Minirin vartojimas su maistu ir gėrimais

Įprastas maistas (turintis 27% riebalų) žymiai sumažina geriamojo desmopresino rezorbcijos laipsnį ir greitį. Maistas gali sumažinti mažų desmopresino dozių antidiurezinį poveikį.

Todėl patariama Minirin vartoti prieš valgį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju. Jeigu esate nėščia ar ketinate pastoti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nedaugelio (n=53) nėščių moterų, sergančių necukriniu diabetu, stebėjimo duomenys nepageidaujamo desmopresino poveikio nėštumo eigai arba vaisiaus ar naujagimio sveikatos būklei nerodo. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Jeigu maitinate krūtimi ar ketinate pradėti žindyti, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Desmopresino išsiskiria į motinos pieną, bet nuo terapinių dozių poveikis kūdikiui mažai tikėtinas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nėra jokių duomenų, kad Minirin turėtų įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Minirin medžiagas

Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Minirin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Vartojimo būdas ir dozės

Optimali Minirin tablečių dozė nustatoma individualiai.

Centrinės kilmės necukrinis diabetas

Įprasta pradinė dozė suaugusiesiems ir vaikams - po 0,1 mg 3 kartus per parą; vėliau dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą šiuo vaistu. Daugeliui pacientų optimali dozė yra po 0,1—0,2 mg 3 kartus per parą.

Pirminė naktinė enurezė

Rekomenduojama pradinė dozė – 0,2 mg prieš miegą. Jeigu ši dozė yra nepakankamai veiksminga, ji gali būti padidinta iki 0,4 mg.

Nikturija

Rekomenduojama pradinė dozė – 0,1 mg prieš miegą. Jeigu po pirmosios gydymo savaitės aišku, kad ši dozė nepakankamai veiksminga, ji gali būti padidinta iki 0,2 mg, o prireikus, kas savaitę didinama iki 0,4 mg. Gydymo metu būtina riboti skysčių kiekį.

Pavartojus per didelę Minirin dozę

Perdozavus ilgėja vaisto poveikis ir didėja skysčių kaupimosi ir hiponatremijos pavojus. Nors hiponatremija gydoma individualiai, bet patariama laikytis bendrų rekomendacijų: nutraukti gydymą desmopresinu, riboti skysčių suvartojimą ir, prireikus, simptominis gydymas.

Požymiai: galvos skausmas, pykinimas, skysčių susilaikymas organizme, hiponatremija, oligurija, traukuliai ir plaučių edema.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Centrinis necukrinis diabetas

Sergantiesiems necukriniu diabetu dozė parenkama individualiai, tačiau suminė paros dozė po liežuviu įvairuoja nuo 120 mikrogramų iki 720 mikrogramų.

Pradinė dozė vaikams yra 60 mikrogramų, vartojama 3 kartus per dieną po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.

Pradinė dozė suaugusiesiems yra 60 mikrogramų, vartojama 3 kartus per dieną po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.

Daugeliui pacientų palaikomoji dozė yra nuo 60 mikrogramų iki 120 mikrogramų, vartojama 3 kartus per parą po liežuviu.

Pirminė naktinė enurezė

5 metų ir vyresniems vaikams

Rekomenduojama vaisto dozė yra 120 mikrogramų, suvartojama prieš miegą po liežuviu. Dozė tikslinama, atsižvelgiant į paciento reakciją į gydymą.

Būtina riboti suvartojamų skysčių kiekį.

MINIRIN rekomenduojama gydyti iki 3 mėnesių. Ar vaistu būtina gydyti toliau, sprendžiama pagal tyrimus, kurie atliekami nutraukus (nors savaitei) gydymą MINIRIN.

Suaugusiųjų nikturija

Rekomenduojama vaisto dozė yra 60 mikrogramų, suvartojama prieš miegą po liežuviu. Praėjus savaitei, dozę galima padidinti iki 120 mikrogramų. Po to, kas savaitę po truputį didinant dozę, ji gali būti padidinta iki maksimalios – 240 mikrogramų po liežuviu. Būtina riboti suvartojamų skysčių kiekį.

Ką daryti pavartojus per didelę MINIRIN dozę?

Jeigu Jūs išgėrėte didesnę MINIRIN dozę, nutraukite vaisto vartojimą, ribokite skysčių vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją.

Pamiršus pavartoti MINIRIN

Praleidus dozę, vėliau dvigubos dozės vartoti negalima. Dėl perdozavimo gali kauptis skysčiai ir vystytis hiponatremija.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti suaugusiems žmonėms

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10)

Galvos skausmas

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10)

Natrio kiekio sumažėjimas kraujyje, svaigulys, didelis kraujospūdis, pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, šlapimo pūslės ir šlaplės sutrikimų simptomai (pvz., dažnas ar skausmingas šlapinimasis), patinimai, nuovargis.

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 100)

Nemiga, mieguistumas, jutimų sutrikimas (parestezija), regos pablogėjimas, galvos svaigimas (vertigo), širdies plakimo pojūtis, kraujospūdžio sumažėjimas stojantis, dusulys, nevirškinimas, dujų kaupimasis žarnyne, vidurių pūtimas, prakaitavimas, niežėjimas, išbėrimas, dilgėlinė, raumenų spazmai, raumenų skausmas, bendrasis negalavimas, krūtinės skausmas, į gripą panašūs simptomai, padidėjęs svoris, padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas, mažas kalio kiekis kraujyje.

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 1 000)

Minčių susipainiojimas, alerginis odos uždegimas (alerginis dermatitas).

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Sunki alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija), skysčio kiekio organizme sumažėjimas, natrio kiekio organizme sumažėjimas, traukuliai, silpnumas, sąmonės netekimas.

Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10)

Galvos skausmas.

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 100)

Kintanti sujaudinimo reakcija (afektas), agresyvumas, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, šlapimo pūslės ir šlaplės sutrikimų simptomai (pvz., dažnas ar skausmingas šlapinimasis), periferinė edema (patinimai), nuovargis.

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 1 000)

Nerimo simptomai, košmariški sapnai, nuotaikos svyravimai, mieguistumas, didelis kraujospūdis, dirglumas.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Sunki alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija), mažas natrio kiekis kraujyje, nenormalus elgesys, emocinis sutrikimas, depresija, haliucinacijos, nemiga, dėmesio sutrikimas, psichomotorinis hiperaktyvumas, traukuliai, kraujavimas iš nosies, išbėrimas, alerginis odos uždegimas (alerginis dermatitas), prakaitavimas, dilgėlinė.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytoju arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Minirin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nevartokite kitos dozės ir nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu Jums pasireiškė sumišimas su traukuliais arba be jų (tai gali būti apsinuodijimo vandeniu arba mažos natrio koncentracijos kraujyje požymis). Tai sunkiausias šalutinis poveikis, labai retai galintis pasireikšti vartojant Minirin, jei gydantis neribojate išgeriamo skysčio kiekio.

Jeigu gydant skysčių kiekis neribojamas, organizme gali kauptis skysčiai ir (arba) vystytis hiponatremija; įspėjamųjų požymių (galvos skausmo, pykinimo, vėmimo, kūno masės padidėjimo, sunkiais atvejais – traukulių) gali ir nebūti.

Vos keliems procentams pacientų, gydomų desmopresinu, gali atsirasti galvos skausmas, pykinimas ir pilvo skausmai.

Labai retai gydomiems šiuo vaistu vaikams gali sutrikti nuotaika.

Retkarčiais gali prasidėti alerginės odos reakcijos ir dažniau sunkios bendros reakcijos.

Ilgalaikio nikturijos gydymo klinikiniai tyrimai keliems procentams pacientų atskleidė šiuos pašalinius poveikius: galvos skausmas, svaigulys, periferinė edema, dažnas šlapinimasis, pykinimas ir svorio padidėjimas.

Jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nepaminėtą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MINIRIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Buteliuką laikyti sandarų.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Minirin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

MINIRIN sudėtis

Veiklioji medžiaga yra desmopresinas. Kiekviename liofilizate yra 60 mikrogramų, 120 mikrogramų arba 240 mikrogramų desmopresino (desmopresino acetato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra želatina, manitolis (E421), bevandenė citrinų rūgštis.

MINIRIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

MINIRIN 60 mikrogramų yra baltas, apvalus geriamasis liofilizatas su lašo formos figūra (piešiniu) vienoje pusėje.

MINIRIN 120 mikrogramų yra baltas, apvalus geriamasis liofilizatas su 2 lašų formos figūra (piešiniu) vienoje pusėje.

MINIRIN 240 mikrogramų yra baltas, apvalus geriamasis liofilizatas su 3 lašų formos figūra (piešiniu) vienoje pusėje.

Aliuminio folijos lizdinėje plokštelėje yra 10 geriamųjų liofilizatų.

Pakuotėje yra 10, 30 arba 100 geriamųjų liofilizatų.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Ferring GmbH

Wittland 11

D-24109 Kiel

Vokietija

Gamintojas

Ferring GmbH

Wittland 11

De-24109, Kiel

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB „PharmaSwiss“

Šeimyniškių g. 21B

LT-09200, Vilnius

Lietuva

Tel. + 370 5 2790762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-09-01

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyjehttp://www.ema.europa.eu.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Minirin sudėtis

Veiklioji medžiaga yra desmopresino acetatas. Vienoje tabletėje yra 0,1 mg arba 0,2 mg desmopresino acetato (atitinka 0,089 mg arba 0,178 mg desmopresino).

Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, bulvių krakmolas, povidonas, magnio stearatas.

Minirin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Minirin 0,1 mg tabletės yra baltos, ovalios, išgaubtos, vienoje pusėje turinčios vagelę ir ženklą 0.1.

Minirin 0,2 mg tabletės yra baltos, apvalios, išgaubtos, vienoje pusėje turinčios vagelę ir ženklą 0.2.

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Minirin tabletės tiekiamos supakuotos po 30 tablečių į polietileno buteliuką su polipropileniniu vaikų neatidaromu uždoriu.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Ferring Lääkkeet Oy

PB 23, 02241 Espoo, Suomija

Gamintojai

Ferring AB,

Soldattorpsvägen 5, SE-200 61, Limhamn, Švedija

arba

Ferring GmbH

Wittland 11/P.O. Box 2145, 24109 Kiel, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

MediNet International Ltd atstovybė

Laisvės pr. 75

LT-06144 Vilnius

tel.: +370 5 2 688 490

fax.: +370 5 2 688 489"Minirin 120mcg geriamasis liofilizatas N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.85 Vilnius

Ukmergės g. 298, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 139 Vilnius Antakalnio 86
Visuomenės vaistinė
Antakalnio g. 86, Vilnius
(8 5) 23 41 273
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.18 Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Kniaudiškių g. 6, Panevėžys
(8 45) 51 54 44
Darbo laikas: I - V 09:00 - 19:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 413 Panevėžys Nemuno 77

Nemuno g. 77, Panevėžys
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Žvejų vaistinė, UAB filialas Palanga
Z Vaistinės veiklai
Medvalakio g. 6, Palanga
(8 460) 30 436
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Merkinės vaistinė, UAB fil.nr.5 Alytus

Naujoji g. 48, Alytus
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.190, Kybartai
Visuomenės vaistinė
M.Mažvydo g. 6, Kybartai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 17:00 VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.152 Pakruojis
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 4, Pakruojis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena