E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Metindol Polfa Rzeszow pailginto atpalaidavimo tabletės 75mg N50

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
Pavadinimas: Metindol Polfa Rzeszow pailginto atpalaidavimo tabletės 75mg N50
Veikliosios medžiagos: Indometacin - 75mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Meda Pharma
ATC kodas M01AB01
Vidutinė kaina: 3,64 Eur (12,57 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Metindol tabletės yra apvalios formos, baltos spalvos su kreminiu atspalviu, plokščiu paviršiumi, nuožulniais kraštais.

Metindol yra nesteroidinis priešuždegiminis vaistas. Jis labai stipriai slopina uždegimą, šiek tiek silpniau – skausmą ir silpnai veikia karščiavimą. Jis šalina reumato sukeltus simptomus: uždegimą, skausmą, sąnarių patinimą ir stingimą, pagerina sąnarių mobilumą bei padidina atstumą, kurį ligonis gali nueiti, nejausdamas skausmo.

Metindol gali būti vartojamas šiais atvejais:

Ūmaus ir lėtinio reumatoidinio artrito simptominis gydymas.

Ankilozinio spondilito simptominis gydymas.

Degeneracinių sąnarių ligų simptominis gydymas .

Klubo sąnario uždegimo malšinimas.

Ūmaus skersaruožių raumenų uždegimo malšinimas.

Juosmens skausmo malšinimas.

Aplink sąnarį esančių audinių uždegimo (tepalinių maišelių, sausgyslių, tepalinės plėvės, sausgyslių ir jų makščių bei kapsulės uždegimo) malšinimas.

Ortopedinių operacijų sukelto uždegimo, skausmo ir patinimo malšinimas.

Pirminės dismenorėjos gydymas.

Metindol 75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles (vienoje plokštelėje yra 25 tabletės). Kartoninėje dėžutėje yra 1 arba 2 lizdinės plokštelės (25 arba 50 tablečių).


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Metindol vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) indometacinui arba bet kuriai pagalbinei Metindol medžiagai.

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo.

- pacientams, kuriems pasireiškė astma, atsirado nosies polipų, angioneurozinė edema ar dilgėlinė pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitų NVNU nesteroidinių vaistų nuo uždegimo.

- esant kraujavimui iš virškinimo trakto, kraujo išsiliejimui smegenyse ar esant kitiems kraujavimo sutrikimams.

- jeigu ankstesnio nesteroidinių priešuždegiminių preparatų vartojimo metu buvęs virškinimo trakto kraujavimas arba prakiurimas.

- jeigu yra aktyvi pepsinė opa, atsinaujinanti pepsinė opa arba kraujavimas (2 arba daugiau patvirtinti išopėjimo arba kraujavimo epizodai).

- per paskutinius tris nėštumo mėnesius ir žindymo metu.

- sunkaus kepenų funkcijos sutrikimo atveju.

- sunkiu inkstų nepakankamumu sergantiems nedializuojamiems pacientams.

- esant sunkiam širdies nepakankamumui, kai gydymas nėra veiksmingas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu Jūs sergate:

virškinamojo trakto opomis, ypač kurios komplikavosi kraujavimu ar prakiurimu (padidėja kraujavimo iš virškinamojo trakto, išopėjimo ir prakiurimo pavojus);

alerginėmis ligomis ir bronchine astma (padidėja bronchų spazmo rizika);

kepenų nepakankamumu (šiek tiek padidėja geltos rizika) ir inkstų nepakankamumu (tokių pacientų vaisto koncentracija kraujo plazmoje gali labai padidėti);

infekcinėmis ligomis (vaistas gali maskuoti jų simptomus);

širdies ligomis, hipertenzija ir kitomis ligomis, kurios sukelia skysčių susilaikymą organizme (vaistas gali sustiprinti skysčių kaupimąsi organizme, didinti kraujo spaudimą ir taip pasunkinti širdies ligą);

kraujo krešėjimo sutrikimais (vartojant vaisto, šie sutrikimai gali sustiprėti);

opiniu kolitu ar Krono liga, nes indometacinas gali sustiprinti pilvo skausmus;

hipertenzija, širdies nepakankamumu (nes užfiksuota skysčių susilaikymo organizme ir edemos atvejų).

kai vaistą vartoja senyvi pacientai (nes padidėja nepageidaujamo poveikio tikimybė).

Tokie vaistai, kaip Metindol, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Vaistas gali sukelti virškinimo trakto pažeidimą ir kraujavimą iš jo. Jei atsiranda kraujavimo iš virškinamojo trakto požymių, indometacino vartojimą būtina nedelsiant nutraukti.

Nepageidaujamą poveikį virškinimo traktui galima sumažinti geriant vaisto kartu su maistu, pienu ar skrandžio rūgštis neutralizuojančiomis medžiagomis.

Vartojant indometacino, gali atsirasti alergijos simptomų: niežėjimas, dilgėlinė, mazginė eritema, angitas, odos bėrimas ir plaukų slinkimas. Retais atvejais buvo stebėtas ūmus kvėpavimo nepakankamumas (dusulys, astma).

Vaistas veikia trombocitus ir didina kraujavimo riziką (ypač tiems ligoniams, kurie ir taip turi didesnę kraujavimo riziką).

Gydymo metu turi būti reguliariai tikrinamas kraujo ląstelių skaičius, kepenų ir inkstų funkcija.

Medikamentas gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų - kalio koncentracijos kraujyje ir kepenų funkcijos - rezultatams. Jei kepenų funkcijos tyrimų nukrypimai išlieka arba didėja, arba jeigu kartu atsiranda sisteminių (eozinofilija ir bėrimas) arba kepenų nepakankamumo požymių, būtina kreiptis į gydytoją ir gali tekti nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą.

Vaistas taip pat gali sąlygoti klaidingai neigiamą deksametazono supresijos tyrimo rezultatą ir padidintą gliukozės kiekį šlapime.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pirmųjų dviejų nėštumo trimestrų metu vaisto galima vartoti tik tokiu atveju, jei gydytojas mano, kad potenciali nauda motinai yra didesnė negu pavojus vaisiui. Paskutiniojo trimestro metu vaistą vartoti draudžiama.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vaistą vartoti žindymo laikotarpiu draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kadangi vartojant indometaciną gali atsirasti galvos svaigimas, pacientai turėtų vengti vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Indometacinas gali sąveikauti su kai kuriais medikamentais, pvz.:: acetilsalicilo rūgštimi ir jos junginiais (jie dažnai vartojami gydyti peršalimui ir parduodami be recepto), diflunisaliu, antikoaguliantais ir trombolitikais, kaulų čiulpų funkciją slopinančiais vaistais, triamterenu, metotreksatu, probenecidu, kai kuriais antihipertenziniais vaistais (beta blokatoriais, tiazidiniais diuretikais, furozemidu), kortikosteroidais, ličio druskomis, vaistais nuo cukrinio diabeto.

Kai kartu su Metindol vartojamas digoksinas (vaistas širdies veiklai stiprinti), fenitoinas (vaistas traukuliams slopinti) ir litis (vaistas psichinės veiklos sutrikimams gydyti) gali padidėti šių vaistų koncentracija kraujo serume.

Metindol gali susilpninti AKF inhibitorių (vaistų, vartojamų širdies veiklos silpnumui arba padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti) ir angiotenzino II receptorių antagonistų poveikį.

Metindol vartojant kartu su kalio sankaupą sukeliančiais diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai) gali padidėti kalio kiekis kraujyje.

Metindol vartojant kartu su penicilino grupės antibiotikais, pailgėja jų išsiskyrimas iš organizmo.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Metindol visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji:

Raumenų-kaulų-sąnarių sistemos ligos: priklausomai nuo gydymo efektyvumo ir toleravimo, reikia gerti po 1 pailginto atpalaidavimo tabletę 1 arba 2 kartus per parą (75-150 mg indometacino per parą).

Skausmingos mėnesinės: prasidėjus spazmams ar kraujavimui, reikia kasdien gerti po 1 pailginto atpalaidavimo tabletę (75 mg indometacino) tiek dienų, kiek paprastai trunka simptomai.

Vaikai:

Ar vaistu gydyti vaikus saugu, nežinoma, todėl medikamento vartoti vaikams nerekomenduojama.

Pagyvenę žmonės:

Jie medikamento turi vartoti ypač atsargiai, mažiausią efektyvią dozę, kadangi dažniau galimas nepageidaujamas poveikis.

Ligoniai, sergantys inkstų nepakankamumu:

Rekomenduojama mažinti dozę, kadangi medikamentas gali kauptis organizme.

Ligoniai, sergantys kepenų nepakankamumu:

Dozės koreguoti nereikia.

Didžiausia leistina vaisto paros dozė yra 150 mg. Šios dozės viršyti negalima

Pastaba: Kad nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui pavojus sumažėtų, vaistą reikia gerti valgio metu arba užsigerti stikline pieno. Tabletę reikia nuryti visą, nekramtant ir nesmulkinant.

Jeigu manote, kad Metindol veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Metindol dozę

Išgėrus per didelę vaisto dozę, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, stiprus galvos skausmas, svaigimas, sumišimas, koma, parestezijos, tirpimas ir traukuliai.

Perdozavimo atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris, jei reikia, paskirs tinkamą gydymą (sukels vėmimą, išplaus skrandį, skirs aktyvuotos anglies).

Pamiršus pavartoti Metindol

Jei buvo praleista viena dozė, ją reikia nedelsiant išgerti. Tačiau jei artėja kitos dozės gėrimo laikas, neišgertą dozę reikėtų praleisti. Negalima dvigubinti dozės!

4. GALIMAS ŠALUTINIV POVEIKIS

Tokie vaistai, kaip Metindol, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Metindol, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį:

Širdies sutrikimai: edema, tachikardija, palpitacija, krūtinės skausmas, aritmija, širdies nepakankamumas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: trombocitopenija, leukopenija, aplastinė ir hemolizinė anemija, agranuliocitozė, kaulų čiulpų supresija, diseminuota intravazalinė koaguliacija, petechijos, ekchimozė, purpura, kraujavimas iš nosies.

Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas, svaigimas, apsvaigimas, depresija, nuovargis, sumišimas, mieguistumas, nerimas, sujaudinimas, traukuliai, parestezijos, neuropatija, nevalingi judesiai, epilepsijos ar Parkinsono ligos pasunkėjimas, psichiatriniai sutrikimai. Dažniausiai šie simptomai yra laikini ir praeina tęsiant gydymą. Tačiau kartais dėl jų tenka nutraukti medikamento vartojimą.

Akių sutrikimai: sutrikęs matymas, skausmas apie akies obuolį. Pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu ir ilgą laiką vartojusiems indometacino, buvo stebėtos sankaupos ragenoje ir tinklainės pakitimai (tačiau panašūs pakitimai pastebėti ir pacientams, kurie nevartojo vaisto).

Ausų ir labirintų sutrikimai: ūžimas ausyse, klausos sutrikimai, retai kurtumas

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai: ūmus kvėpavimo nepakankamumas, staigus dusulys, astma ir plaučių edema. Pacientams, sergantiems ar anksčiau sirgusiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis, medikamentas gali išprovokuoti bronchų spazmą.

Virškinimo trakto sutrikimai: dažniausiai stebėti nepageidaujamo poveikio požymiai susiję su virškinimo traktu. Gali būti opa, virškinimo trakto perforacija ar kraujavimas iš jo (kartais nulėmęs mirtį, ypač senyviems pacientams) (žr. 4.4 skyrių);

Pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, dujų susikaupimas, dispepsija, skausmas pilve, tamsios išmatos su krauju, vėmimas su krauju, opinis stomatitas, opinio kolito ir Krono ligos paūmėjimas (žr. 4.4 skyrių). Rečiau pasitaiko gastritas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: hematurija, proteinurija, padidėjusi šlapalo, kretinino koncentracija kraujyje, intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas ir inkstų nepakankamumas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai: niežulys, dilgėlinė, angioneurotinė edema, angitas, mazginė eritema, bėrimas, sunkios odos alerginės reakcijos, tokios kaip: Stevens Johnson‘o sindromas, eksfoliacinis dermatitas, toksinė epidermio nekrolizė( labai retai), daugiaformė eritema, plaukų slinkimas, prakaitavimas.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai: hiperglikemija, gliukozurija, hiperkalemija

Kraujagyslių sutrikimai: raudonis, padidėjęs ar žemas arterinis kraujo spaudimas

Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos, anafilaksinis šokas.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: dažnai kraujyje gali padidėti kepenų fermentų kiekis (serumo transaminazės). Retai gali būti kepenų pažeidimų (hepatitas su gelta arba be jos, labai retai eiga gali būti žaibinė, netgi be jokių pradinių požymių). Dėl to dažnai reikia tirti kepenų funkciją.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai: kraujavimas iš makšties, krūtų pakitimai (padidėjimas, jautrumas, ginekomastija. Vartojant Metindol gali tapti sunkiau pastoti. Jei jūs planuojate pastoti arba jums sunku pastoti būtina nedelsiant pasitarti su gydytoju.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Metindol sudėtis

Veiklioji medžiaga yra indometacinas.

Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, amonio metakrilato kopolimeras (Eudragitas RSPO), talkas, magnio stearatas.

Metindol išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra apvalios formos, baltos spalvos su kreminiu atspalviu, plokščiu paviršiumi, nuožulniais kraštais.

Lizdinė plokštelė,kurioje yra 25 tabletės. Viena arba dvi lizdinės plokštelės (25 arba 50 tablečių) ir informacinis lapelis įdėti į kartoninę dėžutę.

Rinkodaros teisės turėtojas

SIA Meda Pharma

Vienibas gatve 109, Rīga LV-1058

Latvija

Gamintojas

ICN Polfa Rzeszów S.A.

35-959 Rzeszów

ul. Przemysłowa 2

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

SIA Meda Pharma

Ukmergės g. 369A

LT-12142 Vilnius

Tel.: +370 52059367

Faksas: +370 52059367

El. paštas: mailto:info.bb@medapharma.eu"Metindol Polfa Rzeszow pailginto atpalaidavimo tabletės 75mg N50" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.260, Tytuvėnai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 4, Tytuvėnai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 177 Priekulė
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 14, Priekulė
(8 46) 45 41 10
Darbo laikas: I - V 08:30 - 18:30 VI 09:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 36min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.106, Kuršėnai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 20-11, Kuršėnai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.230, Kazlų Rūda
Visuomenės vaistinė
M.Valančiaus g. 7, Kazlų Rūda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.215, Marijampolė
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 3, Marijampolė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.43 Anykščiai
Visuomenės vaistinė
Žiburio g. 12, Anykščiai
(8 640) 34 133
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.95, Kėdainiai

J.Basanavičiaus g. 53, Kėdainiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 VII 08:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 28 Šiauliai Krymo
Visuomenės vaistinė
Krymo g. 28, Šiauliai
(8 41) 55 03 75
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.144, Kaunas
Visuomenės vaistinė
A.Juozapavičiaus pr. 51/Danų g. 2, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena