E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Metformin Teva 1000mg plėvele dengtos tabletės N120

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Vaistai diabetui gydyti
Pavadinimas: Metformin Teva 1000mg plėvele dengtos tabletės N120
Veikliosios medžiagos: Metformin - 1000mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Teva
ATC kodas A10BA02
Vidutinė kaina: 5,27 Eur (18,2 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Metformin Teva sudėtyje yra metformino, vartojamo cukriniam diabetui gydyti. Jis priklauso vaistų grupei, kuri vadinama biguanidais.

Insulinas yra kasoje susidarantis hormonas, kuris įgalina organizmą įsisavinti kraujyje esančią gliukozę (cukrų). Jūsų organizme gliukozė naudojama energijai sukurti arba išsaugoma panaudojimui ateityje.

Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, kasoje nesusidaro reikiamas insulino kiekis arba Jūsų organizmas nesugeba tinkamai panaudoti susidariusio insulino. Todėl kraujyje labai padidėja gliukozės kiekis. Metforminas padeda sumažinti gliukozės kiekį kraujyje iki galimai normalaus.

Jeigu Jūs esate suaugęs antsvorio turintis asmuo, ilgai vartojamas Metformin Teva taip pat padeda sumažinti su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų riziką.

Vartojant metforminą išlaikomas pastovus kūno svoris arba svoris sumažėja nežymiai.

Kam vartojamas Metformin Teva?

Metformin Teva vartojamas 2 tipo cukriniu diabetu (taip pat vadinamu nuo insulino nepriklausomu cukriniu diabetu) sergančių pacientų gydymui, kai vien tik dieta ir fiziniu krūviu nepavyksta reikiamai sureguliuoti gliukozės kiekio kraujyje. Ypač jis vartojamas pacientams, turintiems antsvorį, gydyti.

Suaugusieji pacientai Metformin Teva gali vartoti vieno arba kartu su kitais vaistais nuo cukrinio diabeto (vartojamais per burną arba insulinu).

10 metų ir vyresni vaikai ir paaugliai gali vartoti vieną Metformin Teva arba kartu su insulinu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Metformin Teva vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu sutrikusi Jūsų inkstų arba kepenų veikla;

jeigu cukrinis diabeto gydymas nepakankamas ir pasireiškia sunki hiperglikemija (padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje, pykinimas, vėmimas, skysčių netekimas, greitas svorio kritimas) arba ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kurios metu „ketoniniais kūnais“ vadinamos medžiagos kaupiasi kraujyje ir gali sukelti prekomą. Tai pasireiškia tokiais simptomais kaip skrandžio skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas arba neįprastas vaisių kvapas iškvepiamame ore;

jeigu netenkate daug skysčių (dehidracija) dėl ilgalaikio ar sunkaus viduriavimo, dažno vėmimo. Dehidracija gali sutrikdyti inkstų veiklą, dėl to atsiranda laktatacidozės rizika (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu sergate sunkia infekcija, apimančia, pavyzdžiui plaučius, bronchus arba inkstus. Sunkios infekcijos gali sukelti inkstų veiklos sutrikimus, dėl to atsiranda laktatacidozės rizika (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu Jūs gydotės dėl širdies nepakankamumo, neseniai įvyko miokardo infarktas, yra kraujo apytakos sutrikimas (šokas) arba sutriko kvėpavimas. Tai gali sukelti deguonies trūkumą audiniuose, dėl kurio atsiranda laktatacidozės rizika (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu vartojate daug alkoholio.

Jeigu kuris nors išvardytas pokytis būdingas Jums, prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Pasitarkite su gydytoju, jeigu:

Jums numatoma atlikti rentgeno tyrimus, kurių metu į kraujagysles bus švirkščiama kontrastinių medžiagų, kurių sudėtyje yra jodo;

Jums planuojama operacija;

Jums reikia nustoti vartoti Metformin Teva tam tikrą laiką prieš operaciją ir po jos. Koks gydymas reikalingas tuo metu, nuspręs gydytojas. Svarbu tiksliai laikytis gydytojo nurodymų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Metformin Teva.

Ypač įsidėmėkite galimą laktatacidozės riziką. Metforminas gali sukelti labai retą, bet sunkią komplikaciją laktatacizodę, ypač esant sutrikusiai inkstų veiklai. Laktatacidozės rizika taip pat padidėja, jei cukrinis diabetas blogai gydomas, jeigu ilgai badaujama arba vartojama alkoholio. Laktatacidozės požymiai yra vėmimas, pilvo skausmas su mėšlungiu, bloga bendra savijauta, sunkaus nuovargio pojūtis, pasunkėjęs kvėpavimas. Jeigu šie požymiai atsirado, gali reikėti nedelsiant Jus gydyti ligoninėje, nes laktatacidozė gali sukelti komą. Nedelsiant nutraukite Metformin Teva vartojimą ir kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Metformin Teva pats savaime nesukelia hipoglikemijos (pernelyg žemos gliukozės koncentracijos kraujyje). Tačiau jeigu Jūs vartojate dar kitus vaistus cukriniam diabetui gydyti (sulfonilkarbamido preparatus, insuliną, meglitinidus), tai gali sukelti hipoglikemiją. Jeigu atsirado tokių hipoglikemijos požymių, kaip silpnumas, galvos svaigimas, padidėjęs prakaitavimas, dažnas širdies plakimas, sutrikęs regėjimas arba sutrikusi koncentracija, dažniausiai padeda maistas arba gėrimas, kuriame yra cukraus.

Kiti vaistai ir Metformin Teva

Jeigu Jums rentgeno tyrimų arba skenavimo metu į kraujagyslę reikia sušvirkšti kontrastinę medžiagą, kurios sudėtyje yra jodo, tam tikram laikui prieš tokį tyrimą ir po jo Metformin Teva vartojimą reikia nutraukti (žr. skyrelį „Pasitarkite su gydytoju“ aukščiau).

Pasakykite gydytojui, jeigu kartu su Metformin Teva vartojate bet kuriuos žemiau išvardytus vaistus. Jums gali reikėti dažniau atlikti kraujo tyrimą arba gydytojas gali nurodyti pakeisti Metformin Teva dozę:

diuretikus (vartojamus skysčio iš organizmo šalinimui susidarant didesniam šlapimo kiekiui);

beta adrenoreceptorių agonistus, pvz.: salbutamolį arba terbutaliną (vartojamus bronchinei astmai gydyti);

kortikosteroidus (vartojamus įvairioms būklėms, pvz.: odos uždegimui arba bronchinei astmai gydyti);

kitus vaistus cukriniam diabetui gydyti.

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Metformin Teva vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Vartojant Metformin Teva, negalima vartoti alkoholinių gėrimų. Alkoholis gali padidinti laktatacidozės riziką, ypač sergant kepenų liga arba esant nepakankamai mitybai. Tai taikoma ir vaistams, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumo laikotarpiu cukrinį diabetą reikia gydyti insulinu. Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, pasakykite apie tai gydytojui, nes jis gali nurodyti pakeisti gydymą.

Žindymo laikotarpiu arba ketinant žindyti Metformin Teva vartoti nerekomenduojama.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant vien tik Metformin Teva, hipoglikemijos (sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje) nebūna, todėl vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau gliukozės koncentracija kraujyje gali sumažėti, kai Metformin Teva vartojama kartu su kitais vaistais nuo cukrinio diabeto (sulfonilkarbamido dariniais, insulinu, metiglinidais). Hipoglikemijos simptomai yra silpnumas, galvos svaigimas, padidėjęs prakaitavimas, dažnas širdies plakimas, sutrikęs regėjimas arba sutrikusi koncentracija. Atsiradus šių požymių nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metformin Teva negali pakeisti sveiko gyvenimo būdo privalumų. Laikykitės Jūsų gydytojo nurodymų apie mitybą ir reguliariai užsiimkite fizine veikla.

Rekomenduojama dozė yra:

Įprasta pradinė dozė 10 metų ir vyresniems vaikams ir paaugliams yra 500 mg arba 850 mg Metformin Teva vieną kartą per parą. Didžiausia paros dozė yra 2 000 mg metformino, padalyta į 2 arba 3 dozes. 10-12 metų vaikams rekomenduojama gydytis šiuo vaistu tik esant ypatingam gydytojo nurodymui, nes šio amžiaus pacientų gydymo patyrimas yra ribotas.

Suaugusiesiems įprasta pradinė dozė yra 500 mg arba 850 mg Metformin Teva 2 arba 3 kartus per parą. Didžiausia paros dozė yra 3000 mg, padalyta į 3 dozes.

Jeigu kartu vartojate insulino, Jūsų gydytojas nurodys kaip pradėti vartoti Metformin Teva.

Stebėjimas

Jūsų gydytojas reguliariai atliks gliukozės kiekio kraujyje tyrimą ir pritaikys Metformin Teva dozę pagal gliukozės kiekio Jūsų kraujyje tyrimo duomenis. Reguliariai pasitarkite su gydytoju. Tai ypač svarbu vaikams ir paaugliams, arba Jums, jei esate senyvo amžiaus.

Jūsų gydytojas mažiausiai kartą per metus atliks inkstų veiklos tyrimą. Jeigu esate senyvo amžiaus arba jeigu inkstų veikla nėra normali, tokius tyrimus gali reikėti atlikti dažniau.

Kaip vartoti Metformin Teva?

Plėvele dengtą tabletę reikia nuryti nekramtytą valgio metu ar pavalgius. Tai leis išvengti šalutinio poveikio virškinimo traktui. Tablečių negalima smulkinti arba kramtyti. Užsigerkite kiekvieną tabletę stikline vandens. Tabletės vagelė skirta tik tabletei perlaužti, jeigu ją visą būtų sunku nuryti.

Jeigu vartojate vieną dozę per parą, išgerkite ją iš ryto (per pusryčius).

Jeigu vartojate 2 dozes per parą, gerkite iš ryto (per pusryčius) ir vakare (per vakarienę).

Jeigu vartojate 3 dozes per parą, gerkite iš ryto (per pusryčius), per pietus ir vakare (per vakarienę).

Jei po kurio vartojimo laiko manote, kad Metformin Teva poveikis yra per stiprus ar per silpnas, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu Metformin Teva skiriamas vartoti vaikui, tėvai arba globėjai turi prižiūrėti, kaip vaistas vartojamas.

Mažesnės nei 1000 mg Metformin Teva dozės vartoti neįmanoma. Jei reikia skirti mažesnę dozę (pvz., 500 mg), reikia rinktis kitą rinkoje esantį tokio stiprumo metformino hidrochlorido vaistinį preparatą.

Ką daryti pavartojus per didelę Metformin Teva dozę?

Pavartojus per didelę Metformin Teva dozę, gali pasireikšti laktatacidozė. Laktatacidozės požymiai yra pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas su mėšlungiu, bloga bendra savijauta, nuovargiss ir pasunkėjęs kvėpavimas. Atsiradus tokių požymių Jums būtinas skubus gydymas ligoninėje, nes laktatacidozė gali sukelti komą. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Metformin Teva

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę reikia gerti įprastu laiku, ir toliau vaisto vartoti įprastai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gali būti žemiau išvardytas šalutinis poveikis.

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti daugiau nei 1 iš 10 pacientų)

Virškinimo sutrikimai pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, pilvo skausmas, apetito netekimas. Šie požymiai dažniausiai atsiranda pradėjus vartoti Metformin Teva ir daugumai pacientų išnyksta savaime. Šių požymių galima išvengti padalijus paros dozę į dalis, geriant vaisto su maistu arba pavalgius. Jeigu šie požymiai tęsiasi ilgą laiką, nutraukite Metformin Teva vartojimą ir pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti mažiau nei 1 iš 10 pacientų)

Skonio jutimo pokytis.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti mažiau nei 1 iš 10 000 pacientų)

Laktatacidozės. Labai reta, bet sunki komplikacija, ypač jeigu sutrikusi Jūsų inkstų veikla.

Šio sutrikimo požymiai yra vėmimas ir pilvo skausmas, lydimi raumenų mėšlungio, didelio bendro silpnumo ir apsunkinto kvėpavimo. Atsiradus tokių požymių Jums gali būti reikalingas skubus gydymas ligoninėje, nes laktatacidozė gali sukelti komą. Nedelsiant nutraukite Metformin Teva vartojimą ir kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Odos reakcijos: paraudimas, niežulys ir dilgėlinė.

Sumažėjęs vitamino B12 kiekis kraujyje.

Pakitę kepenų veiklos rodikliai ar kepenų uždegimas (hepatitas; tai gali pasireikšti nuovargiu, apetito stoka, svorio sumažėjimu su odos ir akių junginės gelta arba be jos). Atsiradus šių požymių nutraukite šio vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams

Riboti duomenys, susiję su vaikais ir paaugliais, rodo, kad šalutinio poveikio požymių išraiška ir intensyvumas buvo panašūs į suaugusiųjų.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Metformin Teva sudėtis

Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas. Kiekvienoje tabletėje yra 1000 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 780 mg metformino.

Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra povidonas (K 30/K90), bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas; plėvelėje – hipromeliozė (E464), makrogolis 400 ir dažiklis titano dioksidas (E 171).

Metformin Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos, ovalo formos, 18,6 mm x 9,3 mm dydžio tabletės su vagele, kurių vienoje pusėje yra įspaudas „9/3“, o kitoje „72/14“.

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Metformin Teva 1000 mg tiekiamas pakuotėmis po 15, 28, 30, 50, 60, 84, 90, 120 arba 180 plėvele dengtų tablečių. Pakuotėse gydymo įstaigoms: 50x1, 600 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Teva Pharma B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

Gamintojas

TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company

Pallagi út 13

4042 Debrecen

Vengrija

arba

Merckle GmbH

Ludwig-Merckle-Strasse 3

89143 Blaubeuren-Weiler

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel.+370 5 266 02 03

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Prancūzija - Metformine ratio 1000 mg, comprimé pelliculé sécable

Vokietija - Metformin-CT 1000 mg Filmtabletten

Estija - Metformin Teva

Airija - Metformin Teva 1000 mg Film-coated Tablets

Latvija - Metformin Teva 1000 mg apvalkotās tabletes

Nyderlandai - Metformine HCI 1000 mg Teva, filmomhulde tabletten

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-05-02.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Metformin Teva 1000mg plėvele dengtos tabletės N120" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.309, Lazdijai

Seinų g. 3-1, Lazdijai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.295 Vilnius

P.Žvirkos g. 1, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.17, Rudamina
Visuomenės vaistinė
Gamyklos g. 26, Rudamina
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.221, Jurbarkas
Visuomenės vaistinė
Algirdo g. 1A, Jurbarkas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 20:00 VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.230, Kazlų Rūda
Visuomenės vaistinė
M.Valančiaus g. 7, Kazlų Rūda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.5 Alytus
Visuomenės vaistinė
Naujoji g. 90, Alytus
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.317 Kaunas

Žemaičių pl. 50, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Pagalbos vaistinė, UAB fil. Nr.135
Visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 31, Kaunas
(8 37) 75 90 90
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.48, Radviliškis

Gedimino g. 26, Radviliškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.123 Vilnius
Visuomenės vaistinė
S.Dariaus ir S.Girėno g. 18, Vilnius
(8 5) 21 64 088
Darbo laikas: I - V 07:30 - 18:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena