E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Metforal 1000mg dengtos tabletės N120

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Vaistai diabetui gydyti
Pavadinimas: Metforal 1000mg dengtos tabletės N120
Veikliosios medžiagos: Metformin - 1000mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Berlin Chemie
ATC kodas A10BA02
Vidutinė kaina: 5,34 Eur (18,44 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Kas yra Metforal 1000

Metforal 1000 sudėtyje yra metformino, vaistinio preparato cukriniam diabetui gydyti. Jis priklauso biguanidų grupei.

Insulinas yra kasoje sintezuojamas hormonas, kurio dėka iš kraujo įsisavinama gliukozė (cukrus). Organizme gliukozė yra energijos šaltinis, jos atsargos kaupiamos ir sunaudojamos ateityje.

Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, kasa nepakankamai gamina insulino arba organizmas nesugeba tinkamai jo įsisavinti. Dėl to padidėja gliukozės kiekis kraujyje. Metforal 1000 pagal galimybę padeda sumažinti Jūsų kraujyje gliukozės kiekį iki normos.

Jeigu Jūs esate antsvorio turintis suaugęs asmuo, ilgalaikis Metforal 1000 vartojimas taip pat padeda sumažinti su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų riziką. Metforal vartojimo metu svoris išlieka nepakitęs arba nedaug sumažėja.

Kam naudojamas Metforal 1000

Metforal 1000 vartojamas II tipo cukriniam diabetui (nuo insulino nepriklausančiam diabetui) gydyti, kai tik dieta ir fiziniu krūviu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta. Jis ypač tinka vartoti tiems pacientams, kuriems padidėjęs kūno svoris.

Suaugusieji Metforal 1000 gali vartoti vieną (monoterapija) ar kartu su kitais gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais vaistais (geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto arba insulinu).

10 metų ir vyresni vaikai gali vartoti tik metforminą arba derinti jį su insulinu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Metforal 1000 vartoti negalima:

jeigu yra alergija metformino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos žr. 6 skyrių);

jeigu sutrikusi inkstų arba kepenų funkcija;

jeigu nekontroliuojama cukrinio diabeto eiga, tai yra pasireiškia sunki hiperglikemija (padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje), pykinimas, vėmimas, skysčių netekimas (dehidracija), greitas svorio mažėjimas arba ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kurios metu kraujyje kaupiasi medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“ ir galinti sukelti prediabetinę komą. Jos simptomai yra skrandžio skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas arba neįprastas vaisių kvapas iš burnos;

jeigu netekote daug skysčių (dehidracija) dėl ilgai trukusio ar sunkaus viduriavimo, arba jeigu keletą kartų iš eilės vėmėte. Dehidracija gali sukelti inkstų veiklos sutrikimus, kurie gali padidinti laktatacidozės riziką (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu sergate sunkia infekcine liga, pvz., liga, kuri pažeidžia plaučius arba bronchus, inkstus. Sunkios infekcijos gali sutrikdyti inkstų veiklą ir padidinti laktatacidozės riziką (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu Jūs gydotės dėl širdies nepakankamumo arba neseniai buvo miokardo infarktas, yra sunkus kraujotakos sutrikimas (toks kaip esant šokui) arba pasunkėjęs kvėpavimas.Tai gali sukelti nepakankamą audinių aprūpinimą deguonimi, dėl to gali padidėti laktatacidozės rizika (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu vartojate daug alkoholio.

Jeigu kuris nors išvardytas požymis tinka Jums, prieš pradėdami vartoti šį vaistinį preparatą pasitarkite su gydytoju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Būtinai pasitarkite su gydytoju, jeigu:

Jums reikia atlikti tyrimus rentgenu arba atlikti skenavimą, kurių metu į kraujagysles švirkščiama jodo turinčios kontrastinės medžiagos;

jeigu Jums numatoma atlikti didelės apimties chirurginę operaciją.

Prieš tyrimą, prieš chirurginę operaciją ir po jų tam tikrą laiką reikia nutraukti Metforal 1000 vartojimą. Jūsų gydytojas nuspręs ar šiuo laikotarpiu Jums reikia kitų vaistų. Svarbu, kad tiksliai laikytumėtės gydytojo nurodymų.

Įsidėmėkite žemiau aprašytą ypatingą laktatacidozės riziką.

Metforal 1000 gali sukelti labai retą, bet sunkią komplikaciją, kuri vadinama laktatacidoze, ypač jeigu sutrikusi inkstų veikla. Laktatacidozės rizika taip pat padidėja, jeigunekontroliuojama cukrinio diabeto eiga, ilgiau badaujama arba vartojamas alkoholis. Laktatacidozės simptomai yra vėmimas, pilvo skausmas, raumenų spazmai, bendra bloga savijauta, kuri pasireiškia stipriu nuovargiu, pasunkėjusiu kvėpavimu. Atsiradus šiems požymiams Jums reikalingas skubus gydymas ligoninėje, nes laktatacidozė gali sukelti komą. Nedelsiant nutraukite Metforal vartojimą ir informuokite gydytoją arba kreipkitės į artimiausią ligoninę.

Metforal 1000 pats hipoglikemijos (sumažėjusio gliukozės kiekio kraujyje) nesukelia. Tačiau, jeigu Jūs kartu vartojate kitus vaistus nuo cukrinio diabeto (sulfonilkarbamido preparatus, insuliną, meglitinidus) atsiranda hipoglikemijos rizika. Pajutus tokius hipoglikemijos simptomus kaip silpnumas, svaigulys, padidėjęs prakaitavimas, padažnėjęs širdies plakimas, regėjimo sutrikimas arba sutrikusi dėmesio koncentracija dažnai padeda valgymas, ar gėrimas, turintys savo sudėtyje cukraus.

Kiti vaistai ir Metforal 1000

Jeigu Jums reikia atlikti tyrimus rentgenu arba atlikti skenavimą, kurių metu į kraujagysles švirkščiama jodo turinčios kontrastinės medžiagos, nutraukite Metforal 1000 vartojimą tam tikrą laiką iki tyrimo ir po jo (žr. skyrių „Būtinai pasitarkite su gydytoju“ aukščiau).

Pasakykite gydytojui, jeigu su Metforal 1000 kartu vartojate žemiau išvardytus vaistinius preparatus. Jums gali reikėti dažniau tikrinti gliukozės kiekį kraujyje arba Jūsų gydytojas gali pakeisti Metforal 1000 dozę:

diuretikus (vaistus, šalinančius iš organizmo skysčius didinant išskiriamo šlapimo kiekį);

tokius beta-2 agonistus kaip salbutamolis arba terbutalinas (vartojamus bronchinei astmai gydyti);

kortikosteroidus (vartojamus įvairioms būklėms, pvz., sunkiam odos uždegimui arba bronchinei astmai gydyti);

kitus vaistus cukriniam diabetui gydyti;

ranolaziną (vartojamą krūtinės anginai gydyti) arba cimetidiną (vartojamą skrandžio sutrikimams gydyti).

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Metforal 1000 vartojimas su alkoholiniais gėrimais

Vartodami šį vaistą negerkite alkoholinių gėrimų. Alkoholis gali padidinti laktatacidozės riziką, ypač jeigu sutrikusi Jūsų kepenų veikla arba yra nepakankama mityba. Tai tinka ir vaistams, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumo laikotarpiu cukrinio diabeto gydymui Jūs turite vartoti insuliną.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, kadjis galėtų pakeisti Jūsų gydymą.

Žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gydant vien tik Metforal1000, gliukozės kiekio sumažėjimo kraujyje (hipoglikemijos) nebūna Todėl vaistas neturi įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Tačiau ypatingos priežiūros reikia tuomet, kai Metforal 1000 vartojamas kartu su kitais vaistais nuo cukrinio diabeto, kurie gali sukelti hipoglikemiją (sulfonilkarbamido preparatais, insulinu ar meglitinidais). Hipoglikemijos simptomai yra silpnumas, svaigulys, padidėjęs prakaitavimas, padažnėjęs širdies plakimas, regėjimo sutrikimai arba sunkesnė dėmesio koncentracija. Jei jaučiate tokius simptomus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Šį vaistą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metforal 1000 negali pakeisti sveiko gyvenimo būdo privalumų. Laikykites bet kurių Jūsų gydytojo nurodymų dėl dietos ir reguliariai mankštinkitės.

Rekomenduojama dozė

Suaugusieji paprastai iš pradžių vartoja ½ Metforal 1000 tabletės (atitinka 500 mg metformino hidrochlorido) 2-3 kartus per dieną arba 850 mg metformino hidrochlorido 2-3 kartus per dieną (toks dozavimas vartojant Metforal 1000 mg tabletes neįmanomas).

Didžiausia paros dozė yra viena Metforal 1000 mg tabletė 3 kartus per dieną.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

10 metų ir vyresni vaikai, paaugliai paprastai pradeda vartoti po ½ Metforal 1000 tabletės (tai atitinka 500 mg metformino hidrochlorido) vieną kartą per dieną arba 850 mg metformino hidrochlorido vieną kartą per dieną (toks dozavimas vartojant Metforal 1000 mg tabletes neįmanomas).

Maksimali paros dozė yra viena Metforal 1000 mg tabletė 2 kartus per dieną. 10-12 metų vaikų gydymui dozes gali nustatyti tik Jūsų gydytojas, nes šio amžiaus grupės vaikų gydymo patyrimas yra ribotas.

Jeigu Jūs kartu vartojate insulino, Jūsų gydytojas Jums pasakys kaip pradėti vartoti Metforal 1000 .

Paciento stebėjimas

Jūsų gydytojas reguliariai tikrins gliukozės kiekį kraujyje ir pritaikys Metforal 1000 dozę pagal gliukozės kiekį kraujyje. Būtinai reguliariai pasitarkite su gydytoju. Tai ypač aktualu vaikams, paaugliams arba jeigu esate senyvas pacientas.

Jūsų gydytojas bent kartą per metus patikrins Jūsų inkstų funkciją. Jei esate senyvas pacientas arba jeigu inkstų veikla yra sutrikusi, Jums gali tekti tikrintis dažniau.

Kaip padalyti Metforal 1000 tabletę

Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

Metforal 1000 yra plėvele dengtos tabletės, kurias galima lengvai ir tiksliai padalyti. Plėvele dengtas tabletes galima padalyti abejomis rankomis arba atrėmus gilesne skiriamąja vagele žemyn į kietą lygų paviršių ir nykščiu spaudžiant žemyn.

Kaip vartoti Metforal 1000

Gerkite tabletes valgio metu arba po valgio. Tai padės išvengti šalutinio poveikio Jūsų virškinimui.

Nelaužykite ir nekramtykite tablečių. Kiekvieną tabletę užsigerkite stikline vandens.

Kai per dieną vartojate vieną dozę, išgerkite ją iš ryto (pusryčių metu).

Kai per dieną vartojate dvi atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu) ir vakare (vakarienės metu).

Kai per dieną vartojate tris atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu), per pietus ir vakare (vakarienės metu).

Jeigu praėjus kuriam laikui manote, kad Metforal 1000 veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Metforal 1000 dozę

Jeigu išgėrėte Metforal 1000 per didelę dozę, gali būti laktatacidozė. Laktatacidozės požymiai yra vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta su išreikštu nuovargiu, pasunkėjęs kvėpavimas. Jeigu taip atsitiko, Jums gali reikėti gydytis ligoninėje, nes laktatacidozė gali sukelti komą. Nedelsiant pasitarkite su gydytoju arba kreipkitės į artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Metforal 1000

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toliau išvardinti galimi šalutiniai poveikiai.

Labai dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

virškinimo sutrikimai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, apetito netekimas. Šie požymiai dažniausiai atsiranda pradėjus vartoti Metforal 1000. Norint išvengti šių požymių, Metforal 1000 rekomenduojama paros dozę padalyti į kelias dalis arba gerti pavalgius. Jeigu šie požymiai toliau tęsiasi, nutraukite Metforal 1000 vartojimą ir pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

skonio jutimo pakitimai.

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

laktatacidozė. Tai labai retas, bet sunkus šalutinis poveikis,ypač jei Jūsų inkstų veikla yra sutrikusi. Jeigu atsiranda ši komplikacija, Jums reikalingas skubus gydymas.

Šio sutrikimo požymiai yra vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta su dideliu bendru nuovargiu, pasunkėjusiu kvėpavimu. Jei taip atsitiko, Jums nedelsiant gali būti reikalingas gydymas ligoninėje, nes laktatacidozė gali sukelti komą. Nutraukite nedelsiant Metforal 1000 vartojimą ir skubiai kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę;

odos reakcijos – raudonė (eritema), niežulys arba išbėrimas su niežuliu (dilgėlinė).

sumažėjusi vitamino B12 koncentracija kraujyje.

kepenų funkcijos rodiklių pakitimai arba hepatitas (kepenų uždegimas; jis gali sukelti nuovargį, apetito netekimą, kūno svorio mažėjimą, gali pagelsti arba nepagelsti oda ir akių skleros ). Jei atsiranda šių požymių, nustokite vartoti šį vaistą ir pasitarkite su gydytoju.

Vaikai ir paaugliai

Ribotas duomenų kiekis rodo, kad šalutinis Metforal 1000 poveikis vaikams ir paaugliams pagal simptomus ir sunkumą buvo panašus į suaugusiųjų.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite ti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Jei vaikas vartoja Metforal 1000, tėvai arba globėjai turi kontroliuoti, kaip vaikas vartoja šį vaistą.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Metforal 1000 sudėtis

Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 1000 mg metformino hidrochlorido (atitinka 780 mg metformino).

Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė, povidonas K 25, augalinis magnio stearatas (pagal Europos farmakopėją), makrogolis 6000, titano dioksidas (E 171).

Metforal 1000 išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos, pailgos tabletės su perlaužimo linija vienoje pusėje ir perlaužimo vagele kitoje pusėje.

Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis (kaip padalyti žr. nuorodą 3 skyriuje).

Metforal 1000 tiekiamas pakuotėmis po 10, 30, 60, 90 arba120 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Laboratori Guidotti S.p.A.

Via Livornese, 897

56122 La Vettola (Pisa), Italija

Gamintojas

BERLIN-CHEMIE AG

Glienicker Weg 125

D-12489 Berlin

Vokietija

arba

Menarini-Von Heyden GmbH

Leipziger Str. 7 - 13

D-01097 Dresden

Vokietija

Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:

Belgija: Metformax 1000 mg filmomhulde tabletten

Čekija: Siofor 1000

Estija: Metforal 1000 mg

Italija: Metforalmille

Latvija: Metforal 1000

Lenkija: Siofor 1000

Lietuva: Metforal 1000 plėvele dengtos tabletės

Liuksemburgas: Metformax 1000 mg comprimes pellicules

Slovakija: Siofor 1000

Slovėnija: Siofor 1000 mg

Vengrija: Metforal 1000 mg

Vokietija: Siofor 1000

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB “BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC”Jasinskio g. 16a,Vilnius 01112Tel. +370 5 269 19 47

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-07-30

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Metforal 1000mg dengtos tabletės N120" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.9 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Šarkuvos g. 1a , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.123 Vilnius
Visuomenės vaistinė
S.Dariaus ir S.Girėno g. 18, Vilnius
(8 5) 21 64 088
Darbo laikas: I - V 07:30 - 18:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.215, Marijampolė
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 3, Marijampolė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 320 Vilnius Šeškinės 24

Šeškinės g. 24, Vilnius
(8 5) 24 64 197
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena