E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Metfogamma 850mg dengtos tabletės N120

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Vaistai diabetui gydyti
Pavadinimas: Metfogamma 850mg dengtos tabletės N120
Veikliosios medžiagos: Metformin - 850mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Worwag Pharma
ATC kodas A10BA02
Vidutinė kaina: 4,54 Eur (15,68 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Metfogamma 850 mg savo sudėtyje turi metformino, vaisto, skirto cukriniam diabetui gydyti.Jis priklauso vaistų, vadinamų biguanidais, klasei. Įrodyta, kad metforminas mažina cukraus kiekį kraujyje.

Metfogamma 850 mg vartojamas 2 tipo cukriniu diabetu (taip vadinamu nuo insulino nepriklausančiu) sergantiems pacientams gydyti, kai vien dieta ir mankšta nebuvo pakankamai veiksmingi kontroliuojant gliukozės koncentraciją kraujyje. Jis ypatingai tinka vartoti antsvorį turitiems pacientams.

Insulinas yra hormonas, kurį gamina kasa ir kuris padeda Jūsų organizmo ląstelėms įsisavinti gliukozę iš kraujo. Jūsų organizmas naudoja gliukozę energijai gaminti arba kaupia ją kaip energijos atsargas.

Jei sergate 2 tipo cukriniu diabetu, Jūsų kasa negamina pakankamai insulino arba jūsų organizmas nesugeba tinkamai jo panaudoti. Tai ir sukelia gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimą, Metfogamma 850 mg padeda sumažinti gliukozės koncentraciją kraujyje iki normalaus lygio (kiek tik įmanoma).

Jei esate antsvorio turintis suaugusysis, Metfogamma 850 mg, vartojant jo ilgai, taip pat padeda sumažinti komplikacijų, susijusių su cukriniu diabetu, riziką.

Suaugusieji gali vartoti Metfogamma 850 mg atskirai arba kartu su kitais vaistais cukriniam diabetui gydyti (geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto arba insulinu).

Vyresni nei 10 metų vaikai ir paaugliai gali vartoti Metfogamma 850 mg atskirai arba kartu su insulinu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Metfogamma 850 mg vartoti negalima:

jeigu yra alergija metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu inkstų veikla sutrikusi;

jeigu Jūs sergate nekontroliuojamu cukriniu diabetu, pavyzdžiui, sunkia hiperglikemija (labai didelė gliukozės koncentracija kraujyje), gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, dehidracija, greitas svorio netekimas ar ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kai medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“ kaupiasi kraujyje ir kuri gali baigtis diabetine prekoma. Simptomai yra skrandžio skausmas, dažnas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas ar neįprastas, panašus į vaisių, kvapas iš burnos,

jeigu Jūs netekote per daug vandens iš organizmo (patyrėte dehidraciją), pavyzdžiui, dėl ilgai trunkančio arba sunkaus viduriavimo, arba jei gausiai vėmėte keletą kartų iš eilės. Dehidracija gali sukelti inkstų veiklos sutrikimų, ir dėl to pasireikšti pieno rūgšties acidozė (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau),

jeigu sergate sunkia infekcine liga, kuri turi įtakos jūsų plaučių ar bronchų sistemai ar inkstams. Sunkios infekcijos gali sukelti inkstų problemų, ir dėl to pasireikšti pieno rūgšties acidozė (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau),

jeigu sergate ligomis, kurios gali sukelti deguonies tiekimo audiniams stoką, pvz., sergate širdies nepakankamumu arba neseniai patyrėte miokardo infarktą, yra kraujo apytakos sutrikimas (šokas) arba Jūsų kvėpavimas sutrikęs. Tai gali sukelti pieno rūgšties acidozę (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau),

jeigu kepenų veikla sutrikusi,

jeigu geriate daug alkoholio.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Metfogamma 850 mg:

jei Jums bus skiriamas tyrimas rengeno spinduliais arba injekuojamos kontrastinės medžiagos, savo sudėtyje turinčios jodo,

jeigu Jūsų laukia svarbi operacija, Jūs turite nustoti vartoti Metfogamma 850 mg tam tikrą laiką prieš ir po tyrimo ar operacijos. Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia skirti kitą gydymą šiuo laikotarpiu. Svarbu, kad jūs tiksliai laikytumėtės visų gydytojo nurodymų,

jeigu Jums pasireiškė pieno rūgšties acidozės simptomų: Atkreipkite dėmesį į šią su pieno rūgšties acidoze susijusią informaciją: Metfogamma 850 mg gali sukelti labai retą, bet pavojingą komplikaciją, vadinamą pieno rūgšties acidoze, ypač jei Jūsų inkstai nefunkcionuoja tinkamai. Simptomai yra vėmimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis, bendras silpnumo jausmas kartu su sunkiu nuovargiu ir pasunkėjusiu kvėpavimu. Jei tokie simptomai pasireikštų Jums, gali nedelsiant prireikti gydymo. Tuoj pat nuotraukite Metfogamma 850 mg vartojimą ir apie tai pasakykite savo gydytojui.

jeigu vartojate kitus vaistus diabetui gydyti: Metfogamma 850 mg vienas pats nesukelia hipoglikemijos (gliukozės kiekio kraujyje per didelio sumažėjimo). Tačiau, jei jūs vartojate Metfogamma 850 mg kartu su kitais vaistais, kurie gali sukelti hipoglikemiją (pavyzdžiui, sulfonilkarnamido dariniais, insulinu, meglitinidais), yra hipoglikemijos pasireiškimo rizika. Jeigu Jūs patiriate hipoglikemijos simptomus, pavyzdžiui, silpnumą, galvos svaigimą, padidėjusį prakaitavimą, greitą širdies plakimą, regos sutrikimus ar sunkumus bandant susikaupti, paprastai padeda suvalgymas ar išgėrimas kažko, ko sudėtyje yra cukraus.

Papildoma stebėsena

Jūsų gydytojas reguliariai atliks gliukozės tyrimus kraujyje ir pritaikys Metfogamma 850 mg dozę pagal Jūsų gliukozės kiekį kraujyje. Įsitikinkite, kad jūs reguliariai konsultuojatės su savo gydytoju. Tai ypač svarbu vaikams ir paaugliams, arba jei esate senyvas žmogus.

Gydytojas taip pat ne rečiau kaip kartą per metus patikrins, ar Jūsų inkstų funkcija normali. Jums gali tekti dažniau tikrintis, jei esate senyvas žmogus, arba jeigu Jūsų inkstų funkcija sutrikusi.

Vaikams ir paaugliams

Metfogamma 850 mg gali būti skiriamas vaikams ir paaugliams nuo 10 metų amžiaus tik po gydytojui patvirtinus, kad pacientas serga 2 tipo cukriniu diabetu. Gydytojas pritaikys dozę pagal gliukozės koncentraciją kraujyje. Nuolatiniai kraujo gliukozės tyrimai vaikams ir paaugliams yra ypač svarbūs (žr. „Papildoma stebėsena“ aukščiau).

Kiti vaistai ir Metfogamma 850 mg

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Visų pirma jūs turite pasakyti gydytojui:

jeigu Jums numatyta kontrastinių medžiagų, savo sudėtyje turinčių jodo, injekcija, dėl, pavyzdžiui, tyrimo, kurio metu bus taikomi rentgeno spinduliai, nes Jūs privalote nustoti vartoti Metfogamma 850 mg tam tikrą laiką prieš ir po tyrimo (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ aukščiau).

jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurį iš šių vaistų ir Metfogamma 850 mg tuo pačiu metu. Jums gali tekti dažniau atlikti kraujo gliukozės tyrimus ir gydytojas gali pakoreguoti Metfogamma 850 mg dozę:

diuretikai (vaistai, vartojami didesniam vandens kiekiui pašalinti iš organizmo išskiriant daugiau šlapimo;

beta-2 agonistai, pavyzdžiui, salbutamolis ar terbutalinas (vaistai, vartojami astmai gydyti);

kortikosteroidai (vaistai, vartojami gydyti tam tikras būkles, pavyzdžiui, sunkų odos uždegimą arba astmą);

angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, ramiprilis, lizinoprilis (vaistai, vartojami gydyti širdies ir kraujagyslių ligas, tokias kaip aukštas kraujo spaudimas ar širdies nepakankamumas);

kiti vaistai cukriniam diabetui gydyti (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ aukščiau).

jei jums reikia vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyzdžiui, aspirino, ibuprofeno, naprokseno (vaistus, vartojamus skausmui ir uždegimui malšinti), nes šie vaistai gali paveikti inkstų funkciją.

Metfogamma 850 mg vartojimas su maistu ir gėrimais

Negerkite alkoholio, kai vartojate šio vaisto. Alkoholis gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką, ypač jei kepenų veikla sutrikusi arba jei Jūsų mityba nepakankama. Tai taip pat taikoma ir vaistams, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu gydyti diabetui Jūs turite vartoti insuliną.

Šis vaistas nerekomenduojamas, jei žindote kūdikį arba jeigu planuojate žindyti kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant vien tik Metfogamma 850 mg, sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje (hipoglikemijos) nebūna, todėl vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Tačiau turite imtis specialių atsargumo priemonių, jei vartojate Metfogamma 850 mg kartu su kitais vaistais diabetui gydyti, kurie gali sukelti hipoglikemiją (pavyzdžiui, sulfonilurėjos dariniais, insulinu, meglitinidais). Hipoglikemijos simptomai yra silpnumas, galvos svaigimas, padidėjęs prakaitavimas, greitas širdies plakimas, regos sutrikimai ar sunkumai bandant susikaupti. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, jei pajutote šiuos simptomus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metfogamma 850 mg negali pakeisti sveikos gyvensenos naudos. Toliau laikykitės patarimų apie sveiką mitybą, kuriuos Jums davė gydytojas ir reguliariai mankštinkitės.

Kokią dozę vartoti

Suaugusiesiems rekomenduojama pradinė dozė yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido, vartojama du ar tris kartus per parą. Didžiausia paros dozė yra 3000 mg, suvartojama padalinus ją į tris atskiras dozes.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vyresniems kaip 10 metų vaikams ir paaugliams pradinė rekomenduojama dozė yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido, vartojama vieną kartą per parą. Didžiausia paros dozė yra 2000 mg, suvartojama padalinus į 2 ar 3 dozes. Gydymas vaikams nuo 10 iki 12 metų amžiaus yra tik rekomendacinio pobūdžio ir gali būti paskirtas tik gydytojo sprendimu, nes vartojimo patirtis šioje amžiaus grupėje yra ribota.

Jeigu Jūs vartojate ir insulino, gydytojas Jums pasakys, kaip pradėti vartoti Metfogamma 850 mg.

Kaip vartoti Metfogamma 850 mg

Tabletes išgerkite valgio metu arba po valgio. Tai padės išvengti galimo šalutinio poveikio Jūsų virškinimo traktui.

Negalima kramtyti ar laužyti tablečių. Tabletę nurykite užsigerdami stikline vandens.

Jei vartojate vieną dozę per parą, išgerkite ją ryte (pusryčių metu).

Jei vartojate dvi dozes per parą, išgerkite jas ryte (pusryčių metu) ir vakare (vakarienės metu).

Jei vartojate tris dozes per parą, išgerkite jas ryte (pusryčių metu), vidurdienį (pietų metu) ir vakare (vakarienės metu).

Jei, praėjus šiek tiek laiko po vartojimo, manote, kad Metfogamma 850 mg veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Jūs turėtumėte ir toliau laikytis dietos gydymo Metfogamma 850 mg metu ir pasirūpinti, kad suvartojamų angliavandenių kiekis būtų tolygiai paskirstytas per dieną. Jei turite antsvorio, toliau laikykitės mažesnio kaloringumo dietos.

Ką daryti pavartojus per didelę Metfogamma 850 mg dozę?

Jei išgėrėte daugiau Metfogamma 850 mg, nei turėtumėte, gali pasireikšti pieno rūgšties acidozė. Pieno rūgšties acidozės simptomai yra vėmimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis, bendras silpnumas kartu su sunkiu nuovargiu ir pasunkėjęs kvėpavimas. Jei pajusite tokus simptomus, Jums nedelsiant gali prireikti gydymo ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Todėl iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Metfogamma 850 mg

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą vaisto dozę reikia vartoti įprastu laiku.

Nustojus vartoti Metfogamma 850 mg

Nustojus vartoti Metfogamma 850 mg be gydytojo žinios, gali nekontroliuojamai padidėti cukraus koncentracija Jūsų kraujyje ir pasireikšti atokių cukrinio diabeto komplikacijų, pvz., akių, inkstų ir kraujagyslių pažeidimas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai retai pacientams, vartojantiems metformino, pasireiškė pieno rūgšties acidozė. Tai labai reta, bet sunki komplikacija, ypač jei Jūsų inkstų funkcija sutrikusi. Jei patyrėte šią komplikaciją, ją reikia nedelsiant gydyti.

Pieno rūgšties acidozės simptomai yra vėmimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis, bendras silpnumas, sunkus nuovargis ir pasunkėjęs kvėpavimas. Jei pajusite tokius simptomus, Jums gali tekti nedelsiant skirti gydymą ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Kiti šalutiniai poveikiai, apie kuriuos buvo pranešta vartojant Metfogamma 850 mg:

Labai dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 10):

Virškinimo problemos, pavyzdžiui, šleikštulys (pykinimas), vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ir apetito praradimas. Šie šalutiniai poveikiai dažniausiai pasireiškia gydymo Metfogamma 850 mg pradžioje. Šių simptomų pasireiškimas sumažėja, jei jūs padalinate vaistą į vienodas dozes, suvartojamas per parą ir vartojant tabletes valgio metu arba iš karto po jo. Jei simptomai neišnyksta, nutraukite Metfogamma 850 mg vartojimą ir pasikalbėkite su savo gydytoju.

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10)

Skonio pakitimai.

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000)

Pakitę kepenų funkcijos tyrimų rodikliai ar hepatitas (kepenų uždegimas; tai gali sukelti nuovargį, apetito praradimą, svorio netekimą, su arba be odos ar akių baltymų pageltimo). Jei tokie simptomai pasireikštų Jums, nebevartokite Metfogamma 850 mg ir nedelsiant pasikalbėkite su savo gydytoju.

Odos reakcijos, pavyzdžiui, odos paraudimas (eritema), niežulys ar niežtintis bėrimas (dilgėlinė).

Mažas vitamino B12 kiekis kraujyje.

Vaikai ir paaugliai

Riboti duomenys apie poveikį vaikams ir paaugliams parodė, kad šalutiniai poveikiai buvo panašaus pobūdžio ir sunkumo kaip suaugusiųjų.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arbavaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Metfogamma 850 mg sudėtis

Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 850 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 663 mg metformino.

Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra hipromeliozė, povidonas K 25, magnio stearatas; plėvelėje - hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 6000.

Metfogamma 850 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos, pailgos, su laužimo vagele,plėvele dengtos tabletės.

Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Kartono dėžutėje yra 30 arba 120 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG

Calwer Str. 7,

71034 Böblingen

Vokietija

Tel.: +49 (0)7031 6204-0

Faksas: +49 (0)7031 6204-31

El. paštas mailto:info@woerwagpharma.com

Gamintojas

Dragenopharm

ApothekerPüschl GmbH

Göllstraße 1

84529 Tittmoning

Vokietija

arba

Artesan Pharma GmbH & Co. KG

Wendlandstrasse 1

29439 Lüchow

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-04-15

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Metfogamma 850mg dengtos tabletės N120" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.123 Vilnius
Visuomenės vaistinė
S.Dariaus ir S.Girėno g. 18, Vilnius
(8 5) 21 64 088
Darbo laikas: I - V 07:30 - 18:30 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 59min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.1 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 31, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 07:00 - 21:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 13val. 29min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 428 Grigiškės

Mokyklos g.10, Grigiškės
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Merkinės vaistinė, UAB fil.nr.5 Alytus

Naujoji g. 48, Alytus
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 376 Eišiškės Gegužės a.

Gegužės a. 20, Eišiškės
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 285 Širvintos I.Šeiniaus

I.Šeiniaus g. 12, Širvintos
(8 382) 51 162
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nigra vaistinė, UAB
Visuomenės vaistinė
M.Jankaus g. 1, Šilutė
(8 441) 78 316
Darbo laikas: I - V 07:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 29min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.151 Šiauliai

Radviliškio g. 82, Šiauliai
(8 41) 39 80 80
Darbo laikas: I - V 09:00 - 19:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.187 Panevėžys

A.Jakšto g. 6A, Panevėžys
(8 454) 63 565
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena