E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Metfogamma 500mg dengtos tabletės N120

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Vaistai diabetui gydyti
Pavadinimas: Metfogamma 500mg dengtos tabletės N120
Veikliosios medžiagos: Metformin - 500mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Worwag Pharma
ATC kodas A10BA02
Vidutinė kaina: 3,58 Eur (12,36 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Metfogamma 500 mg savo sudėtyje turi metformino, vaisto, skirto cukriniam diabetui gydyti. Jis priklauso vaistų, vadinamų biguanidais, klasei. Įrodyta, kad metforminas mažina cukraus kiekį kraujyje.

Insulinas yra hormonas, kurį gamina kasa ir kuris padeda Jūsų organizmo ląstelėms įsisavinti gliukozę iš kraujo. Jūsų organizmas naudoja gliukozę energijai gaminti arba kaupia ją kaip energijos atsargas.

Jei sergate 2 tipo cukriniu diabetu, Jūsų kasa negamina pakankamai insulino arba jūsų organizmas nesugeba tinkamai jo panaudoti. Tai ir sukelia gliukozės koncentracijos kraujyje padidėjimą. Metfogamma 500 mg padeda sumažinti gliukozės koncentraciją kraujyje iki normalaus lygio (kiek tik įmanoma).

Jei esate antsvorio turintis suaugusysis, Metfogamma 500 mg, vartojant jo ilgai, taip pat padeda sumažinti komplikacijų, susijusių su cukriniu diabetu, riziką. Metfogamma 500 mg vartojimo metu svoris išlieka nepakitęs arba nedaug sumažėja.

Metfogamma 500 mg vartojamas 2 tipo cukriniu diabetu (taip vadinamu nuo insulino nepriklausančiu) sergantiems pacientams gydyti, kai vien dieta ir mankšta nebuvo pakankamai veiksmingi kontroliuojant gliukozės koncentraciją kraujyje. Jis ypatingai tinka vartoti antsvorį turitiems pacientams.

Suaugusieji gali vartoti Metfogamma 500 mg atskirai arba kartu su kitais vaistais cukriniam diabetui gydyti (geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto arba insulinu).

Vyresni nei 10 metų vaikai ir paaugliai gali vartoti Metfogamma 500 mg atskirai arba kartu su insulinu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Metfogamma 500 mg vartoti negalima:

jeigu yra alergija metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu kepenų ar inkstų veikla sutrikusi (glomerulų filtracijos greitis mažiau 45 ml/min);

jeigu Jūs sergate nekontroliuojamu cukriniu diabetu ir kartu sunkia hiperglikemija (labai didelė gliukozės koncentracija kraujyje), gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, dehidracija, greitas svorio netekimas ar ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kai medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“ kaupiasi kraujyje ir kuri gali baigtis diabetine prekoma. Simptomai yra skrandžio skausmas, dažnas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas ar neįprastas, panašus į vaisių, kvapas iš burnos;

jeigu Jūs netekote per daug vandens iš organizmo (patyrėte dehidraciją), pavyzdžiui, dėl ilgai trunkančio arba sunkaus viduriavimo, arba jei gausiai vėmėte keletą kartų iš eilės. Dehidracija gali sukelti inkstų veiklos sutrikimų, ir dėl to pasireikšti pieno rūgšties acidozė (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu sergate sunkia infekcine liga, kuri turi įtakos jūsų plaučių ar bronchų sistemai ar inkstams. Sunkios infekcijos gali sukelti inkstų problemų, ir dėl to pasireikšti pieno rūgšties acidozė (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu sergate ligomis, kurios gali sukelti deguonies tiekimo audiniams stoką, pvz., sergate ūmiu širdies nepakankamumu arba neseniai patyrėte miokardo infarktą, yra kraujo apytakos sutrikimas (pvz., šokas) arba Jūsų kvėpavimas sutrikęs. Tai gali sukelti pieno rūgšties acidozę (žr. „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ žemiau);

jeigu geriate daug alkoholio.

Jeigu kuris nors iš aukščiau išvardytų požymių būdingas Jums, prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Būtinai pasitarkite su gydytoju, jeigu:

Jums reikia atlikti tyrimus rentgeno spinduliais arba atlikti skenavimą, kurių metu į kraujagysles švirkščiama jodo turinčios kontrastinės medžiagos;

jeigu Jums numatoma atlikti didelės apimties chirurginę operaciją.

Jūs turite nustoti vartoti Metfogamma 500 mg tam tikrą laiką prieš ir po tyrimo ar operacijos. Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia skirti kitą gydymą šiuo laikotarpiu. Svarbu, kad jūs tiksliai laikytumėtės visų gydytojo nurodymų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Atkreipkite dėmesį į šį ypatingą pieno rūgšties acidozės pavojų.

Metfogamma gali sukelti labai retą, bet pavojingą komplikaciją, vadinamą pieno rūgšties acidoze, ypač jei Jūsų inkstai nefunkcionuoja tinkamai.

Pieno rūgšties acidozės rizika taip pat padidėja, jeigu nekontroliuojama cukrinio diabeto eiga, ilgiau badaujama arba vartojamas alkoholis, sumažėjus kūno skysčiams (dehidracija) dėl smarkaus viduriavimo ar vėmimo, esant kepenų sutrikimui ir bet kokioms būklėms, kai kuri nors kūno vieta nepakankamai aprūpinama deguonimi (pvz., sergant ūmiomis sunkiomis širdies ligomis).

Svarbu, kad laikytumėtės nurodymų dėl vaistų vartojimo, dietos ir reguliarios fizinės mankštos, nes tai gali sumažinti pieno rūgšties acidozės pavojų.

Pieno rūgšties acidozės pradžia gali būti vos pastebima ir simptomai nebūdingi, pvz., vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta ir didelis nuovargis bei kvėpavimo sunkumas.

Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei Jums pasireiškė kurie nors iš šių simptomų, turite nedelsdami kreiptis medicininės pagalbos, nes pieno rūgšties acidozė gali privesti prie komos. Tuoj pat nutraukite Metfogamma vartojimą ir nedelsdami susisiekite su gydytoju ar kreipkitės į artimiausią ligoninę.

Metfogamma 500 mg pats hipoglikemijos (sumažėjusio gliukozės kiekio kraujyje) nesukelia. Tačiau, jeigu Jūs kartu vartojate Metfogamma 500 mg kartu su kitais vaistais nuo cukrinio diabeto (sulfonilkarbamido vaistus, insuliną, meglitinidus) atsiranda hipoglikemijos rizika. Pajutus tokius hipoglikemijos simptomus kaip silpnumas, svaigulys, padidėjęs prakaitavimas, padažnėjęs širdies plakimas, regėjimo sutrikimas arba sutrikusi dėmesio koncentracija, dažnai padeda valgymas ar gėrimas, savo sudėtyje turintys cukraus.

Kiti vaistai ir Metfogamma 500 mg

Jeigu Jums reikia atlikti kontrastinių medžiagų, savo sudėtyje turinčių jodo, injekcija, dėl, pavyzdžiui, tyrimo, kurio metu bus taikomi rentgeno spinduliai, Jūs privalote nustoti vartoti Metfogamma 500 mg tam tikrą laiką prieš ir po (mažiausiai 48 val.) tyrimo (žr. Būtinai pasitarkite su gydytoju aukščiau).

Pasakykite gydytojui jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurį iš šių vaistų ir Metfogamma 500 mg tuo pačiu metu. Jums gali tekti dažniau atlikti kraujo gliukozės tyrimus ir gydytojas gali pakoreguoti Metfogamma 500 mg dozę:

diuretikus (vaistus, vartojamus didesniam vandens kiekiui pašalinti iš organizmo išskiriant daugiau šlapimo);

beta-2 agonistus, pavyzdžiui, salbutamolį ar terbutaliną (vaistus, vartojamus astmai gydyti);

kortikosteroidus (vaistus, vartojamus gydyti tam tikras būkles, pavyzdžiui, sunkų odos uždegimą arba astmą);

kitus vaistus cukriniam diabetui gydyti.

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Metfogamma 500 mg vartojimas su maistu ir gėrimais

Negerkite alkoholio, kai vartojate šio vaisto. Alkoholis gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką, ypač jei kepenų veikla sutrikusi arba jei Jūsų mityba nepakankama. Tai taip pat taikoma ir vaistams, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu gydyti diabetui Jūs turite vartoti insuliną.

Šis vaistas nerekomenduojamas, jei žindote kūdikį arba jeigu planuojate žindyti kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant vien tik Metfogamma 500 mg, sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje (hipoglikemijos) nebūna, todėl vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Tačiau turite imtis specialių atsargumo priemonių, jei vartojate Metfogamma 500 mg kartu su kitais vaistais diabetui gydyti, kurie gali sukelti hipoglikemiją (pavyzdžiui, sulfonilurėjos dariniais, insulinu, meglitinidais). Hipoglikemijos simptomai yra silpnumas, galvos svaigimas, padidėjęs prakaitavimas, greitas širdies plakimas, regos sutrikimai ar sunkumai bandant susikaupti. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, jei pajutote šiuos simptomus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metfogamma 500 mg negali pakeisti sveikos gyvensenos naudos. Toliau laikykitės patarimų apie sveiką mitybą, kuriuos Jums davė gydytojas ir reguliariai mankštinkitės.

Rekomenduojama dozė

Suaugusiesiems rekomenduojama pradinė dozė yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido, vartojama du ar tris kartus per parą. Didžiausia paros dozė yra 3000 mg, suvartojama padalinus ją į tris atskiras dozes.

Ligoniams, sergantiems inkstų funkcijos sutrikimu ir kurių glomerulų filtracijos greitis tarp 45 ir 60 ml/min, pradinė dozė yra 500 mg arba 850 mg metformino hidrochlorido kartą per parą. Didžiausia dozė yra 1000 mg per parą, vartojant per 2 kartus. Inkstų funkcija turi būti atidžiai stebima (kas 3-6 mėnesius).

Jeigu Jūs kartu vartojate insulino, Jūsų gydytojas Jums pasakys kaip pradėti vartoti Metfogamma 500 mg.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vyresniems kaip 10 metų vaikams ir paaugliams pradinė rekomenduojama dozė yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido, vartojama vieną kartą per parą. Didžiausia paros dozė yra 2000 mg, suvartojama padalinus į 2 ar 3 dozes. Gydymas vaikams nuo 10 iki 12 metų amžiaus yra tik rekomendacinio pobūdžio ir gali būti paskirtas tik gydytojo sprendimu, nes vartojimo patirtis šioje amžiaus grupėje yra ribota.

Jeigu Jūs vartojate ir insulino, gydytojas Jums pasakys, kaip pradėti vartoti Metfogamma 500 mg.

Paciento stebėjimas

Jūsų gydytojas reguliariai tikrins gliukozės kiekį kraujyje ir pritaikys Metfogamma 500 mg dozę pagal gliukozės kiekį kraujyje. Būtinai reguliariai pasitarkite su gydytoju. Tai ypač aktualu vaikams, paaugliams arba jeigu esate senyvas asmuo.

Jūsų gydytojas bent kartą per metus patikrins Jūsų inkstų funkciją. Jei esate senyvas asmuo arba jeigu inkstų veikla yra sutrikusi, Jums gali tekti tikrintis dažniau.

Kaip vartoti Metfogamma 500 mg

Tabletes išgerkite valgio metu arba po valgio. Tai padės išvengti galimo šalutinio poveikio Jūsų virškinimo traktui.

Negalima kramtyti ar laužyti tablečių. Tabletę nurykite užsigerdami stikline vandens.

Jei vartojate vieną dozę per parą, išgerkite ją ryte (pusryčių metu)

Jei vartojate dvi dozes per parą, išgerkite jas ryte (pusryčių metu) ir vakare (vakarienės metu)

Jei vartojate tris dozes per parą, išgerkite jas ryte (pusryčių metu), vidurdienį (pietų metu) ir vakare (vakarienės metu).

Jei, praėjus šiek tiek laiko po vartojimo, manote, kad Metfogamma 500 mg veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę Metfogamma 500 mg dozę?

Jei išgėrėte daugiau Metfogamma 500 mg, nei turėtumėte, gali pasireikšti pieno rūgšties acidozė. Pieno rūgšties acidozės simptomai yra nespecifiniai, tokie kaip vėmimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis, bendras silpnumas kartu su sunkiu nuovargiu ir pasunkėjęs kvėpavimas. Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei pajusite tokus simptomus, Jums nedelsiant gali prireikti gydymo ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Todėl iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Metfogamma 500 mg

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą vaisto dozę reikia vartoti įprastu laiku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Toliau išvardinti galimi šalutiniai poveikiai:

Labai dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

virškinimo sutrikimai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ir apetito netekimas. Šie požymiai dažniausiai atsiranda pradėjus vartoti Metfogamma 500 mg. Norint išvengti šių požymių, Metfogamma 500 mg paros dozę padalyti į kelias dalis arba gerti pavalgius. Jeigu šie požymiai toliau tęsiasi, nutraukite Metfogamma 500 mg vartojimą ir pasitarkite su savo gydytoju.

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

skonio jutimo pakitimai.

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

pieno rūgšties acidozė. Tai labai reta, bet sunki komplikacija, ypač jei Jūsų inkstų veikla yra sutrikusi.

Pieno rūgšties acidozės požymiai yra nespecifiniai, tokie kaip vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta su dideliu bendru nuovargiu ir pasunkėjęs kvėpavimas. Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei pajusite tokius simptomus, Jums nedelsiant gali prireikti gydymo ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę;

kepenų funkcijos rodiklių pakitimai arba hepatitas (kepenų uždegimas; jis gali sukelti nuovargį, apetito netekimą, kūno svorio mažėjimą, gali pagelsti arba nepagelsti oda ir akių baltymas). Jei atsiranda šių požymių, nustokite vartoti šį vaistą ir pasitarkite su gydytoju;

odos reakcijos, tokios kaip raudonė (eritema), niežulys arba išbėrimas su niežuliu (dilgėlinė);

sumažėjusi vitamino B12 koncentracija kraujyje.

Vaikai ir paaugliai

Riboti duomenys apie poveikį vaikams ir paaugliams parodė, kad šalutiniai poveikiai buvo panašaus pobūdžio ir sunkumo kaip suaugusiųjų.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Metfogamma 500 mg sudėtis

Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 390 mg metformino.

Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra karboksimetilkrakmolo natrio druska, kukurūzų krakmolas, povidonas K 30, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas; plėvelėje - hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), propilenglikolis, makrogolis 6000, talkas.

Sudėtyje yra angliavandenių, mažiau kaip 0,01 duonos vieneto.

Metfogamma 500 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos, lygiu blizgiu paviršiumi, apvalios plėvele dengtos tabletės.

Kartono dėžutėje yra 30 arba 120 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG

Calwer Str. 7

71034 Böblingen

Vokietija

Tel.: +49 (0)7031 6204-0

Faksas: +49 (0)7031 6204-31

El. paštas mailto:info@woerwagpharma.com

Gamintojas

Dragenopharm

Apotheker Püschl GmbH

Göllstraße 1

84529 Tittmoning

Vokietija

arba

Artesan Pharma GmbH & Co. KG

Wendlandstrasse 1

29439 Lüchow

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-06-22

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Metfogamma 500mg dengtos tabletės N120" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.301 Kaunas

P.Lukšio g. 1a, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.38 Mažeikiai
Visuomenės vaistinė
Žemaitijos g. 20, Mažeikiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.160, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Smėlynės g. 112, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 19:00 VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.118, Nemenčinė
Visuomenės vaistinė
Švenčionių g. 40, Nemenčinė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 16:00 VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas, Vilnius Viršuliškių
Visuomenės vaistinė
Viršuliškių g. 30, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI 08:00 - 20:00 VII 08:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.13 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Taikos g. 162A, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.323, Lentvaris

Bažnyčios g. 1, Lentvaris
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.332 Lentvaris

Vytauto g. 4c, Lentvaris
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.350 Vilnius

Šeškinės g. 24, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena