E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Meloxistad 15mg tabletės N20

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
Pavadinimas: Meloxistad 15mg tabletės N20
Veikliosios medžiagos: Meloxicam - 15mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Stada
ATC kodas M01AC06
Vidutinė kaina: 3 Eur (10,36 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

MELOXISTAD yra skausmą malšinantis ir uždegimą slopinantis nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupės vaistas, kuriais slopinamas sąnarių ir raumenų uždegimas bei malšinamas sąnarių ir raumenų skausmas.

MELOXISTAD vartojimo indikacijos:

trumpalaikis simptominis osteoartrito (degeneracinė sąnarių liga) pasunkėjimo gydymas;

ilgalaikis simptominis reumatoidinio artrito gydymas ar ankilozinio spondilito (lėtinis sąnarių uždegimas, sutrikdantis judrumą) gydymas.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

MELOXISTAD vartoti negalima:

- paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius (žr. poskyrį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

- vaikams ir paaugliams jaunesniems nei 16 metų;

- jeigu yra alergija meloksikamui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), arba panašiai veikiančioms medžiagoms (pvz., NVNU, aspirinui). Meloksikamo negalima vartoti pacientams, kuriems, pavartojus acetilsalicilo rūgšties (pvz.: aspirino) ar kitų NVNU, atsirado astmos požymių (kvėpavimo sutrikimas, pasireiškiantis dusuliu), nosies polipų (nosies gleivinės paburkimas), audinių patinimas ar dilgėlinė;

- jeigu sergate aktyvia virškinimo trakto opa (peptine opa, skrandžio ir žarnų uždegimu bei opa) arba yra kraujavimas iš skrandžio ar žarnų (tuštinatės juodomis išmatomis).

- jeigu anksčiau buvo pasikartojančių virškinimo trakto opų ar kraujavimas iš skrandžio ar žarnų (du ar daugiau patvirtinti atskiri išopėjimo ar kraujavimo atvejai).

- jeigu yra buvęs kraujavimas į smegenis;

- jeigu yra bet koks kraujavimo sutrikimas;

- jeigu anksčiau yra buvęs kraujavimas iš skrandžio ar žarnų ar šių organų prakiurimas, susijęs su ankstesniu gydymu nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU);

- jeigu sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu;

- jeigu sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu ir Jums neatliekamos dializės;

- jeigu sergate sunkiu širdies nepakankamumu (sutrikusi širdies veikla).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jeigu kada nors sirgote ezofagitu (stemplės uždegimu) ar gastritu (skrandžio uždegimu) ir (arba) pepsine opa, prieš pradėdami gydytis meloksikamu, turite kreiptis į gydytoją, kad nustatytų, ar visiškai pasveikote.

Kraujavimas iš skrandžio ar žarnų /išopėjimas ar perforacijos(prakiurimas)

Jeigu Jums yra buvusi virškinimo trakto liga (opinis kolitas, Krono liga), jūsų gydytojo paskirtą MELOXISTAD vartoti reikia atsargiai, kadangi Jūsų liga gali paūmėti (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Meloksikamas ir kiti tai pačiai grupei priklausantys vaistai (NVNU) gali sukelti kraujavimą iš virškinimo trakto, jo išopėjimą ar prakiurimą, kartais gali būti mirtini. Šie simptomai gali pasireikšti bet kuriuo gydymo laikotarpiu, su arba be ispėjamųjų simptomų ar anksčiau buvusių tokių virškinimo trakto sutrikimų.

Jeigu Jums buvo virškinimo trakto sutrikimų simptomų (skrandžio ir žarnyno sutrikimų simptomų) arba sirgote virškinimo trakto liga (pvz.: opiniu kolitu, Krono liga (lėtiniu žarnų uždegimu ir pasikartojančia žarnų liga)), gydytojas stebės, ar neatsiranda virškinimo sutrikimų, ypač, ar nekraujuojate iš virškinimo trakto (kraujavimas iš skrandžio ar žarnų, dėl kurio būna juodos išmatos).

Kraujavimo (iš skrandžio ar žarnų), išopėjimų ar perforacijų (prakiurimų) pavojus yra didesnis

pacientams, vartojantiems dideles NVNU dozes;

pacientams, kuriems yra buvus skrandžio opa, ypač jei ji komplikavosi kraujavimu ar prakiurimu (žr. 2 skyrių „MELOXISTAD vartoti negalima”);

senyviems žmonėms.

Šie pacientai turi pradėti gydymą mažiausia galima doze. Gydytojas gali nuspręsti dėl gydymo derinimo šiems pacientams su apsaugančiais vaistais (vaistais kurie apsaugo skrandį). Tai reikia nuspręsti ir tais atvejais, kai pacientai vartoja mažas aspirino arba kitų vaistų, didinančių virškinimo trakto pažeidimo pavojų, dozes. Pasikonsultuokite su gydytoju.

Jei Jums yra buvę skrandžio ar žarnų pažeidimų, ypač jei Jūs esate senyvas pacientas, turite pranešti apie neįprastus virškinimo trakto simptomus (būtent apie kraujavimą ar juodas išmatas ar kraują vėmaluose) ypač vaisto vartojimo pradžioje.

Patartina vartoti atsargiai, jei jūs kartu vartojate vaistus, kurie didina opų (prakiurimų) ar kraujavimo riziką:

geriamus kortikosteroidus (vaistus uždegimui, kaip reumatizmui, gydyti);

antikoaguliantus, tokius kaip varfarinas (skystinančius kraują vaistus);

selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius (vaistus taip pat vartojamus depresijai gydyti);

antitrombocitinius vaistus, tokius kaip acetilsalicilo rūgštis (krešulių susidarymą slopinantys vaistai);

(taip pat žr. 2 skyrių “Kitų vaistų vartojimas”).

Jei vartojant MELOXISTAD kraujuoja iš skrandžio ar žarnų (ir dėl to išmatose yra kraujo arba jos yra juodos spalvos arba jūsų vėmaluose yra kraujo), nedelsiant pasakykite gydytojui ir nutraukite šio vaisto vartojimą.

Reikia vengti vartoti MELOXISTAD kartu su kitais vaistais, priklausančiais nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, įskaitant COX-2-inhibitorius (ciklooksigenazės-2 inhibitorius; uždegimą gydančius vaistus).

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms

Tokie vaistai, kaip MELOXISTAD, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo trukmės.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Jei jums yra buvę hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas) ar širdies nepakankamumas (sumažėjęs širdies pajėgumas varinėti pakankamą kraujo kiekį jūsų kūne), jūsų gydytojas atidžiai Jus seks.

Sunkios odos reakcijos/ padidėjusio jautrumo reakcijos

Buvo pranešimų apie gyvybei pavojingą odos bėrimą (eksfoliacinį dermatitą, Stivenso-Džonsono sindromą, toksinę epidermio nekrolizę; žr. 4 skyrių), vartojant meloksikamo. Pradžioje atsirasdavo rausvos disko formos dėmės arba apvalūs plotai dažbiausiai su centre esančiomis pūslėmis.

Papildomi požymiai, kuriuos reikia stebėti, yra burnos, gerklės, nosies, lytinių organų opos ir konjunktyvitas (paraudusios ir patinusios akys).

Šie gyvybei pavojingi odos bėrimai, dažnai pasireiškia kartu su panašiais į gripą simptomais,. Bėrimas gali progresuoti iki plačiai išplitusių pūslių ar besilupančios odos.

Didžiausia sunkių odos reakcijos atsiradimo rizika yra per prmąsias gydymo savaites.

Bet kuriuo metu atnaujinti MELOXISTAD vartojimą negalima, jeigu Jums yra buvęs Stivenso-Džonsono sindromas ar toksinė epidermio nekrolizė.

Jei Jums pasireiškė bėrimas ar šie odos simptomai ar bet kokie kiti padidėjusio jautrumo požymiai (pavyzdžiui, pasunkėjęs kvėpavimas, gerklės užtinimas, lūpų, liežuvio ar veido patinimas, ar dilgėlinė) MELOXISTAD vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant pasitarti su gydytoju bei pasakyti jam, kad vartojate šį vaistą.

Kiti įspėjimai

Meloksikamo poveikis pasireiškia ne iš karto. Pasikonsultuokite su gydytoju jei MELOXISTAD poveikis yra per silpnas arba jums reikia greito nuskausminimo.

Meloksikamas gali pakeisti laboratorinių tyrimų rodmenis. Šie sutrikimai dažniausiai yra nežymūs ir praeinantys. Jei bet kos žymus ar pastovus tyrimų sutrikimas atsiras, jūsų daktaras nutrauks šio vaisto vartojimą ir atliks reikiamus tyrimus.

Gydymo pradžioje ar padidinus dozę, atidžiai matuoti išsiskyrusio šlapimo kiekį ir stebėti inkstų funkciją rekomenduojama:

- senyviems pacientams;

- jeigu kartu vartojate kitų vaistų, tokių kaip AKF inhibitorių, angiotenzino II antagonistų, sartanų, diuretikų (vaistų aukštam kraujo spaudimui gydyti);

- jeigu sumažėjęs kraujo tūris;

- jeigu sergate širdies nepakankamumu;

- jeigu sergate inkstų liga (inkstų funkcijos nepakankamumu, nefroziniu sindromu, inkstų pažeidimu, sergant sistemine raudonąja vilklige);

- jeigu sergate sunkia kepenų liga.

Reikia reguliariai nustatinėti kalio koncentraciją pacientams, sergantiems diabetu ir vartojantiems kalio koncentraciją didinančių vaistų.

Meloksikamas gali paslėpti užkrečiamųjų ligų simptomus.

Meloksikamas gali apsunkinti pastojimą. Jūs turite informuoti Jūsų gydytoją, jei planuojate pastoti ar turite problemų pastojant.

Nepageidaujamas poveikis gali būti sumažintas, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

Rekomeduojama maksimali dienos dozė neturi būti viršyta esant nepakankamam terapiniam poveikiui, taip pat negalima papildomai vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Jei per keletą dienų nepagerėjo, kreipkitės į savo gydytoją!

Senyvi pacientai

Didesnė rizika nepageidaujamų reakcijų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacijos), kurios gali būti gyvybiškai pavojingos senyviems pacientams. Kraujavimas iš virškinimo trakto arba išopėjimai ir (ar) perforacijos paprastai turi sunkesnes pasekmes senyvo amžiaus pacientams. Todėl, juos gydytojas turi atidžiai stebėti.

Jūsų gydytojas atidžiai jus stebės, ypač jei jums yra inkstų funkcijos nepakankamumas, susilpnėjusi kepenų funkcija ar širdies nepakankamumas (sumažėjęs širdies pajėgumas varinėti pakankamą kraujo kiekį jūsų kūne).

Kiti vaistai ir MELOXISTAD

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Toliau išvardyti vaistai gali padidinti susijusių su skrandžiu ir žarnomis nepageidaujamų reakcijų riziką:

kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) (pvz., ibuprofenas);

ciklooksigenazės-2 inhibitoriai (vaistai uždegimui gydyti);

kortikosteroidai (vaistai uždegimui arba alergijai gydyti);

antitrombocitiniai vaistai (kurie tirpina kraujo krešulius arba slopina krešulių susidarymą), tokie kaip acetilsalicilo rūgštis;

tam tikri vaistai depresijai gydyti (selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitoriai; SSRI).

Sąveika taip pat gali pasireikšti su šiais vaistais:

- Geriamaisiais kraujo krešėjimą mažinančiais vaistais (antikoaguliantais). NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų poveikį (pvz.,varfarino)NVNU, tokių kaip meloksikamas, vartoti kartu su geriamaisiais antikoaguliantais nerekomenduojama. Jeigu geriate antikoaguliantų, kreipkitės į gydytoją!

- Heparinu (leidžiamas antikoaguliantas).

Vaistai, kurie silpnina organizmo imuninį atsaką arba slopina apsaugines reakcijas po organų persodinimo (ciklosporinas, takrolimuzas). Jie gali sustiprinti šalutinį poveikį inkstams (nefrotoksinį poveikį), vartojant kartu su meloksikamu.

Kraujospūdį mažinantys vaistai (pvz.: šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai, AKF inhibitoriai, angiotenzino II antagonistai, beta-adrenoreceptorių blokatoriai). Meloksikamas gali susilpninti kraujospūdį mažinantį šių vaistų poveikį.

Gimdos spiralės (į gimdą įkišamas mažas, lankstus, iš metalo ir (arba) plastiko pagamintas įtaisas, padedantis išvengti nėštumo). Meloksikamas gali susilpninti jų poveikį.

Tam tikrų vaistų nuo psichikos sutrikimų ir depresijos (ličio preparatų).

Kai kurių vaistų nuo reumatinių ligų ir auglių (metotreksato). Meloksikamas gali padidinti šio vaisto koncentraciją kraujyje.

Cholesterolio koncentraciją mažinantys vaistai (kolestiraminas). Jie mažina meloksikamo koncentraciją kraujyje, taigi ir silpnina jo veikimą.

MELOXISTAD vartojimas su maistu ir gėrimais

Tabletes reikia išgerti vieną kartą per parą valgant, užgeriant vandeniu ar kitu skysčiu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Pirmųjų 6 nėštumo mėnesių laikotarpiu gydytojas Jums gali skirti vartoti MELOXISTAD, jei būtina.

Nevartokite MELOXISTAD paskutiniųjų trijų mėnesių nėštumo laikotarpiu, kadangi MELOXISTAD gali pažeisti Jūsų kūdikį, ypač gali paveikti širdį ir plaučius bei inkstus (žr. 2 skyrių „MELOXISTAD vartoti negalima“).

Meloksikamas gali pasunkinti pastojimą (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės”).

Žindymo laikotarpis

Žindymo laikotarpiu MELOXISTAD vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Meloksikamas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Visgi, geriant meloksikamą, gali atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimų (pvz., regos sutrikimai, mieguistumas, galvos sukimasis (vertigo) ar kitų simptomų). Tokiam poveikiu pasireiškus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

MELOXISTAD sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė paros dozė yra:

osteoartrito paūmėjimui gydyti

1 tabletė per parą (7,5 mg meloksikamo).

Jeigu būtina, nesant pagerėjimo, dozę galima padidinti iki 2 tablečių per parą (15 mg meloksikamo).

reumatoidiniam artritui ar ankiloziniam spondilitui gydyti

2 tabletės per parą (15 mg meloksikamo) (žr. poskyrį ,,Specialių grupių pacientai“).

Atsižvelgiant į organizmo atsaką, gydytojas dozę gali sumažinti ir skirti vartoti po 1 tabletę per parą (7,5 mg meloksikamo).

osteoartrito paūmėjimui gydyti

1/2 tabletės per parą (7,5 mg meloksikamo).

Jeigu būtina, nesant pagerėjimo dozę galima padidinti ir vartoti po 1 tabletę per parą (15 mg meloksikamo).

reumatoidiniam artritui ar ankiloziniam spondilitui gydyti

1 tabletę per parą (15 mg meloksikamo) (žr. poskyrį ,,Specialių grupių pacientai“).

Atsižvelgiant į organizmo reakciją, gydytojas dozę gali sumažinti ir skirti vartoti 1/2 tabletės per parą (7,5 mg meloksikamo).

Negalima vartoti daugiau kaip 2 tabletes MELOXISTAD 7,5 mg arba 1 tabletę MELOXISTAD 15 mg (15 mg meloksikamo dozę) per parą.

Vartojimo būdas

Tabletes reikia gerti.

Tabletę (tabletes) reikia gerti vieną kartą per parą valgant, užgeriant pakankamu skysčio kiekiu (pvz., 1 stikline vandens).

Didinant dozę ir ilginant gydymo trukmę, didėja su meloksikamo vartojimu susijusi rizika, todėl gydytojas parinks trumpiausią įmanomą vartojimo laiką ir mažiausią veiksmingą paros dozę.Todėl, Jūs turite reguliariai lankytis pas gydytoją.

Specialių grupių pacientai

Senyvi ir pacientai, kuriems yra padidėjusi šalutinių reakcijų rizika

Rekomenduojama dozė ilgalaikiam senyvų pacientų gydymui – 1 tabletė MELOXISTAD 7,5 mg, arba 1/2 tabletės MELOXISTAD 15 mg (7,5 mg meloksikamo) per parą.

Pacientams, kuriems yra padidėjusi šalutinių reakcijų rizika, gydymo pradžioje reikia vartoti po 1 tabletę MELOXISTAD 7,5 mg arba 1/2 tabletės MELOXISTAD 15 mg (7,5 mg meloksikamo) per parą.

Pacientai, kurie serga inkstų funkcijos sutrikimu

Pacientams, kurie serga sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu ir atliekamos hemodializės, negalima vartoti daugiau kaip 1 tabletės MELOXISTAD 7,5 mg arba 1/2 tabletės MELOXISTAD 15 mg (7,5 mg meloksikamo) per parą.

Pacientams, kurie serga sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu ir hemodializės neatliekamos, meloksikamo vartoti negalima (žr. ,,MELOXISTAD vartoti negalima“).

Pacientai, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu

Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu dozės keisti nereikia. Pacientams, kurie serga sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu, meloksikamo vartoti negalima (žr. ,,MELOXISTAD vartoti negalima“).

Vartojimas vaikams ir paaugliams (< 16 metų)

Jaunesniems kaip 16 metų vaikams ir paaugliams vartoti negalima.

Jaunesni kaip 16 metų vaikai ir paaugliai turi būti gydomi mažesnio stiprumo ar kita farmacine forma nei MELOXISTAD.

Pavartojus per didelę MELOXISTAD dozę

Jeigu išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Meloksikamo perdozavimo simptomai yra šie:

pykinimas (šleikštulys),

vėmimas,

mieguistumas,

energijos stoka (letargija),

viršutinės pilvo dalies skausmas (epigastrinis skausmas), kuris išnyksta taikant palaikomąjį gydymą,

kraujavimas iš skrandžio ir (arba) žarnų.

Sunkus apsinuodijimas gali sukelti sunkias reakcijas į vaistą:

didelis kraujospūdis (hipertenzija);

ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas;

kepenų veiklos sutrikimas;

kvėpavimo suretėjimas, gilumo sumažėjimas ar sustojimas (kvėpavimo depresija);

traukuliai (konvulsijos);

sąmonės praradimas (koma);

kraujotakos kolapsas (kardiovaskulinis kolapsas);

širdies veiklos išnykimas (širdies sustojimas);

ūminė alerginė (padidėjusio jautrumo) reakcija, įskaitant:

alpulį,

dusulį,

odos reakcijas.

Pamiršus pavartoti MELOXISTAD

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Vaistą toliau reikia vartoti pagal gydytojo nurodytą schemą.

Nustojus vartoti MELOXISTAD

Gydymo pertraukti ar nutraukti nepasitarus su gydytoju negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių jeigu pastebite:

Bet kokias alergines (padidėjusios jautrumo) reakcijas, kurios gali pasireikšti tokiomis formomis:

- kvėpavinmo pasunkėjimą, gerklės užsidarymas, lūpų, liežuvio ar veido patinimas arba dilgėlinė;

- patinimas ar greitas svorio didėjimas (skysčių susilaikymas);

- pastovus nuovargis ar silpnumas;

- gelsvas odos ar akių atspalvis;

- labai stiprus niežulys;

- į gripo panašūs simptomai;

- raumenų mėšlungis, tirpimas arba dilgčiojimas;

- priepuoliai;

- klausos susilpnėjimas ar spengimas ausyse;

- neįprastas nuovargis ar silpnumas.

Bet kokį poveikį virškinimo traktui, ypač:

- pilvo spazmai, rėmuo arba nevirškinimas;

- pilvo skausmas ar jautrumas;

- kraujingos, juodos ar dervingos išmatos;

- vėmimas krauju.

Šie simptomai gali rodytu sunkų šalutinį poveikį (pvz., pepsines opas, prakiurimą ar kraujavimą iš skrandžio ar žarnų). Kartas šis poveikis gali būti sunkus, ypač senyviems asmenims. Toks poveikis gali pasireikšti nepriklausomai nuo gydymo laikotarpio; tiek pacientams, kuriems buvo perspėjamųjų simptomų ar sunkių virškinamojo trakto reiškinių praeityje, tiek pacientams be jų. Senyviems žmonėms pasekmės būna sunkesnės.

Bendrieji nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) šalutiniai poveikiai:

Kai kurių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) vartojimas gali būti susijęs su nedideliu arterinių kraujagyslių užsikimšimo rizikos padidėjimu (arteriniai tromboziniai reiškiniai), pvz., širdies smūgiu (miokardo infarktu) arba insultu (apopleksija), ypač vartojant dideles dozes ilgą laiką.

Gydymo NVNU metu buvo pranešta apie skysčių susilaikymą (edemą), didelį kraujospūdį (hipertenziją) ir širdies nepakankamumą.

Dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos reakcijos susiję su skrandžiu ir žarnomis. Gali pasireikšti virškinimo trakto opos (peptinės opos), perforacijos (prakiurimai) ar kraujavimas, kartais pavojingi gyvybei, ypač senyviems pacientams (žr. 2 skyrių “Specialios atsargumo priemonės, vartojant MELOXISTAD”).

Pavartojus NVNU pranešta apie toliau išvardintus šalutinius poveikius:

pykinimą ir vėmimą;

skystas išmatas (viduriavimas);

vidurių pūtimą;

vidurių užkietėjimą;

nevirškinimą(dispepsiją);

pilvo skausmą;

deguto spalvos išmatas dėl kraujavimo į virškinamąjį traktą (meleną);

vėmimą krauju (hematemezę);

uždegimą su opų atsiradimu burnoje (opinį stomatitą);

storųjų žarnų uždegimo pasunkėjimą (kolito pasunkėjimą);

virškinamojo trakto uždegimo pasunkėjimą (Krono ligos pasunkėjimą).

Rečiau pranešta apie skrandžio uždegimą (gastritą).

MELOXISTAD veikliosios medžiagos – meloksikamo - šalutinis poveikis

Labai dažni (pasireiškia daugiau negu 1 žmogui iš 10):

- virškinimo trakto sutrikimai tokie kaip

nevirškinimas (dispepsija),

pykinimas (šleikštulys) ir vėmimas,

pilvo skausmas,

vidurių užkietėjimas,

vidurių pūtimas (dujų susikaupimas žarnyne),

viduriavimas

nežymus kraujo netekimas virškinimo trakte, kuris labai retais atvejais gali sukelti raudonųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimą (anemiją).

Dažni (pasireiškia rečiau nei 1 iš 10 žmonių):

- mažas raudonųjų kraujo kūneklių skaičius (anemija);

- svaigulys;

- galvos skausmas;

- niežulys (pruritas);

- išbėrimas;

- skysčių susikaupimas (edema), pasireiškiantis kojų patinimu.

Nedažni (pasireiškia rečiau 1 iš 100 žmonių):

- kraujo sutrikimas (kraujo ląstelių kiekio sutrikimai, tokie kaip leukocitopenija, trombocitopenija, agranuliocitozė);

- spengimas ar švilpimas ausyse(tinnitus);

- galvos svaigimo arba sukimosi jausmas (vertigo);

- mieguistumas (somnolencija);

- jaučiamas širdies plakimas (palpitacija);

- kraujospūdžio padidėjimas (hipertenzija);

- paraudimas;

- kraujavimas iš skrandžio ar žarnų ir virškinimo trakto opos (išmatos tampa tamsios spalvos arba vėmaluose gali būti kraujo);

- skrandžio uždegimas (gastritas);

- atsirūgimas;

- stemplės uždegimas (ezofagitas);

- burnos skausmas, burnos gleivinės uždegimas (stomatitas);

- odos ir gleivinės patinimas (angioneurozinė edema);

- dilgėlinė;

- natrio ir vandens susikaupimas;

- kalio koncentracijos kraujyje padidėjimas (hiperkalemija);

- trumpalaikis kepenų ir inkstų veiklos rodiklių pokitimas;

krešulio ar trombo susidarymas kraujagyslėse, kuris gali sukelti tam tikrą širdies ligą ar paveikti smegenis (širdies ir kraujagyslių arba galvos smegenų kraujagyslių tromboembolija).

Reti (pasireiškia rečiau 1 iš 1000 žmonių):

- anafilaksinės reakcijos (ūminės alerginės reakcijos), įskaitant šiuos simptomus: odos uždegimą ar pūslių atsiradimą, lūpų ar liežuvio patinimą, kvėpavimo pasunkėjimą, kraujospūdžio sumažėjimą, apalpimą. Jeigu pasireiškė tokių simptomų, nedelsdami kreikitės į gydytoją.

- gyvybei pavojingas, pūslinis odos bėrimas su paraudimais ir pūslelėmis (pvz., Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė (Lajelio (Lyell) sindromas)) (žr. 2 skyrių);

- odos reakcijos, pavyzdžiui, daugiaformė raudonė (eritema);

- padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos;

- nuotaikos sutrikimai;

- nemiga ir košmariški sapnai;

- sumišimas;

- regos sutrikimai, įskaitant matymą lyg per miglą;

- akių sudirginimą (konjunktyvitą);

- astmos priepuolių atsiradimas kai kuriems asmenims, alergiškiems acetilsalicilo rūgščiai (pvz., aspirinui) arba kitiems NVNU;

- skrandžio ar žarnų sienelių prakiurimas (virškinimo trakto perforacija). Tai gali sukelti pilvaplėvės uždegimą (peritonitą) ir prireikti skubios operacijos;

- žarnų uždegimas (kolitas);

- kepenų uždegimas (hepatitas);

- ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, ypač pacientams, kuriems yra rizikos veiksnių.

Labai reti (pasireiškia rečiau 1 iš 10000 žmonių):

skrandžio ar žarnų sienelių prakiurimas (virškinimo trakto perforacija). Tai gali sukelti pilvaplėvės uždegimą (peritonitą) ir prireikti skubios operacijos;

labai sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus, tikėtina, kad dėl infekcijos (agranulocitozė);

kepenų uždegimas (hepatitas);

pūslinė odos reakcija ir daugiaformė eritema. Daugiaformė eritema yra sunki alerginė odos reakcija, lemianti odos dėmes, raudonus randus arba purpurinius ar pūslėjančius plotus. Ji gali taip pat pažeisti burną, akis bei kitus drėgnus kūno paviršius;

ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, ypač pacientams, kuriems yra rizikos veiksnių.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

virškinimo trakto ligos pasunkėjimas (kolitas ir Krono liga; žr. 2 skyrių “Specialios atsargumo priemonės, vartojant MELOXISTAD”);

venose susiformuoja krešulys ar trombas, trukdantis kraujui tekėti kraujagyslėmis (periferinių venų trombozė);

plaučių uždegimas, galimas dėl alerginės reakcijos (plaučių eozinofilija);

sutrikusi orientacija.

sumišimas;

sutrikusi orientacija;

padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos

pankretitas (kasos uždegimas).

Šalutiniai poveikiai, sukelti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), bet kurie nepastebėti vartojant MELOXISTAD:

Inkstų struktūros pakitimai, turintys įtakos ūminio inkstų nepakankamumo atsiradimui:

labai reti inkstų uždegimo atvejai (intersticinis nefritas);

kai kurių inkstų ląstelių žuvimas (ūmi tubuliarinė arba papiliarinė nekrozė);

baltymas šlapime (nefrozinis sindromas su proteinurija).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės po ,,EXP“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, MELOXISTAD vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

MELOXISTAD sudėtis

- Veiklioji medžiaga – meloksikamas.

Vienoje MELOXISTAD 7,5 mg tabletėje yra 7,5 mg meloksikamo.

Vienoje MELOXISTAD 15 mg tabletėje yra 15 mg meloksikamo.

- Pagalbinės medžiagos:

Mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, kukurūzų krakmolas, natrio citratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, laktozės monohidratas.

MELOXISTAD išvaizda ir kiekis pakuotėje

Šviesiai geltonos, plokščios, nuožulniais kraštais tabletės su laužimo vagele vienoje pusėje, kita tablečių pusė lygi.

Tiekiamos 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 60, 100, 140, 280, 300, 500 ar 1000 tablečių PVC/PVDC/Aliuminio lizdinės plokštelės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

STADA Arzneimittel AG

Stadastrasse 2 – 18

D-61118 Bad Vilbel

Vokietija

Gamintojai

STADA Arzneimittel AG

Stadastrasse 2 – 18

D-61118 Bad Vilbel

Vokietija

Chanelle Medical

Loughrea, Co. Galway

Airija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „STADA-Nizhpharm-Baltija“Goštauto 40A,LT-03163 Vilnius,Lietuvaofisas@stada.lt

Šis vaistas registruotas valstybėse ES narėse tokiais pavadinimais:

Čekija: MELOXISTAD 15

Vokietija: Meloxicam AL 7,5/15 mg Tabletten

Danija: Meloxicam STADA

Estija: MELOXISTAD 7,5/15 mg tabletid

Ispanija: Meloxicam STADA 7.5/15 mg comprimidos EFG

Vengrija: MELOXISTAD 7,5/15 mg tabletta

Italija: Meloxicam EG 7,5/15 mg Compresse

Latvija: MELOXISTAD 7,5/15 mg tabletes

Lenkija: Meloxistad

Liuksemburgas: Meloxicam EG 7,5/15 mg comprimés

Portugalija:Meloxicam Ciclum 7,5/15 mg comprimidos

Slovakija: MELOXISTAD 15"Meloxistad 15mg tabletės N20" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.187A, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Debreceno g. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 17:00 VII 10:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 28min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena