E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Marcaine Spinal Heavy 5mg/ml 4ml injekcinis tirpalas N5

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Anestetikai
Pavadinimas: Marcaine Spinal Heavy 5mg/ml 4ml injekcinis tirpalas N5
Veikliosios medžiagos: Bupivacaine - 20mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: AstraZeneca
ATC kodas N01BB01
Vidutinė kaina: 28,86 Eur (99,65 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Marcaine Spinal ir Marcaine Spinal Heavy injekciniai tirpalai yra lokalūs anestetikai, skirti spinalinei anestezijai sukelti.

Marcaine Spinal vartojamas spinalinei anestezijai, kuri būtina 3-4 val. trukmės kojų, įskaitant klubą, operacijai atlikti, sukelti.

Marcaine Spinal Heavy vartojamas spinalinei anestezijai, kuri būtina 2-3 val. trukmės urologinei ar kojų (įskaitant klubą) arba 45 –60 min. trukmės apatinės pilvo dalies operacijai atlikti, sukelti.

Marcaine Spinal 5 mg/ml injekcinis tirpalas vartojamas suaugusiųjų ir bet kokio amžiaus vaikų kūno dalių skausmo jutimo pašalinimui (anestezijai) operacijos metu.

Marcaine Spinal ir Marcaine Spinal Heavy veikia laikinai blokuodami skausmo, karščio ir šalčio impulsų sklidimą nervais iš vaisto paveiktos srities. Kai kurie kiti jutimai, pvz., spaudimo ir lytėjimo gali išlikti. Tokiu būdu sukeliama kūno dalies, kuri bus operuojama, nervų nejautra. Daugeliu atveju kartu blokuojami ir raumenų nervai, todėl pasireiškia laikinas raumenų silpnumas ar paralyžius.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Marcaine Spinal ir Marcaine Spinal Heavy vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bupivakaino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Marcaine Spinal ar Marcaine Spinal Heavy medžiagai. Pasakykite gydytojui, jeigu esate alergiškas kitiems labai panašiems lokaliems anestetikams, kadangi tuomet yra didesnė alergijos Marcaine Spinal bei Marcaine Spinal Heavy rizika;

jeigu sutrikęs kraujo krešėjimas arba vartojate jį slopinančius vaistus;

jeigu yra ūminė centrinės nervų sistemos liga (pvz. meningitas – smegenų dangalų uždegimas, poliomielitas - virusinė liga, kuri pažeidžia nugaros smegenis ir sukelia paralyžių, vidinis kaukolės kraujavimas – intrakranijinė hemoragija);

jeigu yra stuburo kanalo susiaurėjimas ir aktyvi stuburo liga (pvz. spondilitas – stuburo uždegimas, stuburo tuberkuliozė ar navikas) ar neseniai patirta stuburo trauma (pvz., lūžis).

jeigu yra piktybinė anemija, susijusi su poūme kombinuota stuburo smegenų degeneracija;

jeigu yra kraujo užkrėtimas – sepsis;

jeigu yra pūlinė odos infekcija dūrio vietoje arba šalia jos;

jeigu dėl kraujo tūrio sumažėjimo ar širdies veiklos sutrikimo ištiko šokas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

jeigu sergate sunkia kepenų arba inkstų liga;

jeigu esate senyvo amžiaus ar blogos bendrosios būklės;

jeigu sergate tam tikromis širdies ligomis (daline ar visiška širdies blokada);

jeigu vartojate vaistus širdies ritmo sutrikimams gydyti (pvz. amjodaroną);

nėštumo pabaigoje.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui. Ypač svarbūs kiti lokalūs anestetikai ir vaistai nuo širdies ritmo sutrikimų, kadangi dėl jų poveikio gali reikėti kitokios Marcaine dozės. Kad gydytojas galėtų tiksliai apskaičiuoti reikiamą dozę, jis turi žinoti apie visus Jūsų vartojamus vaistus.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėščios ir mėginančios pastoti moterys, prieš vartodamos Marcaine Spinal ar Marcaine Spinal Heavy, apie tai turi pasakyti gydytojui.

Nėštumo metu vartojamo Marcaine Spinal ar Marcaine Spinal Heavy kenksmingo poveikio nepastebėta.

Žindyvės prieš vartodamos Marcaine Spinal ar Marcaine Spinal Heavy, apie tai ji turi pasakyti gydytojui.

Žindymo laikotarpiu vartojamo Marcaine Spinal ar Marcaine Spinal Heavy kenksmingo poveikio kūdikiui nenustatyta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Dieną po operacijos negalima vairuoti ir valdyti jokių prietaisų ar mechanizmų, kadangi Marcaine Spinal ir Marcaine Spinal Heavy gali laikinai sutrikdyti reakciją bei judesių koordinaciją.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Marcaine Spinal ar Marcaine Spinal Heavy turi švirkšti gydytojas. Jis parinks ir dozę, atsižvelgdamas į klinikinį poreikį ir Jūsų fizinę būklę.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Marcaine Spinal 5 mg/ml injekcinio tirpalo arba Marcaine Spinal Heavy 5 mg/ml injekcinio tirpalo į stubure esantį smegenų kanalą lėtai sušvirkš anesteziologas, turintis vaikų anestezijos (skausmo jutimo šalinimo) patirties. Dozė priklauso nuo paciento amžiaus ir kūno svorio, o ją parenka anesteziologas.

Pavartojus per didelę Marcaine Spinal arba Marcaine Spinal Heavy dozę

Šių vaistinių preparatų leidžia tik gydytojas, todėl nėra tikėtina, kad Jums bus suleista per didelė dozė. Vis dėlto, jeigu pasireikštų sunkus šalutinis poveikis, jį gydytojas šalins specialiomis priemonėmis. Tam jis yra pasiruošęs ir turi reikiamas priemones.

Retas spinalinės anestezijos šalutinis poveikis yra aukšta ar visiška spinalinė blokada. Norint jos išvengti, senyviems pacientams ir moterims nėštumo pabaigoje skiriama mažesnė dozė. Dėl per aukštos blokados gali prasidėti dusulys, sumažėti kraujospūdis ir suretėti širdies susitraukimai.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Marcaine Spinal bei Marcaine Spinal Heavy, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų) Kraujospūdžio sumažėjimas, širdies susitraukimų suretėjimas, pykinimas (šleikštulys).
Dažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 pacientų) Galvos skausmas, vėmimas, pasunkėjęs šlapinimasis, šlapimo nelaikymas.
Nedažnas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1 000 pacientų) Dilgčiojimas, dalinis paralyžius, sutrikę jutimai, raumenų silpnumas, nugaros skausmas.
Retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 1 000 pacientų) Širdies veiklos sustojimas, alerginės reakcijos, anafilaksinis šokas, laikina rankų, kojų ir kvėpavimo raumenų nejautra, abipusis paralyžius, paralyžius, nervų sistemos sutrikimai, nepageidaujama uždegiminė reakcija stuburo smegenų kanalo, pasunkėjęs kvėpavimas.

Jeigu, sušvirkštus Marcaine Spinal ar Marcaine Spinal Heavy, blogai jaučiatės, apie tai kiek įmanoma greičiau pasakykite gydytojui.

Šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams

Šalutinis poveikis vaikams ir paaugliams yra panašus kaip suaugusiesiems.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Negalima užšaldyti.

Ant dėžutės ir ampulės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Marcaine Spinal ir Marcaine Spinal Heavy vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Dažniausiai Marcaine Spinal ir Marcaine Spinal Heavy laikomi ligoninėje. Už šių vaistų tinkamą laikymą, skyrimą ir jo atliekų sunaikinimą atsako medicinos personalas.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Marcaine Spinal ir Marcaine Spinal Heavy sudėtis

Veiklioji medžiaga yra bupivakaino hidrochloridas. 1 ml injekcinio tirpalo yra 5 mg bupivakaino hidrochlorido. Vienoje 4 ml injekcinio tirpalo ampulėje yra 20 mg bupivakaino hidrochlorido.

- Pagalbinės medžiagos yra:

Marcaine Spinal 5 mg/ml injekciniame tirpale: natrio chloridas, natrio hidroksidas ir (arba) vandenilio chlorido rūgštis (sureguliuoti pH), injekcinis vanduo;

Marcaine Spinal Heavy 5 mg/ml injekciniame tirpale: gliukozės monohidratas, natrio hidroksidas ir (arba) vandenilio chlorido rūgštis, injekcinis vanduo.

Marcaine Spinal ir Marcaine Spinal Heavy išvaizda ir kiekis pakuotėje

Marcaine Spinal 5 mg/ml ir Marcaine Spinal Heavy 5 mg/ml yra skaidrūs, bespalviai injekciniai tirpalai. Jie tiekiami ampulėse po 4 ml.

Rinkodaros teisės turėtojas

AstraZeneca AB

S-151 85 Södertälje

Švedija

Gamintojas

Cenexi

52 rue Marcel et Jacques Gaucher

94120 Fontanay sous Bois

Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB AstraZeneca Lietuva

Jasinskio g.16A

LT-01112 Vilnius

Tel.: 8-5 2660550"Marcaine Spinal Heavy 5mg/ml 4ml injekcinis tirpalas N5" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena