E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Mabron 100mg/2ml injekcinis tirpalas N5

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Analgetikai
Pavadinimas: Mabron 100mg/2ml injekcinis tirpalas N5
Veikliosios medžiagos: Tramadol - 100mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Medochemie
ATC kodas N02AX02
Vidutinė kaina: 2,31 Eur (7,98 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

MABRON RETARD yra skausmą malšinantis vaistas. MABRON RETARD malšina skausmą, slopindamas įvairių cheminių medžiagų apykaitą centrinėje nervų sistemoje (galvos ir nugaros smegenyse).

MABRON RETARD galima vartoti suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų paaugliams. Šiuo vaistu slopinamas vidutinio sunkumo ir sunkus skausmas.

MABRON RETARD vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Jūsų vaistas vadinamas MABRON 50 mg/ml injekcinis tirpalas. Likusioje šio lapelio dalyje jis yra vadinamas MABRON

Tramadolis (veiklioji MABRON medžiaga) yra skausmą malšinantis vaistas, priklausantis centrinę nervų sistemą veikiančių opioidinių vaistinių preparatų grupei. Jis malšina skausmą, kadangi veikia specifines nervines ląsteles galvos ir nugaros smegenyse.

MABRON vartojamas vidutinio sunkumo ir sunkiam skausmui malšinti.

Klauskite savo gydytojo, jeigu norėtumėte papildomos informacijos.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

MABRON vartoti negalima:

jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

ūmiai apsinuodijus alkoholiu, migdomaisiais, skausmo malšinamaisiais ar kitais psichotropiniais vaistais (nuotaiką ir emocijas veikiančiais vaistais);

jeigu taip pat vartojate MAO inhibitorių (tam tikrų vaistų, vartojamų depresijos gydymui) ar vartojote jų per paskutines 14 parų prieš pradedant gydymą MABRON (žr. skyrių „Kiti vaistai ir MABRON“);

jeigu sergate epilepsija ir Jūsų priepuoliai yra nepakankamai valdomi gydymu ;

kaip pakaitalo narkotikų nutraukimo atveju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti MABRON, jeigu:

jeigu manote, jog jeigu įpratęs prie kitų vaistų nuo skausmo (opioidų);

jeigu Jus kamuoja sąmonės sutrikimai (jaučiate, jog galite nualpti);

jeigu Jus ištiko šokas (jo požymis gali būti šaltas prakaitas);

jeigu Jus kamuoja padidėjęs spaudimas smegenyse (galbūt po galvos traumos ar dėl smegenų ligos);

jeigu yra apsunkintas Jūsų kvėpavimas;

- jeigu yra polinkis epilepsijai ar traukuliams pasireikšti, nes priepuolių rizika gali padidėti;

jeigu Jus kamuoja inkstų ar kepenų liga.

Gauta pranešimų apie epilepsijos priepuolius pacientams, vartojantiems rekomenduojamo lygmens tramadolio dozę. Rizika gali būti didesnė, jeigu tramadolio dozės viršija rekomenduojamą viršutinę paros dozės ribą (400 mg). Atkreipkite dėmesį, kad MABRON gali sukelti fizinę ir psichinę priklausomybę. Ilgą laiką vartojamo MABRON veiksmingumas gali silpnėti, todėl pradedamos vartoti didesnės dozės (vystosi tolerancija). Pacientų, kurie turi polinkį piktnaudžiauti vaistais arba kurie yra priklausomi nuo vaistų, gydymas MABRON turi būti taikomas tik trumpais periodais ir reikliai prižiūrint medicinos specialistui.

Be to, prašom informuoti savo gydytoją, jeigu kažkuri iš minėtų problemų pasireiškia gydymo MABRON metu ar jeigu jos Jus lietė praeityje.

Kiti vaistai ir MABRON

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui, slaugytojai arba vaistininkui.

MABRON turi būti nevartojama kartu su MAO inhibitoriais (tam tikrais vaistais, vartojamais depresijos gydymui).

MABRON skausmo malšinamasis poveikis gali būti susilpnėjęs ir jo veikimo trukmė trumpesnė, jeigu Jūs taip pat vartojate vaistų, kuriuose yra karbamazepino (nuo epilepsijos priepuolių) arba ondansetrono (pykinimo profilaktikai);

Jūsų gydytojas paaiškins, ar Jūs turėtumėte vartoti MABRON ir kokią dozę.

Šalutinio poveikio rizika yra didesnė:

jeigu gydymo MABRON metu vartojate trankviliantų, migdomųjų piliulių, kitokių skausmą malšinančių vaistų, tokių, kaip morfinas ir kodeinas (taip pat vartojamas kaip vaistas nuo kosulio), bei alkoholio. Jūs galite jaustis apsnūdęs ar jausti, kad galite nualpti. Jeigu tai atsitinka, pasakykite savo slaugytojai ar gydytojui;

jeigu vartojate vaistų, kurie gali sukelti konvulsijas (priepuolius), tokių, kaip tam tikri antidepresantai ar antipsichoziniai vaistai. Traukulių atsiradimo rizika gali būti didesnė jeigu Jūs tuo pačiu laiku vartojate MABRON. Jūsų gydytojas paaiškins, ar MABRON Jums tinka;

jeigu vartojate tam tikrų antidepresantų. Su šiais vaistais MABRON gali sąveikauti ir jums gali atsirasti simptomų, tokių, kaip nevalingas, ritmiškas raumenų (įskaitant raumenis, kurie kontroliuoja akių judesius) susitraukinėjimas, susijaudinimas, per didelis prakaitavimas, drebulys, refleksų sustiprėjimas, raumenų tonuso padidėjimas, kūno temperatūros padidėjimas virš 38 °C;

jeigu vartojate kumarino grupės antikoaguliantų (vaistų kraujui skystinti), pvz., varfarino, kartu su MABRON. Gali būti paveiktas šių vaistų poveikis kraujo krešėjimui ir gali pasireikšti kraujavimas.

MABRON vartojimas su maistu ir alkoholiu

Negerkite alkoholio gydymo MABRON metu, nes gali pasireikšti stipresnis jo poveikis. Maistas MABRON poveikiui įtakos nedaro.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Informacijos apie tramadolio vartojimo saugumą nėščiai moteriai yra labai mažai. Taigi tramadolio turite nevartoti, jeigu esate nėščia.

Nuolatinis šio vaisto vartojimas nėštumo metu gali sukelti abstinencijos simptomus naujagimiams.

Paprastai žindymo laikotarpiu tramadolio rekomenduojama nevartoti. Mažas tramadolio kiekis prasiskverbia į žindyvės pieną. Pavartojus vienkartinę dozę, nutraukti žindymo paprastai nebūtina. Prašom pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Remiantis patirtimi su žmonėmis manoma, kad tramadolis nedaro įtakos moterų ar vyrų vaisingumui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

MABRON gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą ir miglotą matymą, todėl gali pabloginti jūsų reakciją. Jeigu jaučiate, kad Jūsų reakcija yra paveikta, atsisakykite vairuoti automobilį ar kitą transporto priemonę, nenaudokite elektrinių įrankių ir nevaldykite mechanizmų.

MABRON sudėtyje yra natrio.

Šiame vaiste yra mažiau kaip 1mmol (23 mg) / mililitre natrio, t. y. iš esmės jis yra be natrio.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

MABRON RETARD vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tramadolio hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei MABRON RETARD medžiagai;

- jeigu neseniai išgėrėte per daug alkoholio arba vartojate migdomųjų tablečių, vaistų nuo skausmo, opioidinių preparatų ar kitų smegenis veikiančių vaistų (psichotropinių vaistų);

- jeigu vartojate vaistų nuo depresijos (vadinamųjų MAO inhibitorių) arba vartojote jų per paskutines 14 dienų;

- jeigu sergate epilepsija, kuri nesureguliuota vaistais;

- gydyti nutraukimo simptomus narkomanijos atveju.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu neseniai patyrėte galvos traumą arba yra padidėjęs spaudimas galvoje (pavyzdžiui, po traumos);

- jeigu sergate inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimais (žr. 3 skyrių);

- jeigu sutrikęs kvėpavimas;

- jeigu yra polinkis epilepsijai ar traukuliams pasireikšti, nes priepuolių rizika gali padidėti. Pacientams, vartojusiems gydomąsias tramadolio dozes, pasireiškė priepuolių. Rizika būna didesnė, kai vartojamos artimos viršutinei įprastinės paros dozės ribai (400 mg) dozės;

- kai yra jautrumas opioidiniams preparatams;

- šokas (šaltas prakaitas gali būti požymis).

Jeigu yra arba buvo anksčiau minėtų perspėjamųjų požymių, pasakykite gydytojui.

Turite prisiminti, kad MABRON RETARD gali sukelti fizinę ir psichinę priklausomybę. Ilgą laiką vartojamo MABRON RETARD veiksmingumas gali silpnėti, todėl pradedamos vartoti didesnės dozės (atsiranda tolerancija). Pacientai, kurie turi polinkį piktnaudžiauti vaistais arba kurie yra priklausomi nuo vaistų, vartoti MABRON RETARD gali tik labai trumpą laiką ir tik atidžiai prižiūrimi gydytojo.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

MABRON RETARD vartoti kartu ar 14 dienų po gydymo vaistais, vadinamais monoamino oksidazės inhibitoriais (moklobemidas ar fenelzinas, kuriais gydoma depresija, selegilinas, kuriuo gydoma Parkinsono liga), negalima.

MABRON RETARD skausmo malšinamasis veikimas gali susilpnėti ir (arba) sutrumpėti, jeigu kartu vartojama vaistų, kuriuose yra:

- karbamazepino (gydoma epilepsija);

- buprenorfino, nalbufino ar pentazocino (malšina skausmą);

- ondansetrono (slopina pykinimą).

Kartu vartojamas tramadolis pavieniais atvejais gali sustiprinti selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) (tam tikri antidepresantai) šalutinį poveikį. Sustiprėjus šalutiniam poveikiui, gali pasireikšti serotonino sindromas. Gali atsirasti šių serotonino sindromo požymių: sumišimas, susijaudinimas, karščiavimas, prakaitavimas, koordinacijos susilpnėjimas, jautrumo dirgikliams sustiprėjimas, spazmai, viduriavimas. Jeigu pasireiškia toks poveikis, visada reikia kreiptis į gydytoją. Nutraukus SSRI vartojimą, būklė dažniausiai greitai pagerėja.

Šalutinio poveikio rizika būna didesnė, jeigu MABRON RETARD vartojamas kartu su šiais vaistais:

- sedaciją sukeliančiais vaistais, pavyzdžiui, trankviliantais, migdomosiomis tabletėmis, antidepresantais, stipriai skausmą malšiančiais vaistais (morfinu, kodeinu, petidinu). Galite jaustis labai mieguistas arba jaustis, tarsi tuoj apalpsite;

- tricikliais antidepresantais ir vaistais nuo psichozės, nes gali padidėti epilepsijos priepuolių rizika;

- kraujo krešėjimą mažinančiais vaistais, pavyzdžiui, varfarinu. Gali prireikti sumažinti šių vaistų dozę, nes priešingu atveju gali padidėti sunkaus kraujavimo rizika;

- tramadolį kartu su vaistais nuo traukulių vartojantiems pacientams gali sumažėti traukulių slenkstis ir padidėti traukulių rizika.

MABRON RETARD vartojimas su maistu ir gėrimais

MABRON RETARD vartoti kartu su alkoholiu negalima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Tramadolis prasiskverbia pro placentą. Galimas pavojus žmogui tiksliai nežinomas. Dėl ilgalaikio šio vaisto vartojimo nėštumo metu gimusiam naujagimiui dėl pripratimo gali kilti nutraukimo simptomų. Taigi nėštumo metu tramadolio vartoti negalima. Gydytojas patars, ką daryti.

Paprastai žindymo laikotarpiu MABRON RETARD rekomenduojama nevartoti. Mažas tramadolio kiekis prasiskverbia į motinos pieną. Pavartojus vienkartinę dozę, nutraukti žindymo paprastai nebūtina. Gydytojas patars, ką daryti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

MABRON RETARD gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą ir miglotą matymą. Dėl to MABRON RETARD gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Šį poveikį gali sustiprinti kartu vartojamas alkoholis ar kiti smegenyse veikiantys vaistai.

Vairuoti automobilį ar vykdyti kitą veiklą, kuriai atlikti būtinas didelis budrumas, negalima tol, kol nežinote, kaip tramadolis veikia Jus. Visas galimas šalutinis poveikis, kuris gali sutrikdyti budrumą ir pusiausvyrą, išvardytas 4 skyriuje.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

MABRON RETARD visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Paros dozę keičia gydytojas, atsižvelgdamas į skausmo sunkumą ir Jūsų jautrumą.

Įprastinės dozės

Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų paaugliai

Pradinė dozė

MABRON RETARD 100 mg. Po vieną tabletę (100 mg tramadolio hidrochlorido) du kartus per parą.

Jeigu poveikis per silpnas, dozę galima padidinti:

MABRON RETARD 150 mg. Po vieną tabletę (150 mg tramadolio hidrochlorido) du kartus per parą arba

MABRON RETARD 200 mg. Po vieną tabletę (200 mg tramadolio hidrochlorido) du kartus per parą.

Jeigu reikiamos dozės negalima gauti vartojant šio stiprumo tabletes, tiekiamos ir kito stiprumo šio vaistinio preparato formos.

Kiti dozavimo atvejai

Pasakykite gydytojui, jeigu sergate kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimais. Reikia keisti dozę arba vartoti MABRON RETARD negalima. Ligoniams, sergantiems sunkiais kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimais, vartoti MABRON RETARD nerekomenduojama.

Jeigu esate vyresni nei 75 metų, dozę reikia keisti.

Vartojimo metodas

MABRON RETARD tabletė padengta specialia plėvele, per kurią veiklioji medžiaga ilgai iš lėto atpalaiduojama. Todėl gali užtrukti, kol pradėsite jausti vaisto veikimą.

Reikia nuryti visą tabletę (kramtyti ar dalyti negalima), užgeriant stikline vandens.

Geriausia tabletes gerti ryte ir vakare. Tabletes galima išgerti nevalgius ar valgant.

Gydymo MABRON RETARD trukmė

Gydytojas pasakys, kiek laiko reikia vartoti MABRON RETARD. Tai priklauso nuo skausmo priežasčių. Vartoti MABRON RETARD ilgiau nei būtina negalima.

Jeigu manote, kad MABRON RETARD veikia per stipriai ar per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pavartojus per didelę MABRON RETARD dozę

Jeigu išgėrėte per daug MABRON RETARD tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, artimiausią ligoninę ar kliniką. Gali atsirasti tokių simptomų: vyzdžių susiaurėjimas, vėmimas, kraujospūdžio sumažėjimas, pulso padažnėjimas, ūminis kraujagyslių funkcijos nepakankamumas, sąmonės sutrikimas, įskaitant komą (sunkus sąmonės sutrikimas), epilepsijos priepuoliai, kvėpavimo sutrikimas.

Pamiršus pavartoti MABRON RETARD

Jeigu užmiršote išgerti tablečių, skausmas gali atsinaujinti. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę, bet reikia toliau įprastai vartoti vaistą.

Nustojus vartoti MABRON RETARD

Jeigu pertraukėte arba per anksti nutraukėte MABRON RETARD vartojimą, skausmas greičiausiai atsinaujins. Jeigu norite nutraukti gydymą dėl pasireiškusio nemalonaus poveikio, pasakykite gydytojui.

Paprastai baigus gydymą MABRON RETARD, nutraukimo simptomų nebūna. Visgi žmonės, vartoję MABRON RETARD ir staigiai nutraukę tablečių vartojimą, retais atvejais gali pasijausti blogai. Jie gali būti susijaudinę, jausti nerimą, nervingumą ar drebulį. Gali pasireikšti per didelis aktyvumas, miego sutrikimai ir skrandžio bei žarnyno sutrikimai. Labai maža dalis pacientų gali patirti panikos priepuolių, haliucinacijų, neįprastų pojūčių, pavyzdžiui, niežulį, dilgčiojimą, tirpulį, triukšmą (skambėjimą) ausyse. Jeigu atsiranda tokių sutrikimų, nutraukite MABRON RETARD vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas turi būti priderintas prie jūsų skausmo stiprumo ir Jūsų individualaus jautrumo skausmui. Paprastai turi būti vartojama mažiausia skausmą malšinanti dozė. Normaliai turėtų pakakti ne didesnės kaip 8 ml MABRON injekcinio tirpalo paros dozės (ekvivalentiškos 400 mg tramadolio hidrochlorido). Išskirtiniu atveju, jeigu kliniškai reikalinga, Jūsų gydytojas gali nurodyti vartoti didesnę dozę.

Jeigu Jūsų gydytojo nenurodyta kitaip, įprasta dozė yra:

Suaugusiesiems

Žiūrint, koks Jūsų skausmas, Jums bus suleista 1 – 2 ml MABRON (atitinka 50 -100 mg tramadolio hidrochlorido).

Žiūrint, koks Jūsų skausmas, poveikis trunka maždaug 4 - 8 valandas.

Jūsų gydytojas gali paskirti kitokį, labiau tinkamą MABRON dozavimą.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

12 metų arba vyresniems paaugliams: dozavimas kaip suaugusiesiems.

Vyresniems kaip 1 metų vaikams: įprastinė pavienė dozė yra 1-2 mg tramadolio hidrochlorido kilogramui kūno svorio. Paprastai turi būti parinkta mažiausia veiksmingą analgezinį poveikį sukelianti dozė. Turi būti neviršyta 8 mg/kg kūno svorio tramadolio hidrochlorido arba 400 mg tramadolio hidrochlorido (žiūrint, kuri mažesnė) suminė paros dozė.

Jaunesniems kaip 1 metų vaikams: tramadolio hidrochlorido vartoti negalima.

Senyvi pacientai

Tramadolio šalinimas iš senyvų pacientų (vyresnių nei 75 metų) organizmo gali būti uždelstas. Jeigu tai tinka Jums, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti dozavimo intervalą.

Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi

Ligoniai, kuriems yra sunkus inkstų ir/ar kepenų nepakankamumas, MABRON turi nevartoti. Jeigu Jūsų atveju nepakankamumas yra lengvas ar vidutinio sunkumo, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti dozavimo intervalą.

Kaip ir kada turite gauti MABRON

MABRON bus iš lėto suleistas paprastai į kraujagyslę, esančią rankos paviršiuje, suleistas į raumenis (paprastai sėdmenų) arba po oda. Kaip alternatyva, MABRON bus atskiestas ir sulašintas į veną.

Gydytojams ir sveikatos priežiūros specialistams smulkesnė informacija apie vartojimą yra pateikta atskirame lapelyje „Pakuotės lapelis – informacija sveikatos priežiūros specialistui“

Kiek laiko Jūs turite vartoti MABRON

Jūs turite nevartoti MABRON ilgiau, negu būtina. Jeigu Jūs turite būti gydomas ilgesnį laiką, Jūsų gydytojas reguliariai trumpais intervalais tikrins (jeigu reikia, darant gydymo pertraukas), ar Jūs turite toliau gauti MABRON ir kokią dozę.

Jeigu manote, kad MABRON poveikis yra per stiprus ar per silpnas, pasikalbėkite su savo gydytoju ar vaistininku.

Ką daryti pavartojus per didelę MABRON dozę?

Jeigu per klaidą Jums buvo suleista papildoma dozė, tai paprastai neigiamo poveikio nesukelia. Jūs turite vartoti kitą savo dozę taip, kaip paskirta.

Jeigu Jūs (arba kas nors kitas) suvartojo labai didelę MABRON dozę, turite skubiai vykti į ligoninę ar iškviesti gydytoją. Perdozavimo požymiai yra labai susiaurėję vyzdžiai, vėmimas, staigus kraujo spaudimo sumažėjimas, dažnas širdies plakimas, kolapsas, sąmonės išnykimas, priepuoliai ir apsunkintas ar paviršutiniškas kvėpavimas.

Pamiršus pavartoti MABRON

Jeigu nevartojate MABRON, skausmas tikriausiai pasikartos. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistas individualias dozes, tiesiog tęskite MABRON vartojimą kaip anksčiau.

Nustojus vartoti MABRON

Jeigu pertraukėte arba per anksti nutraukėte gydymą MABRON, skausmas tikriausiai pasikartos. Jeigu norite nutraukti gydymą dėl pasireiškusio nemalonaus poveikio, pasakykite savo slaugytojai ar gydytojui.

Baigus gydymą MABRON, simptomų, susijusių su vaisto vartojimo nutraukimu, paprastai nebūna. Visgi žmonės, vartoję MABRON ir staigiai nutraukę gydymą, retais atvejais gali negaluoti. Jie gali būti susijaudinę, nerimastingi, nervingi ar drebantys. Šie žmonės gali būti labai aktyvūs, jiems gali būti miego sutrikimų ir skrandžio bei žarnyno sutrikimų. Labai maža dalis pacientų gali patirti panikos priepuolių, haliucinacijų, neįprastų pojūčių, tokių, kaip niežulys, dilgčiojimas ir nutirpimas bei spengimas ausyse (tinnitus).

Labai retai pastebėta kitų neįprastų CNS simptomų, t. y. sumišimas, kliedesiai, savo asmenybės suvokimo pokytis (depersonalizacija), realybės suvokimo pokytis (derealizacija) ir persekiojimo kliedesys (paranoja). Jeigu atsiranda tokių sutrikimų, nutraukite MABRON vartojimą ir kreipkitės į savo slaugytoją ar gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Turite nedelsiant pasimatyti su gydytoju, jeigu Jums atsiranda alerginės reakcijos simptomų, tokių, kaip veido, liežuvio ir /ar gerklės patinimas, ir/ ar rijimo pasunkėjimas ar dilgėlinė kartu su apsunkintu kvėpavimu.

Dažniausiais šalutinis poveikis, pasireiškiantis gydymo MABRON metu, yra pykinimas ir galvos svaigimas, kurie pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 pacientų.

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Galvos svaigimas.

Šleikštulys (pykinimas).

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Galvos skausmas, mieguistumas.

Nuovargis.

Vidurių užkietėjimas, vėmimas, burnos sausmė.

Prakaitavimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Poveikis širdies veiklai ir kraujotakai (širdies tuksėjimas, širdies plakimo padažnėjimas, silpnumo pojūtis ar kolapsas). Šie šalutinio poveikio atvejai gali ypač pasireikšti stovintiems pacientams ir fizinės įtampos metu.

Varymas vemti (žiaukčiojimas), pilvo negalavimai (jaučiamas spaudimas skrandyje, pilvo pūtimas), viduriavimas.

Odos reakcijos (pvz., niežulys, dilgėlinė).

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

alerginės reakcijos (pvz., apsunkintas kvėpavimas, švokštimas, odos pabrinkimas) ir šokas (staigaus kraujotakos nepakankamumas), pasireiškęs labai retais atvejais.

Retas širdies ritmas.

Padidėjęs kraujo spaudimas.

Nenormalūs pojūčiai (pvz., niežulys, dilgčiojimas, nutirpimas), drebulys, epilepsijos priepuoliai, raumenų trūkčiojimai, nekoordinuoti judesiai, laikinas sąmonės praradimas (sinkopė), tarsenos sutrikimai.

Epilepsiniai priepuoliai, kurių dažniausiai atsiranda pavartojus dideles tramadolio dozes arba kartu vartojant kitų vaistų, kurie gali skatinti priepuolių atsiradimą.

Apetito pokyčiai.

Haliucinacijos, sumišimas, nerimas, miego sutrikimai ir košmarai.

Psichologiniai negalavimai, kurių gali atsirasti pavartojus MABRON, kiekviena asmeniui skiriasi pagal intensyvumą ir prigimtį (priklauso nuo paciento savybių ir gydymo trukmės). Tai gali pasireikšti kaip nuotaikos pokyčiai (dažniausiai pakili nuotaika, kartais – irzli nuotaika), aktyvumo pokyčiai (dažniausiai sumažėjęs, kartais – padidėjęs) ir sumažėjęs pažintinis ir jutiminis suvokimas (mažesnis suprantamumas bei mažesnis gebėjimas nuspręsti, dėl kurių gali atsirasti klaidų darant sprendimus).

Gali pasireikšti priklausomybė nuo vaisto. Jeigu MABRON vartojama ilgai, gali pasireikšti priklausomybė, tačiau jos rizika yra labai maža. Jeigu gydymas nutraukiamas staigiai, gali atsirasti abstinencijos požymių (žr. „Nustojus vartoti MABRON“).

Miglotas matymas, stiprus vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), vyzdžių susiaurėjimas (miozė).

Retas kvėpavimas, dusulys.

Gauta pranešimų apie astmos pablogėjimą, tačiau nenustatyta, ar jį sukėlė tramadolis. Žymiai viršijus rekomenduojamas dozes ir kartu vartojant centrinę nervų sistemą slopinančių medžiagų, gali lėtėti kvėpavimas.

Raumenų silpnumas.

Pasunkėjęs ar skausmingas šlapinimasis, mažesnis už normalų išskiriamo šlapimo kiekis.

Anafilaksinė reakcija ir alerginės reakcijos (dusulys, bronchų spazmas, švokštimas ir angioneurozinė edema).

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

Padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

MABRON RETARD, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gali pasireikšti išvardytas šalutinis poveikis.

Labai dažnas (dažniau nei 1 iš 10 pacientų). Pykinimas ir galvos svaigimas.

Dažnas (dažniau nei 1 iš 100, bet rečiau nei 1 iš 10 pacientų). Galvos skausmas, sumišimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, prakaitavimas.

Nedažnas (dažniau nei 1 iš 1000, bet rečiau nei 1 iš 100 pacientų). Jaučiamas dažnas širdies plakimas, nereguliarus pulsas, kraujospūdžio sumažėjimas, ypač atsistojus, ūminis kraujagyslių funkcijos nepakankamumas, abejonės, spaudimas skrandyje, pilnumo pojūtis, niežulys, išbėrimas, pasireiškiantis sunkiu niežuliu ir guzelių susiformavimu (dilgėlinė).

Retas (dažniau nei 1 iš 10 000, bet rečiau nei 1 iš 1000 pacientų). Miglotas matymas, retesnis nei įprastai pulsas, kraujospūdžio padidėjimas, apetito pokyčiai, niežulys ar dilgčiojimas be priežasčių, drebulys, retesnis nei įprastai kvėpavimas, traukuliai, haliucinacijos, sumišimas, miego sutrikimai ir košmarai, alerginės reakcijos (pvz., dusulys), ankštumo pojūtis krūtinėje dėl kvėpavimo takų raumenų spazmo (bronchų spazmas), oro gaudymas, staigiai odoje ir gleivinėje (pvz., gerklės ar liežuvio) pradėjęs kauptis skystis, kvėpavimo sutrikimai ir (arba) niežulys ir padidėjęs jautrumas. Be to, pasireiškė nuotaikos pokyčių, aktyvumo pokyčių, gebėjimo stebėti ar priimti sprendimus pokyčių, raumenų silpnumas, šlapinimosi sutrikimas, nevalingų raumenų susitraukimų, pusiausvyros sutrikimas, apalpimas.

Nutraukus šio vaisto vartojimą, gali pasireikšti šalutinis poveikis, panašus į tą, kuris atsiranda, nutraukus opioidinių preparatų vartojimą: susijaudinimas, nerimas, baimė, nervingumas, negalėjimas miegoti, motorinis susijaudinimas (hiperkinezijos), drebulys (drebėjimas), virškinimo trakto sutrikimai.

Labai retais atvejais (rečiau nei 1 iš 10 000 pacientų) pasireiškė alerginė reakcija (pvz.: dusulys, švokštimas, odos patinimas) ir šokas (staigiai pasireiškęs kraujotakos nepakankamumas). Jeigu atsirado tokių simptomų, pavyzdžiui, veido, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas ir (arba) sunku ryti arba atsirado dilgėlinė ir kartu pasireiškė dusulys, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI MABRON RETARD

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ir (arba) talpyklės bei kartono dėžutės po Tinka iki/EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, MABRON RETARD vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant dėžutės ir ampulės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Ampules savo žinioje laikys profesionalus personalas.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

MABRON sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra tramadolio hidrochloridas. 1 ml injekcinio tirpalo yra 50 mg tramadolio hidrochlorido. Kiekvienoje 2 ml ampulėje yra 100 mg tramadolio hidrochlorido.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio acetatas trihidratas ir injekcinis vanduo.

MABRON išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus, bespalvis ar beveik bespalvis tirpalas.

Gintaro spalvos stiklo ampulėje yra 2 ml injekcinio tirpalo.

Kartono dėžutėje yra 5 ampulės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Medochemie Ltd

1-10 Constantinoupoleos Str.

3505 Limassol

Kipras

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Medochemie Ltd. atstovybė LietuvojeGintaro 9-36Kaunas LT- 47198Tel. +370 37 338358el. paštas: lithuania@medochemie.com

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-12

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Informacija sveikatos priežiūros specialistui

Injekcinis tirpalas yra iš lėto suleidžiamas arba praskiestas infuziniame tirpale sulašinamas.

Jį galima injekuoti į raumenis, į veną, po oda ar sulašinti į veną.

MABRON ampulę reikia atidaryti laikantis aseptikos taisyklių. Vaistinį preparatą reikia nedelsiant vartoti, o likusį nesuvartotą kiekį išpilti.

Jei preparato leidžiama į veną, jį leisti reikia lėtai arba praskiedus infuziniu tirpalu lašinti į veną.

Vaistinis preparatas gali būti skiedžiamas injekciniu vandeniu, 5% gliukozės arba 0,9% natrio chlorido infuziniais tirpalais.

Cheminiu ir fiziniu požiūriu praskiestas vaistinis preparatas, laikant jį ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje, lieka stabilus 24 val.

Mikrobiologiniu požiūriu, atidarius/ praskiedus vaistinį preparatą reikia vartoti nedelsiant. Jei jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako vartotojas. Paprastai ilgiau negu 24 val. 2 - 8°C temperatūroje laikyti negalima, nebent praskiedimas buvo atliktas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.

Jokiu būdu negalima vartoti tramadolio ilgiau nei būtina. Jeigu, atsižvelgiant į ligos pobūdį ir sunkumą, būtinas ilgalaikis skausmo malšinimas tramadoliu, reikia atidžiai reguliariai stebėti pacientą (jeigu reikia, daryti vartojimo pertraukas) ir nustatyti, ar reikia ir kaip toliau gydyti.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

MABRON RETARD sudėtis

- Veiklioji medžiaga – tramadolio hidrochloridas.

Vienoje MABRON RETARD 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 100 mg tramadolio hidrochlorido.

Vienoje MABRON RETARD 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 150 mg tramadolio hidrochlorido.

Vienoje MABRON RETARD 200 mg pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 200 mg tramadolio hidrochlorido.

Pagalbinės medžiagos: kalcio vandenilio-fosfatas dihidratas (E 341), hidroksipropilceliuliozė (E 463), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E 551), magnio stearatas (E 470b).

MABRON RETARD išvaizda ir kiekis pakuotėje

MABRON RETARD 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos.

MABRON RETARD 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra beveik baltos, kapsulės pavidalo.

MABRON RETARD 200 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra beveik baltos, kapsulės pavidalo.

MABRON RETARD 100 mg. 10, 20, 30, 50, 60, 90, 100, 120, 180 ir 500 baltų tablečių lizdinėse plokštelėse arba plastiko talpyklėse..

MABRON RETARD 150 mg. 10, 20, 30, 50, 60, 90, 100, 120, 180 ir 500 baltų tablečių lizdinėse plokštelėse arba plastiko talpyklėse.

MABRON RETARD 200 mg. 10, 20, 30, 50, 60, 90, 100, 120, 180 ir 500 baltų tablečių lizdinėse plokštelėse arba plastiko talpyklėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Medochemie Ltd.

P.O. Box 51409

Limassol, CY-3505

Kipras

Gamintojas

Farmaceutisch Analytisch Laboratorium Duiven BV

Dijkgraaf 30, 6921 RK Duiven

Nyderlandai

arba

Medochemie Ltd.

P.O. Box 51409

Limassol, CY-3505

Kipras

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Medochemie Ltd. atstovybė Lietuvoje,IX-ojo Forto g. 70-321,LT- 48179, Kaunas


"Mabron 100mg/2ml injekcinis tirpalas N5" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena