E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Lusopress 20mg tabletės N28

Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai >  Kalcio kanalų blokatoriai
Pavadinimas: Lusopress 20mg tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Nitrendipine - 20mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Berlin Chemie
ATC kodas C08CA08
Vidutinė kaina: 5,47 Eur (18,89 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Vaistinis preparatas Lusopress vartojamas arterinei hipertenzijai (padidėjusiam kraujospūdžiui) gydyti. Jo sudėtyje yra nitrendipino, kuris priklauso vaistų kalcio antagonistų grupei.

Lusopress poveikis pasireiškia kraujagyslių atpalaidavimu ir išplėtimu. Dėl to palengvėja kraujo tekėjimas ir sumažėja kraujospūdis. Mažesnis kraujospūdis sumažina krūvį Jūsų širdžiai.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Lusopress 20 mg tabletes vartoti negalima:

Jeigu persirgote paskutinio mėnesio laikotarpiu miokardo infarktu.

Jeigu sergate nestabilia krūtinės angina.

Jeigu yra alergija veikliajai medžiagai (nitrendipinui), bet kuriai panašiai medžiagai (dihidropiridinams) arba bet kuriai pagalbinei Lusopress medžiagai.

Jeigu esate nėščia.

Jeigu žindote kūdikį.

Jeigu Jūs esate informuotas, kad susiaurėjęs aortos vožtuvas (stenozė).

Jeigu Jums kada nors buvo kolapsas dėl sutrikusios širdies veiklos (kardiogeninis šokas), kurio metu buvo dusulys, blyškumas, išpylė šaltas prakaitas, buvo sausa burna.

- Jeigu sumažėjęs Jūsų kraujospūdis (hipotenzija).

Specialios atsargumo priemonės:

Jeigu sumažėjęs Jūsų kraujospūdis. Vartojant šį vaistą kraujospūdis gali sumažėti dar labiau.

Jeigu Jūsų širdies būklė neleidžia jai susidoroti su padidėjusiu krūviu (menkas širdies rezervas).

Jeigu Jums nustatytas inkstų nepakankamumas.

Jeigu sergate glaukoma.

Jei blogai funkcionuoja kepenys. Gydytojas gali nurodyti atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus. Jums taip pat gali būti nurodyta vartoti mažesnę Lusopress dozę.

Padidėjus organizmo jautrumui, kuris pasireiškia odos bėrimu arba smarkiu niežuliu, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, nevartokite Lusopress. Jeigu esate nėščia, manote, kad pastojote arba planuojate pastoti, prieš pradedant vartoti Lusopress tabletes, pasakykite apie tai gydytojui.

Žindymo laikotarpis

Jeigu žindote kūdikį, nevartokite Lusopress tablečių. Jeigu Lusopress tabletes vartoti reikia, prieš pradėdama jas vartoti nutraukite žindymą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Atsižvelgiant į individualų atsaką vartojant nitrendipino, gali sutrikti kai kurių pacientų gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tai dažniausiai būna pradedant gydymą ir keičiant vaisto dozę, taip pat pavartojus alkoholio.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant Lusopress kartu su toliau išvardintais vaistais, gali keistis Lusopress arba kitų vaistų veikimas.

Rifampicinas (antibiotikas).

Cimetidinas, ranitidinas (vartojami skrandžio opos gydymui).

Digoksinas, diltiazemas, chinidinas, alfa adrenoblokatoriai arba beta adrenoblokatoriai (vartojami širdies ligoms gydyti).

Diuretikai (skysčio išsiskyrimą skatinantys vaistai, vartojami padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti).

Enalaprilis (vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti).

Kvinupristinas arba dalfopristinas (antibiotikų derinys).

Fenitoinas, karbamazepinas, fenobarbitalis arba valproinė rūgštis (vartojami epilepsijai gydyti).

Nefazodonas (vartojamas depresijai gydyti).

Eritromicinas,troleandomicinas, klaritromicinas, roksitromicinas (antibiotikai).

Ketokonazolis, itrakonazolis arba flukonazolis (vaistai grybelių sukeltoms ligoms gydyti).

Amprenaviras, atazanaviras, ritonaviras, indinaviras, nelfinaviras, sakvinaviras (vartojai ŽIV infekcijai gydyti).

- Greipfrutų sultys: vartojant Lusopress tabletes negerkite greipfrutų sulčių arba nevalgykite greipfrutų.

Deriniai su kitais vaistais nuo hipertenzijos paprastai gerai toleruojami. Tačiau tokių derinių vartojimo metu gali sustiprėti nitrendipino poveikis. Jeigu kartu vartojami beta-adrenoblokatoriai, reikia tikrinti kraujospūdį, nes gali sustiprėti vaisto hipotenzinis poveikis. Tai reikia daryti ir tais atvejais, kai kartu vartojamas cimetidinas. Vartojant nitrendipiną kartu su digoksinu, gali padidėti šio glikozido koncentracija kraujyje. Todėl būtina tikrinti sveikatą, kad būtų laiku pastebėta ar neatsirado digitalio perdozavimo simptomų; gydytojas turi paskirti tirti digoksino koncentraciją kraujyje. Prireikus, gydytojas gali sumažinti digoksino dozę.

Kalcio antagonistai gali sustiprinti antiaritminių vaistinių preparatų (pvz.: amjodarono, chinidino) neigiamą inotropinį poveikį, sukelti sinusinio mazgo veiklos sutojimą ir atrioventrikulinę blokadą.

Gali pailgėti raumenų relaksantų poveikis. Vartojimas kartu su prazosinu gali sukelti sunkią hipotenziją.

Greipfrutų sultys lėtina nitrendipino irimą. Padidėjusi jo koncentracija kraujo plazmoje gali sukelti stiprų kraujospūdžio sumažėjimą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Lusopress 20 mg tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, įprastinė dozė suaugusiesiems yra 1 tabletė kartą per parą ryte arba po pusę tabletės 2 kartus per parą - ryte ir vakare (iš viso 20 mg nitrendipino per parą).

Jeigu reikia didesnių dozių, galima iš lėto didinti paros dozę iki 2 tablečių - po vieną tabletę ryte ir vakare (iš viso 40 mg nitrendipino per parą).

Kai reikia sumažinti dozę, skiriama po pusę tabletės (10 mg nitrendipino) ryte. Ligoniams, sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis arba inkstų funkcijos nepakankamumu, vaisto metabolizmas ir išsiskyrimas yra lėtesni. Todėl jiems gydytojas turi nustatyti dozę atsižvelgdamas į šių ligų sunkumą.

Nitrendipino dozė kiekvienam ligoniui turi būti individuali ir pritaikyta pagal padidėjusio kraujospūdžio intensyvumą; vaistą vartojant būtina reguliariai tikrinti sveikatą pas savo gydytoją.

Jeigu manote, kad Lusopress 20 mg tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaikai ir paaugliai

Jaunesniems kaip 18 metų vaikams Lusopress 20 mg tablečių saugumas ir veiksmingumas nenustatytas. Jeigu Jums mažiau kaip 18 metų, Lusopress tablečių nevartokite.

Senyvi pacientai

Gydytojas gali sumažinti Lusopress tablečių paros dozę, jeigu Jūs esate vyresnis negu 65 metų. Senyvame amžiuje nitrendipino farmakokinetika keičiasi, todėl, palyginti su jaunais pacientais, gali reikėti mažesnių jo dozių.

Pavartojus per didelę Lusopress dozę

Išgėrus pernelyg daug tablečių, nedelsiant kreipkitės dėl medicininės pagalbos. Jei galite, pasiimkite su savimi ir parodykite gydytojui tabletes arba vaistų dėžutę.

Pernelyg gausus tablečių vartojimas gali sukelti didelį kraujospūdžio sumažėjimą, pagreitinti arba sulėtinti širdies plakimą. Dėl to taip pat gali padidėti cukraus kiekis kraujyje arba padidėti kraujo rūgštingumas, atsirasti plaučių patinimas, sumažėti deguonies kiekis organizme, sutrikti sąmonė, galima netekti sąmonės.

Perdozavus vaisto nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba medicinos įstaigą.

Pamiršus pavartoti Lusopress

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Vartokite vaistą nustatyta tvarka.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Dėl kraujagysles plečiančio nitrendipino poveikio pranešama apie tokį šalutinį poveikį, kaip galvos skausmas, kraujo priplūdimas į veidą, karščio pojūtis ir periferiniai patinimai; šie požymiai dažniausiai yra laikini ir nestiprūs. Tik retais atvejais gydymą reikia nutraukti. Kaip ir kitų kraujagysles veikiančių vaistinių preparatų atvejais, kartais, ypač pradėjus vartoti, galimi jau anksčiau buvusios krūtinės anginos priepuoliai arba jie gali padažnėti, pailgėti jų trukmė, jie gali pasunkėti. Taip atsitikus reikia kreiptis į gydytoją.

Senyviems pacientams ilgai vartojant vaisto retai gali būti ginekomastija.

Kitas galimas Lusopress šalutinis poveikis

Dažnas (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 10 pacientų)

Svaigulys, pernelyg dažnas juntamas širdies plakimas, dažnas pulsas, pykinimas, silpnumas, patinimai.

Nedažnas (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 100 pacientų)

Nervingumas, parestezija (tirpimo, niežėjimo ir kitų nesamų dirgiklių tariamasis jutimas), drebulys, neryškus matymas, krūtinės angina, hipotenzija (sumažėjęs spaudimas), dusulys, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, skrandžio skausmas, virškinimo sutrikimas, vėmimas, alerginis dermatitas (įskaitant niežulį, dilgėlinę, bėrimą), raumenų skausmas, gausus šlapinimasis.

Retas (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 1000 pacientų)

Padidėjęs grūdėtųjų baltųjų kraujo ląstelių skaičius, sumažėjęs apetitas, miokardo infarktas, dantenų išvešėjimas, padidėjęs kepenų fermentų kiekis kraujyje, krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija).

Labai retas (pasitaiko rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų)

Sumažėjęs baltujų kraujo ląstelių skaičius.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Lusoppress 20 mg tablečių sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra nitrendipinas. Vienoje tabletėje yra 20 mg nitrendipino.

- Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, natrio laurilsulfatas, magnio stearatas.

Lusopress išvaizda ir kiekis pakuotėje

Geltonos arba žalsvai geltonos nežymiai abipus išgaubtos tabletės su perlaužimo linija vienoje pusėje

Lusopress 20 mg tabletes galima padalyti į dvi lygias dalis.

Vidinė pakuotė: trisluoksnė laminuota (poliamidas/aliuminis/PVC) lizdinė plokštelė, užlydyta aliuminio folija.

Išorinė pakuotė: kartono dėžutė.

Pakuotės dydis: 28 tabletės

Rinkodaros teisės turėtojas

Istituto Luso Farmaco d’Italia S.p.A.

Palazzo “Lˮ

strada 6 Milanofiori

Rozzano (MI)

Italija

Gamintojas

BERLIN-CHEMIE AG

Glienicker Weg 125

12489 Berlin, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB “BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC”Jasinskio g. 16a, VilniusTel.: +370 5 269 19 47


"Lusopress 20mg tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.49 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gedimino pr. 18, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 10:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 317 Klaipėda Mogiliovo

Mogiliovo g. 12, Klaipėda
(8 462) 22 936
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.276 Rokiškis

Respublikos g. 111b, Rokiškis
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.Nr.310 Vilnius

Kalvarijų g. 61, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 44 Vilnius Architektų 152
Visuomenės vaistinė
Architektų g. 152, Vilnius
(8 5) 24 42 555
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 19:00 VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.185, Garliava
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 154, Garliava
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.171, Šeduva

Laisvės a. 29, Šeduva
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:30 - 17:00 VI 08:30 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.308 Klaipėda

H. Manto g. 11, Klaipėda
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 372 Kaunas Miško

Miško g. 30, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 425 Vilnius Viršuliškių 42

Viršuliškių g. 42, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena