E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Lorazepam Polta 1mg dengtos tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Lorazepam Polta 1mg dengtos tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Lorazepam - 1mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Polta, UAB
ATC kodas N05BA06
Vidutinė kaina:
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

LORAZEPAM POLTA veiklioji medžiaga yra lorazepamas, kuris priskiriamas benzodiazepinų vaistų grupei.

Vaistas yra vartojamas nerimo ir nerimo sukeltos nemigos trumpalaikiam gydymui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

LORAZEPAM POLTA vartoti negalima, jeigu:

- yra alergija lorazepamui, kitiems benzodiazepinams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

- turite sunkių kvėpavimo sutrikimų;

- turite sunkią kepenų ligą;

- Jūsų raumenys yra labai nusilpę ir pavargę, pvz., sergant sunkiaja miastenija;

- kenčiate nuo kvėpavimo problemų, kai miegate, pvz., sergant miego apnėja;

- esate apsinuodijęs alkoholiu;

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti LORAZEPAM POLTA, jeigu Jūs:

turite kvėpavimo problemų;

turite inkstų ar kepenų problemų;

turite kraujo sutrikimų (nenormalus tam tikrų kraujo ląstelių skaičius);

turite aukštą akispūdį, pvz., sergate glaukoma.

jums yra porfirija (paveldima būklė, sukelianti odos pūsleles, pilvo skausmą ir psichinės ir nervų sistemos sutrikimus);

turite žemą kraujospūdį;

anksčiau piktnaudžiavote alkoholiu ar buvote priklausomas nuo vaistų.

Žmonėms, kurie vartoja vaistus nuo epilepsijos, LORAZEPAM POLTA reikia vartoti atsargiai. Jiems vartojant benzodiazepinų gali atsirasti minčių apie savižudybę ir bandymų nusižudyti. Jeigu pastebėsite, kad Jums (ar Jūsų globotiniui, kuris vartoja šį vaistą) atsiranda minčių apie savižudybę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Priklausomybė

Priklausomybės rizika didėja vartojant didesnes dozes ir esant ilgesnei gydymo trukmei. Taip pat rizika didesnė, jei buvote priklausomas nuo alkoholio ar narkotikų.

Nutraukimo simptomai

Jei išsivystė priklausomybė, gali pasireikšti nutraukimo simptomai staiga nutraukus gydymą.

Būdingi nutraukimo sindromo simptomai yra šie: galvos ir raumenų skausmas, sujaudinimas ir emocinė įtampa, nerimastingumas, minčių susipainiojimas, orientacijos sutrikimas, dirglumas, nemiga. Sunkiais atvejais gali pasireikšti tokių simptomų: jausmas, kad daiktai yra nerealūs, keisti, atsiskyrimo nuo savęs įspūdis, padidėjęs jautrumas šviesai, garsui ir lytėjimui, dilgčiojimas rankose ir kojose, nesamų dalykų matymas ar garsų girdėjimas (haliucinacijos) ar traukuliai.

Nutraukimo požymių galima išvengti vaisto dozę mažinant palaipsniui.

Pripratimas

Jei po kelių gydymo savaičių pastebėjote, kad vaistas tinkamai neveikia taip kaip veikė gydymo pradžioje, susisiekite su gydytoju.

Vaikams

Vaikams šio vaisto vartoti negalima.

Kiti vaistai ir LORAZEPAM POLTA

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei Jūs vartojate:

bet kurių kitų raminamųjų (pvz., barbitūratų ar antihistamininių vaistų), nerimą šalinančių vaistų, antidepresantų, stiprių nuskausminamųjų, vaistų nuo epilepsijos (pvz., valproatų), antihistamininių vaistų, vaistų nuo nuotaikos ar psichikos sutrikimų (pvz., loksapino ar klozapino);

vaistų nuo kliedesių ar haliucinacijų;

raumenis atpalaiduojančių vaistų;

vaistų nuo astmos (teofilino). Prieš pradedant vartoti lorazepamo, gali reikti sumažinti šių vaistų dozę.

LORAZEPAM POLTA vartojimas su alkoholiu

Nevartokite alkoholio kol vartojate LORAZEPAM POLTA tabletes. Alkoholis gali sustiprinti raminamąjį poveikį, todėl galite jaustis labai mieguistas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Jeigu šį vaistą Jūs vartojate vėlyvuoju nėštumo periodu ar gimdymo metu, Jūsų naujagimis kurį laiką po gimimo gali būti ne toks aktyvus kaip kiti naujagimiai, suglebęs, jo kūno temperatūra gali būti mažesnė, gali turėti kvėpavimo ar maitinimosi sutrikimų. Jūsų kūdikio sugebėjimas prisitaikyti prie šalčio gali būti sutrikęs. Jeigu Jūs vėlyvuoju nėštumo periodu nuolat vartosite šį vaistą, Jūsų kūdikiui po gimimo gali pasireikšti nutraukimo požymių.

Nevartokite šio vaisto, jeigu žindote kūdikį, nes vaisto patenka į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Lorazepamas gali sukelti galvos svaigimą, mieguistumą ar užmaršumą dienos metu, arba gali paveikti dėmesio koncentraciją. Tai gali sutrikdyti Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Taip pat nerekomenduojama užsiimti bet kokia kita veikla, kuri gali kelti pavojų Jums ar kitiems žmonėms.

Venkite alkoholio, kol vartojate LORAZEPAM POLTA, nes dėl to gali pasireikšti mieguistumas ir labai sutrikti Jūsų gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus.

LORAZEPAM POLTA sudėtyje yra laktozės, sacharozės ir kochinelo raudonojo A (E124)

LORAZEPAM POLTA dengtų tablečių sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu Jums gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių kreipkitės į gydytoją prieš vartodami šį vaistą.

LORAZEPAM POLTA 2,5 mg dengtų tablečių sudėtyje taip pat yra dažiklio kochinelo raudonojo A (E124), kuris gali sukelti alergines reakcijas.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems

Nerimo simptomams pradinė dozė yra nuo 2 iki 3 mg per parą. Šią dozę reikia išgerti per 2 arba 3 kartus. Vėliau, jei reikia paros dozė gali būti didinama iki palaikomosios dozės, kuri dažniausiai yra nuo 2 iki 6 mg per parą, padalinta į kelias dozes.

Lorazepamo dozė turi būti laipsniškai didinama, pradedant didinti vakarinę dozę. Maksimali paros dozė yra 10 mg.

Nerimo sukelti miego sutrikimai vienkartinė 2 ar 4 mg lorazepamo dozė turi būti geriama prieš miegą.

Vyresniems kaip 65 metai

Senyvi pacientai yra jautresni šio vaisto poveikiui. Senyviems žmonėms yra rekomenduoja gerti mažiausią efektyvią lorazepamo dozę. Paprastai pakanka vartoti pusę rekomenduojamos dozės suaugusiesiems.

Žmonėms su kepenų ir (ar) inkstų sutrikimais

Žmonėms, kuriems yra lėtinis inkstų veiklos nepakankamumas arba kepenų veiklos sutrikimas, šį vaisto reikia vartoti atsargiai. Šiems žmonėms gali prireikti vartoti mažesnę dozę.

Vartojimo būdas

Tabletę reikia nuryti, užsigeriant nedideliu kiekiu vandens.

Gydymo trukmė

Šis vaistas vartojamas nerimo simptomams lengvinti. Šio vaisto vartoti ilgai nerekomenduojama (pvz., ilgesnis kaip 4 savaitės). Tai sumažina pavojų, kad atsiras priklausomybė nuo lorazepamo ar pasireikš nemalonūs poveikiai nutraukus vaisto vartojimą (žr. Nustojus vartoti LORAZEPAM POLTA).

Vartojimas vaikams

Vaikams šio vaisto vartoti vaikams negalima.

Ką daryti pavartojus per didelę LORAZEPAM POLTA dozę?

Jeigu pavartojote LORAZEPAM POLTA dozę, nei paskyrė gydytojas, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite šio vaisto pakuotę, net jeigu joje neliko tablečių.

Pamiršus pavartoti LORAZEPAM POLTA

Jeigu pamiršote pavartoti šio vaisto nerimui gydyti ir jei praėjo mažiau nei 3 val. nuo įprastinės dozės laiko, išgerkite vaisto tuoj pat, kai tik prisiminsite. Jeigu praėjo daugiau nei 3 val. nuo įprastinės dozės, išgerkite vaisto tada, kai ateis laikas vartoti kitą dozę.

Jeigu pamiršote pavartoti šio vaisto nemigai gydyti, gerkite jo tik tokiu atveju, jeigu po vaisto pavartojimo galėsite miegoti 7-8 val.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti LORAZEPAM POLTA

Jeigu gydytojo paskirtas gydymas LORAZEPAM POLTA baigėsi, Jūsų gydytojas nuspręs, ar Jums reikia tolesnio gydymo.

LORAZEPAM POLTA tablečių kiekis ir vartojimo dažnis turi būti mažinami palaipsniui iki visiško nutraukimo. Jūsų gydytojas pasakys, kaip tai daryti.

Nustojus vartoti šį vaistą, Jums gali pasireikšti galvos skausmas, raumenų skausmas, nerimas, įtampa, depresija, neramumas, prakaitavimas, sumišimas ar dirglumas. Gali vėl pasireikšti iki gydymo buvusi nemiga. Jeigu Jus kamuoja bet kuris šių simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Nenustokite vaisto vartoti staiga, nes gali pasireikšti dar sunkesni požymiai: realybės jausmo praradimas, atitrūkimo nuo gyvenimo jausmas, jausmų praradimas. Kai kuriems žmonėms taip pat pasireiškė rankų ir kojų tirpimas ar dilgčiojimas, spengimas ausyse, pernelyg didelis jautrumas šviesai, garsui ir lietimui, nekontroliuojami judesiai ar padidėjęs aktyvumas, raumenų trūkčiojimas, drebulys, pykinimas, vėmimas, skrandžio negalavimas ar skrandžio skausmas, apetito netekimas, sujaudinimas, nenormaliai greitas širdies plakimas, panikos priepuoliai, galvos svaigimas ar jausmas, kad nukrisite, atminties praradimas, haliucinacijos, sustingimo ir negalėjimo lengvai judėti jausmas, karščio jausmas, traukuliai.

Traukuliai dažniau pasireiškia žmonėms, vartojantiems antidepresantus ir tiems, kurie turi sveikatos sutrikimų, pasireiškiančių traukuliais.

Jeigu Jums pasireiškė bet kuris šių požymių nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė žemiau išvardytas šalutinis poveikis.

Sunki alerginė reakcija: sunku kvėpuoti, patino lūpos, veidas, liežuvis, gerklė, rankos, kojos ir (ar) jaučiate silpnumą ar galvos svaigimą.

Paradoksinės reakcijos: neramumas, susijaudinimas, irzlumas, agresyvumas, iliuzijos, agresyvumas, baisūs sapnai (košmarai), matymas ar girdėjimas dalykų, kurių nėra (haliucinacijos), kontakto su realybe praradimas (psichozė), netinkamas elgesys. Šis šalutinis poveikis dažniau pasireiškia vaikams ir senyviems žmonėms.

Aukščiau išvardytas šalutinio poveikio pasireiškimo dažnis nėra žinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Pasakykite savo gydytojui, jei pasireiškė žemiau išvardytas šalutinis poveikis

Labai dažnas (gali pasireikšti dažniau negu 1 iš 10 žmonių):

sedacija (stiprus raminamasis poveikis), apsnūdimas – šio poveikio intensyvumas / sunkumas priklauso nuo vartojamos dozės;

nuovargis.

Dažnas (gali pasireikšti 1 iš 10 žmonių):

sumišimas, depresija, depresijos išaiškėjimas;

svaigulys, koordinacijos praradimas – šių poveikių intensyvumas/sunkumas priklauso nuo dozės;

raumenų silpnumas, lėtinis nuovargis (astenija).

Nedažnas (gali pasireikšti 1 iš 100 žmonių):

pykinimas;

lytinio potraukio pokyčiai, lytinė bejėgystė, orgazmo susilpnėjimas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

kraujo sudėties pokyčiai (pasireiškia bendras silpnumas, gerklės skausmas, nepaaiškinamas mėlynių atsiradimas ar kraujavimas, dažnai kartojasi infekcinės ligos, atsirandą opelių ar opų burnos gleivinėje), sumažėjęs natrio kiekis kraujyje;

alerginės odos reakcijos (bėrimai, dilgėlinė);

kūno temperatūros sumažėjimas;

mintys apie savižudybę ar mėginimas nusižudyti, atminties sutrikimai, susilpnėjusi elgesio, impulsų, dėmesio ir emocijų kontrolė, euforija;

nepagrįstai pakili nuotaika, drebulys, sutrikusi sąmonė (galiausiai koma), traukuliai, dėmesio ar koncentracijos sutrikimas, traukuliai/konvulsijos, judesių ir raumenų visame kūne kontrolės sutrikimas, dėmesio ir koncentracijos sutrikimas, pusiausvyros sutrikimas, galvos svaigimas, galvos skausmas, drebulys; paradoksinė reakcija: nerimas, neįprastas aktyvumas, sujaudinimas, priešiškumas, agresija, pyktis, miego sutrikimai arba nemiga, haliucinacijos. Paradoksinė reakcija labiau tikėtina vaikams ir senyviems žmonėms;

Šių reakcijų intensyvumas ir (ar) sunkumas priklauso nuo dozės.

regos sutrikimas, įskaitant dvejinimąsi akyse ir neryškų matymą;

mažas kraujospūdis;

pasunkėjęs kvėpavimas, miego apnėja, miego apnėjos pasunkėjimas (pvz., garsus knarkimas, neramumas ir kvėpavimo sustojimas), tam tikrų kvėpavimo ligų pasunkėjimas, kalbos sutrikimas arba neaiški kalba – šių poveikių intensyvumas/sunkumas priklauso nuo dozės;

vidurių užkietėjimas;

akių baltymų, odos pageltimas (gelta), suaktyvėję kepenų fermentai, padidėjęs bilirubino (tulžies pigmento) kiekis kraujyje;

lytinis susijaudinimas;

nuplikimas.

Vaisto nutraukimo sukelti simptomai (žr. 2 ir 3 skyrius).

Atminties sutrikimai

LORAZEPAM POLTA gali sukelti atminties sutrikimus. Siekiant sumažinti riziką, įsitikinkite, kad galėsite nepertraukiamai miegoti 7–8 valandas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

LORAZEPAM POLTA sudėtis

Veiklioji medžiaga yra lorazepamas. Kiekvienoje dengtoje tabletėje yra 1 mg arba 2,5 mg lorazepamo. Pagalbinės medžiagos tablečių branduolyje yra bulvių krakmolas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, želatina, talkas, kochinelo raudonasis A (E124) (tik 2,5 mg tabletėse), magnio stearatas, laktozės monohidratas; dangale: polivinilo alkoholis, talkas, maltodekstrinas, sacharozė, Opaglos 6000 (šelakas, baltasis vaškas, karnaubo vaškas), titano dioksidas (E171), kochinelo raudonasis A (E124) (tik 2,5 mg tabletėse).

LORAZEPAM POLTA išvaizda ir kiekis pakuotėje

LORAZEPAM POLTA 1 mg dengtos apvalios baltos spalvos abipus išgaubtos tabletės.

LORAZEPAM POLTA 2,5 mg dengtos apvalios rožinės spalvos abipus išgaubtos tabletės.

Abiejų stiprumų dengtų tablečių išmatavimų vidurkis yra: skersmuo nuo 3,20 mm iki 3,60 mm, aukštis nuo 6,20 mm iki 6,25 mm.

Kartono dėžutėje yra 25 arba 30 dengtų tablečių, supakuotų į aliuminio/PVC lizdinę plokštelę.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB „Polta”

K. Petrausko 19A

LT-44162 Kaunas

Lietuva

Gamintojas

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka Akcyjna

2, A Fleminga Str., Warsaw

03-176 Lenkija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-11-10

Kiti informacijos šaltiniai

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Lorazepam Polta 1mg dengtos tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nigra vaistinė, UAB filialas Jankaus

M.Jankaus g. 10, Šilutė
(8 441) 53 557
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.14 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Olandų g. 6, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 19:00 VII 08:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kalvarijos vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Ugniagesių g. 9, Kalvarija
(8 343) 21 257
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kuršėnų vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Vytauto g. 5, Kuršėnai
(8 41) 58 12 52
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.100, Raseiniai
Visuomenės vaistinė
Vytauto Didžiojo g. 2, Raseiniai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.225 Kaunas

Kovo 11-osios g. 20, Kaunas
(8 37) 452 855
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Vaistų skrynelė, UAB, vaistinė
Visuomenės vaistinė
Jaunimo g. 2, Marijampolė
(8 343) 97 015
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena