E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Levofolino rūgštis medac injekcinis/infuzinis tirpalas 50mg/ml 4ml N1

Kitos įvairios vaistinės medžiagos >  Visi kiti gydomieji produktai
Pavadinimas: Levofolino rūgštis medac injekcinis/infuzinis tirpalas 50mg/ml 4ml N1
Veikliosios medžiagos: Sodium levofolinate - 200mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Medac
ATC kodas V03AF10
Vidutinė kaina:
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml vartojimas kartu su metotreksatu

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml injekcinis arba infuzinis tirpalas priklauso vaistų grupei, kurie vadinami „priešnuodžiais“. Šios medžiagos naudojamos vėžio gydymo metu (citostatinė terapija), kad neutralizuotų citotstatikų toksinį poveikį.

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml yra vartojama vėžio gydymo metu suaugusiesiems ir vaikams, kad mažintų toksinį poveikį bei panaikintų tokių medžiagų kaip metotreksatas, slopinančių vidinės folio rūgšties veikimą (taip vadinamų folio rūgšties antagonistų), poveikį. Folio rūgšties antagonistų perdozavimą taip pat galima gydyti Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml.

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml vartojimas kartu su fluorouracilu

Nustatyta, kad Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml padidina tam tikrų citostatikų poveikį. Todėl jis taip pat naudojamas vėžio gydymo metu, kad padidintų ląsteles naikinantį priešvėžinio vaisto, vadinamo 5fluorouracilu, poveikį.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml vartoti negalima

• jeigu yra alergija levofolino rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

• jei sergate piktybine anemija arba kita anemija dėl vitamino B12 trūkumo;

• kartu su fluorouracilu, jei yra kontraindikacijos fluorouracilo vartojimui, ypatingai jei esate nėščia ar žindote;

• kartu su fluorouracilu, jei stipriai viduriuojate.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml.

Bendros atsargumo priemonės

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml gali būti vartojama kartu su fluorouracilu arba metotreksatu tik vėžio gydyme patyrusio gydytojo priežiūroje.

Levofolino rūgšties negalima švirkšti į stuburo kanalą dėl sunkių šalutinių poveikių, stebėtų panašaus gydymo metu.

Jei jums skiriami tam tikri citotoksiniai (ląsteles naikinantys) preparatai, tokie, kaip hidroksikarbamidas, citarabinas, merkaptopurinas, tioguaninas, jums gali išsivystyti makrocitozė (padidėję eritrocitai). Tokia makrocitozė negali būti gydoma levofolino rūgštimi.

Jei sergate epilepsija, kuri gydoma tam tikrais vaistais (fenobarbitaliu, fenitoinu arba primidonu), gali padidėti traukulių rizika. Tai sąlygoja priešepilepsinių vaistų koncentracijos kraujyje sumažėjimas. Jūsų gydytojas levofolino rūgšties vartojimo metu ir po jos vartojimo nutraukimo turbūt atliks kraujo tyrimus. Bus nustatyta epilepsijos vaistų koncentracija jūsų kraujyje ir jei reikės, koreguojama dozė.

Specialios atsargumo priemonės Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml vartojant kartu su metotreksatu

Jūsų gydytojas užtikrins, kad levofolino rūgštis nebūtų skiriama tuo pačiu laiku, kaip ir folio rūgšties antagonistai (pvz., metotreksatas), nes antagonisto terapinis poveikis gali sumažėti.

Jūsų gydytojas taip pat vengs skirti per dideles levofolino rūgšties dozes, nes tai gali mažinti antinavikinį metotreksato poveikį.

Tačiau atsitiktinis tokių folio rūgšties antagonistų kaip metotreksatas perdozavimas bus gydomas nedelsiant kaip skubi pagalba.

Jei jums jau yra nustatytas inkstų nepakankamumas, netinkama hidratacija arba jei vartojate tam tikrus vaistus nuo uždegimo arba skausmo (nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, pvz., ibuprofenas, diklofenakas, arba salicilatai, tokie, kaip acetilsalicilatams priklausantis aspirinas), metotreksato pasišalinamas gali būti lėtesnis dėl skysčių kaupimosi, pvz., pilvaplėvės ertmėje arba tarp krūtinės ir plaučių.

Esant tokioms aplinkybėms turėtų būti skiriamos Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml didesnės dozės arba ilgesnį laiką.

Lėtesnis metotreksato pasišalinimas gali paveikti jūsų inkstų funkciją, todėl didėja metotreksato kiekis kraujyje.

Šiuo atveju taip pat jums gali būti skirtos didesnės Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml dozės arba levofolino rūgšties skyrimo laikotarpis gali būti pailginamas.

Specialios atsargumo priemonės Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml vartojant kartu su fluorouracilu

Kombinuoto gydymo metu su fluorouracilu, levofolino rūgštis gali didinti fluorouracilo toksinio poveikio riziką. Dažniausi simptomai, priklausantys nuo dozės yra:

• sumažėjęs leukocitų skaičius,

• gleivinių uždegimas (pvz., burnos ir (arba) skrandžio),

• viduriavimas.

Jei jums atsirado vandeningos išmatos du kartus per dieną ir (arba) skrandžio gleivinės uždegimas (lengvo ar vidutinio sunkumo opos), nedelsiant turite kreiptis į gydytoją.

Jei pasireiškia šalutinis poveikis virškinimo traktui, nepriklausomai nuo jo sunkumo laipsnio, jums negalima taikyti kombinuoto gydymo fluorouracilu ir levofolino rūgštimi arba šio gydymo tęsti. Ypatingai, jei pasireiškia viduriavimas, gydytojas stebės jus labai atidžiai, kadangi jūsų būklė gali labai greitai blogėti ir atsirasti sunkus šalutinis poveikis. Jūsų gydytojas pradės arba atnaujins gydymą levofolino rūgštimi ir fluorouracilu po to, kai virškinimo trakto simptomai visiškai išnyks.

Senyvus ar nusilpusius pacientus, arba pacientus, kuriems prieš tai taikyta radioterapija, reikia gydyti ypač atsargiai nes levofolino rūgštis gali didinti toksinį fluorouracilo poveikį.

Kiti vaistai ir Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojama Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml gali turėti įtakos šių vaistinių preparatų veikimui: fenobarbitalis, primidonas, fenitoinas, sukcinimidas (vaistiniai preparatai, skirti epilepsijai gydyti).

Jei Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml yra vartojamas tuo pačiu metu, kaip ir metotreksatas, jis gali panaikinti metotreksato tinkamą veikimą.

Kartu vartojant Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml su 5fluorouracilu, gali didėti citotoksinis 5fluorouracilo poveikis.

Kai Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml yra skiriamas kartu su folio rūgšties antagonistais (pvz., kotrimoksazoliu, pirimetaminu), folio rūgšties antagonisto efektyvumas gali sumažėti arba visiškai išnykti.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumas

Nėra duomenų, rodančių, kad Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml sukelia žalingą poveikį nėštumo metu, jei vartojama viena.

Jei esate nėščia, metotreksatas gali būti jums skiriamas tik tuomet, kai gydymo nauda yra didesnė už galimą žalą vaisiui.

Jei jums skiriamas metotreksatas nepaisant nėštumo, nėra apribojimų dinatrio levofolinato vartojimui, skirtam metotreksato poveikio slopinimui ar panaikinimui.

Jei esate nėščia, jums negalima skirti kombinuoto gydymo su Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml ir fluorouracilu.

Žindymo laikotarpis

Jūs turite nutraukti žindymą prieš pradedant gydymą metotreksatu arba fluorouracilu.

Jei būtina, vien Levofolino rūgštį medac 50 mg/ml žindymo metu vartoti galima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nėra įrodymų, kad Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml veikia gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus. Jūsų bendra būklė yra svarbesnė, nei bet koks Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml sukeltas poveikis.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml paruošti ir skirti turi apmokytas sveikatos priežiūros personalas.

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas yra visuomet leidžiamas į veną, neskiestas injekcijos būdu, arba skiestas infuzijos būdu.

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml negalima leisti į stuburo kanalą (intratekaliai)

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml dozavimas, siekiant išvengti toksinio metotreksato poveikio

Jei gydant vėžį jums skiriama metotreksato dozė didesnė nei 500 mg/m² kūno paviršiaus ploto, po to taip pat turi būti skiriama levofolino rūgštis. Kai skiriamos 100 mg/m² – 500 mg/m² metotreksato dozės, jūsų gydytojas nuspręs dėl levofolino rūgštis skyrimo.

Jūsų gydytojas užtikrins, kad būtų skiriama tinkama dozė jūsų būklei.

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml dozavimas, siekiant padidinti fluorouracilo citotoksinį poveikį

Yra skirtingi kombinuoto gydymo Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml ir fluorouracilu dozavimo režimai (kas savaitę, du kartus per mėnesį ir kartą per mėnesį).

Jūsų gydytojas užtikrins, kad atsižvelgiant i jūsų būklę, jums būtų parinktas tinkamas dozavimo režimas.

Skyrus per didelę Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml dozę

Atsitiktinis Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml perdozavimas gali mažinti folio rūgšties antagonistų, tokių kaip metotreksatas, poveikį. Esant fluorouracilo ir Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml kombinacijos perdozavimui, turi būti vadovaujamasi fluorouracilo perdozavimo instrukcijomis.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Toliau pateikiami dažniai remiantis šalutinių poveikių įvertinimu:

Labai dažni: gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių
Dažni: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių
Nedažni: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių
Reti: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių
Labai reti: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių
Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

Pasakykite savo gydytojui nedelsiant, jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį ir aptarkite tolimesnius veiksmus su juo.

Nedažni • Bendri sutrikimai (karščiavimas)
Reti • Psichikos sutrikimai (nemiga, sujaudinimas ir depresija po didelių dozių)• Virškinimo trakto sutrikimai (po didelių dozių)• Nervų sistemos sutrikimai (epilepsijos priepuolių padažnėjimas)
Labai reti • Imuninės sistemos sutrikimai (alerginės reakcijos, tame tarpe anafilaktoidinės reakcijos ir dilgėlinė)

Natrio levofolinatas kartu su fluorouracilu:

Bendrai saugumas priklauso nuo taikomo gydymo fluorouracilu režimo, dėl fluorouracilo sukelto toksinio poveikio padidėjimo.

Režimas kas mėnesį:

Labai dažni • Virškinimo trakto sutrikimai (vėmimas, pykinimas)• Bendri sutrikimai (toksinis poveikis gleivinėms, kuris gali būti sunkus)

Nėra stebėta kitų fluorouracilo indukuotų toksinių poveikių sustiprinimo (pvz., neurotoksinio poveikio).

Režimas kas savaitę:

Labai dažni • Virškinimo trakto sutrikimai (viduriavimas su didesnio laipsnio toksiniais poveikiais, dehidratacija (skysčių netekimas), reikalaujanti hospitalizacijos ir net mirtis)

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C).

Flakoną laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml sudėtis

Veiklioji medžiaga yra levofolino rūgštis.

Viename ml tirpalo yra 54,65 mg dinatrio levofolinato, tai atitinka 50 mg levofolino rūgšties.

Viename 1 ml flakone yra 54,65 mg dinatrio levofolinato, tai atitinka 50 mg levofolino rūgšties.

Viename 4 ml flakone yra 218,6 mg dinatrio levofolinato, tai atitinka 200 mg levofolino rūgšties.

Viename 9 ml flakone yra 491,85 mg dinatrio levofolinato, tai atitinka 450 mg levofolino rūgšties.

Pagalbinės medžiagos yra:

• natrio hidroksidas

• vandenilio chlorido rūgštis

• injekcinis vanduo

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml išvaizda ir kiekis pakuotėje

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml yra skaidrus, bespalvis ar gelsvas injekcinis/infuzinis tirpalas. Jis yra tiekiamas bespalvio I tipo stiklo flakonuose su bromobutilo gumos kamščiais ir aliumininio nuplėšiamais dangteliais.

Pakuočių dydžiai:

Flakonai po 1 ml, 4 ml arba 9 ml injekcinio/infuzinio tirpalo pakuotėse po 1 arba 5 flakonus.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

medac

Gesellschaft für klinische Spezialpräparate mbH

Theaterstr. 6

22880 Wedel

Vokietija

Gamintojas:

medac

Gesellschaft für klinische Spezialpräparate mbH

Theaterstr. 6

22880 Wedel Vokietija

medac s.a.s.

23 rue Pierre Gilles de Gennes

69007 Lyon

Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį atstovą.

UAB „Viasana“

J.Jasinskio 17

LT-01111 Vilnius

Tel.: +370 5 278 8414

El. paštas: info@viasana.lt

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Belgija: Levofolic 50 mg/ml solution injectable ou pour perfusionLevofolic 50 mg/ml oplossing voor injectie of infusieLevofolic 50 mg/ml Injektions- oder Infusionslösung
Danija: Levofolinsyre”medac” 50 mg/ml injektions- og infusionsvæske, opløsning
Estija: Levofolinic acid medac 50 mg/ml süste- või infusioonilahus
Ispanija: Ácido levofolínico medac 50 mg/ml solución inyectable o para perfusión
Italija: Sodio Levofolinato medac 50 mg/ml soluzione iniettabile o per infusione
Jungtinė Karalystė: Levofolinic acid 50 mg/ml solution for injection or infusion
Latvija: Levofolic 50 mg/ml šķīdums injekcijām vai infūzijām
Lenkija: Levofolic 50 mg/ml roztwór do wstrzykiwań lub infuzji
Lietuva: Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml injekcinis/infuzinis tirpalas
Norvegija: Levofolinsyre medac 50 mg/ml injeksjonsvæske/infusjonsvæske, oppløsning
Portugalija: Levofolic 50 mg/ml solução injectável ou para perfusão
Prancūzija: Levofolinate de sodium medac 50 mg/ml, solution injectable ou pour perfusion.
Slovakija: Levofolic 50 mg/ml injekčný alebo infúzny roztok
Slovėnija: Levofolic 50 mg/ml raztopina za injiciranje ali infundiranje
Suomija: Levofolic 50 mg/ml injektio/ infuusioneste, liuosLevofolic 50 mg/ml injektions/infusionsvätska, lösning
Švedija: Natriumlevofolinat medac 50 mg/ml injektions- eller infusionsvätska, lösning
Vokietija: Levofolic 50 mg/ml Injektions- oder Infusionslösung

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-02-12

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

Instrukcijos Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml vartojimui ir paruošimui

Infuzinio tirpalo paruošimas turi būti atliekamas aseptinėmis sąlygomis.

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml injekcinis/infuzinis tirpalas turi būti skiedžiamas 0,9 % natrio chlorido tirpalu arba 5 % gliukozės tirpalu.

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml yra suderinama su fluorouracilu.

Gali būti naudojami tik skaidrūs, be matomų kietų dalelių tirpalai.

Tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą preparatą reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.

Leisti į veną.

Tinkamumo laikas po pirmo pakuotės atidarymo arba praskiedimo

Po praskiedimo 0,9 % natrio chlorido tirpalu arba 5 % gliukozės tirpalu:

Paruoštas tirpalas stabilus išlieka 72 valandas esant 20 °C – 25oC temperatūrai.

Mikrobiologiniu požiūriu, atidarius, preparatas turi būti suvartojamas iš karto. Jei preparatas nesuvartojamas iš karto, jūsų gydytojas turi užtikrinti tinkamą laikymo laiką ir sąlygas prieš vartojimą, kad būtų išsaugoma tirpalo kokybė. Paprastai tai negali būti ilgiau nei 24 valandos esant 2 °C – 8 °C temperatūrai, nebent atidarymas ir tirpalo paruošimas vyko kontroliuojamomis ir steriliomis sąlygomis.

Dozavimas ir vartojimo metodas

Fluorouracilo citotoksinio poveikio didinimas

Naudojami skirtingi režimai ir skirtingos dozės; nė viena dozė nebuvo patvirtinta kaip optimaliausia.

Šie režimai buvo naudojami suaugusiems ir vyresnio amžiaus pacientams gydant progresavusį ar metastazavusį kolorektalinį vėžį ir čia pateikiami kaip pavyzdžiai.

Duomenų apie šių kombinacijų vartojimą vaikams nėra.

Režimas du kartus per mėnesį: 100 mg/m² levofolino rūgšties (= 109,3 mg/m² dinatrio levofolinato) infuzija į veną per dvi valandas, po to 400 mg/m² 5fluorouracilo smūginė dozė (bolus) ir 5fluorouracilo (600 mg/m²) 22 valandų infuzija dvi iš eilė einančias paras, kas 2 savaites 1 ir 2 paromis.

Režimas kas savaitę: 10 mg/m² levofolino rūgšties (= 10,93 mg/m² dinatrio levofolinato) bolus injekcija į veną arba 100 – 250 mg/m² levofolio rūgšties (= 109,3 mg/m² – 273,25 mg/m² dinatrio levofolinato) infuzija į veną per 2 valandų periodą plius 500 mg/m² 5fluorouracilo bolus injekcija į veną dinatrio levofolinato infuzijos viduryje arba pabaigoje.

Režimas kas mėnesį: 10 mg/m² levofolino rūgšties (= 10,93 mg/m² dinatrio levofolinato) bolus injekcija į veną arba 100 – 250 mg/m² levofolino rūgšties (= 109,3 mg/m² – 273,25 mg/m² dinatrio levofolinato) infuzija į veną per 2 valandų periodą po to iš karto skiriant 425 arba 370 mg/m² 5fluorouracilo bolus injekcija į veną per 5 iš eilės einančias paras.

Kombinuoto gydymo su 5fluorouracilu metu jo dozės keitimas ir intervalų be gydymo keitimas gali būti reikalingas, priklausomai nuo paciento būklės, klinikinio atsako ir dozę apribojančio toksinio poveikio, kaip nurodyta 5fluorouracilo preparato informacijoje. Dinatrio levofolinato dozės sumažinimas nereikalingas.

Pasikartojančių ciklų skaičių nustato gydytojas.

Pagalbinis gydymas dinatrio levofolinatu metotreksato terapijos metu

Kadangi dinatrio levofolinato kaip priešnuodžio dozavimo režimas labai priklauso nuo vidutinės ar didelės dozės metotreksato dozavimo ir vartojimo metodo, metotreksato protokole bus nurodytas reikalingas dinatrio levofolinato dozavimo režimas. Todėl dėl dinatrio levofolinato dozavimo ir vartojimo metodo geriausia žiūrėti vidutinės ar didelės dozės metotreksato protokole.

Toliau pateiktos gairės gali būti suaugusiesiems, senyviems asmenims ir vaikams skiriamo dozavimo pavyzdys:

Dinatrio levofolinatas kaip priešnuodis turi būti skiriamas parenteraliai pacientams su malabsorbcijos sindromais ar kitais virškinimo trakto sutrikimais, kai rezorbcija iš žarnyno nėra užtikrinama.

Dėl dinatrio levofolinato įsotinamos enterinės rezorbcijos parenteraliai turi būti skiriamos 12,5 – 25 mg dozės.

Dinatrio levofolinatas kaip priešnuodis yra būtinas, kai metotreksatas skiriamas dozėmis, viršijančiomis 500 mg/m² kūno paviršiaus ploto ir turi būti sprendžiama dėl jo skyrimo, kai metotreksato dozės yra 100 mg – 500 mg/m² kūno paviršiaus ploto.

Dinatrio levofolinato kaip priešnuodžio dozės ir skyrimo trukmė priklauso nuo metotreksato terapijos tipo ir dozavimo, toksinio poveikio simptomų atsiradimo ir metotreksato išskyrimo individualaus gebėjimo. Kaip taisyklė, pirmoji levofolino rūgšties dozė yra 7,5 mg (3 – 6 mg/m²), ją skiriant praėjus 12 – 24 valandoms (vėliausiai po 24 valandų) po metotreksato infuzijos. Ta pati dozė yra skiriama kas 6 valandas per visą 72 valandų laikotarpį. Po kelių parenterinių dozių gydymą galima pakeisti į per burną vartojamą vaisto formą.

Greta levofolino rūgšties skyrimo, svarbu imtis priemonių, užtikrinančių greitą metotreksato ekskreciją.

Šios priemonės yra:

a) Šlapimo šarminimas, kad šlapimo pH būtų didesnis nei 7,0 prieš metotreksato infuziją (taip gerinant metotreksato ir jo metabolitų tirpumą).

b) Palaikyti šlapimo išskyrimą 1800 – 2000 cm³/m²/24 valandas, didinant išgeriamų skysčių arba skiriamų į veną kiekį 2, 3 ir 4 parą po gydymo metotreksatu.

c) Metotreksato plazmos koncentracija, BUN (šlapalo azoto kiekis kraujyje) ir kreatininas turi būti tiriami 2, 3 ir 4 parą.

Šios priemonės turi būti tęsiamos, kol metotreksato kiekis plazmoje bus mažiau nei 10-7 mol (0,1 M).

Kai kuriems pacientams gali būti stebima lėtesnė metotreksato ekskrecija. Taip gali būti dėl kaupimosi trečiojoje ertmėje (pavyzdžiui, esant ascitui arba skysčiui pleuros ertmėje), esant inkstų nepakankamumui ar nepakankamam skysčių skyrimui. Tokioms aplinkybėms levofolino rūgšties dozės turėtų būti skiriamos didesnės arba ilgesnį laiką. Pacientams, kuriems pasireiškia lėtesnė ankstyva metotreksato eliminacija, gali išsivystyti grįžtamas inkstų nepakankamumas.

Praėjus 48 valandoms po metotreksato infuzijos, reikia ištirti ištiriamas likusią metotreksato koncentraciją. Jei likusi metotreksato koncentracija yra > 0,5 µmol/l, dinatrio levofolinato dozę reikia koreguoti pagal šią lentelę:

Likusi metotreksato koncentracija kraujyje po 48 valandų po metotreksato skyrimo pradžios Papildomas levofolino rūgšties kiekis, kurį reikia skirti kas 6 valandas 48 valandų laikotarpyje arba kol metotreksato koncentracija taps mažiau nei 0,05 µmol/l:
≥ 0,5 µmol/l 7,5 mg/m²
≥ 1,0 µmol/l 50 mg/m²
≥ 2,0 µmol/l 100 mg/m²


"Levofolino rūgštis medac injekcinis/infuzinis tirpalas 50mg/ml 4ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena