E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Lamictal 100mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės N28

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Antiepilepsiniai vaistai
Pavadinimas: Lamictal 100mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Lamotrigine - 100mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: GlaxoSmithKline
ATC kodas N03AX09
Vidutinė kaina: 8,46 Eur (29,21 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Lamictal priklauso vaistų, vadinamų antiepilepsiniais preparatais, grupei. Šiuo vaistu gydomos dvi ligos: epilepsija ir bipolinis sutrikimas.

Lamictal gydoma epilepsija (smegenyse blokuojami impulsai, dėl kurių pasireiškia epilepsijos priepuoliai (traukuliai)).

Suaugusiuosius bei 13 metų ir vyresnius paauglius galima gydyti vienu Lamictal arba šį vaistą vartoti kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos. Lamictal galima vartoti kartu su kitais vaistais priepuoliams, kuriuos sukelia sutrikimas, vadinamas Lenokso-Gasto (Lennox-Gastaut) sindromu, gydyti.

212 metų vaikams Lamictal galima vartoti kartu su kitais vaistais šiems sutrikimams gydyti. Vien šiuo vaistu galima gydyti epilepsiją, kuriai būdingi absansų tipo priepuoliai.

Lamictal gydomas ir bipolinis sutrikimas.

Žmonėms, kurie serga bipoliniu sutrikimu (kartais vadinamu maniakine depresija), pasireiškia didelė nuotaikų kaita, kai manijos (susijaudinimo ar pernelyg pakilios nuotaikos) epizodus keičia depresijos (gilaus liūdesio ar sielvarto) epizodai. 18 metų ir vyresnius suaugusiuosius galima gydyti vienu Lamictal arba šį vaistą vartoti kartu su kitais vaistais depresijos epizodų, kurie pasireiškia sergant bipoliniu sutrikimu, profilaktikai. Kaip Lamictal smegenyse sukelia šį poveikį, iki šiol nenustatyta.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Lamictal vartoti negalima

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) lamotriginui arba bet kuriai pagalbinei Lamictal medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu Jums yra toks padidėjęs jautrumas,

pasakykite gydytojui ir nevartokite Lamictal.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Lamictal reikia

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Lamictal:

jeigu yra sutrikusi inkstų funkcija;

jeigu anksčiau pavartojus lamotrigino arba kitokių vaistų nuo bipolinio sutrikimo ar epilepsijos, atsirado išbėrimas;

jeigu kada nors po lamotrigino pavartojimo buvo pasireiškęs meningitas (simptomų aprašymą žr. 4 šio lapelio skyriuje skyrelyje ,,Kitas šalutinis poveikis“);

jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra lamotrigino.

Jeigu tai, kas išvardyta tinka Jums,

pasakykite gydytojui, kuris gali skirti vartoti mažesnę dozę arba nuspręsti, kad Lamictal Jums netinka.

Svarbi informacija apie galimas gyvybei pavojingas reakcijas

Mažai daliai Lamictal vartojančių žmonių pasireiškė alerginė reakcija arba odos reakcija, kuri gali būti pavojinga gyvybei ir kurios negydant, gali atsirasti dar sunkesnių sutrikimų. Tokios reakcijos yra Stivenso – Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas (SJS), toksinė epidermio nekrolizė (TEN) ir reakcija į vaistą, pasireiškianti kartu su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (RVESS). Turite žinoti simptomus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, vartojant Lamictal.

Perskaitykite šių simptomų aprašymą 4 šio lapelio skyriuje skyrelyje ,,Reakcijos, kurios gali būti pavojingos gyvybei: iš karto kreipkitės pagalbos į gydytoją“.

Mintys apie savęs žalojimą ar savižudybę

Antiepilepsiniai vaistai vartojami kelioms būklėms gydyti, įskaitant epilepsiją ir bipolinį sutrikimą. Žmonės, kurie serga bipoliniu sutrikimu, kartais gali mąstyti apie savęs žalojimą ar savižudybę. Jeigu sergate bipoliniu sutrikimu, tokių minčių tikimybė yra didesnė šiais atvejais:

- gydymo pradžioje;

- jeigu anksčiau buvo kilę minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę;

- jeigu esate jaunesnis kaip 25 metų.

Jeigu kyla kankinančių minčių ar išgyvenimų, arba pastebėjote, kad vartojant Lamictal, Jūsų būklė pasunkėjo arba atsirado naujų simptomų,

kiek galima greičiau kreipkitės pagalbos į gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninę.

Jums gali būti naudinga pasakyti šeimos nariams, Jus prižiūrintiems asmenims arba draugams, kad Jus gali apimti depresija arba gali reikšmingai pakisti Jūsų nuotaika, ir paprašyti jų, kad perskaitytų šį pakuotės lapelį. Galite paprašyti jų, kad Jus perspėtų, jeigu sunerimtų dėl Jus apėmusios depresijos ar kitokių Jūsų elgesio pokyčių.

Mažai daliai žmonių, gydytų antiepilepsiniais vaistais, pvz., Lamictal, taip pat buvo kilę minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu Jums kilo tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jeigu vartojate Lamictal nuo epilepsijos

Vartojant Lamictal, pavieniais atvejais kai kurios rūšies epilepsijos priepuoliai gali pasunkėti arba pasireikšti dažniau. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti sunkių priepuolių ir dėl to kilti sunkių sveikatos sutrikimų. Jeigu vartojant Lamictal, priepuoliai padažnėja arba patiriate sunkų priepuolį,

kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

Jaunesniems kaip 18 metų pacientams, sergantiems bipoliniu sutrikimu, vartoti Lamictal negalima. Vaistai nuo depresijos ir kitų psichikos sutrikimų didina minčių apie savižudybę ir savižudiško elgesio riziką vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

Kiti vaistai ir Lamictal

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, ar ketinate pradėti vartoti kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir vaistažolių preparatus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Gydytojas turi žinoti, jeigu vartojate kitų vaistų epilepsijai ar psichinės sveikatos sutrikimams gydyti. Tai padaryti reikia dėl to, kad būtų nustatyta, ar vartojate tinkamą Lamictal dozę. Tokie vaistai yra:

okskarbazepinas, felbamatas, gabapentinas, levetiracetamas, pregabalinas, topiramatas ar zonizamidas, kuriais gydoma epilepsija;

ličio preparatai, olanzapinas ar aripiprazolas, kuriais gydomi psichikos sutrikimai;

bupropionas, kuriuo gydomi psichikos sutrikimai ar vartojamas metant rūkyti.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų.

Kai kurie vaistai sąveikauja su Lamictal arba dažnina šio vaisto šalutinį poveikį. Tokie vaistai yra:

valproatas, kuriuo gydoma epilepsija ir psichikos sutrikimai;

karbamazepinas, kuriuo gydoma epilepsija ir psichikos sutrikimai;

fenitoinas, primidonas ar fenobarbitalis, kuriais gydoma epilepsija;

risperidonas, kuriuo gydomi psichikos sutrikimai;

antibiotikas rifampicinas;

vaistai, kuriais gydoma žmogaus imunodeficito virusų (ŽIV) infekcija (lopinaviro ir ritonaviro arba atazanaviro ir ritonaviro deriniai);

hormoniniai kontraceptikai, pavyzdžiui, sudėtinės kontraceptinės tabletės (žr. toliau).

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate, ketinate pradėti vartoti arba baigiate gydytis kuriuo nors iš šių vaistų.

Hormoniniai kontraceptikai (pvz., sudėtinės kontraceptinės tabletės) gali turėti įtakos Lamictal poveikiui

Gydytojas gali rekomenduoti tam tikro tipo hormoninių kontraceptikų arba kitokį kontracepcijos metodą, pavyzdžiui, prezervatyvus, kempinėles ar spiralę. Jeigu vartojate hormoninių kontraceptikų, pavyzdžiui, sudėtines kontraceptines tabletes, gydytojas paims kraujo mėginius Lamictal koncentracijai nustatyti. Jeigu vartojate arba planuojate pradėti vartoti hormoninių kontraceptikų,

pasakykite gydytojui, kuris aptars su Jumis tinkamus kontracepcijos metodus.

Lamictal irgi gali daryti įtaką hormoninių kontraceptikų poveikiui, nors jų veiksmingumo sumažėjimo nesitikima. Jeigu vartojate hormoninių kontraceptikų ir pastebėjote, kad pakito menstruacijų pobūdis, pavyzdžiui, atsirado nereguliarus kraujavimas ar tepių išskyrų tarp mėnesinių,

pasakykite gydytojui. Taip gali pasireikšti Lamictal įtaka kontraceptiko veikimui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Naujagimiams motinų, kurios nėštumo metu vartoja Lamictal, gali padidėti apsigimimų rizika. Tokie apsigimimai gali būti kiškio lūpa ar vilko gomurys. Jeigu planuojate pastoti arba nėštumo metu, gydytojas gali rekomenduoti vartoti folio rūgštį.

Nėštumas gali turėti įtakos Lamictal veiksmingumui, taigi gali prireikti atlikti kraujo mėginius ir keisti Lamictal dozę.

Jeigu esate nėščia ar manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju. Nepasitarus su gydytoju, gydymo nutraukti negalima. Tai labai svarbu, jeigu sergate epilepsija.

Jeigu žindote kūdikį arba ketinate žindyti kūdikį, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju. Lamictal veiklioji medžiaga išsiskiria į motinos pieną ir gali veikti kūdikį. Prieš pradedant vartoti Lamictal, gydytojas aptars su Jumis riziką ir žindymo naudą, o jeigu nuspręsite žindyti kūdikį, kūdikį reguliariai stebės.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Lamictal gali sukelti svaigulį ir dvejinimąsi akyse.

Vairuoti ar mechanizmų valdyti negalima, išskyrus atvejus, kai esate įsitikinę, kad tokio poveikio nėra.

Jeigu sergate epilepsija, pasikalbėkite su gydytoju apie vairavimą ir mechanizmų valdymą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kiek Lamictal tablečių vartoti?

Gali prireikti laiko, kol bus nustatyta geriausiai Jums tinkanti Lamictal dozė. Dozė priklauso:

nuo Jūsų amžiaus;

ar vartojate Lamictal kartu su kitais vaistais;

ar sergate kokiu nors inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimu.

Gydytojas skirs vartoti mažą pradinę dozę ir ją palaipsniui per keletą savaičių padidins iki geriausią poveikį sukeliančios dozės (vadinamos veiksmingos dozės). Gerti daugiau Lamictal nei nurodė gydytojas, negalima.

Įprasta veiksminga Lamictal dozė suaugusiesiems ir 13 metų bei vyresniems paaugliams yra nuo 100 mg iki 400 mg per parą.

Veiksminga dozė 212 metų vaikams priklauso nuo kūno svorio (dažniausiai ji yra nuo 1 mg iki 15 mg kilogramui vaiko svorio). Didžiausia palaikomoji dozė yra 200 mg per parą.

Lamictal nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 2 metų kūdikiams.

Kaip vartoti Lamictal dozę?

Kramtomosios/disperguojamosios tabletės

Gerkite po vieną Lamictal dozę vieną arba du kartus per parą, kaip nurodė gydytojas. Dozę galima gerti valgant ar nevalgius.

• Visada išgerkite visą gydytojo paskirtą dozę. Gerti tik dalį tabletės negalima.

Gydytojas gali patarti, kaip pradėti ar nutraukti gydymą, atsižvelgdamas į sutrikimą, dėl kurio esate gydomas, ir kaip organizmas reaguoja į gydymą.

Galima nuryti visą Lamictal kramtomąją/disperguojamąją tabletę arba ją sukramtyti ir nuryti užgeriant nedideliu vandens kiekiu, arba tabletę ištirpinti vandenyje ir paruošti tirpalą.

Jeigu tabletę sukramtote

Gali prireikti tuo pačiu metu išgerti šiek tiek vandens, kad tabletė lengviau ištirptų burnoje. Po to dar išgerkite šiek tiek vandens, kad įsitikintumėte, jog nurijote visą vaistą.

Kaip paruošti vaisto tirpalą?

• Tabletę įdėkite į stiklinę ir įpilkite bent tiek vandens, kad apsemtų visą tabletę.

• Maišykite, kol ištirps, arba palaukite, kol visa tabletė ištirps.

• Išgerkite visą gautą tirpalą.

• Į stiklinę įpilkite dar šiek tiek vandens ir jį išgerkite, kad įsitikintumėte, jog stiklinėje neliko vaisto.

Ką daryti pavartojus per didelę Lamictal dozę?

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią skubios pagalbos skyrių. Jeigu galite, parodykite Lamictal pakuotę

Jeigu pavartojote per daug Lamictal, yra didesnė tikimybė, kad jums pasireikš sunkaus šalutinio poveikio reiškiniai, kai kurie iš jų – mirtini. Išgėrus per daug Lamictal, gali pasireikšti tokių simptomų:

dažni, nekontroliuojami akių judesiai (nistagmas);

nevikrumas ar koordinacijos stoka, sutrikdantys pusiausvyrą (ataksija);

širdies ritmo pokyčiai (įprastai nustatomi elektrokardiograma (EKG));

sąmonės netekimas, traukuliai (konvulsijos) ar koma.

Pamiršus pavartoti Lamictal

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Sekančią dozę vartokite įprastu laiku.

Kaip vėl pradėti vartoti vaistą, klauskite gydytojo. Tai labai svarbu.

Lamictal vartojimo nutraukti nepasitarus su gydytoju negalima

Lamictal turite vartoti tiek laiko, kiek rekomendavo gydytojas. Gydymo nutraukti negalima, išskyrus atvejus, kai tai padaryti nurodo gydytojas.

Jeigu vartojate Lamictal epilepsijai gydyti

Baigiant gydymą Lamictal, svarbu dozę mažinti palaipsniui, maždaug per 2 savaites. Staigiai nutraukus Lamictal vartojimą, epilepsija gali atsinaujinti arba pasunkėti.

Jeigu vartojate Lamictal bipoliniam sutrikimui gydyti

Gali praeiti šiek tiek laiko, kol pasireikš Lamictal poveikis, taigi, nesitikėkite, kad iš karto pradėsite jaustis geriau. Baigiant gydymą Lamictal, dozės mažinti palaipsniui nebūtina. Tačiau, jeigu norite nutraukti Lamictal vartojimą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Reakcijos, kurios gali būti pavojingos gyvybei: iš karto kreipkitės pagalbos į gydytoją

Mažai daliai Lamictal vartojančių žmonių pasireiškia alerginė reakcija arba odos reakcija, kuri gali būti pavojinga gyvybei ir kurios negydant, gali atsirasti dar sunkesnių sutrikimų.

Tokių simptomų tikimybė didesnė pirmus kelis gydymo Lamictal mėnesius, ypač vartojant per didelę pradinę dozę arba dozę didinant per greitai, arba jeigu Lamictal vartojamas kartu su kitu vaistu, kuris vadinasi valproatu. Kai kurie simptomai dažniau pasireiškia vaikams, taigi tėvai labai atidžiai turi stebėti, ar jų neatsiranda.

Tokios reakcijos gali pasireikšti šiais simptomais:

odos išbėrimas ar paraudimas, kuriam progresuojant, gali pasireikšti pavojinga gyvybei odos reakcija, įskaitant plačiai išplitusį išbėrimą, pasireiškiantį su pūslėmis ir odos lupimusi, ypač aplink burną, nosį, akis ir lytinius organus (Stivenso – Džonsono sindromas), išplitusį odos lupimąsi (apima daugiau kaip 30 % kūno paviršiaus – toksinė epidermio nekrolizė) arba išplitusį odos išbėrimą, pasireiškiantį kartu su kepenų, kraujo ir kitų organizmo organų pažaida (reakcija į vaistą, pasireiškianti kartu su eozinofilija ir sisteminiais simptomais, dar vadinama padidėjusio jautrumo sindromu);

burnos, gerklės, nosies ir lytinių organų opos;

burnos ar akių skausmas, paraudimas ar patinimas (konjunktyvitas);

temperatūros padidėjimas (karščiavimas), į gripą panašūs simptomai ar mieguistumas;

veido patinimas ar kaklo, pažastų bei kirkšnių limfmazgių padidėjimas;

netikėtas kraujavimas arba mėlynių atsiradimas, arba rankų pirštų pamėlynavimas;

gerklės skausmas arba dažnesnės nei įprastai infekcijos (pvz., peršalimas);

kepenų fermentų suaktyvėjimas, kurį rodo kraujo tyrimų duomenys;

tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių (eozinofilų) kiekio padidėjimas;

limfmazgių padidėjimas;

kūno organų, įskaitant kepenis ir inkstus, padidėjimas.

Daugeliu atvejų tokie simptomai gali būti ne tokio sunkaus šalutinio poveikio požymiai. Tačiau turite žinoti, kad tokie simptomai gali būti pavojingi gyvybei ir jų negydant, gali atsirasti dar sunkesnių sutrikimų, pavyzdžiui, organų funkcijos nepakankamumas. Jeigu pastebėjote bet kurį iš šių simptomų:

nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydytojas gali skirti atlikti kepenų ir inkstų funkcijos bei kraujo tyrimus ir nurodyti nutraukti Lamictal vartojimą. Jeigu Jums pasireiškė Stivenso - Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas arba toksinė epidermio nekrolizė, Jūsų gydytojas nurodys Jums, kad daugiau niekada nevartotumėte lamotrigino.

Labai dažnas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių:

galvos skausmas;

odos išbėrimas.

Dažnas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių:

agresyvumas ar dirglumas;

mieguistumas ar apsnūdimas;

svaigulys;

virpėjimas ar drebulys;

negalėjimas miegoti (nemiga);

viduriavimas;

burnos džiūvimas;

pykinimas (šleikštulys) ar vėmimas;

nuovargis;

nugaros, sąnarių ar kitos vietos skausmas.

Nedažnas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių

nevikrumas ar koordinacijos stoka (ataksija);

dvejinimasis akyse ar miglotas matymas.

Retas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių:

gyvybei pavojinga odos reakcija Stivenso – Džonsono (Stevens - Johnson) sindromas (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje);

grupė požymių, pasireiškiančių kartu, įskaitant:

karščiavimą, pykinimą, vėmimą, galvos skausmą, kaklo sustingimą ir labai didelį jautrumą šviesai.

Šie požymiai gali būti sukelti smegenų žievės ir stuburo nervų uždegimo (meningito). Įprastai šie požymiai išnyksta nutraukus gydymą, tačiau jeigu jie neišnyksta ar pablogėja kreipkitės į gydytoją.

dažni, nekontroliuojami akių judesiai (nistagmas);

akių niežulys, pasireiškiantis kartu su išskyromis ir akies vokų apnašomis (konjunktyvitas).

Labai retas šalutinis poveikis

Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 000 žmonių:

gyvybei pavojinga odos reakcija (toksinė epidermio nekrolizė) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje);

reakcija į vaistą, pasireiškianti kartu su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (RVESS) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje);

temperatūros padidėjimas (karščiavimas) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje);

veido patinimas (edema) ar kaklo, pažastų bei kirkšnių limfmazgių padidėjimas (limfadenopatija) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje);

kepenų funkcijos pokyčiai, kurie nustatomi atlikus kraujo tyrimus, arba kepenų funkcijos nepakankamumas;

sunkus kraujo krešėjimo sutrikimas, dėl kurio gali pasireikšti netikėtas kraujavimas arba formuotis mėlynės (diseminuota intravaskulinė koaguliacija) (taip pat žr. informaciją 4 skyriaus pradžioje);

kraujo pokyčiai, įskaitant raudonųjų kraujo ląstelių (eritrocitų) kiekio kraujyje sumažėjimą (anemija), baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekio kraujyje sumažėjimą (leukopenija, neutropenija, agranuliocitozė), kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio kraujyje sumažėjimą (trombocitopenija), visų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimą (pancitopenija) ir kaulų čiulpų funkcijos sutrikimą, vadinamą aplazine anemija;

haliucinacijos (matomi daiktai ar girdimi balsai, kurių nėra);

minčių susipainiojimas ar susijaudinimas;

svirduliavimas ir nestabilumas vaikštant;

nekontroliuojami kūno judesiai (tikai), nekontroliuojami akių, galvos ar liemens raumenų spazmai (choreoatetozė) ar kiti neįprasti kūno judesiai, pavyzdžiui, trūkčiojimai, drebulys ar sąstingis;

priepuolių padažnėjimas epilepsija jau sergantiems žmonėms;

žmonėms, kurie sega Parkinsono liga, simptomai gali pasunkėti;

į raudonąją vilkligę panaši reakcija (galimi jos požymiai: nugaros ar sąnarių skausmas, kurie kartais gali būti lydimi karščiavimo ir (arba) bendro negalavimo).

Kitas šalutinis poveikis

Mažai daliai žmonių pasireiškė kitas šalutinis poveikis, bet tikslus tokio poveikio dažnis nežinomas:

Būta pranešimų apie kaulų sutrikimus, įskaitant osteopeniją ir osteoporozę (kaulų išretėjimą), bei kaulų lūžius. Pasitarkite su gydytoju, jeigu jūs ilgai vartojate antiepilepsinių preparatų, esate sirgę osteoporoze ar vartojate steroidinius vaistus.

Košmarai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės, kartono dėžutės ar buteliuko po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Lamictal specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Lamictal kramtomųjų/disperguojamųjų tablečių sudėtis

Veiklioji medžiaga yra lamotriginas. Kiekvienoje kramtomojoje/disperguojamojoje tabletėje yra 2 mg, 5 mg, 25 mg, 50 mg, 100 mg ar 200 mg lamotrigino.

Pagalbinės medžiagos yra kalcio karbonatas, hidroksipropilceliuliozė (mažai pakeista), aliuminio-magnio silikatas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas K30, sacharino natrio druska, magnio stearatas, juodųjų serbentų aromatinė medžiaga.

Lamictal kramtomųjų/disperguojamųjų tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

Lamictal kramtomosios/disperguojamosios tabletės (visų stiprumų) yra baltos arba beveik baltos, gali būti šiek tiek taškuotos. Jos kvepia juodaisiais serbentais. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Lamictal 2 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra apvalios. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,LTG“ virš ,,2“, kitoje pusėje nupiešti du statmenai persidengiantys ovalai. Kiekviename buteliuke yra 30 tablečių.

Lamictal 5 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra pailgos, abipus išgaubtos. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GS CL2”, o kitoje – ,,5”. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 28, 30, 42, 50 ar 56 tabletės arba buteliuke yra 14, 28, 30, 42, 56 ar 60 tablečių.

Lamictal 25 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra kvadratinės užapvalintais kampais. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GSCL5”, o kitoje – ,,25“. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 21, 28, 30, 42, 50, 56 ar 60 tablečių. Tiekiamos 21 ar 42 tablečių pakuotės gydymui pradėti, iš kurių tabletės vartojamos pirmas kelias gydymo savaites lėtai didinant dozę.

Lamictal 50 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra kvadratinės užapvalintais kampais. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GSCX7”, o kitoje – ,,50“. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 90, 98, 100, 196 ar 200 tablečių. Tiekiamos 42 tablečių pakuotės gydymui pradėti, iš kurių tabletės vartojamos pirmas kelias gydymo savaites lėtai didinant dozę.

Lamictal 100 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra kvadratinės užapvalintais kampais. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GSCL7”, o kitoje – ,,100“. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 90, 98, 100, 196 ar 200 tablečių.

Lamictal 200 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės yra kvadratinės užapvalintais kampais. Vienoje tablečių pusėje yra užrašas ,,GSEC5”, o kitoje – ,,200“. Kiekvienoje lizdinių plokštelių pakuotėje yra 10, 14, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 90, 98, 100, 196 ar 200 tablečių.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“

Ukmergės g. 120

LT-08105 Vilnius

Lietuva

Gamintojas:

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.

Ul. Grunwaldzka 189

60322 Poznan

Lenkija

arba

(Tik 2 mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės)

Glaxo Wellcome GmbH & Co. KG

Industriestrasse 32-36

23843 Bad Oldesloe

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“Ukmergės g. 120LT-08105 VilniusTel. +370 5 264 90 00

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija Lamictal Belgija Lamictal Bulgarija Lamictal
Kroatija Lamictal Kipras Lamictal Čekija Lamictal
Danija Lamictal Estija Lamictal Suomija Lamictal
Prancūzija Lamictal Vokietija Lamictal Graikija Lamictal
Vengrija Lamictal Islandija Lamictal Airija Lamictal
Italija Lamictal Latvija Lamictal Lietuva Lamictal
Liuksemburgas Lamictal Malta Lamictal Nyderlandai Lamictal
Norvegija Lamictal Lenkija Lamitrin Lamitrin S Portugalija Lamictal
Rumunija Lamictal Slovakija Lamictal Slovėnija Lamictal
Ispanija Lamictal Švedija Lamictal Jungtinė Karalystė Lamictal

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-01-29

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Lamictal 100mg kramtomosios/disperguojamosios tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.11 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Mindaugo g. 11, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 13val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 13val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.264, Šiauliai

Aido g. 8, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.62, Plungė
Visuomenės vaistinė
A.Jucio g. 5/Končiaus g. 23, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 18:00 VII 09:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 5 Pasvalys Panevėžio
Z Vaistinės veiklai
Panevėžio g. 7, Pasvalys
(8 451) 50 455
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 07:30 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.330 Kaunas

Vandžiogalos g. 106a, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.215, Marijampolė
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 3, Marijampolė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.154, Alytus
Visuomenės vaistinė
Likiškėlių g. 7, Alytus
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.57, Utena
Visuomenės vaistinė
Aušros g. 78, Utena
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 09:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 1min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena