E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Kreon 10 000 kapsulės N20

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Virškinimą gerinantys vaistai, taip pat fermentai
Pavadinimas: Kreon 10 000 kapsulės N20
Veikliosios medžiagos: Kasos milteliai - 150mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Mylan Healthcare GmbH
ATC kodas A09AA02
Vidutinė kaina: 4,48 Eur (15,47 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Kreon sudėtyje yra kiaulių kasos miltelių, kurių sudėtyje yra fermentų, padedančių virškinti maistą. Šie fermentai yra išgaunami iš kiaulių kasos. Kreon kapsulėse yra mažų granulių (skrandžio sultims atsparių granulių, vadinamųjų minimikrosferų), iš kurių į virškinimo traktą lėtai išsiskiria fermentai.

Kreon esantys fermentai virškina virškinimo traktu slenkantį maistą. Kreon reikia vartoti valgant ar užkandžiaujant arba po to. Tada fermentai gali visiškai susimaišyti su maistu.

Vaistas vartojamas suaugusių žmonių ir vaikų kasos išskiriamosios funkcijos, susijusios su sekreto išskyrimu į virškinimo traktą, nepakankamumui šalinti.

Toks nepakankamumas gali išsivystyti tada, kai kasos liaukos nebeišskiria pakankamai fermentų maistui virškinti. Šis sutrikimas dažniausiai pasireiškia žmonėms, kuriems yra cistinė fibrozė, lėtinis pankreatitas ir atlikta kasos operacija.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Kreon vartoti negalima:

- jeigu yra alergija kasos milteliams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu abejojate, prieš vartojant Kreon kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Kreon 10 000 V.

Retai pasitaikanti žarnų būklė, t. y. žarnų susiaurėjimas, vadinama fibrozine kolonopatija. Ji pasireiškia pacientams, sergantiems cistine fibroze ir vartojantiems dideles kasos miltelių preparatų dozes.

Vis dėlto jei Jūs sergate cistine fibroze, vartojate didelius 10 000 vienetų lipazės kilogramui per parą kiekius ir Jums atsiranda neįprastų pilvo simptomų arba pilvo simptomai pakinta, pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate arba galite tapti nėščia, prieš pradėdama vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju. Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia vartoti Kreon, o jeigu reikia, tai kokiomis dozėmis.

Kreon galima vartoti žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kreon gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kiek vartoti Kreon

Jūsų dozė yra matuojama „lipazės vienetais“. Lipazė yra vienas iš kasos miltelių fermentų. Skirtingo stiprumo Kreon sudėtyje yra skirtingi lipazės kiekiai.

Visada laikykitės gydytojo nurodymų, kiek vartoti Kreon.

Gydytojas parinks Jums tinkamiausią dozę. Tai priklausys:

- nuo Jūsų ligos;

- nuo Jūsų svorio;

- nuo mitybos;

- nuo riebalų kiekio išmatose.

Jeigu išmatos vis dar yra riebios arba yra kitų skrandžio ar žarnyno sutrikimų (virškinimo trakto simptomų), pasakykite gydytojui, nes gali prireikti patikslinti dozę.

Esant cistinei fibrozei

Įprastinė pradinė dozė jaunesniems nei 4 metų vaikams yra 1000 vienetų lipazės kūno svorio kilogramui vieno valgymo metu.

Įprastinė pradinė dozė 4 metų ir vyresniems vaikams, paaugliams bei suaugusiems žmonėms yra 500 vienetų lipazės kūno svorio kilogramui vieno valgymo metu.

Esant kitų kasos sutrikimų

Įprastinė dozė vieno valgymo metu yra 25 000–80 000 vienetų lipazės.

Įprastinė dozė vieno užkandžiavimo metu yra perpus mažesnė nei vieno valgymo metu.

Kada vartoti Kreon

Kreon visada vartokite valgydami, užkandžiaudami arba po to. Tada fermentai galės visiškai susimaišyti su maistu ir padės suvirškinti žarnynu slenkantį maistą.

Kaip vartoti Kreon

Nurykite nepažeistą kapsulę.

Kapsulės nesmulkinkite ir nekramtykite.

Jeigu kapsulę sunku nuryti, atsargiai atidarykite ją ir supilkite granules į nedidelį kiekį skysto rūgštoko maisto arba sumaišykite jas su rūgštingais skysčiais. Rūgštingas skystas maistas galėtų būti pvz., obuolių tyrė arba jogurtas. Rūgštingi skysčiai galėtų būti obuolių, apelsinų arba ananasų sultys. Mišinį reikia tuoj pat nuryti, nesmulkinant, nekramtant jo ir užsigeriant nedideliu kiekiu vandens arba sulčių.

Šio mišinio laikyti negalima.

Granulių sumaišymas su nerūgštingu maistu ar skysčiais, sutrynimas arba kramtymas gali sukelti burnos sudirginimą arba pakeisti Kreon poveikį Jūsų organizme.

Nelaikykite Kreon kapsulių arba jų turinio burnoje.

Kasdien būtina gerti daug skysčių.

Kiek laiko vartoti Kreon

Vartokite Kreon tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Daugumai pacientų Kreon gali reikėti vartoti visą gyvenimą.

Ką daryti pavartojus per didelę Kreon dozę?

Jei pavartojote per daug Kreon, gerkite daug vandens ir pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Pastebėta, kad labai didelė kasos miltelių dozė yra susijusi su šlapimo rūgšties koncentracijos padidėjimu kraujyje (hiperurikemija) bei šlapime (hiperurikozurija).

Pamiršus pavartoti Kreon

Jeigu užmiršote pavartoti vieną dozę, kitą dozę išgerkite įprastu laiku kartu su kitu valgiu. Nesistenkite kompensuoti praleistos dozės.

Nustojus vartoti Kreon

Nenutraukite Kreon vartojimo prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toliau išvardinti šalutiniai poveikiai buvo stebėti tyrimų metu pacientams vartojant Kreon. Vartojant šį vaistą gali pasireikšti toliau išvardinti šalutiniai poveikiai.

Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 iš 10 žmonių):

skrandžio skausmas (pilvo skausmas).

Dažni (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 žmonių):

pykinimo pojūtis (pykinimas);

pykinimas (vėmimas);

vidurių užkietėjimas;

vidurių pūtimas;

viduriavimas.

Šiuos reiškinius gali sukelti Jūsų būklė, dėl kurios vartojate Kreon. Tyrimų metu Kreon vartojusių pacientų, kuriems pasireiškė skrandžio skausmas arba viduriavimas, buvo maždaug tiek pat arba mažiau nei pacientų, kurie Kreon nevartojo.

Nedažni (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 žmonių):

išbėrimas.

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas iš turimų duomenų):

sunkus niežulys (pruritas) ir dilgėlinė (urtikarija);

kitos sunkios alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos, įskaitant pasunkėjusį kvėpavimą ir lūpų tinimą;

pranešimų apie klubinės, aklosios žarnos ir storosios žarnos susiaurėjimo (fibrozinės kolonopatijos) atvejus buvo gauta gydant cistine fibroze sergančius pacientus, kurie vartojo dideles kasos miltelių preparatų dozes.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,

pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

KAIP LAIKYTI KREON

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

DTPE buteliukas: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Pirmą kartą atidarius buteliuką, laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje ne ilgiau kaip 6 mėnesius.

Al/Al lizdinė plokštelė: Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Kreon sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra kasos milteliai. Vienoje skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje yra 150 mg kasos miltelių, atitinkančių 10 000 vienetų lipazės, 8 000 vienetų amilazės, 600 vienetų proteazės.

- Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: makrogolis 4000, hipromeliozės ftalatas, cetilo alkoholis, trietilo citratas, dimetikonas 1000. Kapsulė: želatina, geležies oksidas (E 172), titano dioksidas (E 171), natrio laurilsulfatas.

Kreon išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kreon 10 000 – dvispalvė kapsulė su rudu nepermatomu gaubteliu ir permatomu korpusu. Kapsulėje yra skrandžio sultims atsparių granulių, vadinamųjų minimikrosferų.

DTPE buteliukas, kuriame yra 20, 50 skrandyje neirių kietųjų kapsulių.

Al/Al lizdinė plokštelė, kurioje yra 20 kapsulių (10 kapsulių – 2 lizdinės plokštelės).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Mylan Healthcare GmbH

Freundallee 9A

30173 Hannover

Vokietija

Gamintojas

Abbott Laboratories GmbH

Justus-von-Liebig-Str.-33

D-31535 Neustadt

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

BGP Products UAB

Žalgirio g. 92

Vilnius LT 09303

Tel. + 370 5 205 12 88

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-08-04

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Kreon 10 000 kapsulės N20" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.282 Raseiniai

Vilniaus g. 93, Raseiniai
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.79, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 23, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.263 Klaipėda

Taikos pr. 141, Klaipėda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.69, Elektrėnai
Visuomenės vaistinė
Rungos g. 4, Elektrėnai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 20:00 VII 09:00 - 19:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.246, Kupiškis
Visuomenės vaistinė
Gedimino g. 53N, Kupiškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.235, Plungė
Visuomenės vaistinė
J.Tumo-Vaižganto g. 81, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.267 Šilalė

S.Dariaus ir S.Girėno g.12, Šilalė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.287 Palanga

Malūno g. 10, Palanga
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Vaistų namai, UAB vaistinė Vaigreda
Visuomenės vaistinė
Vasario 16-osios g. 7-5, Mažeikiai
(8 443) 32 814
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena