E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Klacid gran. 125mg/5ml 100ml

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai
Pavadinimas: Klacid gran. 125mg/5ml 100ml
Veikliosios medžiagos: Clarithromycin - 2500mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Mylan Healthcare GmbH
ATC kodas J01FA09
Vidutinė kaina: 7,6 Eur (26,24 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Klacid yra makrolidų grupės antibiotikas. Klacid 125 mg/5 ml granulės geriamajai suspensijai stabdo mikroorganizmų, sukeliančių infekcinę ligą, augimą ir dauginimąsi.

Klacid gydomos toliau išvardytos infekcinės ligos, jei jų sukėlėjas jautrus klaritromicinui:

viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos, pvz., ryklės ir prienosinių ančių uždegimas;

ūminis vidurinės ausies uždegimas;

apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis paūmėjęs bronchitas, plaučių uždegimas;

odos ir poodinio audinio infekcinės ligos, pvz., pūlinėlinė; plauko maišelio uždegimas, puraus ląstelyno uždegimas, pūlinys.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Klacid 125 mg/5 ml vartoti negalima:

jeigu yra alergija klaritromicinui ar kitiems makrolidų grupės antibiotikams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu vartojate terfenadino arba astemizolo (vaistus nuo šienligės arba alergijos), cisaprido (skrandžio sutrikimams gydyti), pimozido (psichoziniams sutrikimams gydyti)

jeigu vartojate tikagreloro, ranolazino, midazolamo ar kolchicino;

jeigu vartojate skalsių darinių (vaistai migrenai gydyti);

jeigu Jums yra hipokaliemija (sumažėjęs kalio kiekis kraujyje) arba širdies ritmo sutrikimas (virpėjimas);

jeigu vartojate vaistų padidėjusio cholesterolio kiekio mažinimui (pvz., lovastatino ar simvastatino);

jeigu Jums yra kepenų ir (arba) inkstų sutrikimų;

jeigu Jums arba Jūsų šeimos nariams yra buvę tam tikrų širdies būklių, dėl kurių gali kilti sunkių širdies ritmo sutrikimų (pailgėjusio QT intervalo sindromas).

Jeigu manote, kad bet kuri iš aukščiau išvardintų sąlygų Jums tinka, prieš vartodami klaritromicino, pasitarkite su gydytoju.

Kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, kurie Jums patars kokius vaistus Jūsų vaikas gali vartoti vietoje šių.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Klacid.

jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

jei Klacid vartojimo metu arba gydymą užbaigus, prasideda sunkus arba ilgalaikis viduriavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Viduriavimas gali prasidėti praėjus net keliems mėnesiams po gydymo Klacid.

Kiti vaistai ir Klacid

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardintų vaistų: flukonazolą arba itrakonazolą (sunkioms grybelinėms infekcijoms gydyti), ritonavirą, efavirenzą, nevirapiną, atazanavirą, zidovudiną, dideoksiinoziną, sakvinavirą ar etaviriną (ŽIV infekcijai gydyti), rifampiciną, rifabutiną ar rifapentiną (vaistai tuberkuliozei gydyti), antiaritminius vaistus (nenormaliam širdies ritmui gydyti), karbamazepiną, fenitoiną ar valproatą (vaistai epilepsijai gydyti), statinus, ypač lovastatiną ar simvastatiną (vaistai cholesterolio kiekiui mažinti), varfariną (kraujui skystinti), ergotaminą arba dihidroergotaminą (migrenai gydyti), fenobarbitalį (vaistas nuo priepuolių), sildenafilį, tadalafilį ar vardenafilį (vaistai erekcijos sutrikimams gydyti), teofiliną (kvėpavimui lengvinti), terfenadiną ar astemizolą (vaistai nuo šienligės ar alergijos), ciklosporiną (imuninės sistemos supresantas), pimozidą (psichiniams sutrikimams gydyti), takrolimuzą (vartojamą organų transplantacijos metu), metilprednizoloną (kortikosteroidas), tolterodiną (vartojamas esant šlapimo nelaikymo sutrikimams), alprazolamą, midazolamą ar triazolamą (raminamieji vaistai), jonažolės preparatus (depresijai gydyti), omeprazolą ar cisapridą (skrandžio sutrikimams gydyti), kolchiciną (podagrai gydyti), digoksiną, chinidiną ar dizopiramidą (vaistai širdžiai), cilostazolą (kraujotakai gerinti), vinblastiną (piktybiniams navikams gydyti), bet kurių beta laktaminių antibiotikų (tam tikros rūšies penicilino ir cefalosporino), insuliną, nateglinidą, pioglitazoną, repaglinidą ar roziglitazoną (diabetui gydyti), verapamilio, amlodipino ar diltiazemo (padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti) ir aminoglikozidus.

Klacid vartojimas su maistu ir gėrimais

Klacid galima vartoti nepriklausomai nuo valgio laiko.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininkui.Ar Klacid vartoti nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu saugu, nežinoma. Klaritromicinas patenka į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Klacid gali sukelti galvos svaigimą. Tai gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus

Klacid sudėtyje yra sacharozės ir ricinų aliejaus. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradedant vartoti šį vaistą. Ricinų aliejus gali dirginti skrandį ir sukelti viduriavimą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimas vaikams

Paprastai Klacid 125 mg/5 ml geriamąją suspensiją reikia vartoti 5–10 parų, priklausomai nuo infekcijos sunkumo ir ligonio būklės. Rekomenduojamas Klacid 125 mg/5 ml geriamosios suspensijos dozavimas pateikiamas lentelėje. Paprastai reikia vartoti po 7,5 mg/kg kūno svorio dozę du kartus per parą. Sunkioms ligoms gydyti skiriama iki 500 mg dukart per parą.

Paprastai Klacid 125 mg/5 ml suspensija vartojama taip, kaip nurodyta lentelėje.

Klacid 125 mg/5 ml dozė, atsižvelgiant į kūno svorį (kg)

Svoris (kg) Amžius (m.) Dozė (ml),2 kartus per parą, naudojant geriamąjį švirkštą Dozė (mg) du kartus per parą
8 - 11 1 - 2 2,5 ml 62,5
12 - 19 3 - 6 5,0 ml 125
20 - 29 7 - 9 7,5 ml 187,5
30 - 40 10 - 12 10,0 ml 250

Vaikai, kurie sveria mažiau kaip 8 kg, du kartus per parą turėtų gerti maždaug po 7,5 mg/kg kūno svorio dozę.

Dozavimas vaikams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jeigu Jūsų vaiko inkstų funkcija yra sutrikusi, gydytojas parinks Jums tinkamą dozę.

Klacid 125 mg/5 ml geriamosios suspensijos paruošimas

Į buteliuką su granulėmis reikia įpilti atitinkamą kiekį vandens (iki žymos  100 ml  arba  60 ml , esančios ant buteliuko, atitinkamai pagal pakuotės dydį) ir purtyti, kol visos granulės ištirps. Venkite grubaus ir / arba ilgo kratymo. Prieš kiekvieną vartojimą vėl suplakite, kad užtikrintumėte, jog suspensija tolygiai susimaišiusi. Klaritromicino koncentracija paruoštoje suspensijoje yra 125 mg/5 ml. Paruošta suspensija yra matinė, baltos arba balkšvos spalvos.

Prašome atidžiai laikytis šių nurodymų.

Prieš kiekvieną vartojimą paruoštą suspensiją (kaip paruošti suspensiją žr. aukščiau Klacid 125 mg/5 ml geriamosios suspensijos paruošimas“) supurtykite.

- Atsukite butelio dangtelį, sukdami jį prieš laikrodžio rodyklę (Pieš. 1).

- Iš kartoninės dėžutės išimkite buteliuką ir geriamąjį švirkštą (prie kurio yra pridėtas gaubtelis) bei įsitikinkite, kad stūmoklis yra nustumtas iki pat švirkšto cilindro apačios. Tokiu būdu oras, kuris galėtų būti švirkšto viduje, yra pašalinamas.

- Įstatykite gaubtelį į buteliuko angą (Pieš. 2).

- Įstatykite geriamąjį švirkštą į gaubtelį (Pieš. 3).

- Viena ranka laikydami butelį ir įstatytą geriamąjį švirkštą, kita ranka lėtai traukdami žemyn stūmoklį, pritraukite suspensijos į švirkšto vidų iki žymens mililitrais (ml) tiek, kiek Jums buvo skyręs Jūsų gydytojas (Pieš. 4).

- Tebelaikydami už švirkšto, geriamąjį švirkštą ištraukite iš gaubtelio.

- Geriamajame švirkšte esantį turinį galima tiesiogiai sušvirkšti vaikui į burną, stumiant stūmoklį žemyn ir tebelaikant švirkštą. Taip pat galima geriamojo švirkšto turinį išpilti į šaukštą, iš kurio Jūsų vaikas geria vaistus.

Išgėrus vaisto duokite vaikui užsigerti vandens. Suspensijoje yra granulių, kurių nereikėtų kramtyti, nes jų turinys kartaus skonio.

- Užsukite dangtelį ant buteliuko.

- Geriamąjį švirkštą išplaukite muilinu vandeniu ir gerai praskalaukite. Geriamąjį švirkštą laikydami po vandeniu, keletą kartų pastumkite stūmoklį į viršų, į apačią, kad įsitikintumėte, jog švirkšto cilindras (vidus) yra švarus. Laikykite geriamąjį švirkštą švarioje vietoje kartu su vaistu.

Jeigu manote, kad Klacid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Klacid dozę?

Jei netyčia išgėrėte daugiau Klacid nei Jums liepė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninės priėmimo skyrių pagalbos. Klacid perdozavimas gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus, tokius kaip vėmimas ir skrandžio skausmas.

Pamiršus pavartoti Klacid

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti užmirštą Klacid dozę.

Nustojus vartoti Klacid

Nenutraukite Klacid vartojimo, jei pasijutote geriau. Labai svarbu vaistą vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas, kitu atveju, liga gali atsinaujinti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnas (nuo >1/100 iki <1/10)

Vartojant Klacid gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, virškinimo sutrikimas, skrandžio skausmai ar viduriavimas. Be to, gali pasireikšti galvos skausmas, sąnarių ar raumenų skausmas ar raumeninio audinio sumažėjimas kepenų fermentų suaktyvėjimas (dažniausiai nesukelia jokių simptomų ir sunormalėja savaime), skonio sutrikimas.

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis)

Gali atsirasti aptirpimo ar dilgčiojimo pojūčiai, pasireikšti padidėjęs prakaitavimas, šaltkrėtis, bėrimas sąnarių, raumenų skausmas, raumeninio audinio sumažėjimas. Jeigu vartojant Klacid ar pabaigus vartoti gausiai viduriuojama ilgą laiką, išmatose atsiranda kraujo ar gleivių, nedelsdami susisiekite su gydytoju. Viduriavimas gali prasidėti praėjus net keliems mėnesiams po gydymo Klacid.

Infekcijos, tokios kaip skrandžio, žarnyno, makšties infekcijos, nosies uždegimas.

Klacid gali pabloginti sunkiosios miastenijos (būsena, kai raumenys tampa silpni ir lengvai pavargsta) simptomus šia liga jau sergantiems pacientams.

Jeigu Jūsų bendra savijauta yra bloga ar oda / akys pageltę, nedelsiant susisiekite su gydytoju.

Yra pranešimų apie inkstų funkcijos sutrikimus, įskaitant padidėjusį baltymų kiekį, kurie paprastai šalinami per inkstus, ir retais atvejais inkstų nepakankamumą. Atsitiktinai tiriant kraują gali būti nustatytas sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių kiekis.

Gali pasireikšti alerginės reakcijos, tokios kaip bėrimas. Taip pat gali pasunkėti kvėpavimas, pasireikšti apalpimas, veido ar ryklės patinimas. Tokiu atveju nedelsiant reikia kreiptis medicininės pagalbos. Alerginės reakcijos gali prasidėti nuo nesunkaus odos išbėrimo ir angioneurozinės edemos iki sunkesnių atvejų, kurie pasitaiko retai: gali atsirasti Stivenso ir Džonsono sindromas (sunkus susirgimas su burnos, lūpų ir odos išopėjimais) arba toksinė epidermio nekrolizė (sunkus susirgimas, kai lupasi oda).

Kai kuriems žmonėms, vartojusiems Klacid, pastebėta laikinų ar ilgalaikių uoslės ir (ar) skonio pojūčio sutrikimų. Klacid vartojimo dėl šių poveikių nutraukti nereikia. Labai retai gali pakisti dantų spalva, kurią stomatologas paprastai gali panaikinti specialiomis priemonėmis.

Vartojant Klacid gali patinti ar patamsėti liežuvis, atsirasti žaizdos burnoje ar prasidėti pienligė.

Gauta keletas pranešimų apie galvos svaigimą, orientacijos sutrikimą, spengimą ausyse, miego sutrikimus, haliucinacijas, nemalonius sapnus, maniją, sumišimą, pakitusį realybės jausmą, depresiją ir paniką. Šie poveikiai paprastai yra trumpalaikiai ir greitai praeina. Labai retais atvejais buvo pranešimų apie alpimus, dėl mažo cukraus kiekio kraujyje. Buvo pranešimų apie nuotaikos ir elgesio sutrikimus, kai kuriais atvejais paskirtas gydymas ligoninėje.

Taip pat retai pasitaiko širdies sutrikimai, kasos uždegimų atvejai ir traukuliai.

Karščiavimas, bėrimas ir kepenų, inkstų ar plaučių uždegimas gali pasireikšti dėl vaisto sukelto bėrimo su eozinofilija ir sisteminiais simptomais. Gali atsirasti pilvo skausmas ir rausvas odos bėrimas.

Vartojant Klacid gali atsirasti apkurtimas, kuris paprastai praeina, nutraukus gydymą.

Jeigu vartojate kolchiciną (vaistą podagrai gydyti), gydytojas gali Jus stebėti atidžiai tam, kad būtų išvengta rimtų komplikacijų, ypač senyvo amžiaus pacientams.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel.: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Paruoštą Klacid geriamąją suspensiją galima vartoti ne ilgiau kaip 14 parų.

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Klacid sudėtis

Veiklioji medžiaga yra klaritromicinas. 5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 125 mg klaritromicino. 1 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 25 mg klaritromicino.

Pagalbinės medžiagos yra karbomeras 974P, povidonas K90, hipromeliozės ftalatas, natūralusis ricinų aliejus, silicio dioksidas, sacharozė, ksantano lipai, vaisių punšo aromatinė medžiaga, kalio sorbatas, citrinų rūgštis, titano dioksidas (E171), maltodekstrinas.

Klacid išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos granulės geriamajai suspensijai ruošti 60 ml ir 100 ml DTPE buteliukuose. Pakuotėje yra geriamasis švirkštas.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

BGP Products SIA

Mūkusalas 101

Rīga LV 1004

Latvija

Gamintojas:

AbbVie S.r.l.

Via Pontina KM 52

Campoverde Di Aprilia 04010 - LT

Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Abbott Laboratories“Žalgirio g. 92, Vilnius, LT 09303, LietuvaTel. + 370 5 2051288

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-23

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Klacid gran. 125mg/5ml 100ml" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 436 Šiauliai Aido

Aido g.18, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.205 Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Nidos g. 3, Klaipėda
(8 46) 39 70 68
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.26 Kelmė
Visuomenės vaistinė
Šilingo g. 5, Kelmė
(8 620) 81 591
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.130 Vilnius
Visuomenės vaistinė
L.Asanavičiūtės g. 27a, Vilnius
(8 5) 24 58 439
Darbo laikas: I - V 07:30 - 20:00 VI 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.123 Vilnius
Visuomenės vaistinė
S.Dariaus ir S.Girėno g. 18, Vilnius
(8 5) 21 64 088
Darbo laikas: I - V 07:30 - 18:30 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 36min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.57, Utena
Visuomenės vaistinė
Aušros g. 78, Utena
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 09:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.190 Šilutė
Visuomenės vaistinė
Lietuvininkų g. 23/Gudobelių al. 2, Šilutė
(8 441) 54 731
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 09:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 6min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena