E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Klacid 250mg tabletės N10

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai
Pavadinimas: Klacid 250mg tabletės N10
Veikliosios medžiagos: Clarithromycin - 250mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Mylan Healthcare GmbH
ATC kodas J01FA09
Vidutinė kaina: 3,48 Eur (12,02 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Klacid yra makrolidų grupės antibiotikas. Jis stabdo bakterijų, sukeliančių infekcinę ligą, augimą ir dauginimąsi.

Klacid 250 mg plėvele dengtomis tabletėmis gydomos toliau išvardytos infekcinės ligos, jei jų sukėlėjas jautrus klaritromicinui:

viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos pvz., ryklės ir prienosinių ančių uždegimas;

apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos pvz., ūminis ar lėtinis paūmėjęs bronchitas, plaučių uždegimas;

odos ir poodinio audinio infekcinės ligos pvz., plauko maišelio uždegimas, puraus ląstelyno uždegimas, rožė;

su Helicobacter pylori infekcija susijusi opaligė.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Klacid vartoti negalima:

jeigu yra alergija klaritromicinui ar kitiems makrolidų grupės antibiotikams, pvz., eritromicinui arba azitromicinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu vartojate terfenadino arba astemizolo (vaistus nuo šienligės arba alergijos), cisaprido (skrandžio sutrikimams gydyti), pimozido (psichoziniams sutrikimams gydyti). Jų vartojant kartu su Klacid gali labai sutrikti širdies ritmas;

jeigu vartojate skalsių darinių (vaistai migrenai gydyti);

jeigu vartojate tikagreloro, ranolazino, midazolamo ar kolchicino;

jeigu Jums yra hipokalemija (sumažėjęs kalio kiekis kraujyje) arba širdies ritmo sutrikimas (virpėjimas);

jeigu vartojate vaistų padidėjusio cholesterolio kiekio mažinimui (pvz., lovastatino ar simvastatino);

jeigu Jums yra kepenų ir (arba) inkstų sutrikimų;

jeigu Jums arba Jūsų šeimos nariams yra buvę tam tikrų širdies būklių, dėl kurių gali kilti sunkių širdies ritmo sutrikimų (pailgėjusio QT intervalo sindromas).

Jeigu manote, kad bet kuri iš aukščiau išvardintų sąlygų Jums tinka, prieš vartodami klaritromicino, pasitarkite su gydytoju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Klacid:

jeigu esate nėščia ar arba krūtimi maitinate kūdikį (žr. skyrių “Nėštumas ir žindymo laikotarpis”).

jeigu vartojant Klacid ar pabaigus vartoti gausiai viduriuojama ilgą laiką, nedelsdami susisiekite su gydytoju. Viduriavimas gali prasidėti praėjus net keliems mėnesiams po gydymo Klacid.

Kiti vaistai ir Klacid

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardintų vaistų: flukonazolą arba itrakonazolą (sunkioms grybelinėms infekcijoms gydyti), ritonavirą, efavirenzą, nevirapiną, atazanavirą, zidovudiną, dideoksinoziną, sakvinavirą ar etraviriną (ŽIV infekcijai gydyti), rifampiciną, rifabutiną ar rifapentiną (vaistai tuberkuliozei gydyti), antiaritminius vaistus (nenormaliam širdies ritmui gydyti), karbamazepiną, fenitoiną ar valproatą (vaistai epilepsijai gydyti), statinus, ypač lovastatiną ar simvastatiną (cholesterolio kiekiui mažinti), varfariną (kraujui skystinti), ergotaminą arba dihidroertgotaminą (migrenai gydyti), fenobarbitalį (vaistas nuo priepuolių), sildenafilį, tadalafilį ar vardenafilį (vaistai erekcijos sutrikimams gydyti), teofiliną (kvėpavimui lengvinti), terfenadiną ar astemizolą (vaistai nuo šienligės ar alergijos), ciklosporiną (imuno supresantas), pimozidą (psichiniams sutrikimams gydyti), takrolimuzą (vartojamą organų transplantacijos metu), metilprednizoloną (kortikosteroidas), tolterodiną (vartojamas esant šlapimo nelaikymo sutrikimams), alprazolamą, midazolamą ar triazolamą (raminamieji vaistai), jonažolės preparatus (depresijai gydyti), omeprazolą ar cisapridą (skrandžio sutrikimams gydyti), kolchiciną (podagrai gydyti), digoksiną, chinidiną ar dizopiramidą (vaistai širdžiai), cilostazolą (kraujotakai gerinti), bet kuriuos beta laktaminius antibiotikus (tam tikros rūšies peniciliną ir cefalosporiną), vinblastiną (piktybiniams navikams gydyti), insuliną, nateglinidą, pioglitazoną, repaglinidą ar roziglitazoną (diabetui gydyti), verapamilį, amlodipiną ar diltiazemą (padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti) ir aminoglikozidus.

Klaritromicino ir geriamųjų kontraceptikų sąveikos nepastebėta.

Klacid vartojimas su maistu ir gėrimais

Klacid galima vartoti nepriklausomai nuo valgio laiko.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininkui.Ar Klacid vartoti nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu saugu, nežinoma. Klaritromicino patenka į žindamų gyvūnų ir moterų pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Klacid gali sukelti galvos svaigimą. Tai gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus

Klacid sudėtyje yra natrio

Vienoje tabletėje yra 0,148 mmol (arba 3,4 mg) natrio. Į tai turi atsižvelgti pacientai, kuriems natrio kiekis maiste kontroliuojamas.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kvėpavimo takų, ryklės ir prienosinių ančių, odos ir poodinio audinio infekcinės ligos

Suaugusieji, įskaitant senyvus, ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Įprastinė Klacid dozė suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams – dvi 250 mg tabletės per parą, vartojant vieną 250 mg tabletę ryte, o kitą - vakare (kas 12 valandų). Sunkiai sergantiems ligoniams gydytojas gali padidinti dozę iki dviejų tablečių po 500 mg kartą per parą.

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Šios tabletės netinka vaikams iki 12 metų. Vaikui gydytojas paskirs jam tinkamus vaistus.

H.pylori naikinimas suaugusiems žmonėms, sergantiems dvylikapirštės žarnos opalige

Suaugusieji

Helicobacter pylori gydymui yra keletas veiksmingų gydymo derinių, kur Klacid tabletės vartojamos kartu su vienu ar dviem kitais vaistais.

Galimi deriniai:

dvi Klacid 250 mg tabletės (500 mg) du kartus per parą irpo 30 mg lanzoprazolo du kartus per parą, ir dar po 1000 mg amoksicilino du kartus per parą vartojant 7-14 parų;

dvi Klacid 250 mg tabletės (500 mg), du kartus per parą, po 400 mg metronidazolo du kartus per parą, po 30 mg lanzoprazolo du kartus per parą vartojant 7 paras;

dvi Klacid 250 mg tabletės(500 mg) du kartus per parą kartu su 40 mg omeprazolo vieną kartą per parą, po 1000 mg amoksicilino du kartus per parą, arba po 400 mg metronidazolo du kartus per parą, vartojant 7 paras;

dvi Klacid 250 mg tabletės (500 mg) du kartus per parą ir po 20 mg omeprazolo kartą per parą, ir dar po 1000 mg amoksicilino du kartus per parą vartojant 10 parų.

Jums paskirtas gydymas gali būti šiek tiek kitoks nei išvardinti deriniai. Gydytojas nuspręs, kuri gydymo derinys Jums tinka geriausiai. Jeigu nesate tikri, kokias tabletes ir kiek laiko vartoti, pasitarkite su gydytoju.

Dozavimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Ligoniams, kurių inkstų funkcija sutrikusi paprastai dozės koreguoti nereikia, išskyrus tuos atvejus, kai sergama sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu. Gydytojas parinks Jums tinkamą dozę.

Ką daryti pavartojus per didelę Klacid dozę?

Jeigu Jūs atsitiktinai išgėrėte Klacid tablečių daugiau nei nurodė gydytojas, ar vaikas atsitiktinai nurijo keletą tablečių, būtina nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą. Perdozavus Klacid, gali atsirasti vėmimas ir skrandžio skausmas.

Pamiršus pavartoti Klacid

Jei pamiršote laiku išgerti Klacid tabletę, tai padarykite iškart, kai prisiminsite. Nevartokite per parą daugiau tablečių, negu paskyrė gydytojas. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Klacid

Nenutraukite Klacid vartojimo, jei pasijutote geriau. Labai svarbu vaistą vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas, kitu atveju, liga gali atsinaujinti.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažnas (nuo >1/100 iki <1/10)

Vartojant Klacid gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmai, virškinimo sutrikimai, viduriavimas; kepenų fermentų suaktyvėjimas (dažniausiai nesukelia jokių simptomų ir sunormalėja savaime); galvos skausmas, skonio sutrikimas.

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis)

Gali atsirasti aptirpimo ar dilgčiojimo pojūčiai, padidėjęs prakaitavimas, šaltkrėtis, pasireikšti sąnarių, raumenų skausmas, raumeninio audinio sumažėjimas. Klacid gali pabloginti sunkiosios miastenijos (būsena, kai raumenys tampa silpni ir lengvai pavargsta) simptomus šia liga jau sergantiems pacientams.

Jeigu vartojant Klacid ar pabaigus vartoti gausiai viduriuojama ilgą laiką, nedelsdami susisiekite su gydytoju. Viduriavimas gali prasidėti praėjus net keliems mėnesiams po gydymo Klacid.

Infekcijos, tokios kaip skrandžio, žarnyno, makšties infekcijos, nosies uždegimas.

Retais atvejais Klacid gali pabloginti geltos simptomus ar kitus sunkius kepenų bei tulžies funkcijų sutrikimus. Jeigu Jūsų bendra savijauta yra bloga ar oda/akys pageltę, pasirodo balkšvos išmatos ar tamsus šlapimas, nedelsiant susisiekite su gydytoju.

Yra pranešimų apie inkstų funkcijos sutrikimus, įskaitant padidėjusį baltymų kiekį, kurie paprastai šalinami per inkstus, ir retais atvejais inkstų nepakankamumas. Tiriant kraują gali būti nustatytas sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių kiekis.

Gali pasireikšti alerginės reakcijos, tokios kaip bėrimas; taip pat gali pasunkėti kvėpavimas, pasireikšti apalpimas, veido ar ryklės patinimas. Tokiu atveju nedelsiant reikia kreiptis medicininės pagalbos. Alerginės reakcijos gali prasidėti nuo nesunkaus odos išbėrimo ir angioneurozinės edemos iki sunkesnių atvejų, kurie pasitaiko retai: gali atsirasti Stivenso ir Džonsono sindromas (sunkus susirgimas su burnos, lūpų ir odos išopėjimais) arba toksinė epidermio nekrolizė (sunkus susirgimas, lupasi oda).

Kai kuriems žmonėms, vartojusiems Klacid, pastebėta laikinų ar ilgalaikių uoslės ir (ar) skonio pojūčio sutrikimų. Klacid vartojimo dėl šių poveikių nutraukti nereikia. Labai retai gali pakisti dantų spalva, kurią stomatologas paprastai gali panaikinti specialiomis priemonėmis.

Vartojant Klacid gali patinti ar patamsėti liežuvis, atsirasti žaizdos burnoje ar prasidėti pienligė.

Vartojant klaritromiciną, gali atsirasti apkurtimas, kuris paprastai būna laikinas ir praeina, nutraukus gydymą.

Gauta keletas pranešimų apie galvos svaigimą, orientacijos sutrikimą, spengimą ausyse, miego sutrikimus, haliucinacijas, nemalonius sapnus, maniją, konfūziją, pakitusį realybės suvokimą, depresiją ir paniką. Šie poveikiai paprastai yra trumpalaikiai ir greitai praeina. Labai retais atvejais buvo pranešimų apie alpimus, dėl mažo cukraus kiekio kraujyje. Buvo pranešta apie nuotaikos ir elgesio sutrikimus, kai kuriais atvejais paskirtas gydymas ligoninėje. Labai retais atvejais pasitaikė mėlynių atsiradimas ir sulėtėjęs kraujo krešėjimas susižeidus.

Taip pat retai pasitaiko širdies sutrikimai, kasos uždegimų atvejai ir traukuliai.

Karščiavimas, bėrimas ir kepenų, inkstų ar plaučių uždegimas gali pasireikšti dėl vaisto sukelto bėrimo su eozinofilija ir sisteminiais simptomais. Gali atsirasti pilvo skausmas ir rausvas odos bėrimas.

Jeigu vartojate kolchiciną (vaistą podagrai gydyti), gydytojas gali Jus stebėti atidžiai tam, kad būtų išvengta rimtų komplikacijų, ypač senyvo amžiaus pacientams.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelė po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Klacid sudėtis

Veiklioji medžiaga yra klaritromicinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 250 mg klaritromicino.

Pagalbinės medžiagos yra: kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, silicio dioksidas, povidonas, stearino rūgštis, magnio stearatas, talkas, hipromeliozė, hidroksipropilceliuliozė, propilenglikolis, sorbitano monooleatas, titano dioksidas (E 171), sorbo rūgštis, vanilinas, chinolino geltonasis (E104).

Klacid išvaizda ir kiekis pakuotėje

Klacid 250 mg plėvele dengtos tabletės yra ovalios, gelsvos spalvos. Pakuotėje yra 10 plėvele dengtų tablečių nepermatomoje lizdinėje plokštelėje.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

BGP Products SIA

Mūkusalas 101

Rīga LV 1004

Latvija

Gamintojas:

AbbVie S.r.l.

S.R. 148 Pontina km 52 snc

04010 Campoverde di Aprilia

Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB “Abbott Laboratories“Žalgirio g. 92, Vilnius, LT 09303, LietuvaTel. + 370 5 2051288

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-23

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Klacid 250mg tabletės N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 293 Vilnius Sirokomlės

V.Sirokomlės g. 8, Vilnius
(8 697) 05 293 Skambinti
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Acus vaistinės, UAB filialas Mažeikiai Basanavičiaus 22
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 22, Mažeikiai
(8 443) 90 350
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 18min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.213, Joniškis
Visuomenės vaistinė
Upytės g. 19, Joniškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 17:00 VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 18min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.266, Vilnius

Ukmergės g. 223, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 18min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 364 Linkuva

Varpo g.10, Linkuva
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 408 Pasvalys Geležinkeliečių

Geležinkeliečių g. 70, Pasvalys
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 428 Grigiškės

Mokyklos g.10, Grigiškės
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.189 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 369, Kaunas
(8 37) 31 19 38
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 18min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Pagalbos vaistinė, UAB fil. Nr.135
Visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 31, Kaunas
(8 37) 75 90 90
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 18min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.164, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gabijos g. 30, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI 09:00 - 19:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 18min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena