E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Halcion 0,25mg tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Halcion 0,25mg tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Triazolam - 0,25µg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Pfizer
ATC kodas N05CD05
Vidutinė kaina: 8,66 Eur (29,9 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Halcion sudėtyje yra triazolamo – benzodiazepinų grupės migdomosios medžiagos. Migdomasis poveikis pasireiškia greitai (po 1530 min.). Triazolamas yra palyginti trumpai veikiantis benzodiazepinas.

Halcion vartojamas trumpalaikiam nemigos gydymui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Halcion vartoti negalima:

- jeigu yra alergija benzodiazepinams, veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu sergate sunkiąja miastenija (raumenų liga);

- jeigu yra sunkus kvėpavimo nepakankamumas;

- jeigu yra miego apnėjos sindromas (miegant būna kvėpavimo sustojimo epizodų);

- jeigu yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas;

- jeigu vartojate vaistų nuo grybelių sukeltų infekcinių ligų (ketokonazolo, itrakonazolo), depresijos (nefazodono) ar ŽIV sukeltų ligų (efavirenzo ar vadinamųjų ŽIV proteazės inhibitorių, pvz., ritonaviro).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Halcion.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, sergantiems sunkiu kvėpavimo funkcijos nepakankamumu arba miego apnėja, šis vaistas skiriamas atsargiai. Retais atvejais gauta pranešimų apie kvėpavimo slopinimo ir apnėjos atvejus pacientams, kurių kvėpavimo funkcija sutrikusi.

Atsargiai šio vaisto būtina vartoti ligoniams, anksčiau piktnaudžiavusiems alkoholiu, vaistais ar narkotikais.

Migdomasis ilgai vartojamo Halcion poveikis gali šiek tiek susilpnėti.

Ilgai vartojami benzodiazepinai, įskaitan Halcion, gali sukelti fizinę ir psichinę priklausomybę. Jos pavojus padidėja šį vaistą (kaip ir kitus benzodiazepinus) vartojant didelėmis dozėmis ir ilgai. Šis pavojus yra dar didesnis asmenims, kurie piktnaudžiauja ar anksčiau piktnaudžiavo alkoholiu, vaistais arba narkotikais.

Staigus gydymo Halcion nutraukimas gali sukelti nutraukimo simptomų. Gali pradėti skaudėti galvą ir raumenis, atsirasti nerimas, įtampa, nenustygstamumas, sumišimas ir irzlumas. Sunkiais atvejais gali atsirasti tokių simptomų: aplinkos ar savęs suvokimo pokytis, klausos sustiprėjimas, galūnių tirpimas ir dilgčiojimas, padidėjęs jautrumas šviesai, garsui ir fiziniam kontaktui, haliucinacijos ar traukuliai.

Po gydymo Halcion gali atsirasti atoveiksmio nemiga, t. y. laikinas sindromas, kai nutraukus gydymą pasireiškia nemiga, kuri būna sunkesnė nei prieš benzodiazepino vartojimą. Kartu gali atsirasti kitokių reakcijų, įskaitant nuotaikos pokytį, nerimą, miego sutrikimą ir nenustygstamumą. Nutraukiant gydymą Halcion dozę rekomenduojama mažinti laipsniškai.

Benzodiazepinai depresijos nesukelia, tačiau, juos vartojant, gali pasireikšti depresija su mintimis apie savižudybę ir net mėginimais nusižudyti, arba be jų. Taip atsitinka retai ir nenumatomai. Jeigu yra depresinio sutrikimo požymių ir simptomų arba minčių apie savižudybę, gydytojui apie tai reikia pasakyti prieš Halcion vartojimą.

Visi benzodiazepinai, įskaitant Halcion, gali laikinai sutrikdyti atmintį (sukelti amneziją). Toks poveikis dažniausiai pasireiškia po vaisto suvartojimo praėjus kelioms valandoms. Tam, kad būtų sumažinta atminties sutrikimo rizika, turite būti tikras, kad galėsite netrukdomas miegoti 78 val.

Gauta duomenų, kad vartojant benzodiazepinų gali atsirasti tokių reakcijų kaip nenustygstamumas, baimingas susijaudinimas, irzlumas, agresyvumas, manija, įniršis, košmariški sapnai, haliucinacijos, psichozės, nederamas elgesys ar kitokie elgesio sutrikimai. Tokiu atveju būtina nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Vaikams ir senyviems žmonėms tokio poveikio rizika yra didesnė.

Pacientams, kurie po raminančių-migdančių vaistų, įskaitant triazolamą, pavartojimo nepilnai atsibudo, nustatyta su miegojimo elgsena susijusių reiškinių derinių, pavyzdžiui, “miegojimas vairuojant” (t. y., vairavimas nepilnai atsibudus po raminančių-migdančių vaistų pavartojimo, pasireiškiant įvykio užmiršimui). Tokių ar kitokių su miegojimo elgsena susijusių reiškinių derinių gali pasireikšti vartojant gydomąsias raminančių-migdančių vaistų, įskaitant triazolamo, dozes. Papildomas alkoholio ir kitokių centrinę nervų sistemą slopinančių preparatų vartojimas bei didesnių už didžiausią rekomenduojamą vaisto dozių vartojimas didina tokių elgsenos sutrikimų pasireiškimo riziką.

Atsargiai šio vaisto būtina vartoti senyviems ir nusilpusiems pacientams.

Kad būtų mažesnis per didelio raminamojo poveikio, galvos svaigimo ir koordinacijos sutrikimų pavojus, rekomenduojama pradinė dozė senyviems ir (arba) nusilpusiems pacientams yra 0,125 mg (kitiems suaugusiems žmonėms – 0,25 mg).

Halcion gali sukelti sunkių alerginių reakcijų (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Vaikams ir paaugliams

Nenustatyta, ar saugu ir veiksminga vartoti triazolamo jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir jaunuoliams.

Kiti vaistai ir Halcion

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jeigu vartojate toliau išvardytų vaistų.

- Vaistų nuo grybelių sukeltų ligų (ketokonazolo, itrakonazolo).

- Antidepresantų (pvz., nefazodono, fluvoksamino, sertralino, paroksetino).

- Cimetidino (vaisto nuo opaligės ir gastroezofaginio refliukso ligos).

- Makrolidų grupės antibiotikų (pvz., eritromicino, klaritromicino, troleandomicino).

- Izoniazido ar rimfampicino (vaistų, kuriais gydoma tuberkuliozė).

- Kalcio kanalų blokatorių (pvz., diltiazemo ar verapamilio, kuriais gydomos širdies ligos).

- Geriamųjų kontraceptikų.

- Imatinibo (juo gydomas kraujo vėžys).

- Karbamazepino (jo vartojama sergant epilepsija, pasireiškus trišakio nervo dirginimo sukeltam skausmui bei sergant kai kuriomis kitomis nervų ligomis).

- Vaistų, kuriais gydomi ŽIV infekuoti ligoniai (pvz., ritonaviro ar efavirenzo).

- Aprepitanto (vaisto nuo pykinimo ir vėmimo).

- Vaistų nuo psichikos sutrikimų (neuroleptikų).

- Migdomųjų, nerimą šalinančių ir raminamąjį poveikį sukeliančių vaistų.

- Labai stiprių vaistų nuo skausmo (narkotinių analgetikų, pvz., morfino, fentanilio).

- Anestezijai sukelti vartojamų preparatų.

- Antihistamininių preparatų (jų vartojama pasireiškus alergijai).

Halcion vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Kartu su benzodiazepinais vartojant alkoholį, poveikis sumuojasi.

Gydymo Halcion metu nerekomenduojama gerti greipfrutų sulčių, kadangi gali sustiprėti vaisto poveikis.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ar saugu vartoti triazolamą nėštumo laikotarpiu, nenustatyta. Dėl to, jeigu Halcion vartoja vaisinga moteris, kuri nutaria pastoti arba įtaria pastojusi, ji turėtų pasikonsultuoti su gydytoju dėl šio vaisto vartojimo nutraukimo.

Halcion žindymo laikotarpiu vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gydymo Halcion metu vairuoti ir valdyti mechanizmus galima tik tada, kai paaiškės, kad dienos metu neapima mieguistumas ir nesvaigsta galva.

Halcion sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Halcion būtina vartoti kiek įmanoma trumpiau, be to, būtina vartoti mažiausią veiksmingą dozę. Paprastai gydymas trunka ne daugiau kaip 7 - 10 dienų. Kokią Halcion dozę ir kiek laiko vartoti, pasakys gydytojas.

Daugumai suaugusiųjų rekomenduojama prieš miegą geriama dozė yra 250 mikrogramų, tačiau kai kuriems gali pakakti 125 mikrogramų dozės. Maksimalią 500 mikrogramų dozę galima vartoti tik tais atvejais, kai mažesnės dozės neveiksmingos.

Senyviems ir nusilpusiems žmonėms bei pacientams, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi, paprastai rekomenduojama vartoti mažesnę dozę. Tikslią dozę nurodys gydytojas.

Jeigu manote, kad Halcion veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Halcion dozę

Halcion tablečių perdozavimas gali pasireikšti mieguistumu, sumišimu, koordinacijos sutrikimais, neaiškia kalba ir galiausiai – koma. Buvo atvejų, kai, perdozavus Halcion, susilpnėjo kvėpavimas, ištiko apnėja (kvėpavimo sustojimas), kartais prasidėjo traukuliai.

Kaip ir perdozavus kitų vaistų, reikėtų stebėti kvėpavimą, pulsą ir kraujospūdį, prireikus imtis bendrųjų priemonių šioms funkcijoms palaikyti. Dializės reikšmė nenustatyta.

Gydydamas tyčinį apsinuodijimą, gydytojas visada turėtų atsižvelgti į tai, kad pacientas galėjo pavartoti ir ne vieną vaistą.

Pamiršus pavartoti Halcion

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Halcion

Buvo atvejų, kai pacientams, staiga nutraukusiems ilgalaikį kasdienį Halcion vartojimą, pasireiškė nutraukimo simptomų, įskaitant traukulius.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1 000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Dažnai

Labai stiprus mieguistumas, galvos svaigimas, judesių koordinavimo sutrikimas, galvos skausmas.

Nedažnai

Sumišimas, nemiga, atminties sutrikimas, regos sutrikimas.

Retai

Išbėrimas, miastenija (raumenų silpnumu pasireiškiantis sutrikimas).

Dažnis nežinomas

Sunki alerginė reakcija (anafilaksinis šokas, anafilaktoidinė reakcija), angioneurozinė edema (staigus veido, lūpų, liežuvio ir gerklės patinimas), alerginis patinimas, padidėjęs jautrumas, agresija, haliucinacijos, somnambulizmas, atminties sutrikimas (anterogradinė amnezija), nenustygstamumas, baimingas susijaudinimas, irzlumas, manija, įniršis, košmariški sapnai, psichozė, netinkamas elgesys, alpulys, raminamasis poveikis, sąmonės priblėsimas, kalbos sutrikimas, dėmesio sutrikimas, skonio pojūčio sutrikimas, kvėpavimo slopinimas (ligoniams, kurių kvėpavimo funkcija sutrikusi), lytinio potraukio pokytis, griuvimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.“


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Halcion sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra triazolamas. Kiekvienoje tabletėje yra 250 mikrogramų triazolamo.

- Pagalbinės medžiagos yra: laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis silicio dioksidas, natrio dokuzatas, natrio benzoatas (E 212), magnio stearatas, krakmolas, FD ir C mėlynas aliumininis dažalas Nr. 2.

Halcion išvaizda ir kiekis pakuotėje

Halcion tabletė yra mėlyna, elipsės formos tabletė su laužimo vagele vienoje tabletės pusėje.

Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

Pakuotėje yra 10 arba 30 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Pfizer Europe MA EEIG

Ramsgate Road, Sandwich, Kent CT13 9NJ

Jungtinė Karalystė

Gamintojai

Pfizer Manufacturing Belgium N.V.Rijksweg 122870 PuursBelgija Pfizer Italia S. r.l.Localita Marino del Tronto63100 Ascoli Piceno (AP)Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Pfizer Luxembourg SARL, Filialas LietuvojeGoštauto 40ALT01112 VilniusTel. +370 5 251 40 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-04-06

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Halcion 0,25mg tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.230, Kazlų Rūda
Visuomenės vaistinė
M.Valančiaus g. 7, Kazlų Rūda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 48min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.235, Plungė
Visuomenės vaistinė
J.Tumo-Vaižganto g. 81, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 48min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Universiteto vaistinė, UAB filialas Antakalnio 124
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Antakalnio g. 124, Vilnius
(8 5) 23 46 132
Darbo laikas: I - V 07:00 - 20:00 VI 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 48min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 326 Telšiai Masčio 3

Masčio g. 3, Telšiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 402 Raseiniai Žemaitės

Žemaitės g. 8, Raseiniai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 399 Šiauliai Tilžės 128

Tilžės g. 128, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.282 Raseiniai

Vilniaus g. 93, Raseiniai
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.215, Marijampolė
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 3, Marijampolė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 48min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 127 Ukmergė Anykščių g. 4
Visuomenės vaistinė
Anykščių g. 4, Ukmergė
(8 340) 63 480
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 48min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 8 Vilnius Architektų 43
Visuomenės vaistinė
Architektų g. 43/Erfurto g. 31, Vilnius
(8 5) 27 06 263
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 48min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena