E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Gliukozė Fresenius infuzinis tirpalas 50mg/ml 500ml N20

Kraują ir kraujodaros sistemą veikiantys vaistai >  Plazmos pakaitalai ir infuziniai tirpalai
Pavadinimas: Gliukozė Fresenius infuzinis tirpalas 50mg/ml 500ml N20
Veikliosios medžiagos: Gliukozė, bevandenė - 50g
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Fresenius Kabi
ATC kodas B05CX01
Vidutinė kaina: 15,27 Eur (52,72 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Gliukozė organizme greitai metabolizuojama. Ją vartojant, padidėja gliukozės koncentracija kraujyje, ląstelės aprūpinamos energija. Gliukozė mažina baltymų skaidymąsi ir neigiamą azoto pusiausvyrą, skatina susidaryti glikogeną, apsaugo nuo ketozės arba ją sumažina.

1 g gliukozės atitinka 17,1 kJ (4 kcal).

Gliukozė metabolizuojama iki anglies dioksido ir vandens. Todėl, vartojant gliukozės tirpalą, organizmas aprūpinamas ekvivalentišku kiekiu vandens. Gliukozės infuzija skatina diurezę, kuri priklauso nuo suvartoto tirpalo kiekio ir ligonio klinikinės būklės.

Gliukozės Fresenius 5  infuzinis tirpalas vartojamas toliau išvardytais atvejais.

Skysčių netekimui šalinti hipertoninės dehidracijos atveju.

Kartu su kalcio druskų ir natrio vandenilio karbonato tirpalais – hiperkaliemijai (padidėjusiai kalio koncentracijai kraujyje) šalinti.

Ketoacidozei gydyti (kartu su insulinu).

Suderinamiems su gliukozės infuziniu tirpalu vaistams, vartojamiems į veną, skiesti ar jų tirpalams gaminti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Glucose Fresenius 5 infuzinį tirpalą vartoti negalima:

jeigu yra hiperglikemija;

jeigu yra hipokaliemija;

jeigu yra hiperlaktatemija;

jeigu yra hiperhidracija;

jeigu yra hipotoninė dehidracija.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 jei vartojamos ilgalaikės gliukozės tirpalo infuzijos, gydytojas nuolat seka ligonio klinikinę būklę, tiria skysčių balanso kitimus, elektrolitų kiekį kraujyje, rūgščių ir šarmų pusiausvyrą;

 gliukozės tirpalai atsargiai skiriami ligoniams, sergantiems klinikiniais metodais nenustatomu cukriniu diabetu ir asmenims, netoleruojantiems gliukozės;

 gliukozės tirpalai, švirkščiami į veną, gali sukelti hipokaliemiją (kalio koncentracijos sumažėjimą kraujyje), hipofosfatemiją (fosfatų koncentracijos sumažėjimą kraujyje) ir hipomagnezemiją (magnio koncentracijos sumažėjimą kraujyje);

 ilgalaikės 5  gliukozės tirpalo infuzijos gali padidinti neląstelinio skysčio tūrį ir sukelti intoksikaciją (apsinuodijimą) vandeniu. Dėl to ypač atidžiai yra stebimi pacientai, kuriems sutrikusi širdies, plaučių ar inkstų veikla (sumažėjęs šlapimo kiekis arba jis visiškai neišsiskiria).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoja arba vaistininku.

Nėščioms moterims 5 % gliukozės infuzinius tirpalus vartoti galima.

Krūtimi kūdikį maitinančioms moterims 5 % gliukozės infuzinius tirpalus vartoti galima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Glucose Fresenius 5 % infuzinis tirpalas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Gliukozės tirpalai švirkščiami į veną.

Informacinio lapelio pabaigoje pateikiama informacija, skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gali pasireikšti toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dėl prastos intraveninių sistemų kokybės ar tirpalo švirkštimo technikos gali pasireikšti karščiavimas, uždegimas injekcijos vietoje, venų trombozė arba flebitas (venos uždegimas), besiplečiantis nuo injekcijos vietos, ir ekstravazacija (kraujo ar limfos išėjimas iš gyslų).

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Jei infuzijos greitis viršija 0,5 g/kg/val., gali atsirasti hiperglikemija (kraujyje padidėja gliukozės koncentracija) ir glikozurija (šlapime atsiranda cukraus). Nenustačius laiku šios būklės, gali sutrikti sąmonė, atsirasti dehidracija (netenkama skysčių), hiperosmoliarinė (labai padidėjęs osmotinis slėgis) koma ir ligonį gali ištikti mirtis.

Ilgai vartojant 5  infuzinio gliukozės tirpalo, sutrinka skysčio ir rūgščių bei šarmų pusiausvyra, organizme sumažėja elektrolitų koncentracija (pvz., pasireiškia hipokaliemija, hipomagnezemija, hipofosfatemija), gali atsirasti periferinių edemų (pabrinkimų).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.“


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Vienkartiniai stikliniai buteliukai, polipropileno maišeliai, vienkartiniai poliolefino maišeliai Freeflex bei vienkartiniai poliolefino maišeliai Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai injekcinės adatos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Polietileno arba polietileno su EuroCap dangteliais buteliukai, polipropileno buteliukai su dangteliais KabiClear

Negalima užšaldyti.

Pirmą kartą atidarius talpyklę ir laikantis visų aseptikos reikalavimų, tirpalo tinkamumo laikas yra 12 valandų.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra bevandenė gliukozė. 1 ml tirpalo yra 50 mg bevandenės gliukozės (monohidrato pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos yra injekcinis vanduo,vandenilio hidrochlorido rūgštis, natrio hidroksidas.

Tirpalo osmoliališkumas yra maždaug 300 mosmol/kg. Tirpalo energinė vertė yra 840 kJ/l (200 kcal/l)

Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

Infuzinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis.

Pakuotė ir jos turinys

Viename vienkartiniame stikliniame buteliuke yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių stiklinių buteliukų.

Viename vienkartiniame polietileno buteliuke yra 250 ml arba 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 22 vienkartiniai polietileno buteliukai.

Viename vienkartiniame polietileno buteliuke su EuroCap dangteliu yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 40 vienkartinių polietileno buteliukų.

Viename vienkartiniame polietileno buteliuke su EuroCap dangteliu yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių polietileno buteliukų.

Viename vienkartiniame polietileno buteliuke su EuroCap dangteliu yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių polietileno buteliukų.

Viename vienkartiniame polietileno buteliuke su EuroCap dangteliu yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 10 vienkartinių polietileno buteliukų.

Viename vienkartiniame polipropileno buteliuke su dangteliu KabiClear yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 40 vienkartinių polipropileno buteliukų.

Viename vienkartiniame polipropileno buteliuke su dangteliu KabiClear yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 vienkartinių polipropileno buteliukų.

Viename vienkartiniame polipropileno buteliuke su dangteliu KabiClear yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių polipropileno buteliukų.

Viename vienkartiniame polipropileno buteliuke su dangteliu KabiClear yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 10 vienkartinių polipropileno buteliukų.

Viename vienkartiniame polipropileno maišelyje yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 10 vienkartinių polipropileno maišelių.

Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex arba viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai injekcinės adatos, yra 50 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 60 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex.

Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex arba viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai injekcinės adatos, yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 50 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex.

Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex arba viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai injekcinės adatos, yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 30 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex.

Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex arba viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai injekcinės adatos, yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex.

Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex arba viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai injekcinės adatos, yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 10 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex.

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registruotojo atstovas.

Registruotojas

Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 134

02-305 Warszawa

Lenkija

Gamintojas

Fresenius Kabi Polska Sp.zo.o

ul. Sienkiewicza 25

99-300 Kutno

Lenkija

(stikliniams buteliukams, polietileno buteliukams, polietileno buteliukams su EuroCap dangteliu, polipropileno buteliukams su dangteliu KabiClear, polipropileno maišeliams)

Fresenius Kabi Italia S.p.A.

Via Camagre, nº41/43

Isola della Scala Verone

Italija

(polietileno buteliukams su EuroCap dangteliu)

Fresenius Kabi France

6, Rue du Rempart

B.P. 611

27400 Louviers Cedex

Prancūzija

Fresenius Kabi Deutschland GmbH

Werk Friedberg

Freseniusstraße 1

D-61169 Friedberg,

Vokietija

(poliolefino maišeliams Freeflex ir poliolefino maišeliams Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai injekcinės adatos )

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB "Fresenius Kabi Baltics"

Olimpiečių g. 1A-22, LT-09200, Vilnius

Lietuva

Tel. +370 52609169

Faksas +370 526 08 696

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-08-15

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

Vartojimo instrukcija

Hipertoninius gliukozės tirpalus rekomenduojama infuzuoti į centrinę veną. Jeigu 5 % infuzinis gliukozės tirpalas švirkščiamas į periferinę veną, tai rekomenduotina švirkšti į didžiąsias rankos venas ir kasdieną keisti injekcijos vietą.

Dozė priklauso nuo ligonio amžiaus, kūno svorio, klinikinės būklės, skysčių, elektrolitų, rūgščių ir šarmų pusiausvyros.

Pacientui, sveriančiam 70 kg, rekomenduojamas maksimalus infuzijos greitis - maždaug 3 ml/kg/val. Vadinasi, tokiam pacientui per valandą suleidžiama 210 ml ( 10,5 g) 5 gliukozės tirpalo. Didžiausia gliukozės paros dozė 30 – 40 ml/kg kūno svorio (1,5 – 2 g gliukozės/kg kūno svorio).

Rekomenduojama maksimali 5% infuzinio gliukozės tirpalo dozė suaugusiems žmonėms – 40 ml/kg kūno svorio per parą (iki 3000 ml), maksimalus infuzijos greitis – 360 ml/val.

Netekus daug skysčių ir angliavandenių, rekomenduojamos dozės yra tokios:

kūdikiams ir vaikams:

0-10 kg kūno svorio 100 ml/kg kūno svorio per 24 val.;

10-20 kg kūno svorio 1000 ml + 50 ml/kg kūno svorio virš 10 kg kūno svorio per 24 val.;

> 20 kg kūno svorio 1500 ml + 20 ml/kg kūno svorio virš 20 kg kūno svorio per 24 val.

Infuzijos suleidimo greitis priklauso nuo ligonio klinikinės būklės.

Jei įvyko galvos smegenų trauma, atsirado intrakranijinių kraujosruvų, padidėjo intrakraninjinis spaudimas ar ištiko išeminis insultas, 5 % gliukozės tirpalas nevartotinas, kadangi gali sunkinti smegenų pažeidimą.

Pavartojus per didelę Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo dozę: preparato vartojant nurodytomis dozėmis perdozavimas neįtikėtinas. Tačiau sergant kai kuriomis ligomis galimas skysčių netoleravimas, todėl gliukozės tirpalų reikia infuzuoti atsargiai.

Jei 5 infuzinio gliukozės tirpalo perdozuojama, organizme kaupiasi skysčių perteklius, atsiranda edemų, gali pasireikšti kraujotakos nepakankamumas. Nenustačius laiku šios būklės, dėl hiperglikemijos ir glikozurijos gali sutrikti sąmonė, atsirasti dehidracija, hiperosmoliarinė koma ir ligonį gali ištikti mirtis.

Gydoma tinkamomis priemonėmis, pvz., mažinamas infuzijos greitis ir injekuojama insulino, sunormalinamas elektrolitų balanso sutrikimas bei skysčių perteklius."Gliukozė Fresenius infuzinis tirpalas 50mg/ml 500ml N20" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Rovifarma vaistinė, UAB
Visuomenės vaistinė
Liepojos g. 49, Klaipėda
(8 46) 38 53 89
Darbo laikas: I - V 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.42 Rokiškis
Visuomenės vaistinė
Nepriklausomybės g. 26-2, Rokiškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Žvejų vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Naikupės g. 14, Klaipėda
(8 46) 34 61 02
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.149 Kelmė
Visuomenės vaistinė
Vytauto Didžiojo g. 80, Kelmė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.151 Daugai
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 5, Daugai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.147 Raguva
Visuomenės vaistinė
Laisvės g. 10, Raguva
(8 45) 59 14 38
Darbo laikas: I - V 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Asfarma vaistinė, UAB filialas Užventis
Visuomenės vaistinė
Vilties g. 1, Užventis
(8 427) 68 191
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.17, Rudamina
Visuomenės vaistinė
Gamyklos g. 26, Rudamina
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.100, Raseiniai
Visuomenės vaistinė
Vytauto Didžiojo g. 2, Raseiniai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena