E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Fulsed 5mg/ml injekcinis tirpalas N10

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Fulsed 5mg/ml injekcinis tirpalas N10
Veikliosios medžiagos: Midazolam - 5mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Ranbaxy
ATC kodas N05CD08
Vidutinė kaina: 5,72 Eur (19,75 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Šis vaistinis preparatas priskiriamas vaistų grupei, žinomų kaip benzodiazepinai. Tai – trumpai veikiantis vaistas, kuris vartojamas raminamajam poveikiui (ramybės, mieguistumo arba miego būsenai) sukelti ir nerimui, raumenų įtampai bei spazmams palengvinti.

Šis vaistas vartojamas nuraminimui, išliekant sąmonei, ir anestezijai (nejautrai) sukelti diagnostinių tyrimų ir gydomųjų procedūrų metu. Tinka suaugusiesiems ir vaikams. Jis taip pat vartojamas premedikacijai, t.y. pacientams nuraminti prieš gydymo procedūras, taip pat pacientų raminimui intensyviosios terapijos skyriuose.

Suaugusiesiems anestezijai palaikyti Fulsed gali būti derinamas su kitais vaistais, kurie vartojami anestezijai sukelti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

FULSED vartoti negalima:

jeigu jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) midazolamui, kitiems benzodiazepinams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu Jums sutrikęs kvėpavimas arba jeigu yra ūminis kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, o Jums reikėtų sukelti ramybės ar mieguistumo būseną, kurios metu liekate sąmoningas.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš vartodami FULSED įspėkite gydytoją ar slaugytoją, jeigu:

Jums daugiau nei 60 metų;

Jus kamuoja ilgai trunkanti liga, pvz., esant sutrikusiai inkstų arba kvėpavimo funkcijai, kepenų ar širdies veiklai;

sergate liga, kuri sukelia didelio silpnumo, išsekimo, jėgų stokos pojūtį;

sergate raumenų silpnumą sukeliančia liga, kuri vadinama „sunkiaja miastenija“;

esate kada nors piktnaudžiavęs alkoholiniais gėrimais;

esate kada nors piktnaudžiavęs vaistais ir (arba) narkotikais;

vartojate bet kokių kitų vaistų, įskaitant tuos, kurių nepaskyrė gydytojas (žr. skyrelį „Kitų vaistų vartojimas“);

esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia.

Jei priskiriate sau bent vieną punktą (arba dėl to abejojate), prieš vartodami FULSED pasikonsultuokite su gydytoju ar slaugytoja.

Jei raminamasis poveikis sukeliamas sąmoningam pacientui, kurio kvėpavimo funkcija sutrikusi, būtinas ypatingas atsargumas.

Jeigu šio vaisto ruošiamasi duoti Jūsų vaikui, pasikalbėkite su gydytoju arba slaugytoja, jeigu bet kuris aukščiau išvardytas punktas tinka Jūsų vaikui.

Tai ypač svarbu pasakyti gydytojui ar slaugytojai, jeigu Jūsų vaikas serga širdies ar plaučių liga.

Jeigu midazolamo vartojama pakankamai ilgai, gali išsivystyti fizinė priklausomybė nuo midazolamo. Staiga nutraukus gydymą po ilgalaikio vartojimo gali sukelti nutraukimo (abstinencijos) simptomus - galvos skausmą, raumenų skausmą, nerimą, įtampą, neramumą, sumišimą, dirglumą, nemigą, nuotaikų kaitą, haliucinacijas ir traukulius. Taigi, jūsų gydytojas dozę turėtų mažinti pamažu iki gydymo midazolamu pabaigos.

Dėl skirtingo individualaus jautrumo midazolamui, pavartojus šio vaisto būtina stebėti pacientą, dėl galimo nepageidaujamo vaisto poveikio pasireiškimo. Ilgai vartojant midazolamo, gali sumažėti midazolamo veiksmingumas.

Paradoksinė reakcija

Kai kuriems pacientams vietoj raminančio midazolamas gali sukelti priešingą – t.y. stimuliuojantį poveikį. Jis pasireiškia, kai midazolamo skiriamas per greitai ar paskirta dozė yra per didelė. Tai vadinama paradoksinė reakcija, gali atsirasti sujaudinimas, raumenų trūkčiojimas, drebulys, traukuliai, per didelis aktyvumas, priešiškumas, pykčio protrūkiai, agresija ir prievarta.

Vaikams

Jaunesniems nei 6 mėnesių amžiaus pacientams ypatingai atidžiai turi būti dozuojamas midazolamas dėl galimo nepageidaujamo poveikio, ypač dėl kvėpavimo funkcijos slopinimo.

Neišnešioti naujagimiai ir kiti naujagimiai

Tai ypatingos rizikos grupės pacientai dėl galimų nepageidaujamų reakcijų - kvėpavimo sustojimas ar kraujotakos sutrikimo išsivystymo. Jiems midazolamo skiriama tik tais atvejais, jei gydantis gydytojas nusprendžia, kad tai yra būtina ir bus skiriamos galimos mažiausios veiksmingos vaistinio preparato dozės. Labai atidžiai turi būti kontroliuojamos kvėpavimo ir kraujotakos funkcijos.

Kiti vaistai ir FULSED

Jeigu šiuo metu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir vaistažolių preparatus, įspėkite gydytoją arba slaugytoją prieš pradėdami vartoti FULSED. Tai svarbu, nes FULSED gali turėti įtakos kai kurių kitų vaistų poveikiui. Be to kai kurie kiti vaistai gali turėti įtakos FULSED veiksmingumui.

Jei vartojate bet kurį žemiau išvardintų vaistų, prieš pradėdami vartoti FULSED būtinai informuokite gydytoją ar slaugytoją.

Centrinę nervų sistemą veikiančių vaistų, pvz.: vaistų depresijai gydyti, migdomųjų vaistų, raminamųjų vaistų (kurie ramina ar sukelia mieguistumą), vaistų, skirtų traukuliams gydyti.

Širdį veikiančių vaistų, kurių sudėtyje yra verapamilio ir diltiazemo.

Atorvastatino (cholesterolio koncentracijai mažinti).

Antihistamininių vaistų (alerginėms reakcijoms gydyti).

Trankviliantų (nerimui gydyti ar miegui sukelti).

Rifampicino (tuberkuliozei gydyti).

Stiprių skausmą malšinančių vaistų.

Jonažolės preparatų (vaistažolės preparatų depresijai gydyti).

Vaistų ŽIV gydyti, vadinamųjų „proteazės inhibitorių (pvz., sakvinaviro).

Makrolidų grupės antibiotikų (pvz., eritromicino ar klaritromicino).

Vaistų grybelinei infekcijai gydyti (tokių, kaip ketokonazolas, vorikonazolas, flukonazolas, itrakonazolas, posakonazolas).

Vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti, vadinamųjų „kalcio kanalų blokatorių“ (pvz., diltiazemo.

FULSED vartojimas su alkoholiu

Jeigu esate gydomas FULSED, draudžiama vartoti alkoholinių gėrimų, nes dėl to gali labai sustiprėti mieguistumas ir sutrikti kvėpavimas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu esate nėščia ar įtariate, kad galite būti nėščia, prieš vartodama FULSED būtinai pasitarkite su gydytojui. Gydytojas nuspręs, ar šis vaistas Jums tinka. Midazolamo nėščioms moterims galima tik tuo atveju, jeigu gydantis gydytojas nusprendė, kad tai yra būtina.

Pavartojus FULSED, kūdikio žindyti negalima 24 valandas, nes FULSED gali patekti pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pavartojus FULSED negalima vairuoti, valdyti darbo įrankių ar mechanizmų be gydytojo leidimo.

Taip elgtis draudžiama dėl to, kad FULSED gali sukelti mieguistumą ar užmaršumą. Vaistas taip pat gali sutrikdyti dėmesio koncentravimą ir judesių koordinaciją.

Po gydymo Jums būtina suaugusio žmogaus palyda į namus ir priežiūra.

Svarbi informacija apie kai kurias FULSED medžiagas

FULSED iš esmės nėra natrio, nes ampulėje yra mažiau nei 1mmol natrio (23 mg).


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Šis vaistas leidžiamas į veną ar raumenis. Vaikams jo taip pat galima vartoti per tiesiąją žarną.

FULSED 5 mg/ml injekcinį tirpalą Jums suleis gydytojas arba slaugytoja. Vaistas bus leidžiamas gydymo įstaigoje, kurioje yra įranga stebėti Jūsų būklę ir priemonės šalinti bet kokį šalutinį poveikį. Ypač atidžiai nuolat bus stebimas kvėpavimas, širdies veikla ir kraujotaka.

FULSED ampulėse esantis tirpalas suderinamas su šiais infuziniais tirpalais:

- 0,9 % natrio chlorido,

- 5 % gliukozės,

- Ringerio tirpalu.

Praskiestas tirpalas turi būti suvartojamas tuojau pat po praskiedimo.

Siekiant išvengti galimo nesuderinamumo su kitais tirpalais, FULSED ampulėse esančio tirpalo negalima maišyti su kitais tirpalais, išskyrus paminėtus ankščiau.

Fulsed ampulės skirtos tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą tirpalą reikia sunaikinti.

Prieš vartojimą tirpalą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų, be dalelių tirpalą.

Pacientams, kurių inkstų ir kepenų funkcija yra susilpnėjusi, midazolamo poveikis gali būti stipresnis ir trukti ilgiau. Gali prireikti mažinti midazolamo dozę ir atlikti tinkamą gyvybinių funkcijų stebėseną.

Kiek FULSED bus Jums suleidžiama

FULSED dozė pacientams parenkama individualiai. Gydytojas parinks Jums tinkamą dozę. Dozė priklauso nuo Jūsų amžiaus, kūno svorio ir bendros sveikatos būklės. Ji taip pat priklauso nuo vaisto vartojimo tikslo, reakcijos į vaistą ir nuo tuo pat metu numatomų vartoti kitų vaistų.

Pavartojus FULSED

Pavartojus FULSED į namus Jums būtina suaugusio žmogaus palyda į namus ir priežiūra. Nuo FULSED Jus gali apimti mieguistumas ar užmaršumas. Vaistas taip pat gali turėti įtakos dėmesio koncentravimui ir judesių koordinacijai.

Jeigu Jums FULSED buvo skiriama ilgą laiką, pvz., intensyviosios terapijos skyriuje, Jūsų organizmas gali priprasti prie šio vaisto. Tai reiškia, kad vaistas gali pradėti veikti silpniau.

Ką daryti pavartojus per didelę FULSED dozę?

Vaisto Jums suleis gydytojas arba slaugytoja, todėl tikimybė, kad dozė bus per didelė yra minimali. Tačiau, jeigu netyčia (per klaidą) dozė būtų per didelė, Jums gali pasireikšti toliau išvardyti reiškiniai:

Apimantis mieguistumas ir judesių koordinacijos bei refleksų nykimas.

Sumažėjęs kraujospūdis - dėl to gali suktis galva ar jausti svaigulį.

Kalbos sutrikimas ir neįprasti akių judesiai.

Kvėpavimo sulėtėjimas ar išnykimas, širdies plakimas ir sąmonės praradimas (koma).

Gydymas pavartojus per didelę dozę

Dažniausiai pakanka tik stebėti gyvybines funkcijas, tai yra širdies veiklos, kraujotakos ir kvėpavimo gyvybines funkcijas. Reikalui esant, bus skiriamas atitinkamas palaikomasis gydymas.

Sunkaus apsinuodijimo atveju gali būti skiriamas specifinis priešnuodis flumazenilis, kuris slopina midazolamo poveikį.

Ilgalaikis FULSED vartojimas sedacijai sukelti intensyviosios terapijos skyriuje

Jeigu Jums FULSED yra leidžiama ilgą laiką, pvz., intensyviosios terapijos skyriuje: galimas silpnesnis vaisto veikimas

Jums gali išsivystyti priklausomybe nuo šio vaisto ir nustojus jo gauti, Jums gali atsirasti nutraukimo simptomų (žr. toliau „Nustojus vartoti FULSED“).

Nustojus vartoti FULSED

Esant ilgam gydymui FULSED preparatu, pvz., intensyvios terapijos skyriuje, nustojus gauti šio vaisto Jums gali atsirasti nutraukimo simptomų, tokių kaip:

nuotaikos pokyčiai,

galvos skausmas,

traukuliai,

nesančių daiktų matymas ar neegzistuojančių garsų girdėjimas (haliucinacijos).

raumenų skausmas,

nemiga,

nerimas, įtampa, neramumas, minčių susipainiojimas ar irzlumas,

Gydytojas, norėdamas išvengti šių reiškinių FULSED dozę mažins palaipsniui.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

FULSED, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia - ne visiems žmonėms. Gauta pranešimų apie toliau nurodomą šalutinį poveikį (dažnis nežinomas, nes iš turimų duomenų jo negalima apskaičiuoti).

Imuninės sistemos sutrikimai

Padidėjusio jautrumo reakcijos (alergija), angioneurozinė edema (odos, poodinio audinio, gleivinių paburkimas), anafilaksinis šokas.

Psichikos sutrikimai

Sumišimo jausmas, susijaudinimo būsena (euforija), haliucinacijos (nesamų dalykų matymas, girdėjimas ar jutimas).

Susijaudinimo, priešiškumo, įniršio, agresyvumo jausmas. Šis poveikis labiau tikėtinas vaikams ir pagyvenusiems žmonėms.

Fizinė priklausomybė ir nutraukimo sindromas;

Piknaudžiavimas vaistu.

Nervų sistemos sutrikimai

Nevalingi judesiai (raumenų spazmai arba drebulys, kurio negalite kontroliuoti) ir hiperaktyvumas. Šis poveikis labiau tikėtinas vaikams ir senyviems žmonėms;

Po operacijos užsitęsęs raminamasis poveikis, sumažėjęs budrumas, mieguistumas, galvos skausmas, svaigulys, sutrikusi judesių koordinacija, laikinas atminties netekimas (jo trukmė priklauso nuo suvartoto vaisto kiekio, galimi ir ilgalaikiai atvejai);

Traukuliai neišnešiotiems kūdikiams ir naujagimiams;

Vaisto vartojimo nutraukimo sukelti traukuliai.

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

Širdies sustojimas, nenormaliai retas širdies ritmas.

Sumažėjęs kraujospūdis, kraujagyslių išsiplėtimas, paviršinis venų uždegimas (tromboflebitas), arterijų užsikimšimas krešuliu (trombozė).

Kvėpavimo sutrikimai

Kvėpavimo slopinimas, laikinas kvėpavimo sustojimas (apnėja), kvėpavimo sustojimas, dusulys, gerklų spazmas, žagsulys.

Virškinimo sistemos sutrikimai

Pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas.

Odos sutrikimai

Niežulys, bėrimas, įskaitant dilgėlinę.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Nuovargis, injekcijos vietos paraudimas, injekcijos vietos skausmas.

Sužalojimai, apsinuodijimai ir procedūrų komplikacijos

Griuvimai, kaulų lūžiai. Šis poveikis labiau tikėtinas tiems kas vartoja raminamuosius (įskaitant alkoholinius gėrimus) ir senyvo amžiaus žmonėms.

Socialinės aplinkybės

Smurto potraukis. Šis poveikis labiau tikėtinas vaikams ir senyviems žmonėms.

Labai sunkus šalutinis poveikis labiau tikėtinas vyresniems nei 60 metų pacientams ir žmonėms, kurie jau serga kvėpavimo ar širdies funkcijos ligomis. Didesnė tikimybė atsirasti šiam šalutiniam poveikiui, jeigu vaisto leidžiama greitai ar didelė dozė.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, praneškite apie tai gydytojui arba slaugytojai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Negalima užšaldyti.

Praskiestas tirpalas turi būti suvartojamas tuojau pat po praskiedimo.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ bei ampulės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

FULSED sudėtis

Veiklioji medžiaga: viename mililitre tirpalo yra 5 mg midazolamo (hidrochlorido pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra yra injekcinis vanduo, dinatrio edetatas, natrio chloridas ir medžiagos, kurios reguliuoja pH – vandenilio chlorido rūgštis ir (arba) natrio hidroksidas.

FULSED išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus, bespalvis ar gelsvas tirpalas.

Ampulės. Pakuotė, kurioje yra 10 ampulių. Kiekvienoje jų yra 1 ml tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Ranbaxy UK Ltd.,

5th floor, Hyde Park, Hayes 3

11 Millington Road

Hayes, UB3 4AZ,

Jungtinė Karalystė

Gamintojas

TERAPIA S.A

124 Fabricii Street

400632 Cluj Napoca

Rumunija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sun Pharmaceutical Industries Limited atstovybėKaraliaus Mindaugo pr. 68-3,Kaunas, LietuvaTel. +370-37-311843el. paštas: info.baltics@ranbaxy.com

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-06-17

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Fulsed 5mg/ml injekcinis tirpalas N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.108 Prienai

Revuonos g. 66A, Prienai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.62 Šakiai
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 91/Zanavykų g. 1, Šakiai
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 3min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.105 Šakiai

Šaulių g. 49, Šakiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Judickienės I. vaistinė
Z Gamybinės vaistinės veiklai
S.Dariaus ir S.Girėno g. 3-2, Anykščiai
(8 381) 59 292
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 3min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kretingos vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Žemaičių g. 4, Kretinga
(8 445) 78 587
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:30 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 33min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Losinskajos R. vaistinė, Keisūnų
Visuomenės vaistinė
Keisūnų g. 6, Pabradė
(8 387) 54 432
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 16:00 VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 3min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena