E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Flixotide 250µg/d inhaliacinė suspensija 60 dozių

Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai >  Vaistai nuo obstrukcinių kvėpavimo takų ligų
Pavadinimas: Flixotide 250µg/d inhaliacinė suspensija 60 dozių
Veikliosios medžiagos: Fluticasone - 0,25µg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: GlaxoSmithKline
ATC kodas R03BA05
Vidutinė kaina: 15,06 Eur (52 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Flixotide suslėgta įkvepiamoji suspensija yra balta ar balkšva suspensija be matomų dalelių.

Preparatas tiekiamas slėginėse talpyklėse, kuriose yra 60 arba 120 (tik 50 mikrogramų/dozėje) išpurškiamų dozių.

Siekiant pašalinti du CFC propelentus, buvo sukurta nauja Flixotide formulė. Šie propelentai neturi žalingo poveikio paciento sveikatai, tačiau gali pažeisti atmosferos ozono sluoksnį. Flixotide įkvepiamojoje suspensijoje be CFC yra CFC neturinčio propelento HFA 134a, ne tokio žalingo aplinkai.

Jei anksčiau vartojote Flixotide įkvepiamosios suspensijos, gali būti, kad naujoji Flixotide įkvepiamoji suspensija be CFC Jums pasirodys kitokio skonio ir sukelianti kitokių pojūčių nei įprastinė įkvepiamoji suspensija.

Išpurkšta Flixotide įkvepiamoji suspensija be CFC Jums įkvepiant patenka tiesiai į plaučius. Čia vaistas ir turi veikti. Kiekviename išpurškime yra 50, 125 arba 250 mikrogramų veikliosios medžiagos – flutikazono propionato. Be to, įkvepiamojoje suspensijoje be CFC yra propelento HFA 134a, neturinčio CFC.

Kaip veikia Jūsų vaistas

Flutikazono propionatas priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais (arba steroidais), grupei. Kortikosteroidai vartojami astmai gydyti, nes jie pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Šie vaistai mažina smulkiųjų kvėpavimo takų sienelių pabrinkimą ir padidėjusį jautrumą, taip palengvindami kvėpavimą. Kortikosteroidai apsaugo nuo astmos priepuolių, todėl jie vadinami prevenciniais vaistais. Flutikazono propionato reikėtų vartoti reguliariai kasdien.

Flutikazono propionato negalima painioti su kitais steroidais, pavyzdžiui, su geriamaisiais ar injekciniais anaboliniais steroidais, kuriais piktnaudžiauja kai kurie sportininkai.

Nuo ko vartojama Flixotide suslėgta įkvepiamoji suspensija

Jūsų gydytojas parinko šį vaistą, tinkamą Jums ir Jūsų ligai gydyti.

Flixotide įkvepiamoji suspensija skiriama apsaugoti nuo astmos simptomų atsiradimo, jei pacientui reikalingas nuolatinis gydymas.

Flixotide taip pat vartojamas kartu su ilgai veikiančiais bronchus plečiančiais vaistais (pvz., ilgai veikiančiais beta agonistais) suaugusiųjų, sergančių lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL), gydymui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Flixotide vartoti negalima:

- jeigu yra alergija flutikazono propionatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Flixotide:

- jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti;

- jeigu žindote kūdikį;

- jeigu Jūs kada nors sirgote burnos pienlige;

- jeigu Jūs šiuo metu gydotės arba anksčiau gydėtės nuo tuberkuliozės (TB). Prieš vartodami vaisto pasitarkite su savo gydytoju.

Po įkvepiamosios suspensijos pavartojimo

Jei Jūsų kvėpavimas ar švokštimas pasunkėjo, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Jei Jūsų kvėpavimas ar švokštimas pasunkėja iškart po įkvėpimo, tuoj pat nutraukite vaisto vartojimą ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Jei kelias paras vartojus naujojo vaisto, dusulys ar švokštimas pasunkėjo arba pastebėjote, kad Jums reikia daugiau įkvėpimų, nedelsdami pasakykite apie tai savo gydytojui.

Kiti vaistai ir Flixotide

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kuriais atvejais įkvepiamojo flutikazono propionato negalima vartoti kartu su kitais vaistais (pvz., su kai kuriais priešgrybeliniais vaistais arba vaistais nuo ŽIV). Nevartokite įkvepiamojo flutikazono propionato, jei vartojate vaisto, vadinamo ritonaviru, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nepakanka duomenų apie flutikazono propionato saugumą moteriai nėštumo laikotarpiu. Flutikazono propionato išskyrimas į motinos pieną netirtas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Flixotide neveikia gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Flixotide inhaliatorius sudaro smulkią dulksną, kurią turite įkvėpti į plaučius. Įsitikinkite, kad žinote, kaip tinkamai naudotis inhaliatoriumi. Toliau šiame lapelyje pateikta instrukcija. Jei Jums iškiltų kokių nors sunkumų, pasitarkite su savo gydytoju, slaugytoja arba vaistininku.

Flixotide įkvepiamąją suspensiją reikia įkvėpti tik per burną.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė dozė

Sergantiesiems astma

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 16 metų vaikams: nuo 100 iki 1000 mikrogramų du kartus per parą.

Vaikams nuo 4 metų: nuo 50 iki 200 mikrogramų du kartus per parą.

Vaikams nuo 1 iki 4 metų: 100 mikrogramų du kartus per parą.

Sergantiesiems LOPL

Suaugusiesiems: 500 mikrogramų du kartus per parą kartu su ilgai veikiančiais bronchus plečiančiais vaistais (pvz., ilgai veikiančiais beta agonistais).

Tokiu atveju tinka tik 250 mikrogramų/dozėje suslėgtosios įkvepiamosios suspensijos prietaisas.

Gali praeiti kelios paros, kol pajusite, kad vaistas veikia. Labai svarbu jo vartoti reguliariai kiekvieną dieną. Nenutraukite gydymo, net jei pasijutote geriau, nebent taip liepė Jūsų gydytojas.

Nevartokite šio vaisto staigiam dusulio priepuoliui gydyti – jis nepadės. Tokiu atveju Jums reikia kito vaisto. Jei turite daugiau nei vieno vaisto, nesupainiokite jų.

Kai kuriems žmonėms sunku papurkšti vaisto ir tuo pat metu jo įkvėpti. Tokiu atveju padės didelio tūrio Volumatic tarpinė. Jums patars Jūsų gydytojas, slaugytoja arba vaistininkas.

Inhaliatoriaus naudojimo bei laikymo instrukcija

Prieš pradėdami vartoti vaistą, atidžiai perskaitykite nurodymus.

Inhaliatoriaus patikrinimas

Prieš naudodami inhaliatorių pirmą kartą arba jeigu juo nesinaudojote daugiau negu 3 dienas, švelniai spausdami jį iš šonų nuimkite kandiklio apsauginį dangtelį, gerai supurtykite inhaliatorių ir vieną kartą papurkškite į orą, kad įsitikintumėte, jog jis veikia.

Jei inhaliatorius labai šaltas, išimkite metalinį balionėlį iš plastikinio korpuso ir prieš vartojimą kelias minutes pašildykite delnuose. Šildymui niekada nenaudokite nieko kito.

Inhaliatoriaus naudojimas

1. Nuimkite kandiklio apsauginį dangtelį, švelniai spausdami jį iš šonų.

2. Apžiūrėkite vidų ir išorę, taip pat ir kandiklį, ar nėra kokių nors atitrūkusių detalių.

3. Gerai supurtykite inhaliatorių, siekdami įsitikinti, kad jame nėra jokių pašalinių objektų, o inhaliatoriaus turinys vienodai sumaišytas.

4. Inhaliatorių laikykite vertikaliai tarp pirštų, nykštį uždėję ant pagrindo žemiau kandiklio.

5. Iškvėpkite tiek, kiek Jums patogu. Įsidėkite kandiklį į burną tarp dantų ir suimkite jį lūpomis, bet nesukąskite.

6. Lygiai ir giliai įkvėpdami per burną, paspauskite inhaliatoriaus viršūnę ir išpurkškite flutikazono propionato.

7. Sulaikę kvėpavimą, išimkite inhaliatorių iš burnos ir nuimkite pirštą nuo inhaliatoriaus viršūnės. Sulaikykite kvėpavimą tiek, kiek Jums patogu.

8. Jei rengiatės papurkšti dar kartą, laikykite inhaliatorių vertikaliai ir palaukite apie pusę minutės, prieš pakartodami 3 – 7 veiksmus.

9. Visada tvirtai uždėkite dangtelį ant kandiklio.

SVARBU

Neskubėkite atlikdami 5, 6 ir 7 veiksmus. Prieš pat paspausdami inhaliatorių turite įkvėpti kuo lėčiau. Pirmuosius kelis kartus pasimokykite prieš veidrodį. Jei iš inhaliatoriaus viršūnės ar iš Jūsų burnos pasirodo dulksna, pakartokite procedūrą nuo 2 veiksmo.

Jei Jūsų gydytojas nurodė kitaip naudotis inhaliatoriumi, tiksliai laikykitės jo nurodymų. Jei Jums iškiltų kokių nors sunkumų, pasitarkite su gydytoju.

Valymas

Inhaliatorių valykite ne rečiau kaip kartą per savaitę.

1. Išimkite metalinę talpyklę iš plastmasinio korpuso ir nuimkite kandiklio apsauginį dangtelį.

2. Plastmasinį korpusą ir kandiklį išvalykite drėgnu audiniu.

3. Palikite džiūti šiltoje vietoje. Venkite pernelyg didelio karščio.

4. Įdėkite talpyklę į korpusą, uždėkite burnos kandiklio apsauginį dangtelį.

Metalinės talpyklės nedėkite į vandenį.

Įspėjimas. Metalinėje talpyklėje yra suslėgtų dujų. Nepradurkite, nesulaužykite jos ir nedeginkite, netgi tada, kai manote, kad ji yra tuščia.

Ką daryti pavartojus per didelę Flixotide dozę?

Svarbu vartoti tokią dozę, kokią nurodė Jūsų gydytojas. Jei netyčia suvartojote didesnę dozę nei Jums paskirta, kuo greičiau pasakykite apie tai savo gydytojui.

Pamiršus pavartoti Flixotide

Jei pamiršote įkvėpti dozę, nesijaudinkite, tiesiog suvartokite kitą dozę, kai ateis laikas.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugeliui žmonių, vartojant šio vaisto, neiškyla jokių problemų.

Pavartojus Flixotide, labai retai gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcija (alergija). Jei Jums pavartojus Flixotide, atsiranda bet kuris iš žemiau išvardytų simptomų, NUTRAUKITE vaisto vartojimą ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją:

- Staigus švokštimas ar krūtinės sukaustymas.

- Akių vokų, veido, lūpų, liežuvio ar ryklės patinimas.

- Dilgėlinis odos bėrimas ar „bičių įgėlimai“ bet kurioje kūno vietoje.

Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

Pienligė. Kai kuriems žmonėms po vaisto įkvėpimo retkarčiais atsiranda burnos pienligė, pradeda skaudėti liežuvį, užkimsta balsas arba sudirgsta ryklė. Tokiais atvejais gali padėti dantų valymas, burnos ar ryklės skalavimas vandeniu iškart po vaisto įkvėpimo. Pasakykite apie tai savo gydytojui, tačiau nenutraukite gydymo, nebent taip lieptų gydytojas.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 iki 1 iš 100 žmonių)

Kraujosruvos. Kai kuriems pacientams gali greičiau atsirasti mėlynių.

Užkimimas arba laikinas balso praradimas.

Plaučių uždegimas (pneumonija). Šis nepageidaujamas poveikis dažniau nustatomas ligoniams, sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL).

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 žmonių)

Odos padidėjusio jautrumo reakcijos.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 žmonių)

Stemplės kandidamikozė.

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių)

Padidėjusi cukraus koncentracija kraujyje (hiperglikemija). Jei sergate diabetu, gali prireikti dažniau matuoti cukraus kiekį kraujyje ir pakoreguoti įprastinį diabeto gydymą.

Virškinimo sutrikimas (dispepsija).

Raumenų skausmai (artralgija).

Labai retai Flixotide gali sutrikdyti normalią steroidinių hormonų gamybą organizme, ypač ilgą laiką vartojant dideles vaisto dozes. Toks poveikis yra:

vaikų ir paauglių augimo sulėtėjimas;

kaulų retėjimas;

glaukoma;

kūno masės didėjimas;

apvalus (mėnulio pavidalo) veidas (Kušingo sindromas).

Jei nerimaujate dėl savęs ar savo vaiko, pasitarkite su gydytoju.

Labai retai žmogus, vartojantis šio vaisto, gali jausti nerimą, blogai miegoti, gali padidėti dirglumas (dažniausiai tai pasireiškia vaikams).

Poveikis, kuris gali pasireikšti, bet jo dažnis nežinomas

Depresija arba agresyvumas. Tokio poveikio tikimybė yra didesnė vaikams.

Kraujavimas iš nosies

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

Negalima šaldyti ar užšaldyti.

Talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Nenaudokite Flixotide, jei talpyklė yra labai šalta.

Jei inhaliatorius yra labai šaltas, išimkite metalinę talpyklę iš plastiko dėžutės ir šildykite rankomis kelias minutes. NENAUDOKITE nieko kito talpyklei sušildyti.

Pavartoję preparato, iš karto uždėkite kandiklio dangtį ir jį užfiksuokite. Nenaudokite per daug jėgos.

Metalinėje talpyklėje yra suslėgtų dujų. Nepradurkite, nesulaužykite jos ir nedeginkite, netgi tada, kai manote, kad ji yra tuščia.

Ant talpyklės etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Flixotide sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra flutikazono propionatas.

Vienoje Flixotide 50 mikrogramų suslėgtos inhaliacinės suspensijos dozėje (išpurškime) yra 50 mikrogramų flutikazono propionato.

Vienoje Flixotide 125 mikrogramų suslėgtos inhaliacinės suspensijos dozėje (išpurškime) yra 125 mikrogramai flutikazono propionato.

Vienoje Flixotide 250 mikrogramų suslėgtos inhaliacinės suspensijos dozėje (išpurškime) yra 250 mikrogramų flutikazono propionato.

- Pagalbinė medžiaga yra 1,1,1,2-tetrafluoroetanas (HFA 134a).

Flixotide išvaizda ir kiekis pakuotėje

Flixotide yra balta ar balkšva suspensija be matomų dalelių.

Flixotide 50 mikrogramų/dozėje suslėgta inhaliacinė suspensija tiekiama slėginėje talpyklėje, kurioje yra 60 arba 120 išpurškiamų dozių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Flixotide 125 mikrogramai/dozėje suslėgta inhaliacinė suspensija tiekiama slėginėje talpyklėje, kurioje yra 60 išpurškiamų dozių.

Flixotide 250 mikrogramų/dozėje suslėgta inhaliacinė suspensija tiekiama slėginėje talpyklėje, kurioje yra 60 išpurškiamų dozių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“, Ukmergės g. 120, LT-08105 Vilnius, Lietuva

Gamintojas

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., ul. Grunwaldzka 189, 60-322 Poznań,, Lenkija

arba

Glaxo Wellcome S.A., Avenida de Extremadura 3, 09400 Aranda de Duero, Burgos, Ispanija

arba

Glaxo Wellcome Production, Zone Industrielle No. 2, 23, rue Lavoisier, 27000 Evreux, Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“

Ukmergės g. 120

LT-08105 Vilnius

Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-01-26

Kiti informacijos šaltiniai

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Flixotide 250µg/d inhaliacinė suspensija 60 dozių" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 292 Vilnius Antakalnio 59

Antakalnio g. 59, Vilnius
(8 5) 27 36 762
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Žvejų vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Naikupės g. 14, Klaipėda
(8 46) 34 61 02
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 320 Vilnius Šeškinės 24

Šeškinės g. 24, Vilnius
(8 5) 24 64 197
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.308 Tauragė

S.Dariaus ir S.Girėno g. 9, Tauragė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.273 Rumšiškės

L.Lekavičiaus g. 32, Rumšiškės
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.267 Šilalė

S.Dariaus ir S.Girėno g.12, Šilalė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 291 Vilnius Gedvydžių

Gedvydžių g. 17, Vilnius
(8 5) 24 83 755
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 194 Vilnius Vilniaus/Trakų
Gamybinė visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 47/Trakų g. 18, Vilnius
(8 5) 26 11 038
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Vaistų skrynelė, UAB, vaistinė
Visuomenės vaistinė
Jaunimo g. 2, Marijampolė
(8 343) 97 015
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena