E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Etoposide Teva 20mg/ml amp. 5ml N1

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Antinavikiniai vaistai
Pavadinimas: Etoposide Teva 20mg/ml amp. 5ml N1
Veikliosios medžiagos: Etoposide - 100mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Teva
ATC kodas L01CB01
Vidutinė kaina: 7,15 Eur (24,69 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Etopozidas yra pusiau sintetinis podofilotoksino darinys. Jis priklauso citostatikų mitozės inhibitorių grupei. Vaistu gydoma smulkialąstė bronchų karcinoma (ne pirminei terapijai), ūminė monoblastinė leukemija ir ūminė mielomonoblastinė leukemija, kai įvadinis gydymas yra neefektyvus, bei sėklidžių navikai (pradiniam gydymui). Šio vaisto infuzinis tirpalas vartojamas infuzijos į veną (parenteriniu) būdu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

ETOPOSIDE-TEVA vartoti negalima:

jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

pacientams, kuriems yra imunosupresija, draudžiama vartoti ETOPOSIDE-TEVA kartu su geltonosios karštligės vakcina bei kitomis gyvosiomis vakcinomis.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti ETOPOZIDE-TEVA.

ETOPOSIDE-TEVA turi būti vartojamas prižiūrint kvalifikuotam gydytojui, turinčiam vėžio gydymo chemoterapiniais vaistais patirties. Etopozido vartojimo metu gali atsirasti reakcija injekcijos vietoje. Dūrio vietoje gali įvykti vaisto išsiliejimas į aplinkinius audinius, todėl rekomenduojama atidžiai stebėti injekcijos vietą.

Vartojant ETOPOSIDE-TEVA gali pasireikšti sunkus kaulų čiulpų slopinimas, dėl kurio gali prasidėti infekcija arba kraujavimas.

Vartojant ETOPOSIDE-TEVA pasireiškęs kaulų čiulpų slopinimas gali būti mirtinas. Būsite atidžiai ir dažnai tikrinami, ar nepasireiškė kaulų čiulpų slopinimas gydymo etopozidu metu ir po jo.

ETOPOSIDE-TEVA ir prieš kiekvienos sekančios dozės skyrimą Jums bus atliekami kraujo tyrimai.

Vartojant ETOPOSIDE-TEVA gali pasireikšti ūminė leukemija (kraujo vėžys), kuris gali išsivystyti kartu su mielodisplaziniu sindromu (piktybine kraujo liga, dėl kurios sutrinka kraujodara) arba be jo.

Vaisto vartojimo metu gali pasireikšti anafilaksinė (stipri alerginė) reakcija, kuri gali būti mirtina. Ji pasireiškia šaltkrėčiu, karščiavimu, pagreitėjusiu širdies plakimu, bronchų spazmu, dusuliu bei sumažėjusiu kraujospūdžiu. Etopozido infuzija tokiu atveju turi būti nedelsiant nutraukta ir gydytojo nuožiūra paskirtas tinkamas gydymas.

ETOPOSIDE-TEVA turi būti lėtai suleidžiamas į veną. Dėl greito etopozido suleidimo į veną gali sumažėti kraujospūdis (hipotenzija). Todėl rekomenduojama etopozido tirpalą sulašinti per 30-60 minučių. Priklausomai nuo to, kaip pacientas toleruoja ETOPOSIDE-TEVA, gali būti reikalingas ir ilgesnis infuzijos laikas.

Kaip ir kitų nuodingų preparatų atveju, reikia imtis atsargumo priemonių tvarkant ETOPOSIDE-TEVA bei ruošiant jo tirpalą. Atsitiktinio kontakto su etopozidu metu gali pasireikšti odos reakcijos. Rekomenduojama mūvėti pirštines. Jei ETOPOSIDE-TEVA tirpalo patenka ant odos ar gleivininės, reikia nedelsiant kruopščiai nuplauti odą ar gleivinę su muilu ir vandeniu.

Nusprendus chemoterapijai naudoti etopozidą, gydytojas turi nustatyti ir įvertinti nepageidaujamo poveikio rizikos ir gydymo reikalingumo bei naudos santykį. Dauguma laiku pastebėtų nepageidaujamų reakcijų yra praeinančios. Jei pasireiškė sunkios nepageidaujamos reakcijos, reikia sumažinti ETOPOSIDE-TEVA dozę arba nutraukti jo vartojimą. Gydytojas paskirs reikiamą gydymą. Atnaujinti ETOPOSIDE-TEVA vartojimą galima tik gydytojo sprendimu, laikantis atsargumo priemonių, įsitikinus jog tolimesnis gydymas etopozidu bus naudingas ir atidžiai stebint ar neatsinaujins toksinis poveikis.

Padidinta toksinio poveikio pasireiškimo rizika vartojant etopozidą yra pacientams, kurių albuminų kiekis serume yra mažas. Pacientams, kuriems yra sutrikusi inkstų ar kepenų veikla, yra didesnė vaisto kaupimosi rizika, todėl Jums bus reguliariai atlikti inkstų bei kepenų funkcijos tyrimai.

Prieš pradedant gydymą ETOPOSIDE-TEVA būtina išgydyti bakterijų sukeltas infekcines ligas.

Etopozidas gali turėti mutageninį poveikį (neigiamas paveldimas genetinis poveikis), todėl gydymo etopozidu metu ir 6 mėnesius po jo vyrams ir moterims būtina naudoti efektyvias apsisaugojimo nuo nėštumo priemones. Jei po gydymo etopozidu pacientai nori susilaukti vaikų, rekomenduojama gydytojų genetikų konsultacija. Kadangi gydymas etopozidu gali sumažinti vyrų vaisingumą, norint ateityje turėti vaikų, rekomenduojama apsvarstyti spermos konservavimo galimybę.

Vaikams

ETOPOSIDE-TEVA saugumas ir veiksmingumas gydant vaikus nėra ištirtas.

Kiti vaistai ir ETOPOSIDE-TEVA

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Turite pasakyti gydytojui, jeigu vartojate kurį nors iš išvardytų vaistų, nes jie gali sąveikauti su ETOPOSIDE-TEVA:

ciklosporinas (imunininę sistemą slopinantis vaistas): padidėja šalutinio poveikio rizika;

cisplatina (vėžio gydymui vartojamas vaistas): padidėja šalutinio poveikio rizika;

fenitoinas (vaistas epilepsijai gydyti): sumažėja etopozido veiksmingumas;

varfarinas (kraujo krešėjimą mažinantis vaistas): padidėja kraujavimo rizika, rekomenduojama

stebėti kraujo krešėjimo rodiklius;

geltonosios karštligės vakcina ar kitos gyvosios vakcinos: gali pasireikšti sunki ar mirtina infekcija;

kiti kaulų čiulpus slopinantys vaistai padidina pašalinio poveikio riziką;

fenilbutazonas, natrio salicilatas, acetilsalicilo rūgštis: padidėja šalutinio poveikio rizika, nes šie vaistai gali slopinti etopozido prisijungimą prie baltymų.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėščioms moterims ETOPOSIDE-TEVA vartojimas gali pakenkti vaisiui. Tiriant peles ir žiurkes yra įrodytas teratogeninis etopozido poveikis (apsigimimai). Pakankamai išsamių etopozido tyrimų nėščioms moterims nėra atlikta. Vaisingo amžiaus moterims vartojant ETOPOSIDE-TEVA pastoti nerekomenduojama. Jei vaisto buvo paskirta nėščiai moteriai arba jei pastojote vaisto vartojimo metu, turite pasikalbėti su gydytoju apie galimą pavojų vaisiui.

Vyrų ir moterų apsisaugojimo nuo nėštumo priemonės

Gydymo metu ir 6 mėnesius po jo vyrai ir moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą. Jei po gydymo etopozidu pacientai nori susilaukti vaikų, rekomenduojama gydytojų genetikų konsultacija. Kadangi gydymas etopozidu gali sumažinti vyrų vaisingumą, norint ateityje turėti vaikų, rekomenduojama apsvarstyti spermos konservavimo galimybę.

Žindymo laikotarpis

Nėra žinoma ar etopozidas yra išskiriamas į motinos pieną. Kadangi daugelis vaistų išsiskiria į motinos pieną ir kadangi etopozidas gali labai pakenkti maitinamiems kūdikiams, pasitarkite su gydytoju. Jis atsižvelgs į gydymo etopozidu svarbą motinai, ir priims sprendimą: ar nutraukti žindymą ar nutraukti ETOPOSIDE-TEVA vartojimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nėra atlikta tyrimų dėl ETOPOSIDE-TEVA poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu Jums pasireiškė nepageidaujamas poveikis, nuovargis ir mieguistumas, vairuoti ir valdyti mechanizmus reikia vengti.

ETOPOSIDE-TEVA sudėtyje yra polisorbato 80

ETOPOSIDE-TEVA tirpale yra pagalbinės medžiagos polisorbato 80.

Prieš laiką gimusiems kūdikiams, kuriems buvo injekuota vitamino E preparato, kurio sudėtyje buvo polisorbato 80, pasireiškė gyvybei pavojingas sindromas: inkstų ir kepenų nepakankamumas, plaučių funkcijos sutrikimas, trombocitopenija bei pilvo vandenė.

Šio vaisto sudėtyje yra 30,5 tūrio % etanolio (alkoholio), t. y. iki 1205 mg dozėje (atitinka 31,33 ml alaus, 12,65 ml vyno). Kenksmingas sergantiems alkoholizmu. Būtina atsižvelgti nėščiosioms, žindyvėms, vaikams ir didelės rizikos grupės (pvz., sergantiems kepenų ligomis ar epilepsija) pacientams.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

ETOPOSIDE-TEVA infuzinis tirpalas vartojamas infuzijos būdu į veną. Tirpalą reikia lėtai infuzuoti į veną. ETOPOSIDE-TEVA negalima greitai leisti į veną.

ETOPOSIDE-TEVA dozę, gydymo trukmę ir kursų skaičių, atsižvelgiant į kaulų čiulpų būklę, inkstų funkciją ir auglio reakciją į vaistą, Jums nustatys gydytojas.

Įprastinė dozė yra 100 – 120 mg/m2 kūno paviršiaus, penkias paras iš eilės infuzuojama į veną, po to daroma 10 – 20 parų pertrauka. Prieš pat infuziją flakono turinys atskiedžiamas 5  gliukozės arba fiziologiniu tirpalu (100 mg etopozido reikia skiesti 500 ml skiediklio).

Paprastai reikia 3 ar 4 gydymo kursų.

Jeigu manote, kad ETOPOSIDE-TEVA veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę ETOPOSIDE-TEVA dozę?

Toksinis ETOPOSIDE-TEVA poveikis priklauso nuo dozavimo būdo. Per tris paras iš eilės į veną sulašinta bendra 2,4 – 3,5 g/m2 kūno paviršiaus dozė sukelia sunkų gleivinės uždegimą ir kaulų čiulpų funkcijos slopinimą.

Esama pranešimų, kad pavartojus didesnes negu rekomenduojama intravenines ETOPOSIDE-TEVA dozes, atsiranda metabolinė acidozė ir sunkus toksinis kepenų pažeidimas.

Specifinio priešnuodžio nėra. Rekomenduojamas simptominis palaikomasis gydymas, pacientai turi būti atidžiai stebimi.

Pamiršus pavartoti ETOPOSIDE-TEVA

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau vaistą reikia dozuoti taip, kaip paskirta.

Nustojus vartoti ETOPOSIDE-TEVA

Savo nuožiūra, pvz., dėl šalutinio poveikio, nutraukus ar per anksti baigus gydymą, liga gali atsinaujinti ir (arba) progresuoti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamų reiškinių dažnis apibrėžiamas taip: labai dažnas (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių žmonių), dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 vaistą vartojusių žmonių), nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 vaistą vartojusių žmonių), reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10000 vaistą vartojusių žmonių), labai retas (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10000 vaistą vartojusių žmonių), įskaitant pavienius atvejus, dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Gerybiniai ir piktybiniai navikai (tarp jų cistos ir polipai) Dažnas Ūminė leukemija (kraujo vėžys)
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai* Labai dažnas Kaulų čiulpų slopinimas*, leukopenija (mažas baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje), trombocitopenija (mažas kraujo plokštelių kiekis), neutropenija (mažas neutrofilų kiekis), anemija (mažas raudonųjų kraujo ląstelių kiekis - mažakraujystė)
Širdies sutrikimai Dažnas Miokardo infarktas, aritmija (širdies ritmo sutrikimas)
Imuninės sitemos sutrikimai Dažnas (leidžiama forma) Anafilaksinio tipo reakcijos**
Nervinės sistemos sutrikimai Dažnas Svaigulys
Nedažnas Periferinė neuropatija
Retas Traukuliai***, optinis neuritas (regos nervo uždegimas), laikinas žievinis aklumas, neurotoksiškumas (mieguistumas, nuovargis)
Kraujagyslių sutrikimai Dažnas Laikina sistolinė hipotenzija (sistolinio kraujospūdžio sumažėjimas) po greito vaisto suleidimo į veną, hipertenzija (didelis kraujospūdis)
Kvėpavimo sitemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Retas Plaučių fibrozė, intersticinis pneumonitas (plaučių uždegimas)
Virškinimo trakto sutrikimai Labai dažnas Pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, pykinimas ir vėmimas, anoreksija
Dažnas Gleivinių uždegimai (įskaitant stomatitą bei ezofagitą), viduriavimas
Retas Rijimo sutrikimas, skonio pojūčio sutrikimas
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Labai dažnas Toksinis poveikis kepenims
Odos ir poodinio audinio sutrikimai Labai dažnas Alopecija, pigmentacija
Dažnas Bėrimas, dilgėlinė, niežėjimas
Retas Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, radiacijos sukeltos pažaidos dermatito (odos uždegimo) atsinaujinimas
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Labai dažnas Astenija (bendras silpnumas), negalavimas
Dažnas Ekstravazacija****, flebitas (venos uždegimas)
* Yra aprašyta mirtinų mielosupresijos atvejų.** Anafilaksinio tipo reakcijos gali būti mirtinos.*** Traukuliai yra retai susiję su alerginėmis reakcijomis.**** Vaisto poregistraciniu laikotarpiu užregistruotos šios vaisto išsiliejimo leidimo vietoje komplikacijos: minkštųjų audinių toksiškumas, patinimas, skausmas, uždegimas bei nekrozė, įskaitant ir odos nekrozę.

Vartojant etopozidą kartu su kitais chemoterapiniavaistais pasitaikė naviko lizės sindromo atvejų (kai kuriais atvejais mirtinų).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Flakoną laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Flakoną atidarius, fizinės ir cheminės preparato savybės nekinta 120 val. laikant ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Kad į jį nepatektų mikroorganizmų, reikia vartoti nedelsiant. Jeigu vaistas tuoj pat nevartojamas, už laikymo sąlygas ir trukmę atsako gydantis medikas.

Ant kartono dėžutės ir flakono po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

ETOPOSIDE-TEVA sudėtis

Veiklioji medžiaga yra etopozidas. Viename mililitre koncentrato yra 20 mg etopozido.

Pagalbinės medžiagos yra citrinų rūgštis, polisorbatas 80, bevandenis etanolis, makrogolis 300.

ETOPOSIDE-TEVA išvaizda ir kiekis pakuotėje

Gelsvas, skaidrus, šiek tiek klampus skystis. Stiklinis flakonas, kuriame yra 5 ml koncentrato infuziniam tirpalui.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Teva Pharma B.V.

Swensweg 5

2031 GA Haarlem

Nyderlandai

Gamintojas

Pharmachemie B.V.

P.O.Box 552

2003 RN Haarlem

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech”Molėtų pl. 5,LT-08409 VilniusLietuvaTel. +370 5 266 02 03

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-11-13

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Kadangi preparato sudėtyje yra polisorbato, būtina minimizuoti kontakto su PVC plastikine infuzine įranga laiką arba nenaudoti PVC plastikų.

Preparatą galima skiesti tik 0,9 % natrio chlorido ar 5 % gliukozės infuziniu tirpalu. Vartoti galima tik skaidrų, be matomų dalelių tirpalą.

Nepraskiestą preparatą infuzuoti draudžiama.

Jeigu praskiesto etopozido tirpalo koncentracija yra daugiau kaip 0,4 mg/ml, veiklioji medžiaga iškrenta į nuosėdas.

Reikia vengti bet kokio sąlyčio su etopozidu. Koncentratą būtina skiesti aseptinėmis sąlygomis.

Reikia užsivilkti apsauginius drabužius, užsimauti pirštines, užsidėti kaukę ir apsauginius akinius. Preparatą patariama skiesti traukos spintoje, kurioje yra vertikali išsiurbiamoji srovė.

Pirštines būtina mūvėti ir infuzijos metu. Naikinant atliekas, reikia nustatyti vaistinio preparato rūšį. Jei etopozido patenka į akis, ant odos ar gleivinės, reikia tuoj pat nuplauti dideliu kiekiu vandens. Odą reikia gerai nuplauti vandeniu ir muilu.

Nesuvartotą preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

ETOPOSIDE-TEVA turi būti vartojamas prižiūrint kvalifikuotam gydytojui, turinčiam vėžio gydymo chemoterapiniais preparatais patirties. Etopozido vartojimo metu gali atsirasti reakcija injekcijos vietoje. Dūrio vietoje gali įvykti vaisto išsiliejimas į aplinkinius audinius, todėl rekomenduojama atidžiai stebėti injekcijos vietą. Kaip gydyti tokiu atveju, tikslių rekomendacijų šiuo metu nėra.

Vartojant ETOPOSIDE-TEVA gali pasireikšti sunkus kaulų čiulpų slopinimas dėl kurio gali prasidėti infekcija arba kraujavimas.

Vartojant ETOPOSIDE-TEVA pasireiškęs kaulų čiulpų slopinimas gali būti mirtinas. Pacientai turi būti atidžiai ir dažnai tikrinami ar nepasireiškė kaulų čiulpų slopinimas gydymo etopozidu metu ir po jo. Kaulų čiulpų slopinimas yra reikšmingiausias etopozido toksinis poveikis, dėl kurio tenka riboti jo dozavimą.

ETOPOSIDE-TEVA ir prieš kiekvienos sekančios dozės skyrimą turi būti nustatomi šie rodikliai: trombocitų kiekis, hemoglobinas, baltųjų kraujo kūnelių kiekis ir diferenciacija. Jei anksčiau buvo taikytas gydymas radioterapija arba chemoterapija, prieš pradedant gydymą etopozidu turi praeiti pakankamas laiko tarpas tam, kad spėtų atsistatyti kaulų čiulpai.

ETOPOSIDE-TEVA neturi būti skiriamas pacientams, kurių neutrofilų skaičius yra mažesnis nei 1500/mm3 arba trombocitų kiekis yra mažesnis nei 100 000/mm3, išskyrus tuos atvejus, kai sumažėjimas atsiranda dėl piktybinių ligų.

Po pirmos dozės paskirtos tolesnės ETOPOSIDE-TEVA dozės turi būti koreguojamos, jeigu mažesnis nei 500/mm3 neutrofilų kiekis yra stebimas ilgiau kaip 5 dienas arba jei jis yra susijęs su karščiavimu ar infekcija, jeigu trombocitų kiekis sumažėja iki mažiau nei 25000/mm3, jeigu atsiranda bet koks kitas 3 ar 4 lygio toksinis poveikis arba jeigu inkstų klirensas yra mažesnis nei 50 ml/min. ETOPOSIDE-TEVA dozavimas turėtų būti koreguojamas atsižvelgiant į kaulų čiulpų slopinimą, atsirandantį dėl kitų kartu vartojamų vaistų derinio su etopozidu bei dėl anksčiau taikytos spindulinės terapijos arba chemoterapijos poveikio, dėl kurio gali būti pažeistas kaulų čiulpų rezervas.

Vartojant ETOPOSIDE-TEVA gali pasireikšti ūminė leukemija (kraujo vėžys), kuris gali išsivystyti kartu su mielodisplaziniu sindromu (piktybine kraujo liga, dėl kurios sutrinka kraujodara) arba be jo.

Nėra duomenų, kad antrinio kraujo vėžio išsivystymui turi įtakos etopozido kaupimosi rizika ar kiti veiksniai, dėl kurių rizika susirgti leukemija yra didesnė. Manoma, jog įtakos turi etopozido skyrimo tvarka bei sukaupta dozė, tačiau tai patvirtinančių duomenų nėra.

Kai kuriais atvejais pacientams, kuriems išsivystė antrinė leukemija ir kurie buvo gydyti epipodofilotoksinais (etopozidu ar jo grupės preparatais), buvo nustatyta 11q23 chromosomos anomalija. Ši anomalija taip pat buvo stebima ir pacientams, kuriems antrinė leukemija išsivystė po gydymo chemoterapiniais vaistais sudėtyje neturinčiais epipodofilotoksinų, ir pacientams, kuriems leukemija pasireiškė pirmą kartą. Tačiau pacientų gydytų epipodofilotoksinais antrinės leukemijos išsivystymo laikotarpis iki simptomų atsiradimo buvo trumpas, vidutiniškai 32 mėnesiai.

Vaisto vartojimo metu gali pasireikšti anafilaksinė (stipri alerginė) reakcija, kuri gali būti mirtina. Ji pasireiškia šaltkrėčiu, karščiavimu, pagreitėjusiu širdies plakimu, bronchų spazmu, dusuliu bei sumažėjusiu kraujospūdžiu. Etopozido infuzija tokiu atveju turi būti nedelsiant nutraukta ir gydytojo nuožiūra paskirtas tinkamas gydymas.

ETOPOSIDE-TEVA turi būti lėtai suleidžiamas į veną. Dėl greito etopozido suleidimo į veną gali sumažėti kraujospūdis (hipotenzija). Todėl rekomenduojama etopozido tirpalą sulašinti per 30-60 minučių. Priklausomai nuo to, kaip pacientas toleruoja ETOPOSIDE-TEVA , gali būti reikalingas ir ilgesnis infuzijos laikas.

Kaip ir kitų nuodingų preparatų atveju, reikia imtis atsargumo priemonių tvarkant ETOPOSIDE-TEVA bei ruošiant jo tirpalą. Atsitiktinio kontakto su etopozidu metu gali pasireikšti odos reakcijos. Rekomenduojama mūvėti pirštines. Jei ETOPOSIDE-TEVA tirpalo patenka ant odos ar gleivininės, reikia nedelsiant kruopščiai nuplauti odą ar gleivinę su muilu ir vandeniu.

Nusprendus chemoterapijai naudoti etopozidą, gydytojas turi nustatyti ir įvertinti nepageidaujamo poveikio rizikos ir gydymo reikalingumo bei naudos santykį. Dauguma laiku pastebėtų nepageidaujamų reakcijų yra praeinančios. Jei pasireiškė sunkios nepageidaujamos reakcijos, reikia sumažinti ETOPOSIDE-TEVA dozę arba nutraukti jo vartojimą. Gydytojas paskirs reikiamą gydymą. Atnaujinti ETOPOSIDE-TEVA vartojimą galima tik gydytojo sprendimu, laikantis atsargumo priemonių, įsitikinus jog tolimesnis gydymas etopozidu bus naudingas ir atidžiai stebint ar neatsinaujins toksinis poveikis.

Padidinta toksinio poveikio pasireiškimo rizika vartojant etopozidą yra pacientams, kurių albuminų kiekis serume yra mažas. Pacientams, kuriems yra sutrikusi inkstų ar kepenų veikla, yra didesnė vaisto kaupimosi rizika, todėl būtina reguliariai atlikti inkstų bei kepenų funkcijos tyrimus.

Prieš pradedant gydymą ETOPOSIDE-TEVA būtina išgydyti bakterijų sukeltas infekcines ligas.

Dozavimas

ETOPOSIDE-TEVA infuzinis tirpalas vartojamas infuzijos būdu į veną. Tirpalą reikia lėtai infuzuoti į veną. ETOPOSIDE-TEVA negalima greitai leisti į veną.

Įprastinė dozė yra 100 – 120 mg/m2 kūno paviršiaus, penkias paras iš eilės infuzuojama į veną, po to daroma 10 – 20 parų pertrauka. Prieš pat infuziją flakono turinys atskiedžiamas 5  gliukozės arba fiziologiniu tirpalu (100 mg etopozido reikia skiesti 500 ml skiediklio).

Paprastai reikia 3 ar 4 gydymo kursų.

ETOPOSIDE-TEVA dozavimas turi būti koreguojamas, jei pasireiškia kaulų čiulpų slopinimas dėl kitų kartu vartojamų vaistų derinio su etopozidu, taip pat atsižvelgiant į anksčiau taikytos spindulinės terapijos arba chemoterapijos poveikį, dėl kurio galėjo būti pažeistas kaulų čiulpų rezervas.

Neturi būti pradėtas naujo gydymo ETOPOSIDE-TEVA ciklas, jei paciento neutrofilų skaičius yra mažesnis nei 1500/mm3 arba jei trombocitų kiekis yra mažesnis nei 100 000/mm3 išskyrus tuos atvejus, kai sumažėjimas atsiranda dėl piktybinių ligų.

Po pirmos dozės paskirtos tolesnės ETOPOSIDE-TEVA dozės turėtų būti koreguojamos, jeigu mažesnis nei 500/mm3 neutrofilų kiekis yra stebimas ilgiau kaip 5 dienas arba jei jis yra susijęs su karščiavimu ar infekcija, jeigu trombocitų kiekis sumažėja iki mažiau nei 25 000/mm3, jeigu atsiranda bet koks kitas 3 ar 4 lygio toksinis poveikis, arba jeigu inkstų klirensas yra mažesnis nei 50 ml/min.

Inkstų funkcijos sutrikimas

Pacientams, kuriems yra sutrikusi inkstų funkcija, pradinė ETOPOSIDE-TEVA dozė turi būti koreguojama priklausomai nuo to, koks yra išmatuoto kreatinino klirenso lygis.

Išmatuotas kreatinino klirensas Etopozido fosfato dozė
>50 ml/min 100% dozės
15-50 ml/min 75% dozės

Tolimesnės ETOPOSIDE-TEVA dozės turi būti nustatytos atsižvelgiant į jo toleravimą bei gaunamą klinikinį poveikį. Nėra duomenų kaip dozuoti pacientams, kurių kreatinino klirensas mažesnis nei 15 ml/min., tokiems pacientams svarstytinas tolimesnis dozės mažinimas.

Ką daryti pavartojus per didelę ETOPOSIDE-TEVA dozę?

Toksinis ETOPOSIDE-TEVA poveikis priklauso nuo dozavimo būdo. Per tris paras iš eilės į veną sulašinta bendra 2,4 – 3,5 g/m2 kūno paviršiaus dozė sukelia sunkų gleivinės uždegimą ir kaulų čiulpų funkcijos slopinimą.

Esama pranešimų, kad pavartojus didesnes negu rekomenduojama intravenines ETOPOSIDE-TEVA dozes, atsiranda metabolinė acidozė ir sunkus toksinis kepenų pažeidimas.

Specifinio priešnuodžio nėra. Rekomenduojamas simptominis palaikomasis gydymas, pacientai turi būti atidžiai stebimi."Etoposide Teva 20mg/ml amp. 5ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.109 Vilnius
Gamybinė visuomenės vaistinė
P.Baublio g. 2, Vilnius
(8 5) 27 96 316
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.322 Vilnius

Geležinkelio g. 6-1, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 2 Kaunas Eivenių
Visuomenės vaistinė
Eivenių g. 23, Kaunas
(8 37) 73 01 07
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena