E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Elify 150mg kapsulės N28

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Elify 150mg kapsulės N28
Veikliosios medžiagos: Venlafaxine - 150mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Medochemie
ATC kodas N06AX16
Vidutinė kaina: 6,04 Eur (20,85 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

ELIFY yra antidepresantas, priklausantis vaistų, vadinamų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriais (SNRI), grupei. Ši vaistų grupė vartojama depresijai ir kitoms būklėms, pvz., nerimo sutrikimams, gydyti. Manoma, kad depresijos ir (arba) nerimo kamuojamų žmonių smegenyse yra mažesnis serotonino ir noradrenalino kiekis. Nėra visiškai aišku, kaip antidepresantai veikia, bet jie gali padėti padidindami serotonino ir noradrenalino kiekį smegenyse.

ELIFY yra vaistas, skirtas depresija sergantiems suaugusiesiems gydyti. ELIFY taip pat yra skirtas šiems suaugusiųjų nerimo sutrikimams gydyti: generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas (socialinių situacijų baimė arba vengimas) ir panikos sutrikimas (panikos priepuoliai). Tam, kad Jūsų būklė pagerėtų, svarbu tinkamai gydyti depresiją arba nerimo sutrikimus. Jei šie sutrikimai nebus gydomi, liga gali nepraeiti, ji gali pasunkėti ir ją gydyti bus sunkiau.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

ELIFY vartoti negalima:

 jeigu yra alergija venlafaksinui arba bet kuriai pagalbinei ELIFY medžiagai;

 jeigu taip pat vartojate arba per paskutines 14 parų vartojote vaistų, kurie yra vadinami negrįžtamojo poveikio monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), vartojami depresijai arba Parkinsono ligai gydyti; vartojant negrįžtamojo poveikio MAOI kartu su kitais vaistais, įskaitant ELIFY, gali pasireikšti sunkus arba gyvybei pavojingas šalutinis poveikis. Taip pat nustoję vartoti ELIFY, prieš pradėdami vartoti bet kokį MAOI, turite palaukti ne mažiau kaip 7 paras (taip pat žr. skyrius „Serotonino sindromas“ ir „Kitų vaistų vartojimas“).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 jeigu Jūs vartojate kitų vaistų, kurie vartojant kartu su ELIFY gali padidinti serotonino sindromo pasireiškimo riziką (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“);

 jeigu Jums yra akių sutrikimų, pvz., tam tikrų rūšių glaukoma (padidėjęs akispūdis);

 jeigu Jums buvo pakilęs kraujospūdis;

 jeigu Jums buvo širdies veiklos sutrikimų;

 jeigu Jums buvo priepuolių (traukulių);

 jeigu Jums buvo sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje (hiponatremija);

 jeigu Jums greitai atsiranda kraujosruvų (mėlynių) arba greitai pradedate kraujuoti (buvo

kraujavimo sutrikimų) arba jeigu vartojate kitus vaistus, kurie gali didinti kraujavimo riziką, pvz., varfariną (vartojamą norint išvengti trombų susidarymo);

 jeigu Jūsų cholesterolio kiekis padidėja;

 jeigu Jums arba Jūsų šeimos nariui buvo pasireiškusi manija arba bipolinis sutrikimas (per didelis susijaudinimas ar euforija);

 jeigu Jums buvo pasireiškęs agresyvus elgesys.

ELIFY gali sukelti neramumo pojūtį arba nesugebėjimą ramiai sėdėti arba stovėti. Jei Jums tai pasireiškė, pasakykite gydytojui.

Jei Jums yra bent viena iš šių būklių, prieš vartodami ELIFY pasikalbėkite su gydytoju.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimo pasunkėjimas

Jeigu esate prislėgtas ir (arba) turite nerimo sutrikimų, kartais Jums gali kilti minčių apie susižalojimą arba savižudybę. Tai gali sustiprėti, jei vartojate antidepresantus pirmą kartą, nes šie vaistai pradeda veikti ne iš karto, paprastai maždaug po dviejų savaičių, o kartais dar vėliau.

Tokių minčių tikimybė yra didesnė:

jeigu anksčiau galvojote apie savižudybę arba susižalojimą;

jeigu esate jaunuolis. Klinikinių tyrimų duomenys rodo, kad didesnė suicidinio elgesio rizika yra psichinių sutrikimų turintiems jaunuoliams (iki 25 metų amžiaus), kurie yra gydomi antidepresantu.

Jeigu Jums bet kada kilo minčių apie susižalojimą arba savižudybę, tuojau pat kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę.

Jums gali būti naudinga pasakyti artimajam ar artimam draugui, kad jaučiatės prislėgtas arba turite nerimo sutrikimų, ir paprašyti jų perskaityti šį lapelį. Galite paprašyti jų pasakyti, ar jie mano, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkės arba jeigu jiems neramu dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Burnos sausumas

Burnos sausumas pasireiškia 10% venlafaksiną vartojusių pacientų. Tai gali padidinti karieso riziką,

todėl būtina ypatingai rūpintis savo dantų higiena.

Vartojimas jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams

ELIFY paprastai negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams. Taip pat turite žinoti, kad jaunesniems kaip 18 metų pacientams, vartojant šios klasės vaistus, yra didesnė šalutinio poveikio, pvz., mėginimo nusižudyti, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, priešiško elgesio ir pykčio) pasireiškimo rizika. Nežiūrint to, gydytojas gali skirti ELIFY jaunesniam kaip 18 metų pacientui, jei ji(s) nusprendžia, kad tai geriausiai atitinka jo(s) interesus. Jeigu gydytojas skyrė ELIFY jaunesniam kaip 18 metų pacientui ir norite tai aptarti, grįžkite pas gydytoją. Jeigu jaunesniam kaip 18 metų pacientui vartojant ELIFY pasireiškė arba pasunkėjo bent vienas iš anksčiau išvardytų simptomų, turite informuoti gydytoją. Taip pat dar nenustatytas ilgalaikis ELIFY vartojimo šiai amžiaus grupei saugumas augimo, brendimo ir pažinimo bei elgesio raidos požiūriu.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jūsų gydytojas nuspręs, ar galite vartoti ELIFY kartu su kitais vaistais.

Nepradėkite ir nenutraukite jokių vaistų vartojimo, įskaitant įsigytus be recepto, natūralius ir žolinius preparatus, nepasitarę su gydytoju arba vaistininku.

ELIFY negalima vartoti kartu su monoaminooksidazės inhibitoriais, kuriais gydoma depresija ar Parkinsono liga. Jeigu per praėjusias 14 parų vartojote šių vaistų, pasakykite gydytojui (MAO inhibitoriai: žr. skyrių „Kas žinotina prieš vartojant ELIFY“)

Serotonino sindromas

Vartojant venlafaksiną, ypač kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti gyvybei pavojinga būklė arba į piktybinį neuroleptinį sindromą panašios reakcijos (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Tai gali būti šie vaistai:

triptanai (migrenai gydyti);

kiti depresijai gydyti skirti vaistai (pvz., SNRI, SSRI, tricikliai antidepresantai ar vaistai, kurių sudėtyje yra ličio);

vaistai, kurių sudėtyje yra antibiotiko linezolido (infekcijoms gydyti);

vaistai, kurių sudėtyje yra grįžtamojo poveikio MAO inhibitoriaus moklobemido (depresijai gydyti);

vaistai, kurių sudėtyje yra sibutramino (kūno svoriui mažinti);

vaistai, kurių sudėtyje yra tramadolio (skausmą malšinantis vaistas);

preparatai, kurių sudėtyje yra paprastųjų jonažolių (dar vadinamų Hypericum perforatum; natūralus ar vaistažolių preparatas, vartojamas lengvai depresijai gydyti);

preparatai, kurių sudėtyje yra triptofano (pvz., vartojami miego sutrikimams ir depresijai gydyti);

antipsichoziniai vaistai (vartojami ligai, pasireiškiančiais tokiais simptomais, kaip girdėjimas, matymas ar jutimas to, ko nėra, klaidingi įsitikinimai, neįprastas įtarumas, neaiškūs samprotavimai ir uždarumas, gydyti).

Serotonino sindromo požymiai ir simptomai gali apimti kelis iš šių:

neramumas, haliucinacijos, koordinacijos netekimas, greitas širdies plakimas, pakilusi kūno temperatūra, staigūs kraujospūdžio pokyčiai, sustiprėję refleksai, viduriavimas, koma, pykinimas, vėmimas.

Sunkesnės formos serotonino sindromo simptomai gali būti panašūs į piktybinio neuroleptinio sindromo (PNS). Gali atsirasti tokių PNS požymių ir simptomų derinys: karščiavimas, dažnas širdies plakimas, prakaitavimas, raumenų sustingimas, sumišimas, raumenų fermentų suaktyvėjimas (nustatoma pagal kraujo tyrimą).

Jeigu manote, kad pasireiškė serotonino sindromas, nedelsdami pasakykite savo gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Toliau nurodyti vaistai taip pat gali sąveikauti su ELIFY, juos reikia vartoti atsargiai. Ypač svarbu paminėti gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra:

ketokonazolo (priešgrybelinis vaistas);

haloperidolio arba risperidono (psichinėms būklėms gydyti);

metoprololio (beta blokatoriaus, vartojamo aukštam kraujospūdžiui ir širdies sutrikimams gydyti).

ELIFY vartojimas su maistu ir gėrimais

ELIFY reikia vartoti su maistu (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti ELIFY“).

Vartodami ELIFY turite vengti vartoti alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei tapote nėščia arba mėginate pastoti, pasakykite gydytojui. ELIFY galima vartoti tik aptarus su gydytoju galimą naudą ir galimą riziką vaisiui.

Įsitikinkite, ar Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas žino, kad vartojate ELIFY. Nėštumo metu vartojami panašūs vaistai (SSRI) gali didinti sunkios naujagimio būklės, vadinamos pastovia plaučių hipertenzija naujagimiui (PPHN), dėl kurios naujagimiui padažnėja kvėpavimas ir naujagimis pamėlsta, riziką. Tokie simptomai naujagimiui dažniausiai pradeda reikštis per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Jeigu taip atsitiko, nedelsdami kreipkitės į akušerę ir (arba) gydytoją.

Jeigu šį vaistą vartojate nėštumo metu, gimusiam naujagimiui gali pasireikšti kiti simptomai: naujagimis negali tinkamai žįsti, kartu sutrinka jo kvėpavimas. Jeigu gimusiam kūdikiui pasireiškia šie simptomai ir Jums neramu dėl to, kreipkitės į gydytoją ir (arba) akušerę, kurie galės jums patarti.

ELIFY patenka į motinos pieną. Yra poveikio kūdikiui rizika. Todėl turite aptarti šį klausimą su gydytoju; gydytojas nuspręs, ar turite nutraukti žindymą, ar gydymą ELIFY.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nevairuokite ir nevaldykite jokių prietaisų ar mechanizmų, kol nesužinojote, kaip ELIFY Jus veikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ELIFY medžiagas

ELIFY 37,5 mg

Kapsulėse esanti pagalbinė medžiaga raudonasis ponso 4 R (E 124) gali sukelti alerginių reakcijų.

ELIFY 75 mg

Kapsulėse esanti pagalbinė medžiaga saulėlydžio geltonasis FCF (E 110) gali sukelti alerginių reakcijų.

ELIFY 150 mg

Kapsulėse esanti pagalbinė medžiaga saulėlydžio geltonasis FCF (E 110) gali sukelti alerginių reakcijų.

Be to, šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

ELIFY visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta rekomenduojama pradinė dozė, skiriama depresijai, generalizuotam nerimo sutrikimui ir socialinio nerimo sutrikimui gydyti, yra 75 mg per parą. Šią dozę gydytojas gali laipsniškai didinti ir, jei reikia, net iki maksimalios 375 mg paros dozės depresijai gydyti. Jeigu Jums gydomas panikos sutrikimas, gydytojas pradės nuo mažesnės dozės (37,5 mg), po to dozę laipsniškai didins. Maksimali paros dozė, skiriama generalizuotam nerimo sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui ir panikos sutrikimui gydyti, yra 225 mg.

ELIFY vartokite kiekvieną dieną maždaug tuo pat metu, ryte arba vakare. Reikia praryti visą kapsulę užgeriant skysčiu; kapsulės negalima atidaryti, traiškyti, kramtyti ar tirpinti.

ELIFY reikia vartoti su maistu.

Jei Jūsų kepenų arba inkstų veikla sutrikusi, pasakykite gydytojui, nes galbūt Jums reikės skirti kitą ELIFY dozę.

Nenutraukite ELIFY vartojimo nepasitarę su gydytoju (žr. skyrių „Nustojus vartoti ELIFY“).

Pavartojus per didelę ELIFY dozę

Pavartoję didesnį ELIFY kiekį, nei skyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Galimo perdozavimo simptomai gali būti šie: greitas širdies plakimas, budrumo būklės pokyčiai (nuo mieguistumo iki komos), miglotas matymas, traukuliai arba priepuoliai ir vėmimas.

Pamiršus pavartoti ELIFY

Pamiršę pavartoti dozę, vartokite ją iš karto, kai prisiminsite. Tačiau jeigu netrukus reikės vartoti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite ir vartokite tik vieną dozę, kaip įprasta. Per parą nesuvartokite didesnio ELIFY kiekio už Jums skirtą paros kiekį.

Nustojus vartoti ELIFY

Nenustokite vartoti vaisto ir nemažinkite dozės, nepasitarę su gydytoju, net jeigu jaučiatės geriau. Jeigu Jūsų gydytojas mano, kad Jums nebereikia vartoti ELIFY, ji(s) gali paprašyti Jūsų prieš visiškai nutraukiant gydymą pamažu mažinti dozę. Nustatyta, kad nustojus vartoti ELIFY pasireiškia šalutinis poveikis, ypač kai ELIFY vartojimas nutraukiamas staiga arba dozė sumažinama per greitai. Kai kuriems pacientams gali pasireikšti tokie simptomai: nuovargis, svaigulys, apsvaigimas, galvos skausmas, nemiga, košmarai, burnos sausumas, apetito netekimas, pykinimas, viduriavimas, nervingumas, ažitacija, konfūzija, spengesys ausyse, dilgsėjimo arba retai elektros šoko pojūčiai, silpnumas, prakaitavimas, traukuliai arba į gripą panašūs simptomai.

Jūsų gydytojas patars Jums, kaip reikia laipsniškai nutraukti ELIFY vartojimą. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių arba kiti varginantys simptomai, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

ELIFY, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu Jums pasireiškia bent viena iš toliau nurodytų reakcijų, nebevartokite ELIFY. Nedelsiant pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės pirmosios pagalbos skyrių, jei atsiranda:

krūtinės veržimas, švokštimas, rijimo arba kvėpavimo sutrikimas;

veido, gerklės, plaštakų arba pėdų patinimas;

nervingumas arba nerimas, svaigulys, tvinkčiojimo pojūčiai, staigus odos paraudimas ir (arba) šilumos pojūtis;

sunkus išbėrimas, niežulys arba dilgėlinė (paraudusios ar išbalusios odos išbėrimas ruplėmis, kurios dažnai niežti);

Serotonino sindromo požymiai ir simptomai, įskaitant neramumą, haliucinacijas, koordinacijos netekimą, dažną širdies plakimą, kūno temperatūros padidėjimą, staigius kraujospūdžio pokyčius, refleksų sustiprėjimą, viduriavimą, komą, pykinimą, vėmimą.

Sunkesnės formos serotonino sindromas gali būti panašus į piktybinį neurolepsinį sindromą (PNS). Gali pasireikšti tokių PNS požymių ir simptomų derinys: karščiavimas, dažnas širdies plakimas, prakaitavimas, sunkus raumenų sustingimas, sumišimas, raumenų fermentų suaktyvėjimas (nustatoma pagal kraujo tyrimą).

Kitas šalutinis poveikis, apie kurį reikia pasakyti gydytojui, yra:

 kosulys, švokštimas, kvėpavimo pasunkėjimas ir kūno temperatūros padidėjimas;

 juodos (į degutą panašios) išmatos arba kraujas išmatose;

 odos ar akių pageltimas, niežulys ir šlapimo patamsėjimas. Tai gali būti kepenų uždegimo simptomai (hepatitas);

 širdies sutrikimai, pavyzdžiui, dažnas ar nereguliarus širdies plakimas, padidėjęs kraujospūdis;

 akių sutrikimai, pavyzdžiui, sumažėjęs vaizdo ryškumas, išsiplėtę vyzdžiai;

 nervų sutrikimai: svaigulys, dilgsėjimas, judėjimo sutrikimas, traukuliai ar priepuoliai;

 psichikos sutrikimai, pavyzdžiui, padidėjęs aktyvumas ir euforija (pernelyg pakili nuotaika);

 gydymo nutraukimo simptomai (žr. skyriaus „KAIP VARTOTI ELIFY“ poskyrį „Nustojus vartoti Elify“).

Jeigu pradėję vartoti šį vaistą išmatose pastebėjote mažų baltų granulių ar rutulių, nesijaudinkite. Elify kapsulių viduje yra sferoidų ar mažų baltų rutuliukų, kuriuose yra veikliosios medžiagos venlafaksino. Šie sferoidai atsipalaiduoja iš kapsulės Jūsų virškinimo trakte. Jiems lėtai slenkant virškinimo traktu venlafaksinas yra lėtai atpalaiduojamas. Sferoidų lukštas lieka neištirpęs ir yra pašalinamas su išmatomis. Taigi, net jeigu savo išmatose galite pastebėti sferoidus, Jūsų venlafaksino dozė jau yra absorbuota.

Viso šalutinio poveikio sąrašas

Labai dažni (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 vartotojų)

Galvos skausmas, burnos džiūvimas, prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą nakties metu).

Pykinimas.

Dažni (pasireiškia 110 iš 100 vartotojų)

Kūno svorio sumažėjimas, apetito sumažėjimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, cholesterolio koncentracijos padidėjimas.

Atsiskyrimo nuo savęs ir realybės pojūtis, nervingumas, sumišimas, nenormalūs sapnai, nemiga.

Drebulys, raumenų tonuso padidėjimas.

Dilgčiojimas ir dygsėjimas.

Kraujospūdžio padidėjimas, paraudimas, dažno širdies plakimo jutimas.

Šlapinimosi padažnėjimas, šlapinimosi pasunkėjimas.

Lytinio potraukio susilpnėjimas, nenormali ejakuliacija/orgazmas (vyrams), orgazmo nebuvimas, erekcijos funkcijos sutrikimas (impotencija).

Mėnesinių ciklo sutrikimai, pavyzdžiui, gausesnis kraujavimas arba nereguliaraus kraujavimo pagausėjimas.

Silpnumas (astenija), svaigulys, sedacija, šaltkrėtis.

Vaizdo ryškumo sumažėjimas.

Žiovulys.

Nedažni (pasireiškia 110 iš 1000 vartotojų)

Mėlynių atsiradimas, juodos, į degutą panašios išmatos arba kraujas išmatose. Tai gali būti vidinio kraujavimo požymiai.

Griežimas dantimis, nevalingi raumenų judesiai.

Haliucinacijos.

Gali pasireikšti bendras odos ir gleivinių patinimas, ypač veido, burnos, liežuvio, gerklės arba rankų ir kojų ir (arba) iškilusis niežtintysis išbėrimas (dilgėlinė).

Jautrumo saulės šviesai padidėjimas, nenormalus plaukų slinkimas, išbėrimas.

Koordinacijos ir pusiausvyros sutrikimas, apsvaigimo pojūtis (ypač per staigiai atsistojus), apalpimas, dažnas širdies plakimas.

Kūno svorio padidėjimas, viduriavimas.

Skonio pojūčio pokytis.

Jausmų ir emocijų stoka, susijaudinimas.

Skambėjimas (spengimas) ausyse.

Negalėjimas nusišlapinti.

Nenormalus orgazmas (moterims).

Reti (pasireiškia 110 iš 10 000 vartotojų)

Neramumas arba negalėjimas ramiai sėdėti arba stovėti, traukuliai ir priepuoliai, pernelyg didelis susijaudinimas ar pakili nuotaika.

Nesugebėjimas kontroliuoti šlapinimosi.

Dažnis nežinomas

Kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje, dėl kurio padidėja mėlynių atsiradimo arba kraujavimo rizika, kraujo sutrikimas, dėl kurio padidėja infekcijos rizika, nedideli kepenų fermentų aktyvumo kraujyje pokyčiai, natrio koncentracijos kraujyje sumažėjimas.

Niežulys, odos ir gleivinių pageltimas, šlapimo patamsėjimas arba į gripo panašūs simptomai, kuri gali būti kepenų uždegimo (hepatito) simptomai.

Pernelyg didelis skysčių suvartojimas (sutrikimas, kuris vadinamas antidiurezinio hormono sutrikusios sekrecijos sindromu [ADHSSS]).

Nenormali pieno sekrecija.

Kūno temperatūros padidėjimas, pasireiškiantis kartu su raumenų sustingimu, sumišimu ar susijaudinimu bei prakaitavimu, arba gali atsirasti staigių raumenų judesių, kurių negalite kontroliuoti. Tai gali būti sunkios būklės, vadinamos piktybiniu neuroleptiniu sindromu, simptomai.

Euforijos pojūtis, mieguistumas, nuolatiniai dažni akių judesiai, nerangumas, neramumas, girtumo pojūtis, prakaitavimas arba raumenų sustingimas. Tai gali būti serotonino sindromo simptomai.

Orientacijos sutrikimas ir sumišimas, dažnai susiję su haliucinacijomis (kliedesiais).

Raumenų sustingimas, raumenų spazmai ir nevalingi judesiai.

Mąstymas apie savęs žalojimą arba savižudybę.

Stiprus akies skausmas ir regėjimo susilpnėjimas arba vaizdo ryškumo sumažėjimas.

Kraujospūdžio sumažėjimas, nenormalus, dažnas ar nereguliarus širdies plakimas. Tai gali pasireikšti apalpimu.

Kosulys, švokštimas, dusulys ir kūno temperatūros padidėjimas. Tai gali būti plaučių uždegimo, susijusio su baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimu (plaučių eozinofilija) simptomai.

Sunkūs pilvo ar nugaros skausmai (jie gali rodyti sunkų žarnų, kepenų ar kasos sutrikimą).

Odos išbėrimas, dėl kurio gali pasireikšti sunkus odos pūslėtumas ar lupimasis, niežulys, lengvas išbėrimas.

Nepaaiškinamas raumenų skausmas, skausmingumas ar silpnumas (rabdomiolizė).

Veido ar liežuvio patinimas, dusulys ar kvėpavimo pasunkėjimas, dažnai pasireiškiantis kartu su odos išbėrimu (tai gali būti sunki alerginė reakcija).

Konfūzija.

Galvos sukimasis.

Agresyvumas.

ELIFY kartais sukelia šalutinį poveikį, apie kurį galite nežinoti, pavyzdžiui, kraujospūdžio padidėjimą arba nenormalų širdies plakimą, nežymius kepenų fermentų, natrio ar cholesterolio koncentracijos kraujyje pokyčius. Rečiau ELIFY gali sumažinti trombocitų aktyvumą kraujyje, dėl to gali padidėti kraujosruvų atsiradimo ar kraujavimo rizika. Todėl gydytojas gali norėti retkarčiais atlikti kraujo tyrimus, ypač jeigu vartojate ELIFY ilgą laiką.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant pakuotės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ELIFY vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

ELIFY sudėtis

Veiklioji medžiaga – venlafaksinas.

ELIFY 37,5 mg

Kiekvienoje kapsulėje yra 37,5 mg venlafaksino (venlafaksino hidrochlorido pavidalu).

Pagalbinės medžiagos

Kapsulės turinys

Cukriniai branduoliai (sudėtyje yra sacharozės)

Etilceliuliozė

Hidroksipropilceliuliozė

Hipromeliozė

Talkas

Dibutilo sebakatas

Oleino rūgštis

Koloidinis bevandenis silicio dioksidas

Kapsulės apvalkalas

Želatina

Natrio laurilsulfatas

Ponso 4R (E 124)

Chinolino geltonasis (E 104)

Titano dioksidas (E 171)

ELIFY 75 mg

Kiekvienoje kapsulėje yra 75 mg venlafaksino (venlafaksino hidrochlorido pavidalu).

Pagalbinės medžiagos

Kapsulės turinys

Cukriniai branduoliai (sudėtyje yra sacharozės)

Etilceliuliozė

Hidroksipropilceliuliozė

Hipromeliozė

Talkas

Dibutilo sebakatas

Oleino rūgštis

Koloidinis bevandenis silicio dioksidas

Kapsulės apvalkalas

Želatina

Natrio laurilsulfatas

Saulėlydžio geltonasis FCF (E 110)

Chinolino geltonasis (E 104)

Titano dioksidas (E 171)

ELIFY 150 mg

Kiekvienoje kapsulėje yra 150 mg venlafaksino (venlafaksino hidrochorido pavidalu).

Pagalbinės medžiagos

Kapsulės turinys

Cukriniai branduoliai (sudėtyje yra sacharozės)

Etilceliuliozė

Hidroksipropilceliuliozė

Hipromeliozė

Talkas

Dibutilo sebakatas

Oleino rūgštis

Koloidinis bevandenis silicio dioksidas

Kapsulės apvalkalas

Želatina

Natrio laurilsulfatas

Saulėlydžio geltonasis FCF (E 110)

Chinolino geltonasis (E 104)

Patent mėlynasis V (E 131)

Titano dioksidas (E 171)

ELIFY išvaizda ir kiekis pakuotėje

ELIFY 37,5 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Baltos ar beveik baltos granulės kapsulėse, kurių dangtelis yra oranžinės spalvos, o korpusas  permatomas.

ELIFY 75 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Baltos ar beveik baltos granulės kapsulėse, kurių dangtelis yra geltonos spalvos, o korpusas  permatomas.

ELIFY 150 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Baltos ar beveik baltos granulės kapsulėse, kurių dangtelis yra tamsiai geltonos spalvos, o korpusas  permatomas.

Pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės yra tiekiamos pakuotėmis po 20, 28, 30, 50, 98 arba 100 pailginto atpalaidavimo kietųjų kapsulių, supakuotų PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse. Jos taip pat tiekiamos DTPE buteliukais, kuriuose yra 50 arba 100 pailginto atpalaidavimo kietųjų kapsulių.

20, 28, 30, 50, 98 arba 100 kapsulių, supakuotų PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse

50 arba 100 kapsulių DTPE buteliukuose su užsukamu DTPE dangteliu ir silicio dioksido gelio paketėliu (sausiklis).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Medochemie Ltd

1-10 Constantinoupoleos Street

3011 Limassol

Kipras

Gamintojas

Medochemie Ltd. (Central Factory)

1-10 Constantinoupoleos Street, 3011 Limassol

Kipras

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Olandija

Venfalex XR 37,5 mg capsules met verlengde afgifte, hard

Venfalex XR 75 mg capsules met verlengde afgifte, hard

Venfalex XR 150 mg capsules met verlengde afgifte, hard

Bulgarija

Elify XR 37.5 mg (prolonged release capsules, hard)

Elify XR 75 mg (prolonged release capsules, hard)

Elify XR 150 mg (prolonged release capsules, hard)

Čekija

Elify 37,5 mg tvrdá tobolka s prodlouženým uvolňováním

Elify 75 mg tvrdá tobolka s prodlouženým uvolňováním

Elify 150 mg tvrdá tobolka s prodlouženým uvolňováním

Kipras

Elify XR 37.5 mg (prolonged release capsules)

Elify XR 75 mg (prolonged release capsules)

Elify XR 150 mg (prolonged release capsules)

Estija

Venlafaxin Medochemie XR 37.5 mg (prolonged release capsules)

Venlafaxin Medochemie XR 75 mg (prolonged release capsules)

Venlafaxin Medochemie XR 150 mg (prolonged release capsules)

Graikija

Velpine XR 37.5 mg (prolonged release capsules)

Velpine XR 75 mg (prolonged release capsules)

Velpine XR 150 mg (prolonged release capsules)

Lietuva

ELIFY 37,5 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

ELIFY 75 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

ELIFY 150 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Latvija

Elify XR 37.5 mg (prolonged release capsules)

Elify XR 75 mg (prolonged release capsules)

Elify XR 150 mg (prolonged release capsules)

Rumunija

Elify EP 37.5 mg (prolonged release capsules)

Elify EP 75 mg (prolonged release capsules)

Elify EP 150 mg (prolonged release capsules)

Slovakija

Elify XR 37.5 mg (prolonged release capsules)

Elify XR 75 mg (prolonged release capsules)

Elify XR 150 mg (prolonged release capsules)

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Medochemie Ltd. atstovybė Lietuvoje

IX-ojo Forto g. 70-321

LT- 48179, Kaunas

Tel. +370 37 338358

lithuania@medochemie.com"Elify 150mg kapsulės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 292 Vilnius Antakalnio 59

Antakalnio g. 59, Vilnius
(8 5) 27 36 762
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.157 Kėdainiai

Budrio g. 5, Kėdainiai
(8 347) 61 121
Darbo laikas: I - V 08:00 - 16:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 148 Palanga Taikos

Taikos g. 68A, Palanga
(8 460) 51 332
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Medikora vaistinė, Šimkienės A. įmonė
Z Vaistinės veiklai
Ventos g. 33, Mažeikiai
(8 443) 65 477
Darbo laikas: I - V 08:30 - 20:00 VI, VII 09:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 367 Mažeikiai Žemaitijos g. 38

Žemaitijos g. 38, Mažeikiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.77 Vilnius

Ateities g. 10, Vilnius
(8 686) 10 341
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 192 Švėkšna

Liepų a. 8, Švėkšna
(8 441) 48 538
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.231 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kedrų g. 4-101, Vilnius
(8 5) 21 59 366
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.112 Ukmergė
Visuomenės vaistinė
Kauno g. 80, Ukmergė
(8 340) 53 363
Darbo laikas: I - V 09:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.285 Klaipėda

Taikos pr. 139, Klaipėda
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena